środa, 10 grudnia 2014

Księga Cienia

Za nim zacznę opisywać praktyki magiczne, należy wspomnieć o Księdze Cienia.

Stara tradycja nakazuje, aby zaklęcia i rytuały zapisywać w księdze do tego celu stworzonej przez siebie. Zawarta w niej będzie cała wiedza i doświadczenie maga.
W tradycyjnej formie powinna posiadać twardą oprawę, najlepiej czarną. Powinna też być pisana własnoręcznie, najlepiej piórem i utrzymana w tajemnicy przed innymi. Powinna być otoczona szacunkiem, bo jest symbolem magicznej mądrości. To jest właśnie Księga Cieni.
W księdze tej powinno się znajdywać :
-informacje i legendy o świętach, które zamierzasz obchodzić
-rytuały, zaklęcia zastosowane i stosowane przez ciebie teraz i w przyszłości na wszystkie różne okazje
-wiedzę i twoje spostrzeżenia o tej dziedzinie magii, którą aktualnie uprawiasz
-różnego rodzaju przepisy lecznicze, wywary z ziół lub inne przepisy na produkty o magicznym znaczeniu
-wiedzę i własne spostrzeżenia na temat działania żywiołów, planet i innych ciał niebieskich, jaką posiadłeś.

Na okładce lub pierwszej stronie powinien być narysowany pentagram.

Zdaję sobie sprawę, że stworzenie własnoręcznie książki, łatwe nie jest. W internecie pokazane są różne techniki zszywania kartek i okładki, ale nie jest to proste. Alternatywą jest kupienie zeszytu wystarczająco grubego. Wystarczy, że jakiś szczególnie wpadnie wam w oko i będzie się nadawał na Księgę Cienia. Okładkę można pomalować, albo kupić już taki z czarną.

Wybór jest duży. Puśćcie wodzę fantazji.

RYTUAŁ POŚWIĘCENIA KSIĘGI CIENIA
Wszystkie narzędzia rytualne i przybory maga według większości osób zajmujących się magią, winny być poświęcone. Poniżej przedstawiam rytuał poświęcenia księgi.

W dniu poświęcenia ołtarz ( o ołtarzu będzie w następnej notce) przykrywamy białym obrusem, Księgę Cienia kładziemy na nim i otwieramy w miejscu gdzie narysowany jest pentagram. Na ołtarzu stawiamy również świecę i kadzidełko, zapalmy święcę i kadzidło i wypowiadamy słowa:

" Adonay, Elohim, Hel, Ie, Eye, Książę Książąt, Istot Istot, ulituj się nade mną i zwróć swe oczy na Twego sługę, który wzywa Ciebie i błaga Cię przez imię Twoje święte i straszne, Tetragrammaton, niech będę szczęśliwym w mych operacjach, rozkaż Swym duchom, aby zamieszkały w tym miejscu. Was duchy gwiazd, Was duchy żywiołów, Was Istoty obecne zaklinam! Ja niewinny sługa, rozkazuję Wam być obecnym przy tej operacji! Ja sługa błagam Was o to pokornie"


Po zakończeniu poświęcenia, święcę gasimy, a kadzidełko wypala się do końca. Rytuał poświęcenia powtarzamy przez 7 kolejnych dni. W ostatnim dniu świeca powinna wypalić się do końca.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.