wtorek, 11 grudnia 2018

Rytuał Nosferatu - Praca samokreacji

Wprowadzenie: Ten rytuał bazuje na rumuńskich tradycjach czarno magicznych. Legendarnie pochodzić ma on od samego Vlada Draculi, który otrzymał go ponoć od samego Księcia Ciemności. Według tego podania, Vlad zbuntował się przeciwko chrześcijaństwu, zwodził Kościół i zaczął identyfikować się z Diabłem. Praca wykonana jest wraz z połączeniem Wampira z Mocami Ciemności.
Samoświadomość w tradycji wampirycznej: Pojęcie samoświadomości (samo-wiedzy) w tradycji wampirycznej jest generalnie elementem „Nieumarłym”. Może to być interpretowane jako „nieżywy” z implikacjami ku nieśmiertelności i sekretowi życia i śmierci. Wampiry często posiadają nadnaturalne, fizyczne i psychiczne, moce.
Nieśmiertelność lub odmowa śmierci są często źle rozumiane. Wampir-Mag wybiera życie w jego pełni, a nie pozwala, aby świadomość rozpadła się po jego śmierci i potrzebował wytwarzać ją od nowa. To przetrwanie świadomości jest zależne od adaptowania „magicznych” symboli, imion lub udziału w rytuałach. Jest to zależne tylko od własnej Woli i własnej Siły kontynuowania Istnienia, czymkolwiek ono jest.

Krew jest bardzo ważna w wampirzej tradycji. Współcześnie traktowana jest symbolicznie, np.: Świątynia Setha nie widzi żadnego znaczenia w piciu krwi i cięciu dla krwi. Krew symbolizuje życie. Wampir Czarnej Magii widzi ją magicznie jako praktykowanie i życzenie wyższego życia, przemianę w zwierzę – pierwotnie wilkołactwo i inną formę przemiany w magii wampirycznej. Następujący obrządek symbolizuje samotne, odizolowane Przebudzenie do stanu wampirycznego, samo-inicjację w długiej podróży Ścieżką Lewej Dłoni.
Kolejność czynności w rycie może być zmieniona odpowiednio do okoliczności i osobistego natchnienia maga. Ten rytuał, jak wszystkie magiczne, wykonywany jest na własne ryzyko i nie jest odpowiedni dla niedojrzałych, niestabilnych osobników.

Pomieszczenie: Gdzieś, gdzie nie będziesz niepokojony. Ciemna izba, pomalowana na czarny lub podobny, ciemny kolor. Albo pełna gwiazd polana w lesie. To Twój wybór.

Ubiór: Czarna szata byłaby idealna. Ideą jest byś przekazał swą własną wizję Wampira-Maga. Zwracaj uwagę na swe zmysły, na przykład poprzez użycie perfum, odpowiedniego ubioru, muzyki, ofiar…
Zadzwoń dziewięć razy w dzwon. Dziewiątka to święta liczba w tradycjach czarno magicznych, symbolizuje dynamiczną ewolucję, prowadzącą do Perfekcji.
Zapal Czarny Płomień. Może być to ozdobna czarna świeca lub coś elektrycznego, co produkuje purpurowo-czarny płomień, symbolizujący izolowaną świadomość.

Inwokacja: „Tej nocy staję się Wampirem: mistrzem życia i śmierci. Zapalam Czarny Płomień na cześć Księcia Ciemności i staję się Wampirem, wykreowanym przez mój umysł. Płonąc z pasją i namiętnością do wszystkiego, czego sobie życzę, odrzucam skrępowanie Ścieżki Prawej Ręki. Z Woli dedykuję siebie kontroli memu przeznaczeniu. Przyjmuję teraz trójkąt cierpienia Ścieżki Lewej Ręki. Umacniam siebie i esencję Wampira w sobie: bycie niewidzialnym nawet w płowiejącym dniu, wiedzącym, kiedy milczę, a kiedy się modlę – poznającym i badającym swą psyche. Rzucam się w ten los! Ja, Wampir, [Twe Imię], wędruję Ścieżką Lewej Dłoni. Moja Wola jest nieprzenikniona! Czczę krew, która jest Życiem i staje się czymś więcej niż cienie i dymy. Otwórz szerokie bramy piekła! W szlachetnej obecności Pana Ciemności składam przysięgę być Wampirem, być prawdziwym w swoim Ego i w przeze mnie obranej Ścieżce. Hail Wampir! Hail Pan Ciemności!”

Kielich: Kielich jest Mrocznym Graalem lub Nieświętym Graalem – tym, który jest często szukany, ale nieznaleziony. Graal jest napełniony czerwonym płynem symbolizującym krew (dlatego też nie może być wypełniony krwią). Niektórzy sugerują sok pomidorowy, sok z jagód lub sangrię, która jest doskonałym eliksirem.
Gdy wypijesz eliksir, uzmysłów sobie, że zostałeś napełniony Mocą Ciemności. Bierzesz udział w swej esencji i esencji Wampira, który jest częścią boskości wewnątrz Ciebie

Zamykając Bramy Piekła: Zakończ ryt, dzwoniąc dziewięciokrotnie dzwonem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.