poniedziałek, 26 listopada 2018

ELEMENTARNA ŚWIĄTYNIA WG FR RONOVEElementarna Świątynia to prosty, ale bardzo przydatny rytuał. I chociaż opracowałem go sam, to opiera się on na tak podstawowych i prostych mechanizmach, że pewnie gdzieś można znaleźć podobne rytuały.
Rytuał ten opiera się na sile, a raczej energii pięciu żywiołów. Mag wzywa te siły do pomocy, zaś wezwać je ułatwiają fizyczne manifestacje tychże. Do Świątyni potrzeba czterech reprezentacji żywiołów. Potrzebne więc są: Świeca, woda, garść ziemi, piasku, kamieni lub liści, oraz pióro.
Świeca może być w kolorze odpowiednim do rytuał, jaki mag przeprowadza, zapewni to dodatkowe wsparcie. Z kolei przyozdobienie jej runami, sigilami i innymi pieczęciami usprawni jej działanie.
Woda może być dowolna, chociaż oczywiście im czystsza tym lepiej. Można użyć przegotowanej wody, jednak woda źródlana, czy odpowiednio na-energetyzowana(jak np. księżycowa woda) będzie miała lepsze działanie. Co do pojemnika, może być on wszelaki, jednak tutaj znowu najlepiej zda się kryształowy, lub srebrny kielich.
Manifestacja ziemi jest banalnie prosta. Ziemia, liście, piach, kamienie, może to być cokolwiek tego pokroju, choć używanie barwionego piasku, czy sztucznych, szklanych kamyczków nie jest wskazane.
Z kolei ucieleśnienie wiatru stanowi już drobny problem. Powietrze i tak w momencie rzucania będzie w wyznaczonym miejscu, więc równie dobrze można pominąć ten fragment. Jeśli jednak komuś wygodniej będzie posiadać wszystkie cztery manifestacje, najlepiej użyć pióra, które jest najsilniej kojarzone z tymże żywiołem Manifestacje należy umieścić w punktach kardynalnych, już po nakreśleniu magicznego kręgu. I tak, świece należy ustawić w punkcie wysuniętym na południe, pióro w części wschodniej, kamienie w części północnej, zaś kielich w domenie wody, części zachodniej.
Gdy wszystko jest już na swoim miejscu można zacząć rytuał. Mag staje naprzeciwko pióra, twarzą ku wschodowi wyciągając w jego kierunku ręce lekko zgięte w łokciach, dłońmi skierowanymi do góry. Następnie wizualizując kolumnę powietrza wychodzącą z pióra, kierującą się ku górze mówi: „Wzywam Cię, Mocy Wiatru! Ty, który pozwalasz działać, przybądź i służ mi pomocą.”. Po czym podchodzi do świecy i wyciągając ku niej ręce, wizualizuje filar ognia i mówi: „Wzywam Cię, Mocy Ognia! Ty, który dajesz siły i niszczysz przeciwności, przybądź i służ mi pomocą.” Analogicznie, pochodząc do kielicha wizualizuje kolumnę wody mówiąc: Wzywam Cię, Mocy Wody! Ty, która odnawiasz, napełniasz siłą i chronisz, przybądź i służ mi pomocą.” Następnie podchodząc do manifestacji ziemi, oraz wizualizując filar ziemi, mówi: Wzywam Cię, Mocy Ziemi! Ty, która łączysz i jednoczysz, pozwalając działać, przybądź i służ mi pomocą.” Na koniec, staje pośrodku kręgu, twarzą skierowaną na wschód i unosi ręce, wizualizując strumień fioletowej energii, uformowany w kolumnę, który wznosi się z jego ciała ku górze. Mówi przy tym: „Eterze! Któryś był, jest i będziesz, przez którego cud może się stać, odpowiedz na me wezwanie!”. Jednocześnie, gdy piąty filar się podnosi, wizualizuje jak pozostałe kolumny łączą się sufitem, tworząc energetyczny budynek, świątynie. W ten sposób nakreślone zostaje sanktuarium dla maga.
Świątynia ma podwójne działanie. Ochronne, bowiem moc wezwana przez maga służy jako mur przez siłami próbującymi wtargnąć do Świątyni, oraz energetyzującą, bowiem w dowolnym momencie mag może czerpać siły ze Świątyni uzupełniając swoją energię. Jest to więc świetna pomoc przy dłuższych rytuałach, oraz tych wymagających zużycia wiele energii, jak na przykład tworzenie serwitora.
Sam potrzebowałem jej pomocy, właśnie w momencie tworzenia dość skomplikowanego serwitora. A raczej kilku. Po stworzeniu jednego z nich byłem już wyczerpany, gdy postanowiłem użyć mocy świątyni. Energia żywiołów wypełniła mnie siłą i odnowiła straconą energie. Ponadto, jest to silna tarcza przeciwko negatywnym istotom, których obecność może mieć niezwykle negatywny wpływ na całość rytuału, czy zaklęcia.
Gdy rytuał zostanie wykonany, należy zamknąć Świątynie. Zaczyna się wtedy od wschodu, w kierunku przeciwnym do kierunku wskazówek zegara, czyli dalej północ, zachód i południe, podchodząc do kolejnych manifestacji i wyciągając ręce, lekko zgięte, dłońmi skierowanymi w dół wymawiając „Mocy Wiatru! Dzięki za twą pomoc, teraz jednak odejdź.” wizualizując przy tym jak filar się opuszcza. Jednocześnie, przy pierwszym filarze należy też zwizualizować odłączenie się „dachu”. Na koniec, stojąc pośrodku, mag wizualizuje jak filar Eteru się opuszcza mówiąc: „Eterze, któryś pozwolił na cud, wróć gdzie Twe miejsce.”. W ten sposób Świątynia zostaje zamknięta. Świece należy zgasić i oczyścić, wodę z kielicha wylać, manifestacje ziemi wyrzucić, zaś pióro oczyścić. Jest to istotne, gdyż te ucieleśnienia był filtrem, wiec wszystkie negatywne energie zostały przez nie wchłonięte.
Oczywiście, im więcej inwencji twórczej, tym lepiej. Mag może wymieszać moc żywiołów ze swoją własną energią, może użyć mantr do wzmocnienia filarów, lub użyć sigili do naładowania filarów dodatkowo energią ochronną, wzmacniającą, lub dowolną inną.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.