niedziela, 18 listopada 2018

Rytuał Yidam

RYTUAŁ YIDAM - Przygotował Frater Belial, dla Kręgu Ars Magna

Yidam jest sztucznym elementalem stworzonym według dalekowschodniego wzorca, znanego tylko niektórym magom. Przygotowania są takie same jak przy wykonywaniu innych sztucznych elementali. Ważne jest określenie długości życia istoty z dokładnością co do godziny. Gdy mag określi już wszystkie cechy, atrybuty i zdolności swojego tworu, może rozpocząć akt twórczy.
Tradycyjnie rytuał ten odprawia się na wolnym powietrzu, w odludnym niedostępnym miejscu. Potrzebne symbole układane są z kamieni i często osiągają kilkunastometrowe rozmiary. My ograniczymy się do minimalistycznej wersji tego rytuału – również jednak cieszącej się powodzeniem.
Mag wybiera symbol lub sigil, który charakteryzuje tworzonego elementala. Następnie czerwonym kolorem zakreśla na dużym kwadratowym kartonie okrąg, który symbolizuje wszechobecny eter. Maluje dwa kwadraty wewnątrz, które nachodzą na siebie w ten sposób, że tworzą ośmiokąt. Rysunek musi jednak być na tyle duży, by istota mogła swobodnie zająć miejsce wewnątrz niego. Pośrodku mag rysuje symbol sztucznego elementala, który wybrał wcześniej, używając do tego również czerwonego koloru. Taki rysunek nazywa się w Tybecie Wielkim Kylichorem.
Następnie mag musi stworzyć Mały Kylichor, w tym celu mag bierze małą metalową płytkę ze złota, srebra, miedzy lub innego metalu i ostrym przedmiotem graweruje na niej symbol żywiołaka. Mały Kylichor służy do przywołania istoty przez ustalone wcześniej gesty i słowa oraz do naładowania jej energią. Zazwyczaj przez cały czas przechowywany jest w bezpiecznym miejscu, lub noszony na szyi.
Mag umieszcza Mały Kylichor pośrodku dużego, na sigilu żywiołaka, wymawiając jednocześnie jego imię. Następnie siada w wygodnej pozycji i zaczyna wchłaniać w siebie żywioł ognia, aż wyraźnie poczuje jego właściwości: gorąco i ciężar. Gdy jest już nim wypełniony, przez palec lub aurę przenosi na płytkę całą energię, kumulując ją do postaci maleńkiej iskry. Jednocześnie siłą woli i koncentracji naładowuje swój Yidam zdolnościami, którymi powinien on potem dysponować. Ten proces jest powtarzany siedmiokrotnie i za każdym razem Yidam zostaje powiększony o wielkość iskry.
Jeśli mag zaczyna odczuwać zmęczenie i spadek koncentracji może odesłać Yidam do miejsca przeznaczonego na jego przebywanie – np. figury. Mały Kylichor zostaje ukryty, zaś duży zrolowany bądź złożony i również ukryty. Przy kolejnych pracach nad elementalem można ponownie rozłożyć dwa Kylichory i przywołać istotę.
Teraz mag przystępuje do tworzenia ciała Yidamu. Gdy elemental osiągnął pożądaną wielkość, siłą wyobraźni mag przeobraża powstały płomień w zaplanowaną przez siebie formę.
Oczywiście Yidam może zostać również stworzony z jednego z trzech pozostałych żywiołów. Jeśli miałby powstać z żywiołu ziemi, mag wyobraża sobie morze z ziemi, z którego – grudka po grudce – formuje swoje stworzenie. W przypadku żywiołu wody spiętrza siłę w powiększającą się kroplę, a w przypadku powietrza – w chmurę.
Po wykonaniu Yidamu mag może wciąż go ładować w celu wzmocnienia jego działania. Rytuał ten przeprowadza zawsze za pomocą Wielkiego Kylichora. Aby przywołać istotę i przydzielić jej zadanie mag potrzebuje odtąd jedynie metalowej płytki – Małego Kylichora.
Tworzone w ten sposób Yidamy mogą rozwijać się w bardzo silne istoty – do tego stopnie, że ich obecność mogą odczuwać również osoby niewtajemniczone. Mają poza tym skłonność do kształtowania swojej osobowości przy czym wiele cech zależy od ich twórcy. Należy więc zachować ostrożność przy np. zlecaniu ataków na inne osoby. Mag musi stanowczo domagać się od Yidamu posłuszeństwa – to nie są istoty, z którymi można wejść w komitywę, są sługami i tak należy je traktować – nie odzierając jednak z pewnej dozy szacunku.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.