wtorek, 29 października 2019

La Santa Muerte Tomas Prower - Rytuały Miłosne

Magia miłosna cieszy się wśród wyznawców La Santa Muerte równie dużą popularnością jak magia pieniężna. W większości sklepów ezoterycznych w Ameryce Łacińskiej można kupić miłosne eliksiry i figurki wyrażające czerwony aspekt Świętej Śmierci. Akcesoria używane w magii miłosnej są zdecydowanie najlepiej sprzedającymi się przedmiotami związanymi z tradycją La Santa Muerte.
Nie powinno to nikogo dziwić. Miłość jest czymś uniwersalnym. Ludzie mogą mieć różne preferencje i pragnienia dotyczące kwestii finansowych, ale wszyscy chcą być kochani. Nasze współczesne słowo „miłość” nie jest w stanie opisać wszystkich rodzajów miłości, z którymi mamy do czynienia w życiu. Miłość to nie tylko romantyczna więź łącząca małżonków. W języku greckim istnieją trzy różne słowa na określenie miłości: agape, philos i eros. Agape to boska miłość. Jest to uczucie, które większość ludzi określa mianem „prawdziwej miłości”. Agape to miłość, która wykracza ponad czas i przestrzeń i jednoczy wiele dusz w jedną całość.

Philos można nazwać „miłością braterską”. Jest to nieromantyczne uczucie oparte na szacunku, podziwie i solidarności. Ideałem philos jest miłość między najlepszymi przyjaciółmi, między krewnymi, między uczniem a mentorem, a także między obcymi osobami, które dążą do wspólnego celu.
Eros to miłość seksualna i erotyczna (jej nazwa pochodzi od imienia greckiego boga erotycznej miłości, który w późniejszym czasie został przemianowany przez Rzymian na Kupidyna). Jest to potężny i święty instynkt. Ten rodzaj pożądania jest miłością do cielesnej formy człowieka i zaspokajania podstawowych potrzeb.

Najlepsza miłość powstaje w wyniku połączenia tych trzech uczuć, a więc wtedy, gdy spotykamy osobę, z którą możemy dążyć do wspólnego celu, za sprawą której nasza dusza wznosi się ku niebiosom i z którą mamy dobry kontakt w łóżku. Choć różni ludzie mogą oczekiwać od wymarzonego kochanka nieco innych cech (zarówno fizycznych, jak i psychicznych), w głębi duszy
wszyscy pragniemy być kochani w taki sam sposób. Wszyscy marzymy o tym, aby ktoś nas wspierał, szanował i słuchał. Chcemy czuć się wyjątkowi, atrakcyjni i ważni dla przynajmniej jednej osoby na tym świecie. Na najbardziej podstawowym poziomie wszystkie religie i tradycje duchowe nauczają, że powinniśmy kochać się nawzajem. To najprostsza i najbardziej naturalna rzecz, jaką możemy robić. Nasze pragnienia, zachcianki i emocjonalny bagaż przeszłości powodują jednak, że często sprawia nam to ogromne trudności.

W tym rozdziale zaprezentuję zaklęcia związane z agape i philos. Na erotycznej i zmysłowej formie miłości, czyli na erosie, skoncentruję się natomiast w następnym rozdziale. Wbrew temu co możemy zobaczyć w hollywoodzkich filmach, erosowi nie zawsze towarzyszą dwa pozostałe rodzaje miłości. Jak by nie patrzeć, możemy uprawiać seks z kimś, kogo nie kochamy. Możemy również kochać kogoś, z kim nie uprawiamy seksu. Póki co skupmy się jednak na bardziej romantycznych i przyjacielskich obliczach miłości.

ZAKLĘCIE PRZYCIĄGAJĄCE BRATNIĄ DUSZĘ

Gdy pojawia się temat miłości, większość ludzi od razu myśli o „bratniej duszy”. Z tego względu zaklęcia miłosne często są tworzone w celu przyciągnięcia idealnego partnera. Jako że pracujemy ze Świętą Śmiercią, nasza magia będzie się koncentrować na niszczeniu przeszkód i barier, które przeszkadzają nam w znalezieniu bratniej duszy. Za chwilę zaprezentuję jedno z najskuteczniejszych zaklęć miłosnych używanych w szkole misteryjnej La Santa Muerte. Zanim jednak to zrobię, muszę wspomnieć o dwóch podstawowych zasadach magii miłosnej. Pierwsza z nich głosi, że magia (niezależnie od tradycji) nie jest w stanie wpłynąć na wolną wolę innego człowieka. Nie możemy zmusić drugiej osoby do tego, żeby nas pokochała. Pamiętajcie, że zaklęcia działają zgodnie z naturalnym przepływem energii we wszechświecie, a nie wbrew niemu. Magia może oczywiście wywołać „zbiegi okoliczności”, za sprawą których druga osoba zacznie się do nas zalecać albo wróci do nas po rozstaniu. Nie sprawi jednak, że inny człowiek zrobi coś, na co nie ma ochoty.

Druga zasada magii miłosnej głosi natomiast, że działania magiczne nie powinny odnosić się do konkretnych osób. Rzucenie zaklęcia dotyczącego określonego człowieka byłoby równoznaczne z powiedzeniem Świętej Śmierci (Boskości, wszechświatowi, Tao): „Wiem, co jest dla mnie najlepsze. Ta osoba będzie dla mnie odpowiednia”. Skąd jednak możemy wiedzieć takie rzeczy? Możemy oczywiście mieć poczucie, że ktoś jest dla nas odpowiedni. Nie możemy jednak wiedzieć tego w obiektywny sposób. Najlepsze zaklęcia miłosne to te, które nie odnoszą się do żadnej konkretnej osoby. Mądrość La Santa Muerte wykracza ponad ludzkie ograniczenia. Powinniśmy więc po prostu mieć nadzieję, że Święta Śmierć wie, co jest dla nas najlepsze.

Niezbędne narzędzia:

Jabłko (w przypadku heteroseksualistów), morela (w przypadku
transseksualistów), brzoskwinia (w przypadku gejów), śliwka (w przypadku
lesbijek)
Cierń różowej róży (albo inny ostry przedmiot)

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Czerwony
Rośliny/zapachy: Agawa, smocza krew, hiacynt (w przypadku gejów),
paczula (w przypadku lesbijek), różowa róża, trzcina cukrowa
Minerały: Miedź, szmaragd, różowy kwarc

1. Przygotujcie wszystkie narzędzia i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Za pomocą ciernia róży wyryjcie na powierzchni owocu wszystkie cechy (fizyczne i psychiczne), które powinna mieć wasza bratnia dusza. Piszcie najczytelniej, jak potraficie. Większość ludzi uważa,
że najłatwiej jest używać drukowanych liter. Jako że nie macie zbyt wiele miejsca do pisania, wymieńcie tylko te cechy, które są dla was najważniejsze.

3. Kiedy skończycie, skorzystajcie z narzędzi magicznych symbolizujących energie, których oczekujecie od waszego przyszłego związku. Jeżeli relacja ma być pełna słodyczy, możecie polać owoc syropem z agawy lub trzciny cukrowej; jeżeli relacja ma być pełna namiętności, możecie okadzić owoc dymem ze smoczej krwi etc.

4. Ukryjcie owoc gdzieś na łonie przyrody. Chodzi o to, aby nie został przez nikogo znaleziony i mógł się rozłożyć w naturalny sposób.

5. Gdy owoc całkowicie zgnije, w waszym życiu pojawi się wasza bratnia dusza.

6. Nigdy nie próbujcie znaleźć swojego owocu. Jeżeli będziecie niecierpliwi i postanowicie sprawdzić, do jakiego stopnia zdążył się rozłożyć, wasze zaklęcie nie będzie mogło się urzeczywistnić.

Powyższe zaklęcie może również posłużyć do przyciągania związków poliamorycznych. Liczba użytych przez was owoców powinna wówczas odpowiadać liczbie osób, z którymi chcecie utrzymywać relacje intymne. Ukryjcie je wszystkie w jednym miejscu. Pamiętajcie, że magia La Santa Muerte opiera się na współpracy. Po wykonaniu rytuału musicie więc aktywnie szukać miejsc i sytuacji, w których możecie poznać swoją bratnią duszę. Jeżeli ograniczycie się wyłącznie do
rzucenia zaklęcia, La Santa Muerte nie będzie mogła wam pomóc. Nie oznacza to, że powinniście regularnie chadzać do barów i klubów dla singli. Możecie zacząć szukać swojej bratniej duszy na portalach randkowych albo w miejscach publicznych, gdzie możecie poznać ludzi o podobnych upodobaniach i/lub osoby obdarzone cechami, które wyryliście na owocu.

NAPRAWIANIE ZEPSUTEJ RELACJI

Kiedy już zbudujemy związek, powinniśmy przeznaczać dużo energii na jego utrzymanie. Tak jak ma to miejsce w przypadku każdej żywej rzeczy, musimy go pielęgnować, dbać o niego i udzielać mu wsparcia, ponieważ w przeciwnym razie umrze. Gdy związek zaczyna się psuć, najtrudniejszą rzeczą
jest podjęcie decyzji, czy należy go ratować, czy pozwolić mu się rozpaść. Misteria Świętej Śmierci nauczają, że nic nie trwa wiecznie i że wszystkie rzeczy przemijają wraz z upływem czasu. Niektóre osoby pojawiają się w naszym życiu, aby udzielić nam lekcji albo wsparcia, a kiedy już wykonają
swoje zadanie, odchodzą w swoją stronę. Żadna relacja nigdy nie będzie idealna. Perfekcja nie istnieje. Kiedy nasz kochanek, przyjaciel lub krewny popełnia jakiś błąd, nie musimy go jednak od
razu wyrzucać ze swojego życia. Każda sytuacja wymaga od nas, abyśmy spojrzeli w głąb siebie i ocenili, czy podtrzymywanie relacji z tą osobą przynosi nam korzyść, czy szkodę.
Powinniśmy „zważyć” nasz związek w podobny sposób, w jaki La Santa Muerte waży każdego człowieka za pomocą swojej wagi. Gdy aspekty negatywne przeważają nad pozytywnymi, powinniśmy pozwolić drugiej osobie odejść. Gdy natomiast aspekty pozytywne przeważają nad negatywnymi, naszym obowiązkiem jest podjęcie próby naprawienia związku. Jeżeli jednak zbyt często musimy korzystać z poniższego zaklęcia, jest to znak, że nadszedł czas na zakończenie relacji. Świadczy to bowiem o tym, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć rzeczywistego ułożenia szal wagi i że nasze wyobrażenia przeszkadzają nam w ujrzeniu prawdy o drugiej osobie.

Niezbędne narzędzia:

Niebieska świeca
Długopis z niebieskim wkładem
Papier

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Niebieski
Rośliny/zapachy: Aloes, fasola, mięta pieprzowa, sandałowiec, tytoń
Minerały: Szmaragd, lapis lazuli, różowy kwarc, turkus

1. Zanieście wszystkie narzędzia do pomieszczenia, w którym planujecie przeprowadzić poważną rozmowę z drugą osobą. Wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Zapiszcie na kartce papieru wszystkie cechy, za sprawą których
zakochaliście się w drugiej osobie albo się z nią zaprzyjaźniliście.

3. Postawcie na kartce papieru świecę.

4. Zapalcie świecę. Kiedy będzie się wypalać, wspominajcie wszystkie dobre chwile spędzone z drugą osobą.

5. Pomyślcie o wszystkich sytuacjach, w których skrzywdziliście drugą osobę, i o wszystkich sytuacjach, w których zostało wam to wybaczone.

6. Pomyślcie o wszystkich rzeczach, które zostały wam przebaczone przez Boskość (wszechświat, Tao). Pomyślcie również o wszystkich momentach, w których otarliście się o śmierć, ale La Santa Muerte postanowiła nie zabierać was do zaświatów.

7. Kiedy świeca dopali się do końca, pomieszczenie zostanie wypełnione przez ducha komunikacji.

8. W ciągu siedmiu dni spotkajcie się w tym pomieszczeniu z drugą osobą i przeprowadźcie szczerą rozmowę o tym, co dzieje się w waszej relacji.

9. Nie obwiniajcie, nie oskarżajcie ani nie dyskutujcie o przeszłości. Rozmawiajcie tylko o tym, jak się czujecie w chwili obecnej i jak wyobrażacie sobie przyszłość waszej relacji.

10. Jeżeli druga osoba chce popracować nad podtrzymaniem związku, zachowajcie waszą kartkę papieru i przez następne trzy miesiące czytajcie ją codziennie rano i wieczorem. Jeżeli natomiast druga osoba nie chce popracować nad podtrzymaniem związku, spalcie kartkę (w bezpiecznym pojemniku) i wiedzcie, że ta relacja nie służy już waszemu wyższemu dobru.

Podczas tego rytuału musicie być absolutnie szczerzy i wyrażać siebie. Często nie komunikujemy naszym kochankom, przyjaciołom lub krewnym, że w jakiś sposób jesteśmy przez nich krzywdzeni. Liczymy na to, że druga osoba zawsze będzie wiedziała, co myślimy i czujemy. Tego rodzaju oczekiwania są jednak oderwane od rzeczywistości. Jeżeli nie wyrażamy siebie, nie powinniśmy
zakładać, że druga osoba wie, jak się czujemy. Komunikacja to klucz do utrzymania zdrowego związku. Ma ona również decydujące znaczenie w procesie naprawiania zepsutej relacji.

AMULET ODPĘDZAJĄCY TOKSYCZNE RELACJE

Rzeczy, za sprawą których czujemy się dobrze, nie zawsze są dla nas korzystne. Bardzo często wchodzimy w różnego rodzaju relacje tylko po to, żeby przed czymś uciec – najczęściej przed samotnością. Życie na marginesie społeczeństwa powoduje, że często czujemy się odłączeni od otaczających nas ludzi. Rozpaczliwie pragniemy być częścią większej całości i wiedzieć, że jesteśmy akceptowani przez innych. Sprawia to, że uczepiamy się pierwszej osoby, która wyciągnie do nas przyjazną dłoń. Często mylimy troskę z miłością. W głębi serca znamy prawdę, ale przekonujemy nasze umysły, aby wierzyły w kłamstwo.

Ludzie wchodzący w relacje z osobami, które desperacko potrzebują miłości, często są niezwykle toksyczni. Człowiek, który naprawdę kocha samego siebie, nigdy nie zadowoli się kimś, kto próbuje po prostu uciec przed własną samotnością. Nie zmienia to jednak faktu, że niektórzy wchodzą w relacje ze zdesperowanymi osobami. Tego rodzaju ludzie albo wykorzystują swojego partnera (mogą go postrzegać jako dodatkowego kochanka, jako bankomat, jako pomoc w pielęgnowaniu swoich uzależnień etc.), albo próbują uciec przed własną samotnością. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje różnica między życiem w samotności a życiem w pojedynkę. Jeżeli kochamy siebie, zawsze jesteśmy
w dobrym towarzystwie. Jeżeli nie kochamy siebie, potrzebujemy „miłości” innych, by nie czuć się samotnie. Wspólna samotność nigdy jednak nie jest lepsza od życia w pojedynkę.

Poniższe zaklęcie pomoże wam odepchnąć od siebie ludzi, którzy was wykorzystują albo nie służą waszemu wyższemu dobru (nawet jeśli przekonujemy samych siebie, że relacja z nimi jest dla nas korzystna). Jego wpływ na wasze życie może być natychmiastowy albo rozłożony w czasie.
Jeżeli jednak kochacie siebie na tyle, aby skorzystać z tego zaklęcia i codziennie nosić przy sobie wasz amulet, prędzej czy później prawda zostanie wam wyjawiona.

Niezbędne narzędzia:

Kawałek materiału do zrobienia małej sakiewki (możecie użyć dowolnej
tkaniny, najlepiej w kolorze czarnym, zielonym, różowym lub białym)
Rośliny/zapachy: Belladonna, kaktus, jaśminowiec, lilia, pokrzywa
Minerały: Ametyst, szmaragd, gagat, piryt

1. Przygotujcie wszystkie narzędzia. Użyjcie jak największej liczby ziół/zapachów i minerałów. Nie musicie oczywiście korzystać ze wszystkich wyżej wymienionych składników. Wejdźcie
w medytacyjny stan świadomości i zacznijcie rozmyślać o waszej relacji.

2. Pobłogosławcie swoje narzędzia. Weźcie każde z nich do ręki i poczujcie jego ochronne właściwości. Połączcie się ze wszystkimi narzędziami po kolei i spróbujcie określić, w jaki sposób mogą wam one pomóc w zakończeniu wszystkich relacji, które są toksyczne dla
waszej duszy i nie służą waszemu wyższemu dobru. 

3. Wymieszajcie wszystkie składniki na rozłożonym materiale. Wszystkie większe fragmenty rozdrobnijcie lub zmielcie na proszek.

4. Zwiążcie rogi materiału, aby powstała mała sakiewka. Upewnijcie się, że się nie rozwiąże i że nic z niej nie wypadnie.

5. Przez cały czas miejcie sakiewkę przy sobie (chyba że śpicie albo bierzecie prysznic). Noście ją w kieszeni albo w torebce. Nie pozwólcie, aby ktokolwiek jej dotknął albo ją zobaczył. Jest to wasz sekretny amulet.

Powyższe zaklęcie zazwyczaj urzeczywistnia się w bardzo nieprzyjemny sposób. W gruncie rzeczy prosimy w nim Świętą Śmierć, aby pomogła nam pokonać uzależnienie od toksycznej osoby. Gdy zmagamy się z jakimkolwiek nałogiem, musimy przejść przez etap detoksykacji. Oznacza to, że musimy poczuć się znacznie gorzej, zanim poczujemy się lepiej. Jest to integralny element procesu zdrowienia. Etap detoksykacji może przebiegać na wiele sposobów. Możecie na przykład zostać przez kogoś obcesowo i niespodziewanie odrzuceni albo odkryć, że ktoś was wykorzystuje, zwodzi albo oszukuje. Wiedzcie, że w ostatecznym rozrachunku wszystko służy waszemu wyższemu
dobru.

Powyższe zaklęcie oddziałuje na popsute relacje, które nie mogą albo nie powinny zostać naprawione. Jeżeli będziecie nosić przy sobie amulet i ufać La Santa Muerte, toksyczni ludzie zaczną znikać z waszego życia. Gdy już uwolnicie się od toksyn wydzielanych przez te osoby, wreszcie staniecie się wolni. Dzięki temu będziecie mogli zacząć naprawdę kochać i przyjmować w zamian miłość od innych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.