wtorek, 9 października 2018

Horoskop Apolliński

Horoskop Apolliński miał rzekomo narodzić się w Wyroczni Apollińskiej, słynącej w czasach Cesarstwa Rzymskiego z przenikliwości głoszonych tam wyroczni. Jeszcze do niedawna mało był on znany w Polsce.

W średniowieczu niemal zupełnie o nim zapomniano i dopiero niedawno wrócił do łask, "odkurzony" przez włoskich wróżbitów i astrologów. Należy on do grupy horoskopów cyfrowo-symbolowych, co znaczy, że każdemu znakowi przypisana jest określona cyfra i jej symbol - w tym przypadku nazwa owoc.

Powstał w Delfach,w wyroczni boga Słońca,Apolla.Kryterium znaku-owocu nie jest data urodzenia,ale dzień tygodnia w jakim przyszliśmy na świat.Oprócz siedmiu dni tygodnia wyróżnione zostały cztery konkretne raty:15 marca,15 maja,15 lipca oraz 13 października,czyli rzymskie święto id.

Poniedziałek - Brzoskwinia

Osoby urodzone w poniedziałek lubią być pierwsze we wszystkim,poniewaz poniedziałek rozpoczyna tydzień.Są odważne,lubią ryzyko,mają zdolności przywódcze.Ich wadą jest mierzenie sił na zamiary - potrafią podjąć się jakichś nierealnych zobowiązań,aby tylko nie rezygnować,a przede wszystkim nie stracić twarzy.Tę wadę mogą wykorzystywać inni,obciążając zbyt ambitne Brzoskwinie swoimi obowiązkami.Jeżeli potrafią zapanować nad swoimi wybujałymi ambicjami i odpowiednio kierować energią,osiągną w życiu wiele.

Osoby, które przyszły na świat w poniedziałek. Tak jak poniedziałek jest pierwszym dniem w tygodniu, tak i ludzie urodzeni w tym dniu są "pierwszymi wśród innych". Ich głównymi cechami są - odwaga i wola walki, a czasami nawet skłonności do ryzyka. Nieraz aby popisać się swoim otoczeniem, dobrowolnie podejmują się spraw ponad siły, nie parząc, że wyręczają w ten sposób innych, sprytnie z tego korzystających. Osoby urodzone tego dnia mają wszystkie cechy przywódcze. Ich planetą opiekuńczą jest Słońce. Życie może być dla nich jednym wielkim pasmem sukcesów, ale pod warunkiem nieustannej rzetelnej pracy nad sobą.

ENERGICZNA OPTYMISTKA Z PASJĄ
Masz zdolności przywódcze, silną osobowość i nietypowy sposób bycia. Lubisz się wyróżniać - zarówno strojem, jak i poglądami. W to, co robisz, angażujesz się sercem i duszą. Lubisz ryzyko, wyznajesz zasadę, że jak spaść, to z wysokiego konia. Nie lubisz robić żadnych planów, chwytasz chwilę i cieszysz się każdym dniem. Lubisz podejmować trudne i odpowiedzialne zadania, jesteś bezkompromisowa i wytrwale dążysz do celu. Swoim zaangażowaniem zarażasz ludzi. Przełożeni bardzo to cenią, gdyż potrafisz porwać za sobą innych pracowników.

Wtorek - Jabłko

Urodzeni we wtorek są godni zaufania,rzetelni,potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi,a także gospodarzami.Na uwagę zasługuje także niezwykła umiejętność organizowania życia,układania planów i utrzymania porządku.Jabłka doskonale gotują,zawsze wynajdują jakies egzotyczne i niezwykłe przysmaki.W towarzystwie czują się doskonale,potrafią być jego prawdziwą duszą,z tego powodu wszyscy chętnie przychodzą do nich i ich zapraszają.Wadą Jabłek jest anegdotyczne wręcz roztargnienie,które utrudnia ich życie.

Osoby, które przyszły na świat we wtorek. Masz bardzo korzystny i bardzo szeroki wachlarz zalet. Jesteś wysoko ceniony jako ceniony przyjaciel, na którego zawsze można liczyć w każdej sytuacji. Jesteś także podziwiany jako gospodarz, którego kuchnia słynie ze wspaniałych i wyszukanych potraw. Potrafisz być duszą towarzystwa, więc w każdym jesteś chętnie widziany. Podziw wzbudza także Twoja umiejętność zorganizowania sobie życia, czego Ci wszyscy zazdroszczą. Największą wadą, z którą musi stale walczyć, jest roztargnienie.

ODWAŻNA, LECZ ROZWAŻNA
Jesteś rozsądna i uporządkowana, masz silną osobowość. Wydawałoby się, że powinnaś budzić respekt, ale ponieważ masz w sobie dużo ciepła, wzbudzasz sympatię i zaufanie. Nigdy nie reagujesz histerycznie, obce są ci wahania nastrojów, zawsze podejmujesz spokojne, wyważone decyzje. Dla przyjaciół i rodziny zrobisz bardzo dużo, na twoją pomoc i wsparcie mogą liczyć w każdej sytuacji. Nigdy nikogo nie potępiasz, nie osądzasz, i bardzo nie lubisz, kiedy ktoś robi to w stosunku do ciebie. W pracy systematyczna i obowiązkowa, spełniasz się na stanowisku, które wymaga samodzielności i elastyczności.

Środa - Mandarynka

Osoby urodzone w środę sa zrównoważone,cierpliwe,przedkładające planowanie nad żywioł i ryzyko.Nie uznają spontaniczności,ich każda decyzja jest zawsze przemyslana,co prowadzi czasami do tego,że zamiast wziąć byka za rogi,czekają aż problem sam się rozwiąże.Nie pokonując przeciwności,Mandarynki tracą w życiu wiele wspaniałych okazji.

Osoby, które przyszły na świat w środę. Twoje najważniejsze cechy to powaga, zrównoważenie i cierpliwość, a Twoją główną dewizą jest "śpiesz się powoli". Nie lubisz szybko i spontanicznie podejmować decyzji, uważając, że wszystko trzeba najpierw bardzo dobrze przemyśleć. Zbyt często oczekujesz rozwiązania się pewnych spraw poprzez upływ czasu i jesteś bardzo zawiedziony, gdy okaże się, że jednak konieczna była Twoja własna, szybka decyzja. W ten właśnie sposób bardzo dużo w życiu tracisz i dlatego musisz wytężyć wszystkie siły na przezwyciężenie tej słabości.

WCIELENIE ŁAGODNOŚCI
Nikt z twojego otoczenia nie pamięta, abyś kiedyś podniosła głos. Nawet wyprowadzona z równowagi trzymasz swoje emocje na wodzy. Jesteś bardzo taktowna, masz wielką klasę. Potrafisz jednak działać szybko, zdecydowanie i z zaskoczenia. Robisz to jednak niechętnie, wolisz wszystko dokładnie przemyśleć i wybrać najodpowiedniejszy sposób postępowania. Bywa, że wahasz się przed podjęciem ważnej decyzji, ale za to, gdy już ją podejmiesz, masz pewność, że jest najlepsza z możliwych. W pracy jesteÊ idealna na stanowisku kierowniczym.

Czwartek - Gruszka

Urodzeni w czwartek sa niezwykle przebojowi,pełni idealizmu i fantazji.Poczuwają się do odpowiedzialności za cały świat ,walczą z zapałem o wolność i sprawiedliwość.Ponieważ jednak do walki zagrzewa ich przeważnie słomiany zapał,niewiele udaje się im doprowadzić do końca.Jeżeli jednak wykażą odrobinę wytrwałościmoga sporo osiagnąć.

Osoby, które przyszły na świat w czwartek. Twoje najważniejsze cechy to przebojowość, poczucie odpowiedzialności za wszystko, co dzieje się wokół, fantazja i idealizm. Za punkt honoru stawiasz sobie nieustanną walkę o sprawiedliwość i swobodę. Masz dużo zapału i dobrych chęci, ale zazwyczaj przeliczasz się, co do własnych możliwości i w końcu brakuje Ci energii, by wprowadzić w życie swe wspaniałe plany. Wtedy popadasz w zniechęcenie, czujesz się nieszczęśliwy i oszukany. Rada dla Ciebie - więcej wytrwałości w realizacji swoich dążeń.

TWÓRCZA INDYWIDUALISTKA
Odpowiedzialność, poczucie własnej wartości, kreatywność i wyobraźnia
- to twoje najważniejsze cechy. W życiu kierujesz się niezawodną intuicją, nieraz uratowała ci ona skórę i doprowadziła do sukcesu. Bez względu na sytuację pragniesz zachować niezależność i własne zdanie. Jesteś przy tym powściągliwa i taktowna, szanujesz odmienne postawy, więc starasz się nie urazić rozmówcy. Kariera zawodowa jest dla ciebie ważna, ale nie starasz się zrobić jej za wszelką cenę. Chętnie podejmujesz się nowych zadań, jednak gdy zawiedziesz, popadasz w zniechęcenie, z którego ciężko cię wyrwać.

Piątek - Oliwka

Osoby urodzone w piatek są niezwykle obowiązkowe,pracowite i rzetelne.Dążą do perfekcjonizmu,zmuszając do tego innych,ale przede wszystkim siebie.Z tego powodu często stają się małostkowe,nie potrafią cieszyć się życiem,zapominają o najpiękniejszych,wyższych wartościach.Jeżeli uda się im zapanowac nad tymi wadami,potrafią wiele zdziałać dzięki swoim dobrym stronom.

Osoby, które przyszły na świat w piątek. Twoja życiowa maksyma to - najpierw praca i obowiązki, a dopiero potem przyjemności. Chwalebna to zasada, należy jednak pamiętać, że przesada bywa niekorzystna. Przez swą skłonność do perfekcji i precyzji zbyt często gubisz się w drobiazgach, zapominając o sednie sprawy, ale dążysz ze wszystkich sił do perfekcjonizmu. Niestety, w życiu nie wszystko może być idealne.

PERFEKCYJNY PRACUŚ
Pracy poświęcasz zawsze całą swoją energię, dobrowolnie podejmujesz się najtrudniejszych zadań. Z pozoru uporządkowana, chłodna i opanowana, nie jesteś pozbawiona kokieterii i ogromnego uroku osobistego, którego nie wahasz się użyć, aby osiągnąć swoje cele. Bardzo dbasz o wygląd zewnętrzny, ale nie zaniedbujesz przy tym rozwoju duchowego, gdyż tak naprawdę piękno ducha jest dla ciebie wyznacznikiem prawdziwej atrakcyjności. Szukasz partnera mądrego, z pasją, wrażliwego, wygląd zewnętrzny schodzi na drugi plan.

Sobota - Pigwa

Urodzeni w sobotę są szlachetni,dobrzy i odważni,niekonformistyczni i ceniący własne zdanie.Sprawiają wrażenie słabych i nieśmiałych,jednak są bardzo niezależni - po prostu się z tym nie obnoszą.O swoje potrafią walczyć jak lwy,chociaż trudno je wyprowadzić z równowagi.Zbytnia niezależność może jednak doprowadzić do osamotnienia i na to powinny zwrócić uwagę Pigwy.

Osoby, które przyszły na świat w sobotę. Twoje najważniejsze cechy to szlachetność, odwaga i dobroć. Robisz wrażenie osoby spokojnej, a czasami nawet nieśmiałej, ale to tylko pozory - faktycznie nie łatwo Cię usidlić i poskromić. Jeśli ktoś sprawia Ci przykrość lub bezpodstawnie krytykuje, potrafisz się zmienić z łagodnej owieczki w dzikiego tygrysa. Mimo że uważasz, iż nikt nie powinien narzucać Ci swojego zdania, korzystaj jednak czasem z rad przyjaciół...

SZLACHETNA IDEALISTKA
Twoje atuty to szlachetność, mocne zasady moralne i wewnętrzna harmonia. Jesteś spokojna i taktowna, nigdy nie narzucasz się ze swoimi poglądami. Z przyjemnością radzisz znajomym, jak mają postępować, sama jednak rady przyjmujesz niechętnie. Nie lubisz być krytykowana i oceniana. Na wszelkie przejawy niesprawiedliwości reagujesz bardzo emocjonalnie. Choć z pozoru nieśmiała, lubisz spotkania towarzyskie i długie rozmowy ze znajomymi. Masz wiele zainteresowań - wolisz poświęcić się im niż robieniu kariery, więc rzadko awansujesz.

Niedziela - Ananas

Osoby urodzone w niedziele sa pewne siebie,optymistyczne i przebojowe.Mają niezwykłe szczęście i wychodzą cało z każdej opresji.Nie zniechęcają się przeciwnościami i stale brną do przodu.Ananasy są ciekawe życia i ludzi,lubią przygody,zmiany,nowości.Potrafią rozwiązać każdy problem,bywają jednak odrobinę męczące,a ich upór w dążeniu do celu nie zawsze się opłaca.

Osoby, które przyszły na świat w niedzielę. Twoje najważniejsze cechy to pewność siebie, przebojowość i optymizm. Masz bardzo cenny dar wychodzenia obronną ręką z nawet najtrudniejszych sytuacji życiowych. Nie dasz się pokonać żadnym przeciwnością losu i nie ma dla Ciebie spraw niemożliwych o załatwienia. Ce****e Cię nieprzeciętna ciekawość życia i chęć doznawania coraz to nowych przygód. Tego dnia rodzą się najwięksi pisarze i myśliciele.

ODWAŻNA OPTYMISTKA
Potrafisz porwaçć za sobą tłumy. Jak mało kto potrafisz zarazić otoczenie swoimi ideałami. Jak mało kto masz też dar przekonywania do swoich racji oponentów i to bez popadania z nimi w konflikty. Wytrwale dążysz do celu, nie poddajesz się przeciwnościom losu. Jesteś ciekawa świata i radosna, nie ma dla ciebie marzeń niemożliwych do zrealizowania. Lubisz się uczyć, rozwijaç pasje i zainteresowania. Nie znosisz próżnowania, zawsze wynajdujesz sobie jakieś zajęcie. W pracy jesteś bardzo twórcza, w trudnych sytuacjach znajdujesz dziesiątki rozwiązań korzystnych dla firmy i jej pracowników. Jesteś świetnym szefem, podwładni cię uwielbiają.

15 marca,maja,sierpnia - Orzech

Urodzeni w tych dniach to wybitni indywidualiści,osoby nieprzeciętne.Orzechy mają jednak zmienną,kapryśną i trudną naturę.Raz tkwią na dnie najgłębszej rozpaczy,by za chwilę wybuchnąć euforią.Swoje uczucia manifestują w sposób dramatyczny i przesadny,wpadają w panikę.Z tego powodu otoczenie po jakimś czasie przestaje ich brać na serio,a szkoda-Orzechy są bowiem wrażliwe i ciekawe,muszą tylko popracować nad panowaniem nad sobą.

Osoby urodzone 15 marca, 15 maja, 15 lipca bez względu na dzień tygodnia. Jesteś osobą bardzo zmienną i ciągle balansujesz między przesadną euforią a bezgraniczną depresją. Zbyt intensywnie, wręcz pokazowo manifestujesz swoje uczucia, co bywa odbierane z niechęcią przez Twoje otoczenie i może być przyczyną lekceważenia spraw i problemów, które są dla Ciebie bardzo istotne. Jesteś typowym indywidualistą, wyzbywającym się przeciętności i przez to właśnie często nie rozumieją Cię nawet bliscy.

13 października - Agrest

Urodzeni w tym dniu są domatorami,osobami spokojnymi i lubiącymi samotność.Mimo tej ostatniej cechy bardzo źle znoszą rozstania,a ponad wszystko cenia stabilizację,wręcz rutynę,która daje im poczucie bezpieczeństwa.Przyjaciół maja niewielu,ale za to sprawdzonych.Są dobrze wyedukowani,jednak nie zawsze potrafia praktycznie wykorzystać swoją wielką wiedzę.

Osoby urodzone 13 października bez względu na dzień tygodnia. Jesteś typowym domatorem i wielkim samotnikiem. Bardzo cenisz stabilizację i bardzo przeżywasz wszelkie rozstania. Należysz do ludzi kulturalnych, o dużym zasobie wiedzy, jednak nie zawsze umiesz we właściwy sposób wiedzę tę spożytkować. Masz niewielu przyjaciół, ale za to są to "przyjaźnie na całe życie".


ZRÓDŁO : "Świat horoskopów" / mhoroskop / forumEzo

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.