UWAGA

UWAGA!

Z RACJI WIELU WIADOMOŚCI, KTÓRE OTRZYMUJĘ, CHCIAŁA BYM SPROSTOWAĆ IŻ NIE MAM JUŻ NIC WSPÓLNEGO Z PANEM S. A, KTÓRY WYKONUJE RYTUAŁY NA ZLECENIE. NIE JESTEM WSTANIE NIC PORADZIĆ NA BRAK ZWROTU GOTÓWKI, KTÓRĄ OWY PAN OBIECUJE GDYBY RYTUAŁ NIE WYSZEDŁ, PONIEWAŻ NIE MAM Z NIM KONTAKTU I MIEĆ NIE ZAMIERZAM.

wtorek, 20 stycznia 2015

Kielich/Puchar

Kielich to jedno z ważniejszych narzędzi magii ceremonialnej, chociaż można go również używać do picia różnych napoi podczas zaklęć jeśli czar tego wymaga.
Używa się jej również w rytuałach Ścieżki Lewej Ręki, co ciekawe, w podobnych celach co w neopogańskim czarownictwie i wicca.
Kielich należy bezwzględnie oczyścić i uświęcić swoją energią przed pierwszym użyciem. Kielich napełnia się przed rytuałem, najczęściej winem, ale może też być inny alkohol, woda, sok, nawet rozcieńczony syrop malinowy może się sprawdzić całkiem nieźle.
Kielich jest symbolem kobiecości i stanowi swoiste zrównoważenie dla męskiej energii Athame. Podczas rytuałów często następuje zjednoczenie Athame z Kielichem, czyli zanurzenie ostrza sztyletu w napoju, który zawiera Kielich.
Oczyszczony, wyświęcony i poświęcony Kielich rytualny musi być używany tylko do celów magicznych i każdy może wybrać go/kupić według własnego gustu : mniej lub bardziej dekoracyjny :
-ze szkła bezbarwnego lub niebieskiego ewentualnie fioletowego
-z metalu
-ceramiczny
(metal i ceramika podporządkowane są żeńskiemu żywiołowi ziemi).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.