środa, 7 marca 2018

My Little Pony - Przyjaźń to magia - symbole magiczne w bajce

Cóż, parę osób wie, że ja 29-letnia baba, jaram się serią "Mój mały kucyk - przyjaźń to magia". Raz, że nowa wersja bajki mnie bawi, a dwa w tej z pozoru zwykłej bajce, naprawdę można się doszukać magii i okultyzmu i to dosłownie!

Zacznijmy od tego, że serial z pozoru tylko, dla małych dziewczynek, wyreżyserowała kobieta o nazwisku FAUST, znana z takich produkcji jak "Atomówki" czy "Dom dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster".  Nazwisko zobowiązuje ;)

Ale do rzeczy. W MLP mamy bardzo wiele przykładów magii i okultyzmu. Posłużę się tutaj jednym z artykułów znalezionych na zagranicznym forum dotyczącym tej bajki. Cały wątek można znaleźć tutaj : Symbolism in MLP:FIM (link)1.RÓWNOWAGA

Już na samym początku pierwszego odcinka powiedziano nam, że świat Equestrii (od łacińskiego equus = konia) rządzą dwie przeciwstawne siły, reprezentowane przez dwie królewskie siostry: księżniczkę Celestię (od łacińskiego caelestia = niebiańskiego, boskiego, od caelum = niebiosa lub Wszechświat) i księżniczka Luna (łac. luna = Księżyc). Ten pierwszy reguluje Słońce i czas letni, a później reguluje Księżyc i porę nocną. Starożytne książki przedstawiają tę sytuację w ten sposób


co jest oczywistym odniesieniem do taoistycznego symbolu przedstawiającego dwie przeciwstawne siły Natury: Yin i Yang, w idealnej równowadze między sobą. Ale ten symbol jest bardziej uniwersalny. Nie ogranicza się do taoizmu, ale jest obecny w wielu różnych starożytnych kulturach w ten czy inny sposób. Te przeciwstawne siły były często symbolizowane przez Słońce i Księżyc, lub dzień i noc. Na przykład w starożytnym Egipcie możemy znaleźć następujące zdjęcie Geb i Nut (były to Celestia i Luna ze starożytnego Egiptu


Symbolikę Słońca i Księżyca można znaleźć również w sztuce masońskiej w podobny sposób jak poniżej. Po lewej stronie znajduje się zdjęcie z serii, z książki Twilight Sparkle, którą czyta w 1. odcinku, a po prawej witraż ze świątyni masońskiej. Jak widać, nawet strony  są takie same ;-)Ale nie jest to też czysto masońskie. Powiedziałbym raczej, że jest to jeden z najstarszych symboli na Ziemi i liczy tysiące lat tradycji. Był używany w wielu starożytnych szkołach tajemnic, takich jak alchemia czy hermetyzm, ponieważ te nauki opierały się na równowadze przeciwieństw jako najgłębszej zasadzie wszechświata.

Okazuje się, że ta idealna równowaga między przeciwieństwami zostanie niedługo zakłócona, ponieważ jedna z królewskich sióstr, powodowana zazdrością, denerwuje się na drugą siostrę i chce sama rządzić w Equestrii, przynosząc wieczną noc. Ta odwieczna walka między dniem i nocą oraz związane z nimi bóstwa słoneczne i księżycowe można znaleźć niemal wszędzie dzięki mitologiom starożytnego świata. Walka pomiędzy Sethem i Horusem w starożytnej egipskiej mitologii jest jednym z takich przykładów. Jeśli sięgniesz głębiej, prawdopodobnie znajdziesz podobne mity także w innych kulturach.

*Należy dodać, że wiele osób porównuje tutaj księżniczkę Lunę do Szatana. Ponieważ nocna księżniczka Luna buntuje się przeciw dziennej księżniczce Celesti. Celestia zsyła Lunę na 1000 lat na Księżyc, ponieważ Luna z dobrej postaci zamienia się w Nightmare Moon (Księżycową Wiedźmę).


2. ELEMENTY HARMONII

Za każdym razem, gdy idealna równowaga okazuje się być zakłócona, istnieje tylko jedna moc zdolna przywrócić ją do poprzedniego stanu. Jest aktywowana przez tak zwane Elementy Harmonii, które są reprezentowane przez pięć klejnotów (lub kryształów, czyli geometrycznie uporządkowanych struktur atomowych), w różnych kształtach i kolorach:Dla mnie bardzo trudno jest oprzeć się wrażeniu, że te elementy harmonii są tylko kreskówkową wersją pięciu brył platonicznych pokazanych poniżej:


Starożytni Grecy nazywali je także Elementami i odnosili każdą geometryczną bryłę do jednego konkretnego elementu naturalnego, takiego jak Ziemia, Woda, Powietrze, Ogień, i ostatniego, o którym prawdopodobnie nie słyszeliście w tym kontekście: Kwintesencji (która oznacza tylko Piąty Element). W przeciwieństwie do tego, co powiedzieliby ci dzisiejsi naukowcy, nie byli to tylko starożytni prymitywni wieśniacy : mieli precyzyjne naukowe znaczenie. Opisali fazy materii fizycznej. Pierwsze trzy (ziemia, woda i powietrze) reprezentują fazę stałą, ciekłą i gazową. Czwarta (Ogień) reprezentuje plazmę lub stan zjonizowanej materii, w której elektrony i protony nie są związane z atomami, ale poruszają się swobodnie. Ta ostatnia była święta i była ukryta, ponieważ reprezentowała pustą przestrzeń, czyli, co XIX-wieczni naukowcy nazywali Eter. Było to Prima Materia Alchemików - pierwotnej tkaniny, z której składa się cała materia, po tym jak zyska ona swoją materialną formę. Znajomość tej "czysto duchowej" fazy materii pozwala na alchemiczną transmutację jednego pierwiastka chemicznego w drugi poprzez manipulowanie materią na najgłębszym poziomie.

Ale wróćmy do obrazu z pokazu.

Klejnot z zielonego trójkąta jest podobny do pierwszego platońskiego ciała stałego zwanego Tetrahedronem. Jest to bryła wykonana z czterech płaszczyzn będących doskonałymi trójkątami równobocznymi (wszystkie bryły platońskie z wyjątkiem sześcianu i ostatnie są wykonane z takich trójkątów).

Żółta romboidalna figura przypomina oktaedr. Jest to bryła wykonana z ośmiu doskonałych trójkątów. Wygląda jak dwie piramidy połączone z dnami.

Niebieski klejnot to z grubsza sześcian (choć ma nieco ścięte rogi, ale ogólny kształt jest prostokątny).

Czerwony klejnot jest dość podobny do dwudziestościanu (bryły platońskiej z 20 trójkątnymi bokami), gdyby nie miał sześciokątnych ścian zamiast trójkątnych (choć oczywiście trójkątna symetria zawarta jest w symetrii sześciokątnej).

Ostatni klejnot (fioletowy) jest najbardziej okrągłym z nich, więc można go uważać za Dwunastościan (który jest najbardziej "piłkarskim" ze wszystkich Platonicznych Brył). Ale ten ma również zły kształt twarzy (ośmiokąty zamiast pięciokątów).

Ale nie licząc tych małych odchyleń, ogólny pomysł jest całkiem jasny. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że Elementy Harmonii mają reprezentować Platoniczne Bryły, to czytaj dalej.

W trzech wymiarach przestrzeni istnieje pięć i tylko pięć sposobów tworzenia uporządkowanych i symetrycznych struktur (czyli harmonii). To są dokładnie te pięć Platońskich Brył! Możesz to sprawdzić, biorąc kulki marmuru o jednakowej wielkości (lub kulki magnetyczne NeoMag, jeśli masz takie coś, jest jeszcze lepiej) i sprawdzając, na ile różnych sposobów możesz je połączyć w przestrzeni i jakie formy geometryczne możesz otrzymać. Przekonasz się, że jedynymi możliwymi sposobami są te Bryły Platońskie, których wierzchołkami są centra tych kulek, oraz krawędzie reprezentujące linie łączące te centra. Jeśli kiedykolwiek studiowałeś krystalografię (nauka o kształtach kryształów, czyli kamieniach szlachetnych), to prawdopodobnie zauważysz teraz, że większość struktur krystalicznych podąża za tymi kształtami w taki czy inny sposób. Nie tylko na widocznym poziomie, ale także na mikroskopijnym poziomie atomowym. To jest naprawdę wiedza na temat struktury materii i harmonii geometrycznej! :-)

3.SZÓSTY ELEMENT

W przedstawieniu jest jeszcze jeden element harmonii, który pozostaje ukryty. Aby go znaleźć, trzeba najpierw znaleźć i zebrać pozostałe pięć, a następnie użyć "Blasku Magii", aby je aktywować. Potem pojawia się szósty element. Ponownie przypomina mi te elementy greckie, ale tam był Piąty Element, który był ukryty i niewidoczny, ale połączył pozostałe pięć. Nie wiedziałem jeszcze, dlaczego w kreskówce mamy ich sześciu. Może to bardziej jak chińskie elementy, które miały pięć, a ukryty był szósty? A może wskazówką jest przyjrzeć się postaciom tych kucyków, które są przypisane do konkretnych klejnotów? Może cechy ich postaci mogą nam pomóc w przypisaniu ich do klejnotów:Z pewnością mógłbym połączyć Applejack z żywiołem Ziemi, a Rainbow Dash to głównie Powietrze, ale ma też trochę ognia. Ale nie jestem tak pewny co do innych. Ta sprawa jest wciąż otwarta, więc możesz być pierwszą osobą, która rozwiąże ten problem :-)

Ale jest to powtarzający się wzorzec we wszystkich tych "elementarnych wiadomościach" starożytnych kultur, że zawsze był jeden element, który był ukryty i że był powiązany z czymś bardziej duchowym i niematerialnym, jak Umysł lub Duch, albo Prima Materia, lub Eter albo Apeiron, albo próżnia, albo ... cóż, Magia :-)"... a Magia sprawia, że wszystko jest kompletne ..."


Na ostatnim obrazku widać również, że chociaż klejnoty są takie same, te pięć widocznych elementów harmonii jest ułożonych w wierzchołki pięciokąta, a szósty element magii (ukryty) znajduje się w środku i łączy ze sobą pozostałe pięć. Ciekawie łączy się z  Twilight Sparkle:


I znalazłam jeszcze coś takiego :oraz z historią z jej dzieciństwa, podczas której ten znaczek otrzymała (patrz odc. 23 "Z kronik Znaczkowej Ligi" (http://www.youtube.com/watch?v=mOwboE7nSIs)). Pięć białych gwiazdek dookoła odpowiada pięciu klejnotom Harmonii, kontrolowanym przez jej pięć przyjaciółek. Sześcioramienna gwiazda w samym centrum to ona sama, czyli szósty klejnot reprezentujący moc magiczną.

Kształt tej gwiazdy może budzić skojarzenia z kształtem wirującej Merkaby (połączenia dwóch przeciwstawnych czworościanów), i wygląda na to, że te skojarzenia nie są wcale takie od czapki ;) Bo oto na jednym z witraży okiennych w pałacu księżniczki Celestii widzimy taką oto instrukcję użycia Elementów Harmonii (Można go wypatrzeć przez ułamek sekundy w trailerze, który Wam zapodałem; stopklatka na 1:40):MERKABA 

Kształt tej sześcioramiennej gwiazdy przypomina mi coś więcej. Jest bardzo podobny do kształtu obracającej się Merkaby. Jest to imię, które starożytni Egipcjanie przypisywali do połączenia dwóch przeciwległych Czworościanów (ponownie reprezentujących dwie przeciwne siły). Jest pokazany na pierwszym obrazku poniżej. Jest to trójwymiarowy odpowiednik gwiazdy Dawida pokazany na drugim obrazku poniżej. Nazwa "Merkabah" jest połączeniem trzech oddzielnych słów: Mer, Ka i Ba, reprezentujących ciało, umysł i ducha. Ale całe słowo ma również znaczenie: oznacza rydwan lub pojazd. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że kiedy te trzy części (ciało, umysł i duch) są zharmonizowane, ich energie tworzą pojazd, który pozwala ludziom podróżować w przestrzeni (patrz trzeci obraz poniżej). W czasach średniowiecznych kształt ten nazywał się także Stella Octangula (= ośmiokrotna gwiazda), na przykład przez Johannesa Keplera.

4. KRÓLESTWO I DRZEWOmam nadzieję, że wszystko staje się jasne, że te skojarzenia nie są tak arbitralne. Bo oto i na jednym z witraży w pałacu księżniczki Celestii możemy zobaczyć następujący "przewodnik po", jak używać elementów harmonii:

W tym witrażu można zobaczyć dziwnie wyglądającą konstrukcję przypominającą drzewo, z wystającymi z niego grubymi łodygami i gałęziami, co przypomina mi kształt Kabalistycznego Drzewa Życia. Schemat ten był używany w Kaballah, starożytnej żydowskiej tradycji tajnej mądrości o mocy Kreacji. Składa się z dziesięciu Sephiroth (lub sfer, często błędnie tłumaczonych z hebrajskiego jako Worlds) połączonych z 22 ścieżkami (każda z nich jest oznaczona jedną z liter hebrajskiego alfabetu). Pokazuję jego kształt po prawej stronie, nałożyłem na witraż. Jak widać, idealnie pasuje do sześciu najlepszych Sephiroth. A w centrum Drzewa, gdzie znajduje się szósty element, jest wyraźnie coś, co wygląda jak Merkabah! : -o wspomnę też, że w wielu obrazach tego Drzewa brakuje tego sefiru, ponieważ jest ukryty. Musisz dowiedzieć się, że powinien tam być i jak połączyć go z innym Sephiroth. To znowu zgadza się z show !: centralny szósty element harmonii jest ukryty.

OK, najwyższy czas, aby zobaczyć, co się dzieje, gdy kucyki aktywują wszystkie te elementy harmonii i uwolnią jej moc.

Kiedy kucyki w końcu odkryją, że te Kamienie Harmonii (jak to często bywa z kryształami) są jedynie wzmacniaczami i transformatorami ich magicznej energii, dla których prawdziwe źródło znajduje się w samych kucykach i pochodzi prosto z ich serc. Czasami w niekontrolowany sposób (np. W sytuacjach zagrożenia, patrz Epizod 23 "Cutie Mark Chronicles" 12:22), a czasami kontrolowany (gdy używają Magii lub aktywują Elementy Harmonii).

Jest pewien naukowiec o imieniu Dan Winter, który odkrył, że mięśnie sercowe człowieka (i kucyka) mają kształt spirali, a kiedy przepływają przez nie sygnały elektryczne, aby kontrolować bicie serca, działa to podobnie do cewki z drutu, zmieniając twoje serce w całkiem dobry elektromagnes! Tworzy pole magnetyczne otaczające serce, które jest tym silniejsze, im bardziej spójne i błogie są twoje emocje. Mówi także, że nasze cząsteczki DNA zawarte w każdej żywej komórce naszego ciała są jak małe cewki, które mogą wytworzyć niewielki wir koherentnej energii elektromagnetycznej (to jest światła). A kiedy wszystkie te cząstki rezonują w unisono, a wszystkie są zorientowane w tym samym kierunku (który jest zsynchronizowany przez pole magnetyczne serca), wzmacniają się nawzajem i wytwarzają silny przepływ energii przez całe twoje ciało.

To przekonanie nie pojawiło się znikąd: jest obecne we wszystkich starożytnych kulturach (choć opisane prostszymi słowami), szczególnie przez hinduistów. Wierzą, że w ludzkim ciele znajdują się ośrodki energetyczne, zwane czakrami, które przekształcają energię i kierują nią przez całe ciało. Kiedy aktywujesz wszystkie swoje czakry poprzez praktykę medytacji, a energia przepływa swobodnie przez twoje ciało, zyskujesz specjalne moce zwane Siddhi.

Tak więc, kiedy przepływ energii staje się spójny i zsynchronizowany w harmonii, każdy z kucyków zaczyna świecić jasnym światłem (również z ich oczu), a następnie z nich tryska wielka wiązka barwnego światła (tęcza):
Ta tęcza jest niczym więcej niż pełnym, ciągłym widmem elektromagnetycznym światła widzialnego, zawierającym wszystkie komponenty koloru białego światła zawartego w nim. Można to więc uznać za efekt aktywacji wszystkich tych czakr (hinduscy ludzie przypisują kolory do każdego z nich, to jest częstotliwości drgań fali świetlnej) i otwierają kanał dla swobodnego przepływu energii życiowej zwanej Kundalini.

Odniesienie do Kundalini staje się jeszcze bardziej widoczne, gdy spojrzysz na to, jak to wygląda na końcu Epizodu 2 ("The Elements of Harmony" 16:18):


Widać wyraźnie dwa promienie tęczowego światła, splecione razem w kształt podwójnej helisy! To dobrze koresponduje z teoriami Dana Wintera, które mówią, że cząsteczki DNA w naszych komórkach (które również mają kształt podwójnej helisy!), Gdy są synchronizowane przez pole elektromagnetyczne serca i aktywowane, zaczynają wytwarzać spójne pole elektromagnetyczne wewnątrz ich spirale, jak w nadprzewodzącej cewce z drutu, wyrzucają wiązkę spójnego światła. Synchronizacja wszystkich takich cząsteczek w całym ciele powoduje, że wszystko świeci (nazywa się to aurą, czyli nimbem, często przedstawianą wokół świętych ludzi na wielu świętych obrazach).

Jest także dobrze skorelowane z wierzeniami Hindusów opisującymi pełną aktywację przepływu energii Kundalini przez wszystkie czakry: Kundalini płynie w dwóch strumieniach przeplatanych ze sobą wokół środkowej osi ciała i eksploduje przez czakrę korony (najwyżej jeden na czubku głowy). Aktywacja wszystkich tych czakr, z których każda rezonuje z inną częstotliwością (lub kolorem) fali świetlnej, sumując się do pełnego widma elektromagnetycznego, czyli tęczy:
Patrzyłem na listę odcinków sezonu 4, czyli finał sezonu 2-parterowego "Twilight's Kingdom" i coś mnie uderzyło:

Pamiętasz, kiedy powiedziałem w moim wątku symbolizmu, że wydaje się, że istnieje jakaś zgodność między Elementami Harmonii a witrażem w pałacu Celestii i Kabalistycznym Drzewem Życia?

Po obejrzeniu 2-częściowego - "Księżniczka Twilight Sparkle", myślę, że to wszystko nie wydaje się już zwykłym zbiegiem okoliczności (jak niektórzy sprzeciwiali się w wątku Symbolizmu), ponieważ dowiedzieliśmy się z tego odcinka, że Elementy harmonii faktycznie rosną na drzewach.


Zwróć uwagę, w jaki sposób otaczają one "ukrytą" Sefirot of Magic (Da'at), gdzie można znaleźć symbol  Twilight Sparkle. Poniżej znajdują się symbole Celestii i Luny Słońca i Księżyca. I zgadnij co: są tam dokładnie w tym samym miejscu Kabalistycznego Drzewa Życia!
Ale nie o tym chciałem napisać, więc przejdźmy do tematu:
Najniższy Sefirot Kabalistycznego Drzewa Życia nazywa się "Malkhut", co po hebrajsku oznacza "Królestwo"! I wszyscy widzieliśmy na koniec otwarcia sezonu 4, że Drzewo Harmonii dało początek temu intrygującemu niebieskiemu pudełku z sześcioma dziurkami od klucza. Wyrosło z korzeni, pojawiając się wewnątrz niebieskiego kwiatu. Czekaliśmy przez cały sezon, aby zobaczyć, co jest w środku tego pudełka. Teraz, gdy prawie wszystkie klucze zostały ukończone i nie ma wątpliwości, że klucz Twilight pojawi się w finale 4 sezonu, który jest zatytułowany "Twilight's Kingdom", możemy bezpiecznie założyć, że te rzeczy będą jakoś powiązane.

Dla mnie jasne jest, że Drzewo Harmonii jest metaforą kabalistycznego Drzewa Życia, i spekuluję, że tytuł odcinka "Królestwo Zmierzchu" również nie jest przypadkowy: wydaje się odpowiadać najniższemu Sefirot z Drzewa Życia, które jest również nazywane "królestwem"! Królestwo jest właściwie pierwszym krokiem od 10 na ścieżce do Boga (zwanej Ayn Sof w Kabale), która znajduje się ponad najwyższym Sefirotem drzewa, zwanym Koroną.Jak widać na powyższych zdjęciach, Królestwo Sefirot jest związane z czterema elementami greckimi (Ziemia, Woda, Powietrze, Ogień) i światem fizycznym. Jak widzieliśmy w odcinku "Magic Duel", Twilight Sparkle opanowała już wszystkie cztery elementy świata fizycznego, kiedy została pokazana w symbolicznym kontekście karty The Magician z głównego zestawu Arcana Tarota:
5. HEKSAGRAM

Jest jeszcze jedna rzecz, którą zostawiłem na koniec ezoterycznej części moich obserwacji:Twilight ma symbol na swojej torbie na siodełku, co wydaje się bardzo podobne do heksagramu Aleistera Crowleya pokazanego poniżej:

Ten symbol reprezentuje ciągły przepływ energii magicznej w pętli. Crowley często rysował normalny pentagram w jego centrum, łącząc liczbę 5 pentagramu i liczbę 6 heksagramu razem w liczbę 11, symbolizującą boską jedność (podwójną). Jest bardzo podobny do 5 widocznych elementów harmonii (5 wierzchołków pentagramu) + szósty ukryty element magii (sześcioramienna gwiazda heksagramu).

 Możesz także zobaczyć połączenie z Dark Magic (pentagram) i Bright Magic (hexagram), które razem tworzą kompletną całość. W spektaklu te symbole są używane do Dark Magic i Bright Magic. Wszystkie są w nieco kreskówkowych wersjach, ale są przynajmniej spójne przez cały pokaz. Nie znalazłem dotychczas żadnych wyjątków od tej zasady.

Natura łączy również te dwa kształty pentagramu i heksagramu, aby stworzyć wszystkie te molekuły życia, które można było zobaczyć w książkach na temat chemii organicznej (lub alchemii życia):
6.DEKORACJE

Kiedy jesteśmy na dekoracjach, warto przyjrzeć się jednemu z tych motywów dekoracyjnych widocznym w wielu miejscach wystawy, szczególnie w bibliotekach (Canterlot i Ponyville). Mam na myśli ten nad głową Twilight na tym zrzucie ekranu:Czy to tylko ozdoba? A może jest to powtórzone w kółko nad symbolem o nazwie Chandrabindu?Jego nazwa w sanskrycie oznacza dosłownie "Miejsce księżyca". W Devanagari (alfabecie hinduskim używanym do pisania sanskrytu) ten symbol jest znakiem diakrytycznym, który jest również częścią słynnej sylaby "Aum" / "Ohm", która podobno reprezentuje pierwotny dźwięk słyszany podczas tworzenia wszechświata:Ten symbol służy również do oświecenia. Tak więc część z niego jako motyw dekoracyjny jest dobrym wyborem dla biblioteki - miejsca, w którym ludzie uczą się i stają się oświeceni.


Oczywiście może to być też tylko dekoracja. Ale w sztuce masońskiej, dekoracje często są nie tylko ozdobą. Uwielbiają wymyślać wiele różnych pomysłów w swojej sztuce i architekturze, ponieważ wiedzą, jak działają symbole: są zrozumiałe tylko dla tych, którzy wiedzą, co mają na myśli. Dla innych ludzi wydają się one nieistotnymi dekoracjami; - JA zalecam głębsze sprawdzenie tego konkretnego tematu. Zdziwisz się, ile informacji można ukryć w "tylko dekoracjach". Jest w tym cała nauka, zwana "świętą geometrią". Starożytne cywilizacje były bardzo dziwaczne.

7.KSZTAŁTY HARMONII

Istnieje kilka innych "dekoracji", które pojawiają się w serialu, przypominając matematyczne krzywe, takie jak spirale logarytmiczne i spirala Cornu (znana również jako clothoid), i wszystkie one są związane z matematycznym studiowaniem fal, muzyki i harmonii .


Można je zobaczyć także na wielu prawdziwych instrumentach muzycznych, zwłaszcza na skrzypcach.
i nie tylko ze względów dekoracyjnych! : -> Twórcy skrzypiec wiedzą, że geometria jest ważna dla wytwarzania dźwięku, i że ten kształt rezonujących wnęk skrzypiec wydobywa wszystkie te wyższe harmoniczne, które można znaleźć w dźwięku skrzypiec.

8. OD MAGII DO NAUKI

Motywy dotyczące zaćmień są również bardzo powszechne w kucykach. Na przykład w Bibliotece w Ponyville, gdzie Twilight pozostaje, są następujące "dekoracje":Drugi z tych plakatów za głową księżniczki Celestii (i za rodzicami Twilight), ten z kilkoma równoległymi liniami biegnącymi po przekątnej między niektórymi osiami współrzędnymi, jest nie mniejszy niż diagram czasoprzestrzenny Minkowskiego! : -o I to nie jest tylko schemat - to schemat: ten, który przedstawia osławiony Twin Paradox z teorii szczególnej teorii względności Einsteina i względność równoczesności:
Ten paradoks jest dobrze znany w Szczególnej Względności, ponieważ mówi, że kiedy jeden z dwóch braci bliźniąt poleci w rakietę z prędkością prawie światła, a następnie wróci na spotkanie z bratem na Ziemi, wtedy znajdzie swojego brata znacznie starszego niż sam, co jest sprzeczne z intuicją.

Jak widać, schemat czasoprzestrzeni został odtworzony bardzo dokładnie i szczegółowo. Pokazuje te równoległe linie równoczesności (przekątne) spotykające się w jednym punkcie; ortogonalne osie czasu i przestrzeni; i ich odpowiednie etykiety.

 Te pytania czasoprzestrzenne wracają ponownie w innym odcinku z drugiego sezonu, który dotyczy podróży w czasie! Oto najbardziej oszałamiający i najbardziej wyrafinowany zrzut ekranu jaki kiedykolwiek widziałem w MLP: FIM do tej pory:Jak widać wyraźnie, równania te są idealnie dopasowane do tych, które można znaleźć na Wikipedii. To jest prawdziwe! Nie wymyślam tego! Są to rzeczywiste wyprowadzenie wzoru na czasowe rozszerzenie z transformacji Lorentza! Czy ktoś wciąż wierzy, że to wszystko dla małych dziewczynek?

------------------------------------------------------------------------------------

W rzeczywistości istnieje pewien rodzaj kontroli umysłu, ale w pozytywnym kierunku. Nie wiedziałem jeszcze, co dokładnie, ale mam kilka teorii. Są oczywiście pewne odniesienia do ludzkiej seksualności i hipnotyzujących ruchów, ale są też w innych kreskówkach, zwłaszcza w kreskówkach Disneya, więc to nie jest "to". Ale jest coś jeszcze, co moim zdaniem może być "to":

Po pierwsze, ten pokaz jest z natury pozytywny w aspekcie emocjonalnym. Wszystko zależy od Jasnej Magii Natury, ekologii, przyjaźni, miłości, tolerancji itd. Istnieją również pewne aspekty Ciemnej Strony, ale nie są one przedstawiane jako "złe", ponieważ Ciemna Strona nie jest z natury "zła" - - możesz czynić zło, będąc dobrem dla innych i motywowanym dobrymi intencjami, tak samo jest z Ciemną Stroną. Są to tylko przeciwieństwa, które muszą być w równowadze ze sobą. Rzeczy zaczynają stawać się "złymi", gdy Ciemna Strona zaczyna ominąć Jasną Stronę i przejąć kontrolę, tak jak w naszym ludzkim świecie. I to może być powód, który przyciąga ludzi do tego show: nie mogą znieść supremacji Ciemnej Strony w naszym świecie i szukają drogi, aby przywrócić równowagę w ich umysłach, a to show kucyk daje im wszystkie te pozytywne emocje "zaginął w naszym świecie.

I to jest bardzo dobre, ponieważ wszystko polega na uczeniu się na przykładach. Nasze mózgi odzwierciedlają to, co widzą na zewnątrz. Kiedy widzą złe wzorce, zaczynają się źle. Ale kiedy są karmione przez pozytywne wzorce, zaczynają ponownie stać się pozytywne. Tak więc ten program może naprawdę zmienić świat, jeśli wystarczająco dużo ludzi zacznie uczyć się od niego: ->

Jest jeszcze jeden aspekt tego, bardziej związany z tym, co napisałem w moim artykule i wszystkimi starożytnymi hermetycznymi naukami: w hermetyzmie wszystko postrzegane jest jako równowaga przeciwstawnych sił Natury. Nasze płcie są również dowodem tych przeciwieństw. Zaczynamy jako pojedyncza komórka, która jest neutralna płciowo, zanim zacznie dzielić i wdrażać przechowywane w niej informacje genetyczne. Następnie używa różnych hormonów i chemikaliów, aby ukształtować nasze ciała, aby być jedną z tych dwóch płci. Umysł nie jest tym dotknięty, ale nadal istnieje programowanie społeczne, które rodzice przekazują, odzwierciedlające fizyczną płeć dziecka. Więc dziewczęta są zaprogramowane na dziewczęce, a chłopcy są zaprogramowani na chłopięcy. Ale nasz duch jest nadal neutralny płciowo i zachęca do przywrócenia równowagi. Dlatego angażujemy się w relacje z przeciwnymi płciami, aby wypełnić brakujące części naszej osobowości (co niestety nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem) lub szukamy innych sposobów przywrócenia równowagi.

W naszej kulturze mężczyźni muszą zachowywać się w określony sposób. Muszą być silni, lewoskrętni, podobni do drapieżników, prostolinijni i nie mogą okazywać emocji, aby nie byli nazywani wujkami lub pedałami przez inne samce, lub wydają się mniej atrakcyjne dla kobiet, które szukają swojego uzupełnienia, aby zrobić całość nie inna osobowość podobna do dziewczyny, którą już mają. Ale te dziewczęce uczucia wciąż tkwią w męskich umysłach, ponieważ to ludzka natura i nie możemy temu zaradzić. Możemy tylko stłumić te uczucia i ukryć je przed opinią publiczną, aby uniknąć winy. I to ciągłe tłumienie jest nie tylko frustrujące i wyczerpujące, ale także szkodliwe dla osobowości, ponieważ kiedy mamy coś do ukrycia, staje się to naszą bezbronnością. Jeśli jesteś twardzielem, a ktoś może ci udowodnić te dziewczęce emocje, jesteś martwy w butach :-P więc to staje się Twoją piętą achillesową.

Ponieważ ten program jest skonstruowany psychologicznie w sposób, który przekonuje samców, że te uczucia nie są niczym złym. Zobacz, jak bronies (nazwa na mężczyzn będących fanami My Little Pony) po pewnym czasie zaczynają być dumne z oglądania go?  Więc co się tutaj dzieje? Stłumiona kobieca część naszej duszy, która była naszą słabością, staje się silniejsza i bardziej zrównoważona. Zaczyna przestać być podatnością. Zaczyna uświadamiać ludziom, że rozróżnienie mężczyzn i kobiet jest niczym innym jak fizycznym, zależnym od siebie (samo w sobie, ale nie tak ważne), i nie musi tak być. Nie musimy na nim tak bardzo polegać, ponieważ nasze umysły są wolne. A im są mocniejsze, tym bardziej zrównoważone. Ten pokaz naprawdę przywraca harmonię w naszym zdominowanym przez mężczyzn świecie.

Widać, że jedyną przyczyną zła jest brak równowagi tych przeciwieństw. W pierwszym sezonie była ta Nightmare Moon, która została opanowana przez Ciemną Stronę, poddając się lękowi, zazdrości i straceniu kontroli. Ale nie była zła. Była to księżniczka Luna, młodsza siostra księżniczki Celestii, która właśnie przegrała.

W drugim sezonie mamy Discord, który jest duchem Chaosu. Jego imię również nie jest zbiegiem okoliczności: oznacza "dysharmonię" (porównaj z "akordem" = harmonią dźwięków, która pochodzi od "sznurka" = sznurka łuku, pierwszego instrumentu muzycznego, porównaj go również z ruchem dysordianowskim i ich książka "Principia Discordia", pojawiają się również odniesienia do osób, które stają się szare, zobacz Klątwę Greyface'a). Tak więc prawdziwą sprawą nie jest sama Ciemna Strona, ale dysharmonia tych dwojga, brak równowagi, gdzie Ciemna Strona (lub Jasna Strona, aby być konsekwentnym) zaczyna przejmować. Tu zaczyna się chaos. Chaos to brak porządku, brak równowagi.

Zauważ też, że gdy Discord rzuca swoje zaklęcia na kucyki, zmienia ich charaktery w ich przeciwieństwa: uczciwy Applejack zaczyna być kłamcą, rodzaj Fluttershy zaczyna być suką, zawsze uśmiechnięty Pinkie wpada w depresję, hojny Rarity staje się chciwy i lojalny Rainbow Dash staje się zdradziecka. Ich cnoty stają się grzechami.

Discord jest duchem dysharmonii, magiem Chaosu


Więcej o Discordzie tutaj - Discord

W MLP jest dużo więcej symboliki :

Tutaj filmik na temat tego, że MLP to satanistyczna bajka :P

Podejrzewam, że jest tego jeszcze więcej, może między innymi dlatego tak bardzo lubię tą kreskówkę ;)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.