poniedziałek, 30 lipca 2018

Horoskop Indiański

Rdzenni mieszkańcy Ameryki wierzą, że życie na naszej planecie powstało za pomocą czterech żywiołów — wody, powietrza, ognia oraz ziemi.

Każdy z nich odpowiada za inną sferę naszej duchowości i naszego bytu.

Ziemia odpowiedzialna jest za stabilność, jaką osiąga człowiek w życiu i w społeczeństwie, ogień kieruje kreatywnością oraz światem duchowym, powietrze to nasze pozytywne i negatywne uczucia i cechy charakteru, natomiast woda rządzi naszym duchowym życiem oraz naszą równowagą wewnętrzną.

Indianie tworząc swój Horoskop brali pod uwagę również wiatry, które powiązane są z kierunkami geograficznymi.

Połączyli oni żywioły właśnie z wiatrami, w wyniku czego wytworzyli cztery klany — Żółwia, Żaby, Motyla oraz Jastrzębia.

Do każdego z nich przypisane są trzy zwierzęta, czyli łącznie dwanaście, tyle samo co miesięcy w roku.

Każdy ma swoje zwierzę.

Horoskop indiański nawiązuje do indiańskiej filozofii życiowej, która widzi człowieka jako część kosmosu, i włącza go do wszeklich wydarzeń i fenomenów mających miejsce we wszechświecie. Szczególnym szacunkiem obdarza się matkę ziemię, naturę i życie. W taki sposób myślą idnianie w odróżnieniu od białego człowieka, który kieruje się rozumem. Medycyna indiańska opiera się na medycynie naturalnej, sile która tkwi w człowieku, jak i również we wszechświecie. Przyroda w kulturze indiańskiej posiada ducha, dlatego czczona jest jako święta. Indiańscy szamani widzą związek siły natury i cechami człowieka, który urodził się podczas danej pory roku. Dlatego też w astrologii indiańskiej wpływ na człowieka mają siły natury które były odczuwalne podczas jego narodzin. Z każdą porą roku związane są pewne zdolności i siły, które stanowią podstawę indiańskiego horoskopu.

Kanienny krąg medyczny (Medicine Wheel) przedstawia równowagę sił natury, pośród których znajduje się człowiek. Na tym kręgu oparta jest medycyna indian. Na krawędzi okręgu wpisane jest dwanaście znaków zodiaku, które związane są z porą roku, zwierzęciem, drzewem, kamieniem i kolorem. Te dwanaście zodiaków określa typy osobowości i cechy charakteru. Pory roku określają rozwój życia ludzkiego. Wiosna symbolizuje dzieciństwo. Lato jest symbolem lat młodzieńczych, jesień jest okresem realizacji życiowej, a zima czasem przemyślen i mądrości. Każda pora roku została podzielona na trzy części. W taki sposób powstało 12 odcinków życia.

Cztery strony świata wywierają podobny wpływ na horoskop indiański jak fazy księżyca. Dwanaście indiańskich zodiaków odpowiada znakom astrologii zachodu: sokół jest odpowiednikiem barana, bóbr odpowiednikiem byka, jelen odpowiednikiem bliźniąt, dzięcioł raka, łosoś lwa, niedźwiedź jest równoważny pannie, kruk wadze, wąż skorpionowi, sowa strzelcowi, gęś jest równoważnikiem koziorożca, wydra wodnika, a wilk ryb.

Totem kierunku świata pełni również ważną funkcję w kamiennym kręgu medycznym. Wschód odpowiada wiośnie, południe lecie, zachód jesieni a północ zimie. Wiosna jest również symbolem poranku i światła, lato oznacza popołudnie i symbolizuje rozwój, jesień odpowiada wieczorowi i jest czasem zmian, a zima jest symbolem nocy i czasem odpoczynku ducha. Żywioły takie jak powietrze, ziemia, ogień i woda wskazują aktywność danego znaku zodiaku.

21.03. – 19.04. SOKÓŁ
Znak sokoła w horoskopie indiańskim symbolizuje czas przebudzenia, czas nadejścia wiosny. Dlatego też osoba urodzona pod znakiem sokoła charakteryzuje się poprzez siłę i pasję wiosenną. Cechy tej pory roku odpowiadają cechom zodiakalnego sokoła i są zauważalne w jego zachowaniu. Silna chęć do działania i szybka zdolność do zachwytu sprawiają, że sokół posiada silną osobowość i jest exstrawertykiem. Osoby urodzone pod znakiem sokoła są jak swierze wiosenne powietrze, potrafią zmowtwować ludzi do wyjścia na siwierze powietrze. Sokoły idą przez życie z głową pełną pomysłów i z chęcią osobistego rozwoju. Dlatego też zawsze chętnie podejmują się nowich przedsięwzięc i starają się poruszyć wszystko, co się da. Jako pionierzy często przejmują inicjatywę i tym samym sprawiają, że inni chętnie idą ich śladem.

Osoby urodzone pod znakiem sokoła chcą rozwijac swoją osobowość, posiadaj potrzebę pokazywania swojej dziecinnej strony osobowości i z tylko niechętnie dają się zachwycić przeszłością. Sokoły są bardzo żywiołowe w pedzeniu na przód i uwielbiaja wszeklie wyzwania. Jeśli jednak nie osiągną oczekiwanego efektu, szybko tracą zainteresowania daną sprawą. Na tym polega życiowe zadanie sokołow: muszą one nauczyć się cierpliwości i z wytrwałego dążenia do celu. Do tego dochodzi jeszcze zdobycie rozsądku i wykształcenie w sobie umiejętności dochodzenia krok po kroku do obranego celu. W przeciwnym razie może dojść to tego, że sokoły bedą zle dawkowac swoją energię i tym samym marnować ją niepotrzebnie.

To odnosi sie również do ich skłonności pomaganie innym, co często powoduje, że niektórzy wykożystują ich wsparcie. Urodzeni pod znakiem sokoła są osobą iniciującą do działania i potrafią zmotywować innych do działania. Są często osobami bardzo charyzmatycznymi i są w stanie przyciągać ludzi i nimi kierować.

Totemem drzewnym tego zodiaku jest wiąz, który uchodzi za bardzo silne drzewo o majestatycznych gałęziach, które potrafi dać przyjemny cień w upalne dni. Wiąz daje sokołom równowagę i siłe oraz wzbudza w nich uczucie solidaryzowania się z innymi. Jego kamieniem jest opal ognisty, który jest kamieniem idealistówi posiada właściwości relaksacyjne. Kolor zółty i zielony pobudzają umysł i wzbudzają uwagę. Kolory te kierują osoby spod znaku sokoła na drogę kreatywności. Tymi kolorami powinny otaczać się osoby spod znaku sokoła, szczególnie w pomieszczeniach w których przebywają. Ubiór w zieleni i zółci również sprzyjająco działa na astronomiczne sokoły, ponieważ wzmacniają pewność siebie. Żywiołem sokoła jest ogień, który daje witalność.

20.04. – 20.05. BÓBR 
Podczas okres ogólnego przyrostu w przyrodzie nadchodzi czas bobra w kamiennym kręgu medycznym indian. Każdy urodzony między 20 kwietnia i 20 maja jest zodiakalnym bobrem. Znaku bobra w horoskopie indiańskim odpowiada zodiak byka w astrologii zachodu.

Młode osoby spod znaku bobra muszą nauczyć sie elastyczności aby móc z powodzeniem kroczyć przez życie. Bobry bardzo często pozostają przy tym, do czego są przyzwyczajone, newet jeśli to sprawia że czują się nieszczęsliwe. Bobry niezawsze potrafia być otwarte, nawet jeśli próbują dostosować się do nowych warunków. Podobnie jak ich zwierzęcy pierwowzór zodiaku, bóbr bardzo chętnie upiększa swój dom. Z takim samym zapałem, buduje kontakty, zarówno w życiu prywatnym, jak i w zawodowym. Jego znajomości z reguły trwają długie lata. Osoby urodzone pod indiańskim znakiem bobra potrafią również być uparte i zawzięte jeśli będą próbować zapewnić sobie otoczenie, w którym będą czuć się bezpiecznie. Jego potrzeba odczuwania bezpieczeństwa i zadowolenia sprawia, że odczuwa wstręt do niewierygodności, powierzchowności i luźnych związków.

Z ogromną wytrwałością i cierpliwością dążą do osiągnięcia obranych celów, przy czym często są skłonne do wielkich gestów lub do bycia materialistami. Osoba urodzona pod znakiem bobra jest zainteresowana długotrwałym związkiem i dlatego musi zwracać uwagę na to, aby nie uzurpowała sobie prawa do postrzegania partnera jako swojej własności. Jeśli osoba będąca bliska sercu bobra znalazłaby się w niebezpieczeństwie, wtedy ten bez zastanowienia pospieszy jej na pomoc. To jest jednym z powodów, dlaczego związki serdecznego i lojalnego bobra są długotrwałe. Zodiakalne bobry posiadaja stabilne zdrowie i chętnie prowadzą wygodny i mało aktywny tryb życia. Podatne są one na choroby dróg moczowych i zapalenia gardła, a z wiekiem mogą wystąpić u nich problemy z nerkami i sercem.

Pracowitość, niezawodność, wytrwałość i metodyczne podejście do spraw czynią z niego osobę która pracuje w sposób konstruktywny i nie boi się ciężkiej pracy. Bóbr pragnie zrównoważonej i przepełnionej harmonią atmosfery, zarówno na miejscu pracy, jak i w domu. Dodatkowo zawsze otacza się przedmiotami, które dają mu poczucie wygody i bezpieczeństwa.

21.05. – 20.06. JELEŃ
W dzisiejszych czasach horoskpy sporządza się z wielu różnorodnych powodów. Jak to wygląda w innych kręgach kulturowych? Czy w innych częściach świata również sporządza się horoskopy? Astrologię kojażymy najczęściej ze znanym nam horoskopem, tak zwaną astrologią zachodu. Astrologia, czyli nauka o odczytywaniu informacji z gwiazd, istnieje w wielu światowych kulturach.

Poza horoskopem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, istnieje wiele różnych innych wariantów, pochodzących z innych stron świata. Do innych, znanych nam powszechnie horosopów, zalicza się horoskop chiński. Mniej znana u nas jest astrologia indian, w której, podobnie jak w naszym horoskopie istnieje dwanaście znaków zodiaku.

Nazwy zodiaków w horoskopie indian różnią się od tych używanych w astrologii zachodu. Tam zidiaki nie noszą nazw takich jak np. panna czy wodnik. Indianie używają nazw zwierząt do określenia zodiaku.

Nasze znaki zodiaku określa się za podocą ekliptyki, wielkiego koła w sferze niebieskiej, po którym w ciągu roku porusza się słońce widziane z ziemi. W horoskopie indiańskim tę samą funkcję pełni kamienny krąg medyczny.

Pryzjżyjmy się znaku jelenia. Jeleń w horoskopie indiańskim jest szóstym znakiem zodiaku, a jego czas to okres od 21.05 do 20.06. Znak ten odpowiada znaku bliźniąt w astrologii zachodu.

Urodzeni pod znakiem jelenia, według astrologii indianńskiej, posiadają wiele cech tego szklchetnego zwierzęcia. Dlatego przypisuje się im cecht takie jak elegancja, wdzięk, kreatywność. Cechy te są bardzo szanowane przez ludzi, dlatego tez jelenie posiadają wielu znajomych i przyjaciół. Jelenie uchodzą za osoby kontaktowe i nad wyraz komunikatywne. Nigdy nie mają trudności w znaleźieniu sobie przyjaciół.

Jelenie wywierają wrażenie nie tylko poprzez swój elegancki wygląd, uchodzą również za osoby wysportowane o bardzo pozytywnej aurze. Tymi cechami przyciągają wielu ludzi. Jelenie swiedzą, jak działają na innych i bardzo często świadomie wykorzystują swoje cechy do tego, aby czerpać ze swojego czasu korzyści.

Osoby spod znaku jelenia oprócz zalet posiadają również wady. Jedną ich słabą stroną jest to, że nie potrafią znaleźć w życiu spokoju i często przemieszczają się z miejsca na miejsce. Ich zdolność do nawiązywania kontaktów może również zostać odczytana za negatywną cechę, ponieważ przez nią jelenie uchodza za osoby skłonne do zdrad. Podobnie jak jelenie żyjące na wolności, bardzo chętnie lubią przemieszczać się z miejsca na miejsce i nie potrafią zapuścić korzeni. Pozostanie w bezruchu źle wpłynęłoby na jego kreatywność. Taki stan można porównać do pozbawienia jelenia rogów, które są jego znakiem rozpoznawczym i symbolem jego dumy.

21.06. – 21.07. DZIĘCIOŁ
Kanienny krąg medyczny pełni w horoskopie indiańskim kluczową rolę. Krąg z regóły buduje się na płaszczyźnie o dużej wielkości. Buduje się go z kanieni i żwiru, ma on kształt okręgu, z jego środka odchodzą promienie do jego brzegów, dzieląc go na dwanaście części. Kamienny ktąg medyczny jest podstawą astrologii szamanów. Każdej z dwunastu części przypisany jest zodiak zwierzęcy. Trzy zodiaki tworzą klan. Każdemu klanowi przypisany jest jeden z żywiołów: ognień, woda, ziemia lub powietrze.

Dzięcioł należy, podobnie jak wąż i wilk, do tak zwanego klanu żaby, którego żywiołem jest woda. Zodiak indiański zależy od daty urodzenia człowieka, podobnie jak w astrologii naszego kręgu kulturowego. Horoskop indiański pokrywa się pod wieloma względami z horoskopem astrologii zachodu. Cechy charakteru przypisane indiańskim zodiakom są bardzo podobne do cech zodiaków nam znanych.

Czas dzięcioła w horoskopie indiańskim przypada na prawie taki sam okres jak czas znaku raka w astrologii zachodu. Dziecioły zazwyczaj bardzo lubią swój dom i są bardzo rodzinni. Czas dzięcioła przypada na okres od 21 czerwca do 21 lipca, czyli w okresie “księżyca silnego słońca”. Zwierzęcym totemem (duchem opiekuńczym) osób urodzonych w tym okresie jest dzięcioł, a totemem roślinnym jest dzika róża. Medycyna indiańska poleca dzięciołom picie herbaty z owocu dzikiej róży, która zawiera duże ilości witaminy c. Kamieniem chroniącym znak dzięcioła jest karneol, który posiada właściwości oczyszczające krew i chroni serce. Karneol jest pozatym kamieniem, który zapewnia witalność i chęć życia. To jest dla dzięcioła bardzo ważne, ponieważ jes on osobą wrażliwą i współczującą, która często zapomina o swoim zdrowiu i samopoczuciu.

Następnym kamieniem pełniącym funkcje ochronne dla dzięcioła to kwarc różowy. Kamieniowi temu przypisuje sie również pozytywne działanie na serce. Ponadto horoskop indiański określa róż jako kolor dzięcioła. Mocnymi stronami charakteru dzięcioła są poświęcenie, wierność i wrażlowość. Jego słabe strony to: częste huśtawki nastrojów (związane z wpływem księżyca), kapryśność i jego lęki.

Życiowym zadaniem dzięcioła to łączenie i godzenie innych, dlatego też posiada on wrodzone predyspozycje do wykonywania zawodów w sektorze socjalnym (czasami nawet wolontariat).

Dzięcioły i zodiaki wchodzące w klan żółwia (żywioł ziemi) znakomicie sie uzupełniają. Do tego klanu należą: gęś (osoby urodzone od 22 grudnia do 19 stycznia). Zodiak gęsi w horoskopie indiańskim odpowiada naszemu koziorożcowi. Ten bardzo mocno stąpający po ziemi zodiak jest w stanie dać dzięciołowi wsparcie, którego ten bardzo potrzebuje. Jednak tylko jeśli gęś jest w stanie być mu wierna – dzięcioły ponad wszystko nie znoszą zdrady.

22.07. – 21.08. ŁOSOŚ
Horoskop indiański określa czas od 22 lipca do 21 sierpnia jako okres w którym urodzone są osoby spod znaku łososia. Zodiak ten jest odpowiednikiem lwa w astrologii zachodu. Łosoś należy do aktywnych i energicznych zodiaków w kamiennym kręgu medycznym. Każdu zodiak ma swoje miejsce w kregu medycznym, a miejsce które zajmuje symbilizuje punkt wyjściowy w jego indywidualnej drodze życia.

W kamiennym kregu medycznym można rozróżnić dwie komplementarne energie: jedną aktywną, impulsywną, chętną do działania, pełną inicjatywy, i drugą raczej pasywną, chtęnie przyjmującą informacje i reagującą na zewnętrze bodźce. Jeśli przełoży się te cechy na charakter ludzki to można zauważyć dwa typy osobowości. Pierwszy jest wylewny, otwarty i emocjonalny, kierujący sie rozsądkiem. Drugu jest zamknięty w sobie, kierujący się w życiu uczuciem. Łosoś należy do zodiaków podejmujących działanie i przejmujących inisjatywę. Jednym słowem jest to zodiak bardzo impulsywny. Łosoś jest człowiekiem aktywnym, zręcznym, który realizuje się poprzez to co robi. Jego elementem jest ogień, a przypisanym mu kierunkiem wiatru jest wiatr południowy. Wiatr z tego kierunku wprowadza ruch do każdej sytuacji i nie pozostawia niczego w takim stanie, w jakim go zastał. Kolorem łososia jest czerwień, barwa sygnalizujca waleczność. Czerwieni nie na się tak łatwo ukryć, dlatego łosoś zawsze stawia czoła wyzwaniom i nigdy nie szuka ucieczki.

Przy tym zawsze błyszczy i wyróżnia się w tym co robi. Łososia nie da się przeoczyć w grupie przyjaciół, czy w firmie lub organizacji. Jego kamieniem jest granat, kanień szlachetny, który świeci sam ze swojej mocy. Patrząc na granat można mieć wrażenie, że żarzy się ogniem. Łososie potrafią bardzo dobrze motywować same siebie, wydają się zawsze być przepełnione entuzjazmem, tak jakby posiadały w sobie źródło pełne energii.

Jego rośliną jest malina, nosząca słodkie, jędrne owoce, które są przysmakiem i źródłem przyjemności, z której czerpią zarówno łososie, jak i osoby w jego otoczeniu. Łosoś jest bardzo dobrym partnerem do rozmów, który bardzo chętnie daje się porwać w nurt przygód i jest zawsze gotowy, aby podjąć ryzyko, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zawsze jednak liczy się z konsekwencjami i jest w stanie za nie odpowiadać. Poprzez szybkość z jaką jest w stanie odnaleźć się w nowej sytuacji, może zostac przez innych, bardziej ostrożnych, postrzegany negatywnie. Jeśli jego pomysły, o których opowiada z werwą, nie spotkają się z taką aprobatą jakiej by oczekiwał, to może stać się arogancki, uparty i niezbyt otwarty na alternatywne rozwiązania. Nie potrafi się jednak długo upierać. Zbyt bardzo lubi ruch i nie chce by jego upór był przyczyną przestoju.

22.08. – 21.09. NIEDŹWIEDŹ
Znak niedźwiedzia noszą wszyscy urodzeni w czasie od 22 sierpnia do 21 września. Znak ten jest odpowiednikiem panny w astrologii zachodu. Osoby urodzone pod tym znakiem posiadają bardzo spokojne i przyjazne cechy charakteru. Zodiakalne niedźwiedzie sprawiają często wrażenie jakby chętnie usuwały się na drugi plan. Dlatego też potrzebują one przede wszystkim dużo czasu cierpliwości ze strony swojej drugiej połówki aby móc przekonać się do niej i być w stanie okazać jej uczucia. Na zewnątrz wydaje się twardy, jest jednak miękki w środku, takie są osoby spod znaku niedźwiedzia. Rozsądne postępowanie, romantyczność i czułość to jego cechy. Mimo tego jednak tryska siłą i energią. Niedźwiedzie na wolności są bardzo przyjaznymi drapieżnikami, a osoby urodzone pod jego znakiem charakteryzują się podobnymi cechami. Według horoskopu indiańskiego dla niedźwiedzia niepotrzebne wytężenie jest stratą czasu. Urodzeni w znaku niedźwiedzia wiedzą jak czerpać przyjemność z życia i wiedzą jak ważna jest w życiu przyjemność. W życiu zawodowym są bardzo pilne i niezawodne, często mają skłonności to tego, aby stać się pracoholikami. Dodatkowo cieszą się bezgranicznym zaufaniem, ponieważ są bardzo spokojne i potrafią się dostosować. Niedźwiedź jest zawsze lojalny i pomocny w stosunku do swoich przyjaciół. W przypadku kłótni często spełnia rolę mediatora. Mino wielu pozytywnych cech osobowości, niedźwiedzie mają również negatywne cechy. Często wyrażają krytykę w stosunku do ludzi w ich otoczeniu w przesadny sposób, co czasami może doprowadzić do konfliktów. Niedźwiedzie według horoskopu indian urodzeni są w czasie kaczki. Dlatego tryskają energią i sa bardzo dobroduszne. Charakteryzują się niezależnością, dokładnością, taktownością i skromnością, potrzebują uporządkowanego i bezpiecznego otoczenia, aby móc czuc się dobrze. Mimo tego że skrywają swojej uczucia, są bardzo dobrodusznymi partnerami, za co sa bardzo cenione w związkach, jak i w towarzystwie. To, że nie potrafią okazywać uczuć może stać się często przyczyną kłótni w związku. W kamiennym kręgu medycznym dla niedźwiedzia zarezerwowany jest kamień z numerem 21, który nazywany jest również “księżycem kaczki”. Niedźwiedzie uczą kreatywnej ciekawości, umiejętności oceny, poczucia sprawiedliwości i umiejętności zjednywania sobie ludzi. Kamienny krąg pokazuje również, co tak naprawdę znaczy praca i obowiązek. Dodatkowo można jeszcze wyczytać, że ani przesadna krytyka, ani cynizm nie są rozsądne.

22.09. – 22.10. KRUK
Indiańki horoskop jest zodiak, który otrzymał nazwę kruk. Zodiak ten ma również swoje miejsce w kamiennym kręgu medycznym indian. Osoby urodzone w okresie od 22.09 do 22.10 przyszły na świat pod znakiem kruka. Podobnie jak inne zodiaki, kruk posiada różne cechy osobowości, które przedstawimy poniżej.

Horoskop indian cechuje się pozatym tym, że zodiakom zostają przypisane różne dziedziny i przymioty, takie jak np.: żywioły, wiatry, elementy klanu. Przykładowo krukowi został przypisany żywioł powietrza. W kulturze indian wiatr mosi symbolikę siły, która jednoczy, dlatego też zodiakalne kruki nigdy nie są samotnikami, charakteryzują się poprzez swoje towarzyskie uosobienie i przyjazną postawę. Kruka żadko można spotkać samego, jeśli tylko nadaży się okazja, to będzie próbował nawiązywać kontakty.

Kruk należy do klanu motyla. Co kojarzy nam się z motylem? Jego charakterystyczną cechą są skrzydła, którymi bardzo szybko porusza. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że osoby urodzone pod znakiem kruka ciągle są w ruchu i nigdy nie potrafią usiedzieć na miejscu. Uwielbiają rozwiązywać zagadki i brać udział w ciekawych rozmowach. Na swoich rozmówców potrafią nawet ewentualnie wpłynąć i skłonić je do zastanowienia się. Dzięki swojemu sprytowi i zdolnościom dyplomatycznym często występuje w roli mediatora. Nie ma rzeczy, której kruk bardziej nienawidzi bardziej niż kłótni. Bardzo chętnie pomaga innym. Bardzo nietypowe byłoby jeśli kruk zamieszany byłby w kłótnię, dlatego że z reguły unikają one konfrontacji. Dzięki swojemu poczuciu sprawiedliwości kruki nigdy nie zrobiłyby czegoś niesprawiedliwego, a pozatym zawsze starałyby się, aby osoby w ich otoczeniu robiły to samo. Następną jego typową cechą jest rozważanie o życiu.

Negatywną cechą kruka jest to, że nie potrafi być spontaniczny. To również oznacza, że zamin zdecydują się ostatecznie, potrzebują bardzo dużo czasu do namysłu i porównać najpierw wszystkie argumenty za i przeciw. W najgorszym przypadku poddają sie wpływom innych osób, gdy same nie potrafią dojść do satysfakcjonyjącego rozwiązania. Kruki kładą bardzo duży nacisk na to, aby ubierać się elegancko. Zawsze dbają o swój wygląd zewnętrzny. Urodzeni w zodiaku kruka bardzo często są artystami, muzykami lun aktorami, dlatego że z natury posiadają bardzo wykształtowny zmysł piękna i wyczucie estetyki.

23.10. – 22.11. WĄŻ
Zodiak węża stanowi w astrologii indian bardzo zagatkowy znak. Wężom posiadają uosobienie mało znane ludziom, a dodatkowo przypisuje się im magiczne zdolności. Według horoskopu indian osoby urodzone w okresie węża bardzo interesują się zagadkami i mistyką. Zawsze chcą dotrzeć do istoty rzeczy i odkrywać, co jeszcze istnieje poza tym, co widoczne dla oka. Węże niechętnie mówią o sobie i raczej skrywają swoje uczucia.

Węże słyną z tego, że zawsze dążą do celu. W życiu zawodowym mają często kłopoty z powodu tego, że nie lubią konkurencji. Jeśli czują się przez kogoś zagrożone, wtedy potrafią bez skrupułów przeszkodzić im w dążeniu do celu. Ich sposób postępowania może wtedy innym wydawać się niezrozumiały. Przez to mają trudności ze znaleźieniem przyjaciół na miejscu pracy, jednak czasami może to okazać się plusem na drodze kariery. Węże są bardzo ambitne i zawsze potrafią postawić na swoim. To znów spowodowane jest faktem, że węże nie tylko potrafią odnaleźć słabe cechy u konkurencji, ale również u siebie samych. Węże posiadają bardzo dużą energię i siłę jeśli chodzi o eliminowanie własnych cech negatywnych.

Węże są bardzo rządne wiedzy i często posiadają bardzo dobre wykształcenie. Z osobami powierzchownymi często nie chcą mieć nic do czynienia. Węże są bardzo pomysłowe, w ich głowach roi się od różnorodnych pomysłów i planów. Jednak często nie potrafią odczekać odpowiedniego momentu i zbyt szybko opowiadają innym o swoich planach. Wetdy są bardzo są rozczarowane. Dlatego dobrą radą dla węży byłoby ćwiczenie się w cierpliwości. Gdy w odpowiednim momencie opowie o swoich planach i zamiarach, wtedy może liczyć się z bardziej przychylną opinią, a nawet z szacunkiem i podziwem. Węze są nietylko bardzo uparte, ale potrafią się również bardzo szybko zmieniać i przystosować do nowych warunków. Czas zmian bardzo pozytywnie wpływa na osoby spod znaku węża, dlatego czasami z niecierpliwością wyczekuje odmien.

Astrologia indian w sprawach sercowych określa węże jako przypadki ekstremalne. Od stanu ekstazy, którą odczuwają zodiakalne węże, do wściekłości, tak szybko zmieniają się nastroje węża. Dla nich granica między miłością i namiętnością jest bardzo mała. Związek z wężem może również okazać się trudny. Wymagają one bowiem od partnerów bardzo dużo. Gdy wąż uzna kogoś za swojego konkurenta, wtedy w oka mgnieniu staje się zazdrosny i wtedy może zachowywać się niesprawiedliwie.

23.11. – 21.12. SOWA
W astrologii indian okrąg jest symbolem roku, który podzielony jest na dwanaście części. Każdej z tych części został przypisany totem zwierzęcy, podobnie jak w astrologii zachodu. Cechy charakterystyczne każdego z tych zwierząt są odbiciem osobowości osoby urodzonej w danym okresie. Dają nam zatem informacje o uosobienie, sposobie postępowania i zachowaniu społecznym pewnej osoby. Horoskop indiański zawiera jednak jeszcze dodatkowe informacje. W odróżnieniu od innych horoskopów nie wierzą oni w przeznaczenie, a życie postrzegają jako proces ciągłych zmian, okes rozwoju i stawania się bardziej dojrzałym. Dlatego też w astrologia indiańska określa osobowość, ale również drogę, która prowadzi dany zodiak do doskonałości i dporowadzi do gojenia się ran duszy. Horoskop ten pokazuje negatywne cecht charakteru i zachęca do zmian w sposobie postępowania.

Sowa
Osoby, które urodziły się pod znakiem strzelca (23 listopada – 21 grudnia), należą w astrologii indian do zodiaku sowy. Sowa w kulturze indian jest symbolem duchowej czystości i sprawiedliwości. Osoby urodzone pod jej znakiem z wyostrzonym wzrokiem zwracają uwagę na szczegóły. Dlatego też bardzo chętnie dochodzą do sedna sprawy. Bardzo cenią sobie wolność i niezależność, dlatego nie znoszą jakichkolwiek ograniczeń.

Z powodu ciągłego dążenia do wolnośći sowy z wielkim trudem są w stanie zbudować związek. Kto mieszka pod jednym dachen z sową, ten powinien dać jej wystarczająco czasu dla samej siebie. Keżdy, kto zbyt dużo wymaga od sowy, może liczyć się z tym, że ona kiedyś będzie chciała odejść.

Zodiakalne sowy bardzo często próbują wpływać na ludzi w swoim otoczeniu i starają się narzucić im pewne reguły. Same jednak nie dadzą się łatwo przekonać i potrzeba dużo czasu i mnóstwa dobrych argumentów, aby je przekonać. Osoby urodzone pod znakiem sowy mają skłonności do przesadnego udielania pomocy. Często czują się skrzywdzone, gdy ktoś odrzuci ich propozycję pomocy. Sowy są ludzmi otwartymi o różnorodnych zainteresowaniach. Mają również skłonności do tego, że tracą czas na rozdrabnianie się, ponieważ bardzo często chcą zrealizować wiele planów na raz.

Na co sowa powinna zwrócić uwagę
Pierwszą rzeczą której powinna nauczyć się sowa, to przezwyciężenie swoich obaw przed obowiązkami. Sowy powinny również popracować nad tym, aby brać sprawy we własne ręce, wtedy będą w stanie przejmować odpowiedzialność i lepiej czuć się w związkach partnerskich.

Następna rzecz to ich przesadna chęć pomagania wszystkim dookoła. Sowy powinny nauczyć się udzialać pomocy tylko wtedy, gdy ktos je o to prosi.

Następna lekcja dla sów dotyczy hamowania swojej energii i koncentrowania się na rzeczach ważnych, a nie marnować swoje siły na wiele rzeczy, których w końcu i tak nie dokończy.

22.12. – 19.01. GĘŚ
Indiański znak zodiaku gęśi znajduje się na krawędzi zewnętrznej kamiennego kręgu medycznego. Ten obszar symbolizuje pierwszy okres czasu zimowego który owjany jest zimnym wiaterm i ziemią nie dającą urodzaju. W astrologii zachodu znak ten odpowiada zodiakowi koziorożca. Czas gęśi rozpoczyna się 22 grudnia, a kończy się 19 stycznia.

Gęsi powszechnie uchodzą za osoby konstkwentne i towarzyskie, nieżadko również uchodzą za pracocholików. Urodzeni pod znakiem gęsi są znani ze swojej wytrzymałości i wytrwałości. Nieważne jakie przeszkody stoją im na drodze. Jeśli raz obrały sobie pewien cel, wetdy będą starać się, aby go osiągnąć. U gęsi realizacja jej planów i życzeń jest na porządku dziennym. To jednak niesie ze sobą wiele negatywnych cech. Pośpiech i niecierpliwość wynikają z jej ogromnej chęci realizacji swoich planów. Czasami o zodiakalnych gęsiach mówi się, że nie potrafią z wyrozumiałością obchodzić się z osobami w ich otoczeniu. Negatywne cechy osobowości gęsi są szczgólnie odczówalne dla jej kolegów z pracy, wspólników czy parkterów handlowych. Oni często mają do czynienia z jej szybkim tempem pracy, które może stać się męczące.

Zodiakalne gęsi są podobnie jak ich odpowiednik w świecie zwierzęcym bardzo troskliwymi i kochającymi rodzicami. Gęsi posiadają dar i potrzebę utrzymywania kontaktów socjalnych, jednak z natury potrzebują również sowjej przestrzeni. Podobnie jak w przyrodzie. Dziko żyjące gęśi potrzebują przestrzeni między swoimi gniazdami. Podobnie jest z osobami urodzonymi pod znakiem gęsi. Odpowiednia porcja dystansu, bliskości i poczucia więźi daje mieszankę, która odzwierciedla jej stosunki rodzinne, które w życiu gęsi odgrywają bardzo ważną rolę. Zodiakalne gęsi potrzebują miejsca, aby móc się wycować i odpocząć. Dlatego ważne jest aby posiadały one takie miejsce i miały możliwość aby z niego korzystać.

Okazywanie wielkich emocji w rodzinie lub wśród przyjaciół nie są w stylu gęsi. Ocenia się je raczej jako osoby chłodne. Osoby spod znaku gęsi bardzo chętnie usuwają się na drugi plan. Każdy, kto chce zdobyć serce gęsi lub stać się jej przyjacielem, musi liczyć się z tym, że potrzebuje ona dużo czasu, aby zdobyć zaufanie. Jeśli jednak raz przekona się do kogoś, to wtedy stanie się przyjacielem i partnerem na którym można polegać i któremu można zaufać. Osoby urodzone pod znakiem gęsi posiadają bardzo dobrą kondycję i rzadko chorują. Są jednak podatne na alergie, wysypki na skórze, choroby żołądka, czy dolegliwości reumatyczne.

20.01. – 18.02. WYDRA
Zwierzęcy zodiak wydry w astrologii indian zajmuje miejsce w kamiennym kręgu medycznym cechujące się energicznością, radością życiową i wesołością. Wydry uchodzą za bardzo optymistyczny zodiak. Nawet jeśli wydarzy się coś złego, to nie jest to w stanie zepsuć wydrze dobrego nastroju. Osoby urodzone pod tym zodiakiem uwielbiają towarzystwo. Wydry szerzą swoją osobą wesoły nastrój i dobry humor. Pozatym zodiak ten uchodzi za osobę współczującą i chętną do pomocy. Jeśli ktoś poprosi wydrę o pomoc, to ta nie potrafi odmówić, nieważne czy o prośbe zwrócił się do niego przyjaclel, czy osoba nieznajoma. Osoba urodzona pod znakiem wydry oddałaby wszystko, co posiada komuś, kto potrzebuje pomocy. Wydry są bardzo współczujące. Pozatym wydry są ludzmi bardzo solidarnymi. Rodzina jest dla nicht tak samo ważna jak przyjaciele.

Wydra w horoskopie indian posiada cechy osoby chcącej zmienić świat na lepsze. Jej ciągły optymizm może stać się problemem, jeśli wydra natknie się na jego granicę lub jeśli jej idealizm nie będzie brany na poważnie lub zostanie odrzucony. Wydra potrzebuje orzestrzeni, w której może rozwijać się kreatywnie, wzcyerpać swój potancjał i czuć się nieskrępowanie. Urodzeni pod znakiem wydry nie potrafią obchodzić się z ścisłymi regułami. Tak samo nie potrafią znieść nieetycznego zachowania ludzi w ich otoczeniu. Wydry wpadaja na oryginalne i innowaczjne pomysły, które osobom w jej otoczeniu na pierwsyz ryut oka moga wydawać się niedorzeczne. Pozytywną cechą jej charakteru jest tolerancja. Wydry zawsze będą próbować polepszyć życie wszytskich ludzi.

Cechami negatywnymi tego zodiaku są obraźliwość i ekscentryczność. Wydry nie powinny zbytnio przejmować się odrzuceniem. Zodiakalne wydry mogą być pewne, ze nigdy nie zabraknie im pomysłów. Powinny jednak zwrócić uwagę na to, że same pomysły na dłuższą metę jednak nie wystarczają. Jej pomysły powinny móc zostać realizowane w praktyce. Wydry powinny nauczyć się stawiać czoła problemom, które staną na jej drodze realizacji swoich pomysłów. W miłości są raczej zdystansowane. Mężczyźni urodzeni w znaku wydry nie są skorzy do tego, aby się wiązać. Kobiety-wydry często skrywają swoje uczucia. To może sprawić, że wydry mogą wydawać się powierzchowne.

19.02. – 20.03. WILK
Horoskop indiański istnieje już od dawien dawna, a w ich astrologii używa się innych nazw dla poczszególnych zodiaków niż w astrologii zachodu, takich jak np. Skorpion, rak, czy baran. Astrologia indian wychodzi z założenia, ze wszystko podoprządkowane jest ciągłym zmianom, co odróżnia ją od naszej astrologii w której wychodzi sie z założenia, że istnieje przeznaczenie. U indian bardzo ważna rolę grją więźi człowieka, szacunek jaki i powiązanie człowieka z przyrodą. Astrologia indian zakłada, że każdy zodiak należy do określonego klanu. Oprócz klanu kluczowe znaczenie w ich horoskopie mają również cztery strony świata i kierunek wiatru. Pryzkładowo wiosenne wiatry wiejące ze wschodu symbolizują delekowzroczność i spirytualizm. Wiatr ten został przypisany sokołowi, bobrowi i jeleniowi.

Podobnie jak w naszej astrologii, indianie dzielą rok na 12 tzw. Księżyców. Każdemu przypisany został gwiazdozbiór. Poza gwiazdozbiorem przypisuje się zwierze, kolor, kamień i roślinę. Najważniejszą rolę pełni jednak zwierze. Indiańskie zodiaki kierują się również porami roku. W przypadku wilka, którego osobowość jest kształtowana miedzy innymi poprzez czas jego narodzenia. Jest to okres, w którym natura powoli budzi się do życia, czas gdy z zimy przechodzi się w wiosnę.

Indiański zodiak wilka odpowiada naszemu zodiakowi ryb, jego czas to okres od 20 lutego do 19 marca. Osoby urodzone w tym czasie charakteryzują się poprzez ich pasję i zdolność do dopasowywania się. Do jego zalet zalicza się wrażliwość, dyplomatyczność i wspaniałomyślność. Jego wadą jest obrażliwość, a dodatkowo wilki bardzo łatwo poddają się wpływom innych. Wilkowi przypisane zostały kolory niebieski i zielony, jego rośliną jest babka, a żywiołem woda.

Zodiaki w astrologii indian odczytuje się poprzez kamienny krąg medyczny. Krąg ten wskazuje drogę do uzyskania poczucia harmonii ze samym sobą i z wszechświatem. Pokazuje on również połączenia między różnymi obiektami i ich cechami. Kamienny krąg medyczny podzielony jest na 12 części oznaczających czas urodzenia, którym zostało przypisane 12 różnych typów osobowości i 12 zwierząt. Sama nazwa kamienny krąg medyczny oznacza, że pokazane na jego podstawie drogi do doskonałej harmonii dążą do uzdrowienia ludzkości i zupełnego szczęścia. Różne elementy kamiennego kręgu medycznego symbolizują wszystkie żywioły za pomocą których stworzony został świat. Tak na przykład ogień symbolizuje duszę człowieka, wiatr natomiast myślenie i rozum.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.