Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

sobota, 8 września 2018

Horoskop Cygański

Zgodnie z cygańskim horoskopem - czasowym przedziałom urodzeniowym (znakom) odpowiada 8 (osiem) konkretnych kart z talii. Przyporządkowane im są komplety cech, charakteryzujących daną osobę urodzoną w danym okresie czasu (w znaku). W przypadku dwóch pierwszych okresów źródła podają dwie wersje kart im odpowiadających. Dla okresu 30 grudnia - 15 luty jest to As Kara ale czasami także 6 Trefl, natomiast dla przedziału czasu 16 luty - 5 kwietnia kartą symbolizującą jest 7 Pik a niekiedy podaje się, że 7 Trefl. W skład horoskopu cygańskiego wchodzą więc następujące karty: As Karo (6 Trefl), 7 Pik (7 Trefl), 8 Trefl, 9 Kier, 10 Karo, Walet Pik, Dama Trefl, Król Kier.

As Karo/6 Trefl (30 grudnia - 15 luty)

As Karo ma tendencje do egoistycznych zachowań. Lubi być podziwiany, chciałby wieść wygodne, łatwe życie. Nie zawsze jest mu to jednak dane. Szuka poklasku wśród innych ludzi i sławy. As Karo jest przy tym rozsądny, wytrwały w dążeniu do celu, niezwykle uczuciowy, wrażliwy. Szuka idealnej miłości, jednak to raczej on kocha niż jest kochany. Nie zawsze udaje mu się znaleźć tą jedyną, wymarzoną osobę. Przez to często bywa nieszczęśliwy. Ufa ludziom, przez co odbija się to często na jego życiu osobistym. W małżeństwie lubią dominować, wręcz rządzić i nie znoszą sprzeciwu. Kobiety urodzone w tym czasie nie są raczej typem pięknych i czarujących femme fatale, bywają raczej podporą dla słabszych mężczyzn. Asy Karo bywają bardzo tolerancyjne, także w stosunku do swoich dzieci, przez co potomkowie sprawiają mu dużo wychowawczych problemów. Mają skłonności do wykonywania  zawodów artystycznych.


SZÓSTKA TREFL: 30 grudnia – 15 lutego 

Szóstka, szukając ideału, sama sobie komplikuje sprawy sercowe. Częściej jest kochana, niż darzy kogoś uczuciem. Łaknie miłości jak powietrza, jest wrażliwa i delikatna. Kto ją chce zatrzymać, musi okazywać jej dużo czułości i podkreślać, że jest najważniejsza na świecie.

Z drugiej jednak strony trzeba trzymać rękę na pulsie! Wśród Szóstek jest wielu egoistów, prawdziwych książąt przekonanych, że należy im się więcej niż zwykłym zjadaczom chleba. Pragną komplementów i przez to często pakują się w kłopoty, ponieważ bezgranicznie ufają pochlebcom.

Szóstka może daleko zajść w życiu, kariera stoi przed nią otworem, bo jest wyjątkowo wytrwała, cierpliwa i rozsądna. Zdaje sobie sprawę, że największe szanse na sukces ma w zawodach artystycznych i zazwyczaj podąża tą drogą. Nie lubi się przepracowywać, chce urządzić się jak najwygodniej. Z tą szczyptą lenistwa jest twórcza – organizuje sobie życie, by było lekko, łatwo i przyjemnie.


7 Pik/7 Trefl (16 luty - 5 kwietnia)

Siódemka Pik jest urodzonym optymistą. Do tego jest niezwykle uprzejma, grzeczna, pozytywnie nastawiona do ludzi. Nie lubi sporów i napiętych sytuacji, jednak nie zawsze mu się to udaje. Siódemka Pik jest bardzo dowcipna i otwarta na ludzi. Ma przez to bardzo dużo znajomych. Mimo to lubi samotność, dobrze czuje się w swoim towarzystwie. Na Siódemce Pik można polegać, jest to osoba bardzo prawa, szlachetna. W swych działaniach kieruje się logiką i zdrowym rozsądkiem. Może być dobrym naukowcem, często zresztą na tym polu odnosi sukcesy. Słabo jednak sprawdza się w roli rodzica, bywa wobec dzieci powierzchowny, wręcz obojętny. Wynika to z ich wrodzonego egocentryzmu. Siódemki Pik lubią ryzyko, mają skłonności do hazardu.

SIÓDEMKA TREFL: 16 lutego – 5 kwietnia 

Jest wesołą gadułą, nigdy nie narzeka. Przy Siódemce zapomina się o zmartwieniach, ona sprawia, że świat wydaje się sympatyczniejszy. To urodzona optymistka, która umie rozśmieszać nawet zatwardziałych ponuraków. Siódemki wszędzie pełno, jest ciekawa świata i ludzi. Unika kłótni i nieporozumień, wierzy, że z każdym można się dogadać po dobroci.

Ludzie lgną do Siódemki, bo widzą w niej niezawodnego przyjaciela, lojalnego i zabawnego. Ale chociaż jest towarzyska, czasem potrzebuje ucieczki do świata swoich marzeń.
Ma widoki na karierę, jeśli poświęci się nauce. Jest rozsądna, ma logiczny umysł i umiejętność analizowania faktów. Zdarza się jednak, że rozsądek ją zawodzi, a bierze górę zamiłowanie do ryzyka i żyłka hazardzisty. Dlatego bywa, że ludzie spod tej karty kilka razy robią majątek i bankrutują. Zawsze jednak wypływają na szerokie wody.

8 Trefl (6 kwietnia - 18 czerwca)

Ósemka Trefl są osobami niezwykle ambitnymi, poszukującymi przygód i lubiącymi podróże.    Mają tez zamiłowanie do sportu. Lubią ryzyko, stąd też ich zamiłowanie do hazardu. Nie przysparza im to jednak dóbr materialnych, robią to ze względu na towarzyszące emocje.   Niestety, nie mają w życiu szczęścia, jednak nie zasmucają innych swoimi niepowodzeniami, nie lubią się skarżyć na los. Nic dziwnego, Ósemki Trefl są ludźmi zamkniętymi w sobie, nie lubią się zwierzać. Potrafią być jednak bardzo dobrymi przyjaciółmi, umieją słuchać innych, są uczciwe. Lubią przyrodę, są miłośnikami zwierząt. Raczej odznaczają się słabym zdrowiem, choć nie zawsze tak musi być. Kobiety, które urodziły się w tym czasie są bardzo subtelne i delikatne. To dobre matki, żony i... kochanki.

ÓSEMKA TREFL: 6 kwietnia – 18 czerwca 

To znak zamknięty w sobie i uparty. Czasem trudno się domyśleć, dlaczego jest smutny albo wściekły, ponieważ nic nie mówi. Długo przekonuje się do ludzi, dużo wody upłynie, zanim komuś zaufa i będzie gotów do zwierzeń. Ósemka kocha zwierzęta i przyrodę, czuje silne związki z naturą. W domu tego znaku zawsze jest jakieś zwierzę, czasami nawet małe schronisko.

To niespokojny duch, Ósemce trudno usiedzieć w jednym miejscu. Lubi przygody, podróże i sport. Instynktownie wie, że potrzebuje dużo ruchu na świeżym powietrzu, ponieważ jej zdrowie pozostawia nieco do życzenia. Jest samodzielna, niezależna i chce wszystkiego spróbować na własnej skórze. Lubi wyzwania i ryzykowne przedsięwzięcia licząc na fart. Z tym szczęściem różnie bywa w życiu Ósemek, ale gdy coś im się nie uda, nie przejmują się.

Pieniądze zyskują głównie dzięki spadkom i darowiznom i zawsze jakoś wiążą koniec z końcem. Kobiety z tego znaku są dobrymi żonami i matkami, panowie pozostają głównie łowcami przygód.

9 Kier (19 czerwca - 2 lipca)

Dziewiątka Kier to urodzeni artyści. Urodzeni w tym czasie mają niezwykłe zdolności w tej dziedzinie. Podobno, większość wybitnych artystów cygańskich urodziła się właśnie pomiędzy 19 czerwca a 2 lipca. Dziewiątki Kier potrafią wykorzystywać życiowe okazje, są sprytne, łatwo zdobywają pieniądze, choć równie łatwo je tracą. To niespokojne duchy, podróżnicy, którym trudno usiedzieć na jednym miejscu. Są niezwykle pilni, pracowici, a przy tym błyskotliwi. Mają duży temperament, przez co nie zawsze potrafią dochować wierności partnerowi. Przy tym niezwykle zaborczy, co powoduje, że w małżeństwie nie zawsze są szczęśliwi.

DZIEWIĄTKA KIER: 19 czerwca – 2 lipca  

Cyganie uważają, że w tym czasie przychodzą na świat wybrańcy losu – artyści i wróżbici, ludzie wybitni. Dziewiątki są wyjątkowo inteligentne – wiedzą więcej od przeciętnych ludzi. Są pracowite i obowiązkowe, chętnie się uczą. Mają wyjątkowo chłonny umysł.

To spryciarze, potrafią wykorzystać każdą okazję. Ich zaletą jest także zaradność. Starają się wymyślać rozmaite sposoby na ułatwianie sobie życia. Uważają, że nie warto się przemęczać, skoro można zrobić coś prościej i szybciej.

Nigdzie długo nie zagrzeją miejsca. Często zmieniają pracę, mieszkanie i partnerów życiowych. Zdobywają mnóstwo pieniędzy, a potem tracą je na dziwaczne inwestycje, zakochują się do szaleństwa i szybko się nudzą.

10 Karo (3 lipca - 10 września)

Dziesiątki Karo to ludzie namiętni, to wspaniali przyjaciele ale i zaciekli wrogowie. Cokolwiek robią robię to z pełnym zaangażowaniem. Potrafią cudownie kochać ale i pięknie nienawidzić. Dzięki temu, że działa całym sobą często osiąga powodzenie. Dziesiątka Karo jest pewna siebie, ale i ostrożna. Potrafi swe plany wcielać w czyn. Bardzo angażuje się w to co robi. Jeśli ktoś urodził się w tym czasie raczej odznacza się dobrym zdrowiem i dużą fizyczną siłą. Dziesiątki Karo mają własne, indywidualne  spojrzenie na świat, ale nie narzucają jego innym ludziom. W związkach cenią niezależność, zarówno swoją jak i partnera.

DZIESIĄTKA KARO: 3 lipca – 10 września 

Gwiazdy obdarowały ten znak zdrowiem i siłą fizyczną – Dziesiątki są wyjątkowo wytrzymałe i odporne. To indywidualiści, którzy pragną wędrować przez życie własnymi ścieżkami. Nikomu nie pozwolą wejść sobie na głowę.

Kochają rodzinę całym sercem i wszystko dla niej zrobią, ale chcą być wolne i niezależne, mieć własne zdanie. Są z kimś dlatego, że chcą, a nie z konieczności. Małżeństwo z rozsądku to „instytucja", której ta karta nie rozumie i nie akceptuje.

Dziesiątka jest mądra i odpowiedzialna – nie ryzykuje bez potrzeby. Nic nie robi w życiu byle jak. Jeśli już czemuś się poświęci, to bez reszty. Jej uczucia też są biało–czarne, ona kocha albo nienawidzi. Dla osób bliskich, rodziny i przyjaciół jest skłonna poświęcić niemal wszystko, opiekuje się nimi i broni ich z zawziętością lwicy chroniącej swe małe. Dlatego też lepiej nie mieć w niej wroga. Dziesiątce nie brakuje pewności siebie, nie zmienia poglądów i umie konsekwentnie realizować swoje plany.

Walet Pik (11 września - 11 listopada)

Walet Pik to osoba niezwykle pomysłowa, kreatywna, która ma nowatorskie pomysły. Całym sobą dąży do zdobycia sukcesu w życiu, chce górować nad otoczeniem. Jednocześnie opanowana, ma niezwykle bogate wnętrze i to właśnie w sobie szuka pomysłów do swych projektów. Wcielając swoje oryginalne idee w życie Walet Pik musi wykazać się zdolnościami organizacyjnymi. Chcąc górować nad otoczeniem chce narzucić też swoje zdanie, może to prowadzić do konfliktów. Ci, którzy urodzili się w tym czasie mimo tego, że są bardzo nowatorscy w życiu raczej hołdują konserwatywnym zasadom, nie lubią też zmieniać pracy i miejsca zamieszkania, mogą nieufnie odnosić się do nowości. Kobiety są dobrymi żonami, potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi, są też oszczędne.

WALET PIK: 11 września – 11 listopada 

Z Waletem nie sposób się nudzić, ma sto pomysłów na minutę i jest oryginałem. Zaskakuje ludzi wyglądem, zachowaniem czy niezwykłymi poglądami. Pod tą kartą rodzą się ludzie wyprzedzający swoją epokę, tryskający odkrywczymi pomysłami. Wybijają się ponad przeciętność i nigdy nie zadowalają się byle czym.

Są dumni i ambitni, pragną zabłysnąć osiągnięciami zawodowymi. Dążą do władzy i majątku. Od dzieciństwa mają dar przekonywania i talent organizacyjny, dlatego większość z nich robi karierę. Na przeszkodzie może im stanąć tylko konserwatyzm.

Choć Walet pomysły ma nowatorskie, to w dużym stopniu obawia się zmian. Lubi to, co sprawdzone, niechętnie zmienia pracę i adres. Z trudem przystosowuje się do nowego środowiska. Pragnie też żyć zgodnie z planem, nie lubi niespodzianek. Gdy nie pozostaje mu nic innego, jak improwizacja, traci głowę.

Dama Trefl (12 listopada - 22 grudnia)

Dama Trefl to raczej niespokojny duch, ze wszystkich sił realizuje swoje pomysły łamiąc ustalone zasady.Człowiek urodzony w tym okresie jest bardzo inteligentny, pełen pomysłów. Za wszelką cenę chce zdobyć uznanie i popularność, jest łasy na pochwały i wyróżnienia. Łatwo go jednak dotknąć i urazić, jest bardzo wrażliwy na swoim punkcie. Dama Trefl kobieta jest niezwykle otwarta i szczera, szczególnie w stosunku do mężczyzn. Może wywoływać to nieporozumienia, gdyż jej przyjaźń często uważana jest za miłość, a miłość za przyjaźń. Kobiety urodzone w tym czasie mają niezwykłą intuicję.

DAMA TREFL: 12 listopada – 22 grudnia 

Dama Trefl jest pogodna i bezpośrednia. Nie ma kompleksów, łatwo nawiązuje kontakty. Jest duszą towarzystwa i najlepiej czuje się wśród ludzi, ale pod jednym warunkiem: to ona musi być w centrum uwagi. Jeśli inni tego nie respektują, staje się agresywna. Pragnie być najważniejsza. Chętnie popisuje się przed towarzystwem swoimi talentami i pomysłami.

Jej umysł jest żywy i niespokojny, czasem chciałaby postawić świat do góry nogami. Jest osobą nieco ekscentryczną, której nikt nie mija obojętnie.

Damę Trefl łatwo urazić, jest przewrażliwiona na swoim punkcie. Daje się natomiast zwieść komplementom, dlatego często ludzie nią manipulują. W miłości ma pewne problemy. Jej przesadna szczerość i bezpośredniość zazwyczaj kończy się konfliktami albo zwykłą nudą w związku.

Król Kier (23 grudnia - 29 grudnia)

Król Kier posiada wszechstronne zdolności, które potrafi i nie waha się w życiu umiejętnie wykorzystywać.  Potrafi skoncentrować się na celach, które chce osiągnąć, z pełnym zaangażowaniem dąży do ich realizacji. Sukces osiąga dzięki swej ambicji i niezwykłemu uporowi. Nigdy nie zawdzięcza go innym ludziom. Król Kier potrafi być oddanym przyjacielem, jednak wara nadepnąć mu na odcisk! Potrafi być trudnym do pokonania przeciwnikiem. Doznaną krzywdę Król Kier pamięta całymi latami, a jego zemsta bywa wyjątkowo okrutna. Są to zazwyczaj osoby długowieczne żyją w dobrej kondycji do późnej starości. Podobno większość osób wysoko postawiona w cygańskiej hierarchii urodziła się właśnie w tym czasie.

KRÓL KIER: 23 grudnia – 29 grudnia 

Cyganie uznają tę kartę za wyjątkowo szczęśliwą, podobnie jak Dziewiątkę Kier. Większość cygańskich królów urodziła się właśnie w tym czasie.

Król Kier jest wyjątkowo uparty i niemal zawsze stawia na swoim. Nie znosi krytyki. Jest wszechstronnie uzdolniony i umie w życiu wykorzystać swoje talenty. Dość wcześnie postanawia, co będzie robił jako dorosły i konsekwentnie się tego trzyma. Jest bardzo ambitny i wytrwały, dlatego z reguły udaje mu się dopiąć celu.

Ale nawet Król Kier nic nie dostaje od losu za darmo. Realizuje swoje plany i marzenia dzięki wytrwałości, a nie fartowi. Jest dobrym przyjacielem i małżonkiem, ale niebezpiecznym wrogiem. Jego słabością jest mściwość.

ZRÓDŁO : "Gwiazdy mówią" - 21/2016 , Świat horoskopów

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.