sobota, 8 września 2018

Horoskop Rzymski

Horoskop Rzymski (Appolliński)
Siedmiu dniom tygodnia Rzymianie przypisywali poszczególne owoce, wierzyli, że przyszły los człowieka jest uzależniony od dnia tygodnia, na który przypadły jego urodziny. Owoce miały one symbolizować naturę urodzonego w danym dniu człowieka.

Horoskop ten miał rzekomo narodzić się w Wyroczni Apollińskiej, słynącej w czasach Cesarstwa Rzymskiego ze swoich przepowiedni. Należy on do grupy horoskopów cyfrowo-symbolowych, co znaczy, że każdemu znakowi przypisana jest określona cyfra i jej symbol - w tym przypadku nazwa owocu.

Owoce w horoskopie to: brzoskwinia (poniedziałek), jabłko (wtorek), mandarynka (środa), gruszka (czwartek), oliwka (piątek), pigwa (sobota), ananas (niedziela). Oprócz tego w horoskopie rzymskim występują specjalne daty, bez względu na dzień tygodnia: orzech (15 marca, maja, sierpnia) i agrest (13 października).

ANANAS NIEDZIELA

Urodzeni w niedzielę to bardzo mądre i inteligentne osoby. Mają szansę w życiu osiągnąć sukcesy, jeśli tylko pozbędą się wrodzonego lenistwa. Ich planetą opiekuńczą jest Słońce, źródło życiowej siły i energii Ananasy są pewne siebie i przebojowe, mają też silne poczucie sprawiedliwości. Potrafią porwać za sobą tłumy.

Cechuje je odwaga i wola walki, wręcz skłonność do ryzyka. Mają do tego dużo szczęścia i zazwyczaj cało wychodzą z najtrudniejszych opresji. To niezwykle twórcze jednostki, nie potrafią próżnować. Są w stanie rozwiązać najtrudniejszy problem. Jeśli widzą przed sobą cel to dążą do niego z niezwykłą konsekwencją. Ta chęć sukcesu za wszelką cenę może czasami ujawnić też ich wady, czyli zawziętość i bezwzględność. To jednak świetni szefowie.

Ananasy cieszą się przez całe życie dobrym zdrowiem. Urodzenie w niedzielę było uważane za bardzo korzystne dla pisarzy i myślicieli.

Talizman: diament, rubin, bursztyn i wszystkie żółte oraz złote kamienie.
Metal: złoto.
Roślina: rumianek, mięta, słonecznik.
Kwiat: złota lilia i królewska róża.
Przyprawa: szafran.

Osoby urodzone w niedzielę są pewne siebie i nie boją się walczyć o swoje. Ich wrodzony optymizm oraz wiara we własne siły i możliwości sprawiają, że w istocie są w stanie osiągnąć wszystko, czego tylko dla siebie chcą.

Potrafią wychodzić ze wszystkich kłopotów bez najmniejszego uszczerbku, a nawet wzmocnione, gdyż upewniają się w tym, że są niepokonane i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Są w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, żadne przeciwności losu nie mogą ich pokonać i sprawić, że choć na chwilę zwątpią w swoje nieprzeciętne umiejętności.

Ludzie podziwiają je za to i nierzadko proszą o radę, jak postąpić w danej sytuacji, gdyż wydaje się, że osoby urodzone tego dnia są z gruntu mądre i posiadają wrodzoną wiedzę, jak żyć i jak postępować, by zawsze być szczęśliwym.

Dla osób urodzonych tego dnia nie ma większej podniety niż zgłębianie tajemnic świata. Są niebywale ciekawe i stale muszą coś robić, czegoś się uczyć, gdzieś docierać i przeżywać przygody. Nie da się ich zamknąć w domu, gdyż na pewno na to nie pozwolą, a jeśli ktoś będzie starał się nakładać im jakieś ograniczenia, nigdy nie będą szczęśliwe i można w ten sposób tylko wpędzić je w wielką frustrację.

Im trudniejsze wydaje się ich zadanie, tym bardziej chcą mu wyjść naprzeciw, gdyż cechuje je wielka niecierpliwość i chęć pokazania wszystkim i samemu sobie, że są w stanie zrobić wszystko i nic nie jest dla nich zbyt trudne. Ten niezwykły apetyt na życie i na wiedzę nie wyczerpuje się nigdy, bo nawet jeśli już ich ciało nie jest takie giętkie i skłonne do wysiłku, ich umysł ciągle pozostaje bystry i ostry jak brzytwa.

Wrodzone predyspozycje i ciągły pęd do wiedzy oraz odkrywania nieodkrytych jeszcze dziedzin powoduje, że osoby te często zostają pisarzami czy myślicielami, którzy są w stanie wywrzeć wielki wpływ na epokę, w której żyją.

BRZOSKWINIA PONIEDZIAŁEK

Urodzeni w poniedziałek to bardzo pracowici, uprzejmi i obdarzeni dużą intuicją ludzie. Ich opiekuńczą planetą jest Księżyc, który obdarza ich wielka uczuciowością, skłonnością do empatii i dużą wyobraźnią. Silnie przeżywają wszelkie emocje i potrafią wczuwać się w położenie innych. Księżyc powoduje jednak u nich też dużą zmienność pragnień i nastrojów.

Brzoskwinie lubią być pierwsze wśród innych. Mają wszystkie cechy urodzonego przywódcy - posiadają wolę walki, lubią ryzyko. Czasami gubi je ambicja. Często brak im realizmu, nie potrafią mierzyć sił na zamiary i podejmują się spraw ponad ich siły. Mogą wykorzystywać to inni ludzie obciążając ich swoimi obowiązkami. Osoby urodzone w poniedziałek potrafią praktycznie wykorzystać swe twórcze zamiłowania. Jeśli nauczą się zapanować nad swoją wybujałą ambicją mogą osiągnąć w życiu sukces. Brzoskwinie lubią też wyróżniać się spośród innych, zarówno strojem, jak i poglądami.W podjęte zobowiązania angażują się całym sercem i z pasją - w ten sposób swoją energią angazują wszystkich wokół. Duży wpływ Księżyca może powodowluać u nich brak zdecydowania. Wtedy Brzoskwinie pozostają w cieniu innych, bardziej zaradnych osób.

Brzoskwinie łatwo zmieniają nastrój z radosnego w ponury. Grożą im apatie i depresje psychiczne. Urodziny w poniedziałek były uznawane za bardzo korzystne dla posiadaczy ziemskich i chłopów.

Talizman: kamień księżycowy, chryzopraz, perła, opal, ametyst i wszystkie mleczne kamienie.
Metal: srebro.
Roślina: szałwia i werbena.
Kwiat: lilia wodna i lotosy.
Przyprawa: tymianek.

Osoby urodzone w pierwszy dzień tygodnia mogą być pierwszymi pośród innych, na co pozwalają im ich niezwykłe cechy.

Przede wszystkim są one niebywale odważne, co czasem nawet każe im podejmować ryzyko, które nie zawsze jest uzasadnione. Chcą walczyć zawsze i wszędzie, z każdym i o wszystko, byle tylko znaleźć ujście dla swej woli walki i wielkiej energii, która wręcz je rozsadza.

Nie jest to jednak brak rozsądku i nie są to osoby, które zaczepiają wszystkich wokół. Raczej korzystają z okazji, które się nadarzają. Lubią też popisywać się przed otoczeniem, imponować swoją odwagą i siłą, ale to nie zawsze wychodzi im na dobre. Pragnienie to nader często powoduje, że porywają się na rzeczy, które są ponad ich siły.

Czasem dają sobie z nimi radę, a czasem nie, czasami jednak inne osoby prowokują je do tego, by je w tym wyręczyły, a więc można uznać, że takie zachowanie praktycznie nigdy nie wychodzi im na dobre.

Mimo jednak pewnej łatwowierności, nie można im odmówić wielkiej siły i to właśnie ta siła powoduje, że zwykle osoby urodzone w poniedziałek stają się naturalnymi przywódcami.

Ponieważ posiadają wrodzone cechy przywódcze, nie muszą walczyć o władzę, zresztą ich antagonistom wystarczy sama świadomość, że są w pełni gotowe do walki i łatwo nie dadzą się pokonać.

Ich wielka siła powoduje, że ich życie może być pełne sukcesów i spektakularnych wygranych.

Nie mogą jednak pozwolić, by ich gorąca głowa przejęła panowanie, gdyż wówczas mogą rzucać się z przedsięwzięcia niebezpieczne i zbyt duże jak na nawet ich nieprzeciętne możliwości i siły.

Osoby te muszą więc stale nad sobą pracować i muszą mocno wziąć się w karby, koncentrując swą energię w jednym kierunku, by móc spożytkować ją w najlepszy sposób, a nie rozpraszać i marnotrawić.

JABŁKO WTOREK

Jabłka to osoby o bardzo silnej osobowości, o dużej sile przebicia, odważne, bardzo optymistycznie nastawione do życia. Ich opiekuńczą planetą jest wojowniczy Mars. Osoby urodzone we wtorek wzbudzają sympatię i zaufanie u innych, zawsze można liczyć na ich wsparcie, podejmują spokojne i wyważone decyzje.. To osoby odważne i stanowcze, pełne życiowej energii, do tego niezwykle inteligentni. Potrzebują życiowej przestrzeni i wolności w działaniu. Nie lubią krętactw i niedomówień, nie potepiają nikogo, ale nie lubią też być osądzani przez innych. Na pewno są ludźmi, którzy potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi. Są duszą towarzystwa, lubią ludzi i są lubiani przez innych. Mają dużą umięjętność do organizowania życia i układania planów. Uwielbiają biesiady, lubią spędzać czas w kuchni.

Ich wadą jest skłonność do ryzyka i brawury, czasami niecierpliwość. Mars obdarzył ich wojowniczym, niespokojnym charakterem i żądzą władzy, za wszelką cenę pragną ją osiągnąć, narażając się często na niepowodzenia. Życie urodzonym we wtorek może utrudniać skłonność do roztargnienia.

Jabłka w większości mają dobrą siłę fizyczną i dobre zdrowie do późnych lat życia.

Talizman: czerwony jaspis, rubin, agat, chryzopraz, krwawnik.
Metal: żelazo.
Roślina: czosnek, kolendra, gorczyca, piołun.
Kwiat: lilia wodna, mak i lotosy.
Przyprawa: papryka.

Osoba urodzona tego dnia ma bardzo wiele zalet, które zjednują jej sympatyków i sprawiają, że nigdy nie może narzekać na samotność. Jest świetnym przyjacielem, nic więc dziwnego, że ludzie lgną do niej i chcą jej powierzać swoje największe sekrety, wiedząc, że mogą jej bezgranicznie ufać.

Można na nią liczyć i mieć pewność, że udzieli pomocy jeśli będzie taka konieczność bez względu na okoliczności. Jej dom jest zawsze pełen gości, gdyż panuje w nim wspaniała atmosfera i każdy czuje, że jest mile widziany. Ta osoba również jest zawsze pożądanym członkiem każdego towarzystwa, gdyż jest pozytywna, pełna optymizmu i ma bardzo interesującą osobowość. Potrafi wszystkim wokół poprawiać nastrój, zaciekawić rozmową czy udzielić stosownej porady.

Ciekawą cechą człowieka urodzonego we wtorek jest wielka zdolność układania sobie życia w sposób, jaki chce i tak, by było to dla niego jak najlepsze. Otoczenie bardzo to w nim podziwia, bo podczas gdy wszyscy inni miotają się ciągle, nie wiedząc, jak żyć, ona ma już ustabilizowaną egzystencję i jest z niej w pełni zadowolony. Może to być skutek jego pewności, odpowiedzialności i mądrości, ale też wrodzonego optymizmu, który każe mu cieszyć się z tego, co ma.

Człowiek ten nie lubi narzekać, a jeśli coś mu się nie podoba, po prostu zabiera się do pracy, by to zmienić zamiast biernie czekać aż zrobi to za niego los. Każdy chciałby mieć takie umiejętności i jego otoczenie czasem stara się je przenosić na swoje życie, ale skutki tego są mierne, działają jedynie mądre rady udzielane przez tego człowieka. Budzi więc zazdrość, ale nie w sensie zawistnym, raczej podziw i uznanie.

Nie oznacza to oczywiście, by człowiek ten był całkowicie pozbawiony wad, są one jednak na ogół nieszkodliwe.

Jedynym, co może mu dość mocno zaszkodzić, jest wielkie roztargnienie, które czasem dominuje w jego zachowaniu i sprawia, że mogą omijać go jakieś szanse, a nawet może zawodzić niektórych ludzi, oczywiście zupełnie nieumyślnie.

MANDARYNKA ŚRODA

Mandarynki to niezwykle ciekawe życia osoby, które mają łatwość nawiązywania kontaktów i szczęście w podróżach i interesach. Nic dziwnego, ich opiekunem jest posłaniec bogów Merkury, symbol życiowej mądrości. Urodzeni w środę to niezwykle inteligentne osoby, o bystrym umyśle, które zręcznie łączą uczucia z intelektem. Mandarynki są niezwykle zrównoważone i cierpliwe, przedkładają planowanie nad spontaniczność, nie lubią ryzyka. Może to czasami działać przeciwko nim, gdyż zamiast szybko decydować, często niepotrzebnie się zastanawiają tracąc różnego rodzaju życiowe okazje. Trzymają swoje emocje na wodzy, są bardzo taktowne. Mandarynki mają skłonność do ciemnych czy nielegalnych interesów. Łatwo ulegają wpływom otoczenia więc też łatwo je wciągnąć w złe towarzystwo. Mają też skłonności do bycia próżnym, są też czasami nerwowe.

Talizman: agat, szafir, tygrysie oko, beryl i topaz.
Metal: rtęć.
Roślina: krwawnik, majeranek i waleriana.
Kwiat: jaśmin.
Przyprawa: bazylia.

Osoba urodzona w środę jest bardzo cierpliwa we wszystkim, co robi, co musi przynieść dobre rezultaty. Nie jest jednak także szybka w działaniu, a to już może być kłopotliwe, zwłaszcza w pewnych sytuacjach, nie tylko zawodowych, i denerwujące dla innych. Jest bardzo poważna i niezwykle zrównoważona.

Nigdy nie pozwala sobie na reagowanie impulsywne i spontaniczne, nawet gdyby było to w pełni uzasadnione, na przykład wielkimi emocjami, jakich doznaje. Tak jednak nie bywa, gdyż zawsze potrafi je w sobie zdusić i sprawić, że przestają mieć większe znaczenie.

Podejmowanie decyzji w przypadku tej osoby to niezwykle złożony i długotrwały proces, nawet jeśli chodzi o zwykłą błahostkę. Nie lubi dokonywać wyborów pochopnie, wszystko musi bardzo dokładnie przemyśleć, podchodząc do tego z każdej strony.

Kiedy zaś mimo tak starannych rozmyślań i dywagacji nie potrafi podjąć decyzji, czeka biernie, aż czas rozwiąże tę kwestię za nią i zdarza się tak niestety bardzo często. Gdy okazuje się, że nie była to dobra postawa i lepsze byłoby szybkie, zdecydowane działanie, osoba ta czuje się bardzo zawiedziona i sfrustrowana, ale i tak nie jest to dla niej wystarczająca nauczka i można mieć pewność, że przy kolejnej okazji zachowa się tak samo. Zdecydowanie zaś powinna to zmienić, okazuje się bowiem, że przez takie zachowanie

Mandarynka zaprzepaszcza w życiu wiele okazji i traci bardzo wiele szans – na sukces, na szczęście czy na satysfakcję. Może jej to więc bardzo zaszkodzić w każdym aspekcie życia, lepiej więc podjąć wysiłek i spróbować to zmienić. Jeśli zbierze wszystkie swoje siły i skoncentruje się na pokonaniu swojej słabości, a także nauczy się reagować szybciej, pozwalając sobie także na niego więcej spontaniczności, na pewno więcej na tym zyska niż straci, mimo obaw.

GRUSZKA CZWARTEK

Gruszki to ludzie o dużej pewności siebie i silnym poczuciu sprawiedliwości. Są bardzo kreatywne i pomysłowe. Ich opiekuńczą planetą jest Jowisz. Osoby urodzone w czwartek mają duży talent organizacyjny, przez co udaje im się piastować odpowiedzialne stanowiska. Mają też dużą intuicję, która pomaga zdobywać im szczyty. Kariera zawodowa jest dla nich Gruszek ważna, jednak nigdy szanują innych i nie zdobywają swej pozycji "po trupach". To bardzo powściągliwe i taktowne osoby, które starają się nie urazić innych. Pragną jednak zachować niezależność we wszystkim co robią. Lubią podejmować się nowych wyzwać, jednak potrafią się też szybko zniechęcić, cechuje je bowiem słomiany zapał.

Gruszki są otwarte, wręcz  dobroduszne, mają też bardzo zakorzenione poczucie sprawiedliwości, przez co poczuwają się do odpowiedzialności za wszystkich wokół, z zapałem walczą o społeczną sprawiedliwość. To prawdziwi idealiści. Są w tych swoich działaniach bardzo odważni, wykazują się energią i działaniem. Mają skłonności do łakomstwa.

Talizman: lapis lazuli, topaz, turkus, granat, rubin, szmaragd.
Metal: ołów, platyna.
Roślina: wawrzyn, owies, paprocie.
Kwiat: róża, krokus i malwa.
Przyprawa: jałowiec.

Osoba urodzona tego dnia wyróżnia się wielką siłą przebicia i przebojowością. Dzięki tym cechom jest w stanie przeforsować każdy swój pomysł, bez względu na okoliczności. Jest to też człowiek pełen fantazji i o bogatej wyobraźni.

Jest idealistą, kieruje się w życiu swoimi zasadami nawet jeśli nie mają one większego odniesienia do rzeczywistości, jednocześnie jednak jest bardzo odpowiedzialny i można na nim polegać. Czasem nawet czuje się zbyt mocno odpowiedzialny za to, co dzieje się wokół niego i może z tego powodu miewać kłopoty oraz zły humor kiedy wydaje mu się, że źle wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Jest pełen zapału, dobrych intencji i chęci do działania, ale nie zawsze potrafi realnie ocenić swoje możliwości. Czasem przecenia swoje siły i choć snuje wielkie pomysły, przekraczają one jego kompetencje na tyle, że musi zrezygnować z ich realizacji. Na szczęście jednak zdarza się tak rzadko, znacznie częściej potrafi realizować cele i pomysły ambitne, ale pasujące do jego możliwości.

Człowiek ten bardzo ceni poczucie sprawiedliwości i walczy o swobodę we wszystkich aspektach życia nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich. Jest to dla niego kwestia honoru i czasem walka z wiatrakami staje się powodem, dla którego zaniedbuje inne dziedziny swojego życia, ale nawet jeśli nie przynosi to większych skutków, przez całe życie nie zamierza z tego rezygnować.

Dużym zagrożeniem dla osoby urodzonej tego dnia jest utrata wiary we własne możliwości. Kiedy tylko opadają ją wątpliwości i zaczyna wierzyć, że nie uda jej się czegoś zrobić, nie tyle traci potrzebne do tego możliwości, co energię do działania.

Brakuje jej więc wytrwałości i to jedynie jest powodem, dla którego nie osiąga wielkich celów, jakie może osiągnąć, poza tym bowiem nie brakuje jej niczego. Kiedy zaś coś jej się nie udaje, czuje się zniechęcona, a nawet nieszczęśliwa i oszukana, choć nie precyzuje, czyja jest to wina. Uniknąć tego może dość łatwo, powinna więc wprowadzić tylko nieznaczne modyfikacje w swoje zachowanie.

OLIWKA PIĄTEK

Oliwki to osoby, które pragną przejść przez życie w harmonii i miłości. Ich planeta opiekuńczą jest Wenus, opiekunka kochanków i artystów. Urodzeni w piątek to pełni współczucia wrażliwcy, którzy mają zdolności artystyczne, kochaja piękno, są niezwykle romantyczni, nie boją się wyrażać uczuć. W życiu kierują się właśnie nimi i potrafią dla nich poświęcić wiele spraw. Mają zresztą powodzenie u płci przeciwnej. Oliwki Bbardzo dużo energii poświęcaja na pracę. Są perfekcjonistami, niezwykle obowiązkowymi i pracowitymi. Przez to nie zawsze potrafią cieszyć się życiem, gdyż duże wymagania wobec siebie i innych nie pozwala im na to, często gubią się w drobiazgach i są małostkowi, zapominają o tym co naprawdę jest ważne. Z pozoru są chłodni i opanowani, mają jednak dużo osobistego uroku osobistego, który wykorzystują do własnych celów. Bardzo dbają też o zewnętrzny wygląd, starają się jednak zachować równowagę i dużo czasu poświęcają na rozwój duchowy i zdobywanie wiedzy. Niestety, bywają też próżni, powierzchowni, skąpi, mają skłonności do konserwatyzmu.

Talizman: turkus, różowy kwarc, koral, nefryt.
Metal: miedź.
Roślina: krwawnik, bazylia, majeranek, waleriana.
Kwiat: jaśmin.
Przyprawa: imbir.

Osoba urodzona tego dnia jest niebywale obowiązkowa i przywiązana do rutyny dnia codziennego. Potrafi narzucić sobie wielką dyscyplinę i ściśle się jej trzymać, nawet jeśli wszyscy wokół namawiają ją, by od tego odstąpiła. Potrafi też jednak korzystać z życia i wcale nie stroni od przyjemności.

Jej życie jest pełne równowagi oraz jasnych zasad – najpierw praca, a dopiero potem przyjemności i rozrywki. Takie postępowanie na pewno jej nie zaszkodzi, chyba że popadnie w pracoholizm, co czasem może grozić osobom urodzonym tego dnia.

Jeśli jednak Oliwka będzie starała się zachować zdrowy rozsądek we wszystkim, co robi, na pewno jej się to uda.

Sporą jej wadą jest nadmierne skupianie się na drobiazgach i detalach, gdyż osoba ta chce wszystko dopracować w najdrobniejszych detalach.

Jest to na pewno godne podziwu, także jeśli chodzi o wielką pracę, jaką wkłada w każde zadanie, jednak czasem też sprawia, iż osoba ta gubi z oczu całokształt sprawy i tak mocno zagłębia się w tak naprawdę nic nieznaczące szczegóły, że kompletnie się w nich gubi.

Ma tendencje do zapominania o tym, co jest sednem sprawy i nie da się jej tego uświadomić, zwłaszcza iż jest tak mocno skupiona na swej dyscyplinie, że nie słucha głosów rozsądku dobiegających do niej z zewsząd. Przez to czasem trudno jest jej porozumieć się z otoczeniem i może na tym tle wybuchać wiele konfliktów.

PIGWA SOBOTA

Osoby, które urodziły się w sobotę są bardzo poważne i nad wyraz obowiązkowe, w życiu zazwyczaj zajmują się poważnymi sprawami, nie tracąc czasu na głupstwa. Ich planetą opiekuńczą jest Saturn. Pigwy nie boją się ciężkiej pracy, są przy tym niezwykle obowiązkowe. Cenią intelekt, są niezwykle lojalne, przez co można powierzyć im najgłębsze tajemnice. Pigwy są godne zaufania. To osoby niezwykle szlachetne, nie są konformistami, niezależne w poglądach, choć nie obnoszą się z tym cenią własne zdanie. Pigwy sprawiają wrażenie osób nieśmiałych i bardzo słabych. Są jednak przeświadczone, że nikt nie powinien im narzucać swojego zdania. Potrafią walczyć o swoje poglądy. Ta duża niezależność może prowadzić ich do samotności i niezrozumienia. Mają wiele zainteresowań, są ambitne, wolą poświęcić się im niż ścieżce kariery, dlatego z reguły rzadko awansują w pracy. To raczej konserwatyści, niechętnie przyjmują nowe idee i zmiany, cenią stabilizację i dobrobyt. Są realistyczni w działaniu, nie poddają się emocjom, potrafią wyciągać logiczne wnioski. To spokojne i taktowne osoby, o wewnętrznej harmonii; trudno wyprowadzić je z równowagi. Z pozoru są nieśmiali, mimo tego to bardzo towarzyskie osoby. Nie lubią być krytykowani przez innych. Mogą być słabego zdrowia, mają skłonności do pesymizmu, oschłości Mroczny wpływ Saturna ujawnia się w ich skłonności do tyranii i lekceważenia innych, Pigwy bywają też wyniosłe. Mogą mieć predyspozycje w kierunku stanu duchownego lub prowadzić poważne studia naukowe.

Talizman: onyks i chalcedon.
Metal: żelazo.
Roślina: bluszcz i głóg.
Kwiat: wrzos.
Przyprawa: sól.

Osoba urodzona tego dnia jest niebywale odważna i skora do podejmowania nawet największych wyzwań. Nic nie może jej przestraszyć i zniechęcić do działania, zwłaszcza gdy jego celem ma być obrona czyjegoś dobra. Jest to człowiek niebywale szlachetny, gotów do walki o największe ideały i pełen dobra kierowanego w stronę innych.

Nie jest jednak typem puszącym się i wyzywającym wszystkich do walki, przeciwnie – jest to człowiek bardzo spokojny, uchodzący nawet czasem za nieśmiałego, ale są to tylko pozy, które nie mogą zwieść bardziej przenikliwych osób.

W rzeczywistości człowiek ten jest bardzo silny i można mieć pewność, że nikomu nie pozwoli dyrygować sobą ani narzucać swojej woli jeśli nie będzie miał na to ochoty.

Nie lubi angażować się w konflikty i chce zachować spokój w każdej sytuacji. Jego harmonijna natura cierpi, kiedy ktoś próbuje wciągnąć go w konflikt, ale potrafi walczyć o swoje jeśli ktoś mówi na jego temat nieprawdę albo rani go. Wtedy umie zebrać całą swoją siłę i odwagę i roznieść wroga w proch, wcale nie mając z tego powodu radości czy satysfakcji.

Osoba urodzona tego dnia ma własny rozum, którego się słucha i nie pozwala, by ktoś narzucał jej swoje racje jeśli ma określone własne stanowisko.

Nie jest jednak na tyle nierozsądna, by nie korzystać z dobrych rad osób, które uważa za tego godne i które są jej przyjaciółmi, a nawet dość często prosi ich o radę jeśli ma jakieś wątpliwości bądź nie do końca wie, jak postąpić. Jest to jednak tylko rada i sama decyduje, czy z niej skorzysta, lepiej więc nie próbować narzucać jej swojego zdania, gdyż na pewno nic z tego nie wyjdzie, chyba że konflikt.

ORZECH 15 MARCA, 15 MAJA, 15 SIERPNIA, 15 LIPCA

Orzechy to wybitni indywidualiści, osoby nieprzeciętne, niezwykle wrażliwe i ciekawe świata. Jak to często bywa u takich oryginałów mają jednak zmienną, kapryśną i trudną naturę, przez co bywają nierozumiane, nawet przez najbliższych. Targają nimi przeciwne emocje. Raz tkwią na dnie najgłębszej rozpaczy, a za chwilę wybuchają euforią. Orzechy swoje uczucia manifestują zawsze w przesadny sposób. Łatwo też wpadają w panikę. Bywa odbierane to zniechęcią przez otoczenie, po pewnym czasie Orzechy nie są brane na serio, są wręcz lekceważone przez innych.

Osoba urodzona w tych dniach jest mocno zmienna i nie potrafi zachować stoickiego spokoju w żaden sytuacji. Ma skłonność do wpadania w skrajne emocje i jeśli ktoś ją zezłości, to od razu się wścieka, a jeśli kogoś kocha, to bez granic.

Czasem sama ma problem z określeniem tego, co właściwie czuje. Często euforia zmienia się w depresję, ma zmienne nastroje, nad którymi nie potrafi panować i które nie zawsze mają wyraziste przyczyny.

Z tego powodu mało kto potrafi przewidzieć jej zachowanie. Wiele osób zżyma się na jej wylewność i afiszowanie się z każdym uczuciem, którego doznaje, uważając, że człowiek ten powinien być nieco bardziej skryty i dyskretny.

On jednak o każdym swoim uczuciu i emocji, pozytywnych czy negatywnych, chce zawiadomić cały świat, bo po prostu czuje taką potrzebę. Trzeba z przykrością przyznać, że takie zachowanie nie przysparza mu wiarygodności i sprawia, iż otoczenie, a nawet bliskie mu osoby mają tendencje do lekceważenia nawet tego, co jest dla niego bardzo ważne.

Wobec tego często zdarza się, iż osoba ta zostaje sama ze swoimi problemami, gdyż nikt nie traktuje ich poważnie i na niczyją pomoc w trudnych okolicznościach nie może liczyć. Na szczęście jednak Orzech potrafi radzić sobie sam.

Jest wielkim indywidualistą i prędzej faktycznie zostanie osamotniony i odizoluje się od innych niż będzie się do nich dostosowywał i ukrywał swoją – jak sądzi – nieprzeciętność.

Cieszy go nawet kiedy widzi, że nie jest rozumiany przez innych, gdyż postrzega to jako dowód na swoją nieszablonowość i niebanalność. To jednak, że nie rozumie go nie tylko dalsze otoczenie, w którym żyje, ale nawet najbliżsi, może czasem powodować jego problemy, a nawet przysparzać obu stronom cierpienia.

AGREST 13 PAZDZIERNIKA

Agrest lubi samotność, to typowy domator, który najlepiej czuje się w domu, niezwykle spokojna osobowość, dobrze czująca się w swoich towarzystwie, lubiąca samotność. Ponad wszystko cenią sobie stabilizację życiową, rutynę, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Agrest nie ma zbyt wielu przyjaciół, przy takim podejściu to nie dziwota, ale jeśli z kimś się zaprzyjaźni to na całe życie. Bardzo źle znoszą rozstania. To osoby zazwyczaj dobrze wykształcone, bardzo kulturalne, nie zawsze jednak potrafią spożytkować praktycznie nabyte umiejętności.

Osoby urodzone tego dnia niechętnie opuszczają domowe pielesze i nie tęsknią za wielkim światem oraz towarzystwem innych ludzi.

Najlepiej czują się w domu, który jest dla nich bezpieczną przystaną i nie przeszkadza im samotność. Najważniejsza w życiu jest dla nich stabilizacja, dlatego wolą raczej być same przez całe życie, niż być otoczone ludźmi, a potem ich stracić, zwłaszcza że bardzo ciężko przeżywają wszelkie rozstania.

Z tego powodu trudno jest im komuś zaufać, nie tylko w sferze uczuciowej, ale też w przyjaźni i czasem mogą żyć samotnie przez wiele lat.

Osoba urodzona pod tym znakiem wyróżnia się dużą wiedzą, którą zwykle zdobywa z nudów i braku innych zajęć.

Mimo iż jest ona bardzo szeroka i rozchodzi się w różnych kierunkach, Agrest nie zawsze potrafi zrobić z niej właściwy użytek. Raczej więc nie odniesie wielkiego sukcesu w dziedzinie zawodowej ani w żadnej innej, ale niekoniecznie jest mu to potrzebne.

Człowiek urodzony tego dnia jest doceniany przez swoje otoczenie ze względu na swoje nieprzeciętne maniery i wielką kulturę osobistą. Mimo iż najlepiej czuje się, kiedy jest sam, nie stroni od towarzystwa i nikomu nie da odczuć braku zadowolenia z jego obecności.

Powoduje to, że paradoksalnie ludzie chętnie szukają jego bliskości, dlatego jeśli już człowiek ten kogoś do siebie dopuści i zaprzyjaźni się z nim, można mieć pewność, że będzie to przyjaźń na całe życie, a już na pewno nie zerwie ani nie zawiedzie jej sam Agrest.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.