czwartek, 4 października 2018

Horoskop Celtycki

Horoskop celtycki, zwany również horoskopem drzewnym, cieszy się od kilku lat coraz większą popularnością wśród osób interesujących się astrologią. Horoskop ten ma bardzo nowoczesny charakter, a historia jego powstania nie jest powszechnie znana. Horoskop ten nie jest tak znany jak inne horoskopy. Mimo swojej nazwy nie ma jednak żadnych pewnych źródeł, które potwierdziłyby fakt, że plemiona celtyckie znały i używały tego typu horoskopu.

Nawet źródła średniowieczne, czy te z epoki nowożytnej nie zawierają żadnych pewnych i zbadanych informacji na temat tego w jaki sposób celtowie, którzy przez wiele wieków byli ludem pogańskim, posługiwali się horoskopem i czy używali drzew do określenia znaków zodiaku.

Jako początek popularyzacji horoskopu celtyckiego uważa się na dzień dzisiejszy powieść Roberta Graves’a pt. “Biała Bogini”, w której to wspomniany został po raz pierwszy od wielu lat horoskop drzewny. Nazwa horoskop drzewny nie jest całkowicie poprawna. Robert Graves w swojej powieści przytacza zodiaki horoskopu celtów, które posiadają odpowiedniki drzewne, jednak część zodiaków celtyckich ich nie posiada. Znaki zodiaku horoskopu celtyckiego zostały opisane znakami pisma ogamicznego, które powstało w pierwszych wiekach naszej ery i było ówcześnie używane przez celtów. Pismo te zostało odczytane, rozszyfrowane, a jego istnienie jest potwierdzone przez historyków. Wszystkie nazwy zapisane pismem ogamicznym można dziś odczytać, dlatego wiadomo, że tylko niektóre zodiaki horoskopu celtów posiadły drzewo jako określenie, czy symbol. Na przestrzeni lat horoskop ten zyskiwał na popularności, jednak często określano go jako tradycyjny horoskop używany przez celtów, co nie zostało całkowicie potwierdzone źródłami historycznymi.

Te czynniki spowodowały, że horoskop celtycki nie spotkał się z uznaniem ze strony miłośników horoskopu i tych zajmujących się astrologią zawodowo. W dzisiejszych czasach, gdy znane nam jest wiele różnych horoskopów, astrologia celtów zdobywa coraz więcej popularności, szczególnie na kontynencie europejskim.

W niektórych państwach europy można dziś znaleźć kręgi drzewne, które zostały stworzone na wzór celtyckich miejsc kultu opisanych przez Roberta Graves’a. Naturalna forma horoskopu celtów stanowi interesujący faktor dla miłośników przyrody interesujących się astrologią, co sprawia, że horoskop ten uznawany jest za bliski ludziom i zgodny z przyrodą. Trafność przepowiadania przyszłości tego horoskopu nie jest tak wysoka jak u innych horoskopów, dlatego też jego znaczenie wśród miłośników astrologii jest trochę niższe.

JABŁOŃ 23.12-01.01 / 25.06-04.07 – Miłość

Krąg drzewny, na którego podstawie powstał horoskop celtycki, przedstawia przeciwieństwa i pokazuje, że na ich podstawie ludzie mogą się od siebie nawzajem wiele nauczyć. Parze zodiaków o przeciwnych cechach, koziorożcu i rakowi, przypisana została jabłoń. Cechy, które przypisuje się osobom spod znaku jabłoni to uprzejmość, troskliwość i tolerancyjność. Jeśli poproszono by kogoś o wymyślenie motta przewodniego dla osób urodzonych pod znakiem jabłoni, to brzmiałoby ono z pewnością tak: osoba ta daje innym żyć własnym życiem i sama robi to samo. Osoby urodzone pod znakiem jabłoni dzięki swojej uprzejmości i chęci do życia, zasadniczo wierzą w dobroć ludzką. Horoskop celtycki opisuje je jako osoby o jasno świecącej duszy.

Osoby urodzone pod znakiem jabłoni posiadają dar wzrastania i wpływania poprzez pozytywną energię na swoje otoczenie. Osoby te potrafią rozwinąć w sobie zadziwiająco dużą porcję charyzmy. Blask zodiakalnych jabłoni wyróżnia je spośród innych znaków drzewnych. Osoby urodzone pod znakiem jabłoni powinny obrać sobie za zadanie życiowe to, aby nie zatracić swojej uprzejmości w świecie, w którym ludzie stają się coraz chłodniejsi. Uczucia i pozytywne ideały potrzebują siły, aby móc przetrwać w czasach, gdy ludzi traktuje się bezosobowo. Zodiakalne jabłonie są osobami bardzo kreatywnymi, które potrafią wzrastać duchowo, rozwijać swój umysł, być zdolne do okazywania i odczuwania głębokich emocji. Zaletą jabłoni jest to, że potrafią pomagać, żyć i działać zgodnie ze swoimi uczuciami, a przy tym pozostają realistami. Osoby te charakteryzują się szczerością, dzięki której wpływają na swoje otoczenie, wprowadzając do niego pokój i harmonię.

Kłopotliwą cechą jabłoni jest jej emocjonalność, która ujawnia się gdy ta nie ma możliwości zrealizowania się, zastosowania swojej siły w sposób pozytywny. Jeśli taki stan maiłby utrzymywać się przez dłuższy czas, wtedy jabłoń marnuje się i może nawet dojść do tego, że jej energia zacznie przekształcać się w siłę niszczycielską. Przy wyborze partnera ważne jest, aby jabłoń związała się z kimś, kto jest w stosunku do niej wyrozumiały, kto potrafi zauważyć i docenić jej różnorodność, a przede wszystkim potrafi ją wesprzeć, gdy ona tego potrzebuje. Za to jabłoń jest w stanie odwdzięczyć się ogromną porcją miłości. Negatywna siła niszczycielska, którą potrafi wytworzyć jabłon, wpływa również na nią samą i może źle wpływać na żołądek, jelita i skórę.

Osoby urodzone pod znakiem jabłoni uwielbiają czułości i pieszczoty, są żądne przygód i bardzo chętnie flirtują. Ich związanie z przyrodą i naiwne uosobienie sprawia, że osoby te są bardzo miłe i sympatyczne. Ich wyrozumiałość sprawia, że ich przyjaciele i osoby w ich otoczeniu czują się nieskrępowanie. Ich uległość jednak może okazać się dla nich przeszkodą.

Dla urodzonych między 24 grudnia a 1 stycznia oraz między 25 czerwca a 4 lipca

Główne znaczenie: Miłość

Symbolika celtycka: refleksyjność, uczuciowość, inteligencja emocjonalna, empatia

Dla Celtów Jabłoń była najważniejszym ze wszystkich drzew, ponieważ uważali ją za drzewo życia. Jabłoń była też symbolem miłości. Tradycyjnie więc ludzie urodzeni w tym okresie są uważani za uczuciowych i mających ciągoty do romansowania. Nie są wyrachowani. Za to ich inteligencja wiedzie ich ku szczerym poszukiwaniom prawdy, co często przejawia się w karierze naukowej.

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony w okresie przypisanym do Jabłoni jest niezwykle atrakcyjny. Nie charakteryzuje go wielka wytrzymałość czy tężyzna fizyczna, ale nadrabia to nieopisanym wdziękiem.

Sławni ludzie spod znaku Jabłoni: George Orwell, Henryk VIII Tudor, Stanisław Witkiewicz, Adam Mickiewicz, Sławomir Mrożek, Miron Białoszewski, Zbigniew Nienacki, Peter Paul Rubens, Wisława Szymborska, Jan Jakub Rousseau, George Sand, Joseph Rudyard Kipling.

JODŁA 02.01-11.01 / 05.07-14.07 – Tajemniczość

Rok celtycki podzielony jest na dwie połówki. Dlatego też każdy z 21 znaków drzewnych pojawia się dwa razy w ciągu naszego roku. Zgodnie z horoskopem celtów osoba urodzona w okresie od 2 stycznia do 11 stycznia i od 5 lipca do 14 lipca nosi znak jodły.

Astrologia celtów, a dokładniej horoskop celtycki przypisuje jodle wiele duchowych kompetencji. Jest one bowiem zarówno wrażliwa, jak i uczuciowa, a mimo tego wytrzymała i silna. Osoby urodzone pod znakiem jodły znają swoją wartość, a to przyczynia się do tego, że często postrzega się je za pspby chłodne i zarozumiałe. Jodły są często osobami, które posiadają zdolności twórcze i plastyczne. W tym zakresie często mówi się o nich, że potrafią wszystko. Jesli jodła będzie miała możliwość pracy jako artysta, wtedy potrafi zniwelować swój własny mechanizm obrony emocjonalnej. Jodły często widzą negatywną energię tam, gdzie jej nie ma. Podobnie jak jodły w środowisku naturalnym, tak i te zodiakalne, często osłaniają się przez światem zewnętrznym poprzez budowanie swoistych murów. To sprawia, że osobom w jej otoczeniu bardzo trudno do niej dotrzeć.

Osoby urodzone pod znakiem jodły potrzebują wyrozumiałego partnera, który ją kocha i podziwia. Jodły uwielbiają dzieci, nieważne czy swoje własne, czy cudze. Są uznawane za osoby rodzinnym które sie chętnie poświęcają. Jeśli jodła raz się otworzy, to wtedy możliwe jest zbudowanie długiego, szczęśliwego związku, który wymaga jednak wiele wyrozumiałości i tolerancji ze strony partnera. Partner osoby spod znaku Jodły powinien od czasu do czasu odpocząć od pracy i obowiązków, a dodatkowo powinien nakłonić do tego samą jodłę.

Intuicja, wrażliwość w sprawach uczuciowych i wyczucie w stosunku do swoich bliskich sprawia, że jodła potrafi być bardzo dobrym przyjacielem. Jednak potrzeba wiele cierpliwości, aby ta pozwoliła zerknąć na to, co znajduje się za jej murem obronnym. Jeśli jednak komuś to się uda, to wtedy znajdzie w jodle niezawodnego przyjaciela. W stosunku do nieznajomych jodła jest bardzo ostrożna i powściągliwa, co sprawia, że często odczytuje się ją jako osobę nieprzystępną, czy taką, którą łatwo zranić. Dopiero po upływie czasu pokazują swój prawdziwy, ciepły i pełen dobroci, charakter. Jodła potrzebuje celu do którego chce podążać, aby móc czuć się w życiu dobrze. Bez niego bardzo szybko może się zmarnować.

Dla urodzonych między 2 a 11 stycznia oraz między 5 a 14 lipca

Główne znaczenie: Mistyk

Symbolika celtycka: intelekt, analityczny umysł, refleksja, skłonność do ascezy

Jodły są osobami niezwykle powściągliwymi i zachowują się w stosunku do innych wyniośle, jakby uważały się za kogoś lepszego. Nie da się ukryć, że mają silną osobowość. Są przy tym tak inteligentne, że często wzbudzają skrajne emocje.

Osoby urodzone pod patronatem Jodły są egoistyczne, a także często uparte i kapryśne. Co gorsza, są w pełni świadome swoich talentów i umiejętności, przez co trudno zbić je z tropu. Ich wrodzona ambicja i pracowitość zapewnia im najczęściej sukces w życiu. Mogą więc spełnić się praktycznie w każdym zawodzie, a że status społeczny ma dla nich duże znaczenie, nie ustają w wysiłkach, by go osiągnąć, a potem utrzymać.

Sławni ludzie spod znaku Jodły: kardynał Mazzarini, Simone de Beauvoir, Kornel Makuszyński, Aleksy Tołstoj, Napoleon Bonaparte, Małgorzata Musierowicz, Amadeo Modigliani, Joanna d’Arc, Melchior Wańkowicz, Friedrich Durrenmatt, Judith Krantz, John Ronald Tolkien.

WIĄZ 09.02-18.02 / 14.08-23.08 – Ufność

Zodiak drzewny wiązowca, często mylnie nazywany cedrem, przypada na okres od 09.02-18.02 i 14.08-23.08. Temu drzewu przypisuje się specyficzne cechy, które charakteryzują również osoby urodzone w okresie przypisanym jemu. Podobnie jak i drzewo w środowisku naturalnym tak samo zodiakalne wiązowce posiadają wrodzoną siłę i elastyczność. W horoskopie osoby urodzonej w tym okresie pokazuje się wiele optymizmu i zapału do pracy, który pozwala wiązowcowi kroczyć nowymi drogami i piąć się w górę po drabinie sukcesu.

Osoby urodzone pod znakiem wiązowca często są określane jako dążące do celu i bardzo odważne. Zodiakalne wiązowce kroczą przez życie obraną przez siebie drogą odnosząc przeważnie sukcesy. Ich pozytywną cechą jest ogromny optymizm, który pozwala im na bycie elastycznym a zarazem daje siłę. Wiązowce są mistrzami, jeśli chodzi o ocenę sytuacji i postępowanie w jej przypadku. Tym samym bardzo chętnie przejmują inicjatywę w trudnych okresach i tylko niechętnie z niej rezygnują. Wiązowce są w stanie szybko odnaleźć się w nowej sytuacji i z realistycznym podejściem obchodzić się nawet z trudnym stanem rzeczy.

Następną ich cechą charakterystyczną jest konsekwencja. Zawsze będą dążyć do raz obranego sobie celu, podobnie jak raz dane słowo jest dla nich święte. Można na nich całkowicie polegać. Nigdy nie zawodzą ludzi, którzy na nich polegają. W życiu zawodowym są bardzo ambitne i nastawione na sukces. Bardzo chętnie znajdują się w centrum uwagi. Widocznie czują się bardzo dobrze, gdy uwaga wszystkich skierowana jest na nie. Osoby urodzone pod znakiem wiązowca bardzo chętnie zajmują stanowiska kierownicze, jednak często są bardzo niecierpliwe i nerwowe jeśli cel który sobie obrały nie można osiągnąć tak łatwo, jak planowały. Ich niecierpliwość ujawnia się również wtedy, gdy nie otrzymają uznania, którego tak bardzo potrzebują.
Osoba spod znaku wiązowca jest w życiu prywatnym idealnym partnerem. Jest ona bowiem bardzo lojalna i wierna, jednak często przez długi okres czasu samotna. Wiązowcom niełatwo się związać, ponieważ zawsze szukają perfekcyjnego partnera i czekają na nadejście wielkiej miłości. Jeśli jednak zdecyduje się na związek, to wtedy będzie bezkompromisowo będzie stać u boku partnera i towarzyszyć mu zarówno w dobrych, jak i w złych czasach.

Dla urodzonych między 12 a 24 stycznia oraz między 15 a 25 lipca

Główne znaczenie: Moralista

Symbolika celtycka: spostrzegawczość, przenikliwość, realistyczny sposób myślenia, zmysł organizacyjny

Ludzie urodzeni pod patronatem Wiązu charakteryzują się nieziemską urodą oraz (co może zaskakiwać) skromnością. Swoim subtelnym zachowaniem i dyplomatyczną samokontrolą potrafią pokonać nawet najbardziej zaciekłych przeciwników. Zamkną im usta, choćby próbowali oni zakrzyczeć wszystkich dookoła.

Osoby urodzone pod patronatem Wiązu są do bólu szczere – ich uczciwość nigdy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Można im zaufać w stu procentach. Wiązy nie są zbytnio wymagające w stosunku do samych siebie, ponieważ kierują się zasadą, by nie komplikować sobie życia. Nie tylko u siebie widzą dobro – dostrzegają je u wszystkich ludzi i usilnie wierzą w ich pozytywne możliwości.

Sławni ludzie spod znaku Wiązu: Krzysztof Kamil Baczyński, Molier, Stanisław Wyspiański, Aleksander Świętochowski, Alexandre Dumas (ojciec), Jack London, Graham Masterton, Jerzy Szaniawski, Albert Schweitzer, Edgar Alan Poe, Raymond Chandler, Stanisława Fleszarowa-Muskat.

CYPRYS 25.01-03.02 / 26.07-04.08 – Wierność

Drzewa były uznawane już przez stare plemiona germanów za święte. Być może celtyccy zdobywcy podczas swoich najazdów na europę zachodnią przejęli ich wierzenia i na tej podstawie sporządzili krąg drzewny będący podstawą kalendarza drzewnego. Dziś kwestią sporną jest, czy horoskop celtycki rzeczywiście powstał na podstawie przejęcia obyczajów, czy został stworzony później.

Istnieje dwadzieścia różnych gatunków cyprysu. Drzewo te występuje przede wszystkim w kaliforni i meksyku. Jednak pierwszy cyprys który przychodzi nam na myśl to cyprys włoski, który w rzymie cieszył się znaczną popularnością ze względu na swój smukły i elegancki kształt. Cechą charakterystyczną cyprysu są jego ciągle zielone igły. Występowanie tego krzewu bardzo rozprzestrzeniło sie od południa europy, po północną afrykę. Dzięki łagodnym zimom krzew ten dotarł aż do Anglii. Dlaczego jednak celtowie przyporządkowali tej ciepłolubnej roslinie okres od 25 stycznia do 3 lutego, pozostanie dla nas prawdopodobnie zagadką. Być może dlatego, że w tym okresie po zimie dni zaczynają się wydłużać.

Pod znakiem cyprysu urodzone są również osobnych, których data narodzin znajduje się w przedziale od 25 stycznia do 4 lutego i od 26 lipca do 4 sierpnia. Nic więc dziwnego, że o osobach spod znaku cyprysu mówi się, że uwielbiają jasność i słońce. To można również odczytać jako przenośnię: osoby te chcą przejrzystości i wolności, dlatego że same bardzo chętnie biorą sprawy w swoje ręce. Na cyprysy urodzone zimą wpływa żywioł powietrza. Komunikatywność i logiczne myślenie są dla nich bardzo ważne. W tym przypadku można zauważyć zgodność horoskopu celytckiego z horoskopem klasycznym, ponieważ horoskop cyprysów urodzonych porą zimową pokrywa się z horoskopem wodników urodzonych w drugiej dekadzie. Natomiast na cyprysy urodzone latem wpływa żywioł ognia. I w tym przypadku można również zauważyć pokrycie się ych dwóch horoskopów, ponieważ lwu, ognistemu zodiakowi astrologii zachodu, równiez został przypisany żywioł ognia.

Wszędzie tam, gdzie istnieje jasność, musi również istnieć cień. Nie bez przyczyny cyprys zwany był przez celtów drzewem ponownego budzenia się do życia. Rada dla osób urodzonych pod znakiem cyprysu to aby zawsze starały się przetrwać czasy kryzysowe i zaakceptować radykalne zmiany w życiu. Na takie sytuacje niektóre cyprysy reagują kpiną i ironią podobnie jak poeta Georg Bernard Shaw. Niektóre cyprysy odczuwają w sobie chęć do zmienienia świata lub zostają uznani za wizjonerów wyprzedzających swoim myśleniem epokę w której żyją, tak jak np. Aldous Huxley. Inne cyprysy posiadają skłonność do bycia ekscentrycznym, tak jak Jackie Kennedy-Onassis. Ogólną cechą wspólną wszystkich cyprysów jest ich indywidualizm, co sprawia że są stworzeni di wykonywania wolnych zawodów. Bardzo dobrze czują się również pracując jako artyści, tak jak np. Wolfgang Amadeusz Mozart.

Dla urodzonych między 25 stycznia a 3 lutego oraz między 26 lipca a 4 sierpnia

Główne znaczenie: Wierność

Symbolika celtycka: refleksyjność, stałość, logika, lojalność

Ludzie urodzeni pod patronatem Cyprysa nie przepadają za zbytnim komplikowaniem spraw. O wiele bardziej cenią sobie prostotę, a nawet wręcz ascetyczny tryb życia. Nie przywiązują wielkiej wagi do odnoszenia sukcesów w powszechnym tego słowa znaczeniu. Nie gonią za pieniędzmi, sławą ani wpływami. Unikają w ten sposób wielu problemów, które są codziennością sporej liczby innych ludzi.

Cyprysy są towarzyskie i raczej nie przepadają za samotnością. Co prawda dobrze czują się we własnym towarzystwie, ale inni ludzi są dla nich równie ważni. Pragną szczęścia, a miłość jest jednym z ważniejszych elementów tego szczęścia. Może dlatego są tak bardzo wierni – zarówno w miłości, jak i w przyjaźni. Wiedzą, jak ważna jest uczciwość w kontaktach z najbliższymi, dlatego nawet nie próbują przekraczać pewnych granic przyzwoitości.

Sławni ludzie spod znaku Cyprysa: Oprah Winfrey, August Piccard, Stefania de Monaco, Witold Lutosławski, Francis Delano Roosevelt, królowa Bona, Louis Armb, Alexandre Dumas (syn), Wolfgang Amadeusz Mozart, Ignacy Krasicki, Alicja Resich-Modlińska, Franciszek Schubert, Rommain Rolland, Giovanni Casanova, Maria Rodziewiczówna, Edyta Jungowska, Maurice Talleyrand.

TOPOLA 04.02-08.02 / 05.08-13.08 / 01.05-14.05 – Niepewność

Znak drzewny topoli przypada w horoskopie celtyckim na czas od 4 do 8 lutego, od 1 do 14 maja i od 5 do 13 sierpnia. W astrologii celtyckiej do drzewu przydziela się dwa przeciwne sobie okresy roku, aby zachowac równowagę. W astrologii celtów znaki drzewne stanowią okrąg.

Osoby urodzone pod znakiem topoli posiadaja cechy podobne do drzewa topoli, która wyróżnia się poprzez jej szybko wzrost. Pierwszy okres jej wegetacji koncentruje się na wzroście, następny dopiero na wzmocnieniu. Dlatego topola w istocie jest bardzo słaba. Podobnie dzieje się z osobami urodzonymi pod jej znakiem. Wychowanie w wczesnych latach dzieciństwa posiada bardzo duże znaczenie. W tym czasie określa się tor, po którym później będzie kroczyć, w tych latach wyznacza się kierunek i przekazuje wartości. Każdy, kto jest rodzicem dziecka urodzonego pod znakiem topoli powinien uświadomić sobie jak ważną rolę pełni w życiu swojego dziecka.

Zodiakalne topole są bardzo praktyczne i spoglądają na życie ze trzeźwym rozsądkiem. W życiu kierują się rozumem. Topole nie chcą mieć w życiu do czynienia z osobami aspołecznymi i kłamcami, ponieważ ich zachowanie nie zgadza się z wyobrażeniem. Z powodu tego, że sa obdarzone nieprzeciętnym intelektem, zawsze szybko uczą się nowych rzeczy. To sprawia, że w życiu odnoszą sukcesy. Jednak często można uznać ich powodzenie za szybki sukces.

Uczucia i zrozumienie kompleksowych procesów życiowych są im obce, dlatego też posiadają skłonności do tego, aby określać wszystko jak czarne lub białe. Powodem takiego myślenia jest potrzeba chronienia siebie samego i swoich obranych celów. Miłość dobrze wpływa na osoby urodzone pod znakiem topoli i dlatego powinny szukać partnera, który jest pewny siebie. Poprzez świadomość to że topole bardzo szybko rosną, posiadają w sobie pewną nieśmiałość i często czują się tak jakby stopami nie dotykały ziemi. Bardzo często poddaje postępowi czasu. Właśnie dlatego miłość w związku jest dla nich tak ważna. Topole są bardzo wybredne w kwestii wyboru partnera. Jeśli jednak zdecydują się na związek, wtedy nieugięcie i wiernie będą stac po stronie swojego partnera. Mimo tego że są bardzo niezależne, wiąża się na stałe.

Dla urodzonych między 4 a 10 lutego oraz między 5 a 13 sierpnia

Główne znaczenie: Pesymista

Symbolika celtycka: intuicja, wyobraźnia, niezależność, potrzeba wolności, nadwrażliwość, oryginalność

Osoby urodzone pod patronatem Topoli cechuje niecodzienna uroda i zamiłowanie do mody oraz strojenia się w szałowe odzienie. Szczególnie jest to widoczne u nich w młodości. Niestety, nie najlepiej potrafią one dostosować się do społeczeństwa i stylu życia, jaki jest powszechnie akceptowany. To dlatego, że osoby urodzone pod patronatem Topoli obawiają się starości i starają się zatrzymać młodość jak najdłużej. W efekcie często dzieje się dokładnie odwrotnie i Topole starzeją się przedwcześnie.

Topole nie są typem materialisty. Wolą sprawy mniej przyziemne, ale to nie znaczy, że nie myślą o przyszłości. Wręcz przeciwnie. Starają się dobrze zorganizować swoje życie i zabezpieczyć się na cięższe czasy. A właśnie za takie uważają schyłek życia.

Sławni ludzie spod znaku Topoli: Leopold Tyrmand, Dymitr Mendelejew, Alfred Hitchcock, Salwador Dali, Mikołaj Rej, Juliusz Verne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz.

WIĄZOWIEC POŁUDNIOWY 09.02-18.02 / 14.08-23.08 – Ufność

Zodiak drzewny wiązowca, często mylnie nazywany cedrem, przypada na okres od 09.02-18.02 i 14.08-23.08. Temu drzewu przypisuje się specyficzne cechy, które charakteryzują również osoby urodzone w okresie przypisanym jemu. Podobnie jak i drzewo w środowisku naturalnym tak samo zodiakalne wiązowce posiadają wrodzoną siłę i elastyczność. W horoskopie osoby urodzonej w tym okresie pokazuje się wiele optymizmu i zapału do pracy, który pozwala wiązowcowi kroczyć nowymi drogami i piąć się w górę po drabinie sukcesu.

Osoby urodzone pod znakiem wiązowca często są określane jako dążące do celu i bardzo odważne. Zodiakalne wiązowce kroczą przez życie obraną przez siebie drogą odnosząc przeważnie sukcesy. Ich pozytywną cechą jest ogromny optymizm, który pozwala im na bycie elastycznym a zarazem daje siłę. Wiązowce są mistrzami, jeśli chodzi o ocenę sytuacji i postępowanie w jej przypadku. Tym samym bardzo chętnie przejmują inicjatywę w trudnych okresach i tylko niechętnie z niej rezygnują. Wiązowce są w stanie szybko odnaleźć się w nowej sytuacji i z realistycznym podejściem obchodzić się nawet z trudnym stanem rzeczy.

Następną ich cechą charakterystyczną jest konsekwencja. Zawsze będą dążyć do raz obranego sobie celu, podobnie jak raz dane słowo jest dla nich święte. Można na nich całkowicie polegać. Nigdy nie zawodzą ludzi, którzy na nich polegają. W życiu zawodowym są bardzo ambitne i nastawione na sukces. Bardzo chętnie znajdują się w centrum uwagi. Widocznie czują się bardzo dobrze, gdy uwaga wszystkich skierowana jest na nie. Osoby urodzone pod znakiem wiązowca bardzo chętnie zajmują stanowiska kierownicze, jednak często są bardzo niecierpliwe i nerwowe jeśli cel który sobie obrały nie można osiągnąć tak łatwo, jak planowały. Ich niecierpliwość ujawnia się również wtedy, gdy nie otrzymają uznania, którego tak bardzo potrzebują.
Osoba spod znaku wiązowca jest w życiu prywatnym idealnym partnerem. Jest ona bowiem bardzo lojalna i wierna, jednak często przez długi okres czasu samotna. Wiązowcom niełatwo się związać, ponieważ zawsze szukają perfekcyjnego partnera i czekają na nadejście wielkiej miłości. Jeśli jednak zdecyduje się na związek, to wtedy będzie bezkompromisowo będzie stać u boku partnera i towarzyszyć mu zarówno w dobrych, jak i w złych czasach.

Dla urodzonych między 11 a 18 lutego oraz między 14 a 23 sierpnia

Główne znaczenie: Optymista

Symbolika celtycka: optymizm, entuzjazm, impulsywność, umiejętność dedukcji, inteligencja

Osoby urodzone pod patronatem Wiązowca Południowego cenią sobie komfort i wygodę. Nie stronią od luksusów, ale gdy byłaby taka konieczność, bez problemu spędzą noc także na łonie natury. Są ambitni i często unoszą się dumą – zdarza się, że całkowicie niepotrzebnie, ponieważ zrażają w ten sposób innych do siebie.

Ludzie spod znaku Wiązowca Południowego są niepoprawnymi optymistami. Ich entuzjazm czasami wpada w niebezpieczną skrajność i nawet w obliczu wielkiego cierpienia widzą oni świat przez różowe okulary. Takie podejście może zaowocować nieprzyjemnymi konsekwencjami, ponieważ osoby te mogą nie dostrzegać rzeczywistości wokół siebie takiej, jaka jest naprawdę.

Sławni ludzie spod znaku Wiązowca Południowego: Danielle Steel, Thomas Edison, Jerzy Andrzejewski, Tadeusz Kościuszko, Jan III Sobieski, Bolesław Prus, Piotr Chmielowski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Abraham Lincoln, Galileusz, Bertolt Brecht, Karol Darwin, Julian Ursyn Niemcewicz, Bolesław Krzywousty, Johann Wolfgang Goethe, John Galsworthy, Georges Simenon, Napoleon Bonaparte.

SOSNA 19.02-29.02 / 24.08-02.09 – Wybredna istota

Horoskop celtycki przydziela cechom charakteru człowieka drzewo, które odzwierciedla jego osobowość. Horoskop ten nie jest w prawdzie oryginalnym przekazem astrologii celtów, lecz jest interpretacją celtyckich opisów osobowości, które zostały opracowane przez francuskie czasopismo kobiece w latach siedemdziesiątych. Mimo tego opisy te zadziwiają swoją wysoką trafnością i mogą być traktowane jako uzupełnienie innych horoskopów, takich jak np. Chińskiego, czy indiańskiego.

Rok w horoskopie celtyckim ukazany jest jako okrąg, na którym opisanych jest 21 różnych gatunków drzew. Dąb, drzewo oliwne, brzoza i buk wystepują na nim raz, a 17 pozostałych drzew występuje dwa razy w roku.

Osobom urodzonym w okresie od 19.02 do 29.02 i od 24.08 do 2.09 przypisuje się sosnę jako znak drzewny. Jeśli można byłoby określić jej osobowość za pomocą kilku słów, to brzmiałoby to następująco: “wybredna istota”. Osoby urodzone pod znakiem sosny charakteryzują się poprzez ogromną ambicję. Bezpieczeństwo, kompetencja i niezawodność są dla niej bardzo ważne. Z powodu tego, że posiadają bardzo wykształcony talent organizacyjny, nie mają problemu z sytuacjami stresującymi. Dzięki przyswojonej wiedzy i inteligencji zawsze zwracają uwagę na to, aby nic nie umknęło ich uwadze. Utracenie kontroli nad czymś jest dla nich koszmarem.

Osoby urodzone pod znakiem sosny uwielbiają przyjemności i dlatego bardzo szybko się zakochują. Za to również bardzo szybko tracą swoich przyjaciół. Ta reguła sprawdza się również w pracy. Ich pozorna niestałość jest jednak tylko fasadą, która ma chronić je przed rozczarowaniem. Aby pozbyć się tego strachu sosna potrzebuje stabilnego otoczenia, do którego powoli się przyzwyczają.

Wesołość i luźny sposób bycia nie należą do wrodzonych cech charakteru sosny, jednak mogą one zostać wykształcone jeśli ta otacza się ludzmi dającymi jej uczucie bezpieczeństwa. W takiej atmosferze sosna potrafi zapuścić korzenie. W sprawach sercowych ważne jest również aby sosna poczuła grunt pod nogami, zanim zdecyduje się na związek, w którym może się swobodnie rozwijać. Nie jest łatwo zdobyć serce sosny, która sama chętniej liczy sama na siebie niż na kogoś innego, kto w jej oczach i tak stanowi faktor podnoszący ryzyko. Przy tym na dobre wyszłoby jej, gdyby podchodziła do wielu rzeczy ze swoistym spokojem. Uśmiech od czasu do czasu również dobrze wpłynąłby na jej samopoczucie. Jeśli jednak raz ktoś dotrze do niej na płaszczyznie emocjonalnej, wtedy sosna okaże się zdolną do wielkiej miłości i wierności osobą.

Dla urodzonych między 19 a 28/29 lutego oraz między 24 sierpnia a 2 września

Główne znaczenie: Wyrafinowanie

Symbolika celtycka: utylitaryzm, powściągliwość, materializm, melancholijność

Osoby urodzone pod patronatem Sosny wyróżniają się nienaganną sylwetką, gracją oraz niezwykłą elegancją. Są również wielkimi domatorami i miłośnikami domowego ogniska. Niestety nie ma w nich za grosz pokory i większość swoich planów przygotowują tylko z myślą o sobie – innych pomijają, uznając za mało ważnych.

Sosny charakteryzują się błyskotliwym intelektem, którego najbardziej niesamowitą umiejętnością jest kombinowanie. Sosny potrafią wyjść cało z każdej opresji i zazwyczaj – nawet jeśli przeczą temu wszelkie przesłanki – jeszcze coś udaje im się skubnąć dla siebie.

Osoby urodzone pod patronatem Sosny bez większych trudności przekonują do siebie ludzi. Są towarzyscy i otwarci, dzięki czemu z łatwością zjednują sobie przyjaciół. Oczywiście nawet w kontaktach z najbliższymi osobami, zawsze stawiają własny interes na pierwszym miejscu.

Sławni ludzie spod znaku Sosny: Irwin Shaw, Teofil Lenartowicz, Cameron Diaz, Jerzy Waszyngton, Mira Zimińska-Sygietyńska, Elisabeth Taylor, Jędrzej Śniadecki, Kaligula, Karol May, Mikołaj Kopernik, Zygmunt Krasiński, Fryderyk Chopin, Michel Montaigne, August Renoir, Mary Shelley, Konfucjusz, Buffalo Bill, Edgar Rice Burroughs.

WIERZBA 01.03-10.03 / 03.09-12.09 – Melancholia

Każdy, kto weźmie do ręki horoskop celtów aby przeczytać horoskop wierzby, ten może natknąć się na inne, równie często używaną nazwę, iwa. Obie nazwy, wierzba i iwa, używane są do określenia jednego zodiaku, którego czas przypada na okres od 01 do 10 marca i od 03 do 12 września.

Ze względu na jej charakter wierzba jest delikatnym i nieśmiałym stworzeniem, które bardzo potrzebuje emocjonalnego wsparcia ze strony rodziny lub osób ją otaczających. Najlepiej czuje się w stałych i niezmiennych strukturach, nieważne czy w rodzinie, czy u boku swojego niezawodnego partnera, lub w kręgu przyjaciół, których zna od lat. W stowarzyszeniach, czy grupach można zawsze na nie liczyć, ponieważ same dają innym ludziom wsparcie, którego same potrzebują. W sferze emocjonalnej ma skłonności to tego, aby być szczera. Rzadko tylko można napotkać ją na pogaduszkach lub na kłótniach z powodu błahostek. Trywialne sprawy odstraszają ją. Zamiast tego bardzo chętnie wgłębiają się w dziedziny którymi się interesują, które wydają im się sensowne, potrafią przykuć ich uwagę lub stanowić dla nich swoiste wyzwanie. Wierzba tylko niechętnie ma poczucie tego, że marnuje czas.

Wierzba nalezy w astrologii celtów do głęboko zakorzenionych zodiaków drzewnych, które bardzo rzadko bujają w obłokach. Ich realistyczny sposób myślenia może przez utopistów, idealistów i ludzi o bardzo dużej fantazji zostać odbierana jako zimna i przesadna suruwość. Ale jednocześnie właśnie ta cecha jest ceniona u osób urodzonych pod znakiem wierzby. Jej spokój, obiektywizm i sposób radzenia sobie z życiem jako całością. Wierzby postrzegają życie jako niezbyt skomplikowaną drogę.

Wszystkie emocjonalne niepewności, z którymi walczą inni ludzie, są dla wierzby czymś obcym. Ona jest święcie przekonana, że dzięki realizmowi i spoglądaniu na życie z otwartymi oczami można rozwiązać wszystkie problemy, łącznie z problemami międzyludzkimi. Wierzby w obliczu smutku lub kłopotów potrafią zachować spokój. Jest ona świadoma tego, ze życie potoczy się dalej, dlatego mało sensowne wydaje się jej intensywne koncentrowanie się na uczuciach, które ma się w jednej chwili. Lepiej odczekać i zobaczyć co przyniesie czas. To nastawienie sprawia, że w kręgu swoich przyjaciół wierzba jest postrzegana za oazę spokoju. Jej przyjaciele natomiast czasami czują się tak, jakby wierzba nie brała ich na poważnie. Mimo tego jednak, bardzo sympatyczy sposób bycia wierzby wpływa pozytywnie na jej otoczenie roztaczając życzliwe intencje.

Dla urodzonych między 1 a 10 marca oraz między 3 a 12 września

Główne znaczenie: Melancholik

Symbolika celtycka: łagodność, elastyczność, fantazja, ogromna wrażliwość, refleksyjność

Osoby urodzone pod patronatem Wierzby są bardzo delikatnej natury. Cechuje je niezwykły wdzięk osobisty, w dodatku otoczony nimbem tajemniczości. Wierzby są tolerancyjne i nie chowają urazy. Potrafią bardzo szybko wybaczyć krzywdy i bez wahania akceptują wady innych ludzi.

Sosny najbardziej lubią wypoczywać na łonie natury. Nic tak nie ładuje ich wewnętrznych akumulatorów jak las czy urokliwy zakątek świata – najlepiej oddalony od popularnych miejscowości i szlaków turystycznych.

Osoby urodzone pod patronatem Sosny okazują się często partnerami trudnymi we współżyciu. To skomplikowane osobowości o melancholijnych skłonnościach. Są nad wyraz romantyczne, czym zdarza im się zrazić ukochaną osobę. Nie każdy ceni sobie nadmierną ekspresję uczuć.

Sławni ludzie spod znaku Wierzby: John Steinbeck, Waldemar Łysiak, Krzysztof Kanton, Stanisław Lem, Stendhal, Michał Anioł Buonarroti, Juliusz Słowacki, kardynał J. A. Richelieu.

LIPA 11.03-20.03 / 13.09-22.09 – Wątpliwość

Astrologia celtów przypisuje osobom urodzonym pod znakiem lipy bardzo wielką potrzebę okazywania jej uwagi ze strony rodziny i przyjaciół. Jednak osoby spod znaku lipy nie chcą  znajdować się w centrum uwagi. Lipa jednak nie chce zwracać na siebie uwagę, ponieważ jest ona w stanie określić ważność i znaczenie wielu spraw. Ale sama musi znajdować się w kręgu ludzi, którzy jej odpowiadają i z którym może opowiadać o swoich marzeniami pomysłach, którymi sama chętnie się zajmuje. Przy tym lipa bardzo chętnie odwdzięcza się poprzez to że potrafi bardzo dobrze wysłuchać i pełna przychylności spoglądać na los innych ludzi. Bardzo dobrze zajmuje się swoimi gośćmi, dlatego że bardzo cieszy się, gdy wiele ludzi gromadzi się na jednym miejscu. Dlatego też chętnie inicjuje spotkania.

W życiu bardziej nurtują ją marzenia i plany niż rzeczywistość. Lipy są wiecznymi marzycielami. Ich marzenia, które same lipy postrzegają za cele, nieważne bardzo mogą wydawać się niemożliwe do zrealizowania, są bardzo obszerne i zaplanowane na lata. Jednak mają tendencję aby nigdy się nie spełnić. To spowodowane jest tym, że lipy są osobami o delikatnej naturze, które nienawidzą stresu i nadmiernego wysiłku. Do tego dochodzi bardzo wyrazista skłonność do ospałości, która może zamienić się w wygodę i brak motywacji. Jednak te cechy są najbardziej negatywnymi cechami charakteru jakie potrafi posiadać lipa. Zwykle jest ona osobą charakteryzującą się wrażliwością na potrzeby innych. W horoskopie celtyckim lipa należy do zodiaków, które mino swoim socjalnych cechach charakteru, są introwertykami. Jednak skryte osoby są w stanie lepiej wczuć się w uczucia i potrzeby innch ludzi. Ich łagodność idąca w parze z empatią sprawia, ze są one znakomitymi nauczycielami, pedagogami i rodzicami, jeśli to zadanie nie wymaga od nich pełnienia funkcji autorytetu.

Lipy charakteryzują się poprzez swoją przyjemny sposób bycia i powściągliwość w stosunku do ludzi. Dlatego nigdy nie wydają się być wścibskie i natarczywe. Dzieci ze zaburzeniami zachowania intuicyjnie uciekają się do zodiakalnych lip. Dodatkowo lipy obdarzone są nieprzeciętnym talentem artystycznym, który pokazują w życiu codziennym. Ta kreatywność ujawnia się w sytuacjach życia codziennego. W sprawach zdrowotnych lipa powinna uważać na swój system odpornościowy i na skórę.

Dla urodzonych między 11 a 20 marca oraz między 13 a 22 września

Główne znaczenie: Sceptyk

Symbolika celtycka: spostrzegawczość, realizm, towarzyskość

Osoby urodzone pod patronatem Lipy to wielce urokliwe persony, potrafiące rozkochiwać w sobie przedstawicieli płci przeciwnej bez największego problemu. Lipy zawrócą w głowie każdemu, kto wpadnie im w oko. Należy przy tym zaznaczyć, że nie zadowolą się skromnym kąskiem – one zawsze mierzą wysoko w sprawach miłosnych czy seksualnych. Żadne półśrodki im nie wystarczą.

Lipy to ludzie pełni paradoksów i niezwykle trudno ich rozszyfrować. Potrafią ukrywać swoje emocje i manipulować innymi, by osiągnąć swoje cele. Na szczęście nie są szaleni i nie wykorzystują nikogo w perfidny sposób. Raczej są spokojni, a nawet nieśmiali i bojaźliwi. Nie zaspokajają się „małym”, zawsze marzą o czymś „wielkim”. Są pełni sprzeczności i trudni do rozszyfrowania.

Osoby urodzone pod patronatem Lipy nie należą do rozmownych. Są raczej ciche w towarzystwie i zawsze do wszystkich odnoszą się z szacunkiem. Są przy tym na tyle wybredne w dobieraniu znajomych i przyjaciół, że nie mają problemu z traktowaniem każdego z nich jako kogoś wyjątkowego. Te osoby takie właśnie są.

Sławni ludzie spod znaku Lipy: Ludwik XIV, Józef Bem, Stella McCartney, Agata Buzek, Stephen King, Herbert George Wells, Jan Lechoń, Albert Einstein, Julian Tuwim, Auguste Renoir, Adam Asnyk, Daphne du Maurier.

DĄB 21.03 – Wytrzymałość z natury

Dąb jest kolejnym znakiem drzewnym, któremu został przypisany tylko jeden dzień w roku. Każda osoba urodzona 21 marca może nazywać się dębem, drzewem, które już z natury jest bardzo wytrzymałe. Dąb jest nie tylko wytrzymały. Jest on również pełen życia, ekspresji, bez wątłości, ale za to z dużą porcją piękna.Mocny jak dąb. To powiedzenie nie bierze się od tak, ponieważ osoby urodzone pod znakiem dębu cieszą się dobrym zdrowiem. Mogłoby się wydawać, że z natury są odporne na choroby i częste wizyty u lekarza.

Zażywanie leków czy bycie nieporadnym jest dla nich czymś obcym. Dęby maja jedną słabość: nie mogą widzieć krwi. Krew sprawia, że stają się nerwowe. Dęby posiadają jednak jeszcze inne wybitne cechy charakteru. Są one pełne siły i mocy, a przede wszystkim są bardzo odważne. Ich odwaga bierze się z ich dumy, a nie z lekkomyślności. To świadczy o tym, że dęby zawsze są świadome niebezpieczeństwa w które się wdają. W taki sposób dęby zawsze lepiej lub gorzej wychodzą z sytuacji poprzez sowią odwagę. Mimo tego że osoby urodzone pod znakiem dębu są bardzo tolerancyjne i otwarte na poglądy innych, często napotykają na kłopoty spowodowane ich nieugiętością. To pokazuje również, że nie potrafia znieść tego gdy któś wywiera na nie nacisk i że są bardzo niezależne. Poza tym jest bardzo dobrym gospodarzem i bardzo dobrze czuje się w towarzystwie.

Horoskop miłosny dla dębu pokazuje, że często na pierwszy rzut oka wydaje im się, że spotkały swoją wielką miłość. Z wiekiem postanawia jednak związać się kierując sie rozumem, co nie znaczy jednak, że z tego powodu jest nieszczęśliwa. Poprzez jej nieugiętość lubi małe zmiany, mocno stąpa po ziemi. Aby ją zrozumieć należy kierować się praktyczną inteligencją i krzepkim umysłem. Tą cechę dęby pokazują w pracy, gdzie często są określane jako osoby czynów. Jednak to nie powinno nas zmylić, są one bowiem zdolne do tego aby podchodzić do spraw w sposób intuicyjny.

Dla urodzonych 21 marca – w dniu zrównania wiosennego

Główne znaczenie: Silna natura

Symbolika celtycka: zdecydowanie, dojrzałość, konsekwencja, opiekuńczość

Osoby urodzone pod patronatem Dębu są niezwykle silne. Ich solidność nadaje im charyzmy i dostojeństwa. W każdym budzą szacunek. Dzięki opanowaniu radzą sobie w praktycznie każdej sytuacji i rzadko ustępują komukolwiek pola. Niestety to nie zawsze jest zaleta. Bardzo często upór może więcej zaszkodzić niż pomóc.

Dęby to ludzie czynu. Nie marnują czasu na próżne dyskusje. Oni działają. Co prawda, nie zawsze wychodzi im to na zdrowie, ale zazwyczaj się nie mylą. Przyczyna tego stanu rzeczy leży z dużej intuicji, jaką mogą poszczycić się Dęby. To dzięki niej zwykle wyczuwają kłopoty, zanim nawet się do nich zbliżą.

Sławni ludzie spod znaku Dębu: Benito Juarez, Jan Sebastian Bach.

OLIWKA 23.09 – Mądrość

Drzewo oliwne nie posiada pary w horoskopie celtów. Przypisuje się mu tylko jeden dzień w roku 23 września. Poza drzewem oliwnym jeszcze trzy inne zodiaki drzewne występują tylko raz w roku. Są to mianowicie brzoza, buk i dąb. Co jeszcze łączy te zodiaki, to fakt, że dni które zostały im przypisane symbolizują w astrologii celtów równonoc. Drzewu oliwnemu przypisuje się mądrość.

Drzewa oliwne uwielbiaja ciepło, słońce i prawdziwe, szczere uczucia. Uczucia osoby spod znaku drzewa oliwnego sprawiają, że rozkwita. Osoby te charakteryzują się swoim rozsądkiem i zrównoważeniem. Są one ludzmi lubiącymi dyskrecję i niechętnie mieszają się w sprawy innych. Schodzą z drogi agresji i przemocy. Ich uczuciowość sprawia, że są bardzo wrażliwe na kłopoty i potrzeby innych. Problemy innych bardzo mocno je dotykają. Może się wydawać że są osobami zdystansowanymi, co nie wynika z ich obojętności, a bardziej z ich tolerancji i powściągliwości. Osoby urodzone pod znakiem drzewa oliwnego posiadają bardzo wykształcone poczucie sprawiedliwości. Dzięki swojemu wewnętrznemu spokojowi pogodzie ducha potrafią wczuć się w uczucia innych i dzielic z nimi ich smutki. Ich wrodzona dyskrecja i powściągliwość sprawia, że osoby urodzone pod znakiem drzewa oliwnego są bardzo wiernymi i sympatycznymi ludzmi.

Poprzez swoją mądrość i inteligencję jest w stanie tolerować życie innych, a zarazem bardzo dobrze zajmowac się samym sobą. Książki potrafią zaspokoić jego chęć zdobywania wiedzy i rozbudzają w nim fantazję. Drzewa oliwne bardzo chętnie znajdują się w towarzystwie osób inteligentnych. Poprzez te cechy charakteru drzewo oliwne jest w stanie rozprzestrzeniać szczęście i pokój. Zodiakalne drzewa oliwne są bardzo dobrymi doradcami i potrafią nawet w trudnych i kompleksowych sytuacjach zachować spokój.

W związkach ich partnerzy często mogą odczuwać nierównowagę. Drzewa oliwne mogą być bowiem zazdrosne i często krytykować, co z reguły nie jest ich typowym zachowaniem. Generalnie jednak czerpią siłe ze swojego spokoju i ze swojej decyzji realizowania w życiu celów. Przy realizacji celów bardzo dokładnie przemyślają konsekwencję, które mogłyby wyniknąć dla nich lub dla innych. Jeśli drzewo oliwne natrafi na partnera, który rozumie, że w spokoju tkwi mądrość, wtedy są one bardzo wiernymi partnerami aż do grobowej deski. W sprawach zdrowotnych, drzewa oliwne mają duży kłopot z chorobami na tle reumatycznym. Ciepło i spokój pomagają.

Dla urodzonych 23 września – w dniu zrównania jesiennego

Główne znaczenie: Mędrzec

Symbolika celtycka: spokój, mądrość, refleksyjność, równowaga wewnętrzna, umiejętność dedukcji

Osoby urodzone pod patronatem Oliwki są prostolinijne, szczere i pogodne. Nie należą do typów gburowatych twardzieli, którzy traktują wszystkich jak potencjalnych wrogów. Są za to dyskretne i mają niezwykłe wyczucie chwili. Nigdy nikomu nie życzą źle. Nawet swoim największym wrogom chętnie by pomogły, gdyby to oznaczało zmianę ich zachowania na lepsze.

Oliwka nie jest zaborczym partnerem. Rozumie, że druga strona może odczuwać potrzebę swobody i przynajmniej odrobiny niezależności. Stara się więc szanować ukochaną osobę i daje jej tyle wolności, ile ta potrzebuje. Kiedy partner daje jej powody do zazdrości, nie robi scen. Cierpi w milczeniu i stara się jeszcze bardziej uszczęśliwić niewiernego.

Sławni ludzie spod znaku Oliwki: Wacław Sieroszewski, Oktawian August, Walter Pidgeon.

LESZCZYNA 22.03-31.03 / 24.09-03.10 – Nadzwyczajność

W horoskopie celtyckim istnieje znak drzewny leszczyny, jego czas przypada na okres od 11 do 19 lutego i od 12 do 20 sierpnia.

Leszczyna jest osobą przyjazną i spokojną. Bardzo lubi wygodę, nieważnie czy w wystroju swojego mieszkania, czy podczas planowania swoich rozrywek. Przy tym roztacza wokół siebie swoisty spokój i opanowanie, które sam również bardzo ceni sobie u innych. Dlatego też pośród przyjaciół jest swoistym biegunem spokoju, opanowania i rozwagi. Przy tym nie brakuje mu poczucia humoru. Przy czym leszczyna nigdy nie jest cynikiem przepełnionym sarkazmem. Zawsze pozostaje dobroduszna i przyjazna. Leszczyna bardzo chętnie się śmieje i opowiada śmieszne anegdoty.

Poprzez jej wrodzonej wrażliwości w stosunku do atmosfery jaka ją otacza, leszczyna zawsze reaguje zadziwiająco elastycznie na nastroje osób w jej otoczeniu. W taki sposób potrafi żwawo barć udział w rozmowie, jak i również milcząc odczekać jak dany problem, czy sytuacja się rozwinie. To są właśnie chcy które cenią u leszczyn jej przyjaciele to, że z życzliwością i cierpliwością oczekują nadejścia sytuacji. Dlatego też przez inne znaki drzewne określany jest jako otwarty, wyczekujący i liberalny. Przez ludzi odbierana jest jako serdeczna osoba. Jej tolerancja wobec ludzi o innych poglądach idzie w parze z niezależnością. Leszczyny zawsze mają zdanie, a przy tym zawsze dają się wypowiedzieć innym osobom. Leszczyny w ogóle nie uznają kłótni. Uwielbiają i potrzebują harmonii, ponadto aby prowadzić przepełnione miłością i zgodą życie, zarówno w rodzinie, jak i w związku, są w stanie do wielu poświęceń, jak i również do pracy nad samym sobą. Z tym w parze idzie często wzruszająca i niestrudzona opieka, którą leszczyna roztacza nad osobami bliskimi jej sercu.

Żadnemu innemu zodiakowi drzewnemu horoskop celtów nie przypisuje tak wielkiej uczynności, uprzejmości i dobroduszności, jak leszczynie. To posuwa się do takiego stopnia, że leszczyna sama odstawia swojej potrzeby na drugi tor, aby móc pomagac innym. Jej poczucie odpowiedzialności może stać się tak intensywne, żę leszczyna sama zacznie od siebie zbyt dużo wymagać i poprzez to może odbierać innym ich swobodę. Jeśli jednak pokaże się jej gdzie są jej granice, wtedy może stać się mrukliwa i bezrefleksyjnie reagować na uwagi. Bardzo szybko jednak zapomina o tym z powodu swojego pogodnego uosobienia.

Dla urodzonych między 22 a 31 marca oraz między 24 września a 3 października

Główne znaczenie: Niezwykłość

Symbolika celtycka: intuicja, dojrzałość, wyobraźnia, inteligencja

Osoby urodzone pod patronatem Leszczyny to ludzie wątłej budowy, z natury dość niepozorni, lecz bezsprzecznie posiadający bliżej nieokreśloną magiczną siłę oddziaływania. Posiadają niezwykłą życiową mądrość. To prawdopodobnie dzięki temu potrafią przystosować się do każdych warunków, w obliczu których postawi je los.

W Leszczynach jest sporo dobroci – umieją one słuchać rozmówców i zawsze starają się zrozumieć ich motywy. Leszczyny z przyjemnością każdemu pomogą w potrzebie. Co prawda, nie lubią wydawać pieniędzy, ale nie są skąpe – jeśli więc przyjaciel będzie potrzebował pożyczki, z pewnością znajdzie ją u Leszczyn. Oczywiście w rozsądnych granicach.

Sławni ludzie spod znaku Leszczyny: Józef Wybicki, Arturo Toscanini, Henryk Mann, Francisco Goya, Mahatma Gandhi, George Gershwin, Sophia Loren, Michał Bałucki, Cyprian Kamil Norwid, Joan Crawford, Bela Bartok, Rafael Santi, Vincent van Gogh, Graham Greene, Cerwantes, Stefan Batory, Marcel Proust.

JARZĘBINA 01.04-10.04 / 04.10-13.10 – Wyczucie

Osoby urodzone pod znakiem jarzębiny posiadają bardzo mocno rozwiniętą umiejętność wczuwania się w uczucia innych. Z powodu swoich umiejętności obchodzenia się z ludzmi różnego pokroju bardzo dobrze potrafi schodzic problemom z drogi. Dzięki temu zawsze potrafią wyjśc nawet z sytuacji kryzysowych. Poprzez swoje przystępne i towarzyskie uosobienie są bardzo lubianymi sąsiadami. Dlatego że osoby spod znaku jarzębiny są bardzo wrażliwe, tej samej cechy szukają u swojego partnera. Poza tym ważne dla niej są bezpieczeństwo i szczerość. Osoby urodzone pod znakiem jarzębiny dbają we wszystkich sferach życia o harmonię.

Ta potrzeba odczuwania harmonii sprawia, że jarzębina zawsze stara się znaleźć właściwą drogę we wszystkich sytuacjach życiowych. To bardzo może irytować osoby w jej otoczeniu, dlatego że jarzębina zawsze potrzebuje dużo czasu aby podjąć jakąkolwiek decyzję. Będą one rozważać tak długo, aż w końcu odnajdą balans między wszystkimi argumentami za i przeciw.

W stosunku do swojej drugiej polówki mogą być pamiętliwe. Jeśli jej partner popełni błąd, to wtedy tylko trudno mu będzie naprawić go. Często dochodzi do istnych kryzysu w związku z powodu małych błędów. Tak dzieje sie między innymi z powodu tego, ze ciężko jej rozmawiac o uczuciach i dyskutować o problemach i rozmawiać o własnych błędach. Odnalezienie wyjścia z takiej sytuacji nie jest w tym przypadku czymś łatwym.

W życiu zawodowym bardzo duże wzięcie mają jej zdolności negocjacyjne. Poza tym osoby urodzone pod znakiem jarzębiny są dobrymi organizatorami i nie traca tak szybko rozeznania. Ciągle pokazują zainteresowanie w tym, aby dalej się rozwijać, bardzo szybko przyswajają sobie nowo zdobytą wiedzę.

W przypadku Jarzębiny bardzo często problemy psychologiczne mogą prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Następnym ważnym narządem jej ciała jest skóra. Dzięki niej pokazują się również poprzez wysypki czy swędzenia różne czynniki, które wyprowadzaja jarzębinę z duchowej równowagi.

Dla urodzonych między 1 a 10 kwietnia oraz między 4 a 13 października

Główne znaczenie: Wrażliwość

Symbolika celtycka: wrażliwość, równowaga, uzdrawianie, tajemnica, ochrona, transformacja

Osoby urodzone pod patronatem Jarzębiny umieją przystosowywać się nawet do najbardziej nietypowych warunków. Z pozoru ciągle szukają wsparcia u innych, ale tak naprawdę są bardzo silnymi osobowościami. Mają świadomość swoich silnych i słabych cech, przy czym umiejętnie potrafią z nich korzystać.

Zdarza się Jarzębinie być osobą nieco naiwną, przez co można łatwo ją wykorzystywać. Jednym z powodów jest to, że Jarzębina lubi pomagać innym. Tym bardziej jeśli może być przy okazji dostrzeżona i pochwalona. Niestety w ten sposób naraża się na intrygi osób chcących ją wykorzystać do swoich celów.

Osoby urodzone pod patronatem Jarzębiny mają silne poczucie odpowiedzialności za siebie i członków swojej rodziny. Dlatego też przywiązują wielką wagę do wszelkich problemów dnia codziennego – nawet tych, które wydają się błahostkami.

Sławni ludzie spod znaku Jarzębiny: Hugo Kołłątaj, Hans Christian Andersen, Franciszek Karpiński, Seweryn Goszczyński, Patricia Arquette, Marlon Brando, Denis Diderot, Giuseppe Verdi, Halina Frąckowiak, Charles Baudelaire, Joe Alex, Pola Gojawiczyńska, Józef Haydn, Mikołaj Gogol, Sergiusz Rachmaninow, Ewa Lipska, Wiktoria Beckham, Tadeusz Różewicz, Gregory Peck, Maria Dąbrowska, Helena Modrzejewska, Le Corbusier, Rafael Santi, Joanna Chmielewska.

KLON 11.04-20.04 / 14.10-23.10 – Niekonwencjonalność

Horoskop i astrologia celtycka wiążą z klonem bardzo wykształcony indywidualizm i potrzebę do swobodnego nieograniczonego rozwoju. To nie czyni z niego jednak osoby aspołecznej. Dokładniej mówiąć jest on osobą, która nie chce czuc się skrępowana przymusem i normami społecznymi. Klon jest na tyle inteligentny, że postrzega te za coś relatywnego i posiada na tyle odwagi, że potrafi na niektóre rzeczy po prostu nie zwracać uwagi. Nawet jeśli ponosi spore koszty z powodu tego, że czasami przykuwa do siebie uwagę innych. Klon byłby bardzo niezadowolony, jeśli nie mógłby rozwijać danych mu umiejetności i zaspokoić swoją potrzebę zdobywania nowej wiedzy i jeśli musiałby zwracać przesadną uwagę na osoby w swoim otoczeniu.

Przy tym klon nie jest niepoprawnym egoistą. Wręcz przeciwnie, osoby urodzone pod znakiem klony cechuje bardzo duża hojność i wspaniałomyślność. Na ogół klon jest człowiekiem utalentowanym, posiadającym wszechstronne zainteresowania, który trzeźwo patrzy na świat. Klony potrzebują dużo przestrzeni, aby nie ograniczać go. Wolność i przestrzeń pełnią bardzo ważną rolę w jego życiu. Jeśli inni pozwolą mu mieć swoją przestrzeń, klon odwdzięczy się tym samym, a dodatkowo będzie wspierać tę osobę w osiąganiu jej celów i marzeń.

Klonom można przypisać wiele cech, jednak nie można o nich powiedzieć, że są konserwatywne. Zodiakalne klony bardzo często jako jedni z pierwszych pokazują zainteresowanie nowymi trendami w dziedzinie sztuki czy techniki, zawsze podążają z duchem czasu. Bardzo fascynują go wynalazcy, którzy nie zaprzestali swojej pracy z powodu innych nieprzychylnych ludzi. Klon może całkowicie polegac na swoim intelekcie, jednak nie zdaje się tylko i wyłącznie na niego. Wie on bowiem, dzięki swojej otwartości na świat, że intelekt jest jedynie jednym aspektem pomagającym zrozumieć świat i że nie zawsze można się na niego zdawać.

Klon zadaje się jedynie z ludzmi na jego poziomie na których może polegać i którzy będą w stanie pomóc mu jak najlepiej tylko potrafią. Tego wsparcia klony oczekują nie tylko od przyjaciół i mentorów, ale również od swojego partnera. Za to jego towarzystwo sprawia, że czas z nim spędzony zawszę będzie krył w sobie coś nowego. Osoba u boku klonu nigdy nie doświadczy, czym jest nuda.

Dla urodzonych między 11 a 20 kwietnia oraz między 14 a 20 października

Główne znaczenie: Mędrzec

Symbolika celtycka: humor, umiejętność dedukcji, wyobraźnia, energia

Osoby urodzone pod patronatem Klonu są zadbane, schludne i mają naprawdę dobry gust. Posiadają silną osobowość, a przy tym emanują niezwykłą energią. Są indywidualistami, którzy zawsze coś planują i mają mnóstwo pomysłów. Szkoda tylko, że rzadko je realizują – zwykle wszystko pozostaje w sferze planowania.

Klony zachowują się w taki sposób, by nikogo nie urazić. Zawsze są taktowne i liczą się z opinią innych ludzi. W dodatku potrafią w twórczy sposób wcielić w życie cudze rady. A że są z natury dość pracowite i zorganizowane, nie ustają w wysiłkach rozwijania swoich umiejętności, szlifowania zalet i eliminowania wad.

Sławni ludzie spod znaku Klonu: Katarzyna Medycejska, Stanisław Leszczyński, Adam Naruszewicz, Katherine Mansfield, Maja Berezowska, Charles Chaplin, Leopold Stokowski, Oskar Wilde, John Le Carré, Anna Jagiellonka, Leonardo da Vinci, Wincenty Pol, Hanna Krall, Marta Eggerth, Anatol France, Lukrecja Borgia, Irena Eichlerówna, Rita Hayworth.

ORZECH 21.04-30.04 / 24.10-11.11 – Pasja

Orzech w astrologii celtyckiej nacechowany jest namiętnością stałym jak i nieugiętym charakterem. Przy tym jego osobowość jest pełna kontrastów, można go nawet określić, jako kogoś osobliwego. Orzechy uchodzą za nieustępliwe, agresywne i elastyczne. Amimo to przypisuję się mu również cechy takie jak szlachetność. Orzechy posiadają bardzo szeroki horyzont zainteresowań. Od młodej osoby spod znaku orzecha powinno się wymagać. Młody orzech powinien przede wszystkim dorastać w dobrym i sprzyjającym środowisku, aby mógł rozwinąć swoje pozytywne cechy i wzmacniać swoją siłę. Wtedy jest on w stanie rozwinąć w sobie olbrzymią porcję energii wewnętrznej. Poprzez swój upór można go określić jako słabego człowieka, który często jest niezbyt lubiany, jednak jest uważany i posiada autorytet.

Często jest podziwiany za swoją sporą wiedzę. Jednak to sprawia, że często uważany jest za osobę przemądrzałą. Astrologia określa go jako człowieka, który tylko rzadko sam odpoczywa i dlatego też sam nie daje innym spokoju. Dlatego też każde przedsięwzięcie, za które odpowiedzialny jest orzech, musi zostać zakończone jak najszybciej i w bardzo perfekcyjny sposób. Jeśli orzech zajmuje w pracy stanowisko kierownicze, wtedy jest on osobą o wielostronnej inteligencji, co sprawia, że jest doskonałym strategiem. Strategiczne myślenie przejawia się u tego drzewa bardzo wcześnie, poniewaz już podczas wyboru swojego zawodu kieruje się ambicją i pilnością. Orzechy nigdy nie wybrałyby zawodu tylko z powodu tego, że ten być może jest przystępny.

W kwestiach miłości horoskop określa go jako osobę o skrajnie sprzecznych cechach. Jest on bowiem osobą emocjonalną o dużej namiętności, przy czym jest wyjatkowo zazdrosny. W związku niechętnie godzi się na kompromisy, co sprawia, że jest bardzo nietypowym i trudnym partnerem. Każdy kto jest w związku z osobą spod znaku orzecha, ten musi być przygotowany na wiele niespodzianek, które z pewnością nie zawsze są pozytywne. Bardzo trudno obchodzić się z orzechem, ponieważ wymaga on od innych ustępliwości i tego aby te osoby same zachodziły na drugi plan. Dlatego związek z orzechem może być dobrym lub złym doświadczeniem.

Dla urodzonych między 21 a 30 kwietnia oraz między 21 października a 2 listopada

Główne znaczenie: Namiętność

Symbolika celtycka: realistyczne podejście do życia, zdecydowanie, subtelność, zaangażowanie

Osoby urodzone pod patronatem Orzecha są wewnętrznie rozdarci, pełni paradoksów i zazwyczaj samolubni. Tak lubują się w szokowaniu otoczenia, że od czasu do czasu wpadają na niesamowite pomysły. To sprawia, że są świetnymi kompanami do zabawy i często są zapraszani przez znajomych na wszelkiego rodzaju spotkania, imprezy czy zjazdy.

Orzechy potrafią być nie tylko nieprzewidywalne, ale też okrutne i zazdrosne. Jeśli uznają kogoś za wroga, nie wypowiedzą mu otwartej wojny. Co to, to nie. Zamiast tego zaprzyjaźnią się z nim i poznają największe sekrety tej osoby. W dogodnym dla siebie momencie zaatakują bez litości.

Sławni ludzie spod znaku Orzecha: Eugene Delacroix, Anna Radwan, Agnieszka Kotulanka, Immanuel Kant, William Szekspir, Ella Fitzgerald, Niccolo Paganini, Fiodor Dostojewski, Krzysztof Kolumb, Pablo Picasso, Zbigniew Herbert, Winona Ryder, Katarzyna II, Elżbieta II, Jehudi Menuhin, George Bizet, Stefan Żeromski.

TOPOLA 04.02-08.02 / 05.08-13.08 / 01.05-14.05 – Niepewność

Znak drzewny topoli przypada w horoskopie celtyckim na czas od 4 do 8 lutego, od 1 do 14 maja i od 5 do 13 sierpnia. W astrologii celtyckiej do drzewu przydziela się dwa przeciwne sobie okresy roku, aby zachowac równowagę. W astrologii celtów znaki drzewne stanowią okrąg.

Osoby urodzone pod znakiem topoli posiadaja cechy podobne do drzewa topoli, która wyróżnie się poprzez jej szybko wzrost. Pierwszy okres jej wegetacji koncentruje się na wzroście, następny dopiero na wzmocnieniu. Dlatego topola w istocie jest bardzo słaba. Podobnie dzieje się z osobami urodzonymi pod jej znakiem. Wychowanie w wczesnych latach dzieciństwa posiada bardzo duże znaczenie. W tym czasie określa się tor, po którym później będzie kroczyć, w tych latach wyznacza się kierunek i przekazuje wartości. Każdy, kto jest rodzicem dziecka urodzonego pod znakiem topoli powinien uświadomić sobie jak ważną rolę pełni w życiu swojego dziecka.

Zodiakalne topole są bardzo praktyczne i spoglądają na życie ze trzeźwym rozsądkiem. W życiu kierują się rozumem. Topole nie chcą mieć w życiu do czynienia z osobami aspołecznymi i kłamcami, ponieważ ich zachowanie nie zgadza się z wyobrażeniem. Z powodu tego, że sa obdarzone nieprzeciętnym intelektem, zawsze szybko uczą się nowych rzeczy. To sprawia, że w życiu odnoszą sukcesy. Jednak często można uznać ich powodzenie za szybki sukces.

Uczucia i zrozumienie kompleksowych procesów życiowych są im obce, dlatego też posiadają skłonności do tego, aby określać wszystko jak czarne lub białe. Powodem takiego myślenia jest potrzeba chronienia siebie samego i swoich obranych celów. Miłość dobrze wpływa na osoby urodzone pod znakiem topoli i dlatego powinny szukać partnera, który jest pewny siebie. Poprzez świadomość to że topole bardzo szybko rosną, posiadają w sobie pewną nieśmiałość i często czują się tak jakby stopami nie dotykały ziemi. Bardzo często poddaje postępowi czasu. Właśnie dlatego miłość w związku jest dla nich tak ważna. Topole są bardzo wybredne w kwestii wyboru partnera. Jeśli jednak zdecydują się na związek, wtedy nieugięcie i wiernie będą stac po stronie swojego partnera. Mimo tego że są bardzo niezależne, wiąża się na stałe.

JAŚMIN zamiast TOPOLI

Dla urodzonych między 1 a 14 maja oraz między 3 a 11 listopada

Główne znaczenie: Dyplomata

Symbolika celtycka: krytycyzm, dwulicowość, dynamizm, inteligencja, buntowniczość

Osoby urodzone pod patronatem Jaśminu są niezwykle towarzyskie, uczuciowe i wrażliwe. Trzeba uważać na słowa w ich towarzystwie, ponieważ łatwo można je zranić. Wpadają wówczas w stany depresyjne i skrajny pesymizm. Z natury są raczej nieufne, a to przede wszystkim dlatego, iż boją się porażki towarzyskiej.

Jaśminy nie lubią obowiązków, są raczej typami niezależnymi, ceniącymi sobie ponad wszystko swobodę działania. Nie ma co liczyć na ich troskę i wspaniałomyślność. Co prawda są dość obowiązkowymi osobami, ale tylko wówczas, gdy w grę wchodzi ich własny interes. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nie są materialistami. Nie chodzi im w życiu tylko o dobra materialne. Swój interes postrzegają przez pryzmat możliwości, rozwoju i powiększania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Sławni ludzie spod znaku Jaśminu: Henryk Sienkiewicz, Zygmunt Freud, Rudolf Valentino, Marcin Luter, Artur Grottger, Albert Camus, święty Augustyn, Joan Collins, Audrey Hepburn, Niccolo Machiavelli, Władysław Stanisław Reymont, Maria Skłodowska-Curie, Zofia Nałkowska, Kayah, Natasza Richardson, Antoni Sygietyński, Margaret Mitchell.

KASZTANOWIEC 15.05-24.05 / 12.11-21.11 – rzetelność

Kasztanowcom przypisuje się rzetelność, to że nie robią niczego na korzyść innym i nigdy nie chcą komuś zaimponować. Posiadają one poczucie sprawiedliwości, wiele zainteresowań i potrafią się dla ich celu całkowicie poświęcić. Kasztanowce są urodzonymi dyplomatami, mimo tego że w towarzystwie innych często reagują z rozdrażnieniem i drażliwością. To jednak dzieje się dlatego, że czesto brakuje im wiary w siebie. Osoby spod znaku kasztanowca sprawiaja wrażenie bycia mocnym i silnym, jednak w rzeczywistości często czują sie nierozumiane.

Osoby urodzone pod znakiem kasztanowca (15.5 – 24.5 i 22.11 – 21.22) często angażują się socjalnie i pomagają wszędzie tak jak mogą. Młode kasztanowce potrzebują same często pomocy w znalezieniu właściwej drogi i w określeniu swojego celu. Jeśli ten proces w jego życiu się zakończy, wtedy rozwijają niespodziewaną energię i chętnie pomagają innym.

W sprawach miłosnych kasztanowce potrafią być wyrachowane, jednak nigdy w niezdrowy sposób. Wręcz przeciwnie, jeśli raz się zakocha, wtedy jest bezwzględnie wierny. Dlatego też kasztanowce nie potrafią wybaczyć swoim partnerom zdrady. Osoby spod znaku kasztanowca miewają często problemy ze znalezieniem partnera, mimo tego, że niczego innego na świecie nie życzą sobie tak bardzo jak szczęśliwego związku. Kasztanowce poddają się wpływom otoczenia. W taki sposób może on prowadzić życie przepełnione szczęściem lub ciągle walczyć z niedogodnościami losu.

Do zalet kasztanowca należą  do pomocy, dążenie do celu, elastyczność, zdolność do pracy w zespole i wspólne podążanie za obranym celem. Z powodu tego, że kasztanowce na pierwszy rzut oka potrafią być bardzo uparte, żadko przypisuje się im elastyczność. Jednak ta jest jedną z ich cech charakterystycznych. Jako wada często zostaje im poczytana ich nieustępliwość i upór. Poprzez swoje przekonanie, że zawsze robi wszystko dobrze i zawsze odbiera w zyciu właściwą drogę, często nie chce słuchać rad innych. Jednak nie należy poczytać im tego za złośliwości dlatego że nie mają one w tym przypadku niczego złego na myśli.

Dla urodzonych między 15 a 24 maja oraz między 12 a 21 listopada

Główne znaczenie: Sprawiedliwy

Symbolika celtycka: zdolności organizacyjne, odwaga, przenikliwość, spostrzegawczość

Osoby urodzone pod patronatem Kasztanowca posiadają duże poczucie sprawiedliwości. Jakiekolwiek formy postępowania sprzecznego z zasadami sprawiedliwości budzą w nich zdecydowany protest. Zawsze będą bronić słusznej sprawy i nie ustaną w wysiłkach, by wszystko skończyło się prawidłowo. Nie należą przy tym do ludzi elastycznych i przekupnych. Swoich przekonań bronią bez względu na konsekwencje.

Kasztanowce posiadają ogromne pragnienie miłości. Po prostu nie mogą bez niej żyć. Chociaż kochają wolność, wcale nie kojarzy im się ona z życiem singla. Wręcz przeciwnie – panicznie boją się samotności i sen z powiek spędzają im myśli, że może nigdy nie znajdą swojej drugiej połówki.

Sławni ludzie spod znaku Kasztanowca: Honoriusz Balzak, Michał Łomonosow, Stanisław Barańczak, Edyta Górniak, Meg Ryan, Leopold Staff, Ignacy Paderewski, Maria Konopnicka, Helena Mniszkówna, Voltaire, Emilia Platter, Goldie Hawn, Jamie Lee Curtis, Tadeusz Borowski, Debra Winger, Gustaw Herling-Grudziński, Albert Durer, Arthur Conan Doyle.

JESION 25.05-03.06 / 22.11-01.12 – Ambicja

Horoskop celtycki przypisuje wszystkim urodzonym od 17 do 26 grudnia i od 18 do 26 czerwca znak drzewny jesionu.

Jesion fascynuje wszystkich poprzez swój pewny sienie sposób bycia i imponujący wygląd. Jesiony potrafią zajmować bardzo dużą przestrzeń, jeśli ich otoczenie i sytuacja im na to pozwala. Nigdy jednak nie próbują poprzez kłótnię i głośne zachowanie podporządkować siebie otoczenia. Wręcz przeciwnie, jesion jest mądry i skromny, dzięki jego rozwadze i czystemu myśleniu potrafią zajmować stanowiska kierownicze. Brak im jednak swoistej agresywności, aby zrobić coś dla własnego pożytku lub na niekorzyść innych. Jesiony są osobami o bardzo rozwiniętej komunikatywności, przy tym nie zdarza im się dużo gadają. Zamiast tego czekaja na to, aby ktoś zapytał je o zdanie. Sam nigdy nie zrezygnowałby ze swojego zdania, jeśli jest przekonany do tego, że to co ma do powiedzenia leży w strefie jego kompetencji i jest rozsądne.

Jesion dąży do samorozwoju. Aby partner i przyjaciele nie ucierpieli z powodu jego ambicji, wykorzystują ją w skoncentrowanej dawce w życiu zawodowym. Dlatego jesiony bardzo dużo pracują. Czasami nawet ponad miarę. Posiadają również wszystkie pozytywne cechy przyjemnego partnera interesów. Są one bowiem pracowite, wytrzymałe i zaangażowane. Dlatego często zajmują stanowiska kierownicze, które osiągnęły nie tylko poprzez swoją politykę, ale również poprzez swoją wiedzę i kwalifikacje.

Jako partner okazuje sie osobą, która zainteresowana jest swoją drugą połówką, chętnie opowiada o sobie i swoich kłopotach. Horoskop określa je jako dobrych partnerów, którzy czasami wydają się być neutralne. Jednak posiadają one cechę, która pozwala im na rozważanie wielu kwestii. Do tego dochodzi jego wielka zdolność do pomocy, która w tego znaku drzewnego jest największa w horoskopie cektyckim. Dlatego Jesiony są dobrymi przyjaciółmi i nauczycielami, jednak pod warunkiem, że pozostawi się im przestrzeń do samorozwoju. Jeśli jednak ograniczy się go i nie pozwoli mu się zaspokajać swojego głodu wiedzy, ciekwości świata, czy samorealizacji poprzez pracę, wtedy może przejawiać tendencje do wycofywania się i bycia w złym humorze. Wtedy zaczyna potrzeć na swoje otoczenie w analityczny sposób, a wtedy zauważa nawet najmniejsze błędy, które w normalnym przypadku nie dostrzegała.

Dla urodzonych między 25 maja a 3 czerwca oraz między 22 listopada a 1 grudnia

Główne znaczenie: Zauroczenie

Symbolika celtycka: metamorfoza, wyobraźnia, wytrwałość, zmiany, kapryśność

Osoby urodzone pod patronatem Jesionu to ludzie bardzo żywi i energiczni. Niestety ich usposobienie jest przy tym bardzo wymagające. Jesiony są bardzo często najzwyczajniej zakochane w sobie. W dodatku uważają, że wszyscy dookoła powinni mieć dokładnie takie samo zdanie i nadskakiwać im na każdym kroku.

W sprawach miłosnych Jesiony są zwykle dość ostrożne. Mają swoje upodobania i nie będą ich zmieniały tylko z powodu partnera – to on musi się dostosować. W dodatku Jesiony są osobami pragmatycznymi i starają się przewidywać możliwe szansy i zagrożenia w swoim życiu. Zdarza się więc – i to dość często – że Jesiony zawierają związek małżeński z tzw. rozsądku.

Sławni ludzie spod znaku Jesionu: John F. Kennedy, Andrzej Żuławski, Jan Lancaster Fleming, Czesław Miłosz, Ken Follett, Charles de Gaulle, Jan Długosz, Edyta Geppert, Gilbert Keith Chesterton, Józef Pankiewicz.

GRAB 04.06-13.06 / 02.12-11.12 – Dobry gust

Pod znakiem drzewnym grabu urodzone są osoby w czasie 4.6. – 13.6. i 2.12. – 11.12. Osoby te niełatwo zaszokować czymkolwiek, ponieważ często sprawiaja wrażenie osoby niewzruszonej. Ta właściwość odnosi się nie tylko do wyzwań fizycznych, ale przede wszystkim również do psychicznych, co w wielu sytuacjach okazuje się jako nad wyraz przydatna cecha. Osoby urodzone pod znakiem grabu rzadko bujają w obłokach. Są one raczej realistami, co pomaga im w określeniu swoich umiejętności i określeniu swoich granic. Astrologia przypisuje im równiez bardzo wyjątkowy talent. Graby bowiem bardzo troszczą się o swoich przyjaciół. Można na nie liczyć w dobrych, jak i w złych czasach. Graby są bardzo pilne i zawsze osiągają swoje cele. Horoskop określa je jako ludzi zdyscyplinowanych i konsekwentnych na których można polegać. Przyjaciele określają graby jako przesadnie schludne i humorzaste. Rzadko wybacza innym błędy.

Każdy, kto jest w związku z grabem może cieszyć jego troskliwą opieką. Nawet jeśli same posiadają jakieś życzenia, odstawiają je na boczny tor, aby móc chronić swojego partnera. Ich potrzeba chronienia swojego partnera może czasami być przytłaczająca i wymaga mocnych nerwów u partnera.

Dla grabów czyny są ważniejsze niż słowa. Nie owijają one w bawełnę, wolą działać. Grab może sprawiać wrażenie chłodnej osoby, jednak każdy kto go zna wie, że charakteryzuje się on poprzez swój zapał i szczerość.

Jej siła woli, zaufanie i siła pozwalają jej na na spełnienie swoich planów. Grab nie podejmuje pochopnych decyzji. Długo sie zastanawia i rozważa wszystkie za i przeciw zanim sam coś zadecyduje. To jednak sprawia, że często się spóźnia. Osoby urodzone pod znakiem grabu posiadają wykształcony zmysł w stosunku do kolorów, proporcji i kreatywności. W wielu z nich drzemie natura artysty, która czeka na to, aby zostać odkryta. Poza tym posiadająbardzo duże poczucie odpowiedzialności w stosunku do mniej uprzywilejowanych osób. W tym przypadku również woli pomagać w sposób aktywny, niż tylko poprzez rozmowę.

Dla urodzonych między 4 a 13 czerwca oraz między 2 a 11 grudnia

Główne znaczenie: Esteta

Symbolika celtycka: izolacjonizm, ciągoty artystyczne, bogata wyobraźnia

Osoby urodzone pod patronatem Grabu to niezwykle urodziwi ludzie, ale niestety tylko w młodzieńczych latach. Z biegiem lat ich uroda zaczyna przemijać. Trzeba jednak przyznać, że Graby nie przywiązują do swojego wyglądu zbyt wielkiej wagi. Oprócz tego są dość wyrozumiałe, także w stosunku do innych ludzi. Czasami może nawet za bardzo, gdyż pobłażanie cudzym i własnym błędom może doprowadzić do nieprzyjemności.

Trzeba jednak przyjąć, że Graby to ludzie odpowiedzialni, którzy nie próbują nigdy naruszać powszechnie przyjętych zasad. Starają się postępować sprawiedliwie i zawsze dociekają, czy ich działania są słuszne. Nie próbują nawet podejmować się zadań, których rezultatu nie są pewni. Jak widać, są to ludzie idący przez życie dość prostą i uczciwą drogą. Próżno szukać wśród nich oszustów, polityków czy złodziei.

Sławni ludzie spod znaku Grabu: Alfred de Musset, Kim Basinger, Steffi Graf, Paul Gauguin, Anita Lipnicka, Pierre Corneille, Jan Kochanowski, Dorota Kamińska, Tomasz Mann, Ryszard Strauss, Eliza Orzeszkowa.

FIGOWIEC 14.06-23.06 / 12.12-21.12 – wrażliwość

Każdy urodzony w okresie od 16.6 – 23.9 i od 12.12 – 21.12 jest według celtyckiego horoskopu figą. Osoby spod tego znaku są uznawane za wrażliwe, jednak nie za przewrażliwione mimo tego że od czasu do czasu potrafią rozczulać się nad sobą. Astrologia celtów określa osoby spod znaku figi jako zawzięte, niezależne i uparte. Poprzez te cechy charakteru figa nie ma łatwego życia w relacjach międzyludzkich. Jej zachowanie często nie prowadzi do tego, aby polepszyć stosunki z osobami w jej otoczeniu. Figi wyrabiają sobie opinię na pewien temat zgodnie ze swoim zdaniem, a od swoich decyzji ustępują tylko niechętnie. Mogą one posunąć się do tego, że będą wywierać nacisk na swoich przeciwnikach. Figi zawsze uważają, że tylko one mają rację i że zdanie innych się nie liczy.

Młode figi potrzebują dużo wsparcia i ciepła domowego ogniska aby mogły rozwijać się prawidłowo. Osoby urodzone pod tym znakiem kochają życie, a najważniejsza jest dla nich rodzina. W towarzystwie innych czują się dobrze, przede wszystkim wtedy, gdy otaczają ją osoby życzliwe i przyjazne. Astrologia celtów przypisuje im wrodzony talent do obchodzenia się z dziećmi i zwierzętami, dla których są w stanie bardzo dużo zrobić. W sprawach sercowych figi postrzegane są za osoby niestałe, ponieważ nie lubią się wiązać. To prowadzi do komplikacji, zmartwień i cierpienia. Ich niestałość prowadzi również do tego, że są one pełne fantazji i otwartości na świat, często uchodzą za mistrzów do wszystkiego.

Figa jest pełna dobrego humoru i bardzo zabawna. Nie jest ona jednak osobą ambitną, a z powodu swojego wygodnictwa można ją czasem określić jako leniwą. Tę cechę jednak figi ukrywają poprzez zręczne planowanie życia i fakt, że obiema nogami stąpają mocno po ziemi i potrafią w sposób świadomy dążyć do obranego celu. Jej talenty i zdolności leżą po stronie praktycznej, dlatego też figi bardzo dobrze czują się wykonując prace manualne czy techniczne. Osoby urodzone pod znakiem drzewnym figi tylko rzadko można znaleźć w zawodach akademickich. Każdy, kto towarzyszy drzewu figowemu, ten może z tej znajomości czerpać korzyści i rzadko zostanie rozczarowany. Jednak osoby te nie powinny liczyć na cuda.

Dla urodzonych między 14 a 23 czerwca oraz między 12 a 22 grudnia

Główne znaczenie: Sentymentalizm

Symbolika celtycka: emocjonalność, wrażliwość, pamiętliwość, szczerość

Osoby urodzone pod patronatem Figowca nie należą do zbyt pięknych ludzi, ale i tak są dość popularni wśród przedstawicieli płci przeciwnej. Są delikatni, ale nigdy nie przechodzą niezauważeni w towarzystwie. Nikt do końca nie wie, skąd bierze się ich magnetyzm.

Figowce mają sporo kompleksów i z tego powodu starają się unikać trudności. Pragną zbudować stabilny związek, ponieważ potrzebują pewności i bliskości z ukochaną osobą. Są przy tym wspaniałymi partnerami, na których zawsze można polegać. Są pracowici i chętni do wykonywania domowych obowiązków. Należy jednak pamiętać, żeby traktować Figowce z należytą ostrożnością. Łatwo je urazić, a kiedy do tego dojdzie, potrafią obrazić się na bardzo długo. Wówczas nic nie przemówi im do rozsądku.

Sławni ludzie spod znaku Figowca: Ludwig van Beethoven, Edith Piaf, Willi Brandt, Igor Strawiński, Aleksander Fredro, Gustaw Flaubert, Ludwik Władysław Anczyc, Heinrich Heine, Jan Kasprowicz, Tadeusz Konwicki, Federico Garda Lorca, Edward Grieg, Juliusz Osterwa, Krystyna Janda, Erich Segal.

BRZOZA 24.06 – Twórczość

Horoskop celtycki przypisał jedynie czterem znakom drzewnym jeden dzień w roku. Do tych znaków należy brzoza, jej dniem jest 24.06.

W astrologii brzoza określana jest jako osoba bardzo twórcza, elegancka, żywa i przyciągająca. Wiele ludzi lubi być w towarzystwie brzozy, ponieważ jest ona zawsze miła i sympatyczna. Błędem byłoby nazywać ją skromną, jednak nigdy nie powodowałaby żadnych trudności i nie wykorzystywałaby czyjejś gościnności. Horoskop mówi, ze brzoza jest osobą o małych wymaganiach, jest skromna i że nienawidzi snobizmu, arogancji, chamstwa i wulgarności. To bardzo dobrze odzwierciedla jej życie. Brzoza sprawia wrażenie wątłej osoby, jednak w rzeczywistości jest ona bardzo wytrzymała i potrafi pracować ciężej, niż się to wielu osobom wydaje. Brzozy nie należy niepokoić. Nie lubi ona również być ponaglana. Najlepiej czuje się na łonie natury, jest jednak w stanie bardzo szybko przystosować się do każdych warunków i sytuacji życiowych. W tym bardzo często pomaga jej przyjemne uosobienie. Brzoza nigdy nie zwraca na siebie uwagi poprzez hałas, czy głośny śmiech. Brzozy są bardzo powściągliwe i nigdy nie przesadzają z jedzeniem i piciem.

Mimo jej eleganckiego wyglądu w życiu miłosnym nie jest zbyt namiętna. Za to jest wierna i stała w związkach. Przy tym potrafi wycofać się na drugi plan, aby jej uszczęśliwić swojego partnera. Jeśli zdarzy się jej podjąć niezbyt dobrą decyzję, to i tak nie będzie jej żałować. Osoby urodzone pod drzewnym znakiem brzozy bardzo często posiadają ponad przeciętną inteligencję i kreatywność, która staje się widoczna w jej kreatywnych zajęciach. Z racji tego, że brzoza jest pilna, pełna fantazji i zazwyczaj inteligentna, potrafi pracować na każdym stanowisku. Nie wykazuje ona wygórowanych ambicji, zawsze jest zadowolona z tego co ma. Przy czym zawsze roztacza przyjemną atmosferę pełną szczęścia i zadowolenia. Dobra książka, wygodny dom i zadowolenie – to rzeczy które są bardzo ważne dla brzóz. Brzoza jest bardzo sympatyczną osobą.

Dla urodzonych 24 czerwca – w dniu przesilenia letniego

Główne znaczenie: Twórca

Symbolika celtycka: wzrost, odnowienie, stabilność, inicjacja, zdolność adaptacji

Osoby urodzone pod patronatem Brzozy są delikatni i bardzo sympatyczni. Posiadają swego rodzaju wdzięk, charakterystyczny dla osób szlachetnie urodzonych. Prawdopodobnie dlatego budzą tak wielką ciekawość w otoczeniu. Są do tego subtelne i powściągliwe. Unikają wulgarnego zachowania i słów, przez co sprawiają wrażenie dystyngowanych konsulów przybyłych z dalekich krain.

Brzozy są osobami o nieprzeciętnej inteligencji. Niektórzy określają je nawet błyskotliwymi. Trzeba przyznać, że ich pomysłowość zdaje się nie znać granic. Nic dziwnego, że mają tak dobrą opinię. Brzozy są też niezwykle utalentowane. Mogą wykonywać praktycznie każdy zawód, choć najlepiej czują się, wykonując projekty artystyczne.

Sławni ludzie spod znaku Brzozy: Jan Guttenberg, Henryk Wieniawski, święty Jan Chrzciciel, Jan Matejko, Ernest Hemingway.

BUK 22.12 - błyskotliwość

Buk jest bardzo twórczy i kreatywny. Astrologia celtów przypisuje mu tylko jeden dzień w roku. Według niej jedynie tym osobom, które urodziły się 22.12 przypisuje się buk jako znak drzewny.

Buk jest bardzo pięknym i wytrzymałym drzewem. Zawsze dąży do szczęścia. Jego bogactwo, szlachetność i zmysł piękna sprawia, że osoby spod tego znaku czasami są skłonne do przesady. Buk zwraca przesadną uwagę na swój wygląd. Wykazuje się on dobrym gustem, co odzwierciedla się w jej wyglądzie, ubiorze i umeblowaniu jego domu. To jest jednak uwarunkowane zasobem jej portfela.

W zasadzie buk jest materialistą. Przy tym zawsze podejmuje się śmiałych zadań i w odróżnieniu od innych ludzi, zawsze doprowadza je do końca. Buk jest osobą praktyczną i nigdy nie zachowuje się tak, jakby był oderwany od życia. Mimo tego jest zdolny do głębokich i szlachetnych uczuć. W strefie materialnej zapewne zadziwia wielu ludzi, ponieważ nie jest rozrzutny, ale nie jest również skąpy. Po prostu potrafi dobrze obchodzić się z pieniędzmi. Buk bardzo często zajmuje stanowiska kierownicze, dlatego że zawsze rozważa wszystkie pro i kontra zanim podejmie jakąkolwiek decyzję. Przy podejmowaniu decyzji zawsze dmuchają na zimne. Dlatego też nigdy nie sprawiają wrażenia osób roztrzepanych. Od życia zawsze chcą otrzymać to, co powinien otrzymac każdy, jednak zawsze są chętne aby otrzymać coś dodatkowo. Dlatego też buk obrał sobie za cel posiadanie wygodnego mieszkania czy samochodu. Ta cecha odzwierciedla się również w jego podejściu do miłości.

W sprawach sercowych nie należy do osób chcących kontrolować wszystko. W tej kwestii jest raczej rozważny. Buk jest doskonałym partnerem. Osoby urodzone pod tym znakiem drzewnym są domatorami i chętnie spędzają czas w gronie rodziny. Z wiekiem buk przejawiaja tendencje do flirtów, jednak nigdy nie posunął by się dalej i nie zaryzykowałby utraty rodzinnego szczęścia. Następną jego cechą, trudno określić czy jest ona pozytywna, czy negatywa, jest fakt, że zodiakalne buki za wszelką cenę chcą zachować dobrą formę. Dlatego często stosują diety i uprawiają sport. Nieważne jak, ale zawsze będą próbować zachować swój dobry wygląd.

Dla urodzonych 23 grudnia – w dniu przesilenia zimowego

Główne znaczenie: Wynalazca

Symbolika celtycka: dociekliwość, precyzja, poczucie humoru, przenikliwość, spryt, złośliwość

Osoby urodzone pod patronatem Buku są bardzo atrakcyjne, a w dodatku nie starzeją się zbyt szybko. Zachowują dobrą kondycję do późnej starości i nawet będąc na emeryturze, wciąż przyciągają wzrok płci przeciwnej. Również dużo młodszych osób.

Buki to ludzie bardzo pomysłowi. Bezbłędnie wykorzystują swój umysł do rozwijania kariery zawodowej i nie tylko. Poruszają się w każdym towarzystwie bardzo zręcznie i łatwo potrafią wyciągnąć z każdej znajomości korzyści dla siebie. Są też oszczędni i skrupulatnie zarządzają swoim majątkiem. Budżet opracowują z dokładnością do jednego grosza, nie chcąc przegapić żadnej – nawet najmniejszej – kwoty.

Sławni ludzie spod znaku Buku: Tadeusz Żeleński-Boy, Giaccomo Puccini.

ZRÓDŁO : astroweb / horoskop.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.