wtorek, 29 października 2019

La Santa Muerte Tomas Prower - Rytuały pożądania

Wielu ludzi uważa, że magia pożądania idzie w parze z magią miłosną. Nie jest to jednak prawda. Przekonanie, że miłość i seks są ze sobą nierozerwalnie związane, to truizm przekazywany z pokolenia na pokolenie w niemal każdej kulturze. Ten sposób myślenia często prowadzi do nierealistycznych i niemożliwych do spełnienia oczekiwań, które nieuchronnie stają się źródłem nieszczęść. Niektórzy uważają, że seks zawsze wiąże się z miłością albo że miłość zawsze wiąże się z seksem. Te stwierdzenia brzmią nieźle w teorii, ale w naszym biologicznym świecie żadne z nich nie jest prawdziwe.

Seks i miłość to dwie odrębne rzeczy. Gdy zostaną połączone, tworzą potężną i piękną moc, która pomaga nam dostrzegać świętość w otaczającym nas świecie. Przekonanie, że zawsze muszą lub powinny iść ze sobą w parze, jest jednak receptą na nieszczęście.

Zastanówcie się nad tym przez chwilę. Czy możemy uprawiać seks z kimś, kogo nie lubimy, a tym bardziej nie kochamy? Absolutnie tak! Czy możemy kogoś bardzo mocno kochać, ale nie w erotyczny lub seksualny sposób? Absolutnie tak! Odkrycia w dziedzinie neurologii sugerują, że pierwsza z powyższych tendencji jest częściej spotykana u mężczyzn, a druga u kobiet (jest to oczywiście generalizacja, a nie prawda absolutna). Niezależnie jednak od tego, jaka jest nasza płeć, największym błędem, który możemy popełnić, jest kochanie się z kimś, kto po prostu uprawia seks.

Kiedy już pogodzimy się z faktem, że seks i miłość to odrębne energie, natychmiast uzyskamy władzę nad zawartymi w nich siłami. Od tysiącleci są tworzone niezliczone reguły i prawa dotyczące seksualności. Wynika to z tego, że posiada ona wielką moc. Seks jest czymś potężnym. Jest to jeden
z najbardziej wyzwalających aktów boskiej komunii, których możemy doświadczyć. Osoby będące u władzy od niepamiętnych czasów kontrolują seks, ponieważ dzięki temu są w stanie kontrolować społeczeństwo. Ludzie, którzy ośmielili się doświadczyć świętego wyzwolenia poprzez seks, często odczuwają wstyd i poczucie winy. Wyznawcy La Santa Muerte unikają tego rodzaju negatywnych myśli i chętnie biorą udział w tym cielesnym sakramencie.

Nie zmienia to jednak faktu, że pewna doza samokontroli zawsze jest potrzebna. Na poziomie energetycznym seks nigdy nie jest niezobowiązujący, nawet jeśli mamy do niego swobodne podejście. Na poziomie duchowym akt seksualny zawsze łączy nas z drugą osobą, ponieważ w jego trakcie wymieniamy się energią. W ten sposób pomiędzy ludźmi powstaje niezniszczalna więź energetyczna. Powinniśmy więc uważnie wybierać swoich partnerów seksualnych. Kiedy chcecie iść z kimś do łóżka, zadajcie sobie pytanie, czy dana osoba na was zasługuje i czy chcecie, aby jej energia na zawsze wymieszała się z waszą. Jeśli wasza odpowiedź jest twierdząca, nic nie
stoi na przeszkodzie, abyście cieszyli się seksem.

KĄPIEL W ATRAKCYJNOŚCI

Wszystkie rodzaje magii są odrobinę kontrowersyjne. Zaklęcia, które mają wywoływać pociąg erotyczny w drugiej osobie, są jednak szczególnie często demonizowane i uważane za „niemoralne”, ponieważ mogą zostać uznane za próbę manipulowania czyjąś wolną wolą. Pisałem już o tym, że magia nie jest w stanie kierować wolną wolą innych ludzi. Czyż nie jest w związku z tym
ironią, że wiele osób, które otwarcie potępiają magię pożądania, przed randkami i spotkaniami towarzyskimi bez skrupułów sięga po kosmetyki, perfumy, biżuterię i ubrania uwydatniające ich naturalne atuty? Jak by nie patrzeć, wszystkie te środki są po prostu narzędziami, za pomocą których chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność erotyczną i przyciągnąć do siebie partnerów. Korzystanie z nich nie jest jednak uważane za próbę manipulacji.

Poniższe zaklęcie działa w identyczny sposób. Angielski termin „glamour” można współcześnie zdefiniować jako zwiększanie swojej atrakcyjności za pomocą ubrań, kosmetyków i biżuterii. W dawnych czasach słowo to było jednak używane w odniesieniu do zaklęcia, które miało zmieniać nasz obraz w oczach innych. Nie wpływało ono na wygląd fizyczny, lecz na sposób, w jaki
jesteśmy postrzegani przez otaczających nas ludzi. Kiedy już zażyjecie kąpieli w atrakcyjności, wszyscy wokół będą was przez jakiś czas uważać za nieziemsko pociągające osoby.

Niezbędne narzędzia:

Wanna wypełniona ciepłą wodą
Ręcznik
Rośliny/zapachy: Aloes

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Czerwony
Rośliny/zapachy: Awokado, aloes, smocza krew, kapryfolium, jaśminowiec,
czerwona róża, wanilia
Minerały: Miedź, opal, perła, rubin

1. Przygotujcie wszystkie narzędzia i napełnijcie wannę ciepłą wodą.

2. Zapalcie dowolne kadzidło. Wszystkie narzędzia, które mogłyby zapchać rury kanalizacyjne, po prostu zanurzcie w wodzie i połóżcie na krawędzi wanny. Jeśli korzystacie z awokado, możecie zrobić sobie z jego miąższu improwizowaną maseczkę na twarz. Póki co nie używajcie jednak aloesu. Odłóżcie go na bok.

3. Rozluźnijcie się w wannie z gorącą wodą i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości (uważajcie, aby nie zasnąć).

4. Rozbudźcie w sobie poczucie, że jesteście najbardziej atrakcyjną seksualnie osobą na świecie. Wyobraźcie sobie, że idziecie na spotkanie towarzyskie albo na randkę. Wszyscy mijani przez was
ludzie oglądają się za wami. Są zauroczeni waszym pięknem i magnetyzmem. Naprawdę poczujcie pożądanie w otaczającym was tłumie i w osobie, z którą umówiliście się na randkę.

5. Kiedy już poczujecie się nieziemsko seksownie, wyjdźcie z wanny wyjmijcie z niej wszystkie narzędzia magiczne używane podczas kąpieli i spuśćcie z niej wodę. Wytrzyjcie ciało ręcznikiem.

6. Całe ciało (a przynajmniej te jego części, które będą widoczne dla innych ludzi) natrzyjcie aloesem. W ten sposób zachowacie w swoim wnętrzu istotę magicznej kąpieli.

Tradycyjnie uważa się, że zaklęcia zwiększające atrakcyjność przestają działać następnego dnia o wschodzie słońca. Z moich doświadczeń wynika jednak, że ich działanie utrzymuje się, dopóki czujemy się seksownie. Powyższy przesąd wziął się od tego, że gdy budzimy się o poranku, przeważnie nie czujemy się zbyt atrakcyjnie. Nie martwcie się jednak, jeśli nie planujecie
wracać do domu przed wschodem słońca. Po wykonaniu powyższego rytuału może wam się wydawać, że nic się w was nie zmieniło. Wiedzcie jednak, że spotykani przez was ludzie będą widzieć atrakcyjniejszą wersję was, którą wyobraziliście sobie podczas rytuału.

AMULET ZWIĘKSZAJĄCY ATRAKCYJNOŚĆ

Jako że pracujemy z energią La Santa Muerte, działanie tego amuletu polega na dezaktywacji zahamowań w otaczających nas ludziach. Oznacza to, że jeżeli spodobamy się jakiejś osobie, znacznie łatwiej będzie jej rozpocząć rozmowę albo do nas podejść. Opisany tu amulet osłabia bowiem wymówki, które ludzie mówią samym sobie, aby nie nawiązać kontaktu z kimś, kto wpadł im w oko. Warto jednak zaznaczyć, że amulet ten nie hipnotyzuje innych osób ani ich do nas nie przyciąga. Nie sprawia on również, że ludzie nie są w stanie nas zlekceważyć ani nam odmówić. Jeżeli druga osoba nie czuje do was naturalnego pociągu (z powodu waszego wyglądu fizycznego, zachowania albo orientacji seksualnej), nie wzbudzicie w niej nagle zainteresowania. Pamiętajcie również, że choć innym ludziom łatwiej będzie do was podejść i nawiązać z wami rozmowę, w dalszym ciągu możecie zostać przez nich odrzuceni. Opisany tu amulet sprawi po prostu, że osoby, którym w naturalny sposób się podobacie, będą bardziej skłonne do nawiązania z wami kontaktu i sprawdzenia, czy powstanie między wami seksualna chemia.

Niezbędne narzędzia:

Kawałek materiału do zrobienia małej sakiewki (możecie użyć dowolnej tkaniny, najlepiej w kolorze czarnym lub czerwonym)
Wiśnie z nieuszkodzonymi szypułkami (jedna dla was i po jednej dla każdej z osób, które mają uczestniczyć w interakcji seksualnej)

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Czarny, czerwony
Rośliny/zapachy: Czekolada, cynamon, hiacynt (do przyciągnięcia gejów), paczula (do przyciągnięcia lesbijek), czerwona róża, wanilia, yerba mate
Minerały: Złoto (jeżeli identyfikujecie się z płcią męską), rubin, srebro (jeżeli identyfikujecie się z płcią kobiecą)

1. Przygotujcie wszystkie narzędzia i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Pobłogosławcie swoje narzędzia. Poczujcie, że są one w stanie zburzyć budowane przez was mury, które powstrzymują was przed podejściem do kogoś, kto wam się podoba.

3. Weźcie do ręki wiśnie i skręćcie lub zwiążcie szypułki. W ten sposób symbolicznie wyrazicie zmysłowe splątanie seksualne.

4. Rozłóżcie przed sobą materiał i umieśćcie na nim połączone wiśnie oraz jakiekolwiek dodatkowe narzędzia. Wszystkie większe przedmioty należy rozdrobnić lub zmielić na proszek (z wyjątkiem
wiśni).

5. Zwiążcie rogi materiału, aby powstała mała sakiewka. Upewnijcie się, że się nie rozwiąże i że nic z niej nie wypadnie.

6. Za każdym razem, gdy będziecie wychodzić na miasto w poszukiwaniu partnera seksualnego, zabierajcie ze sobą waszą sakiewkę. Noście ją w kieszeni albo w torebce. Nie pozwólcie, aby
ktokolwiek jej dotknął albo ją zobaczył. Jest to wasz sekretny amulet.

To zaklęcie będzie oddziaływać również na was samych. Pamiętajcie, że powinniście współpracować z La Santa Muerte. Święta Śmierć pomoże wam zniszczyć ograniczające was zahamowania, które sami stworzyliście. Tylko od was zależy jednak to, czy do kogoś podejdziecie albo czy nawiążecie głębszy kontakt z kimś, kto rozpocznie z wami rozmowę. Nie liczcie na to, że inni ludzie wykonają całą pracę i zaciągną was do sypialni. Aby mogło dojść do zbliżenia seksualnego, wszystkie osoby uczestniczące w interakcji muszą wykazać inicjatywę.

MAGIA ŚWIEC ZWIĄZANA Z PŁODNOŚCIĄ/WIERNOŚCIĄ/POTENCJĄ

Zaklęcia związane z wiernością, płodnością i potencją były w starożytności podstawowym elementem magii pożądania. Rytuały dotyczące płodności i potencji są przeważnie uważane za coś dobrego. Zaklęcia związane z wiernością zyskały natomiast względnie niedawno reputację złośliwych działań magicznych. Jest to o tyle zrozumiałe, że zmuszanie rozpustnego kochanka do cnotliwości wydaje się występowaniem przeciwko wolnej woli drugiej osoby. Spróbujcie jednak postawić się na miejscu kobiet, które w dawnych czasach praktykowały magię wierności. Żyły one w świecie, w którym w gruncie rzeczy były uważane za własność mężczyzn. Nie mogły wystąpić do sądu z wnioskiem o rozwód lub separację, nawet jeśli ich mężowie byli rozpustnikami. Kiedy ich partnerzy zostawiali je dla kogoś młodszego lub bardziej służalczego, traciły całe dotychczasowe bezpieczeństwo finansowe i do końca życia były traktowane jak zużyty i niepotrzebny towar. Praktykowanie magii wierności było więc dla nich kwestią przetrwania. W wielu częściach współczesnego świata sytuacja ta w dalszym ciągu nie uległa zmianie. Poniżej zamieszczam opis rytuału, który w zależności od potrzeb może zostać użyty do rozbudzania wierności, płodności lub potencji. Warto jednak zaznaczyć, że w obecnych czasach odejście od rozpustnego kochanka jest znacznie rozsądniejsze niż rzucanie zaklęć związanych z wiernością (zwłaszcza w świetle Prawa Ekwiwalentnej Wymiany).

Niezbędne narzędzia:

Czerwona świeca
Nóż (albo inny ostry przedmiot)

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Czerwony
Rośliny/zapachy związane z wiernością: Kaktus, papryczka chili
Rośliny/zapachy związane z płodnością: Fasola, jagoda, mirra
Rośliny/zapachy związane z potencją: Awokado, olibanum, yerba mate
Minerały: Obsydian (wierność), perła (płodność), rubin (potencja)

1. Przygotujcie wszystkie narzędzia i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Weźcie do rąk czerwoną świecę i wyobraźcie sobie, że wasze pragnienie się spełniło (wasz kochanek jest wierny, zachodzicie w ciążę lub zapładniacie partnerkę, z łatwością osiągacie erekcję).

3. Kiedy już poczujecie się tak, jakby wasze zaklęcie się urzeczywistniło, uwolnijcie całą energię psychiczną i przelejcie ją do świecy.

4. Natrzyjcie świecę dowolnymi narzędziami magicznymi, a następnie wytnijcie na jej powierzchni imię osoby, której ma dotyczyć zaklęcie (może to być wasze imię).

5. Zapalcie świecę. Kiedy dopali się do końca, wasza intencja zostanie przesłana wszechświatowi.

Podczas działań magicznych związanych z miłością wyznawcy La Santa Muerte często używają specjalnych czerwonych świeczek w kształcie penisa w erekcji. Pamiętajcie, że wszechświat porozumiewa się z wami na poziomie podświadomości, na którym znaki i symbole wyrażają więcej niż jakiekolwiek słowa. Spalenie świeczki w kształcie penisa pomaga przywołać falliczne moce
związane z magią wierności, płodności i potencji. Skuteczność tego rodzaju świec jest tak wysoka, że w wielu sklepach są one jednym z najlepiej sprzedających się towarów związanych z La Santa Muerte. Zaklęcia dotyczące wierności (tak jak wszystkie inne formy magii) nie są w stanie wpłynąć na wolną wolę innego człowieka. Zmniejszają one po prostu prawdopodobieństwo tego, że niewierny partner będzie cudzołożyć (mogą na przykład sprawić, że pomyśli on o swoich dzieciach, kiedy będzie wyjmować portfel, aby postawić drinka swojej nowej zdobyczy, albo nawet że jego nowa zdobycz zapyta go o to, czy jest z kimś w związku). Nie są jednak w stanie powstrzymać go przed zrobieniem tego, na co ma ochotę. Jeżeli wasz kochanek was zdradza i możecie od niego odejść, sugeruję wam, abyście nie tracili czasu na próby stłumienia jego naturalnej żądzy. Znacznie lepszym pomysłem będzie poszukanie kogoś, na kogo nie musicie rzucać zaklęć dotyczących wierności.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.