wtorek, 29 października 2019

La Santa Muerte Tomas Prower - Rytuały Uzdrawiania

Magia uzdrawiająca nie jest najbardziej popularnym rodzajem magii w szkole misteryjnej La Santa Muerte. Uważam jednak, że w każdej tradycji jest to najważniejszy rodzaj magii. Jeżeli mamy problemy ze zdrowiem, nie możemy cieszyć się żadną dziedziną życia. Choć zaklęcia uzdrawiające wpływają korzystnie na energie naszych organizmów, nie są w stanie zastąpić zaawansowanej medycyny zachodniej. Najlepiej jest traktować je jako dodatek do bardziej współczesnych praktyk i procedur leczniczych. Zaklęcia uzdrawiające często sprawiają, że „przypadkowo” otrzymujemy możliwość skorzystania z pomocy lekarza i/lub lekarstw. Osoba, która nie jest zaznajomiona z zachodnią medycyną, mogłaby uznać, że używane przez nas tabletki i procedury w magiczny sposób przywracają zdrowie. Mieszkańcy świata zachodniego są do nich przyzwyczajeni, więc nie widzą w nich nic magicznego. Prawda jest jednak taka, że są one jak najbardziej magiczne. Jeżeli chcecie cieszyć się idealnym stanem zdrowia, nie powinniście odrzucać żadnych metod uzdrawiania – nawet tych, które przyjdą do was pod postacią recepty wypisanej przez lekarza.

ŁADOWANIE WODY ENERGIĄ

Najważniejszą formą uzdrawiania jest profilaktyka. Leczenie problemów zdrowotnych za pomocą lekarstw często jest znacznie bardziej kosztowne i uciążliwe niż codzienne korzystanie ze środków zapobiegawczych, takich jak zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne. Co więcej, znacznie łatwiej jest używać zaklęć zapobiegawczych przed wystąpieniem jakichkolwiek dolegliwości aniżeli odprawiać lecznicze rytuały w samym środku zmagań z wyczerpującą chorobą. Wielu ludzi oddziela swoje ciało od Boskości. Niektórzy wyznawcy La Santa Muerte również dokonują tego dziwnego rozróżnienia. Osoby te zazwyczaj utrzymują swój ołtarz w czystości i umieszczają na nim najlepsze ofiary, na jakie mogą sobie pozwolić. Jednocześnie jednak nie potrafią zadbać o swoje własne ciało. Oferują swojemu organizmowi niezdrowe jedzenie i pozwalają mu, aby pozostawał bierny, kurzył się i nie wykonywał żadnych ćwiczeń. Tego rodzaju ludzie zapominają o tym, że my również jesteśmy święci
i że kiedy dbamy o własny organizm, wyrażamy podziękowania i wdzięczność za cielesne powłoki, które otrzymaliśmy od Boskości, aby móc doświadczać cudów tego świata. Poniższe zaklęcie oddziałuje na naszą podświadomość i pomaga energetycznie scementować związek między ciałem fizycznym a Boskością.

Niezbędne narzędzia:

Woda w naczyniu z przezroczystego szkła

Zalecane narzędzia:

Kolory/aspekty: Tęczowy, biały
Rośliny/zapachy: Kamfora, chryzantemy, liście koki, lukrecja, nag champa,
palo santo, yerba mate
Minerały: Diament, opal, perła

1. Połóżcie wszystkie narzędzia przed ołtarzem i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Naczynie z wodą postawcie na ołtarzu i rozłóżcie wokół niego dowolne narzędzia magiczne, których energie chcecie dodać do zaklęcia. Medytujcie nad każdym użytym przedmiotem. Poczujcie,
jak woda wchłania energie wszystkich narzędzi magicznych.

3. Poczujcie obecność La Santa Muerte, połączcie się z nią i poproście ją, aby pobłogosławiła wodę i zmieniła ją w nośnik energii magicznych.

4. Wypijcie wodę.

5. Poczujcie, że woda jest wchłaniana przez wasze ciało. Poczujcie, że rozprzestrzenia się po waszym organizmie i dociera do każdej komórki. Poczujcie, że woda i wszystkie zawarte w niej energie stają się fizycznym elementem waszego organizmu.

6. Pozostawcie pustą szklankę na ołtarzu, aby przypominała wam o tym, że wasz ołtarz jest teraz pusty, a La Santa Muerte znajduje się w waszym wnętrzu.

Po rzuceniu tego zaklęcia ludzie na ogół zmieniają podejście do własnego ciała. Uświadamiają sobie, że wszystkie zjadane przez nich produkty są ofiarą dla La Santa Muerte. Dociera do nich, że leniuchowanie i unikanie ćwiczeń fizycznych jest równoznaczne z pozwalaniem, aby fundamenty nowej świątyni Świętej Śmierci popadały w ruinę. Wam również La Santa Muerte pomoże to odkryć. Kiedy stajemy się bardziej świadomi tego, że jest w nas zawarta boska energia, zaczynamy traktować nasze ciała fizyczne ze znacznie większym szacunkiem, miłością i uznaniem. Naszą nagrodą będzie dobre zdrowie i młodzieńcza żywotność na wszystkich etapach życia.

AMULET UWALNIAJĄCY OD UZALEŻNIEŃ

We wspólnocie wyznawców La Santa Muerte najbardziej rozpowszechnionym zagrożeniem dla zdrowia są nałogi. Ogólnie rzecz biorąc, uzależnienia często są sposobem na uniknięcie problematycznych kwestii. Ich źródłem jest zazwyczaj jakieś traumatyczne wydarzenie albo poczucie braku czegoś ważnego (na przykład miłości i czułości). Nałóg przynosi nam ulgę, ponieważ łagodzi
odczuwany przez nas ból. Nie pozwala jednak wykonać trudnego i nieprzyjemnego zadania, jakim jest konfrontacja z własną osobą i wykorzenienie problemu leżącego u podstaw naszego uzależnienia.
Wyznawcy La Santa Muerte są w większości osobami odrzuconymi przez społeczeństwo i własną rodzinę. Z tego względu mają oni ponadprzeciętnie silną tendencję do korzystania z otępiającej pociechy oferowanej przez uzależnienia. Próbują w ten sposób złagodzić odczuwany przez siebie ból psychiczny. Nałogi mogą przybierać wiele różnych form. Ludzie uzależniają się nie tylko od substancji zmieniających świadomość, ale również od przedmiotów (zbieractwo), od innych osób (skłonność do wchodzenia w toksyczne relacje), od pracy (pracoholizm) lub od jedzenia (otyłość lub dysmorfofobia). Możemy stać się zależni od dowolnej rzeczy, która przynosi nam pociechę i pozwala uniknąć konfrontacji z nieprzyjemnymi kwestiami. Poniżej opisuję procedurę tworzenia amuletu niszczącego psychologiczne bariery, za sprawą których nie jesteśmy w stanie dostrzec i rozwiązać problemu leżącego u podstaw naszych nałogów.

Niezbędne narzędzia:

Kawałek materiału do zrobienia małej sakiewki (możecie użyć dowolnej
tkaniny, najlepiej w kolorze fioletowym)
Czarny sznurek
Nożyczki

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Fioletowy
Rośliny/zapachy: Ziarno kawy, mniszek lekarski, winogrona, jaśminowiec,
lukrecja
Minerały: Ametyst, obsydian, piryt

1. Przygotujcie narzędzia i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Pobłogosławcie wszystkie narzędzia. Weźcie każde z nich do ręki i poczujcie jego ochronne właściwości. Połączcie się ze swoimi narzędziami i spróbujcie określić, w jaki sposób mogą wam one
pomóc w pokonaniu wszystkich uzależnień, które są toksyczne dla waszej duszy i nie służą waszemu wyższemu dobru.

3. Weźcie do ręki sznurek i obwiążcie nim ramię albo palec. Wyobraźcie sobie, że przenika do niego cała ciemność waszego uzależnienia.

4. Weźcie do ręki nożyczki. Symbolizują one kosę La Santa Muerte. Poproście Świętą Śmierć, aby pomogła wam odciąć się od uzależnienia.

5. Przetnijcie sznurek owinięty wokół ramienia lub palca, a następnie potnijcie go na małe kawałki.

6. Rozłóżcie przed sobą materiał, po czym umieśćcie na nim wymienione powyżej narzędzia wraz z kawałkami sznurka.

7. Zwiążcie rogi materiału, aby powstała mała sakiewka. Upewnijcie się, że się nie rozwiąże i że nic z niej nie wypadnie.

8. Przez cały czas miejcie sakiewkę przy sobie (chyba że śpicie albo bierzecie prysznic). Noście ją w kieszeni albo w torebce. Nie pozwólcie, aby ktokolwiek jej dotknął albo ją zobaczył. Jest to wasz
sekretny amulet.

Pocięliście swoje uzależnienie na małe kawałki, a następnie unieszkodliwiliście je za pomocą innych narzędzi umieszczonych w sakiewce. Musicie teraz spojrzeć w głąb siebie i stanąć twarzą w twarz ze swoimi wewnętrznymi demonami. Ten amulet nie sprawi, że wasze uzależnienie zniknie. Żadna magia nie jest w stanie tego dokonać. Amulet ten pomoże wam jednak pokonać wszystkie przeszkody, za sprawą których nie możecie naprawdę wyzdrowieć. Kiedy już go stworzycie, możecie na przykład skorzystać ze wsparcia terapeuty i/lub lekarza. Współpracujcie ze swoim amuletem i wiedzcie, że z każdą chwilą zbliżacie się do zwycięstwa nad nałogiem.

UZDRAWIAJĄCA MODLITWA

W naszych umysłach jest zawarta moc, dzięki której możemy leczyć samych siebie. Dopóki w to nie uwierzymy, nie będziemy w stanie pobudzać procesu zdrowienia za pomocą magii. Wszystko w życiu zaczyna się od myśli. Nie inaczej jest z chorobami. Z tego względu najprostszym sposobem na powrót do zdrowia jest unikanie negatywnych i szkodliwych myśli. Ludzie często mają z tym ogromne trudności. Przez całe życie muszą się więc mierzyć z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Rodzaj, uciążliwość i czas trwania naszych problemów zdrowotnych są w pełni zależne od nas samych. Pamiętajcie, że nie ma zbiegów okoliczności.

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Fioletowy
Rośliny/zapachy: Belladonna, jaśminowiec, cytryna, limonka, palo santo,
pau d’arco, biała róża, sandałowiec
Minerały: Ametyst, kwarc

Oryginalny tekst modlitwy:

Oh, Santísima Muerte, te pido ayuda para alcanzar el bienestar. Yo sé que tengo el poder de lograrlo. Sé que, con mi mente, tengo el poder tanto de destruir como crear. Ayúdame a ver y cambiar mis
propios pensamientos negativos y destructivos. Ayúdame a ver lo positivo en cada situación, evento, persona y cosa en mi vida para crear una vida mejor. Sé que no existen las coincidencias. Sé que habrá gente en mi vida que me enfadará, me molestará, y me causará tanto dolor, ayúdame a recordar siempre que estas personas son mis maestros y yo soy su estudiante. Ellos me enseñarán cómo no debo ser. Cuando aprenda su enseñanza, sé que su negatividad va a desaparecer de mi vida, y que, últimamente, serán dignos de lástima y no de desdén. Ayúdame a apreciar la ayuda que reciba y a saber que la enfermedad es la forma en que mi cuerpo se comunica conmigo, que me dice que alguna forma de mi pensar necesita de un cambio. Ayúdame a aceptar este cambio y ponerlo en práctica, para que pueda continuar teniendo una buena salud y disfrutar de cada díacomo si fuera el último. Gracias.

Polskie tłumaczenie:

O, Santísima Muerte, proszę cię, abyś pomogła mi osiągnąć dobry stan zdrowia. Wiem, że mam w sobie moc. Wiem, że w moim umyśle jest zawarta siła, za pomocą której jestem w stanie zarówno
niszczyć, jak i leczyć. Pomóż mi chronić się przed moimi własnymi negatywnymi i szkodliwymi myślami. Pomóż mi dostrzegać pozytywne aspekty w każdej sytuacji, zdarzeniu, osobie i rzeczy
w moim życiu. Wiem, że nie ma zbiegów okoliczności. W moim życiu będą pojawiać się ludzie, którzy rozbudzą we mnie gniew, zasmucą mnie i sprawią mi dużo bólu. Pomóż mi zawsze pamiętać o tym, że są oni moimi nauczycielami. Uczą mnie bowiem tego, jakim człowiekiem nie należy być. Gdy poznaję ich nauki, zdaję sobie sprawę, że ich negatywność zniknie z mojego życia i że w ostatecznym rozrachunku osoby te zasługują na współczucie, a nie na pogardę. Pomóż mi doceniać pomoc i rozumieć, że poprzez chorobę moje ciało daje mi do zrozumienia, że muszę coś zmienić w swoim sposobie myślenia. Pomóż mi zaakceptować tę zmianę i wprowadzić ją w moje życie, abym mógł dalej doświadczać dobrego zdrowia i każdym dniem cieszyć się tak, jakby był moim ostatnim. Dziękuję.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.