wtorek, 29 października 2019

La Santa Muerte Tomas Prower - Własne Rytuały

Magia działa najskuteczniej, kiedy używamy własnych zaklęć. Jako że wszechświat komunikuje się z nami (i vice versa) za pomocą znaków i symboli, nasza artystyczna podświadomość jest kluczem do
wszelkiej pracy magicznej. Jeden symbol może rozbudzać liczne emocje u wielu różnych ludzi, ale tylko my wiemy, jakie odczucia w nas wywołuje.
Gdy opieramy się wyłącznie na książkach i podręcznikach dotyczących praktyki magicznej, granice naszej mocy pozostają zależne od granic wyobraźni innych ludzi. Mechaniczne wykonywanie rytuałów wymyślonych przez kogoś innego nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie pojawi się w nas odpowiednie uczucie. Z tego względu zachęcam was, abyście nie ograniczali się
do rzucania zaklęć opisanych w tej książce (i wszystkich innych książkach), lecz nauczyli się tworzyć własne działania magiczne. Zaprezentowane przeze mnie informacje pomogą wam ocenić, jak mogą wyglądać wasze rytuały i z jakich narzędzi możecie skorzystać. Kiedy już zaczniecie dostrzegać ogólne wzorce w magii La Santa Muerte, będziecie mogli dowolnie ich używać i je rozbudowywać. Poniżej opisuję dwa przykładowe rytuały, których nie da się zaliczyć do żadnej konkretnej kategorii. Pomogą wam one zrozumieć, że możecie myśleć niestandardowo i stworzyć coś samodzielnie.

ZJEDNOCZENIE ZE ŚMIERCIĄ

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Czarny, brązowy
Rośliny/zapachy: Kamfora, chryzantema, lukrecja, lilia
Minerały: Diament, gagat, obsydian

1. Przygotujcie narzędzia i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Skoncentrujcie się na sercu i spróbujcie nawiązać kontakt z duchem osoby, która odeszła już ze świata fizycznego.

3. Duch prawdopodobnie przybierze taką formę, abyście jak najszybciej go rozpoznali. Nie ma znaczenia, czy kiedykolwiek spotkaliście tę osobę ani czy będzie ona wyglądać tak samo jak za
życia w ciele fizycznym.

4. Kiedy już nawiążecie kontakt z duchem, podziękujcie mu i wyjaśnijcie, dlaczego chcieliście z nim porozmawiać. Nie wszystkim duchom wystarcza stwierdzenie: „Po prostu miałem ochotę z tobą pogadać”.

5. Jeżeli duch zechce z wami porozmawiać, wysłuchajcie go. Im dłużej będziecie dyskutować z duchem, tym życzliwiej będzie się do was odnosić i tym bardziej będzie otwarty. Możecie się przez to poczuć tak, jakbyście rozmawiali z żywą osobą.

6. Podczas rozmów z duchami (zwłaszcza z duchami krewnych i przyjaciół) lepiej nie zadawać nieistotnych pytań dotyczących dawnych dramatów i cierpień.

7. Gdy rozmowa zacznie przygasać, nie próbujcie jej na siłę ożywić. Podziękujcie duchowi za poświęcony czas i zakończcie medytację. Pamiętajcie, że zawsze możecie skupić się na sercu i ponownie porozmawiać z napotkaną istotą.

Jeżeli postanowicie wykonać powyższy rytuał, sugeruję wam, abyście zaczęli od nawiązania kontaktu z duchem jakiejś bliskiej wam osoby. Wezwijcie kogoś, kogo dobrze znaliście. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wam zrozumieć waszego rozmówcę. Gdy już nabierzecie nieco wprawy, będziecie mogli nawiązać kontakt z wielkimi i mądrymi postaciami historycznymi, na przykład z Joanną d’Arc, Laozim, Arystotelesem etc. Obowiązuje tu tylko jedna zasada: zawsze musicie bardzo precyzyjnie określić, z kim chcecie porozmawiać. Nie możecie używać ogólnikowych sformułowań, takich jak na przykład „osoba, która zrobiła_______”. Zanim nawiążecie kontakt z jakimś duchem, zgromadźcie jak najwięcej informacji na jego temat. W ten sposób znacznie łatwiej będzie wam go zrozumieć, gdy już zaczniecie się z nim komunikować.

SUKCES NAUKOWY

Niezbędne narzędzia:

Podręcznik

Zalecane narzędzia:

Kolor/aspekt: Niebieski
Rośliny/zapachy: Liście koki, brzoskwinia (w przypadku mężczyzn), śliwka
(w przypadku kobiet), sandałowiec, yerba mate
Minerały: Cytryn, złoto, lapis lazuli, kwarc

1. Przygotujcie narzędzia i wejdźcie w medytacyjny stan świadomości.

2. Przeczytajcie fragment podręcznika. Następnie wyobraźcie sobie w sercu ducha uosabiającego waszą pamięć (jego wygląd nie ma znaczenia) i przekażcie mu wiedzę. Nie powtarzajcie słowo w słowo tekstu, który przed chwilą przeczytaliście. Chodzi raczej o to,
abyście wyjaśnili zawarte w nim informacje. Mówicie do swojej pamięci tak, jakbyście uczyli dziecko. Podzielcie tekst na proste i zrozumiałe idee. W razie potrzeby możecie też podać jakieś
symboliczne przykłady.

3. Kiedy już przekażecie swojej pamięci całą wiedzę, podziękujcie jej i poproście ją, aby zapamiętała wszystkie informacje i skorzystała z nich podczas egzaminu.

4. Tuż przed egzaminem powróćcie do serca i poproście swoją pamięć, aby przypomniała sobie wszystkie informacje, które jej przekazaliście.

Znaki i symbole są dla naszej podświadomości bardziej zrozumiałe niż suche informacje. Powyższe zaklęcie jest proste, ale niezwykle skutecznie poprawia pamięć. Nasza wiedza jest bardziej trwała, gdy przekazujemy ją naszej podświadomej pamięci za pomocą znaków, symboli i analogii, a nie rozwlekłego żargonu akademickiego. Za sprawą powyższej techniki z większą łatwością będziecie zapamiętywać różnego rodzaju informacje. Pamiętajcie jednak, że decydującą rolę w tym zaklęciu odgrywają treści, które przekazujecie swojej podświadomości. Fałszywe informacje nie staną się prawdziwe tylko dlatego, że będziecie w stanie je sobie szybko przypomnieć.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.