wtorek, 16 października 2018

Horoskop Wedyjski

Ponad 5000 lat temu starożytni mędrcy Indii wynaleźli astrologię wedyjską. Jest to część wiedzy Wed, która zawiera nauki takie jak Ayurweda, architektura i joga. Indyjska astrologia jest ścieżką samopoznania prowadzącą do zrównoważenia naszych materialnych i duchowych potrzeb. Bardzo mocno nawiązuje do pojęć karmy i reinkarnacji. Jest zdecydowanie duchowo-religijną nauką. Wprowadza wiele skomplikowanych pojęć dotyczących aspektów rozwoju duszy...

Posługuje się ona innym zodiakiem niż ten, którego używają astrologowie zachodni. Na zachodzie astrologia bazuje na zodiaku słonecznym, opartym na związkach ziemi i słońca. Hindusi używają zodiaku syderycznego, opartego na związku planet z gwiazdami. "Znaki" wedyjskie nazywają się NAKSZATRY. Słowo to jest wieloznaczne, a między innymi oznacza również "gwiazdę". Podobnie jak w astrologii zachodniej, każdy znak, czyli każda NAKSZATRA daje urodzonemu w jej władaniu człowiekowi charakterystyczne cechy osobowości, pewne zróżnicowane jakości psychologiczne, dążenia duchowe itp.

Mitologicznie 27 NAKSZATR i ich nazwy odpowiadają żonom staroindyjskiego Boga Księżyca. Piękna legenda opowiada, jak Czandra Bóg Księżyca poślubił 27 uroczych córek mędrca Dakszy, a po pewnym czasie szczególnie mocno pokochał najładniejszą z nich ROHINI i zaczął poświęcać jej więcej czasu niż pozostałym żonom... Zazdrosne siostry zwróciły się z płaczem do swojego ojca, aby ten przeklął ich męża. Riszi rzucił na Czandrę klątwę, zgodnie z którą miał on przez 15 dni umierać, aby w ostatnim dniu całkiem zniknąć. Czandra zachorował i zaczął gasnąc w oczach. Zapłakana kochająca ROHINI w ostatniej niemal chwili, przekonała siostry, aby poprosiły ojca o odwrócenie klątwy. Niestety było już za późno i Daksza mógł jedynie zmienić klątwę... Czandra przez 15 dni w miesiącu miał gasnąć, a przez kolejne 15 dni rosnąć aż do pełnego blasku. W ten sposób Hindusi tłumaczyli sobie cykle Księżyca...

Aby stać się znawcą astrologii indyjskiej trzeba by poznać ze szczegółami Wedy i całą hinduską mitologię, filozofię i kosmologię. Na tej stronie ograniczam się jedynie do zaprezentowania samych NAKSZATR. Są bardzo ciekawe i wykazują wiele podobieństwa do tego, co wiemy z astrologii zachodniej.

AŚWINI

13 - 27 kwietnia

Symbol: KOŃ

Kolor: CZERWIEŃ

Główne gwiazdy: KASTOR I POLLUKS

Słowa klucze: "świecący, jasny"

Słynni przedstawiciele: Leonardo da Vinci, Elżbieta II, Peter Ustinov

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby silne, dynamiczne, zorientowane na działanie. Stale szukają nowych wyzwań i zadań. Atrakcyjne są dla nich nowości i zmiany. Są błyskotliwi i zazwyczaj promieniują wewnętrznym blaskiem. Często obdarzeni nieprzeciętna urodą. Otacza ich charyzma i podziw innych. Są ambitni i niezwykle moralni. Posługują się ogromną intuicją, maja tez dar czerpania ukrytej wiedzy bezpośrednio ze źródła. To najbardziej naturalni uzdrowiciele zodiaku.

ZWIĄZKI

Szukają partnera, który uszanuje ich dążenie do wolności. Są idealistami, rozglądają się za kimś aktywnym, dynamicznym, ale jednocześnie głęboko duchowym, kto zrozumie w pełni ich wewnętrzne potrzeby.

Najlepsi partnerzy to: BHARANI, AŚWINI, PUŚJA, ASZLESZA, ŚRAWANA I REVATI

Najmniej odpowiedni partnerzy: HASTA, UTTARA PHALGUNI, MULA, DZJESZTHA

Obciążenie karmiczne z DŻJESZTHA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Chcą zdobywać. Jeśli ktoś ich pociąga będą zachowywać się jak łowcy polujący na upatrzoną zdobycz. Są bardzo zmysłowi i mogą być cudownymi kochankami. Niemniej niezależność seksualna jest dla nich kluczowa sprawą i zaangażowanie się w związek może być dla nich trudne.

Zgodność seksualna 100% - AŚWINI, ŚATABHISZAK

Zgodność seksualna 75% - ROHINI, MRIGASIRA, ANURADHA, DŻJESZTHA, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - SWATI i HASTA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

BHARANI

27 kwietnia - 11 maja

Symbol: SŁOŃ

Kolor: KRWISTA CZERWIEŃ

Główne gwiazdy: AL-BHUTAIN

Słowa klucze: "zmysłowość"Słynni przedstawiciele: Tony Blair, Rudolph Valentino, Eva Peron

CECHY OSOBOWOŚCI:

Duża zmysłowość. Zamiłowanie do sztuki i różnych form piękna. Lubią biżuterię, piękne zapachy i dobre jedzenie. Są jednak również bardzo silni i pracowici, nie boją się wysiłku, choć sprawdzają się także przy zadaniach bardzo delikatnych. Posiadają zdolności dyplomatyczne.

ZWIĄZKI

Cenią niezależność i muszą dojrzeć do związku. Szukają swojej połówki dopiero wtedy, gdy czują, że są gotowi. Szukają partnera, który zaakceptuje ich bezpośredniość i zmysłowość oraz fantazję. Zależy im na długotrwałym związku, ale lubią pościg i walkę o partnera.

Najlepsi partnerzy to: BHARANI, AŚWINI, PUNARVASU, SWATI, UTTARA ASZADHA, ŚRAWANA

Najmniej odpowiedni partnerzy: UTTARA BHADRA, ĆAJTRA, DHANISZTA

Obciążenie karmiczne z ANURADHA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Ogromna zmysłowość. Uwielbiają być dotykani i przytulani. Bardzo lubią seks i mogą się w nim zatracić. Lubią rywalizację. Mają jednak również inne zainteresowania i mogą mieć tendencję do zaniedbywania partnera. Mogą być agresywni i zawłaszczający - bez względu na płeć.

Zgodność seksualna 100% - BHARANI, REVATI

Zgodność seksualna 75% - KRITTIKA, ROHINI, MRIGASIRA, PUŚJA, HASTA, SWATI, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - DHANISZTA i PURVA BHADRA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

KRITTIKA

11 - 25 maja

Symbol: OWCA

Kolor: BIAŁY

Główna gwiazda: ALCJON

Słowa klucze: "ogień, ciepło i moc"

Słynni przedstawiciele: Cher, Stevie Wonder, George Lucas

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby inteligentne i błyskotliwe, przyciągające uwagę.  Naturalni wojownicy z instynktem opieki i ochrony. Łatwo wpadają w gniew, ale zasadniczo unikają konfrontacji. Osobowość człowieka biznesu. Mogą reagować dwojako: jak ekstrawertyk i jak surowy purytanin

ZWIĄZKI:

Zmysłowi i namiętni, lubią się przytulać i być blisko drugiego człowieka. Nie lubią jednak walczyć o partnera - wolą odejść. Natomiast docenią bezwarunkową miłość i pozostaną wierni. Zazwyczaj ukrywają jakąś część siebie.

Najlepsi partnerzy to: DŻJESZTHA, PUŚJA, SATABHISZAK

Najmniej odpowiedni partnerzy: ROHINI, SWATI, REVATI, UTTARA ASZADHA (aczkolwiek nie ma takich nakszatr, z którymi związek byłby kompletnie nieudany)

Obciążenie karmiczne z WAJSIAKHA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Lubią się bawić i kokietować, natomiast nie będą zabiegać o uwagę partnera. Nie przejawiają aktywności w związku, wolą być zdobywani, niż zdobywać. Późno rozwijają swoją seksualność.

Zgodność seksualna 100% - KRITTIKA, PUŚJA

Zgodność seksualna 75% - BHARANI, UTTARA PHALGUNI, SWATI, HASTA, UTTARA ASZADHA, UTTARA BHADRA, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ŚRAWANA, PURVA ASZADHA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

ROHINI

25 maja - 8 czerwca

Symbol: WĄŻ

Kolor: BIAŁY

Główna gwiazda: ALDEBARAN

Słowa klucze: "piękno i pasja"

Słynni przedstawiciele: Ian Fleming, Marilyn Monroe, Clint Eastwood

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby bardzo atrakcyjne, pełne uroku, zazwyczaj obdarzone dużą urodą. Bardzo emocjonalne, romantyczne, pełne poświecenia, łatwo je zranić. Przyzwyczajone do luksusu. Jednocześnie są zaborcze i podatne na uzależnienia, a także zazdrosne i mściwe. Zdarza się, że pasja może ich zaślepiać. Mają skłonności do niskiej samooceny i pakowania się w "trójkąty" miłosne.

ZWIĄZKI:

Mają wiele miłości do ofiarowania i oczekują tego od partnera. Chcą kochać bezwarunkowo i na całe życie. Miłość jest najważniejsza rzeczą w ich życiu, zrobią dla niej wszystko. Szukają związku doskonałego, mogą zatem czuć się nieusatysfakcjonowani w całkiem dobrym związku, jeśli nie jest on idealny. Niestety oszukują samych siebie i często wiążą się z ludźmi niewiernymi i egoistycznymi.

Najlepsi partnerzy to: BHARANI, AŚWINI, PUŚJA, ASZLESZA, ŚRAWANA I REVATI

Najmniej odpowiedni partnerzy: KRITTIKA, MAGHA, WAJSIAKHA, ASZLESZA

Obciążenie karmiczne z SWATI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Aktywnie wyrażają seksualność. Potrafią być hipnotyczni w swojej atrakcyjności. Zaloty planują drobiazgowo, ale oczekują sygnału - choćby delikatnego - od partnera, zanim uczynią pierwszy krok.

Zgodność seksualna 100% - ROHINI, MRIGASIRA

Zgodność seksualna 75% - AŚWINI, BHARANI, SATABHISZAK, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - UTTARA ASZADHA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

MRIGASIRA

8 - 21 czerwca

Symbol: WĄŻ

Kolor: SREBRNY

Główna gwiazda: ORION

Słowa klucze: "intelektualny wojownik"

Słynni przedstawiciele: Che Guevara, Paul McCartney, Jean-Paul Sartre

CECHY OSOBOWOŚCI:

Silni indywidualiści, często charyzmatyczni o cechach przywódczych, ostrym intelekcie i dowcipie. Przyjemność sprawia im wygrywanie potyczek słownych i kłótni, lubią udowadniać innym swoją błyskotliwość. Uwielbiają sport i nowe wyzwania. Są dynamiczni, potrzebują ruchu i działania. Łatwo się nudzą, kiedy się nic nie dzieje. Brakuje im jednak wiary we własne możliwości. Bardzo wrażliwi na krytykę i emocjonalni, przeżywają doznane przykrości bardzo dramatycznie.

ZWIĄZKI

Są raczej biernym partnerem, czekają aż ktoś inny zrobi pierwszy krok. Szukają związków, które będą fascynować ich intelektualnie, a partner będzie przynajmniej dorównywał. Stawiają dosyć wysoką poprzeczkę. Często jednak trzymają dystans.

Najlepsi partnerzy to: HASTA, ROHINI, ARDRA, REVATI

Najmniej odpowiedni partnerzy: PUŚJA, CAJTRA, PURVA ASZADHA

Obciążenie karmiczne z DHANISZTA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Ich seksualność jest bardzo prywatna i namiętna. Hipnotyzują swoją zmysłowością, ale też trzymają swoją namiętność mocno ukrytą. Tylko osoba, której naprawdę pragną potrafi wyzwolić w nich ogromną pasję.

Zgodność seksualna 100% - MRIGASIRA, ROHINI

Zgodność seksualna 75% - AŚWINI, BHARANI, SATABHISZAK, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - UTTARA ASZADHA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

ARDRA

22 czerwca - 5 lipca

Symbol: PIES

Kolor: ZIELONY

Główna gwiazda: al-Han'ah

Słowa klucze: "polityczny strateg"

Słynni przedstawiciele: Księżna Diana, George Michael, Meryl Streep

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby silne, dynamiczne, zorientowane na działanie. Stale szukają nowych wyzwań i zadań. Atrakcyjne są dla nich nowości i zmiany. Są błyskotliwi i zazwyczaj promieniują wewnętrznym blaskiem. Często obdarzeni nieprzeciętna urodą. Otacza ich charyzma i podziw innych. Są ambitni i niezwykle moralni. Posługują się ogromną intuicją, maja tez dar czerpania ukrytej wiedzy bezpośrednio ze źródła. To najbardziej naturalni uzdrowiciele zodiaku.

ZWIĄZKI

Szukają partnera, który uszanuje ich dążenie do wolności. Są idealistami, rozglądają się za kimś aktywnym, dynamicznym, ale jednocześnie głęboko duchowym, kto zrozumie w pełni ich wewnętrzne potrzeby.

Najlepsi partnerzy to: MRIGASIRA, ARDRA, SWATI, PURVA ASZADHA, UTTARA BHADRA, REVATI

Najmniej odpowiedni partnerzy: DZJESZTHA

Obciążenie karmiczne z ŚRAWANA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Chcą zdobywać. Jeśli ktoś ich pociąga będą zachowywać się jak łowcy polujący na upatrzoną zdobycz. Są bardzo zmysłowi i mogą być cudownymi kochankami. Niemniej niezależność seksualna jest dla nich kluczowa sprawą i zaangażowanie się w związek może być dla nich trudne.

Zgodność seksualna 100% - ARDRA, MULA

Nie ma znaków o zgodności 75%

Zgodność seksualna 50% - AŚWINI, BHARANI, ROHINI, MRIGASIRA, PUNARVASU, ASZLESZA, UTTARA PHALGUNI, HASTA, SWATI, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA, ŚATABHISZAK, UTTARA BHADRA, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ANURADHA i DŻJESZTHA

Pozostałe znaki to 25% zgodności, czyli słabo.

PUNARVASU

5 - 19 lipca

Symbol: KOT

Kolor: GRAFITOWY

Główna gwiazda: GEMINORIUM

Słowa klucze: "kosmiczna matka"

Słynni przedstawiciele: Harrison Ford, Rembrandt, Robert Bruce

CECHY OSOBOWOŚCI:

To osoby troskliwe i kochające. Lubią się opiekować innymi i udzielać im wsparcia, doradzać i wychowywać. Jeśli nie posiadają rodziny, udzielają się poprzez stowarzyszenia i fundacje. Świetnie komunikują się z ludźmi. Chcą być zaangażowane, w ich życiu stale musi się coś dziać, muszą mieć cel i plan. Jest jednakże w nich wewnętrzna izolacja. Często odrywają się od rzeczywistości i żyją w swoim wewnętrznym świecie. Potrzebują ciągłych zmian.

ZWIĄZKI:

Raczej nieszczęśliwi, jeśli są kochani tylko przez jedną osobę. Chcą być otoczeni przez tłumy i ich partner musi to zaakceptować. Jednakże potrafią być wierni, a także opiekować się i udzielać rad tym, których kochają.

Najlepsi partnerzy to: BHARANI, PUŚJA, SWATI, UTTARA BHADRA

Najmniej odpowiedni partnerzy: DŻJESZTHA, SATABHISZAK

Obciążenie karmiczne z UTTARA ASZADHA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Niezależni, nie lubią kontroli, wybierają samotność. Jeśli dokonają wyboru, wysyłają bardzo subtelne sygnały i czekają, aż druga strona wykona pierwszy krok.

Zgodność seksualna 100% - PUNARVASU, ASZLESZA

Zgodność seksualna 75% - ANURADHA, DŻJESZTHA, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - MAGHA, PURVA PHALGUNI

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

PUŚJA

19 lipca - 2 sierpnia

Symbol: TRYK

Kolor: CZERWONY i CZARNY

Główna gwiazda: AN-NATHRAH

Słowa klucze: "aromatyczny i kwitnący"

Słynni przedstawiciele: Raymond Chandler, Ernest Hemingway, Sir Edmund Hillary

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby pracowite, przytłoczone obowiązkami, dla których ważną sprawą jest wyrażanie wiedzy. Mają wiele pomysłów, są niesłychanie twórczy. Często nie zdają sobie sprawy z własnej wartości. Żyją w konflikcie z samymi sobą. Mają dużą cierpliwość w znoszeniu bólu i przeciwności losu. Mogą jednak stać się zbyt dogmatyczni i bać się postępu.

ZWIĄZKI:

Bardzo niezależni tego samego oczekują od partnera. Nie chcą się angażować. Nie potrafią wyrażać uczuć, nawet przed tymi, których kochają. Są nieśmiali. Są dobrymi przyjaciółmi, ale zbyt wiele oczekują od innych.

Najlepsi partnerzy to: ASWINI, ASZLESZA, ROHINI, PUNARVASU, REVATI

Najmniej odpowiedni partnerzy: ĆAJTRA, DHANISZTA

Obciążenie karmiczne z PURVA ASZADHA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Lubią się bawić i kokietować, natomiast nie będą zabiegać o uwagę partnera. Chcą być stroną dominującą. Nie będą natomiast okazywać zazdrości. Seks musi być dla nich zabawą, rzadko interesują ich długotrwałe związki.

Zgodność seksualna 100% - KRITTIKA, PUŚJA

Zgodność seksualna 75% - BHARANI, UTTARA PHALGUNI, SWATI, HASTA, UTTARA ASZADHA, UTTARA BHADRA, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ŚRAWANA, PURVA ASZADHA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

ASZLESZA

2 - 16 sierpnia

Symbol: KOT

Kolor: CZARNY i CZERWONY

Główna gwiazda: HYDRA

Słowa klucze: "hipnotyczny"

Słynni przedstawiciele: Mata Hari, Madonna, Alfred Hitchcock

CECHY OSOBOWOŚCI:

Hipnotyczni i przenikliwi, mają głęboki wgląd w ludzką naturę i wszelkie tajemnice. Niezależni, często są samotnikami. Cenią ciszę i spokój, lubią medytację. Inteligentni i dowcipni, rozumieją przeznaczenie i karmę, potrafią być mądrymi doradcami. Są ambitni, opanowani, mówią cicho, ale i tak maja posłuch. Negatywne cechy to zaborczość, sarkazm i mściwość.

ZWIĄZKI:

Samowystarczalni i dominujący, zaborczy i niezależni chcą być w centrum zainteresowania partnera, mieć go pod kontrolą i jednocześnie zachować wolność. Bywają bardzo atrakcyjni, miewają wielu wielbicieli, ale trudno im stworzyć harmonijny związek.

Najlepsi partnerzy to: PUŚJA, AŚWINI, ASZLESZA

Najmniej odpowiedni partnerzy: UTTARA ASZADHA

Obciążenie karmiczne z MULA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Prowokujący i niezależni skupieni są na sobie i własnej przyjemności. Ich zachowanie może przypominać narcyzm. Bywają zazdrośni, choć sami lubią otaczać się płcią przeciwną. W głębi pozostają samotnikami.

Zgodność seksualna 100% - PUNARVASU, ASZLESZA

Zgodność seksualna 75% - ANURADHA, DŻJESZTHA, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - MAGHA, PURVA PHALGUNI

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

MAGHA

16 -30 sierpnia

Symbol: SZCZUR

Kolor: KOŚĆ SŁONIOWA

Główna gwiazda: REGULUS

Słowa klucze: "sława i władza"

Słynni przedstawiciele: Bill Clinton, Roman Polański, Lew Tołstoj

CECHY OSOBOWOŚCI:

Sprytni, inteligentni i przedsiębiorczy maja wielu przyjaciół. Pociąga ich moc i władza, zatem często obejmują role przywódcze większych lub mniejszych grup. Są dobrymi politykami, lubią pracować dla dobra innych. Są upartymi tradycjonalistami, czasem trzymają sie przestarzałych poglądów. Maja jednak dużo szacunku dla innych i nie pozwalają sobie nikogo krzywdzić. Bywają aroganccy i wybuchowi.

ZWIĄZKI:

Ich wizja partnerstwa jest na tyle wyidealizowana, ze bardzo trudno im znaleźć swoją połówkę. Pomimo radości życia, często są samotni. Kobiety ponad związek przedkładają karierę zawodową.

Najlepsi partnerzy to: DŻJESZTHA, PURVA PHALGUNI

Najmniej odpowiedni partnerzy: UTTARA ASZADHA, ŚRAWANA

Obciążenie karmiczne z REVATI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Zawsze gotowi do seksu z nienasyconym seksualnym apetytem cieszą sie wielokrotnym zbliżeniem w czasie jednego spotkania. Cieszą sie seksem od wczesnych lat i zalecają się przy każdej okazji gdzie tylko można.

Zgodność seksualna 100% - MAGHA, PURVA PHALGUNI

Nie ma znaków o zgodności seksualnej 75%

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ASZLESZA, PUNARVASU

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

PURVA PHALGUNI

30 sierpnia - 13 września

Symbol: SZCZUR

Kolor: JASNY BRĄZ

Główna gwiazda: AZ-ZUBRAH

Słowa klucze: "kreatywność i powodzenie"

Słynni przedstawiciele: Raquel Welch, Antoni Dworzak, Barry Gibb

CECHY OSOBOWOŚCI:

Charyzmatyczni, pełni ciepła i czarujący potrafią w pełni cieszyć się życiem. Mają wiele szczęścia i z łatwością osiągają sukcesy. Pozytywnie nastawieni do świata sa lubiani i zazwyczaj wszystko im sie udaje. Cenią wygodne warunki i po to zdobywają pieniądze. Bardzo ważną rolę w ich życiu odgrywają dzieci i rodzina - sa dobrymi rodzicami. Cechuje ich szczerość i naturalny autorytet.

ZWIĄZKI:

Zazwyczaj tworzą udane związki. Dążą do utrzymania stałego partnera. Potrafią się poświęcać, kochają dzieci, mocno się przywiązują. Związki podtrzymują przez wspólne zainteresowania.

Najlepsi partnerzy to: MAGHA, UTTARA PHALGUNI, PURVA PHALGUNI

Najmniej odpowiedni partnerzy: CAJTRA i DHANISZTA

Obciążenie karmiczne z UTTARA BHADRA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Potrafi w pełni cieszyć się seksem. jednak czekają, aż zostaną poderwani, sami wysyłają tylko ukryte sygnały. Namiętność podsycają walką.

Zgodność seksualna 100% - MAGHA, PURVA PHALGUNI

Nie ma znaków o zgodności seksualnej 75%

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ASZLESZA, PUNARVASU

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

UTTARA PHALGUNI

13 - 26 września

Symbol: BYK

Kolor: JASNONIEBIESKI

Główne gwiazdy: AL SARFAH

Słowa klucze: "walka z przeznaczeniem"

Słynni przedstawiciele: Greta Garbo, Sophia Loren, Bruce Springsteen

CECHY OSOBOWOŚCI:

Przyjaźni, ciepli, pragnący dawać innym jak najwięcej. Są atrakcyjni, charyzmatyczni i ambitni. Nie boją się ciężkiej pracy. Bywają silni i odważni. Potrafią dobrze planować. Jednak nie wierzą w siebie, maja sporo lęków i niepokoju wynikających z braku zaufania we własne zdolności. Praktyczni, pracowici, realistyczni.

ZWIĄZKI

Potrzebują związków. Perfekcjoniści, którzy mogą odczuwać niezadowolenie, jeśli pobierają się z rozsądku i związek nie wydaje się doskonały. stanowczy i niezależni. Są jednak hojnymi dawcami, lubią poświęcać czas rodzinie. Oczekują kochania i doceniania.

Najlepsi partnerzy to: PURVA PHALGUNI, ANURADHA, ROHINI, MRIGASIRA

Obciążenie karmiczne z PURVA BHADRA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Wymagają podtrzymywania zainteresowania. Łatwo się nudzą, pomimo że pragna związku. Trzeba ich stymulować i nie poddawać się zbyt łatwo. Lubią czuć, że ścigają i zdobywają

Zgodność seksualna 100% - UTTARA PHALGUNI, UTTARA BHADRA

Zgodność seksualna 75% - KRITTIKA, PUŚJA, HASTA, SWATI, ANURADHA, DŻJESZTHA,

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - CAJTRA, WAJSIAKHA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

HASTA

26 września - 10 października

Symbol: KROWA

Kolor: ZIELONY

Główne gwiazdy: AL-AUWA

Słowa klucze: "joga i indywidualność"

Słynni przedstawiciele: Mahatma Gandhi, Briggitte Bardot, Susan Sarandon

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby zmienne, o wahających się nastrojach, niepewne, wrażliwe i delikatne. Na zewnątrz pełne uroku - kobiety są bardzo ładne, mężczyźni zazwyczaj przystojni. Jest to natura wiecznie poszukująca i niespełniona, trawiona wewnętrznym niepokojem. Wierzą, że ich życie zależy wyłącznie od nich i z prawdziwa pasją potrafią pracować nad zbudowaniem własnego szczęścia, co zazwyczaj im się udaje. Stąd przekonanie, ze sa prawdziwymi szczęściarzami.

ZWIĄZKI

W partnerstwie są hojni materialnie, a jeśli prawdziwie pokochają także wierni i troskliwi. Chociaż na zewnątrz pozornie spokojni i zdystansowani, to wewnątrz są niepewni, wrażliwi i niestabilni emocjonalnie. Oczekują zrozumienia i wsparcia.

Najlepsi partnerzy to: MRIGASIRA, ĆAJTRA, PURVA ASZADHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: AŚWINI, ŚATABHISZAK

Obciążenie karmiczne z ŚATABHISZAK - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Natura dzika i nieujarzmiona, nieco przyziemna. Mogą zachowywać się w sposób agresywny i szorstki. Są jednak bardzo zmysłowi. W związkach intymnych niestety bywają niewierni, ponieważ przede wszystkim ważna jest dla nich niezależność.

Zgodność seksualna 100% - HASTA, SWATI

Zgodność seksualna 75% - BHARANI, KRITTIKA, PUŚJA, UTTARA PHALGUNI, UTTARA BHADRA, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - AŚWINI, ŚATABHISZAK

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

CAJTRA

10 - 23 października

Symbol: TYGRYS

Kolor: CZARNY

Główne gwiazdy: SPICA

Słowa klucze: "piękno"

Słynni przedstawiciele: Luciano Pavarotti, Roger Moore, Martina Navratilova

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby dynamiczne, towarzyskie, inteligentne, lecz w głębi duszy nieco ekscentryczne, posiadające swój własny wewnętrzny świat i doskonale znoszące samotność. Mimo umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktów, potrzebują czasu, by się zaprzyjaźnić. Ambitni i charyzmatyczni przywódcy. Posiadają niezmiernie żywy umysł, w którym co chwilę rodzą się nowe pomysły. Są zmienni i szybko się nudzą. Sprawdzają się w sporcie, ponieważ radzą sobie świetnie z problemami i wyzwaniami.

ZWIĄZKI

Są to osoby bardzo niezależne, a owa niezależność jest ich bardzo mocna i ważna cechą. W związku także zachowują spora dozę wolności i nie potrafią dać z siebie zbyt dużo czy rezygnować ze swoich spraw, znajomości czy przyjemności. Bywają niewierni. Związki ich są nietypowe.

Najlepsi partnerzy to: HASTA, MULA, WAJSIAKHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: PURVA PHALGUNI, BHARANI, ANURADHA

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Bardzo silna seksualność sprawia, że poszukują partnera, który jest w stanie sprostać ich ogromnym potrzebom i nieprzeciętnej zmysłowości. Są bardzo namiętni, lubią być uwodzeni w wyrafinowany sposób. Bywają zaborczy i wówczas walczą o swojego partnera.

Zgodność seksualna 100% - ĆAJTRA, WAJSIAKHA

Zgodność seksualna 50% - ROHINI, MRIGASIRA, MAGHA, PURVA PHALGUNI, UTTARA ASZADHA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - UTTARA PHALGUNI, UTTARA BHADRA

Pozostałe znaki to 25% zgodności, czyli słabo.

SWATI

23 października - 6 listopada

Symbol: BAWÓŁ

Kolor: CZARNY

Główne gwiazdy: ARCTURUS

Słowa klucze: "sukces, ambicja, niezadowolenie"Słynni przedstawiciele: Bill Gates, Pablo Picasso, Vivien Leigh

CECHY OSOBOWOŚCI:

Pomysłowi, ambitni, ciekawi świata, żądni sukcesu żyją ciągle w biegu. Chętnie podejmują ryzyko, którego inni unikają. Są dobrymi strategami i politykami, ale niestety sa tez zbyt idealistyczni i nie rozumieją krytyki pod swoim adresem. Są praktyczni, chcą byc najlepsi, ale nie rozpoznają własnych ograniczeń, co przynosi im straty, pomimo zdolności do osiągnięcia dobrobytu.

ZWIĄZKI

Szukają partnera idealnego, oczekują perfekcji i doskonałości, a kiedy okazuje sie nieosiągalna stają się krytyczni i zrzędliwi, co zakłóca harmonię w związku. Jednak wysoko cenią małżeństwo i zobowiązania.

Najlepsi partnerzy to: BHARANI, AŚWINI, ARDRA, PUNARVASU, HASTA, SWATI, PURVA ASZADHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: REVATI

Obciążenie karmiczne z ROHINI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Mogą być skrajnie zmysłowi, ale potrafią również ukrywać to i ujawniać jedynie najbliższej osobie. Seks należy do mniej ważnych spraw w ich życiu, szczególnie w porównaniu z innymi ambicjami. Potrafią tez spokojnie kontrolować swoja seksualność.

Zgodność seksualna 100% - HASTA, SWATI

Zgodność seksualna 75% - BHARANI, KRITTIKA, PUŚJA, UTTARA PHALGUNI, UTTARA BHADRA, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - AŚWINI, SATABHISZAK

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

WAJSIAKHA

6 - 19 listopada

Symbol: TYGRYS

Kolor: ZŁOTY

Główne gwiazdy: AZ-ZUBANAN

Słowa klucze: "mądrość i aspiracje"

Słynni przedstawiciele: Hillary Clinton, Maria Skłodowska-Curie, Katharine Hepburn

CECHY OSOBOWOŚCI:

Są to osoby otoczone zawsze ludźmi, w stosunku do których zajmują pozycję doradcy i nauczyciela. Mają zdolności do tworzenia pozytywnych relacji i głębokiego rozumienia innych. Są ambitni, spragnieni sukcesów, chociaż nie są materialistami. Wyzwania inspirują ich do działania. Ich wachlarz zainteresowań jest bardzo szeroki, począwszy od prostych zajęć, a skończywszy na tematach tajemniczych i niezbadanych. Znają się na modzie. Są opanowani.

ZWIĄZKI

Związki są dla nich tematem trudnym i budzącym mnóstwo niepokoju. Z tego powodu mogą często zmieniać partnerów lub zachowywać dystans nawet wtedy, kiedy są naprawdę zaangażowani. Z wiekiem zaczynają bardziej rozumieć uczucia i radzić sobie z własnym wnętrzem.

Najlepsi partnerzy to: ĆAJTRA, DŻJESZTHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: REVATI

Obciążenie karmiczne z KRITTIKA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

To osoby o ogromnej seksualności, która w pewien sposób dominuje ich całe życie. Sa aktywni, dynamiczni i nieustępliwi w tej dziedzinie. Duży seksualny apetyt powoduje, ze szukają partnerów, którzy będą w stanie zaspokoić ich potrzeby.

Zgodność seksualna 100% - WAJSIAKHA, ĆAJTRA

Zgodność seksualna 50% - ROHINI, MRIGASIRA, MAGHA, PURVA PHALGUNI, UTTARA ASZADHA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - UTTARA PHALGUNI, UTTARA BHADRA

Pozostałe znaki to 25% zgodności, czyli słabo.

ANURADHA

19 listopada - 2 grudnia

Symbol: ŁANIA

Kolor: CZERWONOBRĄZOWY

Główne gwiazdy: trzy gwiazdy na głowie SKORPIONA

Słowa klucze: "boska miłość"

Słynni przedstawiciele: Indira Gandhi, Goldie Hawn, Jimi Hendrix

CECHY OSOBOWOŚCI:

To osoby, które całe życie poszukują doskonałości, biorąc na siebie mnóstwo obowiązków. Dysponują ogromna wytrzymałością i nakręca ich celowość tego, co robią. Żyją w skrajności, wahają się miedzy ekstremalnymi punktami życia: od wzlotów, do upadków, od radości, do depresji, od duchowości, do materializmu... Są inteligentni i skomplikowani. Tajemniczy, nie odkrywają swoich kart przed obcymi, często nie są rozumiani przez ludzi.

ZWIĄZKI

Poszukują prawdziwej, głębokiej miłości na śmierć i życie. Uczucie jest dla nich bardzo ważne i dla miłości są w stanie wiele poświęcić. Najmocniej ze wszystkich znaków są wypełnieni gorącą potrzebą kochania i bycia kochanym.

Najlepsi partnerzy to: DŻJESZTHA, ROHINI

Najmniej odpowiedni partnerzy: ĆAJTRA

Obciążenie karmiczne z BHARANI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Związki seksualne są dla nich związane bezpośrednio z miłością. Bez uczuć nie maja dla nich zbyt wielkiego znaczenia. Szukając idealnego uczucia, mogą zmieniać związki dość często.

Zgodność seksualna 100% - ANURADHA, DŻJESZTHA

Zgodność seksualna 75% - AŚWINI, PUNARVASU, ASZLESZA, UTTARA PHALGUNI, ŚATABHISZAK, UTTARA BHADRA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - MULA, ARDRA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

DŻJESZTHA

2 - 15 grudnia

Symbol: JELEŃ

Kolor: KREMOWY

Główne gwiazdy: ANTARES

Słowa klucze: "Kundalini"

Słynni przedstawiciele: Maria Callas, Walt Disney, Frank Sinatra

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby zainteresowane szczególnie sprawami tajemnymi, lubią rozwiązywać zagadki. Nie wahają się przed sięganiem do rożnych dziwnych technik, włącznie z okultystycznymi. Inteligentni i błyskotliwi, często próbują wyjść poza możliwości intelektualne. Bardzo ambitni. Zazwyczaj osiągają wszystko, czego zapragną, a także to, czego innym nie udało się zdobyć. Potrafią radzić sobie z przeszkodami. Dążą do zmiany. Podatni na uzależnienia.

ZWIĄZKI

Przede wszystkim poszukują partnera podniecającego i stymulującego intelektualnie. W związku zazwyczaj są dominujący. Bardzo zmienni - w jednym momencie zakochani do szaleństwa, w drugim odchodzą bez słowa do kogoś innego.

Najlepsi partnerzy to: ANURADHA, MAGHA, KRITTIKA

Najmniej odpowiedni partnerzy: ARDRA, PUNARVASU

Obciążenie karmiczne z ASWINI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Potrafią zapragnąć kogoś do autentycznego szaleństwa i pogoń za obiektem pożądania staje się wówczas prawdziwą obsesją. Nic nie może stanąć im na drodze. Na co dzień jednak sa aktywni seksualnie i bardzo zmienni.

Zgodność seksualna 100% - DZJESZTHA, ANURADHA

Zgodność seksualna 75% - ASWINI, PUNARVASU, ASZLESZA, SATABHISZAK, UTTARA PHALGUNI, UTTARA BHADRA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ARDRA, MULA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

MULA

15 - 28 grudnia

Symbol: PIES

Kolor: MUSZTARDOWY

Główne gwiazdy: VICRTAU

Słowa klucze: "esencja"

Słynni przedstawiciele: Jane Fonda, Mao Tse-Tung, Isaak Newton

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby nie znoszące nudy. Lubią, kiedy coś się dzieje wokół nich, kochają podróże i odkrywanie nowych miejsc. Kochają życie na krawędzi. Są bardzo pomysłowi, a jednocześnie skromni i zdyscyplinowani. Zadowalają się prostymi warunkami życia. Dość łatwo przystosowują się do nieoczekiwanych zmian. Kierują się wyłącznie własnymi wyborami i chcą żyć po swojemu. Nie obawiają sie samotności, gdyż w głębi duszy maja swój własny świat, w którym czują się najlepiej.

ZWIĄZKI

Są zmienni i niezdecydowani. Jako partnerzy wykazują się niestabilnością i brakiem odpowiedzialności. Szukają ideału, który nie istnieje. Często wybierają samotność. Dobre związki tworzą tylko z tymi, którzy nie wymagają tradycyjnych zasad i przystosowania się.

Najlepsi partnerzy to: PURVA ASZADHA, MULA, CAJTRA

Najmniej odpowiedni partnerzy: PUNARVASU, UTTARA PHALGUNI

Obciążenie karmiczne z ASZLESZA

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Bardzo zabiegają o tych, których kochają. Są namiętni i ogromnie zmysłowi. Seks znaczy dla nich wiele. Jednakże ta zmysłowa osobowość powoduje, ze mają także wielu partnerów i często ich zmieniają.

Zgodność seksualna 100% - MULA, ARDRA

Zgodność seksualna 50% - ASWINI, BHARANI, ROHINI, MRIGASIRA, PUNARVASU, ASZLESZA, UTTARA PHALGUNI, HASTA, SWATI, SRAWANA, SATABHISZAK, REVATI, PURVA ASZADHA, UTTARA BHADRA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ANURADHA, DZJESZTHA

Pozostałe znaki to lub 25% zgodności, czyli słabo.

PURVA ASZADHA

28 grudnia - 11 stycznia

Symbol: MAŁPA SAMIEC

Kolor: CZARNY

Główne gwiazdy: AN-NAIM

Słowa klucze: "charyzma"

Słynni przedstawiciele: Elvis Presley, Joanna d'Arc, David Bowie

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby twórcze, inteligentne, utalentowane.  Dzięki uzdolnieniom artystycznym często staja się sławne na polu rozrywki lub sztuki, chociaż zazwyczaj są  bardzo skromne. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest ciągła zmienność. Nigdy nie są tacy sami, w ciągu życia wielokrotnie zmieniają filozofię. Przez to są bardzo zagadkowi i bywa, ze otoczenie ich nie rozumie, oskarża o fałsz. Tymczasem są to zmiany przekonań i szybka adaptacja do nowych sytuacji.

ZWIĄZKI

Ponieważ ich natura podlega ciągłemu rozwojowi, a zatem i zmianom, trudno jednoznacznie określić jakim są partnerem. Na pewno zmiennym, a zatem, aby być z nimi w związku  trzeba umieć nadążać za diametralnymi zmianami ich filozofii i stylu życia. Ich największym wrogiem jest nuda.

Najlepsi partnerzy to: REVATI, MULA

Najmniej odpowiedni partnerzy: DHANISZTA

Obciążenie karmiczne z PUŚJA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

To osoby o ogromnym niesłabnącym apetycie na seks. Są tez ogromnie pomysłowi w tej sferze, a ich związki intymne nie należą zapewne do nudnych. Pragną doświadczać na całego. Co najbardziej charakterystyczne: są wierni jednemu partnerowi.

Zgodność seksualna 100% - PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Zgodność seksualna 75% - AŚWINI, BHARANI, PUNARVASU, ASZLESZA, UTTARA ASZADHA, ŚATABHISZAK, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - KRITTIKA, PUŚJA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

UTTARA ASZADHA

11 - 24 stycznia

Symbol: MANGUSTA

Kolor: MIEDZIANY

Główne gwiazdy: AL-BALDAH

Słowa klucze: "duchowe osamotnienie"

Słynni przedstawiciele: Arystoteles Onassis, Antoni Czechow, Federico Fellini

CECHY OSOBOWOŚCI:

To wyjątkowo inteligentna i błyskotliwa osobowość. Zazwyczaj jest to też natura przywódcy, kogoś kto potrafi osiągnąć sukces i poprowadzić do niego innych. Jest na wskroś uczciwy i pod tym względem uparty i nieustępliwy. Bezlitośnie zwalcza wszelkie oszustwa. Brakuje mu choćby grama tolerancji. Bardzo ambitny. Ma plany i zamierzenia, dla których potrafi porzucić wszystko i ze wszystkiego zrezygnować. Potrzebuje samotności.

ZWIĄZKI

To bardzo nietypowa osobowość. Chociaż potrzebują miłości, potrzebują równie silnie niezależności i najlepiej czują się w samotności, gdzie mogą pracować nad rozwojem duchowości. Nie interesują ich tradycyjne związki, a jedynie unikalne układy, w których mogą się rozwijać wewnętrznie.

Najlepsi partnerzy to: UTTARA BHADRA, PURVA ASZADHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: MAGHA, ASZLESZA

Obciążenie karmiczne z PUNARVASU - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Te osoby mogą być wspaniałymi, pomysłowymi kochankami. Są dynamiczni i aktywni, chętnie inicjują związki intymne. Potrafią walczyć o osobę, która zdobyła ich zainteresowanie. Gra erotyczna przebiega szybko i partnerzy rozkochują się w tym znaku.

Zgodność seksualna 100% - UTTARA ASZADHA

Zgodność seksualna 75% - KRITTIKA, PUŚJA, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ROHINI, MRIGASIRA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

ŚRAWANA

24 stycznia - 6 lutego

Symbol: MAŁPA

Kolor: JASNONIEBIESKI

Główne gwiazdy: ALTAIR

Słowa klucze: "dźwięki ciszy"

Słynni przedstawiciele: Paul Newman, Clark Gable, W. A. Mozart

CECHY OSOBOWOŚCI:

Silni, elastyczni i bardzo samodzielni. Potrafią radzić sobie z przeciwnościami. Bardzo twardzi, nieustępliwi i uparci ponad wyobrażenie. Żyją w swoich własnych światach i nie bardzo liczą się z otoczeniem i zasadami, z tym co można, a czego nie wolno. W głębi wrażliwi i emocjonalni. Posiadają umiejętność słuchania, są dobrymi politykami i przywódcami. Potrafią rozwiązywać problemy innych ludzi. Inteligentni. Powinni służyć innym poprzez np. wolontariat.

ZWIĄZKI

Osoby pełne emocji, których nie chcą pokazywać na zewnątrz. Nie umieją też mówić o swoich uczuciach. Oczywiście pragną partnera i miłości, ale wyłącznie na własnych warunkach. Partner musi być wyrozumiały, tolerancyjny i umieć wiele wybaczyć. Często zostają samotni.

Najlepsi partnerzy to: BHARANI, UTTARA BHADRA, PUŚJA

Najmniej odpowiedni partnerzy: MAGHA

Obciążenie karmiczne z ARDRA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Osoby rozrywkowe i towarzyskie, przeskakujące z kwiatka na kwiatek. Nie traktują seksu poważnie, lubią się nim bawić jak dzieci. Skore do humoru i roześmiane, są tez niestety bardzo nieprzyzwoite, skłonne do dziwnych upodobań.

Zgodność seksualna 100% - ŚRAWANA, PURVA ASZADHA

Zgodność seksualna 75% - AŚWINI, BHARANI, PUNARVASU, ASZLESZA, UTTARA ASZADHA, ŚATABHISZAK, REVATI

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - KRITTIKA i PUŚJA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

DHANISZTA

6 - 19 lutego

Symbol: LWICA

Kolor: SREBRNY

Główne gwiazdy: SA'D-AS-SUUD

Słowa klucze: "muzyka"

Słynni przedstawiciele: Mia Farrow, Juliusz Verne, Galileusz

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby charyzmatyczne, promieniujące na innych swoim blaskiem. Są bardzo inteligentne i zazwyczaj staja się liderami w tej sferze, którą wybiorą. Maja dar rozumienia innych ludzi, a także dar przekazywania wiedzy. Potrafią połączyć sprawy materialne z duchowymi i odczuwają więzi łączące te dwa światy. Są serdeczni, życzliwi, skorzy do bezinteresownej pomocy innym. Altruistyczne działania są dla nich ważne i pomagają im poznać sens istnienia.

ZWIĄZKI

Zazwyczaj maja szczęśliwe związki, ponieważ są oddanymi i uczciwymi partnerami. Stawiają na partnerstwo i jednakowe zasady dla obojga. Poprzeczkę jednak ustawiają wysoko. Są wymagający. Są charyzmatyczni i pełni wewnętrznej siły.

Najlepsi partnerzy to: ŚATABHISZAK, KRITTIKA

Najmniej odpowiedni partnerzy: UTTARA BHADRA

Obciążenie karmiczne z MRIGASIRA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Ich seksualność jest silna, potrafia ja okazywać i nie wahają się walczyć i zdobywać obiektu pożądania. Cieszą się seksem, są namiętni. Pozostają wierni partnerom, z którym doznają zaspokojenia, tak długo, jak partner również dochowa wierności. Nie są zaborczy.

Zgodność seksualna 100% - DHANISZTA, PURVA BHADRA

Zgodność seksualna 50% - ROHINI, MRIGASIRA, MAGHA, PURVA PHALGUNI, PURVA ASZADHA, UTTARA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - BHARANI, REVATI

Pozostałe znaki to 25% zgodności, czyli słabo.

ŚATABHISZAK

19 lutego - 4 marca

Symbol: KOŃ

Kolor: SELEDYNOWY

Główne gwiazdy: SA'D-AL-AKHBIYAH

Słowa klucze: "wgląd, intuicja"

Słynni przedstawiciele: Elizabeth Taylor, P. A. Renoir, Wilhelm Grimm

CECHY OSOBOWOŚCI:

Osoby bardzo inteligentne, silne i przedsiębiorcze. Spostrzegawcze i działające w sposób celowy.  Potrafią zdobyć wszystko, czego zapragną. Zasadnicze, noszą maskę, pod którą skrzętnie ukrywają swoje najmniejsze nawet słabości, aby niezmiennie trzymać fason. Brakuje im niestety wiary w siebie, a także we własne możliwości i umiejętności, nie doceniają własnych osiągnięć. Przejmują się głęboko każdą porażką.

ZWIĄZKI

Na zewnątrz pozornie tradycjonaliści, w rzeczywistości poszukują układów niezwykłych, nietypowych i niezmiernie ekscytujących. To sprawia, że nierzadko bywają niewierni i przeskakują z jednego związku w drugi. Trudno im wyrażać swoje pragnienia.

Najlepsi partnerzy to: DHANISZTA, ROHINI, KRITTIKA

Najmniej odpowiedni partnerzy: PUNARVASU, HASTA

Obciążenie karmiczne z HASTA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Niepewni, wstydliwi i nieśmiali nie umieją mówić o swoich pragnieniach i potrzebach. Mają duży temperament, ale pomimo tego raczej nigdy nie przejawiają inicjatywy. Towarzyszy im wewnętrzne spięcie i nerwowość.

Zgodność seksualna 100% - ŚATABHISZAK, AŚWINI

Zgodność seksualna 75% - ROHINI, MRIGASIRA, ANURADHA, DŻJESZTHA, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - SWATI, HASTA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

PURVA BHADRA

4 - 17 marca

Symbol: LEW

Kolor: SREBRNY

Główne gwiazdy: AL-FARGH-AL-MUKDIM

Słowa klucze: "pokój i ideologia"

Słynni przedstawiciele: Michał Anioł, Jurij Gagarin, Michael Caine

CECHY OSOBOWOŚCI:

To osoby pełne współczucia i wewnętrznej mądrości. Spokojne, łagodne, ciepłe, życzliwe, hojne i troskliwe. Zawsze można liczyć na ich pomoc i wsparcie, także psychiczne, ponieważ umieją słuchać i rozumieją innych ludzi. Są idealistami walczącymi o sprawiedliwość. Często poświęcają innym za dużo własnej energii i czasu, ponieważ dobro drugiej osoby jest u nich na pierwszym miejscu. Maja wspaniała wyobraźnię oraz zdolności twórcze. Nie dbają o pieniądze. Bronią swoich przekonań.

ZWIĄZKI

To wspaniały oddany małżonek, przyjaciel lub rodzic, ponieważ wszelkie związki emocjonalne są dla niego ogromnie ważne. Szuka takiego związku, który da mu całkowite spełnienie. Problemem jest to, ze bardzo łatwo go oszukać i wykorzystać, wierzy bowiem bliskim osobom bez zastrzeżeń.

Najlepsi partnerzy to: UTTARA BHADRA, MRIGASIRA

Najmniej odpowiedni partnerzy: DŻJESZTHA

Obciążenie karmiczne z UTTARA PHALGUNI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE:

Bardzo silna, dynamiczna i dominująca osobowość. Mają ogromny seksualny apetyt i są zdecydowanie witalni. Bywają aroganccy i czasami wydaje im się, że odrobina zainteresowania wystarczy, aby zdobyć każdego, kogo zapragnęli.

Zgodność seksualna 100% - PURVA BHADRA, DHANISZTA

Zgodność seksualna 50% - ROHINI, MRIGASIRA, MAGHA, PURVA PHALGUNI, PURVA ASZADHA, UTTARA ASZADHA, ŚRAWANA 

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - BHARANI, REVATI

Pozostałe znaki to 25% zgodności, czyli słabo.

UTTARA BHADRA

17 - 31 marca

Symbol: KROWA

Kolor: PURPURA

Główne gwiazdy: AL-PARGH-AL-MUKDIM

Słowa klucze: "piękna ciemność"

Słynni przedstawiciele: Jan Sebastian Bach, Elton John, Steve McQueen

CECHY OSOBOWOŚCI:

To osoby mądre i duchowo dojrzałe. Mają zazwyczaj przeczucia dotyczące rzeczywistości i doskonale pojmują sens duchowy wydarzeń. Potrafią trafnie zinterpretować najgłębsze znaczenie tego, co się wokół nich dzieje. Intuicjoniści i obserwatorzy. Znakomici nauczyciele, psycholodzy i doradcy. Są hojni i bardzo lubią obdarowywać innych, dzielić się wiedzą lub wspierać drugiego człowieka w inny sposób. Szanują ludzi bez względu na rasę czy kolor skóry. Maja w sobie wiele prawdziwego współczucia.

ZWIĄZKI

Pragnie idealnego związku, potrafi wiele wysiłku włożyć w to, aby taki układ zbudować. Jeśli jednak nie jest w stanie osiągnąć celu, odchodzi do kogoś innego lub znika, by żyć w samotności, w której także dobrze się odnajduje.

Najlepsi partnerzy to: PURVA BHADRA, REVATI, UTTARA ASZADHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: BHARANI, ĆAJTRA

Obciążenie karmiczne z PURVA PHALGUNI - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Potrafi pięknie wyrażać swoja seksualność i zaspokoić zarówno siebie jak i partnera. Zupełnie jednak nie dba o swoje życie seksualne. Ma pomimo tego szczęście i potrafi ułożyć je sobie zgodnie z upodobaniami. Jeśli mu to się nie uda, potrafi żyć bez tego.

Zgodność seksualna 100% - UTTARA BHADRA, UTTARA PHALGUNI

Zgodność seksualna 75% - KRITTIKA, PUŚJA, HASTA, SWATI, ANURADHA, DZJESZTHA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - ĆAJTRA, WAJSIAKHA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.

REVATI

31 marca - 13 kwietnia

Symbol: SŁOŃ

Kolor: BRĄZOWY

Główne gwiazdy: BATN-AL-HUT

Słowa klucze: "czystość"

Słynni przedstawiciele: Marlon Brando, Omar Sharif, Bettie Davis

CECHY OSOBOWOŚCI:

To wyjątkowe istoty: bezinteresowne, serdeczne, życzliwe. Zazwyczaj - niezależnie od wykonywanego zawodu - pracują na rzecz innych, wspierają nas cicho, bez nadawania rozgłosu swoim działaniom. Nie oczekują pochwał i głośnych okrzyków wdzięczności za swoją troskę i starania. Jednak często mogą czuć się niedoceniane i niezauważane. Maja zazwyczaj niskie poczucie wartości, są skromni, nieśmiali, a nierzadko stawiają siebie w roli ofiary.

ZWIĄZKI

To osoby, które są bardzo hojne i chętnie dają - również w sferze uczuć. Brakuje im jednak poczucia własnej wartości. Z tego powodu są bardzo zazdrosne. Nie potrafią zaufać partnerowi. Często czują się nieszczęśliwe i niekochane.

Najlepsi partnerzy to: UTTARA BHADRA, PURVA ASZADHA

Najmniej odpowiedni partnerzy: WAJSIAKHA

Obciążenie karmiczne z MAGHA - absolutnie trudny i pełen cierpienia związek

ZWIĄZKI SEKSUALNE

Te osoby nie są zainteresowane samym seksem dla seksu. Intymnym związkom musi towarzyszyć miłość i poczucie bliskości. Unikają układów pozbawionych emocjonalności. Nie szukają partnerów i nie inicjują związków, są raczej bierne.

Zgodność seksualna 100% - REVATI, BHARANI

Zgodność seksualna 75% - KRITTIKA, ROHINI, MRIGASIRA, PUSJA, HASTA, SWATI, PURVA ASZADHA, ŚRAWANA

Absolutne seksualne przeciwieństwo i 0% zgodności - DHANISZTA, PURVA BHADRA

Pozostałe znaki to 50% lub 25% zgodności, czyli średnio lub słabo.


ZRÓDŁO : pospertia.edu / horoskopyFazi

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.