Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Athame/Sztylet/Miecz

Ceremonialny, zwykle obusieczny sztylet o czarnej rękojeści, jedno z kilku narzędzi czarownic, czarowników, magów i okultystów. Używany przy ceremoniach i rytuałach do kierowania energią zawartą w kręgu. Athame przyporządkowany jest Ogień ( według niektórych tradycji powietrze). Nazwa jest zniekształconą nazwą rytualnego noża z Klucza Salomona.
Słowo 'athame" wymawia się na kilka sposobów. Jako, że Athame symbolizuje w rytuale pierwiastek męski, zamoczenie athame w kielichu reprezentuje zjednoczenie pierwiastka męskiego i żeńskiego.
Jest podstawowym narzędziem w religii wicca, ale nie tylko. W Satanizmie również występuje.

Wygląd Athame może się różnić w zależności od ścieżki magicznej i tradycji, którą podąża właściciel.

RYTUAŁ POŚWIĘCENIA ATHAME

W dniu poświęcenia Athame, stawiamy na Ołtarzu czerwoną świecę, kadzidło w ulubionym zapachu i olejek zapachowy, zapalniczkę  i Athame.
Po zachodzie Słońca nacieramy świeczkę olejkiem od końca do knota. Zapalamy świecę i kadzidło.
Bierzemy Athame w obie dłonie (tak aby wnętrze dłoni i athame były skierowane do góry). Skupiamy się i wypowiadamy :

"Hel, Ya, Yae, Va, Adonay, Cados, Cados, Aborel, Elohim, Agla, Agiel, Asel, Sadon, Esul, Eloha, Elohiu, Yeny, Del, Agios, Barael, Barael"

Kładziemy Athame na Ołtarz i odmawiamy :

" O bogowie wszechmocni, którzy stworzyliście wszystko z niczego, nie gardźcie swym sługą, który zwraca się ku Wam z koronymi modły. Raczcie pobłogosławić, oczyścić i poświęcić ten sztylet, aby był godnym i zdolnym do wykonania mych operacji. Bogowie wszechmocni, użyczcie mi wiedzy, wszechrzeczy i niechaj przez zasługę Waszej wiedzy sztylet stanie się czystym dla was, przez imię wasze."

Pozwalamy dopalić się świecy i kadzidłu do końca. Athame powinien być zawinięty w białą serwetkę i leżeć w miejscu znanym tylko magowi razem z innymi przedmiotami rytualnymi.LINKI : 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.