poniedziałek, 26 września 2016

Święta - część IX - Samhain Halloween Wszystkich Świętych

31 października

Jeśli chodzi o to święto w satanizmie to polecam ten link, do bloga Czarnego Żmija (tłumaczenia Joy Of Satan) bez sensu żebym wszystko przepisywała, skoro tutaj jest to już zrobione :

Samhain / Halloween - Satanizm

Samhain-najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza koniec lata. Związane jest z zakończeniem żniw i roku według kalendarza celtyckiego (współcześnie umownie 31 października / 1 listopada).

Według wierzeń w noc wigilii Samhain duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Celtowie gasili wszelkie ogniska, kaganki i pochodnie, żeby ich domy wyglądały na zimne i niegościnne, a poza domem wystawiali żywność dla duchów. Sami ubierali się w stare, podarte ubrania i chodzili po wsiach udając brudnych włóczęgów, dzięki czemu miał ich nie zechcieć żaden duch.

Iryjczycy jeszcze w V w. n.e. w miejscu Mag Slecht mieli – według legend zapisanych w pochodzącej z XII wieku n.e. Księdze z Leinster – ofiarowywać bóstwu o imieniu Cromm Cruaich (Głowie Grobowca bądź Skrwawionej Głowie) to wszystko, co pierworodne, i co trzeciego syna. Dom wodza miał być podpalany, a on sam – symbolicznie zabijany.

Z Samhain wywodzi się zwyczaj Halloween.

Samhain 1 (LINK)
Halloween Tradycje (LINK)
Samhain 2 (LINK)
Halloween - tradycje 2 (LINK)

Jeśli chodzi o samo obchodzenie święta. Ja np co rok staram się odprawić rytuał, a potem zwyczajnie iść się bawić, niemniej jeśli aura na dworze jest "sprzyjająca", wolę iść na cmentarz nocą i kontaktować się ze zmarłymi jako, że jestem Medium.

http://www.mrooczlandia.com/magia/publikacje/halloween/ - KSIĘGA HALLOWEEN

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.