niedziela, 22 stycznia 2017

Magia Żywiołów - część III - Woda

                                                                WODA

Podstawowa natura : oczyszczenie, uspokojenie, leczenie, przemijanie
Rodzaj energii : receptywna
Kolor : niebieski
Miejsca : morze, rzeka, jezioro, studnia, basen, sypialnia (sen), fontanna, sanatorium
Cel rytów : oczyszczenie, miłość, sen, marzenia, siła psychiczna, spokój, związki partnerskie
Formy rytualne : spryskiwanie, rozpuszczanie, polewanie, wrzucanie do wody, picie, kąpiele
Zioła : rośliny wodne, wodorosty, kwiaty
Kamienie : przezroczyste, błękitne, (ametyst, akwamaryn, turmalin)
Metale : srebro, rtęć
Instrumenty muzyczne : instrumenty metalowe rezonujące
Zwierzęta : zwierzęta wodne
Pora roku : jesień
Strona świata : zachód
Narzędzia magiczne : naczynie, kielich
Wiek : wiek dojrzały
Znaki Zodiaku : Rak, Ryby, Skorpion
Symbole naturalne : naczynia z wodą, muszle
Magia podporządkowana : morze, studnie, rzeki, lustra, śnieg, lód, mgła
Czas : wieczór
Zmysł : smak
Zapachy : wanilia, drzewo sandałowe
Istoty : Rusałki
Ciało niebieskie : Księżyc
Faza Księżyca : ubywający
Tarot : Kielichy
Myśl przewodnia : wyzwanie

Wyraża głębokie uczucia, intuicję, harmonię, czułość i opiekuńczość. Uczy poddania się i zaakceptowania zmian. Kiedy jej brakuje człowiek nie umie odprężyć się i zrelaksować, nie umie okazywać i przeżywać głębokich uczuć. Jest jak pustynia, oparty wyłącznie na reakcjach na zewnętrzne doznania. Staje się obojętny i chłodny. Nadmiar Wody to przede wszystkim bierność i lenistwo, ale także nadwrażliwość i przesada emocjonalna.Kierunkiem Wody w magicznym kręgu jest zachód, kolorem niebieski lub błękitno zielony, a symbolizuje ją kielich lub inne naczynie, na przykład filiżanka, napełnione wodą lub winem. W Tarocie odpowiadają jej Puchary. Każde zetknięcie z Wodą może być magiczne, wszystko zależy od naszego podejścia. Nawet zmywanie naczyń może być medytacją, co potwierdzi każdy mnich buddyjski. Jednak o wiele ciekawszą i pełniejsza formą kontaktu z Wodą jest kąpiel w morzu, jeziorze, rzece czy nawet w wannie. Szczególną moc oczyszczającą posiada wodospad, który tysiącami kropel energetyzuje nasze ciało. Jest to także jeden z najpiękniejszych symboli Feng Shui, zapewniający powodzenie w wielu dziedzinach życia. Każdy, kto choć raz widział rozpościerające się nad wodospadem tęcze, kto choć raz usłyszał łoskot spadającej na kamienie wody wie, że zjawisko to tworzy najbardziej magiczne miejsca na ziemi.Równie silnie działa morze, które swoją głębią, siłą i bezkresem przypomina nasze uczucia. Wewnątrz naszej podświadomości, jak w morzu, tkwią emocje, niektóre równie zdradliwe jak wodorosty i podwodne rafy, inne radosne jak kolorowe ukwiały i zatopione skarby. To w morskiej toni powstaje cud: w środku muszelki w bólu rodzi się prześliczna perła. Podobnie jak z cierpienia rodzą się szlachetne uczucia, znamionujące dojrzałość człowieka. W warunkach domowych doskonałą praktyką może być zwykły prysznic. Systematyczne polewanie karku zimną wodą pomaga pozbyć się lęków, obaw, nieśmiałości. Myjąc się pod prysznicem można wykonać doskonałe oczyszczenie. Wystarczy uruchomić wizualizację i wyobrażać sobie negatywne emocje w postaci koloru, obojętnie: czarnego, brązowego czy czerwonego, który silnym strumieniem zostaje wypłukany z naszego ciała i barwiąc wodę u naszych stóp spływa do kratki ściekowej.O dobroczynnym i odprężającym wpływie kąpieli nie muszę nikogo przekonywać. Można dosypać do wanny trochę ziół lub płatków kwiatów i słuchając relaksującej muzyki odczuwać uzdrawiające działanie Wody na nasze ciało i psychikę. Kamienie szlachetne zanurzone na kilka godzin w studni nabierają szczególnej mocy. Pomagają zrozumieć własne uczucia, wejrzeć w głąb podświadomości i — jak twierdzą niektórzy — poznać ukryte prawdy o innych. Przeważnie jednak Woda służy do oczyszczania kamieni używanych wcześniej do uzdrawiania lub magicznych rytuałów. Najlepiej skutkuje zanurzenie ich w słonej wodzie morskiej lub położenie pod wodospadem. W tym ostatnim przypadku kamienie oprócz oczyszczenia zostają naładowane potężną energią.

Pierwiastek ten stoi w opozycji do Ognia, jest żywiołem o cechach Wilgoci i Zimna, ekspansywność Ognia została tutaj zastąpiona cechą kurczenia się. Biegun aktywny jest życiodajny, odżywczy i zachowawczy, zaś negatywny pozostaje destruktywnym, fermentującym. Woda jest pierwiastkiem stricte żeńskim i nieekspansywnym. Aspektem Wody jest Ciemność, która to jest zaprzeczeniem natury Światła – posiada cechy pasywne, negatywne. Zarówno Światło jak i Ciemność powstały poprzez wzajemne odziaływanie Ognia i Wody.

Rusałki - Istoty wody w swej naturze są najbardziej przychylne człowiekowi, ciekawe naszego planu i ludzi samych w sobie. Podania mówią o ich łagodnym usposobieniu i dużej wrażliwości. Aby przywołać te duchy, mag musi „spiętrzyć” żywioł Wody w swoim otoczeniu. Najlepiej rozpocząć przywołanie w czasie odpowiadającym tattwie wody lub w porze wieczornego półmroku. Pokój należy pogrążyć wówczas w zielonym świetle, a jako środek pomocniczy ustawić kielich z wodą i wypalić mirrę, lotos bądź inne wodne kadzidło. Przywołania dokonuje się będąc zwróconym na zachód. Do nawiązania kontaktu można posłużyć się magicznym lustrem.Władcą Rusałek jest Niksa
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.