czwartek, 20 kwietnia 2017

Miotła Czarownicy

Okrągła miotła jest od dawna związana z czarownicami i magią, zarówno w bajkach jak i w rzeczywistości. Miotła to jedno z niezbędnych narzędzi stosowanych w czarach, a jednocześnie przedmiot obecny w każdym domu i dzięki temu „bezpieczny” (szczególnie w czasach polowań na czarownice).
Miotły używa się jako różdżki, za pomocą której kierować można pozytywnymi energiami, „wymiatać” złe moce, wyznaczać magiczne kręgi czy zamiatać palenisko. W dawnej Irlandii używano dwóch związanych w kształt krzyża mioteł do zabezpieczania domostw przed negatywnymi wpływami.
Aby samodzielnie wykonać czarodziejską miotłę, gromadzimy metrowy (lub odrobinę dłuższy) gładki kij o średnicy mniej więcej 3 cm (można go udekorować wedle woli), pęk słomy lub witek brzozowych (o dł. 40-50 cm) oraz metr sznurka z naturalnego materiału.
Układamy słomę lub witki wzdłuż jednego końca kija, tak aby koniec trzonka i koniec witek był na jednym poziomie i bardzo mocno przywiązujemy je sznurkiem. Dodatkowo można wzmocnić łączenie klejem. Następnie odginamy witki w dół tak aby ich końce wystawały poza trzonek. Na koniec przewiązujemy witki od góry sznurkiem po raz drugi. Można przyciąć witki aby miotła była estetyczna.


Kij lub Latający Kostur (Magiczna Miotła Wiedźmy) - WICCA
      a. Długi drewniany kij służył kiedyś do wielu celów.
        (1) Była to tyczka wędrowca używana w czasach kiedy drogi nie były utwardzone i nie było wybrukowanych ulic miasta.
           (a) Kiedy zapragniesz wyrwać się z miasta aby wykonać rytuały, może ci się on bardzo przydać.
        (2) Zazwyczaj przedstawia on fallus i jego końcówka dotykająca ziemi jest specjalnie rzeźbiona aby wzmocnić ów efekt.
           (a) Praktyka używania go jako latającego kija podczas rytuałów płodności nie wymaga więc wyjaśnień.
           (b) Podczas tańców, wiedźmy mogą skakać pośród zboża siedząc okrakiem na swych "latających miotłach" aby pokazać jak bardzo pragną by zboże urosło. To doprowadziło do powstania wierzeń że wiedźmy latają na swych fruwających miotłach.
W dodatku, w celu zamaskowania kija przed dostrzeżeniem go przez osoby postronne, nakładano na jeden z jego końców strzechę z miotły czyniąc tym samym praktyczne narzędzie do zmiatania liści i gałązek z miejsca w którym wiedźmy chciały zakreślić swój krąg.
           (a) Jak już wspomniano, ludzie którzy nie rozumieli przeznaczenia "Latającej Miotły" ale widzieli ją używaną w rytuałach, a następnie gdy wiedźmy tańczyły z miotłami, to ukazywali swe skojarzenia na swych wyobrażeniach wiedźm.
      b. Tradycyjnie, różdżka była ścinana z drzewa poświęconego Bogini lub Bogowi.
        (1) W praktyce może temu posłużyć każdy gatunek twardego drzewa.

LINKI :

Jak zrobić miotłę czarownicy
Okulta - Miotła - wehikuł czarownic
Miotła
Miotła#2

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.