piątek, 3 kwietnia 2015

Egzorcyzmy katolickie - Wprowadzenie/Przebieg

Nie musi to być czysto katolickie czy chrześcijańskie. Piszę o tym, bo jest to póki co jedyny znany mi sposób pozbywania się bytów, które opętały/przyczepiły się do człowieka. Nie mniej katolickie obrzędy to również magia o czym należy pamiętać. Katolicy wierzą w swoją magię i rytuały i dlatego to działa. Bo podstawą jest wiedzieć/wierzyć, że magia działa, która jest niczym innym jak siłą umysłu.

Same egzorcyzmy możemy podzielić na dwie kategorie :

-wypędzanie lub wydalanie energii negatywnej lub negatywnie usposobionych istot z innych bytów materii nieożywionej, takich jak budowle i pomieszczenia, świece, minerały i inne predmioty

-wypędzanie lub oczyszczanie ludzi, nad którymi władzę przejął inny duch. Obecność pacjenta podczas egzorcyzmów nie jest konieczna.

Nasza psychika może być w każdej chwili zaatakowana przez duchy, które dążą do opętania. Skala tego zjawiska może obejmować pojawianie się lekkich chorób lub spowodować całkowitą zmianę charakteru czy osobowości. Sama ofiara nie potrafi rozpoznać pojawiających się symptomów jako objawów opętania.

Według egzorcystów istnieją dwie drogi prowadzące do opętania :

1. Zaproszenie ducha do naszego umysłu uczynione z własnej głupoty i zbytniej ciekawości lub poprzez niekontrolowane i bezmyślne wywoływanie duchów, zbyt silne przywiązanie do osoby, która zmarła, pamiętając że smutek umacnia przywiązanie, co powoduje, że duch również się zamartwia i powstaje coś w rodzaju błędnego koła. Istnieje więc niebezpieczeństwo wciągnięcia tego ducha do własnego umysłu. Taka osoba może czuć się zupełnie dobrze i normalnie, tylko jej decyzje i działania mogą być dziwne. Przerwanie tego koła zależy wyłącznie od osoby żywej.

2. Duch może wejść do nas bez zaproszenia, jest to wtedy opętanie wbrew woli.

Każdy z tych dwóch rodzajów opętań prowadzi do bardzo poważanych problemów samej ofiary jak również wpływa na jego otoczenie i ludzi, na których ofiara ma wpływ. Niewykluczone, że ofiara może być opętana przez kilka duchów, z których każdy może wywoływać inne objawy chorobowe. Kiedy choroba jest spowodowana przez "chore duchy" to medycyna konwencjonalna staje się nieskuteczna.

Najnowsze badania ezoteryków i egzorcystów udowodniły, że najszybszą drogą wiodącą ku opętaniu jest alkohol ponieważ wtedy nasz umysł jest "otwarty" i nieświadomy. Należy również zwrócić uwagę na szpitale jako, że w szpitalu umiera bardzo dużo ludzi i można domniemywać, że większość tych dusz jest bardzo przywiązana do ziemi. Według egzorcystów do opętań najczęściej dochodzi podczas operacji ponieważ wtedy chory zostaje odcięty od swojej świadomości.
Opętanie może mieć również miejsce w przypadku rozdwojenia jazni, jest to rodzaj zaburzenia umysłowego, w którym całe fragmenty świadomości i osobowości danego człowieka zaczynają się ukrywać w podświadomości. W zasadzie zaczyna się to już od wczesnego dzieciństwa, niewłaściwie traktowanie dziecka, zaniedbanie, zbytnie karanie, zachęcają dziecko do rozwijania w swojej wyobrazni tajemnego miejsca, gdzie może bezpiecznie się schronić. Dziecko zaczyna chronić tę część swojego "ja"nie tylko przed światem, ale i przed najbliższym otoczeniem. Przez cały czas rozwija w sobie ten dar rozdzielania jazni. Ta druga, skrywana  i rozwijana przez lata osobowość nie tylko może oddziaływać na uczucia i działania pierwszej osobowości, ale także przejąć całkowitą nad nią kontrolę.
Może więc kierować ciałem takiego człowieka, chodzić, działać, żyć. Może też odczuwać niepokój. Działa w taki sam sposób jak duch opiekuńczy, czy duch opętania.
Poznanie potencjalnych zródeł opętania, od tych najzwyklejszych po te diaboliczne, pomoże zrozumieć, jak ważne jest podejście i dobranie odpowiedniej myśli i dostrojenie się do przekazu energii duchowej.

Istnieje wiele zachowań, które są bardzo charakterystyczne dla osób, które zostały prawdopodobnie opętane :

-silne negowanie otaczającego świata i otoczenia
-głębokie i silne stany depresyjne
-brak koncentracji i opanowania
-objawy masochizmu oraz dążenie do wyrządzenia sobie krzywdy
-pojawiają się symptomy choroby chronicznej
-dochodzą do głosu zachowania kryminalne
-pojawiają się myśli samobójcze

UWAGA! Przebieg takich egzorcyzmów jest typowo katolicki/chrześcijański! Zamieszczam go typowo teoretycznie jako coś co warto znać jako ciekawostkę! Nie mniej, jak napisałam poprzednio : wiara czyni cuda, więc nie jest powiedziane, że i taka chrześcijańska magia nie zadziała.

Trzeba pamiętać, że egzorcysta podczas egzorcyzmów ryzykuje najwięcej, jest bowiem najważniejszym elementem trójcy, na którą składają się trzy czynniki : opętany, zły duch i egzorcysta.
Opętanie nie ma nic wspólnego z magią a duch jest rzeczywisty. Jest osobą i posiada inteligencję. Nie jest ze świata materialnego, dlatego jest nadprzyrodzony, ale istnieje w naszym świecie.
Każdy duch zarówno dobry jak i zły śledzi nasze codzienne życie i co gorsze, jest wstanie manipulować niektórymi elementami naszego życia i świata materialnego i przeważnie czyni to na swój własny użytek. Potrafi wywołać niesamowite odgłosy, chociaż sam takim odgłosem nie jest. Przedmioty potrafią unosić się w powietrzu, przechodzić przez ściany, spadać może deszcz kamieni, lub mogą lać się strugi wody, a drzwi i szuflady same się otwierają i zamykają.
Duch taki został nazwany poltergeist. Są to duchy bardziej złośliwe niż grozne i potrafią być tak dokuczliwe, że ludzie opuszczają takie nawiedzone miejsca. Według wielu egzorcystów nie są one uważane za duchy, ale za przejaw zaburzeń podświadomości jednego z domowników.
Duchy mogą również stanowić uśpioną siłę dawno zmarłych ludzi, której w sprzyjających warunkach nadaje wyraz podświadoma reakcja ludzi.

Wracając do egzorcyzmów, to centralną figurą wszelkich egzorcyzmów nie jest duch, a egzorcysta. Tylko od niego wszystko zależy, chociaż sam nic nie zyskuje. Co więcej podejmując się zadania ryzykuje dosłownie wszystkim, co ma dla niego jakąkolwiek wartość. Każdy egzorcysta musi stawić czoła czystemu złu i stoczyć z nim walkę, indywidualną i czasami gorzką.

RAZ ROZPOCZĘTY EGZORCYZM NIE MOŻE BYĆ PRZERWANY, DOPÓKI NIE WYŁONI SIĘ ZWYCIĘZCA I ZWYCIĘŻONY!.

Niezależnie od wyniku takiej walki, bezpośredni kontakt ze złem, jest zawsze w jakiejś mierze fatalny dla egzorcysty. Musi się on zgodzić na grozne i nieodwracalne zubożenie swojej jazni. Coś w nim umiera. W każdym przypadku część jego człowieczeństwa nie wytrzymuje bezpośredniego zetknięcia się z przeciwieństwem jego natury i przeważnie jest to strata nie do odrobienia. Nic za tę stratę nie otrzymuje. Jeśli wygra jest to najmniejsza cena jaką musi zapłacić, gdy przegra ucierpi jeszcze więcej. Musi jednak ponownie stanąć do walki, bowiem musi pokonać tego, który mu się kiedyś oparł.

Objawy opętania :

Patrząc na opętanego można odnieść wrażenie, że gwałtowne transformacje fizyczne, zmieniające życie opętanych, mogą się zmienić w prawdziwe piekło. Ich normalne czynności wydalnicze potęgują się i przesycone są nienaturalnym odorem. Zmienia się ich cera przyjmując barwę sepii, która może świadczyć o niedoborze krwi. Występują zwolnione odruchy, a czasami i one zanikają. Może zanikać oddech i to na dłuższy czas. Trudno jest też wyczuć bicie serca. Twarz się zniekształca, stając się nienaturalnie napiętą i gładką.

Podczas trwania egzorcyzmów można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy, które pomogą nam w zwycięskiej walce. Czasami zły duch zdradza swą obecność, a potem skrywa się jakby opuścił już ciało opętanego. Egzorcysta nie powinien się tym zwieść, aż nie dojrzy oznak uwolnienia.
Czasami duch sprawia, że chory zasypia, lub ukazują mu się wizje. Zezwala też np na przyjęcie komunii świętej, aby zwieść egzorcystę.
W niektórych przypadkach duchy ujawniają tajemny urok i tego, który je rzucił oraz sposób w jaki go można zdjąć. Egzorcysta nie powinien się odwoływać do nikogo spoza duchownych kościoła.
Egzorcysta nie może głosić wielkich przemówień ani stawiać zbędnych pytań płynących z czystej ciekawości, które nie mają nic wspólnego z jego pracą. Nie wolno mu dawać wiary duchom jeśli będą próbowały przekonywać, że są duszą świętego lub zmarłej osoby lub, że jest dobrym aniołem.

Egzorcysta powinien zadawać duchowi następujące pytania :

-liczba imion opętańczych duchów
-kiedy weszły do opętanego
-i inne tego rodzaju pytania

Może również nakazać duchowi wyjawienie, czy opętanie nastąpiło za sprawą jakiegoś magicznego uroku, czaroksięskiego działania czy za sprawą dziwnych znaków.
Jeśli to będzie jakiś przedmiot należy dążyć do tego by duch wyjawił ich położenie. Egzorcysta musi także powstrzymać pychę i kpiny oraz głupotę złego ducha.
Musi powtarzać często słowa, które niepokoją ducha. W kościele katolickim do egzorcyzmów używa się wyłącznie słów z biblii nigdy swoich własnych.
Główne części obrzędu są wykonywane przez samego egzorcystę. Asystenci oznaczenie w tekście literą "A", przyłączają się do niego podczas czytania psalmów i ewangelii, oraz wygłaszają "amen". Powinno być nie mniej niż czterech asystentów. Asystenci muszą natychmiast i bez oporów wykonywać wszystkie polecenia egzorcysty, choćby wydawały się im nieludzkie i absurdalne. Nie mogą podejmować żadnych samowolnych działań i nie wolno im pod żadnym pozorem rozmawiać z opętanym. Duch atakuje intensywnie i bezpośrednio tylko egzorcystę.
Czas trwania egzorcyzmu narzucają zwykle okoliczności. Wszyscy, którzy się w niego angażują muszą dysponować nieograniczonym czasem. W opisach egzorcyzmów nie trwają one krócej niż 10-12 godzin. Bywa i tak, że trwają dwa-trzy dni.

Wszystko zależy od egzorcysty, nie ma żadnego podręcznika opisującego egzrocyzm, kościół opracował oficjalny tekst egzorcyzmów, ale jest to jedynie dokładna formuła uzupełniona o modlitwy i rytuały tak, aby egzorcysta dysponował pewnym wzrocem, którego musi przestrzegać.
Wszyscy egzorcyści twierdzą, że każdy egzorcyzm przebiega według stałego schematu. Składa się z następujących etapów :

1. Stwierdzenie obecności złego ducha - daje się odczuć już przy wejściu egzorcysty, o ile ma miejsce prawdziwe opętanie. Nie sposób udowodnić, że istnieje, ale wszyscy obecni czują obecność obcej istoty. Nie można jej dokładnie umiejscowić. Czasami wyczuwa się więcej niż jedną istotę, raz mówi "ja" innym razem "my". Ta obecność nienawidzi dla samej nienawiści i pragnie zniszczenia człowieka.

2. Gra pozorów - w początkowym stadium egzorcyzmu duch czyni wszystko aby ukryć się za opętanym i wydać się tą samą osoba co opętany. Może się też odwoływać do faktów z przeszłości lub jego znanych wspomnień, który nie zna nikt poza ofiarą. Czasami potrzeba wiele czasu, aby egzorcysta przełamał tę barierę. Może w tym właśnie miejscu powstać punkt krytyczny. Jeżeli egzorcysta nie zdoła przekroczyć tej bariery to już wiadomo, że przegrał. Dopiero podczas tego etapu egzorcysta dowiaduje się z jakim przeciwnikiem ma do czynienia. Przeważnie jest to istota bardzo inteligentna i przemyślna, a zarazem bardzo niebezpieczna ale i podatna na ciosy. Ta istota zna osobiste, a nie raz intymne szczegóły z życia wszystkich obecnych podczas egzorcyzmu. Egzorcysta musi liczyć się z tym, że wszystkie jego "grzechy" i słabości zostaną ujawnione przez ducha. Nie wolno dopuścić do zbędnej wymiany zdań.

3. Przełom - następuje coś co jest najtrudniejsze do zniesienia. W głowie egzorcysty następuje całkowity i przerażający chaos i egzorcysta ani na chwilę nie może temu ulec, ponieważ dostanie pomieszania zmysłów. Może mu się wydawać, że każda komórka jego ciała czuje rzucane obelgi i agresywne dzwięki. Odczuwają to wszyscy obecni, ale to egzorcysta stara się opanować tą burzę i on jest głównym celem ataku. Dopiero w tym etapie duch zaczyna mówić o opętanym jako o innej istocie.

4. Głosy - na tym etapie egzorcyzmu głos ducha przechodzi w straszliwy męczący bełkot. Wtedy dopiero pojmuje się, że nie jest to głos człowieka. Gdy chce się przejść do następnego etapu, trzeba koniecznie uciszyć głos. Trzeba dużego wysiłku i woli egzorcysty, aby go wyciszyć. Trzeba kategorycznie, tego zażądać oraz rozkazać duchowi wyraznie wymienić swoje imię. Należy to uczynić nie w swoim imieniu, ale w imieniu Jezusa i kościoła, do którego się należy, bowiem zwykła ludzka wola niestety nie sprosta nadprzyrodzonej. Zazwyczaj po takim rozkazie głos się ucisza, ale jednocześnie można odczuć ogromny wpływ jakiejś zagadkowej mocy. Teraz egzorcysta już wie, że może sprowokować ducha, aby ten sam przeszedł do następnego etapu.

5. Starcie - jest to najważniejszy punkt egzorcyzmu. Jest to bezpośredni pojedynek egzorcysty ze złym duchem. Jeśli do tej pory nie udało się egzorcyście poznać imienia ducha, teraz musi tego dokonać. Im więcej wyciągnie informacji tym łatwiej będzie go wypędzić kiedy nadejdzie ten właściwy moment.
Duch może grozić zabiciem swojego gospodarza. Wszystkie zmagania na tym etapie zależą od inteligencji samego ducha i stopnia opętania ofiary. Po uzyskaniu potrzebnych informacji od ducha osoba opętana już w pełni pojmuje, co w nią wstąpiło i w jaki sposób się to stało. Od tej chwili jest gotowa do współpracy z egzorcystą i można z nią rozmawiać.

6. Wygnanie - na tym etapie egzorcysta może odczuwać niesamowite bóle. Musi jednak wszystkie znieść. Musi do końca pokonać to co jest przerażające, ale zarazem inteligentne, wywrócone do góry nogami i w dodatku na lewą stronę. W samej końcówce zaczyna się wydzielać wprost niesamowity odór, prowadzący do mdłości. Gdy wygnanie ducha się skończy, wszyscy odczuwają, że w atmosferze pomieszczenia coś się zmienia. Całkowicie ustępuje wrażenie czyjejś obecności. W niektórych przypadkach może być słychać jakieś oddalające się dzwięki, ale przeważnie zapanowuje martwa cisza. Były opętany może pamiętać wszystko, ale częściej nie pamięta nic.

Przedmioty potrzebne w chrześcijańskim/katolickim egzorcyzmie :

-Biblia
-krzyż
-woda święcona
-hostia

TREŚĆ EGZORCYZMU

Inwokacja do Archanioła Michała

Egzorcysta : "Najchwalebniejszy Książę zastępów niebiańskich, Święty Michale Archaniele, ochroń nas w boju przed księciami i siłami, i władcami ciemności na tym świecie, przed duchową niegodziwością tych byłych aniołów. Przyjdz z pomocą ludziom, których Bóg uczynił na swój obraz i których odkupił z tyranii Szatana za wielką cenę. Kościół czci Ciebie jako pasterza i patrona swego. Pan polecił Twej opiece wszystkie dusze odkupionych, byś zwiódł je do szczęśliwości w Niebiosach. Módl się do Boga Pokoju, by zmiażdżył Szatana naszymi stopami; tak by Szatan nie mógł już niewolić ludzi i drogą tą szkodzić Kościołowi. Zanieś nasze modlitwy Najwyższemu Bogu, by łaska jego spłynęła na nas. Pojmij to zwierzę, tego starodawnego węża, który jest wrogiem i złym duchem i zamień go w wieczną nicość, by nie kusił już narodów."

Ogłoszenie Egzorcyzmów

E : "W imieniu Jezusa Chrystusa, Boga i Pana, za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy, Matki Bożej, Marii i Świętego Michała Archanioła, błogosławionych apostołów, Piotra i Pawła, wszystkich świętych oraz opierając się na świętym autorytecie naszego urzędu, zamierzamy przystąpić do wypędzenia diabolicznej plagi."

Modlitwa

E : "(Psalm 67) Bóg wstaje, a rozpraszają się Jego wrogowie.
Asystent : I pierzchają przed Jego obliczem ci, którzy Go nienawidzą.
E : Rozwiewają się, jak dym się rozwiewa
A : Jak wosk się rozpływa przy ognisku, tak giną przed Bogiem grzesznicy
E : Spójrzcie na krzyż Pana. Przepadnijcie wrogowie!
A : Starodawna siła zwycięży. Król Królów!
E : Okaż nam łaskę Panie!
A : Wedle naszej nadziei w Tobie!"

Mowa egzorcyzmująca Szatana i upadłych aniołów

E + A : "Wypędzamy cię, wszelki nieczysty duchu, wszelka siło szatańska, wszelka plago wroga z piekieł, wszelki legionie, wszelkie zgromadzenie, wszelka sekto sataniczna! W imię Pana Naszego Jezusa Chrystusa! Bądz wykorzeniony i pierzchnij na obraz Boga i odkupionej krwią Boskiej Owieczki. Nie waż się więcej, zwodniczy wężu, oszukiwać rasę ludzką, prześladować Kościół Boży, uderzać i targać wybrańców Boga jako plewy. Najwyższy Bóg rozkazuje ci to z Nim w swej wielkiej pysze współzawodniczyłeś. Wolą Jego jest zbawienie każdego człowieka i poznanie prawdy. Bóg Ojciec rozkazuje ci. Bóg Syn rozkazuje. Bóg Dych Święty rozkazuje ci. Chrystus rozkazuje ci, który jest wiecznym Słowem Boga, które stało się człowiekiem. On który unicestwił twą nienawistną zazdrość wobec zbawienia naszej rasy. On, który poniżył się, czyniąc się posłusznym śmierci, On, który buduje swój Kościół na niewzruszonej skale i który zadbał, by moce piekielne nigdy nie zapanowały po wsze czasy, nawet do kresu czasu ludzkiego. Sakrament Krzyża rozkazuje ci. Cnota wszelkich tajemnic chrześcijańskiej wiary rozkazuje ci. Najbardziej podniosła Matka Boża, Dziewica Maria rozkazuje ci. Ona, która stratowała twoją głowę od pierwszej chwili niepokalanego poczęcia. Wiara błogosławionych apostołów Piotra i Pawła rozkazuję ci. Krew męczenników i pobożne wstawiennictwo wszystkich świętych rozkazuję ci.
Więc przeklęty wężu i wszelkie moce szatańskie! Nakazujemy wam pod grozbą, przez żyjącego Boga, przez prawdziwego Boga, przez świętego Boga, przez Boga który tak ukochał świat, że oddał jedynego Syna swego tak, aby wszyscy, którzy wierzą w Niego, nie szczezli, lecz cieszyli się życiem wiecznym.
Zaprzestań zwodzić istoty ludzkie i podsuwać im truciznę wiecznego potępienia.
Zaprzestań szkodzenia Kościołowi i zastawiania pułapek na wolność Kościoła. Precz Szatanie! Twórco i panie wszelkiego fałszu! Wrogu ludzkiego zbawienia! Ustąp Chrystusowi, w którym nie znalazłeś nic ze swego zła. Ustąp świętemu, katolickiemu i apostolskiemu Kościołowi, który Chrystus sam stworzył swą krwią. Bądz poniżony pod potężną ręką Boga. Trwóż się i pierzchaj, gdy przywołujemy święte i przerażające dla ciebie imię Chrystusa. Bo lęka się go zły duch i podlegają mu potęgi i cnoty i aniołowie nieba. A cherubin i serafin sławią go niesłabnącym głosem, mówiąc : Święty! Święty! Święty! Pan Bóg zastępów niebieskich.
E : Panie wysłuchaj modlitwy nasze
A : A wołanie nasze niech do ciebie przyjdzie
E : Pan z wami
A : I z duchem twoim

Modlitwa

E : Módlmy się. Panie niebios! Panie ziemi! Panie aniołów! Panie archaniołów! Panie patriarchów! Panie proroków! Panie spowiedników! Panie dziewic! Boże któryś władny obdarzyć życiem wiecznym i spoczynkiem po trudzie! Nie ma Boga prócz Ciebie. Ani być innego nie może. Stwórco, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych! Królestwo Twoje nie zna granic! Pokornie błagamy Cię w Twym majestacie i chwale : uwolnij nas, władzą Twoją z wszelkiej władzy złego ducha, od jego podstępów, zwodzenia, i konowań; i racz chronić nas Panie. Przez Chrystusa, Pana naszego.
A : Amen

Inwokacje

E : Od podstępów złego ducha
A : Uwolnij nas Panie
E : Proszę Cię o pomoc dla Twojego Kościoła by służył Ci bezpiecznie w wolności
A : Módlmy się : wysłuchaj nas Panie!
E : Upokorz wrogów Kościoła świętego
A : Módlmy się : wysłuchaj nas Panie!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.