środa, 7 października 2015

Satanizm Duchowy - Wstęp i ogólnie

EDIT : odnośnie Satanizmu Duchowego zapraszam na mój drugi blog w całości poświęcony Szatanowi i Demonom : www.duchowysatanizm.blogspot.com


Satanizm Duchowy to rozległy dział magiczny. Wiele osób uważa, iż jest on religią, ale to absurdalne, jeśli poczytamy definicję religii. Duchowy Satanizm się do niej nie kwalifikuje.

Duchowy Satanizm to dążenie do samorozwoju i całkowite zaufanie Ojcu Szatanowi. Aczkolwiek Satanizm to wolność i wolno nam z niego czerpać to co nam najbardziej odpowiada. Są jednak sprawy nie do przeskoczenia. Jak np Satanistyczna Inicjacja. Bowiem, żeby praktykować medytacje i rytuały Duchowego Satanizmu jest niezbędna, żeby praktykującemu nie stała się krzywda. Inicjacja zapewnia ochronę, sprawia, że Szatan zaczyna w nas "inwestować" i zapewnia ochronę w postaci Demona Opiekuna. O inicjacji wraz z jej tekstem i sposobem wykonania napiszę w osobnym poście.

Żeby stać się Duchowym Satanistą niezbędne jest zapomnienie wszystkiego co od lat wmawia ludziom zakłamana religia chrześcijańska/katolicka. W tym celu należy przeczytać "Demaskowanie chrześcijaństwa" i zachęcam, by właśnie od tego zacząć. Ponieważ jeśli nie "uwolnimy" swojego umysłu od kłamstw, które przez lata nam się wmawia, pojawi się strach, a by przeprowadzić inicjację jednym z niezbędnych czynników jest odwaga.

Demaskowanie Chrześcijaństwa PDF - wklejam Wam tu link do owej pozycji i naprawdę zachęcam do przeczytania. Jest to jedna z podstaw. Wiem z doświadczenia, że ludzie nie lubią sami czytać podanych na tacy materiałów w sieci, ale naprawdę warto.

Jak już wcześniej wspominałam, mam sama sporo materiałów, które chętnie udostępnię poprzez e-mail, albo Facebook. W razie pytań możecie śmiało się ze mną kontaktować.

Google + : Martyna Astarte Grudzień
Facebook : Martyna Grudzień
E-mail : amanea1@tlen.pl


SZATAN I DEMONY

Link do mojego drugiego bloga gdzie jest cały opis : Kim jest Szatan i Demony

O Szatanie każdy ma inne wyobrażenie i nie ma w tym nic złego. Złe jest jedynie postrzeganie Go jako istoty złej, rogatej z ogonem i inne tego typu bzdury. Z Duchowego Satanizmu dowiadujemy się, że jest to istota, dobra, wyrozumiała, kochająca i wspierająca. Dowiadujemy się, że to On jest Prawdziwym Bogiem Stwórcą. Ale tutaj pojawia się spore pole do popisu. Stwórcą świata na pewno nie jest wymyślony Jahwe. Ale też nikomu nie można zabronić w niego wierzyć.
Z relacji Maxine Dietrich (założycielka duchowego) dowiedzieć się możemy następujących rzeczy :

"Już stanowczo za długo oraz za wiele przekłamań było rozpowszechnianych o Szatanie. Wielu z nas widziało Go, rozmawiało z Nim lub nawet zostało przez niego dotkniętych. Prawie wszyscy, którzy Szatana znają, zgadzają się co do Jego wyglądu. Religie Prawej Ręki za długo pisały w swoich księgach jak to im się wydaje, że się pojawia, że wiedzą jak wyglądają Demony, ale są to tylko bluzniercze kłamstwa. Nie ma rogów i czerwonej skóry, ani ogona, ani też nie wygląda jak potwór. Nie posiada też płonących oczu czy skrzydeł jak u nietoperza. Takie przedstawienie Go ma na celu obrazę, oczernienie i bluznierstwo. Poniżej znajdują się obrazy Szatana takiego jakim się objawił tym, którzy Go widzieli. W przeciwieństwie do nazywania Satanizmu jako ciemność, Szatan pojawia się odziany w białą długą togę identyczną jak ta na obrazach. Wielu z nas widzi Go często i ma bardzo zażyłą relację z Szatanem. Jest piękny, a Jego wygląd niemal identyczny jak na obrazach, tyle tylko, że rzadko pojawia się ze skrzydłami"


"Jego dniem jest Poniedziałek
Kolory to Niebieski, Czerwony i Czarny
To sumeryjski Bóg Ea, znany także jako EnKi, co znaczy "Pan Ziemi". Znany jest także jako Melek Ta'us.
Jego święte zwierzęta to Paw, Wąż, Kozioł, Smok oraz Kruk.
Jego numery to 13,33,666 oraz 4 (666 symbolizuje Erę Wodnika, kiedy to znów będzie rządził)
Jego znaki zodiaku to Wodnik i Koziorożec.
Jego Planetami są Uran oraz Wenus (Poranna Gwiazda)
Jego kierunkami świata są Południe i Wschód

23 grudnia jest dla Szatana najważniejszym dniem, kiedy to Słońce jest w 1 stopniu w znaku Koziorożca. Koziorożec do 10 znak zodiaku, a wraz z pierwszym stopniem daje 11. Dzień następujący po początku Przesilenia Zimowego jest Jego dniem osobistym i każdy zadedykowany Satanista winien tego dnia przestrzegać." - "Duchowy Satanizm" Maxine Dietrich

Dalej dowiadujemy się, że Szatan jest jednym ze Starożytnych Bogów, którzy są istotami pozaziemskimi. Tutaj już się nie mogę zgodzić z Maxine i jej teoriami, bo wydają się być zbyt szalone, ale każdy oceni to sobie sam. Jej słowa są ogólnie kontrowersyjne, bo twierdziła też, że naziści byli dobrzy, a obozy koncentracyjne nigdy nie istniały i są wymysłem. Ja się z tym oczywiście nie zgodzę, ale satanizm duchowy sam zachęca do negowania wszystkiego i poddawania w wątpliwość ;) więc pole do popisu mamy spore.

Jeśli chodzi o Demony, to również są uważane za Starożytnych Bogów i naszych przyjaciół, którzy nam pomagają. Jak już wspomniałam po Dedykacji, każdy "dostaje" Demona Opiekuńczego. Przyjmuje się ich pieczęcie i symbole takie jak w Goecji, ale bez kręgów, które mają za zadanie zniewolić Demony, które bardzo tego nie lubią i jest to ich wielką obrazą. A jak wiadomo do takich istot należy odnosić się z szacunkiem.

Szatana/Lucyfera/Ea/Enki i Demony każdy może traktować jak chce, albo z czcią, albo jako przyjaciół. Relacja z Nimi jest dla każdego sprawą osobistą.

DEDYKACJA DUSZY

Zapraszam na mój drugi blog o Duchowym Satanizmie. Tu link bezpośrednio do postu o Dedykacji : Duchowy Satanizm - Dedykacja Duszy

Nie będę powielać informacji i przepisywać pochodzenia Duchowego Satanizmu ze strony Satanas Via czy z PDF'u "Duchowy Satanizm" do którego link opublikowałam w poprzednim poście. Bo o Jezydach i tym wszystkim każdy może przeczytać sobie sam.

Największe zainteresowanie budzi Dedykacja, czyli zadedykowanie duszy Szatanowi. Wiele osób pyta jak ją zrobić, choć informacje są na wspomnianej już stronie. Dla ułatwienia podam bezpośredni link do najczęściej zadawanych pytań :

Pytania o Dedykację


A tutaj macie dokładny, przebieg, opis, przedmioty itp :

Satanistyczna Dedykacja - wszystkie informacje są pod tym linkiem, tekst Dedykacji i wszystko co wam potrzebne by ją zrobić.

Jedyne co mogę teraz napisać, to swoje doświadczenia z tym związane.
Osobiście długo wzbraniałam się przed Dedykacją, ponieważ w wieku lat 14 poznałam "Biblię Szatana" i uważałam, że nic więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne. Potrzeba przyszła nagle i niespodziewanie. W końcu się zdecydowałam.
Sam rytuał Dedykacji przebiegł spokojnie, normalnie i bez fajerwerków na koniec, choć wiele osób chyba się tego właśnie spodziewa. Rozczaruję - nie dzieje się nic szczególnego. Dopiero z czasem zaczynają się dziać różne ciekawe rzeczy jak np : bardzo realne sny, wyczuwanie obecności Szatana i Demonów oraz faktyczna realna pomoc z ich strony. Objawia się to np odczuwaniem emocji jak spokój, radość itp gdy coś się złego nam dzieje. Czasami można nawet usłyszeć głosy, ale nie w umyśle, a gdzieś z boku. Są to przeżycia mistyczne i duchowe i ciężko opisać je słowami. Mnie zdarzyło się nawet poczuć dotyk na policzku, jakby mnie głaskała dłoń utkana z dymu, w chwili gdy byłam totalnie załamana pewnymi sprawami w moim życiu.
Ale oczywiście to co odczuwa jeden nie oznacza, że odczuje i drugi, choć przeżycia i doświadczenia zadedykowanych Satanistów są bardzo podobne.
Nie należy się spieszyć z robieniem Dedykacji, do tematu powinno się podejść spokojnie i bez emocji. Poczytać informacje, być pewnym na 1000000% tego, że chcemy to zrobić, bo jest to nieodwracalne. Odwaga i szczerość to dwie najważniejsze sprawy.

Dedykacji nie należy mylić z paktem, cyrografem i inną tego typu bzdurą, bo Dedykacje, wbrew temu co się mówi - robimy dla siebie, dla własnej ochrony. Jest to swego rodzaju test. Bo gdy ktoś boi się takiego kroku, to w ogóle nie powinien dedykacji robić. Właściwie można powiedzieć, że dzięki temu zostaje odsiane ziarno od plew. Bo Satanizm to pewność siebie, odwaga, lojalność, walka o swoje, a gdy ktoś się boi nie będzie potrafił żyć zgodnie z naukami Satanizmu i traci to cały sens.

Wszyscy już po Dedykacji ? :3

"Jako Duchowi Sataniści, wielu z nas miało podobne doświadczenia, ale gdyż wszyscy jesteśmy indywidualistami to doświadczenia będą się różniły i czego jedna osoba doświadczy, inna może nie.

Ci, którzy są nowi mogą się spodziewać czegoś z poniższych rzeczy :

-dziwne i częste zbiegi okoliczności, zazwyczaj pozytywne
-głosy, które mogą dawać dobre rady, informować o czymś, o czym nie wiedzieliście lub o czymś co się dopiero stanie
-wyraziste sny, szczególnie gdy studiujemy dużo o Demonach

Wiele rzeczy dziejących się z początku może być podniecających i ekscytujących. Pamiętajcie, że jest to coś nowego  i przyzwyczajenie się do nich może trochę potrwać, jako iż ustanawiacie silny i trwały związek duchowy, który niezmiernie wam pomoże."

Resztę przeczytacie sobie w PDF-ie "Duchowy Satanizm" w rozdziale "Satanizm dla nowicjuszy".

O rytualnych narzędziach pisałam już dwa razy. W pierwszych kilku postach i przy okazji rytuałów LaVeya.  Wszystko możecie znalezc korzystając ze "spisu treści" na górze bloga. Tutaj wymienię tylko z nazwy, te które już były omawiane.

Narzędzia rytualne przedstawiają cztery żywioły.

1. Athame
2. Dzwon (w duchowym trochę inaczej. U LaVeya na początku i na końcu obracamy się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a w duchowym na początku rytuału przeciwnie, na końcu zgodnie. Myślę, że bez różnicy)
3. Księga Cieni
4. Miska (nowość) powinna być ze stali nierdzewnej lub srebrna. Związana z żywiołem ognia i używana podczas rytuału do palenia kawałków papieru, które zawierają zapisane modlitwy/prośby.
5. Świece Czarne (jeśli brak mogą być czerwone i niebieskie jako, że to też kolory Szatana.
6. Kadzielnica (kadzidełka)
7. Rytualne sznury (nie są konieczne, przydatne podczas rytów/zaklęć wiążących lub w magii wymagającej węzły)
8. Kryształy (nie są konieczne, mogą być użyte w celu przechowywania magii)
9. Rytualny kielich
10. Pentagramy (nie są konieczne, ale każdy na Ołtarzu powinien mieć symbol Bafometa)
11. Różdżka (jest niedozwolona przy współpracy z Demonami, bo niegdyś używano jej do Ich zniewolenia i bardzo jej nie lubią)
12. Czarne lustro (będzie w następnym poście)

Link do mojego bloga Duchowy Satanizm :
Duchowy Satanizm - Narzędzia Rytualne
Duchowy Satanizm - Rytuał wzmocnienia narzędzi rytualnych

Na moim drugim blogu jak wspomniałam na początku tego postu, piszę tylko i wyłącznie o Duchowym Satanizmie, więc tam proszę szukać wszelkich informacji na ten temat, jak i na :

Satanas Via
Mądrość Piekła
Mój kanał na YT


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.