Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

poniedziałek, 14 listopada 2016

Tarot - część I - Wstęp

Najstarsza zachowana talia pochodzi z ok. 1450 roku.
W XVIII wieku zaczęto rozróżniać karty tarota, przeznaczone do wróżenia, od kart taroka do gry hazardowej.
W XVIII zrodziła się także teoria, według, której tarot miał być w rzeczywistości starożytną Księgą Thotha uratowaną z pożarów, które nawiedziły biblioteki starożytnego Egiptu. W rzeczywistości biblioteki te były specjalnie niszczone, przez osoby, które chciały całkowicie wyplenić wiedzę duchową wśród ludzkości. Ta teoria jest popularna wśród duchowy satanistów. Poczytać o tym możecie tutaj : Tarot - satanas via   (link) i w PDF "Duchowy Satanizm" na stronie 262

LINKI :

Tarot - Mrooczlandia
Tarot
Tarot gra karciana
Historia Tarota
Historia Tarota 2

Dzisiaj Tarot służy przede wszystkim do wróżenia, co wykorzystuje wiele pseudo tarocistów i wróżów. Z Tarota bowiem raczej nie da się wyciągnąć bardzo szczegółowych informacji. Czego zatem możemy się dowiedzieć z kart :
-zwracają uwagę na problem
-pokazują co należy zrobić
-zwracają uwagę na to na co powinniśmy uważać lub na czym się skupić w danym momencie
- co do nas czuje dana osoba
-czy i jak rozwiąże się dana sytuacja

Należy jednak pamiętać, że przyszłości nie da się jasno określić, z powodu tego, że zbyt wiele czynników na nią wpływa, największe znaczenie mają oczywiście NASZE decyzje i jeśli np Tarot pokaże, że czeka nas wyjazd za granicę, a my będąc wcześniej pewni, że chcemy to zrobić, nagle zaczniemy się wahać to już w tym momencie wróżba się zmieni i zamiast np Rydwanu wyjdzie Pustelnik lub Księżyc.Czy jest więc sens w ogóle stawiać sobie Tarota? Jest. Ponieważ oprócz tego czy coś się stanie, karty jak wspomniałam wyżej potrafią także pokazać jak powinniśmy się np zachować, lub co zrobić żeby dana rzecz poszła po naszej myśli.
Osobiście zajmuję się Tarotem już od 10 lat, więc z własnego doświadczenia wiem, że naprawdę wiele cennych informacji mogą nam dostarczyć karty.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.