Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

wtorek, 15 listopada 2016

Tarot - część II - Jak zacząć

Dzisiaj jest ogromny wybór jeśli chodzi o karty Tarota. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak więc wybrać odpowiednią talię? Cóż, najlepiej jeśli mamy możliwość zobaczenia jej przed zakupem, więc nie jest zbyt rozsądnym zamawiać karty przez internet. Chyba, że orientujemy się już jakie są rodzaje kart i z którąś talią czujemy się silnie związani np Tarot Koci, Wampirzy, Crowleya etc.
Jeśli jednak nie wiemy jaką talię byśmy chcieli, polecam wybrać się do sklepu/księgarni ezoterycznej i po obcować z kartami tam dostępnymi. Któreś na pewno do nas "przemówią" bardziej niż inne. Intuicja podpowie nam, którą talię powinniśmy wybrać. W praktyce jest to dużo łatwiejsze niż się może wydawać.
Karty, jak wszystko inne jeśli chodzi o narzędzia magiczne, możemy również wykonać sami. Polecam jednak użyć do tego dobrych materiałów, a nie zwykłych kartek papieru, ale tego tłumaczyć chyba nie muszę.
Więź z kartami jest ważna, ponieważ od tego zależy jak będą nam służyć. Jeśli talia nie będzie w nas wzbudzać żadnych pozytywnych odczuć, to może być problem z jej używaniem.
Najbardziej popularną talią jest Tarot Marsylski, ale nie zaliczyła bym go do najłatwiejszych.

JAK ZACZĄĆ

Kiedy macie już swoją talię, najlepiej na początek usiąść sobie w miejscu, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzał i tam ją dokładnie obejrzeć. Próbujcie każdą kartę opisać swoimi słowami, tak jak podpowiada wam intuicja. Spiszcie swoje spostrzeżenia, a potem skonfrontujcie z podręcznikiem lub opisem kart w internecie. Oprócz podstawowego znaczenia każdej karty, dobrym jest wyrobić sobie swoje własne interpretacje. Swój własny styl stawiania kart. Co prawda jest masa rozkładów, ale ja np z nich nie korzystam, zawsze na początek wyciągam 3 karty tylko i jeśli są postawione ogólnie to sprawdzam na co karty sugerują zwrócić uwagę i o co pytać dalej, po czym zbieram te już wyciągnięte i rozkładam następne trzy na konkretną już sprawę. Czasami zdarza się, że dobieram karty do tych już wyciągniętych. Ale na ogół w konkretnej sprawie wygląda to tak, że wyciągam trzy i czwartą jako podsumowanie. Więcej na ogół nie trzeba. Spróbujcie na początek sami sobie powróżyć, z czasem rozkłady będą nabierać coraz większego sensu. Możecie też spróbować metody na potwierdzenie, czyli np : ktoś z waszych znajomych wybiera się zagranicę i wy o tym wiecie, postawcie mu karty i sprawdźcie czy to pokażą. Róbcie takie próby, to pomoże wam utrwalić sobie znaczenie kart.

Tutaj garść przydatnych linków :

Jak postępować z kartami
Tarot dla początkujących
Kilka rad dla początkujących
Porady

Kart nie trzymamy na widoku. Można je przechowywać w specjalnym woreczku, który kupimy w sklepie z akcesoriami magicznymi, albo możemy go uszyć sami. Karty możemy także przechowywać w drewnianym pudełku. Opinie na temat przechowywania i oczyszczania są podzielone. Polecam poszperać na forach i wybrać najbardziej pasującą nam metodę.

Ja posiadam talię Jonathana Dee i bardzo ją sobie chwalę. Podręcznik również jest świetny. Prosto napisany i przejrzysty.
Książka i oryginalne pudełko kart są sfatygowane, ponieważ mam je już 10 lat

RODZAJE TALII

Tarot Marsylski
Tarot Waite'a
Tarot Crowleya
Tarot Świetlistej Drogi
Tarot Anielski
Tarot Wampirzy
Tarot Koci
Tarot Egipski
Tarot Wiedźm
Tarot Smoków
Tarot Elfów

Oprócz masy tego typu talii, są jeszcze karty danych autorów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.