poniedziałek, 21 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - XIX Słońce

XIX SŁOŃCE

W centrum obrazu na karcie znajduje się wizerunek Słońca. Najczęściej poniżej namalowany jest zielony ogród kwiatowy, a w nim dwoje bawiących się nagich dzieci oświetlanych słonecznymi promieniami. Czasem zamiast dzieci w ogrodzie siedzą młodzi mężczyzna i kobieta.

Podobnie jak Świat, karta Słońca jest uważana za dobrą wróżbę. Oznacza ona szczęście, przede wszystkim w życiu uczuciowym, a także szczerą przyjaźń i zaufanie. Symbolizuje także dzieciństwo. W położeniu odwróconym ma odwrotne znaczenie, symbolizując samotność i odtrącenie.

Słowa kluczowe – witalność, dobro, optymizm, radość, sukces, szczęście, rozwój, kreatywność, spełnienie, czystość, miłość, prawda, autorytet, pozytywna energia, ciepło, potęga.

Osoba – Mężczyzna, osoba spełniona, pełna energii i witalności, lider, przywódca, artysta, pracownik naukowy, reżyser filmowy, ekspert w jakiejś dziedzinie, dyrektor, zgodne małżeństwo, mąż, ojciec, człowiek niespełniony i bierny, pełen obaw.

Miejsce – Miejsce wypoczynku na łonie przyrody, żyzne pola, plaże, ciepłe kraje, pustynia, stolice państw, urzędy, pomieszczenia w których przebywamy w dzień.

Cechy ogólne – Człowiek optymistycznie nastawiony do życia, autorytet o silnej osobowości, wzbudzający sympatię i szacunek, pełen witalności i energii,  dojrzała osobowość o wysokim statusie społecznym, zadowolenie z realizacji planów, zaspakajanie ambicji, akceptacja życia i siebie, rozsądek, aktywność, spełnienie, świadomość, patriotyzm, zrozumienie, duma, uczciwość, pogoda ducha.

Karta odwrócona – Egoizm, egocentryzm, narcyzm, próżność, robienie wszystkiego na pokaz, brak własnego zdania i pewności siebie, chęć przypodobania się, podatność na wpływy otoczenia, chorobliwe ambicje,  słomiany zapał, niestałość, znudzenie, apatia, narcyzm, nieszczerość w kontaktach, udawana życzliwość, arogancja, dominacja, zgorzkniałość.

Znaczenie ogólne – Cudowna karta jak słoneczny, ciepły letni dzień jest symbolem przyjemności, radości i spełnienia. Archetyp Słońca to energia, przenikliwość, odwaga i umiejętność dostrzeżenia sedna sprawy. Daje nam pewność że na firmamencie naszego życia zdarzy się coś dobrego i namawia do realizowania wszystkich planów. O cokolwiek pytamy kart będzie miało wydźwięk pozytywny. Nawet kiedy obok Słońca znajdą się mniej przyjazne karty, ma ono właściwości osłabienia ich działania. Cokolwiek teraz się wydarzy będzie miało pozytywny rezultat. Życie płynie optymistycznym torem i przypomina letni dzień na plaży. Czujemy się młodzi, zdrowi, pełni energii, akceptujemy siebie i swoje możliwości, okazujemy innym dobroć i serdeczność. Słońce symbolizuje podróż, przeprowadzkę, słoneczne wakacje, dobrą zabawę, spełnienie  zawodowe, twórcze,  osiągnięcia akademickie, dyplomy, nagrody, rozpoczęcie nowego satysfakcjonującego związku przyjacielskiego lub miłosnego, w pełni akceptując bliskich bez oceniania kogokolwiek. W rodzinie pełnia szczęścia, oczekiwanie lub narodziny dziecka, świetny kontakt z dziećmi.Pamiętajcie, że szczęśliwa rodzina i udane dzieciństwo są bezcennym skarbem. Dobra atmosfera w domu,wzajemne zrozumienie i wsparcie zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa niż największe pieniądze w banku:) a także dają zapas sił i zdrowie psychiczne na całe życie.

Karta odwrócona – Odwrócone Słońce nie zapowiada wielkich problemów. Może się zdarzyć że pojawią się opóźnienia i przeszkody w planowanych sprawach. Nie jest to jednak coś poważnego, trzeba będzie wprowadzić jakieś niewielkie zmiany np. skorygować wygląd albo pójść na kurs  czy rozwinąć jakieś umiejętności. Problemem może być zbytnia pewność siebie i nie dostrzeganie potrzeb innych albo zbyt powierzchowne podejście do związków, co może doprowadzić do rozczarowań i niepowodzeń.

Zdrowie (karta odwrócona) – Choroby serca; choroba wieńcowa, zawał serca, wady zastawkowe, przerost mięśnia sercowego, zapalenia wsierdzia i osierdzia, patologie włókien mięśnia sercowego czyli kardiomiopatie. Choroby krwi; niedociśnienie i nadciśnienie, hemofilia, zbyt mała lub zbyt duża ilość czerwonych i białych krwinek oraz inne choroby wynikające z niedoboru czynników krzepnięcia.

LINKI

Słońce - gdy życie jest piękne
Magia Kart - Słońce
Forum Ezo - Słońce
Dobry Tarot - Słońce
Tarot Miłości - Słońce

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.