poniedziałek, 21 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - XVII Gwiazda

XVII GWIAZDA

Karta Gwiazda przedstawia nagą kobietę klęczącą przy sadzawce z wodą. W obu dłoniach trzyma naczynia z wodą, przy czym zawartość jednego wylewa do sadzawki, drugi zaś opróżnia, polewając wodą ziemię. Najczęściej tłem jest rozgwieżdżone niebo i zielone rośliny.

Karta jest symbolem młodości i dorastania, a także rozwoju duchowego. W położeniu prostym oznacza ład i harmonię wewnętrzną, dorastanie w niewinności, a także spotkanie właściwego partnera życiowego. Z kolei w położeniu odwróconym karta symbolizuje niepokój i nieudane życie uczuciowe.

Słowa kluczowe – nadzieja,  miłość doskonała, harmonia, uzdrowienie, twórcza  inspiracja, piękno, optymizm, wiara, spełnianie marzeń, szczęście, przyjemność.

Osoba – Ktoś zakochany, piękny duchem a przez to i ciałem, szczęśliwy, uzdolniony artystycznie lub artysta, poeta, osoba atrakcyjna, przyjaciel, ogrodnik, ekolog, kosmetyczka, fałszywy przyjaciel, człowiek nie wykorzystujący swoich talentów.

Miejsce – Wyjątkowe i urokliwe miejsca ; ogrody, parki, malownicze krajobrazy, wystawy, galerie, piękne wnętrza, scena teatralna, operowa, miejsca przybytku kultury i sztuki, salon kosmetyczny, łazienka.

Cechy ogólne – Ogromna wrażliwość  i intuicja, jasność i czystość intencji, optymizm, poczucie humoru, inspiracje, kreatywność, uzdolnienia, inwencja twórcza, natchnienie, oryginalność, inteligencja, niezależność, otwartość na nowe możliwości, wolność, pewność siebie, rozwój duchowy, wewnętrzna mądrość, przyjazny stosunek do ludzi.

Karta odwrócona – Nadwrażliwość, niepewność, brak wiary w siebie, zagubienie, brak intuicji, złudzenia, zamknięcie na nowe możliwości, brak pomysłów, brak inwencji, zmarnowany talent, rozmienianie się na drobne, ekscentryczność, pesymizm, zmęczenie, wydawanie błędnych opinii i sądów.

Znaczenie ogólne – Cudowna, szczęśliwa karta uważana za ochronną, zapowiadająca szczęśliwy okres w życiu, tak jakby grant od losu. Często następuje po burzliwym okresie. Jest to czas wielkich nadziei optymizmu i wiary w dobrą przyszłość. Zdarzają się w życiu momenty magiczne, kiedy więc wyciągniesz kartę Gwiazdy, ten moment właśnie rozpoczynasz. Cokolwiek teraz zaczniesz będzie przynosiło radość i przyjemność. Twoje twórcze pomysły znajdą okazję do realizacji, będziesz cieszył się dobrym zdrowiem, witalnością, przypływem świeżych uczuć i doznań. Wiara i nadzieja zaprowadzą Cię dokąd zechcesz, tak w sferze duchowej jak i materialnej z wielką korzyścią dla Ciebie i innych. Twoja intuicja i kreatywność sprawią że możesz osiągnąć korzyści finansowe z tego co lubisz robić. Harmonia w duszy i wewnętrzna mądrość otworzą drogę do miłości i przyjaznych relacji z innymi ludźmi. Nawet jeśli w przeszłości nie było łatwo, to teraz jest moment na uzdrowienie sytuacji, przywrócenie równowagi i stabilizacji. Karta może oznaczać dobre inwestycje, dokształcanie, rozwijanie talentów, twórczy moment, rozwój duchowy, nowe pomysły, spędzanie czasu w przyjemny sposób, radość, optymizm. Czas powrotu do zdrowia, uleczenie duchowe i fizyczne. W uczuciach poprawienie stosunków w związkach, albo zupełnie nową  miłość , również platoniczną.

Karta odwrócona – Brak wiary w siebie i Opatrzność sprawia że niewiele zmienia się w Twoim życiu. Przeżywasz trudne chwile, być może podnosisz się po traumatycznych przeżyciach albo Twoje ambicje są tak wielkie że nie jesteś w stanie im sprostać. Trudno jest w tej chwili cokolwiek osiągnąć. Być może jesteś w trudnych relacjach niedoceniany przez bliską osobę. Poproś o duchowe wsparcie i miej nadzieję a sytuacja zmieni się na lepsze.

Zdrowie (karta odwrócona) – Wszystkie schorzenia płuc; rozedma, gruźlica, zapalenia, upośledzenie wentylacji płuc, choroby onkologiczne. Środkowa część układu oddechowego; oskrzela, oskrzeliki, astma, duszności, stany zapalne. Schorzenia kończyn górnych;  zastrzały, zanokcice, zwichnięcia, złamania, reumatyzm, artretyzm, porażenia niedowłady,  niezborność ruchowa.

LINKI 

Magia Kart - Gwiazda
Gwiazda - nadzieja i spokój
Dobry Tarot - Gwiazda
Forum Ezo - Gwiazda
Tarot Miłości - Gwiazda


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.