środa, 21 grudnia 2016

Kamienie - część IX - Rytuał czytania w kamieniu

Zanim użyjesz kamienia w magicznym rytuale, staraj się go lepiej poznać. Zaznajomienie się z kamieniami pomoże Ci lepiej pracować z ich mocami. Kiedy dajmy na to, uda Ci się dostroić do ametystu, rozwiniesz w sobie magiczną wiedzę dotyczącą tego kamienia. Jest to doskonałe narzędzie i jedna z trzech podstaw sztuki magicznej.
Na początku medytuj nad dziesięcioma kamieniami, a w miarę nabierania wprawy wprowadzaj kolejne. Kiedy pojawi się konieczność zastosowania rytuału z użyciem kamienia, będziesz wiedzieć jakiego kamienia użyć i jak się z nim pracuje.
Pracuj z kamieniami indywidualnie. Jeżeli studiujesz cytryn, a w południe przerzucisz się na awenturyn, Twoje rozeznanie może nie być zbyt jasne. Najlepiej poświęcać każdemu kamieniowi jeden/dwa dni, a po dziennej przerwie przejść do następnego. Powtarzaj sesje z jednym kamieniem po trzy razy dziennie. Kiedy uda Ci się już dostroić do kamienia, po prostu spoglądaj na niego, trzymaj go w dłoni, myśl o nim.
Aby usłyszeć historie zaklęte w kamieniach, pozwól kamieniowi aby sam Cię nauczył, jak ich wysłuchać. Wedle szamanów, cały Wszechświat nieustannie do nas przemawia.
Oczyść kamień i ustal czas, który zamierzasz poświęcić na poznanie jego historii. Udaj się w spokojne miejsce. To ćwiczenie z kamieniem składa się z dwóch części. W pierwszej z nich, posługujesz się siłą psychiczną podświadomości, ukrytą w prawej półkuli mózgu. W drugiej części ćwiczenia, do głosu dochodzi lewa półkula wraz z siłą intelektu i świadomości.
Usiądź wygodnie na ziemi kładąc kamień przed sobą w zasięgu ręki. Zamknij oczy i wsłuchaj się w swój oddech. Uspokój i wycisz swoją świadomość. Oddychaj głęboko i rytmicznie. Z zamkniętymi oczami wyciągnij rękę i unieś ją nad kamieniem, skup na niej całą swoją uwagę. Nie próbuj wyczuwać energii kamienia na siłę - powinno się to stać samoistnie. Poczujesz emanację energii kamienia, najpewniej w postaci mrowienia odczuwanego we wnętrzu dłoni. W miarę oddalania dłoni, uczucie to osłabnie i zniknie. Tą metodą postaraj się dokładnie zlokalizować kamień. Otwórz na chwilę oczy. Czy Twoja dłoń znajduje się bezpośrednio nad kamieniem? Jeśli nie, spróbuj ponownie. Kiedy już opanujesz tą sztukę i poprawnie zlokalizujesz kamień, podnieś go. Oczy powinny być zamknięte. Potrzymaj kamień przez chwilę w dłoni. Teraz jego energia powinna być wyczuwalna jeszcze bardziej. Przeanalizuj to co czujesz.
Trzymając kamień cały czas w dłoni z zamkniętymi oczami , przesuwaj nim w górę i w dół wzdłuż ciała (od wysokości brzucha do wysokości twarzy) kilka cm od niego. Również skup się na tym co odczuwasz.
Następnie przełóż kamień do drugiej ręki. Poczuj kamień fizycznie - jego powierzchnię. Przeanalizuj kamień poprzez zmysł dotyku. Zapamiętuj swoje odczucia i doznania. Otwórz oczy i popatrz na kamień. Pamiętając o wszystkich do tej pory zebranych informacjach, badaj go wzrokiem. Popatrz na kamień tak jakbyś widział go po raz pierwszy. Wytęż świadomy umysł. Jaki kształt ma kamień? Czy ukształtował go przypadek? Czy jest kawałkiem gładkiego kryształu, kamieniem wygładzonym przez wodę, czy odłamkiem skały o ostrych brzegach? Czy ściany są równe czy różnej wielkości i kształtu. Gładkie czy pofałdowane.
Następnie skup się na kolorze kamienia, pozwalając aby wypełnił on całą Twoją świadomość. Czy odcień jest intensywny? Czy blady i delikatny? Jasny, czy ciemny? Ładny czy brzydki? Czy barwa kamienia wpływa na Twoje samopoczucie? Jakie masz magiczne skojarzenia z tym kolorem?
Pozwól aby kamień "odpowiedział" na Twoje pytania. Badaj go jak lekarz bada pacjenta. Kamień przemawia do Ciebie odkrywając przed Tobą swoje magiczne właściwości i zastosowania.
Kiedy poczujesz, że Twoja koncentracja słabnie, albo jeżeli ktoś Ci przerwie, ujmij kamień w obie dłonie, wznieś go góry, opuść na dół i przyciśnij do splotu słonecznego. Jest to prosty rytuał wyznaczający koniec sesji, symbolicznie ofiarowujący kamień energiom wszechświata. Jeżeli masz ochotę, możesz poszukać informacji o swoim kamieniu i porównać je z tym co sam odkryłeś. Możesz spisać swoje spostrzeżenia. Kamień możesz nosić przy sobie przez cały dzień i noc po rytuale dostrojenia. Zastanów się czy dostrzegasz w sobie jakieś zmiany podczas tak bliskiego i długotrwałego kontaktu z kamieniem. Na zakończenie schowaj kamień w jakieś bezpieczne miejsce razem z innymi przyborami magicznymi.
Takie sesje poznawcze powinieneś odbywać w zależności od potrzeby. Dla jednych kamieni wystarczy jedna, dla innych - kilka. Możesz także spróbować podzielić sesje na dzień (część świadoma) i na noc (część podświadoma) Idealny jest także wschód i zachód słońca, ponieważ symbolizują one "zmianę warty" obu rodzajów świadomości.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.