czwartek, 22 grudnia 2016

Kamienie - część X - Oczyszczanie magicznych kamieni

Oczyszczenie to prosty proces, w którym pozbywasz się wszelkich przeszłych wpływów, z którymi zetknęły się kamienie, przygotowując je w ten sposób na własny użytek. Warto zatem powtarzać rytuał dla każdego nowego kamienia, jeśli zamierzasz go używać w rytuałach magicznych. Wyjątkiem mogą być kamienie, które osobiście zebrałeś, pod warunkiem, że nie znalazłeś ich w pobliżu obiektów militarnych, autostrad czy zanieczyszczonych terenów przemysłowych.
Najprostszą metodą oczyszczenia kamieni z minionych wpływów jest wystawienie ich na działanie światła słonecznego na cały dzień, na trzy dni, a nawet na tydzień. Promienie słońca wypalają wszelką niepożądaną energię. Musisz sprawdzić efekty oczyszczenia, biorąc pod koniec dnia kamienie i trzymając je w dłoni przez chwilę. Jeżeli uznasz, że kamienie nie są skutecznie jeszcze oczyszczone, powtarzaj proces do skutku. Kiedy wibracje kamieni są regularne i zdrowe, rytuał jest zakończony.
Druga metoda oczyszczania jest nieco bardziej pracochłonna. Posługujemy się w niej bieżącą wodą i jej oczyszczającą energią. Jeżeli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania przepływa czysty strumień, umieść kamienie w woreczku (najlepiej z siatki) i przymocuj go w taki sposób, aby kamienie były obmywane wodą, ale nie zostały porwane przez nurt. Podobnie jak w przypadku słońca, sprawdzaj regularnie, czy kamienie zostały oczyszczone i w razie potrzeby zostaw je w strumieniu na dłużej.
Kolejna metoda to oczyszczanie kamieni za pomocą sił Ziemi. Zakop kamienie na tydzień w ziemi, a kiedy będą oczyszczone, opłucz je z brudu.
Wszystkie powyższe metody oczyszczania posiłkują się energiami żywiołów. Jeżeli wolisz możesz posłużyć się pełnym rytuałem oczyszczenia, który odprawia się w domu. Rytuał można odprawiać przy stole, najlepiej rano lub w południe.
Napełnij miednicę czystą wodą i ustaw ją na stole po stronie zachodniej. Następnie zapal czerwoną świecę i postaw ją od południa. Zapal kadzidło i umieść po stronie wschodniej. Na koniec od północy ustaw miseczkę z napełnioną świeżo wykopaną ziemią. Po środku pomiędzy wszystkimi tymi przedmiotami, umieść kamienie, które mają zostać oczyszczone.
Kiedy wszystko już gotowe, skoncentruj się i ujmij kamień. Skieruj uwagę na naczynie z ziemią, połóż na nim kamień i wypowiedz :

"Oczyszczam cię siłą Ziemi!"

Pozostaw kamień przykryty ziemią, wizualizując jak złe energie zostają pochłonięte. Wyciągnij i oczyść kamień, a następnie przytrzymaj go w dymie kadzidła i powiedz :

"Oczyszczam cię siłą Powietrza!"

Wizualizuj jak dym wyciąga z kamienia złe energie i rozwiewa się razem z nimi. Następnie przesuń kamień dziewięć razy nad płomieniem świecy, mówiąc :

"Oczyszczam cię siłą ognia!"

Wizualizuj jak ogień spala wszelkie zło. Na koniec umieść kamień w naczyniu z wodą, mówiąc :

"Oczyszczam cię siłą Wody!"

Wizualizuj jak woda zmywa złe energie i rozpuszcza je. Pozostaw oczyszczony kamień w wodzie przez jakiś czas, po czym wytrzyj go czystą szmatką i weź do ręki. Jeśli uznasz, że kamień nie jest odpowiednio oczyszczony, powtórz rytuał tyle razy ile uznasz za konieczne.
Oczyszczone kamienie przechowuj w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

LINKI :

Oczyszczanie i pielęgnacja kamieni szlachetnych
Jak oczyścić i programować minerały
Oczyszczanie kamieni
Oczyszczanie i programowanie kamieni
Oczyszczanie i ładowanie kamieni szlachetnych
Oczyszczanie i ładowanie kryształów

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.