czwartek, 22 grudnia 2016

Runy - część I - Pochodzenie i znaczenie

Przedmioty pokryte runicznym pismem, znalezione na terenie Europy, pochodzą nawet z trzeciego wieku p.n.e. Według historyków, runy pierwotnie były używane do celów diwiancji, a dopiero później posłużyły za rodzaj pisma. Jednak przede wszystkim znane są ze swoich magicznych właściwości.
Najstarszy znany alfabet runiczny składa się z 24 znaków. Były one podzielone na trzy grupy po osiem run. Każda z run poza określonym dźwiękiem (podobnie jak litery alfabetu) ma w sobie zapisane magiczne znaczenie i jest podporządkowana innemu bogowi z mitologii skandynawskiej.
W aspekcie symbolicznym, runy reprezentują elementy znajdujące się w otaczającym nas świecie. Przedstawiają one ponadczasowe idee i stanowią klucz do ludzkiego poszukiwania oświecenia i wiedzy.
Posługując się runami, podobnie jak w innych dziedzinach diwiancji, musicie pamiętać o jasnym i precyzyjnym formułowaniu pytań. Najlepiej, jeżeli są to pytania dotyczące jednej kwestii. Ponadto musicie nauczyć się szeroko pojętej interpretacji ułożenia magicznych symboli, mając na uwadze fakt, że w życiu wszystkie zdarzenia zazębiają się i niczego nie można interpretować w oderwaniu od otaczającej nas rzeczywistości. Dopiero taka pełna interpretacja będzie wartościowa. Im więcej praktyki nabędziecie, tym trudniejsze i bardziej skomplikowane pytania będziecie mogli zadawać i uzyskiwać na nie pełne odpowiedzi.

LINKI :

Runy - pochodzenie i historia
Runy - historia
Pochodzenie i historia Run

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.