czwartek, 22 grudnia 2016

Runy - część II - Jak zrobić runy

Runy możemy zakupić gotowe w sklepie ezoterycznym lub przez internet. Do wyboru mamy karty, runy drewniane i runy na kamieniach. Ale najlepiej Runy zrobić samemu. Najlepsze będą te na kamieniach.

Jeśli chcemy zrobić Runy z drewna : 

Do wykonania zestawu runów potrzeba jest gałąź z rosnącego drzewa. Może to być drzewo leśne bądź też ogrodowe, które ma dla nas szczególne znaczenie i z którym wiążą się określone wspomnienia.
pnia drzewa poprośmy o zgodę na jej odcięcie, kładąc dłonie na pniu i odmawiając krótką modlitwę/dziękczynienie.

Następnie złóżmy ofiarę, rozsypując nieco soli morskiej u nasady pnia drzewa, aby oddać mu należną cześć przed odpiłowaniem gałęzi, lub zakopmy pod drzewem małą srebrną monetę.
Wybierzmy gałąź o średnicy od 2 do 5 cm, która będzie prosta na odcinku około 30 cm.Posługując się ręczną piłką, odetnijmy ostrożnie wybraną gałąź, po czym potnijmy ją na 24 kawałki o grubości 5mm do 1 cm.

Wykorzystując mały pogrzebacz, pióro do pisania na gorąco albo lutownicę, wypalmy znak runiczny na każdym krążku drewna. Pełną listę znaków możesz bez problemu znaleźć w Internecie.

Następnie zakonserwujmy krążki pszczelim woskiem. Tak przygotowane runy są gotowe do oczyszczenia i użycia.

Runy z kamieni : 

Będziemy potrzebować 24 kamyków, mniej więcej jednakowej wielkości i kształtu. To ważne, bo jeśli o to nie zadbamy, to po pewnym czasie używania run z łatwością rozpoznamy po kształcie, która to runa, a to przy losowaniu może wpłynąć na wynik wróżby.
Jeśli chodzi o rodzaj, to mogą być to kamienie znalezione nad morzem, czy na polu. Można użyć w tym celu także małych kawałków kwarcu. Kwarc jest świetnym nośnikiem informacji. Możemy dobrać kamienie tak, aby każda atta była w innym kolorze, albo dobrać kolory do żywiołów.
Kiedy mamy już wybrane kamyki, malujemy na nich na przykład za pomocą farby akrylowej - symbole run. Najlepiej wykonać tą czynność w ciszy i skupieniu. Dobrze jest wcześniej pomedytować.
Runy malujemy w kolejności zaczynając od Uruz, a kończąc na Fehu. Malowanie ma jednak tą wadę, że farba po pewnym czasie może się po prostu zetrzeć. Aby temu zapobiec, jeśli mamy taką możliwość, warto najpierw wyryć symbole run, a dopiero potem nanieś farbę.
Co do koloru barwnika, to najpopularniejszy jest czerwony, niebieski (poświęcony Odynowi) i zielony (poświęcony Frei). Niektórzy twierdzą, że jedynym sposobem nanoszenia wzorów run jest wypalanie, ponieważ ogień jest najpotężniejszym z żywiołów.

Inny sposób zrobienia run to np szklany kaboszon i farba do szkła.

Tutaj link o tym jak oczyszczać runy : Oczyszczanie Run
A tutaj ciekawy sposób na ich wykonanie : Jak zrobić runy


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.