czwartek, 15 grudnia 2016

Kamienie - część VII - Kryształy

ZNALEZIENIE WŁAŚCIWEGO KRYSZTAŁU 

Kryształ powinien mieć jeden wyraźny czubek (nienaruszony, a wszystkie boki powinny być gładkie). Jeśli czubek kryształu jest uszkodzony, emitowane przez niego energie mogą być słabsze lub niewłaściwie skierowane. Kryształ powinien być też na tyle mały, by bez problemu mieścić się w dłoni.
Wibracje kryształu testuje się, trzymając go skierowanego czubkiem do góry, w kierunku naszej głowy. Skierowany do góry czubek ma przesyłać wibracje w kierunku naszego mózgu. Trzymamy kamień w dłoni przez kilka minut. Możemy odczuwać np. wibracje energii, uczucie spokoju/niepokoju itp. Jeżeli jakiekolwiek odczucia są dla nas niemiłe, wybieramy inny kryształ i powtarzamy proces. Najważniejsze to zsynchronizować się z energiami kryształu.
Czasami to kamień wybiera nas, wysyłając ku nam silne wibracje. Często zdarza się, że mijamy taki kryształ obojętnie, aby po chwili wrócić po niego. Nie zawsze najładniejszy = najodpowiedniejszy.

WZBUDZANIE KRYSZTAŁU

Metoda ta sprawdza się najlepiej w wypadku kryształów, ale można ją też stosować z innymi kamieniami.
W noc pełni Księżyca wchodzimy do naturalnego zbiornika wodnego po pas. Musimy mieć przy sobie kryształ, który chcemy wzbudzić oraz jakiś płaski kamień znaleziony przy zbiorniku wodnym. Stajemy twarzą w kierunku Księżyca i leciutko uderzamy kryształem trzy razy o kamień, który wzięliśmy również ze sobą. Znaleziony kamień, po wszystkim wyrzucamy do wody. Dzięki tej technice budzi się numen (duch, świadomość) w nowo wybranym krysztale, a także przy dalszych użyciach, energie, którymi kryształ jest naładowany. Jeśli nie mamy możliwości zastosowania tej metody można taki kryształ wystawić na światło Księżyca, albo samemu wizualizować, trzymając go w dłoniach, jak owy kryształ się przebudza i napełnia energią.
Niektóre kryształy wymagają z kolei wzbudzania w dzień, w świetle Słońca, wówczas wtedy nie stoi się w wodzie, a najodpowiedniejsza pora to południe.

Wedle starodawnych wierzeń, wszystkie klejnoty posiadają magiczną moc związaną z gwiazdami. Wiele kamieni kojarzy się z określonymi planetami i konstelacjami - stąd idea kamieni urodzeniowych w astrologii. Energia gwiazd ulega skondensowaniu przez Księżyc i skierowana jest przez niego ku Ziemi. Zasada ta odnosi się także do energii planet.
Kształt klejnotu jest bardzo istotny w przypadku magii. Kamienie spiczaste, jak np kwarc czy ametyst to emitery energii. Z kolei kamienie okrągłe to zbiorniki tworzące pola energetyczne, wykorzystywane podczas rytuałów. Kamienie zakończone spiczasto, stosowane są w zaklęciach, w których wysyła się energię z jednego miejsca na drugie.
Kamienie w kształcie półksiężyca poświęcone były Księżycowi i łączy taki kamień właściciela z Księżycem. W takim wypadku to amulet albo talizman.

MAGICZNE ZASTOSOWANIE KRYSZTAŁÓW KWARCU 

Do oczyszczania kwarcu, oprócz ogólnej metody magicznego oczyszczania kamieni, można zastosować szałwię, która w szamanizmie stanowi odpowiednik kwarcu. Dwie łyżki suszonych liści szałwii zalewamy wrzątkiem i odstawiamy pod przykryciem do wystygnięcia. Następnie do odcedzonego naparu wrzucamy kamień, który chcemy oczyścić. Zostawiamy kamień w naparze na co najmniej dobę.
Biały, czyli przezroczysty kwarc znany jest ze swoich właściwości stymulujących siły i zdolności psychiczne. Dlatego właśnie kryształowe kule najlepiej nadają się do diwiancji. Nawet zwykły kawałek kryształu, nawet ze skazami, potrafi wprowadzić w stan transu i z jego pomocą także można się nauczyć przepowiadania przyszłości.
Aby wzmocnić energię kryształu/kryształowej kuli, warto wystawiać je na światło Księżyca podczas pełni.

KRYSZTAŁOWE WAHADEŁKO

Zawieszamy kryształ kwarcu na srebrnym łańcuszku. W ten sposób powstanie doskonałe wahadło, narzędzie łączące nasze ramię z psychiką i intuicją. Za pomocą wahadła możemy szukać odpowiedzi na dręczące nas pytania w najgłębszych zakamarkach naszej jaźni. Opieramy łokieć o stów, bierzemy wahadełko w dłoń, trzymając łańcuszek między palcem wskazującym, a kciukiem. Koncentrujemy się i zadajemy pytanie, sformułowane tak by odpowiedź na nie brzmiała "tak" lub "nie". Obserwujemy ruchy wahadła, dwa najczęściej interpretowane to :

Obroty zgodne z ruchem wskazówek zegara - tak
Obroty przeciwne do ruchu wskazówek zegara - nie
Przypadkowe ruchy w poprzek/wzdłuż - nie wiem

Obroty zgodne lub niezgodne z ruchem wskazówek zegara - tak
Ruchy w poprzek lub wzdłuż - nie

Najlepiej samemu ustalić swój kod i nim zaprogramować wahadełko.

Na koniec bardzo przydatny link z większą ilością metod na oczyszczenie i naładowanie kryształów : OCZYSZCZANIE I ŁADOWANIE KRYSZTAŁÓW

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.