niedziela, 1 stycznia 2017

Magia Świec

PŁOMIEŃ ŚWIECY

Na samym wstępie każdego zaklęcia, rytuału czy zasyłanej prośby, należy bacznie obserwować zachowanie się płomienia świecy.
Pozwoli to stwierdzić jak zaklęcie zadziała i czy w ogóle zacznie działać.
Gdy zapalona świeca, pali się:

Silnym płomieniem : oznacza to, że moce, które przyzywasz,  przybywają i zaczynają działać w kierunku spełnienia tego, o co prosisz lub co zaklinasz.

Słabym płomieniem : ten płomień może występować wtedy, gdy zostało rzucone zaklęcie na inną osobę i oznacza, że obiekt zaklęcia traci siły i przegrywa z nami walkę. Nie należy tego uważać za zwycięstwo, bo są częste przypadki, że być może zaistniało po drodze wiele przeszkód do spełnienia tego zaklęcia. Nich świeca wypali się do końca i następnego dnia należy cały rytuał powtórzyć od nowa.

Gdy płomień skacze, lub drga : oznacza to, że energia w obie strony przebiega falowo. Być może, że u prowadzącego rytuał występuje zbyt silne zaangażowanie uczuciowe, względnie cały rytuał był przeprowadzony zbyt pośpiesznie i chaotycznie.

Kolorowym płomieniem : niekiedy podczas palenia się świecy może zmienić się kolor lub kolory płomienia. Oznacza to, że salamandra (bogini ognia) chce przekazać przez kolor jakąś wiadomość. Trzeba wtedy zobaczyć, co dany kolor oznacza i odczytać przesłanie.

Dopiero po dłuższej obserwacji płomienia i utwierdzeniu się w przekonaniu, że nie ma żadnych przeciwwskazań, można przystąpić do zamierzonego zaklęcia lub rytuału.

DO JAKICH CELÓW MAGIA ŚWIEC I OGNIA :

- w intencji spełnienia marzeń, pragnień, próśb kierowanych do Siły Wyższej,
- do oczyszczania pomieszczeń mieszklanych, biurowych,
- do ochrony przed atakami energetycznymi (urokiem) osób bądz wszelkiego rodzaju pomieszczeń,
- do wywołania pozytywnych zmian w wybranej sferze życia,
- do wzmocnienia zdrowia, energii, sił fizycznych i witalności,
- do poprawy erotycznej sfery życia,
- do odczyniania już rzuconych klątw, i uroków, lub ochrony przed nimi,
- do zniszczenia,
- do uzyskania czystych wibracji we własnym wnętrzu i w przestrzeni,
- do oczyszczania z astralnych negatywizmów,
- do wzmocnienia pozytywnych uczuć w relacjach z bliskimi osobami
- do przywołania natchnienia, inspiracji, radości życia i woli walki,
- do ochrony przed strachem, lękami, brakiem wiary w siebie,
-


1.Jedną z najprostszych sztuk magicznych która pochodzi z magii natury jest magia świec, czyli ich palenie. Jest to łatwe ponieważ nie potrzeba do tego długich i trudnych rytuałów oraz wielu przedmiotów towarzyszących. Materiały potrzebne do magii świec można nabyć w każdym sklepie usługowym, a sama magia może być praktykowana w jakimkolwiek pokoju czy sypialni.

2.Większość z nas wykonała swój pierwszy akt magii świec podczas swoich pierwszych urodzin, zdmuchując malutkie świece na naszym pierwszym torcie urodzinowym, a pomyślenie życzenia to czysta magia. Ten dziecinny zwyczaj jest oparty na trzech magicznych sztukach:
- koncentracji
- siłę woli
- wizualizacji.
Więc tak, gdy dziecko pragnie aby życzenie stało się prawdą musi uważnie zdmuchnąć wszystkie świece ( koncentracja ), wizualizuje efekt końcowy ( myśli życzenie ), ma nadzieję że się sprawdzi ( siła woli ).

3.Rozmiar i kształt świec których używasz jest nieistotny, jednak świece dekoracyjne, bardzo duże, czy o niezwykłych kształtach nie będą właściwe do rytuału, gdyż mogą rozpraszać maga ( a on MUSI być skoncentrowany nad swoim zadaniem ). Większość magów woli używać świec o standardowych kształtach i rozmiarach. Te które są sprzedawane w różnych kolorach dla użytku domowego są w sam raz

4. Świece których używasz w celach magicznych MUSZĄ być nienaruszone, nigdy wcześniej nie użyte. Pod żadnym warunkiem nie wolno wykorzystać świecy która wcześniej towarzyszyła przy kolacji lub była wykorzystana jako "nocna lampka" przy łóżku. Jest bardzo ważny powód dla którego nie można pracować z już wykorzystanymi przedmiotami, otóż wibracje które pozostały w raz użytym przedmiocie mogą przeszkadzać w pracy, a nawet zahamować jej efekty.

5. Niektórzy magowie którzy są uzdolnieni plastycznie wolą zrobić swoją własną świecę dla potrzeb rytuału i na użytek magii. To praktyczne ćwiczenie nie tylko jednoczy świecę z twoimi własnymi wibracjami, ale co ważniejsze podnosi siłę magii. Specjalistyczne sklepy sprzedają wosk i formę razem z knotem, olejkami zapachowymi i innymi przedmiotami.

6. Wosk podgrzewamy dopóki stanie się ciekły, wlewamy go do formy gdzie już znajduje się knot o odpowiedniej długości. Wosk zostawiamy aż się ochłodzi i kiedy to nastąpi zdejmujemy formę, pozostawiając doskonałą świecę. Specjalne olejki lub perfumy mogą być dodane do wosku przed jego studzeniem, aby uzyskać pożądany kolor i zapach do konkretnego rytuału.

7. Kiedy zakupiłeś lub zrobiłeś swoją rytualną świecę, musisz ją naoleić i "ubrać" przed spaleniem. Celem ozdabiania świecy jest utworzenie duchowego połączenia między nią, a jaźnią maga, jego pierwotnymi instynktami. Przez duchowe napiętnowanie świecy podczas jej zdobienia, obciążasz ją własnymi wibracjami, ponad to odciskasz pożądany efekt w wosku. Świeca staje się rozszerzeniem energii życiowej i siły mentalnej maga.

8. Po ozdobieniu świecy, wyobraź sobie że jest ona magnesem psychicznym z północnym i południowym biegunem. Wetrzyj olejek w świecę zaczynając od góry ( północny koniec ) kończąc w połowie drogi. Zawsze wcieraj w tym samym kierunku w dół. Następnie zrób to samo zaczynając z dołu ( południowy koniec ), kończąc w połowie...

9. Najlepszymi olejkami do przygotowania świecy będą naturalne, które można łatwo dostać. Niektóre sklepy okultystyczne dostarczają specjalne olejki do magii świec, mają zazwyczaj egzotyczne nazwy. Jeśli mag nie chce używać tych, może wybrać pasujący mu olejek lub perfum z własnych źródeł.

10. Świeca której używasz może być kolorowa, zgodnie ze znaczeniem kolorów:
biały- duchowość i spokój
czerwień- zdrowie, energia, siła, odwaga, potencja seksualna
różowy- miłosne zauroczenie
żółty- intelekt, wyobraźnia, pamięć i twórczość
zielony- płodność, obfitość, szczęście i harmonia
niebieski- inspiracja, mądrość okultystyczna, ochrona, poświęcenie
purpurowy- korzyści materialne, zdolności psychiczne, siła duchowa, idealizm
srebrny- inspiracja, jasnowidzenie, energia astralna, intuicja
pomarańczowy- ambicja, kariera, prawo

11. Jeśli chcesz użyć magii świec dla uzdrowienia, powinieneś wybrać świecę czerwoną. Żeby zdać egzamin, spal żółtą. Aby zyskać wiedzę ezoteryczną spal niebieską. Oczywistym jest że te kolory połączone są ze znakami zodiaku i siłami planet

12. Najłatwiejszą formą magii świec jest spisanie pożądanych efektów rytuału na "dziewiczym" kawałku papieru. Możesz użyć kolorowego papieru zgodnie z kolorem świecy. Spisz swoją prośbę używając magicznego alfabetu np.: enochiańskiego, malachiańskiego, etc. Kiedy już napiszesz co byś chciał osiągnąć, zwizualiuj swoje marzenia stające się rzeczywistością. Zwizualizuj sobie wizję doskonałego partnera, wizję podwyżki, etc.

13. Po napisaniu pragnień, delikatnie zegnij papier w doniosły sposób. Włóż koniec papieru w płomień świecy. Jeszcze raz mocno skoncentruj się nad tym co pragniesz osiągnąć.

14. Po zakończeniu rytuału, pozwól świecy aby się całkowicie spaliła. Nie musisz być cały czas przy niej, ale upewnij się że jest to bezpieczne i nic nie spalisz lub uszkodzisz woskiem. Nigdy nie używaj dwa razy tej samej świecy w jakimkolwiek rytuałem  magicznym.

15. Kiedy odprawiasz rytuał który dotyczy dwóch osób (np. uzdrowienie osoby znajdującej się daleko) wtedy druga osoba może być symbolicznie reprezentowana przez inną świecę. Wystarczy tylko abyś znał datę urodzin tej osoby i użył odpowiedniej świecy dla znaku zodiaku.

Baran- czerwień
Byk- zielony
Bliźnięta- żółty
Rak- srebrny
Lew- pomarańczowy
Panna- żółty
Waga- różowy
Skorpion- czerwony
Strzelec- purpurowy
Koziorożec- czarny
Wodnik- obojętnie
Ryby- różowoliliowy


Tu macie jeszcze linki do YT do filmików jak samemu zrobić świeczki :

Jak zrobić świeczki YouTube Pl
Jak zrobić świeczki YouTube EN

Do każdego rytuału trzeba się przygotować tzn. odprężyć , wyciszyć, pozbyć się negatywnych emocji, które zdecydowanie nie służą białej magii. Następnie przygotuj sobie odpowiednią świecę – w zależności od intencji. Oczyszczamy ją ze złej energii  ( nie wiadomo kto ją dotykał , czyje emocje przejęła..) pod bieżącą wodą lub przecierając po prostu spirytusem salicylowy. Po wyschnięciu namaszczamy świecę olejkiem, który wzmocni rytuał . Następnie wygraweruj czymś ostrym na świecy intencję/prośbę w formie uproszczonej, czy wręcz krótkiej afirmacji np. Ja Katarzyna Kowalska mam dobrze płatną racę..  Pamiętaj, że zarówno życzenia jak i wszelkie afirmacje ZAWSZE piszemy/wymawiamy w czasie teraźniejszym !!!!

Jeśli intencja jest dłuższa, warto napisać ją na kartcę i ową kartkę podpalić od płomienia świecy, po czym dać jej spłonąć. Następnie powinniśmy popiół wysypać na wiatr.

Czasami może się Wam tak zdarzyć, że rozpoczynając rytuał świeczka zgaśnie – jest to wówczas znak, że nie jest to dobry czas dla Ciebie aby ten rytuał przeprowadzać. Ponowne zapalenie świecy nie gwarantuje udanego rytuału , dlatego najlepiej  odczekać 28 dni i zrobić ponowne podejście do rytuału.  Świeca rytualna powinna dopalić się cała do końca, a jej pozostałości powierzyć żywiołom, czyli po prostu zakopać w ziemi czy wrzucić do płynącego strumienia czy rzeki . Chyba, że w danym rytuale jest nieco inna instrukcja.

Jeśli już decydujemy się na rytuał należy pamiętać aby intencja/życzenie było jasno sprecyzowane i konkretne , w przeciwnym wypadku kosmos spełni nasze prośby, ale nie do końca zgodnie z tym jakbyśmy chcieli…

Rozpoczynając rytuał zawsze używamy nowych świec. Jeśli będziemy wykonywać rytuał kilkudniowy, wówczas palenie danej świecy musimy tak rozplanować, aby wypaliła się dokładnie tego dnia którego rytuał ma być zakończony ( np. rytuał będzie trwać 4 dni – na świecy zaznaczam 4 odcinki i każdego dnia pilnuje aby świeca spaliła się do miejsca oznaczonego. Można wspomóc się wbijając na granicy każdej części, głęboko szpilkę tak, aby doszła do knota w rdzeniu świecy. W ten sposób mamy dokładnie odmierzoną ilość świecy jaką należy Spalic danego dnia, gdy szpilka odpada gasimy świecę )

Powyżej poruszyłam temat gaszenia świecy intencyjnej dlatego muszę tutaj również wspomnieć o tym, że NIGDY świecy nie gasimy przez zdmuchnięcie czy zduszenie ognia palcami. Poprawnie gaszona świeca intencyjna jest za pomocą kapturka do gaszenia świec , lub też kieliszka , szklanki czy łyżeczki , słoika … – czymś co odetnie dopływ tlenu przez co ogień sam zgaśnie.  Gaszenie przez zdmuchnięcie, czy zduszenie ognia palcami dopuszczam jedynie wówczas, gdy dany rytuał tego wymaga .

Przy magii bardzo ważne znaczenie ma faza księżyca oraz czy jest pusty bieg księżyca …Kiedy  Księżyc jest rosnący wykonujemy rytuały przyciągające, natomiast po pełni Księżyca  wykonujemy rytuały oczyszczające ..  Wiadomo, że życie nie jest do końca takie proste więc i przy określaniu czasu palenia świec jest nieco bardziej skomplikowanie niżby się wydawało. Kolejną zasadą przy wybieraniu czasu palenia świec jest również fakt, iż jeśli Księżyca ubywa i świecę palimy o zachodzie Słońca, wówczas dodatkowo wzmacniamy działanie magii odcinającej.

Astaroth - magia świec (link)
Magia świec (link)

KOLORY

BIAŁE/SREBRNE

Ten kolor oczyszcza nas i otoczenie z negatywnych energii, które mogą mieć formę gwałtownych emocji, obsesji, problemów psychicznych. Są to kolory Księżyca i Merkurego, tzn. zmian i pomogą nam:

Oczyścić naszą  aurę i ciało astralne, dodając mu energii.
Uwolnić nasz organizm od wszelkiej negatywnej energii.
Uwolnić nas od takich uczuć jak złość, zazdrość, zawiść, obsesje i frustracje.

Poza tym biała świeca ma znaczenie uniwersalne, ponieważ zastępuje wszystkie inne kolory.
-------------------------------------------------------
Równowaga wszystkich kolorów, duchowe oświecenie, oczyszczenie, jasnowidztwo, zdrowie, poszukiwanie prawdy. W rytuałach wykorzystujących energię księżyca można wykorzystać jakikolwiek inny kolor świecy.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: szeroko rozumiana kobiecość i sprawy związane z kobietami, macierzyństwo, partnerstwo, dom, rodzina, dzieci, ochrona, intuicja, leczenie.

Magia świec: pomaga oczyścić dom i nas samych ze złej energii, wprowadza spokój i harmonię. Ma zastosowanie w ochronie i poprawę zdrowia, a także w relacjach z innymi ludźmi. Można ją zapalić za spokój duszy osoby zmarłej lub borykającej się z traumą, niepokojem. Jeśli stosujemy kilka świec w jednym rytuale i zabraknie nam jakiegoś koloru, biała świeca może ją zastąpić. Białą świecę palimy podczas ciąży i narodzin lub przy kończeniu jednego etapu życia, zaczynaniu nowego, początku nowego przedsięwzięcia lub związku.
--------------------------------------------------------
Wszelkie cele, równoważy aurę, jako że wszystkie kolory emanują z białego światła. Energetyzujący, stymulujący, inspirujący, niszczy destruktywne energie, oczyszcza aurę. Zapewnia ochronę gdy zastosowany oraz pokierowany na innych. Księżyc rządzi białym. Biały rządzi trzecim okiem wraz z indygo oraz srebrnym.
-------------------------------------------------------
Srebrna - Rozwija zdolności psychiczne, neutralizuje sytuacje, odbija niszczycielskie siły, pracuje z mocami żeńskich bóstw. Księżyc rządzi nad srebrnym – dom oraz bliskie otoczenie, wyobraźnia, pamięć, psychiczna świadomość / sny, duchowość, medytacja. Dla związanych z psychicznością medytacyjny / hipnotyczny. Srebrny rządzi także trzecim okiem.

CZERWONE

Kolor czerwony stymuluje naszą wyobraźnię, organy wewnętrzne, daje siłę w podejmowaniu nowych decyzji i inicjatyw. Jest kolorem tych, którzy pragną zaznaczyć swoją siłę charakteru, osobowości, siłę woli. Pomogą nam:

W znalezieniu pracy.
Dodadzą siły w sytuacjach kiedy potrzebna jest nam odwaga i wiara w samego siebie, kiedy opanowuje nas lęk i bezsilność.
W problemach natury miłosnej.
W problemach zdrowotnych dodadzą energii w procesie zdrowienia i rekonwalescencji.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: odwaga, zemsta, pokonanie wrogów, małżeństwo, seks, płodność, leczenie chorób krwi.

Magia świec: obrządki płodności, sporządzanie afrodyzjaków oraz zaklęcia poświęcone seksualnym pasjom, miłości, zemście. Po tę świecę sięgnij, kiedy jesteś zmęczony, brakuje ci energii, masz mało pewności siebie, brakuje ci odwagi lub kreatywności. Ten silny kolor ochronny dodaje też sił, wigoru, pasji. Zwykle pali się świece czerwone w towarzystwie białych lub błękitnych, które łagodzą ich intensywne wibracje.
--------------------------------------------------------
Zdrowie, pasja, miłość, żyzność, siła, odwaga, siła woli. Zwiększa magnetyzm podczas rtuału. Przywołuje moc Barana i Skorpiona.
--------------------------------------------------------
Energia, pasja, gniew, zapalenia, żądza, siła, chroni przed psychicznymi atakami. Mars rządzi czerwienią – zemsta, gniew, czysta seksualna żądza, fizyczna satysfakcja, odwaga, determinacja, rozprawienie się z wrogami. Czerwony używany jest do powodowania wypadków, ognia, oraz ran. Czerwony może być także użyty do pewności siebie, atletyki, siły, tworzenia energii magicznej do czarnej magii (dobry do wzmocnienia się przed rytuałami czarnej magii) oraz wywołuje intensywność. Wywołuje pożądanie, energię, siłę, seksualną energię, dynamizm, namiętna miłość, fizyczne pożądanie, odwaga, siła woli, atletyka (zwłaszcza rywalizująca), witalność. Gdy stosowany w czarnej magii, czerwony, w przeciwieństwie do czarnego sprowadza nagłe ataki, wypadki, rozlew krwi, przemoc i nienawiść. Może być też użyty do wywołania wojen, anarchii oraz okrucieństwa. Mars rządzi czerwienią. Tak czerwony jak i czarny rządzą czakrą podstawy.

PURPUROWE

Kolor purpurowy, uważany za kolor królewski, posiada bardzo wysoką wibrację. Dodaje energii wszelkim zmianom, ale robi to w sposób wyważony. Te świece pomogą nam:

Poprawić i uzdrowić relacje rodzinne spowodowane ciężkimi przejściami.
Zaprowadzić zgodę pomiędzy rodzicami i dziećmi, oraz małżonkami.
Umocnić więzy przyjaźni.
Są również pomocne przy dolegliwościach fizycznych takich jak migreny, dolegliwości o podłożu psychosomatycznym, bóle mięśni.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: intuicja, głęboka koncentracja, mądrość, sprawiedliwość, wierność, odpowiedzialność.

Magia świec: symbolizuje miłość, piękno oraz szacunek do samego siebie. Palenie pojedynczej purpurowej świecy powoduje szybkie zmiany duchowe i leczenie. Świece te stosujemy w magii i rytuałach po to, aby wyzwolić się od przeszłości, wzmocnić swoją aurę, poprawić samoocenę.
--------------------------------------------------------
Siła, sukces, idealizm, psychiczna manifestacja. Doskonały do rytuałów wzmacniających ambicje, niezależność, nagrody finansowe lub do kontaktu ze sferą duchową innego świata. Wzmacnia energię Neptuna
--------------------------------------------------------
świece Przy czarnej magii, fioletowy może być używana do wzbudzania tyranii, nadużycia władzy, smutku i zdrady. Dla koloru purpury powinno się wykonywać magię w czwartki. Dla psychicznej siły potrzeba energii czakry szóstej trzeciego oka, a działania i powinny być przeprowadzane w poniedziałki, kiedy Księżyc jest silny i w pełni.

ZÓŁTE

Są pomocne w poszukiwaniu sukcesu finansowego, dobrobytu i stabilizacji materialnej. Kolor żółty dodaje pewności siebie, wyostrza intelekt, wyobraźnię, zdolności twórcze. Pomogą nam:

Przy wszelkiego rodzaju inwestycjach i lokowaniu pieniędzy.
W grach liczbowych.
W transakcjach bankowych, mających na celu otrzymanie pożyczki.
We wszelkiej działalności związanej z dobrobytem materialnym.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: inteligencja, pewność siebie, podróż, zmiana pracy, pamięć, nałogi, lęk, leczenie.

Magia świec: pobudza intelekt, ma więc zastosowanie w nauce, przed egzaminami, ważną rozmową. Ponadto ma działanie odprężające i wspomagające atrakcyjność fizyczną. Świecę żółtą stosujemy w magii i rytuałach także po to, by przyciągnąć bogactwo, pieniądze, optymizm. Jest talizmanem zapewniającym bezpieczną podróż.
--------------------------------------------------------
Aktywność, kreatywność, jedność. Przynosi siłę koncentracji i wyobraźni. Używajcie w rytuałach za pomocą których chcielibyście uzyskać czyjeś zaufanie lub pragnelibyście komuś coś "uzmysłowić". Rytuały korzystające z enegii słońca
--------------------------------------------------------
Żółty to kolor intelektu, komputerów, komunikacji, audio, video, TV, elektroniki, książek i literatury. Żółty rządzi czakrą splotu słonecznego która jest czakrą woli. Rządzony przez Merkurego – żółty może być wykorzystywany do zdawania egzaminów, poprawy umysłu, dla głębszej koncentracji, mocy umysłowej, zdolności uczenia, mowy, pisania, publikacji, spraw medialnych, plotek, oszczerstw, wywiadów, braci / sióstr, sąsiadów, pogłosek, kradzieży, wszystkich dziedzin nauki i komunikacji, także projekcji astralnej, pokonywania uzależnień oraz rzucania nawyków. Dobry do przyjaźni, wyobraźni, kreatywności, (pomarańczowy jest tu potężniejszym kolorem), inspiracji i charyzmy. Żółty można wykorzystać do wywołania u innych niewierności, tchórzliwości, rozkładu, choroby, umierania, niepoczytalności wraz z brakiem spójności. Żółty to żywioł powietrza.

POMARAŃCZOWE

Kolor pomarańczowy jest kolorem sukcesu, powodzenia, dobrego samopoczucia, zdrowia. Jego działanie jest niezwykle skuteczne i świece tego koloru pomogą nam:

W problemach zdrowotnych i rekonwalescencji.
W walce przeciw depresji i tzw. chorobom duszy, zmęczeniu umysłowym.
Odnawiają energię seksualną.
W przygotowaniach do podróży, zmianach miejsca zamieszkania, przeprowadzkach.
W kreowaniu kariery zawodowej.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: pomyślność, kreatywność, spontaniczność, dobrobyt, sukces, komunikacja.

Magia świec: możemy ją palić, kiedy będziemy chcieli poprawić kontakty międzyludzkie i komunikację, zwiększyć zdolność do radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Świeca pomarańczowa pomoże zbliżyć się do tego, czego pragniemy, na przykład przyciągnięcia partnera czy wymarzonej pracy. Pomoże przełamać upór, pokonać lenistwo.
--------------------------------------------------------
Twórczość, entuzjazm, energia, wytrzymałość, i potężny kolor wielkich zmian. Pomarańczowy pomaga przy przystosowaniu się, przyciąganiu, nagłych zmianach, stymulacji, entuzjazmie, energii, zyskiwaniu kontroli, zmianie szczęścia oraz wywoływaniu sprawiedliwości. Słońce rządzi pomarańczowym. Pomarańczowy rządzi czakrą seksualną / twórczą (2gą), i jest z żywiołu ognia.

FIOLETOWE

Ten kolor przynosi wewnętrzne wyciszenie, napełnia spokojem wtedy, kiedy wszystko wokoło zdaje się być cierpieniem, zamieszaniem, niepokojem. Potrzebujemy tego koloru, aby przezwyciężyć nasze kłopoty. Jest to również kolor ochrony przed negatywną energią, mądrości i zdolności parapsychicznych, rozwoju duchowego, uzdrawiania, usuwania negatywnej karmy. Pomoże nam więc:

W rytuałach mających na celu rozwiązanie spraw natury osobistej, sporów, niesnasek.
W odzyskaniu równowagi emocjonalnej i podejmowaniu trafnych decyzji.
W odzyskaniu równowagi po stracie kogoś bliskiego oraz w stawieniu czoła bolesnym wydarzeniom.
Kiedy czujemy się zagubieni, psychicznie załamani.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: mądrość, świadomość, oświecenie, inspiracja, kobiecość, odnowa.

Magia świec: wspomaga rozwój duchowy, pomaga w medytacji i ćwiczeniu intuicji, wycisza. Stosujemy ją w uzdrawianiu fizycznym i duchowym, w magii i rytuałach, aby zdjąć urok. Używamy jej, gdy potrzebujemy wewnętrznego spokoju, relaksu, złagodzenia poczucia winy i zwiększenia wiary we własną wartość.
--------------------------------------------------------
Zdolności psychiczne, mądrość, wróżenie, usuwanie klątw, leczenie, praca psychiczna, sukces w biznesie, wpływanie na ludzi u władzy. Potężny kolor przy energiach, z którymi ciężko sobie poradzić. Gdy stosowany na innych, może być użyty do wywołania tyranii, nadużycia mocy, idealizmu oraz wpływania na ludzi, którzy mają nad wami władzę. Dobry kolor do wywoływania smutku i zdradliwości u innych. Purpurowym rządzi Jowisz. Purpurowy rządzi czakrą korony.

NIEBIESKIE

Kolor niebieski i jego odcienie, to zdrowie, równowaga, spokój wewnętrzny, harmonia, ochrona, wiedza i mądrość. Pomoże nam:

W egzaminach.
W wykonywaniu - z sukcesem - pracy zawodowej.
W nauce i zdobywaniu, oraz przyswajaniu sobie nowej wiedzy i wiadomości.
We wszelkiego rodzaju rytuałach ochronnych.
W rozwiązywaniu problemów wymagających logicznego myślenia.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: powodzenie, rozwój, sprawy prawne, męska płodność, zdrowie, bogactwo.

Magia świec: wszystkie odcienie mogą być używane do rytuałów dotyczących rozwoju duchowego, relaksu. Nadają się także do ochrony ogniska domowego, przyciągają szczęście i harmonię, oczyszczają atmosferę. Pomagają w pozbyciu się nałogów i złych nawyków. Palona po burzliwej rozmowie przynosi oczyszczenie i ukojenie. Pomaga przezwyciężyć lęk przed lataniem lub podróżowaniem.
--------------------------------------------------------
Podstawowy kolor ducha. W rytuałach, aby osiągnąć mądrość, harmonię, wewnętrzne światło i spokój. Odpowiada za prawdę.
--------------------------------------------------------
Prawda, mądrość, ochrona, wewnętrzny spokój, lojalność, moc okultystyczna i rozwój. Jowisz panuje nad błękitem królewskim – szczęście, postęp, obfitość, dalekie podróże, wyższa edukacja, sprawy prawne, podatki, (używany z zielenią) inwestycje, podstawy, dobrobyt, szanse. Duchowość, przyzywanie Demonów, leczenie, inspiracja, oddanie, spokój, szczerość i prawda, wierność, wiedza oraz mądrość, harmonia w domu, moc okultystyczna i rozrost. Niebieski może być używany w zaklęciach, gdy kolor jest stosowany i kierowany do innych by wywołać depresję, smutek, beznadziejność, brak współczucia, chłód lub ponurość. Niebieski rządzi czakrą gardła. Z niebieskim związany jest żywioł wody.

BRĄZOWE

Kolor brązowy kojarzy się z energią Ziemi i pozwala nam na kontakt z jej niezwykłą energią oraz z siłami przyrody. Wspomaga koncentrację, intuicję. Jest pomocny:

W rytuałach mających na celu poprawę sytuacji materialnej, finansów.
W rytuałach wspomagających nasze siły fizyczne.
W rytuałach, które mają na celu ochronę i powrót do zdrowia naszych zwierząt.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: stabilizacja, solidność, odpowiedzialność, rodzina, uczciwość.

Magia świec: poprawia sytuację finansową, pomaga w koncentracji i równowadze oraz wyostrza postrzeganie pozazmysłowe. Jest pomocna także w zdobywaniu wiedzy i naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy oraz w eliminowaniu stresu. Pozwala na zażegnanie kryzysu finansowego.
--------------------------------------------------------
Ziemski, kolor równowagi. Eliminuje wachanie. Polepsza koncentrację, naukę, telepatię. Zwiększa dochody. Pomaga zlokalizować zgubione przedmioty.
--------------------------------------------------------
mogą być używane do komunikacji z duchami przyrody oraz dla uziemienia się i scentrowania. Kolor ów jest stosowany w czarach dla wytrzymałości, neutralności i praktyczność. W czarnej magii brązowy służy wywoływania niezdecydowania, wahań, smutku i apatii. Do pracy z brązową energii wykorzystywane są czakry stóp. Energia powinna być pobierana z ziemi przez te czakry.

ZIELONE

Zieleń, to urodzaj, obfitość, dobrobyt i sukces. Świec tego koloru używamy:

W rytuałach zaspokojenia potrzeb materialnych.
W rytuałach mających na celu osiągnięcie sukcesu finansowego, poszukiwania pracy, awansu.
W rytuałach uzdrawiających (ciało, duszę, sytuacje, miejsca).
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: przyjemność, romans, atrakcyjność, dostatek.

Magia świec: przynosi ukojenie, spokój, zamożność, a także odmłodzenie, dobrobyt, sprawność fizyczną i zdrowie. Stosujemy aby osiągnąć stabilizację i równowagę emocjonalną, kiedy szukamy pracy czy oczekujemy na podwyżkę. Jest tarczą ochronną w miejscu pracy.
--------------------------------------------------------
Jasnozielony:
Ważny środek w rytuałach Wenus. Przyciąga miłość, żyzność.


Ciemnozielony:
Kolor ambicji, skąpstwa i zazdrości.


Zielony:
Wzmacnia dobra materialne, zyzność, sukces. Ułatwia rytuały przynoszące szczęście, pieniądze, harmonię i młodość.
--------------------------------------------------------
Pieniądze, płodność, obfitość, materialny zysk, bogactwo, leczenie, komunikacja z duchami przyrody, przeciwzapalny. Wenus rządzi zielenią – miłość, uprawianie miłości (uczuciowe; czerwony jest do seksu / pożądania), wierność, pogodzenie się, piękno, młodość, przyjaźń, przyciąganie, harmonia, zysk finansowy, wzrost dochodów, społeczne funkcje, posiadłości, bogactwa, dogadzanie sobie, przyjemność. Dobry do początków i wzrostu. Obfitość, płodność, sukces, ogólne szczęście, harmonia, nieśmiertelność, hojność, materialny zysk, odnowienie, małżeństwo, równowaga i leczenie. Zielony można także wykorzystać do wywołania zazdrości, chciwości, podejrzliwości, niechęci, mdłości oraz niezgody, gdy stosowana i kierowana na inną osobę. Zieleń rządzi czakrą serca.

RÓŻOWE

Kolor różowy symbolizuje szeroko pojętą miłość, przyjaźń, harmonię. Usuwa lęki, niepokój, dotyczące naszych bliskich.
Używamy go we wszystkich rytuałach związanych z zaprowadzeniem harmonii, miłości, uzdrowieniem  stosunków rodzinnych, partnerskich i przyjacielskich.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: intuicja, młodość, harmonia, wierność, urok osobisty.

Magia świec: pomaga odbudować zniszczone relacje międzyludzkie, przywołuje zgodę i ciepłe uczucia w związkach i przyjaźni. Palenie różowych świec w czasie trudnych rozmów pomaga wyjaśnić wszelkie nieporozumienia. Może również przyspieszyć pojawienie się upragnionego dziecka.
--------------------------------------------------------
Wspomaga zauroczenie miłosne, przyjaźń. Standardowy kolor dla rytuałów mających wywrzeć szybki, bezpośredni efekt. Kolor kobiecy, honoru, usługi, przynosi przyjaźń, żywa konwersacja przy stole podczas obiadu.

ZŁOTE

Magiczne zastosowanie: leczenie, nadzieja, indywidualność, władza, awans.

Magia świec: przypisana do rytuałów związanych z finansami i ich ochroną. Stosujemy ją w przyciąganiu szczęścia i poprawie sytuacji materialnej we wszystkich aspektach. Może być pomocna do uzdrowienia z wszelkich chorób czy wzmocnienia aury. Kiedy odczuwamy samotność, warto ją zapalić, bo przyciąga interesujących ludzi.
--------------------------------------------------------
Podsyca zrozumienie i przyciąga moce kosmiczne. Użyteczny w rytuałach mających przynieść szybkie szczęście lub pieniądze. Rytuały związane z energią słońca
--------------------------------------------------------
Wielka fortuna, intuicja, zrozumienie, wróżenie, szybkie szczęście, korzyści pieniężne (uważam że złoty przyciąga większe sumy pieniędzy. Używajcie zielonego z połyskującym złotym do medytacji nad pieniędzmi). Złoty używany jest do leczenia, szczęścia, autorytetu, reputacji, honoru oraz mocy osobistej. Używajcie złotego do pewności siebie, sławy, szczęścia w hazardzie, przyjemności, zabezpieczania popularności / charyzmy, zwiększania zdrowia witalności, leczenia, ochrony, sukcesu i mocy magicznej. Złoty jest jednym z najpotężniejszych kolorów. Szatan ma złotą aurę. Złoty to kolor Słońca, a rządzi nim żywioł ognia. W Satanistycznej alchemii złoty przedstawia doskonałość duszy. Tak złoty jak i złotobiały są widoczne wszędzie na starożytnych egipskich hieroglifach w świątyniach oraz piramidach. Złoty to kolor bogactw a także władzy.

SZARE

NIGDY NIE UŻYWAJCIE SZAREGO NA SOBIE! Szary jest kolorem choroby oraz złej energii. Stosowany na okrągło na znienawidzoną osobę, szary może spowodować powolną śmierć, jeśli zostanie tak zaprogramowany.
--------------------------------------------------------
Magiczne zastosowanie: bezpieczeństwo, solidność, samokontrola, profesjonalizm, umiejętność osiągania kompromisu.

Magia świec: uśmierza niepokój i zamęt, a także neutralizuje negatywne, wrogie siły. Służy do ochrony zdobytych pozycji społecznej, wpływów i władzy.
--------------------------------------------------------
Kolor neutralny. Użyteczny w czasie rozważania złożonych problemów podczas medytacji. W magii, neutralizuje negatywne wpływy.

CZARNE

Magiczne zastosowanie: pokonywanie przeszkód, samodyscyplina, uzdrawianie chorób, obrona psychiczna.

Magia świec: zwalnia blokady i robi porządek w zastałych sytuacjach, cofa i unieważnia, odpycha wpływy czarnej magii i wypędza choroby z organizmu. Czerń przeciwdziała niepożądanym zmianom.
--------------------------------------------------------
Otwiera dostęp do podświadomości. Używaj w rytuałach aby wejść w głęboką medytację lub by wypędzić zło. Przyciąga energie Saturna.
--------------------------------------------------------
Czarny absorbuje, ukrywa, tworzy zamieszanie oraz chaos, nowe początki, wiedza o rzeczach ukrytych, pojemnik na światło, jeden z najpotężniejszych kolorów. Używajcie go do samokontroli, wytrzymałości i
cierpliwości. Czarny jest także dobrym kolorem do sprowadzania niezgody i zamieszania u wrogów. Może być także użyty do ochrony, spętania negatywnych mocy, zniszczenia blokad i przeszkód, odwrócenia oraz zniszczenia negatywnych myślokształtów. Najlepiej stosować na innych. Czarny to kolor czakry podstawy, planety Saturn, żywiołu ziemi, a w oryginalnych religiach oznaczał nowy początek. W Satanistycznej alchemii, czarny przedstawia etap medytacji pustki i przemianę.
--------------------------------------------------------
Kolor CZARNY jest uniwersalny i do wszystko, a jeśli dostępny, czarny powinien być stosowany z innymi kolorami w każdym rytuale. Różne kolory przyciągają różne energie i stymulują pewne wibracje czakr. Korzystanie ze świec o konkretnych kolorach może pomóc wzmocnić te energie w pracy rytualnej i czarach.
Czarne świece są uniwersalne dla wszystkich rytuałów Satanistycznych. Stosowane w działaniach zniszczenia, wykorzystywane są do powodowania wolniejszego unicestwienia wrogów, w przeciwieństwie do wypadków lub nagłych ataków związanych z kolorem czerwonym. Zaklęcia wykorzystujące czarny energię najlepiej wykonywać podczas Księżyca ubywającego w sobotę, kiedy planeta Saturn jest silnie umieszczona i przybywa.

RYTUAŁY

Najprostszy rytuał z użyciem świecy to napisanie na kartce intencji/życzenia/etc i spalenie jej w płomieniu świeczki o odpowiednim kolorze.
Poniżej kilka rytuałów, których całkiem sporo można znaleźć w internecie.


RYTUAŁ NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Przedmioty :

-jedna świeca wybranego koloru
-świecznik lub inna rzecz, w której można umieścić świecę
-zapałki

Kiedy już będziesz gotowy, aby rozpocząć, weź w dłonie świecznik.
Oddychaj głęboko.
Wizualizuj sobie swój cel.
Pchnij zaprogramowaną i osobistą moc w świecę znajdującą się w twoich dłoniach.
Poczuj, jak wypełnia ją energia.
Wypowiedz, jeśli chcesz, odpowiednie słowa, mówiąc po prostu o tym, co chciałbyś, by się wydarzyło.
Ustaw świecę w świeczniku.
Potrzyj zapałką nad świecą i poprowadź płomień w jej kierunku. Zapal knot.
Wciąż palącą się zapałkę umieść w żaroodpornym pojemniku (możesz też zgasić płomień szybko go ściskając).
Otocz dłońmi płomień świecy. Poczuj tę energię. Silnie używaj wizualizacji.
Opuść przestrzeń, w której dokonał się rytuał. Niech świeca wykona swoje zadanie.

UZDRAWIAJĄCY OGIEŃ

Lista potrzebnych narzędzi i przyborów:
Trzy świece w kolorze fioletowym i trzy w kolorze niebieskim (lub też sześć niebieskich).
Sześć identycznych świeczników do świec.
Twoja fotografia.

Postaw swoją fotografię w środku przestrzeni, w której przeprowadzisz rytuał. Otocz ją świecznikami. Naładuj każdą ze świec osobno, trzymając je w dłoniach, powiedz przy tym:

„Niech choroba
zginie w twoich płomieniach.
Ta, która okalecza,
Niech zginie w twoich płomieniach
twoją mocą,
niech zginie w twoich płomieniach.
Dzięki twemu światłu
niech zginie choroba.
Ulecz mnie z choroby – bólu,
ulecz mnie ze wszystkiego,
co zgubne.
Ulecz mnie i wyzwól
niech tak się stanie!”

Ładując świece, możesz też wypowiedzieć coś na wzór następujących słów:

„Napełniam cię mocą kierunków świata.
Napełniam cię mocną ziemi, powietrza, ognia i wody.
Napełniam cię mocą słońca, księżyca, i gwiazd.
Byś uleczyła mnie od choroby, jej przyczyn i objawów!
Niech tak się stanie!”

Zastosuj słowa, które twoim zdaniem będą mieć największą moc. Oba czary są tutaj odpowiednie.
Umieść świecę w świeczniku.
Naładuj każdą ze świec osobno, po czym umieść w świecznikach. W przypadku zastosowania zarówno niebieskich, jak i fioletowych świec, upewnij się, że ustawione są one kolorami na przemian.
Opuść pokój. Niech świece płoną przez przynajmniej piętnaście minut.

PUZZLE ZE ŚWIEC (OBRZĘD OCHRONNY)

Będziesz potrzebować trzynastu małych, białych wotywnych świec. Każda musi być identyczna pod względem rozmiaru, kształtu i koloru. Ponadto konieczne są też dopasowane świeczniki, a także olejek z drzewa sandałowego.

W czasie nowiu, czasu, kiedy jest najciemniej, wybierz jedną ze świec, która będzie przedstawiała ciebie. Trzymaj ją między dłońmi, naładowując ją energią ochronną. Dotknij świecą czoła. Przyciśnij ją do swojego brzucha. Przyłóż świecę do jednej ze swoich stóp. Namaść ją olejkiem z drzewa sandałowego. Umieść w przypisanym jej świeczniku, w miejscu wykonania rytuału.
Inne świece ustaw w świecznikach, nie musisz ich ładować.

Zapal swoją świecę. Następnie szybko zapal resztę świec. Kolejność ich zapalania nie ma w tym momencie znaczenia. Trzymaj nad nimi dłonie, wizualizuj siebie otoczonego elastycznym, wszechobejmującym lustrem, które odbija i ochrania. Wypowiedz te lub podobne słowa:

„Kim jestem?
Gdzie jestem?
Który z tych obrazów to ja?
Łamigłówko, łamigłówko,
nie skrzywdzisz mnie!”

Zwilż kciuk i palec wskazujący ręki odbierającej. Wykonując pewny ruch, bez śladu strachu czy nieporadności, zgaś ustawioną w środku świecę, podnieś ją i umieść w ciemnym pudełku, nieużywanym schowku, albo innym pomieszczeniu.
Wróć do miejsca wykonywania czarów. Wpatruj się w płomienie świec. Odnów swoją wizualizację ochronną i opuść to miejsce. Niech reszta świec pali się przez piętnaście minut zanim je zgasisz.
W razie potrzeby, powtórz te czynności.

Jeśli nie masz olejku z drzewa sandałowego, sporządź własny olejek ochronny, używając do tego olejku szafranu lub jojoby, rozmieszanego z łyżeczką suszonej bazylii, łyżeczką suszonej szałwii, łyżeczką cynamonu i jednym liściem laurowym.
Podgrzewaj miksturę na wolnym ogniu do czasu wydzielenia się aromatu. Ostudź, odcedź przez filtr do kawy, umieść w buteleczce, oznacz i stosuj w razie potrzeby.

PRZYCIĄGANIE MIŁOŚCI

Jeśli chcesz dzielić się swoją miłością z inną osobą, potrzebna ci będzie jedna różowa świeca wotywna, odpowiedni świecznik, kawałek kartki papieru, laska cynamonu, mały żaroodporny pojemnik oraz kafelek lub trójnóg dla naczynia, różowa nić, zapałki. Wizualizuj siebie w związku, w którym oboje jesteście szczęśliwi. Połóż papier na trójnogu lub kafelku. Połóż na nim swoją rękę wysyłającą i wypowiedz takie oto słowa:

„Miłość z góry
Miłość z dołu
Miłość z wewnątrz
Przynosi mi blask miłości”

Teraz za pomocą tych samych słów i wizualizacji naładuj świecę trzymając ją w dłoniach.
Umieść świecę w świeczniku, a świecznik na kawałku papieru.
Zapal knot świecy. Kiedy płomień będzie migał i wzmacniał się, delikatnie umieść końcówkę laski cynamonu w płomieniu.
Laska zapali się i spłonie.
Niech płonie przez przynajmniej trzynaście sekund. Następnie zabierz ją z ognia i połóż na kafelku, ale z dala od papieru. Płomień zgaśnie, ale woń cynamonu powinna unosić się jeszcze przez pewien czas.
Kiedy laska cynamonu przestanie płonąć, wyciągnij papier spod świecznika. Umieść na płaskiej powierzchni, po raz kolejny wypowiadając zaklęcie. Na środku kartki narysuj nadpalonym kawałkiem cynamonu małe serce. Następnie otocz je kolejnym większym, i jeszcze następnym.
Po zakończeniu, umieść laskę cynamonu na środku papieru, owiń ją nim dookoła i połącz różową nicią. Pozostaw przed płonącą świecą do czasu, aż ta zgaśnie. Po zakończeniu czaru używaj pakunku do przywabiania miłości.

Rytuał ze świecą intencji (link)
Rytuały z użyciem świec (link)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.