czwartek, 20 kwietnia 2017

Magia Nocy - Rozdział I - Wprowadzenie

1. CZYM JEST MAGIA NOCY ? 

Na początku, była próżnia.  Buddyści nazywają ją Czystym Światłem w odróżnieniu od "białego"  lub "czarnego". Wyznawcy Taoizmu określają jako Tao, a chrześcijanie nazywają ją Bogiem Ojcem. Próżnia jest niewidzialną energią duchową. Próżnia jest ponad spolaryzowaniem energii  na pozytywną / negatywną lub Yang/Yin.  To Boski Umysł.  Jest wszędzie i zarazem też pozostaje oddzielny od każdej rzeczy.  To znaczy, nie staje się ona żadną częścią żadnej rzeczy, jak to czyni dusza która zawiera się w ciele.  Próżnia nie myśli jak my i zawierają się w niej "wszystkie myśli". To najbardziej mistyczna koncepcja i Bóg Ojciec być może jest mniej skomplikowany niż Próżnia. Próżnia nie jest Ojcem, nie jest mężczyzną lub kobietą, Próżnia zawiera stworzenie które jeszcze nie wzięło udziału w tworzeniu. Im bardziej starałbym się opisać tobie Próżnię tym mniej byłaby ona dla ciebie zrozumiała.  Próżni nie da się tak naprawdę opisać, lecz da się jej doświadczyć. Próżnia powstała z pierwszą zasadą która przeniknęła do stworzenia, Ostatecznego Yin i Yang Wszelakiego Istnienia.
Pierwotnym założeniem było to że Yang przedstawia Męską Siłę Twórczą w Wszelakim Istnieniu a  Yin - Żeńską Siłę Oporu w Wszelakim Istnieniu.  Bardziej trafnym założeniem jest to że Ostateczne Yin i Ostateczne Yang tworzą komplet zarówno w swym obrębie jak i w głębi samych siebie. Każda z owych Ostatecznych Mocy jest Siłą Twórczą, która ma w sobie i swym obrębie dwa bliźniacze systemy stworzone przez owe siły.  Posiadamy dwa oddzielne wzorce oddzielone strefą neutralną.  Są to Ostateczny System Yang i Ostateczny System Yin.  Ziemia jest częścią Ostatecznego Systemu Yin.
Ostateczny System Yin składa się z wielu ras.  Rasa ludzka nie jest sama w Wszechświecie.   Najstarszą rasą istniejącą cieleśnie są Starożytne Smoki.  Starożytne Smoki nie są Smokami w  sensie postrzegania Smoków w mitologii ludzkiej. Starożytne Smoki są o wiele bardziej rozwinięte w swym rozwoju od innych ras. Ich nauka, filozofia i wierzenia opierają się na Jednym Umyśle i Próżni. Starożytne Smoki przybyły na Ziemię i przewodzą rozwojowi planety i wszystkim uduchowionym na Świecie.  Pracując z innymi rasami, Smoki stworzyły nową rasę do zasiedlenia świata. Było to dawno temu, przed powstaniem ludzkiej rasy. Stworzenie ludzkiej rasy jest zaś smutną opowieścią.
Rasy świata przechodzą przez powtarzającą się matrycę stworzenia, trwania i zagłady. Po   zaniku starej rasy, nowa rasa rodzi się o wiele bardziej rozwinięta niż te które powstały wcześniej.  Rasa ludzka została stworzona z chciwości. Na Ziemię przybyła wysoko rozwinięta technologicznie rasa z systemu Yang. Przybyli aby stworzyć Ziemię swym własnym światem i wydobyć istniejące na Ziemi surowce. Zaawansowana rasa, o której wzmianki możemy napotkać u Greków, Rzymian, ludów Północy i w innych mitologiach jako Bogowie, lub w Biblii jako YHWH, lub Koranie jako Allah, stworzyła rasę ludzką jaką bezwolnych niewolników. To właśnie dlatego bogowie mogli żyć niczym bogowie. Starożytne Smoki nie pozwoliły na takie odrażające  postępowanie i dlatego też zasiedliły swymi duszami ludzkie ciała i rasa ludzka zaczęła istnieć jako uduchowiona rasa Yin.  Bogowie Yang byli bardzo rozgniewani z tego że ludzka rasa stała się odczuwającą rasą Yin a tym samym zdradziła ich. Przez jakiś czas bogowie próbowali kontrolować ludzi dzięki swej technologii i tworzyć religie oparte o  zasady czczenia Yang i bogów. Owe religie uczyły absolutnego posłuszeństwa bogom lub Bogu i wyznawały zasady Yang. Religie Yang nauczały o konieczności podboju Ziemi i zamieszkujących   ją stworzeń przez ludzkość. Religie Yang głosiły nienawiść wobec grzesznego ludzkiego ciała i prokreacji. Zawsze zawierały wątek uległości kobiet wobec mężczyzn ukazywanych  niczym Bóg wyżsi od kobiet, kobiety były postrzegane jako zwodzicielki i kusicielki przyczyniające się do upadku mężczyzn. Dowódcą bogów był zawsze męski bóg, np. Zeus. Owe religie nauczały także że ścieżka  Yin jest ścieżką ku wypełnieniu Wszechświata chaosem i złem.
Ścieżka Ciemności była ukazywana jako niszczycielska siła dążąca do zniszczenia ludzkości i Ziemi. Personifikowano zasadę Yin jako Szatana, Lucyfera, Loki, Pan'a, Iblisa, lub Kali i tworzono miejsca dla potępionych którzy nie czcili zasady Yang. Wszystko to służyło kontrolowaniu ludzkości i umacnianiu kultu zasady Yang poprzez strach. W niektórych przypadkach kultów Yang bogowie musieli mieć możliwość wejścia w bezpośredni kontakt z ludźmi, prawdopodobnie dlatego użyli broni atomowej na Sodomie i Gomorze jak to opisano w Biblii. Niezależnie od powodów, możliwe były tylko okazyjne kontakty poprzez specjalnych wysłanników religijnych takich jak Krishna, Zoroaster (Zaratustra), Jezus, i Mahomet.  Jeśli przyjrzysz się głównym religiom Yang to dostrzeżesz pojawiający się ciągle wątek diabelskich sług którzy dali ludzkości wiedzę o dobru i źle, oraz wątek ludzi zawsze odwracających się od Raju.  Owe religie zawsze czciły "Białe Światło Boga" i nakazywały mężczyznom a nie kobietom dokonać tak zwanego zdominowania Ziemi. Kobiety, będące uosobieniem zasady Yin-Yin  w Wszechświecie, były kładzione w głębokim cieniu i poniżeniu z strony męskiej zasady  Yang-Yang.  Prócz tego na Ziemi, mężczyźni są zbudowani na zasadzie Yin-Yang, nie zaś w oparciu o Yang-Yang dzięki łaskawie zamieszkującemu w nas Nocnemu Duchowi Planety.
Każda dusza i duch (pojęcia które wyjaśnimy dokładnie później) ludzkiej rasy jest cząstką zamieszkującej w nas Ducha i Duszy Planety Ziemi. W rzeczy samej, Dusza i Duch Planety Ziemi  jest bogiem dla ludzkości. Ta Dusza i Duch jest Starożytnym Smokiem który pierwotnie przybył na Ziemię i uchronił ludzkie ciało od bezmyślnej egzystencji w zniewoleniu przez rasę Yang. Starożytny Smok jest Twórcą i Dawcą Duszy dla tego świata i każdego z nas. Smok tego Świata jest Mocą Nocy. Smokiem tego świata jest Yin.                      
Yin jest pierwotną mocą istniejącą w Wszechświecie równolegle do siły Yang. Ta planeta jest światem Yin. Obecność Yang i kultów oraz praktykowania zasad Yang w religiach takich jak chrześcijaństwo, islam, hinduizm, mormonizm przyczyniła się do powstania olbrzymiego zła w świecie.

Doprowadziła do zepchnięcia kobiet do roli służek mężczyzn. Spowodowała że ludzkość podążyła  duchową ścieżką Yang w kierunku przeciwnym do swej Duszy i ukierunkowania magicznego Ducha.  Wywołała wiele wewnętrznych konfliktów w ludzkości i rozchwiała stabilność tego świata a także spowodowała narzucenie sobie wzorca zniszczenia i chaosu jako bezpośredniej reakcji na samą siebie. Ziemia jest bardzo chorym ciałem.
Zanim osiągniecie bardzo, bardzo zaawansowane stadium swego rozwoju, to musicie posiadać pewnego rodzaju ciało fizyczne. Dusza tego świata ma Ziemię jako swe ciało i ludzkość je zabija. Tak zwany podbój Ziemi przez ludzi spowodował zatrucie potoków, rzek, jezior i oceanów Ziemi, Ziemskiego krwiobiegu.  Powietrze, Ziemski system oddechowy, jest zatrute.    Sole Ziemi są zatrute, skrajnie wyczerpane, zaśmiecone, i usiane wieloma dziurami wypełnionymi nie rozkładalnymi biologicznie produktami. Drzewa i lasy są brutalnie i swobodnie niszczone, przez co wkrótce nie będą mogły dostarczać wystarczająco wiele tlenu aby móc podtrzymać życie. Kwaśne deszcze zamiast czystego deszczu. Podziemne testy broni atomowych niszczące fizyczną i eteryczną skorupę Ciała Ziemi nie mówiąc o uszkodzeniach Astralnych i Wyższych Ciał przez związane z techniką silne promieniowanie energii Yang.    Niszczenie ozonu zalegającego w wyższych partiach atmosfery i chroniącego przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Beztroskie niszczenie dzikiego życia które jest zamieszkiwane przez rasy o wiele bardziej rozwinięte niż ludzkość. W ten sposób ludzie zachowują się niczym śmiertelny rak nękający ciało Ziemi. Wraz z postępującym zniszczeniem nie będzie już więcej ludzkości takiej jaką znamy ponieważ przestaniemy istnieć i dokładnie tego pragną siły Yang obecne w Wszechświecie.
Później oni mają prawo przychodzić i ogłaszać Ziemię jako swą własność jak to robili wcześniej, co było opisane w Starym Testamencie Biblii i w innych starożytnych mitach. Ludzkość znów zostanie uwięziona i złoży hołd wyżej rozwiniętej technologicznie rasie jak to  się stało w starożytności. To nie musi się zdarzyć ! Na tym właśnie opiera się Magia Nocy.
Naucza cię prawdy o twym istnieniu. Wręcza do twych rąk prawdę dotyczącą Pierwotnej Siły Yin której jesteś częścią. Aby dać ci tym samym narzędzie do zrównoważenia się i Ziemi w Jedności z Duchem Nocy.  Czym jest Magia Nocy ?
Magia Nocy jest sztuką, rytuałami, praktykami i naukami dawanymi przez Nocnych Magów.  Magia  Nocy jest bractwem Nocnych Magów. Tradycja musi być poznana nie tylko oczami i rozumem lecz także odczuta sercem. To ścieżka życia i musimy żyć zgodnie z nią aby móc nią podążać i ją w  pełni zrozumieć.  Nocna Magia opiera się o starożytną wiedzę i mądrość z zamierzchłych czasów Ziemi. Mimo że Magia Nocy opiera się na starożytnych naukach, to nadal jest odpowiednia nawet dla współczesnego świata. Magia Nocy jest magiczną dyscypliną. Poprzez swe  ryty, instrukcje i ćwiczenia dostarcza ci wzorzec postępowania w życiu który przynosi ci większe możliwości rozwoju Yin. To filozofia.  Celem Nocnych Magów jest Wieczne Poszukiwanie  Wiedzy i Mądrości opierających się na Pierwotnej Mocy Yin. To nauka. Poprzez badanie i praktykowanie tradycji, uzyskasz większą wiedzę i mądrość.  Dzięki Magi Nocy uzyskasz doskonałość w swej fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i magicznej naturze.  Staniesz się sumą tego wszystkiego czym mógłbyś kiedykolwiek być.  Staniesz się Nadświadomością Duszy w swym myśleniu i postępowaniu. Magia Nocy jest tradycją która pozwoli ci na twój powrót do Nocy. Wiem że może to być szybkie i gwałtowne dla ciebie.
Dla większości z was, to pierwszy raz kiedy poznaliście takie informacje lub sposób myślenia który uważaliście już za wiele razy silnie omawiany. Obiecuję że pójdę o wiele dalej i głębiej omawiając daną tematykę aby dzięki temu pomóc wam dokładniej je zrozumieć. Lecz potrzebuję upewnić się że rozumiecie podstawy na których opierają się zasady Magii Nocy.          
Magia Nocy opiera się na Świętej Zasadzie Yin. Opiera się na Mrocznej Mocy która wypływa z naszego istnienia.  Jeśli nadal masz wątpliwości, przeczytaj i sprawdź wiedzę którą tutaj znajdziesz. Nikt cię nie zmusza do ślepej wiary i przyjmowania za pewnik wszystkiego co poznasz dzięki tej książce.  Nie będziesz wypytywany o akceptowanie czegokolwiek bez próby sprawdzenia i doświadczenia tego jako prawdy.  Jeśli napotkasz jakieś informacje trudne do zrozumienia, to będziesz musiał zastanowić się nad nimi przez dłuższy czas aby je zrozumieć. Skup się swym umysłem i duszą tylko na tym co sprawdziłeś, czego doznałeś, co poznałeś a odnajdziesz prawdę o samym siebie. Lecz przez ten cały czas, zachowuj otwarty umysł.  To wszystko co chciałem napisać. Sądzę że już pora na dyskusję o tym kto jest Nocnym Magiem.

KTO JEST MAGIEM NOCY?

Nocnym Magiem jest Miłość Absolutna. Są oni ucieleśnieniem Mrocznej Miłości która wypływa z Próżni. Są oni Mroczną Miłością która jest wolna od jakichkolwiek ograniczeń, blokad, zahamowań lub zakazów. Są oni Mroczną Miłością wolną od zależności od zewnętrznych określeń jej istnienia. Są oni Mroczną Miłością zrodzoną z Absolutnej Niewinności. Nocnym Magiem jest Miłość Absolutna.
Magiem Nocy jest Silna Wola. To siła woli niezbędna do przenoszenia gór. To siła woli konieczna aby dokonywać rzeczy niemożliwych. Są oni siłą woli przezwyciężającą życiowe wyzwania i porażki. Są oni siłą woli potrzebną do władania Magią Nocy przeciwko swym wrogom i zwyciężania ich. Są oni siłą woli Duchowej Ciemności. Nocny Mag jest Silną Wolą.
Magiem Nocy jest Samodyscyplina. Poświęcają oni setki dni i nocy na osiągnięcie wytyczonych przez samych siebie celów. Są oni najtwardsi w odniesieniu do siebie samych w zdobywaniu swego mistrzostwa w Magii Nocy. Są samo-dyscypliną niezbędną do pokonywania porażek przez setki razy i za każdym razem ponownego przystępowania do próby. Żyją w samodzielnie narzuconym sobie świecie samo-dyscypliny w celu osiągnięcia ostatecznego stanu istnienia.  Nocnym Magiem jest Samo-dyscyplina.
Magiem Nocy jest Cierpliwość.  Są oni cierpliwością wymaganą przy zdobywaniu swego mistrzostwa. Są oni cierpliwością niezbędną do realizacji swych snów o powodzeniu i sukcesie. Są oni cierpliwością wymaganą podczas oczekiwania na zniszczenie swych wrogów. Są oni cierpliwością Ducha Nocy który tkwi w każdym z nas i w naszym magicznym rozwoju. Magiem Nocy jest Cierpliwość.
Magiem Nocy jest Słupem Siły. Są skałami które pozostają niewzruszone gdy rozbijają się o nie fale uderzeń. Są siłą niezbędną do przezwyciężenia Mocy Yang. Są siłą niezbędną do osiągnięcia sukcesu w życiu. Nocny Mag jest Filarem Siły.
Magiem Nocy jest Wolność od Samo-ograniczeń.  Nie są oni skrępowani łańcuchami ograniczonego  myślenia. Nie postrzegają się tylko jako ludzkie byty zbudowane z kości i mięsa lecz jako Jedność, czyści w Duchu Nocy, która przekracza bariery czasu i przestrzeni. Ich emocje nie rządzą ich życiem. Są mistrzami swych emocji. Są oni spokojem, ciszą i stonowaną Duszą Nocy. Są Nocną Duszą. Są Mrocznymi Mistrzami Życia. Nocni Magowie są Wolnością.
Magiem Nocy jest Głęboka Cisza. Są oni Głęboką Ciszą Nocy. Są niczym cisza która poprzedza sztorm. Są oni ciszą którą można odnaleźć w zaciszu domowym. Są oni ciszą Próżni. Są oni ciszą Nocnej Duszy. Są oni ciszą świętego lotu Nocnego Smoka. Nocny Mag jest Głęboką Ciszą.
Nocny Mag jest Mroczną Wiedzą. Jest on wiedzą znajdywaną poprzez dążenia umysłowe w ukrytych  tajemnicach. Są oni wiedzą zrodzoną z inteligencji i krytycznego myślenia. Są oni wiedzą odkrywaną poprzez intuicję, medytację i rozmyślania. Mag Nocy jest Mroczną Wiedzą.
Magiem Nocy jest Natura. Jest on niczym kwiat który rozkwita i drzewa które wypuszczają pączki na Wiosnę. Są niczym silne wichry które mkną poprzez świat i przyjemny deszczyk który  daje życie, sprawiając że wszystko zaczyna rosnąć. Są oni niczym melodyjny głos ptaka który  śpiewa.  Są ciepłą i zimną wodą którą możemy znaleźć w trakcie Lata. Są sztormami, tornadami i huraganami. Są skrzeczącą żabą i pohukującą Nocną Sową. Są krótką letnią nocą. Są Artystami rysującymi obraz Upadających liści. Są zbiorem ziarna.  Są oni spiętrzonymi kopcami kłosów zboża stojącymi na polu i dynią stojącą na parapecie za oknem. Są wiewiórką i  nornicą zbierającą orzechy w oczekiwaniu na miesiące długiej i zimnej Zimy.  Są wiecznymi płatkami śniegu które tańczą i wiszącymi soplami. Są białym króliczkiem i lisem który go goni. Są niekończącym się cyklem Natury. Mag Nocy jest Naturą.
Magiem Nocy jest Życie. Zachwycają się swą miłością w Życiu w wszelakich jej aspektach.  Są poszukiwaczami przygód i odważnymi wielbicielami wyzwań rzucanych im przez Życie. Mimo to są praktyczni, ostrożni i odpowiedzialni za swe Życie. Dla nich, Życie powinno być spowite śmiałością, odwagą i energią.  Nienawidzą ograniczeń i kochają wolność odnajdywaną w Życiu. Są Artystami Życia. Mag Nocy jest Życiem.
Magiem Nocy jest Dusza Nocy działająca na Ziemi.  Zawiera się ona w świadomości i przekonaniu o wszystkich wypowiedzianych lub zrobionych rzeczach. Magowie Nocy są Twórczą Siłą Nocnej Duszy która tworzy nowe życie. Są oni Siłą Zachowawczą Nocnej Duszy która utrzymuje świat w doskonałej równowadze. Są oni Niszczycielską Siłą Duszy Nocy zdzierającą bezlitośnie wszelakie złudzenia tworzone przez Yang. Są oni Siłą Odnowy Duszy Nocy przebudowywującej prawdziwy Świat Nocy. Są oni Duszą Nocy która usuwa z nas wszelakie kłopoty życiowe i zmieszanie. Oczy które nas widzą, uszy które nas słuchają, usta które wypowiadają słowa pełne siły, serce które przepełnia nas absolutną miłością, silne ramiona i  ręce które są w naszym pobliżu, i nogi które mogą zabrać nas w siną dal, w wszystkich tych rzeczach jest Duch Nocy. Mag Nocy jest Duszą Nocy w Działaniu na Ziemi.
Kto jest Nocnym Magiem ?  Nocny Mag może być porównany do wielopłaszczyznowego kamienia takiego jak Ametyst lub Szmaragd o nieporównywalnym pięknie. Nocny Mag jest piękny i rzadki niczym Czarny Diament. Omówiłem wiele z owych aspektów które tworzą Nocnego Maga lecz jeśli chciałbym je opisywać dniami to nie byłbym w stanie objąć ich wszystkich. Każdy aspekt Nocnego Maga może być najlepiej poznany poprzez życie nim; stając się Nocnym Magiem.  Aspekty które zostały tutaj ujawnione są tymi które odnalazłem u Magów Nocy którzy długo praktykują ścieżkę i są do niej bardzo przywiązani. To każdy kto chciałby poświęcić swe życie Nocnym Zasadom odnajdywanym w tej pracy. Możesz zadedykować swe życie temu aby stać się tym co opisałem mówiąc o Nocnych Magach na początku omawiania tego tematy. Nauka musi być czynnie wcielana w twe życie tak jak czyniły to starożytne cywilizacje które jako pierwsze istniały na Ziemi.  Mag Nocy jest kimś kto pragnie owe nauki odnalezione w swej pracy wcielić w praktyce w swe życie i zacząć żyć pełnią swego życia.
Magiem Nocy jest każdy kto trwa w pełni Świadomości Nocy. Takie osoby są ucieleśnieniem zarówno siły, samotności, cierpliwości, inteligencji, odwagi i zamiłowania do przygód. To byty wolne od samoograniczeń. Są tymi którzy poświęcają swe życie na samowyzwolenie i doskonalenie się. Są Duszą Nocy w Działaniu. Nie ma większego celu w życiu niż stać się Nocnym Magiem. Teraz, kiedy masz już jakieś pojęcie o tym kto jest Nocnym Magiem i czym jest Magia Nocy, chciałbym omówić to dlaczego powinieneś zacząć praktykować Magię Nocy.

3.DLACZEGO PRAKTYKUJE SIĘ MAGIĘ NOCY?

Rozpoczynając jej praktykowanie, odnajduje się wielką radość i szczęśliwość w byciu Nocnym Magiem i praktykowaniem tradycji Magii Nocy. Dzięki  praktykowaniu Magii Nocy  jest się zdolnym dostrzegać owoce własnej pracy; a owe owoce własnej pracy przynoszą więcej radości i szczęścia niż możesz to sobie wyobrazić.  Wprowadzicie głębokie poczucie osobistego zadowolenia i samo-realizacji wynikającej z praktykowania Magii Nocy. Praktykowanie Magii Nocy jest ekscytujące i pełne przygód.
Twoje życie wypełni się przygodami i podekscytowaniem którego nigdy nie znałeś. To bardzo smutne że wielu ludzi żyje przepełnionych nudnym poczuciem bycia nikomu oraz niczemu niepotrzebnym. Poprzez Magię Nocy ulice podróży, biznesowe przygody, intelektualną pogoń, osobistą przygodę i magiczne podboje otworzą się przed tobą. Magia Nocy przyniesie ci osobiste powodzenie.
Sukces osobisty może być rozumiany na wiele sposobów. Sukces w małżeństwie, sprawach finansowych, nauce, interesach ? Lub osobisty sukces wyrażany w zdrowiu, żywotności i długowieczności.  Zmiana jest tym dlaczego praktykuje się Magię Nocy. Co może zmienić Magia Nocy w twoim życiu ?
Wszystko ! Poprzez praktykowanie Magii Nocy  nie sądź że twoje życie pozostanie nie zmienione. Twoje praktykowanie Magii Nocy wywoła zmiany w twoim życiu. Możesz przejść długą  drogę w tej książce aby poszukiwać odpowiedzi na to jakiego rodzaju dokładnie nastąpią zmiany. Lecz ostatecznie to ty, po przeczytaniu i rozpoczęciu praktykowania Magii Nocy, będziesz zdolny do podania odpowiedzi na swe własne pytania. Zacznijmy odpowiadanie na pytanie o to jakiego rodzaju zmian możesz spodziewać się dostrzec w swym życiu ?
Pierwszą zmianą jaką zobaczysz, będzie poprawa twego fizycznego życia.  Staniesz się zdrowszy i poczujesz odnowione poczucie sensu w swym życiu. Uzyskasz to poprzez praktykowanie Nocnego Oddychania i Medytacji. Wraz z postępem, poznasz nowe terminy i rzeczy  których nie widziałeś nigdy przedtem, lecz bądź cierpliwy, ponieważ wraz z przeczytaniem tej książki, nauczysz się ich wszystkich. Twoje życie stanie się głębsze, bogatsze i zdrowsze dzięki używaniu kolorów i samoleczenia którego się nauczysz. Nauczysz się rozwijać i używać  ośrodki energetyczne w swym ciele. Jeśli dokonasz tego, to wyzwolisz nieopisaną moc ognia i życia w swym ciele. To pozwoli ci stać się mistrzem swego życia; "Kapitanem swej Duszy". Nauczysz się pokonywać lęk przed śmiercią, i postrzegać ją jako wrota do nowego świata. Wszystko to możesz osiągnąć poprzez Magię Nocy, lecz jest tego też wiele, wiele więcej.
Dzięki praktykom Magii Nocy zaczniesz się stawać mistrzem swych emocji. Emocje nie będą już więcej tobą rządzić, lecz to ty zaczniesz rządzić swymi własnymi emocjami. Nauczysz się współdziałać z swymi emocjami i ciałem emocjonalnym, uzyskując zdolności pozwalające ci dostrzegać wyższe rzeczywistości. Staniesz się zdolny rozpoznawać sny w których są pomocne wiadomości i natchnienie oraz interpretować je. Poznasz swych magicznych nauczycieli i bractwa oraz ostatecznie staniesz się zdolny odbywać wyprawy do Królestwa Astralnego. Uczynisz to osiągając mistrzostwo nad swymi emocjami. Jest tego o wiele więcej w praktykowaniu Magii Nocy.
Dzięki Magii Nocy, mistrzowsko opanujesz siły swego umysłu. Zdobędziesz kontrolę nad swymi myślami i będziesz zdolny docierać do swej podświadomości. Twój podświadomy umysł jest skarbnicą całej, kiedykolwiek poznanej przez ciebie wiedzy.  Myślenie o czymś pozwoli ci uzyskać dostęp do tej wielkiej skarbnicy wiedzy. Nauczysz się stosować pendulum i kryształową kulę i nigdy nie będzie przed tobą pytań bez odpowiedzi. Nabędziesz zdolności psychometrycznych i telepatycznych. Prócz tego, będziesz zdolny do stworzenia w swym świecie  "WSZYSTKIEGO" czego zapragniesz, poprzez myśl i właściwą inwokację oraz wyobrażenie sobie tego.  Umysł jest fascynującym tworem o nieograniczonej mocy i energii. Jest on wielopłaszczyznowym tworem życia w wszelakich jego formach. Umysł jest naprawdę cudowną rzeczą kiedy mistrzowsko opanujesz swe moce i zaczniesz z nich korzystać niczym z cennych narzędzi. Lecz poza i prócz mocy umysły i jego królestwa, istnieje także moc i królestwo Nocnej Duszy. Nie ma większych mocy niż moce Duszy Nocy. To twój cel, poprzez Magię Nocy, nauczyć się manipulować owymi siłami Duszy Nocy w swych własnych celach. Dzięki Magii Nocy, nauczysz się podróżować do Królestwa Nocy które nadal istnieje tutaj na Ziemi. Nauczysz się wyższych form uzdrawiania. Będziesz w stanie stosować owe uzdrawianie wobec wszystkich znanych ci osób. Nauczysz się Nocnych Rytów aby osiągnąć naprawdę magiczny postęp.  Twój postęp będzie błyskawicznie przyspieszany dzięki Nocnym Rytom. Ostatecznym celem Magii Nocy jest uzyskanie Nocnej Świadomości.
Nie ma celu wyższego nad ten, wspomniany powyżej. Prawdziwa jedność z Nadduszą, doskonałym Ja, stanowi zwieńczenie Magii Nocy. Kiedy osiągniesz Nocną Świadomość, będziesz o wiele lepiej służył sobie i doskonale jednoczył się z Duszą Nocy. Wspomniałem tutaj, że mógłbym podyskutować o współczesnych zastosowaniach Magii Nocy w dzisiejszym świecie. Ja sam odkryłem kilka z owych zastosowań.
Staniesz się bardziej zdrowy, mniej pobudliwy i nerwowy, oraz będziesz mieć silniejszy umysł. Możesz używać Magii Nocy w swej codziennej pracy. Dzięki Magii Nocy, rozwiniesz głębię postrzegania, spostrzegawczość która na dłuższą drogę będzie towarzyszyła ci w rozwiązywaniu problemów. Jeśli zjedziesz swym samochodem z autostrady, to zdołasz bezpiecznie i cało wyjść z kłopotu. Zaczniesz unikać wypadków i korków drogowych.  Staniesz się zdolny utrzymywać bliskie więzi i kochać kogoś oraz wiedzieć kiedy te osoby są w kłopocie lub potrzebują wsparcia z strony Magii Nocy. Jeśli masz jakieś potrzeby, będziesz mógł je zrealizować poprzez ścieżkę Magii Nocy. Jeśli zgubisz jakąś rzecz i zapragniesz ją odnaleźć, to będziesz umiał ją odnaleźć. Jeśli będziesz chciał spojrzeć w przyszłość i zobaczyć królestwo możliwości, to będziesz umiał to zrobić. Rzeczy które zobaczysz są tylko możliwościami i ty sam możesz zdecydować o tym kiedy lub czy w ogóle się one zdarzą, czy też nie. To tylko kilka z wielu zastosowań Magii Nocy w współczesnym świecie. Zastosowania są ograniczone tylko przez twoje zdolności wyobrażania sobie ich. Wraz z tym jak nauczysz się przezorności i wnikliwości, które rozwiniesz w sobie dzięki Magii Nocy, twoje życie ulegnie rzeczywistej zmianie.
Magia Nocy przyniesie ci nową ścieżkę życia.  Dzięki niej dostrzeżesz że przedtem tylko egzystowałeś. Jak już powiedziałem, twoje fizyczne, emocjonalne, psychiczne i umysłowe zdrowie polepszy się bardzo szybko. Staniesz się planistą i zaczniesz kontrolować swe życie. Twoje fizyczne otoczenie wypełni się dobrobytem. Prócz tego, dzięki praktykowaniu Magii Nocy, pozyskasz także magiczne bogactwo.
Uzyskasz głębokie poczucie magicznych osiągnięć i wzrostu dzięki uczynieniu z niej części swego życia.  Staniesz się pozytywną i dynamiczną siłą w swym życiu. Dzięki Magii Nocy, nie pozostawisz nikogo lub niczego nietykalnym. Magia Nocy, jeśli się ją praktykuje i żyje zgodnie z nią, pomoże ci osiągnąć poczucie sensu w życiu, wigoru oraz żywotności.  Musisz unikać błędnego oczekiwania na to, że wszystko pojawi się naraz.  Wymaga to wiele cierpliwości i wysiłku z twej strony aby mogły się zdarzyć, ale się staną. Pewnego dnia spojrzysz wstecz na swe stare życie i zdziwisz się jak mogłeś je wieść z dnia na dzień. Lecz dzięki Magii Nocy, nadejdzie świt nowych dni w twym życiu.
Zanim zaczniesz zgłębiać Magię Nocy, chciałbym zapoznać cię z specjalną ścieżką zgłębiania owej pracy, która pomoże ci upewnić się że rozumiesz ścieżkę i dokonania jako Nocny Mag.

4. JAK ZAGŁĘBIAĆ ŚCIEŻKĘ

Tradycję Ścieżkę Nocy poznaje się w specyficzny sposób. Jeśli tylko czytasz tą książkę niczym jakąś opowieść, to kroczysz złą drogą. Ta książka nie jest jakąś tam opowieścią którą  można przeczytać w biegu, pobieżnie, a następnie oczekiwać że coś się z niej wyniesie.
Kiedy zgłębiasz tradycję opisaną w tej książce to musisz ją poznawać po poszczególnym rozdziale na raz. Tak samo też, każdy rozdział musi zostać poznany w kolejności takiej, w jakiej jest ukazany w tej książce. Nie przemykaj pospiesznie po tej książce pomiędzy różnymi  tematami i rozdziałami. Każdy rozdział ma za zadanie tworzyć podstawy, dzięki którym to będziesz mógł się dobrze odnaleźć w kolejnych rozdziałach i tematach.  Do zgłębiania wiedzy nie trzeba nic więcej niż tylko zasiąść i zacząć czytać.  Twoja nauka będzie wymagała samo-dyscypliny, cierpliwości, wytrwałości i opisanych technik nauczania. Poznajmy owe techniki nauki.
Na początek, musisz wybrać miejsce w którym będziesz się uczył. Jeśli uczysz się na środku pokoju z krzyczącymi dziećmi i włączonym odbiornikiem TV to nie zdołasz zapamiętać i pojąć zbyt wiele wiedzy. Dlatego też, powinieneś znaleźć to co możesz określić terminem "Swej Magicznej Komnaty Nauk".
To fizycznie istniejące pomieszczenie które możesz nazwać swym własnym pokojem.  Musi być ono cichym miejscem i powinieneś móc w nim przebywać sam, tak aby ci nikt nie przeszkadzał. W tym pokoju powinieneś mieć miejsce gdzie możesz w zależności od potrzeb zarówno siedzieć jak  i leżeć jeśli jest to konieczne. To pomieszczenie powinno być stosowane nie tylko w celu nauki, lecz też dokonywania wielu ćwiczeń, rytuałów i praktyk Magii Nocy. To twoja Magiczna Komnata Nauk. Teraz musisz się skupić nad swym przygotowaniem do nauki.
Musisz się przygotować tak abyś był w odpowiednim stanie umysłu pozwalającym ci na poważne podejście do nauki. Aby wejść w właściwy stan, powinieneś rozpocząć od wzięcia kąpieli. To pomoże ci odprężyć się i zmyć z siebie wszelakie codzienne troski i zmartwienia.  Jeśli myślisz o nich po przyjściu do domu, to twoje myśli i emocje skupiają na problemach i trudnościach w pracy.  Uczucia wokoło ciebie są zbudowane z obciążających cię problemów w pracy i świecie. Dosłownie mówiąc, kąpiel lub prysznic, usunie z ciebie wiele tych trosk i zmartwień z twych uczuć.  Po kąpieli powinieneś się obrać w wygodne, czyste i miłe w dotyku ubrania lub szaty w których będziesz się później uczył. Teraz powróćmy do sprawy nauki.
Kiedy rozpoczniesz naukę to najlepiej byłoby uczyć się o tej samej porze każdego dnia. Rób tak gdy jest to tylko możliwe. Powinieneś wtedy wygodnie zasiąść w bardzo wygodnym krześle lub na fotelu i odprężyć się tak bardzo, jak jest to tylko możliwe. Kiedy nauczysz się ćwiczeń odprężających i "Oddychania Nocą" to powinieneś je wykonywać przed każdym rozpoczęciem czytania tego podręcznika. Teraz zaś, tylko się odpręż i pozwól aby wszelakie zmartwienia dnia codziennego uleciały w siną dal. Gdy będziesz wystarczająco zrelaksowany, rozpocznij czytanie książki.
Jak już wspomniałem wcześniej, powinieneś czytać temat po temacie, w kolejności zgodnej z ułożeniem ich w książce. Aby przeczytać temat, przeczytaj go pierwszy raz w sposób ogólny i pobieżny. Za pierwszym razem zdołasz tylko uchwycić "ducha" danego tematu. Gdy już go raz przeczytasz, to cofnij się i przeczytaj go ponownie uważnie i upewniając się że rozumiesz dany, przeczytany przez ciebie temat w pełni. Powinieneś powoli się upewniać że rozumiesz to co ty czytasz. To wszystko co powinieneś zrobić podczas pierwszego czytania. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś za pierwszym razem, to nie przejmuj się tym, po prostu zrozumiesz to później przy ponownym czytaniu tego samego tematu. Powinieneś dwukrotnie przeczytać ten sam rozdział w trakcie dwóch różnych, nie następujących po sobie dni. To jest absolutne minimum o  którym każdy powinien pamiętać czytając temat.
Czytając temat po raz drugi, powinieneś chcieć go czytać tak samo powoli, jak za pierwszym razem. Jeśli nadal jest coś czego nie rozumiesz, to po prostu lekko o tym porozmyślaj i nie przejmuj się tym. Odpowiedź w końcu przyjdzie do ciebie sama. Po drugim czytaniu, jeśli nadal jest coś do praktykowania lub zrobienia, to jest pora abyś to zrobił. Brzmi łatwo, czyż nie ?
Opisałem już absolutne minimum które powinien znać każdy kto zaczyna zgłębiać dany temat.  Nie powinieneś przechodzić do kolejnego tematu dopóki nie zapoznasz się dogłębnie z informacjami zawartymi w temacie aktualnie przez ciebie czytanym. Powinieneś zrozumieć i przemyśleć obecnie czytany temat i praktykować to co jest konieczne aby nadal zgłębiać temat  i kontynuować czytanie. Pozwól aby twój wewnętrzny przewodnik był twym sędzią który decyduje o tym kiedy jesteś w stanie czytać dalej. Odnajdziesz to co jest ci musisz kontynuować w praktyce aby zrealizować przekaz wielu pierwszych tematów twojej nauki każdego  dnia w porządku zmierzającym do ostatecznego opanowania ich do stopnia mistrzowskiego.  Przejście wszystkich sposobów zawartych w tej książce na zasadzie tylko przeczytania i praktykowania wszystkiego grozi tylko pewnością że nie zdobędziecie w niczym mistrzostwa. Aby zapewnić sobie powodzenie jako Nocny Mag w Magii Nocy, musisz uczyć się wedle podanego tutaj zarysu.
Musisz mieć pokój w którym możesz być sam i nikt ci nie będzie przeszkadzał. Musisz oczyścić  się od świata zewnętrznego.  Musisz studiować powoli, ostrożnie i zastanawiać się nad każdym tematem. Będziesz musiał kontynuować cofanie się i studiowanie codziennie wiedzy i ćwiczeń zanim osiągniesz w wszystkim mistrzostwo. Nie ma tu żadnych wątpliwości i nic nie powinno zalegać w twym umyśle ponieważ Magia Nocy wymaga nauki i pracy. Wyniki owej nauki i pracy są warte więcej niż czas i siły jakie musisz włożyć w ich zdobycie. Aby stać się Mistrzem Magii Nocy; aby osiągnąć i zachować Nocną Świadomość; to jest twój cel. Pozwól mi abym pokazał ci życie Magów Nocy i wszystko to co wiąże się z staniem się i byciem Magiem Nocy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.