piątek, 26 lutego 2016

Święta - część V - Ostara Wielkanoc Równonoc Wiosenna Jare Gody

Wielkanoc [ang. Easter] zostało skradzione od Astaroth. Pierwotnie było znane pod nazwą "Asztar", święto zbiega się w czasie z Równonocą Wiosenną na wiosnę, kiedy to dzień i noc są równej długości. Dla Anglosasów znana pod imieniem "Eastre", jako bogini płodności, kojarzono Ją z królikami i jajkami. Chrześcijanie ukradli to i wypaczyli znaczenie tego wszystkiego.
Inne nazwy to :

Easter
Eastre
Eos
Eostre
Ester
Estrus (to okres, kiedy zwierzęta idą się parzyć - pora godowa)
Oestrus
Oistros

Ponownie "Baranek Boży" został skradziony od zodiaku Barana przypadającego na wiosnę.

SATANIZM

Równonoc Wiosenna - 21-23 marca [Słońce powinno być w 0 st. Barana]

Oto czas na rozpoczęcie wszelkich działań, choćby Magnum Opus, które zaczyna się o 3 nad ranem, podczas godziny Szatana.

SŁOWIANIE

Jare Gody - święto obchodzone 21 marca w Równonoc Wiosenną, poświęcone szczególnie Matce Ziemi. Magiczne obrzędy i ryty, które towarzyszą temu świętu mają wnieść do domostw energię i radość życia, oraz mają zapewnić powodzenie i urodzaj na rozpoczynający się rok.
Powszechnie znany zwyczaj to topienie lub spalenie Marzanny. Po tym symbolicznym wygnaniu Zimy, następuje rytuał przywitania Wiosny.

Na wzgórzach, wzniesieniach, pagórkach, mężczyźni rozpalają ogniska, które mają przyśpieszyć przyjście Wiosny i słonecznych dni. Młodzi wędrują do lasów i na łąki w poszukiwaniu wierzbowych i leszczynowych witek z pąkami bazi, z których robi się wiechy.

To również czas na sprzątanie gospodarstw, podwórek, obejść i domostw. Piecze się placki, a szczególnie wiosenne kołacze.

Najważniejszym symbolem tego święta są malowane jajka - pisanki. Prasłowiański symbol życia, płodności, magicznej siły witalnej. Pisanka jest ważnym elementem obrzędów, która ma zapewnić zdrowie i dorodność domowników.

Przepędza się złe moce w wieczór przedświąteczny obchodząc dom i okadzając różnymi ziołami.

Następnego dnia obchodzi się Śmigus - rytuał polega na uderzaniu się nawzajem witkami wierzbowymi czy baziami. Ryt oczyszcza człowieka i daje mu siłę.

Kulminacją Jarego Święta są igrzyska połączone ze śpiewem i tańcami, uroczystą biesiadą, podczas, której obdarowuje się kraszankami. Biesiada odbywa się na wzgórzach. Resztki jadła zakopuje się w miedziach, w celu zwiększenia płodności Ziemi.

Następny dzień święta to DYNGUS - obmywa się w wodzie, która zawsze jest święta. Rytuał ten z biegiem czasu przekształcił się w oblewanie nawzajem wodą. Dyngus to moc dodawania ludziom siły życiowej, tak samo jak deszcz daje siłę roślinom.

Wieczorem odwiedza się mogiły, kurhany i cmentarze, gdzie wspomina się przodków i pozostawia dla nich jadło.

Ostatni ryt tego święta to zwyczaj sadzenia młodych drzewek, w korzeniach których zakopuje się kawałki świątecznego kołacza. W innych regionach urządzane są pochody zwierząt i ludzi przebranych za zwierzęta. Młode panny mają brzozowe wianki, a młodzieńcy niosą palmy plecione z łąkowych ziół i zeszłorocznych zbóż.

Pierwszy piorun, który uderzy w ziemię podczas pierwszej wiosennej burzy jest postrzegany jako akt miłosny Peruna z Ziemią. Dopiero po pierwszym grzmocie można rozpocząć pierwsze prace na roli.

WICCA

Ostara - kwiaty powinny być rozłożone na ołtarzu, położone wokoło kręgu oraz rozsypane na ziemi. Kocioł może być napełniony źródlaną wodą, kwiatami, pączkami kwiatów. Może być używany jak studnia.
Małe doniczkowe rośliny powinny być położone na ołtarzu.
Stajemy przed ołtarzem i mówimy :

"O Wielka Bogini,
Oswobodziłaś się z lodowatego więzienia zimy.
Teraz wszystko rozzieleniało,
Gdy zapach kwiatów unosi się na wietrze.
To zapoczątkowanie.
Życie odnawia się przez Twą magię,
Bogini Ziemi.
Bóg nasila się i wznosi,
gorliwie w Jego młodości,
i rozsadzany zapowiedzią lata"

Czuj całą naturę, stań się z nią jednością. Wizualizuj jak przenikasz przez roślinę, od środka świadomości na wskroś swoich rąk i palców wprost do samej rośliny. Odkryj jej odmienną naturę, czuj cudowne procesy życiowe pracujące w niej. Po czasie dotykania rośliny powiedz :

"Przychodzę Ziemio w przyjaźni,
nie w opanowaniu.
Matko Bogini i Ojcze Boże,
Zaszczepcie we mnie poprzez roślinę serdeczność dla wszelkiego życia.
Nauczcie mnie odkrywania Ziemi i wszystkich jej skarbów.
Niechaj nigdy nie zapomnę"

Medytuj nad zmianami pór roku. Poczuj rozkwitanie energii wokół ciebie w Ziemi.

TRADYCJE :

Idź na pola, losowo zbieraj dzikie kwiaty lub kup jakieś w kwiaciarni, biorąc te, które szczególnie do Ciebie przemawiają. Przynieś je do domu i odkryj ich znaczenie używając ksiąg, wahadełka, intuicji. Kwiaty, które wybrałeś odsłaniają twój wewnętrzny nastrój i emocje.
Należy zaplanować spacer przez ogrody, park, zagajnik, las i inne zielone miejsca. Chodzi o jedność z naturą. Niech to będzie ryt dla samej natury.

Sadzenie nasion, prace nad magicznymi ogrodami, praktykowanie magii z użyciem roślin.

JEDZENIE

Nasiona takie jak dynia, słonecznik, sezam. Kiełki i zielone warzywa. Dania z zastosowaniem kwiatów.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.