poniedziałek, 16 maja 2016

Święta - część VI - Letnie Przesilenie/Noc Kupały/Noc świętojańska/Midsummer

21.06-24.06

SATANIZM - LETNIE PRZESILENIE 21 CZERWCA

Przesilenie to zaczyna się gdy Słońce wejdzie w 0 st. Raka. Przesilenie to jest jednym z czterech większych Świąt Solarnych w roku.
Wszystkie Satanistyczne (pierwotnie Pogańskie) święta zostały zbrukane i zamienione fałszywymi, oszukańczymi postaciami biblijnymi, wymyślonymi legendami oraz praktykami całkowicie nie związanymi z oryginalnymi świętami.
Święta owe nie są tylko czasem świętowania, ale same dni stanowią także pewne punkty, w których komunikacja astralna jest bardzo wzmocniona, a wszelkie działania magiczne są znacznie spotęgowane (zgodnie z naturą danego święta). Pod tym wszystkim kryje się alchemia.
Przesilenie Letnie zostało zastąpione przez kościół katolicki Nocą Świętojańską.

666 to liczba Słońca. Przedstawia wzmocnienie astralnej mocy słonecznej. Czarką Serca w sensie ezoterycznym włada Słońce. 21-22.06, gdy Słońce wejdzie w 0 st. Raka jego moc jest wielokrotnie spotęgowana.

-działania magiczne oparte o magię solarną są w tym czasie znacznie wzmocnione
-praca nad czakrami serca, oraz splotu słonecznego są znacznie efektywniejsze
-komunikacja z istotami astralnymi jak np żywiołakami (salamandry,sylfy,rusałki,gnomy) jest znacznie lepsze
-tkanina oddzielająca astral od tego wymiaru jest znacznie cieńsza, co czyni komunikacją z Demonami łatwiejszą
-magia ognia jest wzmocniona
wieczór Przesilenia Letniego ma długotrwałą tradycję jako noc podczas, której sztuka dywiancyjna jest znacznie prostsza oraz dokładniejsza
-ładowanie kryształów, ziół oraz innych rzeczy energią solarną
-magia lecznicza, Słońce to ezoteryczny uzdrowiciel
-ładowanie energią solarną lub tworzenie leczniczej wody
-tworzenie i błogosławienie różdżek (ogień) błogosławienie kart Tarota
zaklęcia runiczne oraz prace runiczne, ponieważ runy to znaki żywiołu ognia
-zbieranie ziół

W starożytnych czasach w uroczystości oraz obchody na cześć tego ważnego święta, prawie zawsze rozpalano Ognie Baala (tradycyjne ogniska). Żywioł ognia to siła życiowa, samo życie. Śmierć jest zimna i twarda.
Tradycyjnym kolorem dla tego święta jest biel. Tańczenie w kole, seks, dogadzanie sobie i ucztowanie, wszystkie te są tradycjami typowymi dla Przesilenia Letniego. Tradycja rozpalania Ogni Baala oraz przeskakiwanie przez nie, przetrwały od czasów starożytnych.

SŁOWIANIE - NOC KUPAŁY/NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 21-22 CZERWCA

Noc świętojańska wywodzi się ze słowiańskiego święta - Noc Kupały. Poświęcona była starosłowiańskiemu bóstwu - Kupale. Nie do końca wiadomo czy to bóstwo ognia, czy wody. Niektórzy twierdzą, że Kupała była boginią miłości, zachodniosłowiańską boginią płodności i urodzaju oraz patronką "mądrych niewiast". Kiedyś było to święto ruchome.
Aby zatrzeć słowiańską tradycję, kościół katolicki znalazł temu świętu patrona. Jest nim święty Jan i stąd druga nazwa tego święta - Noc Świętojańska (25 na 26.06)
Noc Kupały była jednym z najradośniejszych świąt słowiańskich.

Rytualne krzesanie ognia :

Noc Kupały to przede wszystkim święto ognia i wody. Przed krzesaniem ognia, gasiło się wszystkie paleniska w całej okolicy. Na cześć Słońca - ognia niebieskiego, krzesano ogień z jesionowego koła ze szprychami (symbol Słońca) i brzozowego kołka (brzoza-święte drzewo Boga Słońca). Stosy pod ogniska przygotowywane były zwykle wcześniej na polanach, wzgórzach i koło wody. Przy ogniskach gromadziły się całe wsie ponieważ udział w uroczystościach zapewniał szczęście, urodzaj i obfite plony.

Skakanie przez ogień :

Skakanie przez ogniska świętojańskie miało oczyścić, chronić przed złymi mocami i chorobami. Młodzi zakochani, przepasawszy się wcześniej bylicą, skakali parami przez ogień trzymając się mocno za ręce. Udany skok wróżył małżeństwo i szczęśliwe życie.

Magiczna moc ziół :

W Dzień Kupały wiele roślin nabierało mocy. Była to przede wszystkim bylica, ale również paproć, dziurawiec, tymianek, rumianek, czarny bez, geranium, leszczyna, koper włoski, piołun, mięta, biedrzeniec, krwawnik pospolity, ruta. Zioła wrzucano do ognisk, noszono wszyte w ubrania, przypięte do pasa, wieszano na drzwiach domów oraz stajen i rozrzucano na rozstajach dróg. Dym ziół unosił się po polach, lasach i wsiach chroniąc je przed gradem i klęskami żywiołowymi.
Zioła należało zrywać wcześnie rano lub w południe tego samego dnia.
Wrzucając zioła do ognia dziewczyny w wiankach na głowach, trzymając się za ręce tworzyły krąg wokół ogniska i śpiewały pieśń.
Szczególną moc miła tej nocy roślina nasięzrzał, która rosła na polanach. Panny szukały tej rośliny wcześniej, a pózniej o północy w Noc Kupały biegły do niej, kąpały się nago w rosie nocnej z rozpuszczonymi włosami i z krzakiem nasięzrzału w ręce wypowiadając zaklęcie na powodzenie wśród mężczyzn.

Szukanie paproci :

O północy wszyscy się zbierali i wybierali na poszukiwanie paproci, która w tą noc miała zakwitnąć. Kwitnąca paproć miała promieniować blaskiem, który wskazywał miejsce w ziemi, w którym zakopany jest skarb. Kto go znalazł ten do końca życia był szczęśliwy i bogaty. Na poszukiwanie paproci wybierali się szczególnie młodzi zakochani, którzy wykorzystywali tą okazję do pobycia sam na sam i do kilku ukradkowych pocałunków i uścisków.

Puszczanie wianków :

Wianek to symbol panieństwa i dziewictwa, które według tradycji puszczały panny na wydaniu. Wianki składały się z kwiatów, ziół mających magiczne właściwości oraz ze świecy. Zarówno wianek jak i świeca przymocowane były na deseczce i w taki sposób przygotowane puszczane były na wodę. Jeśli wianek płynął z nurtem, a świeca się paliła, zbliżył się do innego wianka, lub wyłowił go bliski sercu dziewczyny kawaler, wówczas wróżyło to szczęście. Jeśli wirował, świeczka zgasła lub co gorsze - zatonął, panna nie miała co liczyć na męża.

Obmycie w wodzie :

Woda miała wielkie znaczenie w święcie Kupały, zaś nurzanie się w niej gwarantowało urodę, powodzenie i zdrowie. Jeśli w pobliżu nie było rzeki czy jeziora wówczas obmywało się w rosie nocnej czy nawet deszczu jeśli właśnie padał. W póżniejszych czasach kiedy kościół katolicki przejął to święto można było zażywać takich kąpieli dopiero 24 czerwca kiedy to wody były już "ochrzczone" przez święto Jana.

Rodzima wiara (link)

Wikipedia Noc Kupały (link)

Oblicza Kultury Noc Kupały a Noc Świętojańska  (link)

WICCA - MIDSUMMER/ŚRÓDLECIE 21 CZERWCA

Przed obrzędem, zrób mały płócienny woreczek zapełniony ziołami takimi jak : lawenda, rumianek, dziurawiec, werbena.
Duchowo pogrzeb wszystkie twe kłopoty, problemy, trudy i smutki w tej prośbie, którą tworzysz (woreczek). Zwiąż go czerwoną tasiemką i połóż na ołtarzu żeby użyć podczas rytuału.
Oprócz tego kociołek i czerwona świeca. Jeśli rytuał odbywa się na dworze rozpal małe ognisko i wrzuć woreczek do niego.

Stań przed ołtarzem, lub ogniskiem i wezwij Boga i Boginię własnymi słowami. Z uniesioną różdżką wypowiedz :

"Obchodzę świętowanie południa lata z mistycznymi obrzędami.
O wielka Bogini i Boże
Cała przyroda drży Waszą energią
Ziemia skąpana w cieple i życiu.
Teraz jest czas zapominania minionych trosk i nieszczęść
O ogniste Słońce
wypalaj precz nieużytki
boleśnie
ku ich zgubie
w Waszej wszechpotężnej mocy
Oczyść mnie!"

Połóż różdżkę na ołtarzu. Podnieś woreczek i spal w kociołku podpalając od czerwonej świecy. Wypowiedz :

"Wypędzam cię mocami Bogini i Boga
Wypędzam cię mocami Słońca Księżyca i Gwiazd
Wypędzam cię mocami Ziemi Powietrza Ognia i Wody"

Zobacz jak cierpienia i ból spalają się w nicość i powiedz :

"O łaskawa Bogini
o łaskawy Boże
w tą noc Śródletniej magii modlę się
byście Wy napełnili me życie cudami i radością
Pomogli mi w dostrojeniu się z energiami unoszącymi się w zaczarowanym nocnym powietrzu
Składam Wam podziękowania"

Rozmyślaj nad oczyszczeniem, którego doświadczyłeś. Poczuj moce przyrody rozkwitające wewnątrz ciebie, obmywające cię do czysta poprzez niebiańską energię.


TRADYCJE

Leczenie, czary miłosne i ochronne, zbieranie i suszenie ziół, skakanie przez ogień dla oczyszczenia i odnowienia energii. Co do jedzenia to świeże owoce.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.