poniedziałek, 21 listopada 2016

Tarot - Małe Arkana - Buławy/Różdżki/Kije/Pałki

AS BUŁAW 
+Pomysł, początek jakiejś nowej inicjatywy, nowa faza życia, przypływ energii, duża aktywność, pewność siebie, przezwyciężenie trudności, nadarzające się okazje, nowy związek lub interes, akt seksualny u mężczyzn, spłodzenie dziecka, przygoda miłosna, poprawa zdrowia.

– brak inwencji i siły przepracowanie, błąd, mrzonki, cel niemożliwy do realizacji, potrzeba wsparcia od innych, brak pewności siebie, niechęć do zmian, impotencja, poronienie, choroba, wypadek
LINK : As Buław - zmiany są dobre


DWÓJKA BUŁAW 
+Potrzeba bycia z kimś kto ma dobry, energetyzujący wpływ, kooperacja, współpraca. Dobre pomysły, zawieranie umów lub transakcji, wytrwała praca z doskonałym efektem współpracując z kimś, podróż lub gość z zagranicy. Konieczność dokonania wyboru. w związkach lub innych dziedzinach życia. Podzielenie energii na dwa kierunki np. jako nauka i praca, dwa kierunki studiów, dwa miejsca pracy, bycie w dwóch związkach. A także umiejętność łączenia przeciwieństw. Związek bez zobowiązań, randka, seks.

-Rozbieżność osobowości, nierówne pozycje lub spór w ustabilizowanym związku, nieszczęśliwe zakochanie, rozczarowanie, dokonanie złego wyboru, bycie pod czyimś złym wpływem, pozerstwo, niesamodzielność, niezadowalający sukces, nieprzemyślane działanie.
LINK : Dwójka Buław - Gdy nie możesz się zdobyć na działanie


TRÓJKA BUŁAW
+Karta szansy i szczęścia. Sukces w działaniu,  podróże w interesach, tworzenie własnego miejsca pracy, zatrudnienie w dziedzinie telekomunikacji, biznesie, przedsiębiorczość, zdolności handlowe. Możliwość poszerzania swoich kwalifikacji, dokształcenia lub nowej pracy za granicą. Warunkiem tych sukcesów i szans  jest własne energiczne działanie. Karta jest symbolem trwałych związków z dominacją, symbolizuje drobne flirty i trwałą przyjaźń.

-Krótkowzroczność, niedojrzałość i arogancja przyczyną niepowodzeń, przymus trudny do zniesienia, dwulicowość, brak sukcesów,  niepotrzebna rywalizacja , upodobanie do kiczu. Trzeba uważać aby z nadmiaru energii nie narobić sobie kłopotów, nie dać się ponieść emocjom. W uczuciach niedokończone relacje, zawieszone w próżni, kłopotliwe sytuacje, zdrada partnera, fałsz w związkach i przyjaźni.
LINK : Trójka Buław - Popłyń w nieznane


CZWÓRKA BUŁAW
+Dobrobyt, wszelkie powodzenie, znalezienie swojego miejsca na ziemi, znaczący etap w życiu. Sformalizowanie związków, ważne uroczystości rodzinne. Kupno domu lub innej nieruchomości, znaczące remonty. Istotne wydarzenia zawodowe, awans lub zatrudnienie na czas określony, ogólnie zmiana dotychczasowego życia, szczęśliwe życie rodzinne, okazje do świętowania.

-Brak wsparcia i poczucia bezpieczeństwa, pycha, samozadowolenie, kłótnie w rodzinie, brak własnego miejsca w domu, wszelkie uroczystości obchodzone mniej hucznie lub odłożone, niezaspokojona żądza sukcesu, przesadne, rozrywkowe podejście do życia, nieszczęśliwy w skutkach romans
LINK : Czwórka Buław - Oj dzieje się dzieje


PIĄTKA BUŁAW
+ Pokonanie trudności, konflikt, obrona swoich racji, współzawodnictwo, władza nad sobą i możliwość panowania nad otoczeniem. Trudny nieharmonijny okres w relacjach z innymi ludźmi, szukanie pretekstu do kłótni, angażowanie się w czyjeś kłopoty, szarpanina z życiem i czymś nieuchronnym, zdrowa konkurencja, aktywność fizyczna. Karta ta może oznaczać burzę, ogień, pożar, środki żrące- chemikalia. Może oznaczać nadmierny pośpiech i gorączkę. W związku burzliwy okres, gorące spełnione uczucia.

-Niemożność wyjścia z problemów, ludzka zawiść i zazdrość, niemożność utrzymania pozycji lidera, sprzeczki, problemy z koncentracją, nieumiejętność przyznania się do błędów, zła dominacja nad kimś, nieudane plany podróży. Jako ostrzeżenie uwaga na  czyjąś agresję i wypadki losowe typu pożar, napad, poparzenia. Wróży porażki w zawodach sportowych. W uczuciach kłótliwie i mało harmonijnie, problemy, mała wrażliwość na partnera.
LINK : Piątka Buław - Burza w szklance wody


SZÓSTKA BUŁAW
+Jedna z najlepszych kart symbolizująca zwycięstwo i sukcesy w każdej dziedzinie życia. Oznacza zabawę, świętowanie, popularność i sympatię otoczenia, chęć pomagania, pomoc od przyjaciół, nauczanie innych, praca  o jakiej się marzyło, szczęśliwe sytuacje. oraz urządzanie swojego domu  W uczuciach wyznania, oświadczyny huczne wesele, które będzie się pamiętać wiele lat.

– Straty, niespełnione marzenia, zbyt powolne działanie, beztroska, niedojrzałość emocjonalna, pochopne decyzje, chaos, niedowartościowanie, unikanie odpowiedzialności, nieczysta gra, egocentryzm, snobizm, brak dyscypliny i nawyku pracy. Brak wsparcia w rodzinie, zerwane zaręczyny, zdrada.
LINK : Szóstka Buław - Jaki smak ma zwycięstwo


SIÓDEMKA BUŁAW
+Walczący samotnik, czas wyzwań i wykazania się odwagą i determinacją ale według pewnych reguł. Bycie niemodnym, niekonwencjonalnym, dumnym. Sukces w zasięgu możliwości. Karta oznacza granie na giełdzie, pracę fizyczną lub zawód związany z okultyzmem. Czynne zainteresowania ezoteryką, wiara w siebie, działalność artystyczna, twórcza. W związkach zachowanie trwałości. Karta także symbolizuje zawody, turnieje, wszelkie gry sportowe. oraz egzaminy, teleturnieje, testy, szkolne olimpiady

– Brak aprobaty i zrozumienia, niezdecydowanie, bojaźliwość prowadząca do klęski, brak asertywności, utrata dobrej okazji, wycofanie się do własnego wnętrza, lęk przed odrzuceniem, uwikłanie się w sytuację bez wyjścia, niezręczna sytuacja, bałagan i chaos, plotki, otaczanie się ludźmi o niższym poziomie rozwoju, rozstanie z partnerem Ostrzeżenie: graj fer i konsekwentnie, dopóki będziesz postępował uczciwie, osiągniesz  co zechcesz.
LINK : Siódemka Buław - Magia Kart


ÓSEMKA BUŁAW
+Najbardziej dynamiczna karta symbolizująca gwałtowny i szybki przebieg wydarzeń, przyspieszenie we wszystkich dziedzinach życia, szybkie rezultaty i pomyślność w rozpoczętych wcześniej działaniach zawodowych. Dynamiczny rozwój, możliwość uzyskania kredytu, eksponowane stanowisko, zdobycie władzy ,praca w bankowości. Zawarcie nowych ekscytujących znajomości, nagły romans i erotyka. Niespodziewane dobre wiadomości, smsy, telefony, miłe kontakty, szczęśliwe sploty okoliczności, podróż powietrzna.

-Brak energii i stagnacja, bierne wyczekiwanie, lub źle podjęta akcja, nadmierny pośpiech, zmarnowana energia, droga donikąd, zamki na lodzie, utrata pracy, nadmierne zobowiązania finansowe, problemy z prawem. Brak miłości, zazdrość, nieporozumienia w rodzinie, może zdarzyć się przemoc, utrata zdrowia
LINK : Ósemka Buław - a teraz działaj


DZIEWIĄTKA BUŁAW
+Problemy, którym trzeba sprostać, samo ochrona, wytrwałość, odwaga i determinacja, odpowiedni moment na długoterminowe plany. Karta określa kogoś kto nikomu nie ufa, i jest nad wyraz ostrożny. W pracy stabilna pozycja , poszerzanie swoich horyzontów i działań, zainteresowania z dziedziny psychologii lub matematyki, praca nad rozwojem duchowym. Dobre zdrowie i miłość platoniczna. W związkach kłopoty, wrogość partnerów wobec siebie i niekorzystny wpływ osób trzecich, zazdrość. Wskazana ostrożność przed osobami postępującymi nieuczciwie.

-Trudności z osiągnięciem celów, brak asertywności, brak energii i chęci działania, załamanie nerwowe, lęk przed walką o swoje, brak kompetencji, porażki związane z pracą, nieporozumienia w rodzinie, niechęć do kontaktów z ludźmi, choroba. Ostrzeżenie aby uważać na siebie w podróży, nie podejmować decyzji finansowych, ogólnie wskazana wyjątkowa ostrożność
LINK : Dziewiątka Buław - taka jedna historia


DZIESIĄTKA BUŁAW
+Duża odpowiedzialność, przyjęcie na siebie dodatkowych obowiązków, ciężka praca zakończona sukcesem, efektywne działanie i pęd do sukcesu zbyt wielkim kosztem, awans, brak czasu dla siebie, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nowe  wyzwania i działania. W partnerstwie dźwiganie odpowiedzialności za związek, poczucie niesprawiedliwości w związku, jedna strona bardziej zaangażowana niż druga,obarczanie winą.

-Znużenie ,depresja, przeciążenie, krzywdząca odpowiedzialność, wyczerpanie, dążenie do nieosiągalnych celów, niechęć do zmian, intrygi. Trudne warunki w pracy, brak możliwości rozwoju, wiele niedokończonych spraw hamuje rozwój. W uczuciach nieszczęścia na tle zazdrości. Konieczność odcięcia się od przeszłości.
LINK :  Dziesiątka Buław - ciężar i zmęczenie


GIERMEK BUŁAW
+Dziecko lub młoda osoba dziewczyna lub chłopak spod znaku barana, lwa albo strzelca. Może to być też ktoś młodo wyglądający. Jasne włosy, niebieskie oczy, osoba atrakcyjna. Osoba o młodzieńczych cechach: żywotna i ruchliwa. Lojalny i wierny przyjaciel, możliwe że student. Nieoczekiwane, ważne i dobre nowiny, propozycja pomocy. albo pracy. Stały kontakt z bliskimi osobami będącymi w oddaleniu. Interesujące wydarzenia, nowa wiedza. Gwałtowny i namiętny romans. Niedojrzałe uczucia.

-Denerwujące, złe  lub opóźniające się nowiny, problem z podjęciem decyzji, przewrażliwienie na tle własnej osoby, brak samodzielności, zarozumialstwo, rozrzutność, brak tolerancji, wygodnictwo. Podejmowanie decyzji pod wpływem impulsu, zła decyzja, utrata pracy. Stagnacja i marazm. Kłopoty w porozumieniu się z dziećmi. Zerwany związek lub przyjaźń, burzliwy romans, nieodwzajemniona miłość. Kłopoty ze zdrowiem, wątrobą i przemianą materii. Anoreksja, bulimia, otyłość.
LINK : Giermek Buław


RYCERZ BUŁAW
+Młody mężczyzna do 40 lat. Zodiakalny lew. Na ogół bywa blondynem o niebieskich lub szarych oczach, jednak nie zawsze. Spotkałam  tego rycerza również  jako bruneta  o piwnych oczach. Niezależnie od wyglądu jest to ktoś energiczny i dynamiczny, wiedzący jak dopiąć swego. Impulsywny, odważny, nie liczący się z opinią innych. Silny autorytet. Posłaniec dobrych wiadomości, zmian, podróży, delegacji służbowych. Oznacza też udział w zawodach sportowych. Zawieranie nowych znajomości, ruch, dynamikę, dużą energię. To także liczne kontakty towarzyskie, flirty, doświadczenia seksualne. Ogólne znaczenie: osiągnięcie wyznaczonego celu, oczekiwanie na ważne i pozytywne wiadomości w sferze zawodowej lub społecznej

– Niecierpliwość, opóźnienia, przeszkody w komunikacji i wymianie informacji. Frustracja, impulsywność, arogancja, pycha, egoizm, kłótliwość. Oszustwa i manipulacje dla własnych korzyści. Zerwanie związku, separacja, tyranizowanie partnera, zdrady. Schorzenia układu krążenia
LINK : Rycerz Buław - energia go rozsadza


KRÓLOWA BUŁAW
+Dojrzała kobieta, szatynka lub ruda o szarych lub zielonych oczach. Może reprezentować matkę, znajomą, niezwykle oddaną przyjaciółkę gotową zawsze do pomocy. Sympatyczna, pełna werwy i humoru, wyrozumiała,  empatyczna, interesująca  i ciekawa osoba. Dobra cierpliwa matka, inteligentna, niezwykle namiętna i atrakcyjna partnerka dominująca w związku. Dzielna, uczciwa, dynamiczna postać potrafiąca zjednywać sobie ludzi. Wspierająca i kochająca. Najczęściej posiada dużo kontaktów, lubiana i ceniona. Ogólne znaczenie: posiadamy cechy tej postaci i warto byłoby ruszyć z planowanym projektem być twórczym i energicznym, rozwijać talenty.

-Płytka, działająca dla swoich korzyści kobieta, kontrolująca, chorobliwie ambitna, zazdrosna, manipulująca, zawistna, surowo oceniająca innych, stosuje szantaż emocjonalny, niezrównoważona emocjonalnie. Ogólne znaczenie: porażka, depresja, brak poparcia, sytuacja zmusza do nieuczciwego postępowania, kłamstwa, ukrywanie prawdy.
LINK : Królowa Buław - Ognista kobieta


KRÓL BUŁAW
+Dojrzały, energiczny mężczyzna o cechach znaku barana, ciemnych brązowych włosach, mogą być też szpakowate. Oczy niebieskie lub szare. Miłośnik wszelkich wyzwań, entuzjastyczny przedsiębiorca, odpowiedzialny, prawy, pomocny, silny, inteligentny, wpływowy, odnoszący sukcesy, posiadający intuicję i charyzmę. Dominujący w związku i układach zawodowych. Posiadający dużą witalność i doskonałe zdrowie .Niezwykle namiętny, atrakcyjny kochanek, narzucający swoje warunki .Ogólne znaczenie: gwałtowna i namiętna przygoda miłosna, sukces w sprawach zawodowych.

– Wyniosły, nietolerancyjny, arogancki, głodny władzy, onieśmielający i podejrzliwy mężczyzna. Chłodny emocjonalnie, mściwy, fałszywy. Często zmieniający partnerki, traktujący kobiety instrumentalnie. Ogólne znaczenie: Straty na skutek nieuczciwości, opóźnienia  w jakimś przedsięwzięciu, brak pomocy i aprobaty dla naszych planów Karta ta mówi, że aby odnieść sukces trzeba poświęcić dużą  ilość dodatkowej pracy.
LINK : Król Buław - męski ideałBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.