poniedziałek, 21 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - XXI Świat

XXI ŚWIAT

Na karcie widoczna jest tańcząca postać, często naga. Zazwyczaj jest otoczona wieńcem, za którym znajdują się inne postaci (często symbole Ewangelistów: anioł, orzeł, lew i wół; porównaj z Maiestas Domini). Czasem centralna postać podtrzymuje planetę Ziemię.

Karta ta jest uważana za symbolizującą szczęście, powodzenie i radość. Oznacza także spełnienie marzeń i wiele sukcesów we wszystkich dziedzinach życia. W położeniu odwróconym bywa uważana za symbol wahania przed przyjęciem nadchodzącego szczęścia, a czasem także za przeciwieństwo podstawowego znaczenia - czyli nadchodzący ogrom cierpień i nieszczęść.

Słowa kluczowe – spełnienie, sukces, zwycięstwo, dobrobyt, radość, szczęście, jedność, podróż, nagroda.

Osoba – Obcokrajowiec, laureat, szczęśliwy człowiek, ktoś o nieprzeciętnej wiedzy i intelekcie, opiekun, informatyk, architekt wnętrz, tancerz, haker komputerowy, silna osobowość nakłaniająca ludzi do zła.

Miejsce – Cały świat, konkretne miejsca na świecie i w ojczyźnie, miasto, dom rodzinny, kluby, placówki opiekuńcze, lotniska.

Cechy ogólne – Tolerancja i szacunek dla innych, mądrość i wyrozumiałość, poczucie humoru, dobre samopoczucie, otwartość na wszelkie trendy i sytuacje, kreatywność, umiejętność wykorzystania wiedzy w dobrym celu, umiejętność czerpania wiedzy z wielu źródeł, błyskotliwość, myślenie potencjałami, zdolności językowe, panowanie nad sytuacją, realizacja wytyczonych celów, całkowite spełnienie.

Karta odwrócona – Zamknięcie na świat i ludzi, samoograniczenie, niezdolność do samodzielnego myślenia, wąski punkt widzenia, problemy ze zdobywaniem wiedzy, koncentracją i logicznym myśleniem, ignorancja, ucieczka w wewnętrzny świat, brak cierpliwości do ludzi, niechęć pomagania i wspierania innych, brak tolerancji, ksenofobia.

Znaczenie ogólne – Ostatnia karta Wielkich Arkanów to koniec wędrówki po wyboistej drodze życia jaką przedstawił nam Tarot. Zamykamy pewien etap osiągnąwszy w obecnym cyklu sukces, spełnienie, szczęście  i zadowolenie. Spełnieni duchowo, fizycznie i materialnie, dojrzali i odpowiedzialni, będąc w harmonii ze sobą i otoczeniem, możemy w pełni napawać się stanem błogostanu zanim rozpoczniemy kolejny etap. Przyszedł czas na świętowanie, radość i zabawę. Swoją postawą zasłużyliśmy na wszystko co najlepsze, publiczny sukces, sławę, idealny związek, ciepło ogniska domowego, spełnienie zawodowe i osobiste. Świat leży u naszych stóp :)  Karta Świat symbolizuje spokój i życie bez żadnych przykrych niespodzianek, korzystanie z efektów podjęcia dobrych decyzji, nowoczesność i technikę komputerową, osiągnięcie celu i sukces, przeprowadzkę, uzyskanie nagród i wyróżnień, spotkanie z ukochaną osobą której się dawno nie widziało, dobre kontakty z obcokrajowcami, dalekie podróże, odkrycie prawdy, które przyniesie spokój i ulgę, dochodowe zajęcie które wykonuje się z przyjemnością, pracę połączona z pasją, poczucie spełnienia i bezpieczeństwa, doskonałe zdrowie .

Karta odwrócona – Przydałoby się trochę obiektywnej oceny samego siebie i celów do których zmierzasz, ponieważ widzisz tylko to co chcesz zobaczyć a iluzją długo się żyć nie da. Może się zdarzyć że żyjesz według planu i oczekiwań innych. Możliwe też że sukces dla Ciebie stał się pułapką, wyzwalając lęk czy zdołasz go powtórzyć. Nie poddaj się temu uczuciu bo pozbawi Cię aktywności i ulegniesz stagnacji. Inne znaczenia karty; życie wyłącznie dla miłości i miłością, kłopoty z obcokrajowcami, niemożność osiągnięcia wyznaczonych celów, lekkomyślność, sukces po czasie, który już nie cieszy, zniechęcenie, apatia, strach czy sobie poradzisz, zamknięcie w swoim świecie, zaniedbywanie życia duchowego, niechęć do nowoczesności, materialistyczne podejście do życia.

Zdrowie – (karta odwrócona) Wszelkie choroby psychiki; nerwica, depresja, fobie (irracjonalne lęki, klaustrofobia itp.)oraz kompulsje czyli uzależnienia nie zmieniające stanu świadomości (palenie, nałogowe zakupy).

LINKI 

Świat - wyjaśnienie sytuacji
Dobry Tarot - Świat
Forum Ezo - Świat
Tarot Miłości - światBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.