Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

wtorek, 22 listopada 2016

Tarot - Małe Arkana - Denary/Pentagramy/Monety

AS DENARÓW 
+Pierwszy krok do celu w dziedzinie finansów. Może być zapowiedzią udanej transakcji, własnej działalności gospodarczej, intratnej posady, pomyślnej edukacji, zakładania konta w banku i innych działań z dziedziny finansów. Karta zapowiada powodzenie jeśli dołoży się starań. To pozytywna karta  zapowiadająca szczęście, wygraną, zakup ziemi lub spadek oraz nowe możliwości związane z finansami. W związkach oznacza fizyczną przyjemność, dobre relacje pod wpływem poprawy finansów, dobre zdrowie.

– Zbyt materialistyczne podejście do życia, lenistwo, złe gospodarowanie zasobami, nieudane plany polepszenia finansów, skąpstwo, łapówkarstwo, brak zainteresowań. Konieczność oszczędnego życia z powodu pogorszenia się sytuacji finansowej. W związkach zaborczość i brak bezpieczeństwa finansowego. Pogorszenie zdrowia, zmęczenie, otyłość.
LINK : As Denarów -wykorzystaj szansę


DWÓJKA DENARÓW
+Potrzeba dokonania wyboru pomiędzy dwoma opcjami z zakresu finansów lub społecznych. To zatrudnienie na dwóch etatach, źródła dochodu z dwóch miejsc, potrzeba podjęcia ważnej decyzji, elastyczności, działania równoważące, kreatywność .Karta pociesza że możliwości poprawy sytuacji znajdują się w naszym zasięgu lub że otrzymamy pomoc. Dwójka denarów oznacza  małżeństwo ze sporym stażem, albo namawia do zawarcia takiego związku.

-Trudna, niestabilna sytuacja, opóźnienia i trudności w osiągnięciu planowanych celów, błędne decyzje przyczyną kłopotów. Sytuacja wymaga „żonglerki” finansowej aby podołać zobowiązaniom finansowym. Możliwy brak kompetencji, pracoholizm, .utrata szansy na sukces. Brak harmonii w związkach , jeden z partnerów musi dokonać wyboru właściwej osoby.
LINK : Dwójka Denarów - zdecyduj się


TRÓJKA DENARÓW
+Tradycyjnie karta zapowiada że nadszedł okres pracy i sukcesów zawodowych, nauki konkretnych umiejętności zawodowych. Istnieje szansa na poprawienie sytuacji materialnej poprzez konkretne działanie, poparte dobrymi pomysłami i odpowiednim wykształceniem. Karta mówi o pomyślnie zdanych egzaminach, kursach, szkoleniach, oraz że posiada się jakieś talenty i nadszedł odpowiedni moment aby ich użyć i perfekcyjnie tworzyć. Istnieje wielka szansa powodzenia i zaistnienia na szerszym forum  a co za tym idzie gratyfikacji finansowej. W związkach ciepło, miło ale pod warunkiem przystosowania się do silniejszego partnera.

-Porażki w sferze materialnej. Brak umiejętności, talentu, kreatywności, ambicji, odwagi, niewystarczające wykształcenie, lenistwo, wygórowane wymagania. Zazdrość o sukcesy innych, nadwrażliwość na krytykę, strata pieniędzy. W związkach rutyna, niechęć, możliwy trójkąt.
LINK : Trójka Denarów - gdy tak to tak, a nie to nie


CZWÓRKA DENARÓW
+ Stabilizacja finansowa, spokój i radość z posiadanych niemałych zasobów oraz sytuacji życiowej. Gromadzenie pieniędzy i pilnowanie tego co się posiada w obawie przed stratami i ubóstwem. Powolna, solidna nauka ekonomii, awans, budowanie własnej wartości. Spokojne życie rodzinne ale jest problem z okazywaniem uczuć i nieporozumienia na tym tle.

-Skąpstwo, materializm, skupienie się wyłącznie na życiu w sferze materialnej. Strach przed  jakąkolwiek zmianą. Niezdane egzaminy, utrata pracy, niezadowalające dochody, nieprzewidziane wydatki, niewypłacalny dłużnik. Brak prywatności w domu, kłótnie o pieniądze, jedyne co łączy ludzi w związku to zależność finansowa, możliwa sytuacja kupowania uczuć.
LINK : Czwórka Denarów - kiedy boisz się zmian


PIĄTKA DENARÓW
+Zapowiedź ciężkich czasów i zaciskania pasa, brak pracy.  Niestabilna i trudna sytuacja finansowa, ubóstwo, bankructwo. Korzystanie z renty lub zasiłku. Jednak karta mówi o umiejętności radzenia sobie w trudnej sytuacji, bycie dzielnym, możliwość uzyskania pomocy. Ta karta mówi również o bankructwie duchowym, ekscytacji ziemskimi uciechami.  Stres spowodowany zubożeniem może być  przyczyną choroby i kryzysu w rodzinie ( rozwód).Piątka denarów może też oznaczać  chęć ratowania związku za wszelką cenę przez jednego z partnerów.

-Trudności ze zmianą złej sytuacji, konieczność przeprowadzenia jakichś zmian aby przestać ponosić straty. Karta ostrzega aby uporządkować dom pod względem duchowym i finansowym. Jeśli niczego się nie zmieni grozi pogorszenie sytuacji finansowej i rodzinnej. Zmiana statusu społecznego na gorsze.
LINK : Piątka Denarów - czego i kogo ci brakuje


SZÓSTKA DENARÓW
+Koniec problemów finansowych. Znaczna poprawa sytuacji materialnej dzięki dużemu potencjałowi, dobremu wykształceniu, profesjonalizmowi, doskonałemu przygotowaniu i przede wszystkim własnej pracy. Wzrost dochodów i bezpieczeństwo finansowe sprawia że  zajmujemy się działalnością charytatywną. Karta ta symbolizuje również stypendia dla studentów, nieoczekiwaną pomoc, nagrody, spadek. Może oznaczać dobre zdrowie, zawarcie związku małżeńskiego, spokojne harmonijne życie w rodzinie, pomoc materialna krewnym.

-Pogorszenie sytuacji finansowej, nierozsądne inwestycje, złe gospodarowanie, potrzeba zaciągnięcia kredytu, zbyt wiele wymagań materialnych. Duże wydatki na rodzinę, kłótnie o pieniądze, niechęć do pomagania innym. Fałsz w kontaktach i zazdrość o sukcesy innych, związki czysto interesowne, pożądanie cudzej żony.
LINK : Szóstka Denarów - o dawaniu i braniu


SIÓDEMKA DENARÓW
+Szansa na dobrobyt i rozwój, należy jednak zamiast ciągłego rozmyślania i planowania zabrać się do solidnej pracy. Możliwe że trzeba będzie iść na  studia albo ukończyć szkolenie czy  kurs. Niezależnie od okoliczności trzeba działać mądrze i rozważnie. Zapowiedź intratnej pracy i dochodów z tego co się lubi robić. Ostrzeżenie aby działać rozważnie niczego nie robić na siłę, efekty będą w odpowiednim czasie. Karta sprzyja działaniom naukowym. W związkach..imponowanie drugiej osobie, interesowność w kontaktach, zastanawianie się czego oczekujemy, cierpliwość, rozsądek.

-Trudny okres. Praca nie odpowiadająca możliwościom. Uwikłanie się w sytuacje bez wyjścia, niemożność wyobrażenia sobie pozytywnej przyszłości, brak postępów w nauce i pracy, złe gospodarowanie pieniędzmi, brak pewności siebie, zła rada, brak doświadczenia, zbyt gwałtowne, niecierpliwe działania, zubożenie. Skłonność do hazardu. Brak odpowiedzialności za rodzinę, wygodnictwo, samotność
LINK : Siódemka Denarów - boże daj mi cierpliwość


ÓSEMKA DENARÓW
+Karta żmudnej, systematycznej, mozolnej pracy, która daje początek czegoś nowego, wartościowego. Może oznaczać coś tak prozaicznego jak solidnie zrobione domowe porządki ale też zdobywanie wiedzy czy codzienne wykuwanie swojej przyszłości zawodowej w nowym zawodzie. Solidna  praca daje podstawy do polepszenia sytuacji materialnej i podniesienia statusu społecznego. Karta oznacza też pracę w rzemiośle, tworzenie własnego miejsca pracy. W związkach bezpieczne budowanie stabilizacji materialnej.

– Trudności w przyswajaniu wiedzy, złe nawyki uczenia, niemożność realizacji wytyczonych celów, frustracja spowodowana zbyt ciężką nieopłacalną pracą, nadmiar odpowiedzialności, oczekiwanie natychmiastowej gratyfikacji. Karta przestrzega przed pracoholizmem. Zły stan zdrowia i brak witalności może powodować trudności w realizacji planów zawodowych. W związkach dwulicowość, interesowność, nuda.
LINK : Ósemka Denarów


DZIEWIĄTKA DENARÓW
+Bezpieczeństwo finansowe, dojrzała osobowość, realistyczne cele, poleganie na sobie, podejmowanie właściwych decyzji, koncentracja na bogaceniu się. Zakładanie własnej firmy, zdolność zarządzania, bycie autorytetem, stałe  i pewne źródło dochodów. Doskonałe zdrowie, rozwój duchowości, radość, sukces, samowystarczalność. Niestety karta ta jeśli chodzi o związki nie jest pomyślna. Symbolizuje samotność we dwoje, bycie ze sobą z przyzwyczajenia i z wygodnictwa. Marzenia o idealnym partnerze.

-Przytłoczenie życiem i problemami, utrata źródła dochodów, zależność finansowa od kogoś ( być może od zamożnych krewnych) lub bycie nowobogackim. Wszystko na sprzedaż włącznie z duszą i ciałem a więc może to być pornografia i prostytucja. Nie odróżnianie dobra od zła, liczy się tylko zysk .Zdrada w przyjaźni i małżeństwie, lub chłodna kalkulacja. Samotność. Problemy ze zdrowiem. Karta może oznaczać kradzież.
LINK : Dziewiątka Denarów - mam wszystko tylko mnie kochaj


DZIESIĄTKA DENARÓW
+Wielkie zmiany w życiu. Wejście do zamożnej rodziny od pokoleń, korzystanie z dóbr niewypracowanych przez siebie. Dostatnie, beztroskie życie wśród bliskich osób, w rodzinie wielopokoleniowej. Kupno domu, gruntu lub mieszkania, udane inwestycje, stabilizacja, interes rodzinny. Życie rodzinne, propozycja małżeństwa , narodziny dziecka.

-Kłopoty, straty finansowe. Źle funkcjonująca rodzina, brak więzi emocjonalnych i brak poczucia bezpieczeństwa. Najbliżsi którzy nie są dla siebie wsparciem. Kłótnie o pieniądze, niewystarczające dochody, niemożność opłacenia studiów swoich dzieci. Rywalizacja rodzeństwa. Brak aprobaty rodziny na  małżeństwo. Ciężka choroba kogoś w rodzinie. Kłopotliwy spadek.
LINK : Dziesiątka Denarów - prosto do szczęścia


GIERMEK DENARÓW
+Młody wiekiem lub duchem człowiek. Spokojny, praktyczny, refleksyjny, pracowity, dokładny i pilny, ktoś kto się nieustannie doszkala, student, mól książkowy. Ktoś kto poszerza wiedzę celem doskonalenia się w zdobywaniu pieniędzy. Osoba niezależna, inteligentna, tolerancyjna, schludna, dbająca o swój wygląd. Pełen dobroci przyjaciel,  lojalny, godny zaufania z poczuciem humoru, wrażliwy na naturę i sztukę. W ogólnym znaczeniu : dobre wiadomości związane z finansami lub kształceniem. Może oznaczać zawiadomienie o pracy lub pomyślnie zdane wszelkie egzaminy. Powolny lecz stały postęp. Zaproszenie na imprezę lub odwiedziny. W uczuciach  oznacza oczarowanie, uwodzenie dla seksu, interesowność.

-Tzw. dziecko z problemami, ( niezależnie od wieku )zmanierowany, leniwy, humorzasty, sentymentalny, przekonany o swojej ważności i wyjątkowości. Sknera, która nie skąpi wyłącznie na swoje zachcianki. Osoba, która nie zamierza niczego zrobić żeby się czegoś nauczyć. Powierzchowna wiedza, łapówkarstwo, hazard, kłopoty finansowe, dochody z nielegalnej działalności. W uczuciach manipulacje w celu rozkochania dla celów materialnych, chęć dominacji w związku, wykorzystywanie ,bałagan w domu. Hipochondryk, lekoman, chora trzustka ,jelita ,dolna część przewodu pokarmowego.
LINK : Giermek Denarów


RYCERZ DENARÓW
+Mężczyzna w średnim wieku 35-45 lat, brunet o piwnych oczach. Człowiek dobrze sytuowany, ceniący sobie komfort i spokój, kompetentny, zaradny, ostrożny i rozważny. Stabilny emocjonalnie tradycjonalista, godny zaufania przyjaciel. Wyjątkowo sumienny i pracowity potrafi działać metodycznie i skutecznie. Znaczenie ogólne karty to: dobre nowiny dotyczące finansów, ważne sprawy materialne, dotyczące spadku lub darowizny lub wartościowy prezent. Podróż służbowa, wygrana losowa, nowe osiągnięcia poprawiające sytuację finansową, uwaga skupiona na szczegółach, systematyczna praca, planowanie, konserwatywna postawa, zdrowy rozsądek. Karta jest symbolem  związku, romansu o charakterze fizycznym , gdzie partnera traktuje się jako własność..Charakteryzuje człowieka o którym można powiedzieć wierny kochanek.

-Człowiek niezainteresowany pracą, depresyjny, słabo zorientowany w sprawach finansów. Malkontent, bez zainteresowań, zadowolony z siebie, pusty i tępy. Podatny na wpływy pedant. Ogólnie karta oznacza złe wiadomości na temat strat finansowych, rozczarowaniu, niespodziewanych opóźnieniach, oszustwie ,marnotrawstwie. Utrata pracy lub odmowa przyjęcia na uczelnię. Strach przed jakimkolwiek ryzykiem aby poprawić sytuację, apatia. Ostrzeżenie przed podróżą czy przeprowadzką. W związkach kłopoty, przeszkody, złe przedmiotowe traktowanie partnera, znudzenie i niechęć. Utrata zdrowia: schorzenia gardła, nałogi, zaburzenia hormonalne.
LINK : Rycerz Denarów - poważny mężczyzna


KRÓLOWA DENARÓW
+Dojrzała kobieta  w trudnym do określenia wieku. Brunetka o piwnych oczach. Atrakcyjna, zmysłowa, dbająca o wygląd, posiadająca dobry gust. Osoba, kompetentna, zrównoważona, pracowita,  godna zaufania, dobrze zorganizowana, niezwykle opiekuńcza, empatyczna, służąca dyskretną pomocą, (nie tylko finansową). Dobra kucharka, gościnna, miłośniczka natury. Troskliwa matka, która oprócz miłości i bezpieczeństwa materialnego potrafi ofiarować dzieciom zrozumienie i cierpliwość w nauce  radzenia sobie w prozie życia. Ogólne znaczenie: zapowiedź poprawy finansów i bezpieczeństwa materialnego, pomoc finansowa od kobiety, umiejętność przebaczania i zgodnego współżycia oraz kierowania ludźmi. Zapowiedź zakładania rodziny, narodzenia dziecka, dom prowadzony na wysokim poziomie.

-Zimna, nieprzystępna, oschła szefowa lub niedbająca o dzieci matka, pracoholiczka, która nie potrafi okazywać uczuć. Chciwa, kłamliwa materialistka, która za bardzo interesuje się wyglądem. Może być też rozrzutna i niegospodarna. Cechuje ją małostkowość materialna i duchowa. Przez niewłaściwe gospodarowanie pieniędzmi jej dom lub firma są narażone na problemy finansowe. Ogólne znaczenie: Brak bezpieczeństwa finansowego, niestabilna sytuacja, deprywacja emocjonalna, wąskie horyzonty, zawziętość, mściwość, intrygi i kłamstwa. Na poziomie emocjonalnym frustracje seksualne, niewierność, niszczenie relacji międzyludzkich. Choroby  kręgosłupa i kości. Karta może oznaczać poronienie, bezpłodność.
LINK : Królowa Denarów - siła rozsądku


KRÓL DENARÓW
+Mężczyzna dojrzały, brunet lub szpakowaty, o ciemnej karnacji i piwnych oczach. Człowiek dobrze sytuowany, doświadczony w sprawach finansów, dominujący, prawy, mądry, wyrozumiały i pomocny, o wysokiej kulturze osobistej. Ma wyrafinowany gust, może być mecenasem kultury, sztuki czy nauki. Osoba o twórczym, analitycznym umyśle, rzeczowa i zrównoważona emocjonalnie, hojna, bystra i przenikliwa nie stroniąca od przyjemności życia. Znaczenie ogólne: Ktoś wpływowy, sukces finansowy, rada dotycząca finansów, mądre inwestycje, własność, ciężka praca, możliwość pomocy ze strony sponsora, działanie nie na pokaz. W uczuciach majętny, światowy  i wpływowy partner dzięki któremu można smakować beztroskie życie. Lojalny, prawy i pomocny  przyjaciel.

-Człowiek hołdujący zasadom „..cel uświęca środki ..”, lub że miarą ludzkiej wartości są wyłącznie pieniądze. Skrajny materialista, karierowicz, dominujący, niewrażliwy, źle gospodarujący pieniędzmi, oszust, prostak, męski szowinista, leń, słaby psychicznie, pesymista, nieobecny ojciec. Ogólne znaczenie: Szef zadręczający podwładnych, presja, kontrola. Biurokratyczny urzędnik, wyjątkowo nieprzychylny. Negatywne oblicze pieniędzy, chciwość, nieuczciwość, pracoholizm, ciemne interesy, wszystko dla i za pieniądze. Groźba utraty majątku i fizyczne zagrożenie. W uczuciach tyrania,  skąpstwo, materializm, uwodzenie dla zabawy. Choroby układu pokarmowego.
LINK : Król Denarów - siła Ziemi

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.