wtorek, 22 listopada 2016

Tarot - Małe Arkana - Miecze

AS MIECZY 
+As oznacza aktywne działania oparte na wykorzystaniu umysłu na wysokim poziomie. To inteligencja, błyskotliwość, potencjał intelektualny, dobra pamięć, racjonalne myślenie a także silna osobowość i rozwój duchowy. Oznacza właściwe decyzje, logikę, obronę własnych racji, asertywność, szczerą rozmowę, dążenie do poznania prawdy, awans, pracę naukową W związkach oznacza wspólne zainteresowania i porozumienie na poziomie intelektu

– W negacji to opóźnienia, frustracje, gnuśność, tyrania, brak aktywności intelektualnej, przeszkody, słaba pamięć, groźba podstępnych, fałszywych działań lub kłamstw, niesprawiedliwość i kłopoty prawne. Zranienie ostrym słowem lub narzędziem, próba samobójcza, zabieg chirurgiczny, choroby na tle umysłowym-opóźnienia w rozwoju intelektualnym. W uczuciach: kłótnie, nieporozumienia, burzliwy czas, zapomnienie o byłej miłości.
LINK : AS Mieczy - straciłeś złudzenia


DWÓJKA MIECZY
+ Konieczność dokonania wyboru, kierowanie się chłodnym umysłem nie uczuciami czy emocjami. Zakończenie  trudnego konfliktu ugodą i porozumieniem, przyjaźń w niedoli, równowaga między dwoma przeciwieństwami, zawieszenie sytuacji, słowny pojedynek, niezdecydowanie w działaniu, udawanie że problem nie istnieje. W pytaniach o pracę powolne, systematyczne wspinanie się po szczeblach kariery.   W uczuciach strach przed rozłąką lub tłumienie uczuć.

– Stanie w miejscu, niemożność podjęcia decyzji.. Zdrada wynikająca z niezdecydowania partnera, związki z niewłaściwymi ludźmi, niedocenianie ze strony partnera, konflikty, podstępne działania,  anonimy z groźbami, odrzucenie pomocy, wiadomość o śmierci. Pozew rozwodowy.
LINK : Dwójka Mieczy - wahasz się i cierpisz


TRÓJKA MIECZY 
+ Tradycyjna interpretacja to zawód miłosny, zranienie emocjonalne, ból, rozpacz z powodu rozstania z bliską osobą, łzy, przygnębienie,. powtarzanie tych samych błędów. To sytuacja kiedy trzeba coś zburzyć aby  zacząć coś nowego, bardziej wartościowego. Ale karta ta mówi też  o pamięciowym przyswajaniu wiedzy, podróżach związanych z nauką lub pracą. Artystyczny zawód polegający na słowie mówionym. Umiejętność zapamiętywania cytatów i formułowania wniosków.

–  Rozczarowanie, złośliwość, sarkazm, wrogość, oszczerstwa i skandale, plotki, zła opinia, potrzeba pomocy z jednoczesnym jej odrzucaniem. Zamknięcie się w świecie wiedzy, izolacja od otoczenia,  przeintelektualizowanie problemu. Celowe wprowadzanie w błąd. Problemy z pamięcią. Kłopoty ze zdrowiem. Samotność.
LINK : Trójka Mieczy - ból serca


CZWÓRKA MIECZY
+ Przymusowy odpoczynek, izolacja spowodowana chorobą lub inną przyczyną losową. Konieczność poukładania sobie spraw i sposobu postępowania Nie można niczego robić na siłę, można spodziewać się sytuacji, że sprawa o którą pytamy znajdzie rozwiązanie bez naszego udziału. Karta ta oznacza również planowanie rozbudowy domu, zawieranie małżeństwa z rozsądku lub chwilową rozłąkę by zastanowić się nad związkiem. Ostrzega, że powstaje wymuszona dość bezpieczna sytuacja ale pozbawiająca nas możliwości spontanicznych zachowań.

– Brak odpoczynku, niepotrzebne angażowanie się w sprawy, brak rozwagi, pragnienie odzyskania tego co się straciło, nastawienie na szybki zysk bez realnej oceny, przestępstwa gospodarcze, oddawanie osobistej przestrzeni, narastanie stresu. Stan zdrowia wymaga pomocy lekarskiej lub pobytu w szpitalu. Napięcia w rodzinie, pozostanie w niesatysfakcjonującym związku z powodu obaw przed samotnością. Karta może oznaczać  choroby górnych dróg oddechowych lub grypę.
LINK : Czwórka Mieczy - a kiedy śnimy


PIĄTKA MIECZY
+ Trudna karta, mówiąca o przegranej, stracie, zdradzie, nieuczciwości, pyrrusowym zwycięstwie, intrygach, niesprawiedliwych pomówieniach, upokorzeniu. Ostrzeżenie przed pułapką, plotkami i podstępnym działaniem innych wobec nas. W pozytywniejszym aspekcie karta mówi o wyjaśnianiu spraw do końca, zaczynaniu czegoś od początku, walce idealizmu z rzeczywistością, bujanie w obłokach, sukcesy naukowe i artystyczne. Miłość platoniczna, uduchowiona i niespełniona.

– Bycie ofiarą, próba sił, mściwe zachowania, planowanie zemsty, perfidia, zastraszenie, niesłuszne oskarżenie, nieszczerość. Próba uwolnienia się od niewłaściwego towarzystwa lub toksycznego związku. To sytuacja kiedy bardzo sparzyliśmy się na kimś i potrzebujemy czasu żeby się pozbierać. W uczuciach niepewność, uwiedzenie, narzucanie własnej woli, trudności w porozumieniu z bliską osobą.
LINK : Piątka mieczy - smak porażki, wstydu i zemsty


SZÓSTKA MIECZY 
+Pozostawienie trudnej przeszłości, odejście metaforyczne lub fizyczne. Nowa, lepsza faza życia, rozwiązanie problemów, pogodzenie się z kimś ważnym. Nowe sytuacje  i przyjaciele, możliwy romans. Harmonia i spokój w umyśle po okresie wielkiego cierpienia.  Możliwa podróż drogą wodną, szczęśliwa zmiana w życiu. Karta mówi też o potencjale artystycznym czy wręcz geniuszu twórczym. W uczuciach ból spowodowany oddaleniem, rozłąką. Poprawa zdrowia po udanym zabiegu.

– Frustrujący brak postępu, niemożność wydostania się ze starych wzorców, negatywne myślenie, odwołanie podróży, obsesja na temat minionych problemów. Przynoszenie problemów zawodowych do domu, Kłopoty w związku, hipokryzja, nienawiść, ograniczanie partnera. Pogorszenie zdrowia, możliwa operacja. Śmierć kliniczna.
LINK : Szóstka Mieczy - nie bój się zmian


SIÓDEMKA MIECZY
+Znalezienie wyjaśnienia dla zawiłych spraw. Reklama w Internecie. Dyskusje, omawianie, przegadywanie problemów, cała energia idzie w tzw. gwizdek, jest to także zbieranie informacji i snucie nierealnych planów. To  działania na pokaz, które do niczego nie prowadzą, obłuda, wykręty. nieuczciwa rywalizacja, lęk przed ujawnieniem prawdy na swój temat. W uczuciach to znajomość, która polega wyłącznie na interesujących rozmowach.

– Kłamstwa, złośliwości, brak zrozumienia, izolacja, błaznowanie, rezygnacja przed osiągnięciem celu, lekceważenie przeciwnika i tego konsekwencje. W uczuciach zazdrość, negatywne nastawienie, manipulacja, intrygi, odkrycie kompromitującego faktu.
LINK : Siódemka Mieczy - kłam, oszukuj, ale sprytnie


ÓSEMKA MIECZY
+ Karta symbolizująca internet. Poza tym oznacza izolację, brak pewności siebie, lęki, stany depresyjne, niemożność dokonania wyboru, poczucie spętania i niemożności zmiany sytuacji. Należy zdobyć się na odwagę by pokonać swoje ograniczenia, zły okres jest tymczasowy. W uczuciach niepewność, samotność, zewnętrzne przeszkody utrudniające porozumienie. Karta oznacza też ciężki poród lub poronienie.

– Problem z asertywnością ale sytuacja zaczyna się poprawiać dzięki pozbyciu się lęków i ograniczeń. Nowe podejście do problemów, usunięcie przeszkód, jasne poglądy na drogę życiową. Owocne negocjacje, pojednanie. W uczuciach szalona, przypadkowa przygoda.
LINK : Ósemka mieczy - chcesz zbić taflę szkła, ale ona się ugina


DZIEWIĄTKA MIECZY 
+Problemy z emocjami na punkcie minionych zdarzeń, niepokój, bezsenność, stany depresyjne, negatywne myślenie, użalanie się nad sobą, zamartwianie o wszystko i wszystkich, poczucie winy, wyimaginowane problemy ale też pewne ograniczenia. Działania bezkompromisowe jako droga ku życiu bez ograniczeń. W pytaniach o miłość przekonanie, że uczucia i związki ograniczają wolność. Z drugiej strony zamartwianie się o bliskie osoby. Karta w pytaniu o zdrowie ostrzega przed chorobami kobiecymi.

– Światełko w tunelu, powolna poprawa sytuacji po przemyśleniach, wiara w lepsze jutro. Świadomość końca jakiegoś etapu w życiu, konieczność rozpoczęcia czegoś od nowa. Wolność od stresu i obaw. Dobre kontakty zawodowe, nauka języków obcych, zagraniczne kontakty.  Zatrudnienie w wolnym zawodzie, bez ograniczeń czasowych, twórczość intelektualna. W uczuciach niepewność i emocjonalna przemoc.
LINK : Dziewiątka Mieczy - gdy nie masz już sił by iść dalej


DZIESIĄTKA MIECZY
+Karta męczennika przynosząca ze sobą ból, wielkie cierpienie, okrucieństwo, katastrofę, najgorsze przeżycia jakie mogą spotkać człowieka. Nagły koniec, śmierć. Jedynie w sprawach zawodowych i finansach jest pozytywna, mówi o osiągnięciu sukcesów dzięki własnemu intelektowi. Oznacza też studia podyplomowe i  przewód doktorski. W uczuciach oziębłość, brak miłości, łzy, cierpienie.

– Nietrwały zysk, chwilowe kłopoty, trudności w racjonalnym działaniu, Bolesne doświadczenia, dzięki którym  zmienimy  życie na lepsze.   Rada dla tej karty : myśl pozytywnie, inaczej powrócą kłopoty. W uczuciach wyczerpanie kłopotliwym romansem lub trudnym związkiem. Kłamstwa, fałsz, karta rozwodu. Kłopoty ze zdrowiem.
LINK : Dziesiątka Mieczy - płacz, płacz


GIERMEK MIECZY
+Dziewczyna lub chłopak w wieku 15-25 lat  o jasnych włosach, niebieskich lub szarych oczach, uczeń ,student albo osoba pytająca. Osobowość błyskotliwa, inteligentna, towarzyska, gadatliwa, trochę zadziorna, buńczuczna, towarzyska, ciekawska, zainteresowana ale powierzchowna w zachowaniu i w posiadanej wiedzy. Ogóle znaczenie karty to intensywna wymiana informacji poprzez internet, telefon, delikatne sprawy, możliwość wyjaśnienia nieporozumienia, konflikt, ryzykowne zachowania aby przeżyć przygodę. Mnogość kontaktów, nowe znajomości, interesujące rozmowy, potrzeba racjonalnego myślenia, nieoczekiwane lub niepokojące wiadomości. W uczuciach interesowność ze strony partnera, nieszczerość, kłótnie, konflikty.

-Człowiek na pozór uroczy i ujmujący ale nie należy mu wierzyć, jest nieszczery. Na dodatek przebiegły, mściwy, kłótliwy, niedyskretny, nadpobudliwy, nerwowy, tchórz. W ogólnym znaczeniu: szpiegowanie, podstęp, oszustwo, złośliwości i pomówienia, złe wiadomości, fałszywy wspólnik lub przyjaciel. Plotki, pochopnie wyciągane wnioski, brak wnikliwości w osądach, problem z nałogami. Problemy zdrowotne w obrębie klatki piersiowej. W uczuciach manipulacje, nieszczerość, zakłamanie.
LINK : Giermek Mieczy - nie myśl tyle, ucisz serce


RYCERZ MIECZY
+Osoby pomiędzy 30-45 rokiem życia lub mężczyzna w średnim wieku, szatyn lub blondyn o piwnych lub zielonych oczach. Ktoś oryginalny, łatwo nawiązujący znajomości, wyróżniający się temperamentem i impulsywnością w działaniach. To pewny siebie, błyskotliwy, inteligentny, elokwentny, dowcipny, dzielny człowiek. Poszukiwacz intelektualnych wyzwań. Ogólne znaczenie: Nagłe zamiany, podróże, zaskakujące, pozytywne wiadomości, impulsywne, nieprzemyślane działania, wykorzystanie szansy, zdecydowanie, bezinteresowna pomoc, konflikt intelektualny. W uczuciach niezwykle ekscytujący związek platoniczny, w związkach niestety nieporozumienia, problem z okazywaniem uczuć, zawziętość, nieumiejętność wybaczania.

– W negatywnym znaczeniu ktoś o trudnym charakterze, złośliwy, grubiański, kłótliwy, chimeryczny, zarozumiały, agresywny, podstępny. Zupełnie nieobliczalny i ekstrawagancki w postępowaniu. W znaczeniu ogólnym to sytuacja o gwałtownym  przebiegu, często przedwczesna i nieprzemyślana. To niemiły gość, agresywna, powierzchowna, młoda osoba, konflikt, podstęp, raniące słowa, nagły wyjazd. To również negatywne cechy czyjegoś charakteru, przekonanie o własnej nieomylności, zbytnia pewność siebie, narzucanie innym swoich racji, działanie za wszelką cenę „po trupach do celu”. W uczuciach to spotkanie osoby, która nie potrafi być dłużej w związku, ma frustracje seksualne, „specjalista” od łamania serc, nagłe odejście kogoś znaczącego. Problemy zdrowotne z kończynami dolnymi i schorzenia neurologiczne.
LINK : Rycerz Mieczy


KRÓLOWA MIECZY
+Starsza kobieta 55-70 lat o siwych włosach i jasnych oczach. Osoba samotna, wdowa lub rozwódka o ustabilizowanej pozycji społecznej. Niezwykle silna osobowość, narzucająca swoje zdanie, niezależna, wykształcona, mądra, inteligentna, racjonalna i oschła, nastawiona na karierę. Charakteryzuje ją duże poczucie sprawiedliwości, bywa dobrym doradcą, autorytetem w życiu duchowym. Jako matka potrafi zabezpieczyć byt ale jest chłodna, wymagająca i nie potrafi okazywać uczuć, wychowuje swoje dzieci według książkowych reguł. Ogólne znaczenie: zazwyczaj karta symbolizuje jakąś bolesną  stratę wyniszczającą emocjonalnie. Może tez oznaczać krótkotrwałe szczęście z goryczą świadomości że za tę chwilę przyjdzie zapłacić, to także pozew do sądu ze strony kobiety. Karta może symbolizować też mężczyznę o cechach królowej a także nie kierowanie się uczuciami a rozumem.

-Karta osoby trudnej, dominującej, szantażującej emocjonalnie, manipulującej sytuacją, wyrachowanej, gadatliwej i próżnej. To zła, nieobecna, zimna ,destrukcyjna matka lub teściowa. Niegodna zaufania kobieta. Negatywnym aspektem karty jest żal i ból po stracie bliskiej osoby z którym trudno sobie poradzić, depresja i żałoba przekraczająca rozsądne granice. To niekorzystny wyrok sądowy, trudności, kłopoty, intrygi, trudne czasy, umyślna manipulacja. W związkach brak równowagi i harmonii, destrukcyjna żona lub kochanka, gorycz, samotność. Problemy zdrowotne z nerkami.
LINK : Królowa Mieczy - Dwa oblicza


KRÓL MIECZY
+ Starszy mężczyzna w wieku. 65-75 lat, o siwych włosach i jasnych oczach. To profesjonalista o wielkiej sile, dojrzałości i autorytecie, stabilny emocjonalnie, wspaniały jako doradca, prawy, doświadczony, mądry, bystry, inteligentny, przenikliwy, jasno wyrażający swoje poglądy. Człowiek komunikatywny posiadający lekkość w mowie i piśmie. Realizujący się zawodowo jako badacz, profesor, prawnik, oficer. Ogólne znaczenie karty: Praca umysłowa, pomoc profesjonalnego doradcy, ekspert, władza, dobrobyt, obiektywizm i realizm w działaniu. Sprawa sądowa. W związkach chłodne porozumienie intelektualne, małżeństwo z rozsądku, wymagający dominujący partner.

– Trzymający dystans człowiek, nazbyt racjonalny i zimny, wymagający, surowy, nieuczciwy, każde jego słowo to raniący pocisk, tyran, despota, powierzchowny przyjaciel. Ogólne znaczenie: Niesprawiedliwość straty, agresja, kłopoty wszelkiego rodzaju przez starszego mężczyznę, niepomyślne decyzje urzędowe, obietnice bez pokrycia. Nadużywający władzy, nieprzychylny, zastraszający pracodawca. W związkach zazdrosny i nietowarzyski partner, przemoc fizyczna i psychiczna, życie rodzinne bez uczuć. Problemy zdrowotne w obrębie układu oddechowego.
LINK : Król Mieczy - Lód, inteligencja, czy zasłona

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.