wtorek, 22 listopada 2016

Tarot - Małe Arkana - Puchary/Kielichy

AS PUCHARÓW
+Najszczęśliwsza karta w Tarocie, symbolizuje wszystko co dla człowieka ważne. Powodzenie osobiste i finansowe. Początek pięknej, czystej miłości, renesans uczuć w istniejącym związku, zaręczyny, zapowiedź ślubu, poczęcie dziecka Zapowiedź  działalności artystycznej.

-Nieodwzajemniona miłość, rozczarowanie, ból, łzy, koniec romansu, utrata ukochanej osoby, seks bez miłości, samotność, niechęć do ludzi, nieśmiałość w kontaktach z płcią przeciwną, bezpłodność, Niepowodzenia w sferze zawodowej, niemoc twórcza, ucieczka w świat marzeń.
LINK : As Pucharów - marzenia o....


DWÓJKA PUCHARÓW
+Karta zakochanych symbolizuje wszelkie harmonijne związki, randki. pojednanie z przyjacielem, współpracę zawodową, kompromis, wzajemną pomoc. Może być symbolem spółki lub współpracy w interesach,podpisaniem ważnego kontraktu, niewinnego flirtu ale i oświadczyn, romansu, zaręczyn, małżeństwa, miodowego miesiąca, wzajemnego spełnienia w miłości. Namiętność, sympatia i empatia. Zakończenie sporów i nieporozumień.

-Trudne wybory, nieodwzajemniona miłość, znudzenie miłością, nieporozumienia, wahanie ,niepewność, chęć dominacji w związku, czasowe rozstanie z ukochaną osobą. Potrzeba zachowania romansu w tajemnicy. W pracy błędne decyzje pod wpływem emocji .Nieszczerość, zazdrość, dwulicowość, huśtawka nastrojów.
LINK : Dwójka Pucharów - ile odcienia ma miłość


TRÓJKA PUCHARÓW
+Dobry czas, świętowanie, radość, biesiadowanie z rodziną i przyjaciółmi. Pomyślność , zadowolenie, przyjazne uczucia, zapowiedź ciąży, porodu i macierzyństwa. Rozwiązanie trudnych spraw, znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji. Ulga, satysfakcja. Okres twórczej inspiracji.

-Pewność czyichś uczuć, niepohamowana namiętność i pociąg seksualny, trójkąt miłosny, niepożądani adoratorzy, lekceważenie partnera, utrata przyjaźni. Złe, nieuczciwe układy w miejscu zatrudnienia Nieumiejętność przyznania się do błędów.
LINK : Trójka Pucharów - zabawa, inspiracja, radość


CZWÓRKA PUCHARÓW
+Wycofanie się z życia, marazm, wyczerpanie, poczucie pustki po intensywnych trudnych przeżyciach, czarnowidztwo jako skutek przykrych zdarzeń z przeszłości. Czas wyciszenia, kontemplacji, poczucie niezrozumienia przez innych. Ciepła ale niesatysfakcjonująca posadka, bez możliwości dalszego rozwoju. W związkach rutyna i nuda, potrzeba nowych bodźców aby go ożywić.

-Nowe plany, wyjście ze „skorupy” nadzieja na lepszą przyszłość, podejmowanie nowych wyzwań. Pogodzenie z życiem, nowe okazje towarzyskie i zawodowe (możliwa zmiana pracy)  radość. Uwolnienie się z toksycznych, złych związków, obawa przed zawieraniem nowych. Kłopoty zdrowotne z powodu nadmiernego dogadzania sobie.
LINK : Czwórka Pucharów


PIĄTKA PUCHARÓW
+Na poziomie materialnym obrazuje zalanie mieszkania, pękające rury, gwałtowną ulewę, powódź, tonięcie. Jednak głównie mówi o sytuacji po odejściu kogoś bliskiego. To rozpacz, niemożność poradzenia sobie z niszczącymi emocjami. Koncentrowanie się na bolesnej przeszłości, rozpamiętywanie tego co było źle. To także tkwienie w związku w którym jest się niekochanym. Izolacja i samooskarżenia. Karta sugeruje, żeby zmienić nastawienie i zacząć żyć od nowa. Terapia u psychologa.

– Mobing w miejscu zatrudnienia, narastające napięcia. Promyk nadziei, ból to wielki nauczyciel, dystans do minionych wydarzeń, powolne zdrowienie, powrót do starych przyjaźni i miłości. Emocjonalne uzależnienie od innych ludzi. Tkwienie w destrukcyjnych związkach, poświęcanie się dla bliskich.
LINK : Piątka Pucharów - depresja w tarocie


SZÓSTKA PUCHARÓW
+Narodziny lub adopcja, chrzciny, ślub w rodzinie, obchody rocznicowe spotkania rodzinne, wspólne wakacje. Ciepło, dobroć, lojalność i wsparcie bliskich sobie osób w życiu osobistym i zawodowym. Bezwarunkowa akceptacja i bezgraniczna miłość, zdolność wybaczania. Opieka, poczucie bezpieczeństwa, szczęście, harmonia. Dobre porozumienie z dziećmi i wspieranie ich rozwoju. Wiadomości lub prezent od kogoś z przeszłości, trwała przyjaźń, związek braterski, Tęsknota za przeszłością.

-Sentymentalne wspomnienia spowodowane kłopotami i niepowodzeniami. Brak realizmu, kurczowe trzymanie się przeszłości. Niechęć do dalszego rozwoju, stagnacja i niedojrzałe zachowania. ”Dziecko” z problemami. Kłopoty rodzinne mające wpływ na karierę zawodową. Brak pewności siebie Destrukcyjni rodzice, ucieczka z domu, fałszywi przyjaciele, poczucie krzywdy. Tęsknota za szczerą przyjaźnią.
LINK : Szóstka Pucharów - karma, wspomnienia, rozmarzenie


SIÓDEMKA PUCHARÓW
+To karta trudnych wyborów, niezdecydowania, szukania i nierealistycznych marzeń, życie w iluzji. Jest tyle możliwości że trudno się na coś zdecydować. Człowiek nie wie czego chce, budowanie zamków na lodzie. To stan kiedy człowiek śni na jawie.  Karta artystów i weny twórczej.  Może też oznaczać stan upojenia alkoholowego czy narkotycznego. To także miłość platoniczna, wyidealizowana, kosmiczna, niespełniona, pod wpływem której powstają tomiki wierszy i piękne obrazy.

– „Zejście na ziemię”, skonkretyzowanie pragnień, dokonanie słusznych wyborów. Zmysł praktyczny bierze górę nad marzeniami. Jasność umysłu, koncentracja. Możliwość choroby pracoholików jako ostrzeżenie przed zaniedbaniem własnych, duchowych potrzeb, schizofrenia. W uczuciach rozczarowanie ale też ślepa, zła, namiętność.
LINK : Siódemka Pucharów - skrywane tajemnice


ÓSEMKA PUCHARÓW
+Karta radykalnych sytuacji. Wcielanie w życie tego, co ważne, zrozumienie sensu cierpienia, cierpliwość. Sprawy dojrzały do poważnych posunięć. Emocje sięgnęły zenitu, pora na zmiany pracy i dotychczasowego sposobu życia. Odejście od raniącego, nieharmonijnego związku. Znudzenie, przytłoczenie, potrzeba spokoju i wyciszenia emocjonalnego, nabrania dystansu..Może oznaczać trójkąt miłosny.

– Statyczna sytuacja, ustabilizowany tryb życia, brak czasu na samotność Zwiększona aktywność, praca społeczna. Pozostanie w niesatysfakcjonującym związku lub bycie w konkubinacie. Może się zdarzyć, że jedno z partnerów zostanie porzucone.
LINK : Ósemka Pucharów - pora odejść


DZIEWIĄTKA PUCHARÓW
+Szczęśliwa karta, można powiedzieć że karta spełnionych marzeń. Satysfakcjonująca praca, bardzo dobre dochody, bezpieczeństwo finansowe, szczęśliwa wygrana w gry losowe. Doskonałe zdrowie, przyjemności zmysłowe, pomyślność we wszelkich relacjach z  ludźmi. Szczęśliwy związek uczuciowy i przyjacielski. Miłość ciepła i spełniona.

-Samotność emocjonalna, powierzchowność, chciwość, zainteresowanie wyłącznie materialną stroną życia. Niechęć do zmian, niedojrzałość emocjonalna, egoizm, błędy w ocenie sytuacji, zarozumialstwo, niedocenianie innych, osiadanie na laurach. Narażanie się na słuszną krytykę, żmudne dążenie do celu..Folgowanie sobie w używkach. Tycie i upijanie się. W uczuciach niepewność, strach, utrata zaufania.
LINK : Dziewiątka Pucharów - o życzeniach, które się spełniają


DZIESIĄTKA PUCHARÓW
+Gdy pojawi się ta karta to znak, że wszystko co możliwe na obecnym etapie życia już zostały osiągnięty. Dojrzałość emocjonalna i sukcesy na wielu poziomach. Powodzenie i sukces w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Praca, która daje zadowolenie i satysfakcję finansową, szczęśliwa i udana rodzina, wspaniałe dzieci, wielka, spełniona miłość, romans, dobre relacje z przyjaciółmi. Zapowiedź własnego ślubu lub dzieci. Jest to czas radości i szczęścia.

– Opóźnienia, przeszkody w planowanych działaniach, konflikt interesów, przeszkody zewnętrzne. Negatywne wpływy z przeszłości hamują rozwój. Brak zapału do jakiegokolwiek nowego przedsięwzięcia. Kłótnie rodzinne, brak wsparcia, możliwy rozpad związku. Rozczarowania, zdrada małżeńska lub przyjaciela.
LINK : Dziesiątka Pucharów


GIERMEK PUCHARÓW
+Młoda dziewczyna lub chłopiec albo dziecko. Karta ta charakteryzuje osobę (niezależnie od wieku) bardzo wrażliwą, pomocną, z poczuciem humoru, delikatną, artystyczną duszę posiadającą liczne talenty np. muzyczne, literackie, plastyczne Bardzo urokliwą i naturalną.. Jest symbolem rodzących się uczuć, nieśmiałości w ich wyrażaniu, wiadomości na temat rodzącej się miłości. To spotkania towarzyskie randki, flirty, nawiązywanie nowych znajomości. Może oznaczać płomienne wyznania lub kogoś skrycie podkochującego się w naszym otoczeniu. Ogólnie: dobre wiadomości, zawiadomienie o zaręczynach, ślubie, chrzcinach, komunii. Oddanie i poświęcenie w rodzinie czy związku.

-Osoba o skrajnych emocjach, kapryśna, niedojrzała emocjonalnie, ktoś na kim nie można polegać. Bezmyślny i ulegający nienajlepszym wpływom. Pantoflarz uzależniony od innych. Karta symbolizuje źle ulokowane uczucia, kłamstwa, przeszkody, odwołane spotkania i zaproszenia. Ostrzega przed chorobami psychicznymi i nerwicami.
LINK : Giermek Pucharów - Miłość to nie pluszowy miś


RYCERZ PUCHARÓW
+ Nieco wpatrzony w siebie młody, wrażliwy niezwykle przystojny mężczyzna, wiek ok. 30-40 lat wiecznie zakochany uwodziciel, którego życie ,plany i działania obracają się wokół kobiet. Karta może oznaczać też zdobywczą i dominującą kobietę .Obie te postacie nie są wierne, związki z nimi są ekscytujące, żarliwe, burzliwe, namiętne ale krótkotrwałe. To przedstawiciele romansów i miłosnych trójkątów, dla których nieustające podboje i stan zakochania są kwintesencją życia. Ogólnie znaczenie: Zapowiedź głębokiej zmiany w sferze uczuć lub jakichś dobrych pomysłów, wykorzystanie intuicji do rozwiązania problemów, sprawa o której się zapomniało powraca ze zdwojoną siłą, podróż drogą morską, podróż poślubna. W uczuciach: osoba zakochana, urokliwa ale niestała, sprawdzająca się w roli kochanka(ki),ulegająca silniejszemu partnerowi.

– Drażliwy, skryty, złośliwy, nadpobudliwy i złośliwy człowiek, który stosuje szantaż emocjonalny. Bezsensowne poszukiwania idealnego partnera, zdrada w związku, nieuczciwość w relacjach z bliską osobą. Nadpobudliwość seksualna. Napięta sytuacja w relacjach kiedy  nie wiadomo kto wróg kto przyjaciel. Choroby zakaźne i układ rozrodczy.
LINK : Rycerz Pucharów - pojawia się i znika


KRÓLOWA PUCHARÓW
+Wyjątkowo atrakcyjna, dojrzała kobieta, emocjonalna, bardzo ciepła, łagodna, o niezwykłej dobroci i wrażliwości. Twórcza, utalentowana, kochająca, opiekuńcza, o bogatej osobowości i intuicji. Domatorka, dobra matka, opiekunka, posiadająca dar wróżenia. To osoba poszukująca także miłości i lojalna przyjaciółka. Karta  może symbolizować również mężczyznę o takich cechach. Ogólne znaczenie: zgodne, szczęśliwe małżeństwo oddanie dla bliskich. Uznanie dzięki uczciwości, dobrą radę i znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji.  Praca w zawodach niosących pomoc: lekarz, terapeuta, psycholog, pielęgniarka, pracownik socjalny. Uczucia: kochliwość, oddanie w  związku.

– Skłonności do picia w samotności, sentymentalizm, przewrotność, chimeryczność, zagubienie w realiach życia, niezaradność, nieufność niepraktyczność, niespełnienie a ponadto wyjątkowa naiwność. Osoba, dająca się nieustannie wykorzystywać. Utracona miłość, rozstanie, zazdrość, nieodwzajemnione uczucia, negatywne przeżycia emocjonalne. Choroby układu pokarmowego.
LINK : Królowa Pucharów - wrażliwość i poświęcenie


KRÓL PUCHARÓW
+Dojrzały mężczyzna, może mieć rude lub brązowe włosy, szare lub zielone oczy. Charakteryzują go same dobre cechy charakteru. Jest mądry, wrażliwy, kochający, chętnie udzielający wsparcia potrzebującym Odpowiedzialny, wyrozumiały, życzliwy i pełen empatii. Ponadto cechuje go  niezwykła wyobraźnia i bogate życie wewnętrzne. To opiekuńczy ojciec, umiejący okazywać uczucia mąż, lojalny, pomocny przyjaciel i czuły kochanek. Ogólnie: mądry doradca, dobry, harmonijny okres w życiu, poparcie wpływowego mężczyzny, ktoś posiadający władzę, autorytet. Okres twórczy w życiu. Zawody które wykonuje to te związane z niesieniem pomocy ludziom, doradztwem. W uczuciach: wzajemna miłość, harmonijny związek.

– Utrata honoru, potrzeba samodyscypliny, niedojrzałość, nieuczciwość, narcyzm, szantaż emocjonalny, kłótliwość złośliwość, wybuchowy charakter. Nieobliczalność w postępowaniu, możliwość skandalu. Potrzeba uwolnienia się od zależności dotychczasowego doradcy. Uwodziciel i fałszywy autorytet. Trudny, nieharmonijny związek.. Problemy z nadużywaniem  alkoholu.
LINK : Król Pucharów - on kocha, ale...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.