środa, 16 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - I Mag

I MAG/KUGLARZ/CZARODZIEJ/MAGIK

Mag, inaczej Kuglarz – karta tarota należąca do Arkanów Wielkich. Oznaczana numerem I.

Karta maga przedstawia mężczyznę w średnim wieku. W jednej z rąk trzyma różdżkę – oznaczenie jednego z dworów Małych Arkan. Mag stoi za stołem, na którym znajdują się przedmioty przedstawiające pozostałe trzy kolory Arkan Małych: sztylet (lub miecz) , kielich (lub kubek do gry) oraz kilka monet lub pentakl. Często kapelusz Maga jest rysowany w formie znaku nieskończoności.

Znaczenie karty jest związane z psychiką człowieka, przede wszystkim z silną wolą i spontanicznością. Oznacza też pragnienie tworzenia, poznawania nowych spraw i ludzi, a także zamiłowanie do nauki. Położenie proste karty oznacza obecność tych cech, natomiast odwrotne, przeciwnie - ich brak. Mag w przeciwieństwie do Głupca zdaje sobie sprawę z posiadanych przez siebie wartości. Mag to osoba, która posiada wszystko aby móc rozpocząć coś na nowo.

Słowa kluczowe – energiczne działanie, intuicja, wielki  wpływ na innych, sukces, charyzma, potencjał, profesjonalizm, wiedza, branie spraw w swoje ręce, mistrzostwo w jakiejś dziedzinie, wywieranie wrażenia

Osoba- Młody mężczyzna, uczeń, mag, kuglarz, bioenergoterapeuta, informatyk, dziennikarz, dyplomata, artysta, osoba wpływowa, kłamca,plotkarz.

Miejsce- Gimnazjum, szkoła średnia, instytut naukowy, biblioteka, gabinet naukowy, biuro, giełda, teatr, poczta, dom handlowy.

Cechy ogólne – Pewność siebie, siła osobowości i wyobraźni, talent, duża wiedza, mądrość, aktywność, radzenie sobie z każdym wyzwaniem, przebiegłość, zręczność, zdrowy rozsadek, dar przekonywania do swoich racji- siła sugestii, dar zjednywania sobie ludzi i pięknego wysławiania, dobra koncentracja, mistrzostwo w dziedzinie nowoczesnej techniki.

Karta odwrócona – Nadużywanie władzy, manipulacje, plotkarstwo, gadatliwość, kłótliwość, problemy w komunikacji z innymi, kłamstwa, oszustwa, problemy z koncentracją, i wymową, nieumiejętność konkretnego działania, marnowanie dobrych okazji,  niedojrzałość, przecenianie swoich możliwości, wykorzystywanie wiedzy do złych celów.

Ogólne znaczenie- Mag to archetyp człowieka sukcesu.  Kiedy więc pojawi się w rozkładzie może oznaczać, że osoba której wróżymy ma wszystkie cechy potrzebne do osiągnięcia dowolnego celu. Musi tylko wziąć sprawy w swoje ręce zdobywając potrzebna wiedzę i wykazać się twórczym działaniem. Ważne aby wszelkie decyzje dotyczące własnego życia podejmowała samodzielnie.  Może oznaczać, że sytuacja wymaga zdecydowania i zręczności lub pomocy innej osobie. Może znaczyć także że w życiu osoby której wróżymy pojawi się taka wspaniała postać. Mądra i wpływowa, z której rad lub pomocy dobrze skorzystać. W pytaniach o pracę oznacza,  sukcesy i talent do rozwiązań tam, gdzie inni ponoszą porażki. Ogólnie, należy wykazać się komunikatywnością, być przygotowanym na różne opcje, zmienne sytuacje, trzeba być elastycznym i twórczym, wykorzystywać nadarzające się sytuacje, nie czekać a odważnie i mądrze działać. W pytaniach o miłość  będzie symbolem tej cudownej właściwej osoby. Dla kobiet może oznaczać wspaniałego, upragnionego mężczyznę i szalone przeżycia erotyczne.

Karta odwrócona  – Oznacza ostrzeżenie przed manipulacją z zewnątrz lub przed niebezpieczeństwem. Z jednej strony karta ostrzega przed zbytnią pewnością siebie i skupianiem się wyłącznie na sobie z drugiej zaś strony może   sygnalizować problem z zaakceptowaniem siebie, brakiem pewności, z trudnością komunikowania się z innymi. Tak czasem bywa że za zbytnią pewnością siebie chowamy głęboko skrywane kompleksy.

Zdrowie (karta odwrócona) – Problemy z górnymi drogami oddechowymi; jama ustną, gardłem, krtanią, migdałkami np. angina, grypa, zapalenie krtani, przeziębienia. Wszelkie problemy związane ze słuchem i mową. Głuchota, infekcje ucha, jąkanie, wszelkie wady wymowy. Karta może oznaczać wszelkie alergie wziewne.

Słowa-klucze do karty Mag:
Archetyp: twórca, mistrz
Zadanie: aktywność, podjęcie inicjatywy, impuls, planowanie i wykonanie zadań
Cel: mistrzostwo, samorealizacja, poznanie
Ryzyko: mania wielkości, fanatyczne pragnienie wszechmocy, szarlataneria
Odczucia: pewność siebie, duży potencjał

LINKI : 

Mag, Czarodziej, a może manipulant
Mag - refleksje
Forum Ezo - Mag
Dobry Tarot - Mag
Tarot Miłości - Mag
Magia Kart - Mag
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.