środa, 16 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - II Papieżyca

II KAPŁANKA/NAJWYŻSZA KAPŁANKA/PAPIEŻYCA/ARCYKAPŁANKA 

Papieżyca, także Arcykapłanka – karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczana numerem II, identyfikowana z boginią Izydą.

Karta przedstawia siedzącą na tronie starszą kobietę, ubraną w długą szatę i papieską koronę. Na kolanach Papieżyca trzyma otwartą książkę.

W niektórych taliach karta ta podpisana jest jako Junona. Czasem wizerunek "tradycyjnej" Papieżycy jest zastąpiony całkowicie odmienną podobizną rzymskiej bogini Junony – opiekunki życia kobiet, w tym życia seksualnego i macierzyństwa. Jej atrybutem był paw.

Karta ta jest kojarzona z uczuciem miłości do drugiego człowieka, a przede wszystkim ze zrozumieniem dla jego problemów. Oznacza też wrażliwość i intuicję, pójście za głosem serca. W położeniu odwrotnym karta symbolizuje obojętność na problemy innych, zarozumialstwo i poczucie wyższości. Karta Papieżycy symbolizuje także dziewictwo i spokój. Papieżyca w negatywnym aspekcie może przedstawiać kochankę lub zdradzającą swojego męża kobietę. Osoba pokazana kartą Papieżycy nigdy nie odkryje całej prawdy przed innymi, potrafi być nad wyraz romantyczna, nie lubi zmieniać zdania, a do celu może iść nawet po trupach. Jej osoba będzie owiana zawsze mgiełką jakiejś tajemnicy.

Słowa kluczowe – mądrość, wiedza, osobowość, intuicja, instynkt, tajemnica, ukryte działania, skrywane emocje, ambicja, żeńska siła duchowa, rozwój talentów, pamięć o ważnych sprawach, milcząca potęga, wpływ na bieg spraw, odkrywanie tajemnic.

Osoba- Dojrzała kobieta, łagodna matka posiadająca dorosłe dzieci, opiekunka, mądra przyjaciółka, wróżka lub wróżbita, tarocistka, psycholog, zakonnik, pisarz, poeta, nauczyciel, strażnik,toksyczna matka, kochanka, szpieg,tajne stowarzyszenia, sekty. Karta może oznaczać osobę małomówną.

Miejsce- Kościół, konfesjonał, uczelnia, biblioteka, księgarnia, sejf, miejsce do nauki i medytacji, dziewiczy teren nie tknięty cywilizacją,

Cechy ogólne- Intuicja, wrażliwość, empatia, opieka, dobroć, dyskrecja, subtelność, uczciwość, ciepło, cierpliwość, wytrwałość, łagodność, miłosierdzie, ambicja, zdolność do przeżywania miłości uniwersalnej, uczuciowość, umiejętność przekazywania wiedzy duchowej, powiernictwo,  dobroczynny wpływ na innych.

Karta odwrócona- Toksyczna osobowość, brak wiary we własne możliwości, bierność, naiwność, marzycielstwo, zmienność nastrojów, depresja, niemożność zrozumienia innych, lęki, niepewność, egoizm, powierzchowność, nieuczciwość w postępowaniu, zaskakujące okoliczności na które nie ma się wpływu, kłopoty przez starsze kobiety,  podstępna kobieta stosująca czarną magię.

Znaczenie ogólne - Karta Kapłanki jako archetyp wszystkiego co nieznane, mówi aby w danej sytuacji zawierzyć własnej intuicji, wsłuchać się we własny wewnętrzny głos. Zaleca nie spieszyć się z działaniem, poczekać na impuls z zewnątrz, zachować równowagę emocjonalną, ponieważ i tak doznamy „oświecenia” po wnikliwym zanalizowaniu sytuacji lub ostrzega że  zetknęliśmy się z sytuacją, w której coś jest ukrywane. Karta oznacza również wewnętrzną potrzebę zgłębiania wiedzy ezoterycznej, rozwijanie talentów oraz wszelkich uzdolnień. Być może mamy wielki wpływ na ludzi, emanujemy ciepłem, dobrocią, potrafimy otaczać ludzi miłością i opieką. Jako wrażliwe i mądre istoty niesiemy innym radość i wsparcie. Intuicyjnie wyczuwamy ludzkie potrzeby i problemy. W takim wypadku karta namawia do rozwijania w sobie tych cech i pozostanie osobą skromną, doceniającą każdą chwilę życia. Może też symbolizować mądrą i intuicyjną kobietę, która będzie mieć duży wpływ na bieg zdarzeń, które są dla nas ważne. W sprawach uczuć może oznaczać skrywaną w sercu miłość lub sytuację, która wymaga większego zrozumienia. Ze względu na trudną sytuację należałoby podjąć poważną rozmowę z partnerem albo zweryfikować toksyczne związki. W każdym razie nie można traktować problemu zbyt powierzchownie. Karta symbolizuje wyższe uczucia, niezwykłe porozumienie między dwojgiem ludzi, związek z przeznaczenia, może oznaczać tzw. białe małżeństwo.

Karta Kapłanki może symbolizować także różnego rodzaju dokumenty, które już istnieją lub takie, które trzeba zredagować. Kolejne znaczenie karty to ostrzeżenie przed podjęciem się wyjaśnienia jakiejś sprawy ze względu na brak konkretnej wiedzy. Istnieje więc konieczność zgłębienia jakiejś dziedziny wiedzy, przeczytanie jakiejś książki , zapisanie się na kursy, czy prozaicznie przeczytanie instrukcji obsługi.

Karta odwrócona- Oznacza brak intuicji, brak inicjatywy, niepowodzenia, ukryte intencje, niestabilność uczuciowa, melancholia, kompleksy, pedanteria, toksyczny związek, brak poczucia bezpieczeństwa.

Zdrowie (karta odwrócona) - Kłopoty z układem rozrodczym; zapalenia jajników, nadżerki, upławy, zaburzenia cyklu, bolesne miesiączki, mięśniaki macicy i cysty jajników. U mężczyzn zapalenie jąder, cewki moczowej. Karta symbolizuje bezpłodność i zaburzenia płodności wrodzone, nabyte oraz występujące pod wpływem blokad psychicznych u obu płci.

Slowa-klucze do karty Najwyższa Kapłanka:
Archetyp: Królowa Niebios
Zadanie: cierpliwie czekać na (wewnętrzny lub zewnętrzny) impuls, na właściwy moment, być wrażliwym, być echem, trwać w gotowości do czegoś
Cel: intuicyjna pewność, najgłębsze zrozumienie, wyczuwanie związków, rozumienie snów, przeczuwanie biegu wydarzeń.
Ryzyko: ucieczka od rzeczywistości, ociąganie się, niezdecydowanie
Odczucia: pozwalanie na swobodny przebieg spraw, zaufanie, inspiracja w stanie abstrakcyjnej świadomości.

LINKI :

Tarot moja pasja - Kapłanka
Forum Ezo - Kapłanka
Tarot Miłości - Kapłanka
Kapłanka - Kobieta zagadka
Dobry Tarot - KapłankaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.