środa, 16 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - III Cesarzowa

III CESARZOWA

Na karcie widnieje wizerunek urodziwej kobiety siedzącej na tronie. Na głowie Cesarzowa nosi koronę lub diadem, natomiast w rękach trzyma berło i niewielką tarczę z namalowanym na niej orłem.

Karta Cesarzowej dotyczy osoby kobiety, jej charakteru i zachowania. W położeniu prostym opisuje kobiece zalety, takie jak piękno, urok osobisty, cierpliwość i umiejętność udzielenia pomocy, zaś położenie odwrócone karty mówi o kobiecych wadach – przede wszystkim zaborczości i przesadnej trosce o innych. Cesarzowa symbolizuje także macierzyństwo i poczucie bezpieczeństwa, płynące z obecności matki.

Słowa kluczowe – kobiecość, styl, indywidualność, dyplomacja, pomyślność, przyjemności zmysłowe, osobisty sukces, płodność, narodziny, macierzyństwo, opiekuńczość, współczucie, siła witalna, poczucie dobrego życia.

Osoba – Atrakcyjna i elegancka kobieta, mama, kobieta rodząca, siostra, ukochana, żona lub oficjalna partnerka, dorosła córka, prawdziwa dama w towarzystwie, kobieta na stanowisku, kochanka, kobieta dominująca,destrukcyjna i wyrachowana. Karta może oznaczać również delikatnego i miłego mężczyznę.

Miejsce- Muzea, pałace, wytworne sale, ambasady, piękne domy, przedsiębiorstwa, modne restauracje, ekskluzywne sklepy, salony kosmetyczne, sypialnie małżeńskie.

Cechy ogólne- Ambicja, kreatywność, samodzielność i niezależność, dobry gust, pewność siebie, produktywne działanie, ciepło, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pomoc i opieka, życzliwość. Zaspakajanie własnych i cudzych potrzeb. Rozsądne dbanie o zdrowie i urodę. Osoba wpływowa, motywująca innych do działania, czarująca, niezwykle ujmująca, pełna fantazji i miłości, która ma mądre i dojrzałe podejście do związku i rodziny.

Karta odwrócona- Niedoskonałość, wszelkiego rodzaju niepowodzenia, brak gustu, chorowitość, zbytnia uległość lub zaborczość i dominacja, przesadne wymagania i chęć sprostania nierealnym kanonom urody, zbytni materializm, rozrzutność lub skąpstwo, złość, niewierność, niszcząca rywalizacja, mściwość i wyrachowanie.

Znaczenie ogólne – Jako archetyp obfitości, płodności i kreatywności będzie prezentować te cechy we wszystkich aspektach życia. Cesarzowa to piękna, zadbana kobieta, młoda mama, ukochana kobieta, postać twórcza, opiekuńcza i mądra. Kiedy pojawi się w rozkładzie na jakikolwiek temat będzie symbolem powodzenia i przyjemności. W rozkładzie dla mężczyzny będzie symbolem idealnej kobiety, która jest w jego życiu. W rozkładzie dla kobiety będzie oznaczać, że osoba której wróżymy właściwie kreuje swoją kobiecość, jest pewna siebie, czerpie satysfakcję ze swojego wyglądu i seksualności. Inne aspekty znaczenia tej karty to konieczność zwrócenia uwagi na własne potrzeby emocjonalne i fizyczne (również seksualne). Cesarzowa może oznaczać, że trzeba będzie odegrać opiekuńczą rolę wobec kogoś, poświęcając mu wiele czasu i uwagi. Piękny i romantyczny aspekt Cesarzowej to miłość i romans prowadzący do udanego małżeństwa i dzieci. Może także oznaczać kobietę oczekującą potomka w najbliższym otoczeniu. Reasumując karta Cesarzowej to wszelkie powodzenie, wdrażanie nowych planów, miłość, zmysłowość, macierzyństwo, opiekuńczość, obfitość, komfort, sukces materialny, stabilizacja w rodzinie, twórcza faza w życiu, zainteresowania sztuką (muzyka, poezja, malarstwo).

Karta odwrócona- Oznacza wszelkiego rodzaju niepowodzenia, biedę, brak równowagi emocjonalnej, bezradność, powolne działanie, brak postępów w podjętych działaniach, umysłowe lenistwo, samotność, brak wsparcia i opieki, zazdrość,   fizyczne zaniedbanie, brak miłości macierzyńskiej, kłopoty z zajściem w ciążę lub ciąża niechciana, kłopoty z dziećmi, nieporozumienia i kłopoty w rodzinie. Problemy między małżonkami w wyniku zdrady, kłopoty w sferze intymnej oraz informacja że ktoś nalega na seks bez uczuć. Jeśli karta dotyczy mężczyzny oznacza że szuka nierealnego ideału kobiety, mając kłopoty z własną psychiką (zbytnia delikatność, nadwrażliwość).

Zdrowie (karta odwrócona) –Problemy związane z wyglądem zewnętrznym; zez, bielactwo, rozszczepienie wargi, łysienie plackowate, celulit. Blizny i oszpecenia, problemy skórne wymagające korekcji chirurgii plastycznej. Dolegliwości dermatologiczne: wszelkie wysypki,  egzemy,  pokrzywki, podrażnienia skóry.


LINKI : 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.