niedziela, 20 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - VI Kochankowie/Zakochani

VI KOCHANKOWIE/ZAKOCHANI

Karta przedstawia trzy osoby. Wśród nich znajduje się jeden mężczyzna, a także dwie kobiety: ciemno- i jasnowłosa, czasem jedna zdecydowanie mniej urodziwa od drugiej. W różnych taliach nad mężczyzną unosi się albo anioł, albo Kupido. Zdarza się także, że karta jest przedstawiana w uproszczonej wersji - z rysunkiem dwojga nagich ludzi.

Znaczenie karty Kochankowie jest związane z dylematem dotyczącym uczuć, najczęściej spowodowanym koniecznością wyboru jednej miłości, a odrzuceniem innej. W pozycji prostej karta oznacza uczucie samo w sobie, często niespodziewane. W pozycji odwróconej karta bywa kojarzona z rozpadem związku, separacją, czy rozwodem, albo niewłaściwym wyborem obiektu uczuć. Karta Kochanków jest także kojarzona z instytucją małżeństwa, sprawami seksualnymi i miłością w ogóle.

Słowa kluczowe – miłość, romans, bliskość, pokusa, związek,  małżeństwo, przyjaźń, droga wyboru, fascynacja, namiętność.

Osoba – Ukochana/y/, żona, mąż, przyjaciele, partnerzy, kochankowie, destrukcyjny partner lub partnerka,oszust matrymonialny.

Miejsce – Skrzyżowanie dróg, miejsce spotkań zakochanych, kawiarnie, kluby, sklepy, miejsca gdzie odbywa się handel, pierwsze mieszkanie lub dom.

Cechy ogólne – Miłość, wrażliwość, fascynacja, zmysłowość, namiętność, oczarowanie, zauroczenie, pożądanie,  romantyzm, optymizm, pragnienia, marzenia.

Karta odwrócona – Kochliwość, obsesja,  zaślepienie, niezdecydowanie, niepewność, niewierność, rozczarowanie, zazdrość, zranienie, złudzenia.

Znaczenie ogólne – Karta dość skomplikowana mimo wyrazistej nazwy.  Jednak nie chodzi tu tylko o miłość, romans czy przyjemność. Ogólne znaczenie jest takie, że każdy z nas obojętnie jak bardzo jest zaangażowany w relacje z druga osobą, odczuwając bliskość emocjonalną czy fizyczną musi  wziąć pod uwagę dwoistość ludzkiej natury, ponieważ każdy człowiek to  odrębna istota. Może mieć inne pragnienia, potrzeby, uwarunkowania czy upodobania. Podejmując decyzję o byciu z kimś trzeba wziąć pod uwagę że będziemy musieli zaakceptować tę odrębność. Może być tak, że dla wspólnego dobra trzeba będzie pójść na kompromis albo zmienić coś w sobie. Musimy uświadomić sobie czym dla nas jest miłość i ile jesteśmy gotowi jej poświęcić? Czy jesteśmy gotowi na pewne ustępstwa czy pragniemy tylko brać, nie dając wiele w zamian. Czego tak naprawdę chcemy? Karta Kochanków oznacza nowy etap w życiu uczuciowym, wielkie zaangażowanie, nadzieję na udany związek, oczarowanie, jedność i oczekiwanie najlepszego. W rezultacie ten okres kończy się ślubem.  Może zdarzyć się też sytuacja wyboru pomiędzy dwiema osobami lub zaangażowanie się w romans z osobą będącą już w związku. Karta Kochanków oznacza podejmowanie decyzji o  przełomowym momencie w życiu i seksualnym zaangażowaniu się w danej relacji. Dla młodych osób może oznaczać podjęcie decyzji o rozpoczęciu współżycia, ten „pierwszy raz”. W codziennym życiu możemy stanąć przed wyborem zawodowym, czyli otrzymamy propozycje z dwóch miejsc. Albo w sytuacji rozwodu trzeba będzie podjąć decyzję z kim pozostaną dzieci. Kochankowie namawiają do miłości, udanych związków, do pielęgnowania istniejących relacji. Są kartą zaangażowania się z wielką pasją i miłością w nowe  pomysły  artystyczne  i wszystkie inne.

Karta odwrócona – Strach przed uczuciowym zaangażowaniem, tęsknota, koniec miłości, toksyczny związek, kłótnie i nieporozumienia, nie liczenie się z potrzebami partnera, traumy wyniesione z poprzednich związków, podjęcie decyzji o rozwodzie, rozstaniu, zazdrość  przyczyną rozpadu związku, problemy z podejmowaniem decyzji, niepewność własnych racji, niezadowalający układ towarzyski, nielojalność przyjaciół, nieszczęśliwy w skutkach romans.

Zdrowie (karta odwrócona) – Wszelkie choroby dotyczące układu hormonalnego: przysadka, niedoczynność tarczycy, trzustka, nadnercza, choroby wywołane zaburzeniami hormonów płciowych. Karta może wskazywać na choroby związane z menopauzą i andropauzą oraz zespołem  napięcia przedmiesiączkowego.

LINKI :

Magia Kart - Kochankowie
Dobry Tarot - Kochankowie
Tarot Miłości - Kochankowie
Forum Ezo - Kochankowie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.