niedziela, 20 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - VII Rydwan

VII RYDWAN/POWÓZ 

Karta przedstawia widziany z przodu rydwan powożony przez mężczyznę, czasem w koronie na głowie. Pojazd jest zaprzężony w parę zwierząt, najczęściej koni, czasem sfinksów - często zwierzęta sprawiają wrażenie próbujących biec w przeciwne strony. Zazwyczaj zwierzęta mają kontrastujące ze sobą barwy.

Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. W położeniu prostym oznacza próbę osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, zakończoną sukcesem. Z kolei w położeniu odwrotnym karta ma znaczenie złowróżbne - sugeruje zdążanie do katastrofy i utratę kontroli nad sytuacją. Ogólnie karta dotyczy także panowania nad samym sobą, a także podróż.

Słowa kluczowe – podróż, energia w działaniu, wytrwałość, odwaga, dążenie do sukcesu, wpływ na przebieg wydarzeń , zwycięstwo, wiadomość, delegacja, transport naziemny, pojazd, poleganie na sobie, dobra passa.

Osoba – Człowiek dynamiczny i zrównoważony, osoba popularna, człowiek sukcesu, pracodawca, nawigator, pilot, kierowca, kierowca rajdowy, kochanek, pirat drogowy,tchórz, naciągacz, ktoś korzystający z tzw. układów.

Miejsce – Autostrada, droga, tor wyścigowy, garaż, salon samochodowy, warsztat mechaniczny, stadnina koni, dworzec.

Cechy ogólne – Dynamizm, przedsiębiorczość, konsekwencja, ustalanie celów, determinacja, bystry umysł, otwarcie na różne możliwości, elastyczność, koncentracja na konkretnych celach, ambicja, przezwyciężenie konfliktu, poczucie własnej wartości, kontrola nad emocjami, rozsądek.

Karta odwrócona – Niechęć do realizowania własnych marzeń i planów, lekkomyślność, skostnienie, brak elastyczności, tępy upór utrudniający postęp, bezwzględność w postępowaniu, niecierpliwość, egoizm, utrata kontroli nad sytuacją poczucia bezpieczeństwa, złość, agresja, mściwość, próżność, brak szacunku dla innych.

Znaczenie ogólne – karta Rydwanu ma proste przesłanie i mówi, że każdy z nas jest kowalem swojego losu i ponosi odpowiedzialność za własne życie. Nie wolno poddawać się biegowi zdarzeń, biernie stać odgrywając rolę ofiary będąc jedynie obserwatorem. Rydwan to bardzo pozytywna karta bo gwarantuje, że każdy ma w sobie potrzebne atuty, aby iść przez życie świadomie i odważnie, generując zdarzenia według własnego planu. Przy pomocy silnej motywacji, wiary i woli można osiągnąć co się zamierzyło. Nawet jeśli czasem na coś nie będziemy mieli wpływu, możemy wybrać samodzielnie jak poradzimy sobie z problemem. Karta symbolizuje czas szybkich zmian, nowe możliwości i postęp. To jest moment żeby pogodzić wszystkie atrybuty dojrzałej osobowości; bystry umysł, mądrość, rozsądek, energię, odwagę, emocje, uczucia i sprawne ciało i dokonać postępu w swoim życiu. W tym momencie wszystko zależy od nas. Przykładowe zdarzenia symbolizujące kartę: podróż po kraju, ważna podróż od której będzie zależała przyszłość, kupno samochodu, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, ważna rozmowa, zaskakująca wiadomość, podejmowanie decyzji za kogoś kto sobie nie radzi, pomyślnie zdane egzaminy, awans w karierze zawodowej, odzyskanie pieniędzy od dłużnika, prestiż i sława, ogólnie dobra passa. W uczuciach przywrócenie zaniechanych relacji, pojawienie się partnera dla samotnej kobiety.

Karta odwrócona – Brawura przyczyną niebezpieczeństwa w podróży, złe emocje (gniew, złość), pracoholizm, wybuchowość, zbytnie eksploatowanie organizmu, mogą spowodować problemy z otoczeniem i zdrowotne. Karta w tym położeniu symbolizuje trudne sytuacje; opóźnienia w realizacji planów, złe wiadomości lub ich brak, odwołanie podróży, kłopoty z samochodem, niezdane egzaminy, załamanie kariery zawodowej, uniki, strach przed podjęciem decyzji, niepomyślny okres w życiu, w związkach nadmierna dominacja mężczyzny.

Zdrowie (karta odwrócona) – Problemy neurologiczne, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, niedowłady lub porażenia nerwów i kończyn, porażenie mózgowe, zaburzenia widzenia pochodzenia neurologicznego, amnezja, choroba lokomocyjna. Wszelkiego rodzaju nerwobóle np. rwa kulszowa, zespół nerwu barkowego, migrena.

LINKI :

Rydwan - liczy się tylko to co będzie
Magia Kart - Rydwan
Dobry Tarot - Rydwan
Tarot Miłości - Rydwan
Forum Ezo - Rydwan

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.