niedziela, 20 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - X Koło Fortuny

X KOŁO FORTUNY/KOŁO ŻYCIA

Karta przedstawia duże, ośmio-szprychowe koło, czasem na podstawie z korbą. Zazwyczaj na obwodzie koła przedstawione są wizerunki kilku zwierząt, zdarza się też, że w czterech punktach koła umieszczone są litery TARO.

Koło Fortuny symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków. W postaci prostej najczęściej oznacza powodzenie, szczęście - w miłości, pracy zawodowej; także zdobycie pieniędzy bądź względów ukochanej osoby. Przeciwne znaczenie ma karta odwrócona, która jest kojarzona z nieszczęśliwymi zrządzeniami losu, czyli po prostu pechem - w różnych dziedzinach życia.

Słowa kluczowe – przeznaczenie, zmiana, hossa-bessa, nieuchronność, zbieg okoliczności, nieprzewidziane zdarzenia, przypadek.

Osoba – Ktoś, kogo los postawił na naszej drodze, osoba która potrafi pokonywać przeciwności losu, ktoś bardzo zajęty, osoba zmieniająca zdanie, ekspert w jakiejś dziedzinie, astrolog, ekonomista, biznesmen, finansista, zegarmistrz, mechanik, oszust finansowy, nieudacznik, ktoś kogo zły los postawił na naszej drodze.

Miejsce – Giełda, banki, kantory, sejfy, kasyno, karuzela, zakład napraw np. zegarmistrzowski, mechaniczny itp.

Cechy ogólne – Nauka przystosowania, wiara w dobry los, ufność w dobrodziejstwo przeznaczenia, realizacja planów, koncentracja na wybranym celu, odwaga i determinacja do tworzenia czegoś nowego, zadowolenie, aktywność, twórcze natchnienie, wytrwałość, umiejętność wykorzystania życiowej szansy, mobilność, improwizacja.

Karta odwrócona – Niewykorzystanie nadarzającej się okazji, niedostrzeganie zmienności losu, przekonanie o prześladującym  fatum i braku wpływu na swój los, czarnowidztwo, ciągłe obawy, konflikty, podejrzliwość, marazm.

Znaczenie ogólne – Kiedy pojawia się ta karta możemy mieć pewność że coś nowego wkracza w nasze życie. Będzie się działo… Jednak czy będzie to niespodziewane szczęście czy niepomyślne zdarzenie, zależy od nas. Jeśli odważnie podchodzimy do życia i realizujemy to co nam przyniesie,nie chowając głowy w piasek, dostaniemy grant od losu. Może to być jakaś druga szansa, niespodzianka która w cudowny sposób odmieni nasze życie albo wprawiliśmy w ruch pozytywną energię(podejmując odważne decyzje) i właśnie obecnie zadziałała nowym zdarzeniem. Teraz życie potoczy się w zawrotnym tempie a my musimy dostosować się do tego, zaufać przeznaczeniu, płynąć z nurtem, nie robić gwałtownych ruchów i nie obawiać się zmian. Na tej drodze czekają nas miłe zdarzenia i niespodzianki albo diametralna zmiana drogi życiowej. Koło Fortuny może oznaczać więc spełnienie i osiągnięcie wymarzonego celu we wszystkich aspektach życia oraz wszelkie wygrane losowe. W sprawach miłości oznacza nowy związek z przeznaczenia.

Karta odwrócona – W tej pozycji Koło Fortuny nie jest łaskawe, nie udało się ruszyć do przodu, lęki z przeszłości, frustracje, czy bujanie w obłokach zniweczyły dokonanie dobrych zmian w naszym życiu. Nastał nowy cykl, niczego sami nie zmieniliśmy więc ślepy los zrobi to za nas… niestety narobi tylko zła.. złe wydarzenia, kłopoty finansowe, kradzieże, nieudane decyzje, toksyczne nieudane związki, konflikty, straty, strach przed biedą, fatalne zbiegi okoliczności itp. zdarzenia. Karta w tej pozycji oznacza, że nie mamy żadnego wpływu na bieg wydarzeń, możemy ze spokojem czekać tylko na odmianę losu. Potem zrobić coś ze swoim życiem żeby kolejny raz nie doświadczyć przykrych niespodzianek.

Zdrowie (karta odwrócona) – wszystkie schorzenia wątroby, dróg żółciowych i trzustki, włącznie z nowotworem tych narządów. Karta oznacza także mechaniczne uszkodzenie śledziony.

LINKI : 

Koło Fortuny - powroty i zmiany
Magia Kart - Koło Fortuny
Forum Ezo - Koło Fortuny
Dobry Tarot - Koło Fortuny
Tarot Miłości - Koło Fortuny

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.