Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

poniedziałek, 21 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - XIII Śmierć

XIII ŚMIERĆ/TRANSFORMACJA

Śmierć – prawdopodobnie najbardziej znana karta tarota, należąca do Arkanów Wielkich. Oznaczana numerem XIII, co bywa uważane za symboliczne.

Najbardziej znanym wizerunkiem arkanu Śmierć jest postać ludzkiego szkieletu wędrującego z kosą. Często ziemia, po której kroczy Śmierć, jest pokryta ludzkimi kośćmi. Bywa, że zamiast kościotrupa na karcie występuje konny jeździec trzymający kosę, łuk albo miecz.

Mimo stereotypu, że karta Śmierci oznacza śmierć w dosłownym znaczeniu (utrwalonego m.in. przez charakterystyczne sceny filmowe, w których wróżbita pokazuje tę właśnie kartę), znaczenie karty dotyczy przejścia - z jednego etapu życia w drugi. Może ona stanowić symbol duchowego odrodzenia - jak i znalezienia się w trudnej sytuacji.

Słowa kluczowe – koniec, rozstanie, strata, przełom, zamknięcie przeszłości, zmiana, bilans zysków i strat, odnowa, transformacja.

Osoba – Ktoś po ciężkich przeżyciach, rekonwalescent wdowa, wdowiec, chirurg, radiolog, pielęgniarka, weterynarz, grabarz, komornik, krytyk, osoba zmarła, ktoś śmiertelnie chory, osoba bezwzględna zadająca cierpienia.

Miejsce – Sanatoria, szpitale, hospicja, kostnica, zakład pogrzebowy, cmentarze, ruiny, opuszczony dom lub mieszkanie, nowe miejsce zamieszkania.

Cechy ogólne – Akceptacja nieuchronności wydarzeń i zmian, konieczność dostosowania, umiejętność dojścia sedna sprawy, panowanie nad swoim życiem, odnowa, pozytywna transformacja, umiejętność odcinania się od starych problemów i spraw, przemiana wewnętrzna, dojrzewanie emocjonalne, zmiana światopoglądu, odpowiedzialność.

Karta odwrócona – Obawy przed zmianami, nieumiejętność bycia odpowiedzialnym, strach przed chorobą, kalectwem i śmiercią, fatalizm, konserwatywny światopogląd, strach przed postępem, kurczowe trzymanie się przeszłości, pasywność, brak poczucia bezpieczeństwa, brak harmonii, znudzenie, stagnacja, myśli samobójcze.

Znaczenie ogólne – Zapewne karta Śmierć budzi w Was niepokój, to zrozumiałe bo kojarzy się jednoznacznie. Jednak oprócz przykrych zdarzeń oznacza przede wszystkim totalną transformację. Coś się kończy ale jednocześnie coś nowego wkracza w nasze życie. Nie projektujmy sobie lęków a patrzmy z nadzieją, bo to co nadejdzie otworzy większe i  lepsze możliwości. Karta radzi aby odciąć definitywnie wszystko co już niepotrzebne i bolesne, co nie funkcjonuje prawidłowo albo w jakiś sposób nas ogranicza. W codziennym życiu może oznaczać odejście z relacji nas lub kogoś, rozwód, koniec przyjaźni, zmianę pracy, miejsca zamieszkania, środowiska, statusu. Symbolizuje nowy sposób życia i światopoglądu, porzucenie starych nawyków i przyzwyczajeń, polepszenie stanu zdrowia, diagnozę, wyzdrowienie fizyczne i emocjonalne, niezależność, wielkie porządki, generalny remont, ogromną zdolność do regeneracji sił. Czasami pojawienie się karty oznacza, że problem czy sprawa o którą pytamy nie jest wart naszego zaangażowania i nie odegra wielkiej roli w naszym życiu. Lepiej więc zająć się tym co naprawdę jest ważne. Tak istotne zmiany w życiu mogą napawać lękiem, kojarzyć się z bólem i cierpieniem, wszyscy to wiedzą ale min. z tego składa się nasze życie. Dlatego musimy nauczyć się innego podejścia do trudniejszych momentów. Trzeba sobie uświadomić podstawowe prawdy o życiu.

Karta odwrócona – Symbolizuje żałobę, wydarzenia i sytuacje, które zakończą się w bolesny i nieoczekiwany sposób. Może być symbolem sytuacji bez wyjścia i niemożności realizacji naszych zamierzeń. Najlepiej w takim wypadku wycofać się gdyż prawdopodobnie jest to zły pomysł. Karta może oznaczać negatywną odpowiedź w jakiejś sprawie, w tym wypadku odpowiedź będzie definitywna bez możliwości odwołania. Karta powie o wszelkich zgubach, stratach czegoś, zerwaniu umowy, czy sprzedaży. Ostrzeże nas przed zwolnieniem z pracy, pogorszeniem stanu zdrowia i sytuacji materialnej, niespodziewanym zerwaniem związku czy odejściem kogoś bliskiego.

Zdrowie – karta nie mówi o konkretnej chorobie jest tylko jej symbolem w pozycji odwróconej.

LINKI 

Śmierć - tylko zmiany czy coś więcej
Dobry Tarot - Śmierć
Magia Kart - Śmierć
Forum Ezo - Śmierć
Tarot Miłości - Śmierć
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.