poniedziałek, 21 listopada 2016

Tarot - Wielkie Arkana - XIV Umiarkowanie

XIV UMIARKOWANIE/RÓWNOWAGA/POWŚCIĄGLIWOŚĆ/UMIAR

Karta przedstawia postać kobiety (czasem - anioła), trzymającą w dłoniach dwa naczynia tak, że ciecz przelewa się z jednego do drugiego. Czasem dodatkowo postać stoi nad wodą, trzymając jedną stopę zanurzoną, drugą zaś - suchą.

Znaczenie karty Umiarkowania związane jest z jej nazwą - dotyczy przywiązania, domatorstwa, bycia rozważnym i skromnym. W położeniu prostym oznacza wynikające z tego szczęście, połączone z koniecznością cierpliwego zastanowienia się nad życiem. W położeniu odwrotnym oznacza wewnętrzne konflikty, przewrażliwienie i ogólną niemożność dojścia do porozumienia.

Słowa kluczowe – harmonia, równowaga, pojednanie, kompromis, komunikacja, dawanie i branie, wymiana.

Osoba – Osoba ugodowa, przyjaciel, miły kolega, sąsiad, opiekun, rozjemca, rodzice chrzestni, opiekun duchowy, stewardessa, pielęgniarka, lekarz, informatyk, tłumacz, dyplomata, elektryk, hydraulik, ktoś złośliwy i niezrównoważony, osoba konfliktowa.

Miejsce – Miejsce na łonie natury, potok, rzeka, droga, uzdrowisko, sąd pojednawczy, port, kolej, firma ,blok mieszkalny.

Cechy ogólne – Łagodność, cierpliwość, zrównoważona osobowość, skromność, wstrzemięźliwość, dystans, obiektywizm, dokładność, wytrwałość, rzetelność, kreatywność, umiejętność znalezienia złotego środka, zaufanie, asertywność, zrozumienie, empatia, miłosierdzie, tolerancja, wrażliwość na innych.

Karta odwrócona –Nieuprzejmość, niedomówienia, popadanie w skrajności, brak równowagi, brak umiaru, złośliwość, nieumiejętność radzenia sobie z życiem, zbytnia wylewność, niecierpliwość, przewrażliwienie, zniechęcenie, utrata pewności siebie, poczucie niższości, osamotnienie, lęk przed okazywaniem uczuć, chłód emocjonalny, rozrzutność ,lenistwo, brak motywacji.

Znaczenie ogólne – Niezwykle pozytywna karta Umiarkowanie jest symbolem etapu w życiu kiedy następuje czas odnalezienia równowagi, uleczenia duchowego i fizycznego. To moment kiedy udaje się osiągnąć harmonię w potrzebach ducha i ciała, co przynosi ukojenie i spokój. W życiu codziennym udaje się zdystansować do wielu spraw i przyjmować rzeczy takimi jakimi są. Kiedy Umiarkowanie pojawi się w rozkładzie można być pewnym, że wszystkie zmartwienia, kłopoty, niewyjaśnione czy bolesne sytuacje mają szansę zakończyć się pomyślnie. Można oczekiwać dobrych wiadomości, wyjaśnienia zawiłych spraw, rozmów, dyskusji pertraktacji zakończonych po naszej myśli. Umiar jest symbolem zgody, przebaczenia, pojednania, ceremonii chrztu, powrotu do zdrowia po ciężkiej chorobie, uleczeniem urazów emocjonalnych, nawiązaniem kontaktu z kimś na kim nam zależy, przyjaznych i ciepłych relacji, spotkań towarzyskich, dobrej współpracy w każdej dziedzinie życia. Może oznaczać akt seksualny lub wstrzemięźliwość. W miłości powolny rozwój uczuć. Ogólnie w czasie Umiaru umiemy pogodzić wszystkie aspekty życia; duchowość i materię, pracę i rozrywkę, potrzeby innych i własne. Rozwijamy zainteresowania i ze spokojem rozwiązujemy problemy. Karta radzi też aby w interesującej nas sprawie użyć dyplomacji lub pójść na kompromis. Delikatnie nakłania aby wyjść z inicjatywą a także zwrócić baczniejszą uwagę na potrzeby innych.W finansach kontrolować wydatki.

Karta odwrócona – Rozwiązywanie problemów na siłę czy przekonywanie innych do naszych koncepcji nie jest dobrym pomysłem bo nie przyniesie spodziewanych efektów. Brak równowagi emocjonalnej pozbawia siły i powoduje stres. To z kolei może skończyć się chorobą. W takim stanie niewiele można osiągnąć, ma się wrażenie że wszystko idzie jak po grudzie. W związkach uczucie dyskomfortu i poczucie niższości. Może rozmowa z kimś bliskim albo autorytetem mogłaby pomóc?

Zdrowie (karta odwrócona) – Zaburzenia równowagi wynikające z dysfunkcji błędnika. Problemy z kończynami dolnymi wszelkiego rodzaju, od prozaicznych nagniotków, ha luksów, zwichnięć, złamań, do dysplazji stawów biodrowych oraz żylaki i choroby zakrzepowe.

LINKI

Dobry Tarot - Umiar
Magia Kart - Umiarkowanie
Forum Ezo - Umiarkowanie
Tarot Miłości - Umiarkowanie
Umiarkowanie - Zwolnij, równowagaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.