niedziela, 23 kwietnia 2017

Magia Nocy - Rozdział V - Magia Wody

KRÓLESTWO WODY (ASTRALNE)

Wkroczyłeś tutaj -  do przepięknej krainy. Krainy Pokoju i Harmonii. W poprzednim temacie, opuściłeś swe umierające ciało, srebrny sznur sie odczepił, a ty zacząłeś dryfować. Od tej chwili, ważne jest że wierzysz że istnieje ciągłość w życiu po fizycznej śmierci, inaczej dryfowałbyś po ciemnej, gęstej mgle aż powoli uświadomiłbyś sobie że wciąż jesteś świadomy i żywy. Kiedy znikną już wątpliwości, ciemne obłoki się rozwieją a twoja ukochana osoba będzie tutaj aby ci pomóc.
W pierwszej fazie przejścia, dostaniesz czas na to byś odzyskał siły. Proces życia na Ziemi i kłopoty wynikające z wielu lat spędzonych tutaj uczyniły cię bardzo znużonym. W nowym królestwie do którego właśnie wszedłeś, dostaniesz czas na wypoczęcie po twej podróży na Ziemi i na dostrojenie się do Królestwa Astralnego. Każdy, niezależnie od swych magicznych dokonać, musi wejść na ten poziom Królestwa Astralnego. Jest on określany, przez niektóre religie, jako Czyściec.  Jesteś tutaj w celu odpoczęcia, oczyszczenia się z ludzkich śmieci i podjęcia decyzji o twej magicznej przyszłości. Twój magiczny rozwój określa poziom czyśćca na który ty na początku przybędziesz.
Dla dusz które są na najniższym i najbardziej prymitywnym stopniu rozwoju, jest to poziom o bardzo słabych wibracjach. Na owym poziomie, czyny najgorszego rodzaju, zgodnie z ich własnymi wibracjami, są im ponownie ukazywane. Domyślają się one co złego zrobiły na Ziemi będąc gotowe na ich zobaczenie. To bardzo gęsty region. Nie jest to kraina kar i tortur, lecz miejsce w którym każdy widzi swe błędy i występki w życiu i miejsce w którym dusze oczyszczają się z swych gęstych energii. To nie jest Piekło. Nie ma takiego miejsca jak Piekło. Jeśli Piekło gdziekolwiek istnieje, to na pewno istnieje tutaj, na Ziemi. Jest tym co ludzkość czyni na Ziemi.
Prócz tego jest tam też kolejny poziom do którego jedni przechodzą niezwłocznie, a inni osiągają go przechodząc niższe poziomy.  Ten poziom jest dla dusz które pozwoliły aby niskie żądze nimi zawładnęły. Dla tych którzy poszukiwali pięniędzy i mocy jednocześnie nie dbając o zachowanie Duchowej Równowagi Nocy.  Tej rejon jest o wiele bardziej podobny do fizycznej płaszczyzny którą dopiero co opuściłeś. Astralne otoczenie będzie bardzo podobne do tego na Ziemi. Tutaj dusze tkwią tutaj aż pozbędą się niższej materii Astralnej, dzięki czemu będą mogły przejść wyżej. Pozbywają się tej gęstej materii Astralnej poprzez naukę kontrolowania swych żądz. Muszą uzyskać Duchową Równowagę.  Z tego miejsca idziemy prawdopodobnie ku poziomowi ku któremu dążysz prawdopodobnie od początku.
Rośniesz ku poziomowi gdzie zasadniczo wszystkie byty posiadają dobrą naturę. Jest to kraina wypełniona przepięknymi parkami i jeziorami. Są tam bardzo piękne budowle które cię otaczają. Są tam kolory których wcześniej nie widziałeś. Powietrze jest wypełnione energią i życiem. Życie zwierzęce jest obfite i zwierzęta są oswojone. Wszędzie w powietrzu unosi się przepiękna muzyka. Jest to królestwo pozbawione wad jakie mogłeś napotkać w innych rejonach.  Nikt nie może tam spotkać kogokolwiek kto wyrządziłby mu jakąkolwiek krzywdę. Kiedy przybędziesz tam po raz pierwszy, to będzie ci towarzyszyć twoja ukochana osoba lub magiczni  pomocnicy. W tym królestwie, wszystko to czego pragniesz, jest tworzone przez twe myśli. Podróżujesz poprzez myśl. Jeśli chcesz nosić ubranie, to musisz pomyśleć o swym ubraniu tak jakbyś był ubrany jeśli tego pragniesz. Twoim pokarmem jest wszystko co cię otacza. Jedyne co robisz to tylko oddychasz. Twoje fizyczne nawyki których się nauczyłeś na Ziemi są nadal z tobą. Możesz czuć pragnienie zjedzenia czegokolwiek. To dobrze. Musisz jedynie pomyśleć o jedzeniu jakieś chciałbyś zjeść oraz o stole i wszystkim co niezbędne aby rozpocząć ucztę.  Lecz później nauczysz się jak zapomnieć o swych starych fizycznych nawykach i nauczysz się używać oraz doświadczać swego nowego Ciała Astralnego, które później posłuży ci do dalszego rozwoju.  Jest to bardzo rzeczywisty świat. Ten świat jest tak samo prawdziwy i rzeczywisty dla swych mieszkańców, jak twoja własna Ziemia dla ciebie. Lecz są tam osoby które widzą że ten świat się nieco różni od Ziemi.
Niektóre dusze wierzą że jest to dokładnie ten sam rodzaj niebios zgodny z wierzeniach ich religii, lub nawet innych religii, i czują że jest to miejsce do którego podążamy i do którego chcieliby się dostać. Jeśli wierzą one że powinny być tam Wrota Piotrowe a przy nich św. Piotr, to dokładnie to zobaczą.  Mimo to, stopniowo ujrzą także pewne niedoskonałości owego królestwa.  Wrota mogą skrzypieć lub nawet odpaść od zawiasów podczas próby ich otwarcia. Aniołowie, latający wokoło, mogą być nagle odziani w flanelowe koszule i nieprzyjemnie szarpać struny swych zaniedbanych harf.  Kiedy osoba która jest w pełni przekonana o swych wymarzonym raju, będącym niczym sen, to ujrzy i zobaczy prawdziwe Królestwo Astralne to także je pokocha.
Najlepiej jest mieć otwarty umysł kiedy dokonujesz przejścia. To przyspieszy twoje przejście do nowego królestwa i życia. Po okresie przyzwyczajenia się do tego nowego królestwa, będziesz odprowadzony do budynku gdzie przyjrzysz się swemu dotychczasowemu życiu i poprzednim życiom jakie przebyłeś. Wszystko to czego dokonałeś będzie ci ukazane jako tak zwany w niektórych religiach Zapiski Akashy, lub też mówiąc inaczej, Księga Dokonań albo Księga Zapisków. Spójrzmy na ową Księgę Dokonań i przyjrzyjmy się temu czym ona jest ?
Nocne Zapiski, jak się o tym przekonasz, są specjalną energią w której wszystko co kiedykolwiek się komukolwiek wydarzyło jest zapisane. Nie ma jednakże, w Nocnych Zapiskach, ukazanych prawdopodobnych wątków przyszłości. Te Zapiski nie tylko mogą pokazać co się działo na Ziemi, lecz też i w każdym innym miejscu położonym gdziekolwiek. Owe Zapiski mogą być zobaczone przez tych którzy przechodzą przez Ziemię w celu spojrzenia na swe minione życie, i przez osoby o wysokim poziomie rozwoju magicznego które je pragną zobaczyć. Zapiski nie są przeznaczone do używania ich przez dowolne osoby.
Tak więc, właśnie weszłeś do Sali Nocnych Zapisków i przygotowujesz się do zobaczenia swego minionego życia. Zobaczysz rzeczy jakie zrobiłeś i rzeczy jakich nie zrobiłeś. Zobaczysz rzeczy jakie przypuszczalnie zrobiłbyś i jakich byś się nauczył. Nikt inny nie osądza ciebie lecz ty sam i twa Naddusza !  Ty sam jesteś swym najsurowszym sędzią. Dzięki swej Nadduszy widzisz to co złego zrobiłeś i dzięki swej Nadduszy pragniesz spełnić się w swym życiu. Następnie jesteś wyprowadzany z Sali przez swego przewodnika i prowadzony do rady doradców. Owi doradcy są szkoleni w pomaganiu ci w przyjrzeniu się swemu życiu i określeniu najlepszych środków do spełnienia uprzednio pożądanych skutków czego pragnie twa Naddusza i stąd też zaplanowania twojej przyszłości. Jesteś umieszczany w właściwych warunkach i odpowiednim czasie, aby osiągnąć pożądane wyniki. Po tym planowaniu, jesteś wyprowadzany do Królestwa Astralnego właściwego twoim wibracjom i odpoczywasz oraz przygotowujesz się na kolejną fazę życia.
Jesteś odpowiedzialny za wszystko co uczynisz w swym życiu. Jesteś odpowiedzialny za długi jakie zaciągniesz w swym życiu i za spłacenie swych długów. Nikt nie zapłaci za ciebie twoich długów. Dobro i zło jakie czynisz jest zwane Karmą. Karma i Królestwo Astralne są z sobą bardzo głęboko powiązane. Jest to płaszczyzna życia na której podejmujesz decyzje które ukształtują twoją przyszłość. Dopóki pobierasz lekcje niezbędne do nauczenia się na Ziemi to musisz wciąż powracać tutaj aż do chwili kiedy nauczysz się wszystkiego czego musisz się nauczyć. Kto określa to kiedy nauczyłeś się wszystkiego co miałeś się nauczyć ? To Naddusza jest tym kimś !
W procesie nie opisanym tutaj, twoja przyszłość wyplatana z twej magicznej esencji w Królestwie Astralnym. Ta magiczna fabryka jest początkiem wyplatania zawierającym podstawowy rodzaj programu. Poprzez pojęcie programu odnoszę się do programu ponieważ ów program przyszłości jest bardzo podobny do programu używanego przez komputer posiadając pewne podstawowe założenia. Jeden z twych wewnętrznych programów ustawia dla ciebie określone zdarzenia których musisz doświadczyć. Owe doświadczenia są wynikiem energii które pobudziłeś do życia w swej przeszłości i które muszą zostać ponownie doświadczone i działać. Mówiąc dalej, mogą to być wydarzenia, niekoniecznie jako wyniki twej przyszłości lecz wydarzenia których musisz doświadczyć aby stać się silniejszym i lepszym narzędziem dla swej Nadduszy. Drugi program to co masz do zrobienia.
Istnieją chwile pozwalające ci na określenie ścieżki którą podążysz. Są one niczym czysta taśma na której zapisujesz swą przyszłość. Wiesz kiedy wchodzisz w takie okresy życia ponieważ czujesz się wtedy niczym statek dryfujący po morzu.  Wszystkie znajome otoczenie, doświadczenia i pewność bezpieczeństwa w twym życiu zanikają. Nie jest to dla ciebie łatwy czas, lecz są to bardzo ważne okresy dla rozwoju twej duszy. Owe okresy niosą twej duszy wewnętrzny rozwój, nowe kierunki w twym życiu i szansę na przyspieszenie twego magicznego rozwoju. W owych okresach, jesteś Kapitanem swego losu. Poprzez wybory jakie dokonasz i przeciwności jakie napotkasz, określisz swą przyszłość. Owe okresy pozwalają ci oczyścić się z dotychczasowych długów karmicznych. Prowadzą cię ku nowym przyjaciołom, nauczycielom i wielu zmianom które jeśli się ich podejmiesz, poprowadzą cię ku osiągnięciu znacznego rozwoju magicznego. Musisz wypatrywać owych chwil i cały czas czerpać z nich tyle korzyści ile tylko zdołasz. Musisz być twardy. Owe chwile sprawdzają to z czego jesteś zrobiony. Musisz czynić wszystko najlepiej jak tylko potrafisz.  Musisz być silny i musisz wiedzieć że jesteś prowadzony. Nigdy nie zawiedziesz w życiu jeśli będziesz umiał określić to co najlepszego w nim zrobiłeś. Możesz uzyskać owe pouczające zdolności w Królestwie Astralnym tak samo jak możesz się ich nauczyć na Ziemi. Dlaczegóż więc miał być chcieć opuścić świat Królestw Astralnych ?
W świecie Królestw Astralnych, życie jest pełne harmonii i piękna. Może zająć wiele czasu nauczenie się tutaj nawet najprostszych lekcji. Tak więc, aby Naddusza mogła się szybko rozwijać, wybiera ona część siebie samej, będącej tobą, do szybkiego nauczenia sie w "Szkole Twardych Ciosów". Wiesz że rozwijasz się szybciej kiedy musisz się uczyć w trudzie i pocie czoła.  Uczysz się swych lekcji szybko i dobrze. Jeśli życie jest pełne zabawy i przyjemności to nigdy się niczego nie nauczysz, dlatego też życie nie jest łatwe.  Istnieją  pewne lekcje których można się nauczyć tylko na Ziemi. Trudne życie może niekoniecznie być oznaką licznych karmicznych długów, lecz okresem szybkiego wzrostu i możliwego postępu w rozwoju.  Jak wiele czasu życiowego zajmie ci to zanim nie będziesz musiał tutaj ponownie powracać?
Nikt nie może tak naprawdę powiedzieć ile jeszcze zajmnie ci to żyć, nikt prócz twej Nadduszy. Jesteśmy tutaj tak długo abyśmy mogli się nauczyć wszystkich rzeczy wraz każdym kolejnym pobytem na Ziemi. Jest wiele rzeczy których musimy się nauczyć żyjąc na Ziemi. Musisz przybywać tutaj na Ziemię aż do chwili kiedy nauczysz się wszystkich koniecznych lekcji i do chwili kiedy Naddusza przejmnie kontrolę nad twym życiem. Każde z twym żyć wnosi wkład do  Duchowej Esencji która jest twą Nadduszą.  Mimo to owa idea reinkarnacji lub powracania do życia na Ziemi raz po razie przeraża wiele osób.
Owe osoby nie lubią reinkarnacji ponieważ boją się utraty swej inwidualności. Oczywiście, nigdy nie tracisz swej inwidualności. Twoja Naddusza może być porównana do pojemnika z wodą: jeśli dodasz trochę czerwonego barwnika to woda zabarwi się na czerwono,  jeśli później dodasz żółtego barwnika to woda będzie pomarańczowa. Każdy kolor jest nadal w owej wodzie lecz poprzez to że kolory dodają wodzie swej esencji tworzą tym samym nową całość. Dlatego też dodajesz każdą swą inwidualną osobowość do swej Nadduszy. Naddusza rośnie i staje się większa właśnie poprzez owe wzbogacanie. Ty nadal pozostajesz ową inwidualnością lecz jesteś w jedności współpracującej z wszystkimi innymi częściami które wspólnie tworzą sumę zbioru osobowości, którą jest Naddusza. Kiedy nauczysz się wszystkiego co musisz się nauczyć, to nie będziesz już więcej musiał powracać na Ziemię.  Przejdziesz wtedy do Świata Astralnego gdzie nauczysz się wszystkiego tego co musisz się w nim nauczyć. W Królestwie Astralnym jest wiele rzeczy do nauczenia się.
Jest tam specjalna grupa która jest odpowiedzialna za przeprowadzanie dusz z Królestwa Ziemi do Królestwa Astalnego. To ci  którzy przygotowywują także duszę do podróży dusz ku Ziemi. Są to też nauczyciele, doktorzy, karmiciele, doradcy i przewodnicy dla tych którzy nadal żyją na Ziemi. Możesz, po uzyskaniu wszystkiego co musisz się nauczyć w Królestwie Astralnym umrzeć lub pozostawić ten wymiar i iść dalej ku kolejnym wyższym wymiarom. Możesz także przejść na bardziej zaawansowane planety i cywilizacje i rozpocząć tam cykl życia i śmierci. Owe możliwości są nieskończone i są wyborami twojej Nadduszy. Określiłem Królestwo Astralne jako Królestwo Wody. W Magii Nocy rzeczy których nauczysz się w tym królestwie są znane jako Magia Wody.
Od początku, Starożytni porównywali Królestwo Astralne do wody ponieważ rzeczy w Królestwie Astralnym zawierają w sobie emocje. Ciało Astralne jest ciałem emocjonalnym. Czujesz i możesz wyrażać swe emocje ponieważ posiadasz swe Ciało Astralne. Celem Magii Wody jest pomaganie tobie w uzyskaniu kontroli ponad swymi uczuciami, i oczyszczaniu ich, a tym samym Ciała Astralnego. Wskazówki, ćwiczenia i rytuały ukazane tutaj służą właśnie temu celowi. To najtrudniejsze ciało do opanowania.
Emocje u większości ludzi są dzikie i niekontrolowane. Ludzie poddają się swym emocjom nie próbując przejąć nad nimi samokontroli. Musisz się nauczyć kontrolować swe emocje w celu uzyskania rozwoju magicznego. Musisz sprawić aby twe Ciało Astralne było narzędziem godnym twej Nadduszy. Musisz sprawić aby stało się ono Narzędziem poprzez które Naddusza wlewa Swe Nocne Energie na ten świat. Musisz starać się przez cały czas być świadomym tego że to jak czujesz i wyrażasz swe emocje jest tym co Naddusza która czuje i wyraża poprzez ciebie. Owa kontrola nad swymi emocjami i wyrażaniem Siły Nocy udaje się jedynie poprzez ciągłą więź z twą Nadduszą.  Staraj się aby ta więź istniała przez cały czas. Jesteś Nadduszą w wyrażaniu swych emocji tutaj na Ziemi. Poprzez Nadduszę zdołasz odnieść sukces i powodzenie.  Zacznijmy więc natychmiast naukę ćwiczeń kontroli nad emocjami i magicznego doskonalenia.

CIAŁO ASTRALNE I ĆWICZENIA KONTROLOWANIA EMOCJI

Na każdym królestwie życia na którym Naddusza żyje, są niezbędne narzędzia stworzone z materii istniejących w owych królestwach a służące temu aby Naddusza mogła znaleźć środki wyrazu siebie w owych królestwach. Narzędziem najbardziej ci znanym jest ciało fizyczne.  Jest ono zbudowane z ciężkiej materii. Z wcześniejszej dyskusji wiesz że jest wielka ilość miejsca pomiędzy wszystkimi cząsteczkami twojego ciała. Wewnętrzne luki w ciele fizycznym mogą być także odnalezione w molekułach Królestwa Astralnego które składają się na Ciało Astralne.
W Królestwie Astralnym, twoje Ciało Astralne i całe otoczenie Królestwa Astralnego jest równie rzeczywiste i prawdziwe dla ciebie jak to ma miejsce w przypadku twego ciała fizycznego i twego fizycznego otoczenia kiedy znajdujesz się w królestwie fizycznym. Ciało Astralne jest o wiele bardziej doskonalsze, i wibruje na wyższych wibracjami, niż ciało fizyczne. Ciało Astralne ma tą samą formę co twoje ciało fizyczne. Mimo to, kiedy jesteś w Królestwie Astralnym wtedy twoje Ciało Astralne jest bardzo piękne i pozbawione wszelakich niedoskonałości. Nie ma oznak starzenia, co ma miejsce kiedy jesteś w świecie fizycznym. Astralny kształt jest bardzo piękny i twarz jaką tam masz jest niesłychanie piękna. W Królestwie Astralnym nie ma brzydoty lub czegokolwiek zaburzającego harmonię. Ciało Astralne istnieje jednocześnie wraz z ciałem fizycznym i wszystkimi innymi ciałami. Kiedy jesteś w ciele fizycznym, Ciało Astralne jest ciałem poprzez które odczuwasz. To ciało poprzez które Naddusza wyraża się i komunikuje z tobą.
W nocy, kiedy śpisz, jest to ciało poprzez które doświadczasz snów.  Sny są często zniekształceniem twoich doświadczeń w Królestwie Astralnym. Ciało Astralne jest ciałem emocji. Ciało Astralne może być porównane do magnesu przyciągającego emocje. Kiedy wyrażasz emocje, to tym samym zmieniasz Astral wokoło siebie poprzez swe emocje. Doświadczyłeś tego jak to się dzieje.  Dla przykładu, kiedy napotkałeś osobę na kogoś złą, to możesz naprawdę odczuć że otoczenie wokoło danej osoby naprawdę jest przesycone gniewem. Ty także widziałeś jak ktoś wyraża miłość wobec kogoś innego. Astralna substancja która otacza cię i fizyczny świat, składa się z naładowanej Energii Astralnej. Dla Ziemi, ta energia jest bardzo zagęszczona.
Są tutaj wszystkie rodzaje energii emocjonalnej które tworzą astralne substancje wokoło Ziemi. Są to energie zawierające się w emocjach od miłości do nienawiści. Na Ziemi możesz mieć zaburzenie równowagi oraz bałagan a także harmonię i ład. To właśnie oznacza gęstość. Możesz wyrażać jakiekolwiek emocje przebywając na Ziemi.
Kiedy wyrażasz emocje, takie jak nienawiść, to energia która posiada swą cechę w Astralu skupia się wokoło ciebie. Możesz dostrzec że twoja nienawiść, wraz z większą nienawiścią otacza cię czyniąc twoją nienawiść bardziej intensywną. Możesz zostać pochłonięty przez nienawiść, a przez to, możesz stracić nad sobą kontrolę i rzeczywiście wyrządzić komuś krzywdę przez tą nienawiść. Długo po tym jak wydaje ci się że nienawiść cię opuściła, ona dalej pozostaje w twej Aurze Astralnej. Najdrobniejsza rzecz może wyzwolić ponownie tą reakcję nienawiści i wytworzy się więcej energii nienawiści. Właśnie to dzieje się w przypadku braku kontroli nad swymi emocjami.
Jak już wspomniałem, świat jako całość składa się z wielu rodzajów energii emocjonalnych.  Energie są tym co używamy i wyrażamy przez kontrolowane emocje. Bez kontroli, stałbyś się bezwolnym pionkiem zdominowanym przez otaczające cię energie emocjonalne. Musisz zacząć nauczyć się oczyszczać swe Ciało Astralne. Nauczyć się je przekazywać je pod kontrolę swej Nadduszy. Pozwól mi wprowadzić cię w pewne ćwiczenia które pozwolą ci zdobyć samokontrolę.

Zacznij od wymuszonego spowolnienia się. Kiedy jedziesz jezdnią zawsze przepuszczaj inne osoby przodem. Spowolnij kiedy jedziesz.  Jeśli jedziesz z prędkością równą prędkości dozwolonej, lub przekraczasz ją nieznacznie to bedziesz mijany przez wszystkich. Idąc idź powoli. Pozwól innym wchodzić do budynku lub pokoju przed tobą. Cała idea polega na spowolnieniu.  Jest to pierwsze z ćwiczeń,  następne dotyczy używania medytacji. Kiedy medytujesz, wyobraź sobie oczyszczającą energię przemieszczającą się poprzez twe Ciało Astralne i Ośrodki Nocy. Zobacz jak owa energia oczyszcza wszystkie energie emocjonalne i wysyca je Nocną Siłą. Wyobraź sobie błogość, pokój, szczęście i ekstazę wypełniającą twą całą istotę. Następnie, wyobraź sobie jakiś czyn który, o czym dobrze wiesz, wyprowadza cię z spod kontroli nad swymi emocjami. Zobacz jak dzieje się owe zdarzenie a ty pozostajesz doskonale opanowany i trzymasz pełną kontrolę nad swymi emocjami. Zrób tak z wszystkimi zdarzeniami i powoli zdołasz przejąć kontrolę. Naucz się dystansować od emocjonalnego świata chaosu.
Świat oczyszcza się z nadmiaru chaotycznych energii poprzez naturalne środki. Zaliczamy do nich zdarzenia takie jak huragany, tornada, trzęsienia ziemi, powodzie i gwałtowne burze. Są one światowymi zaworami bezpieczeństwa uwalnianymi gdy jest zbyt wiele ludzkich energii emocjonalnych. Możesz pomóc zapobiegać owym wydarzeniom poprzez korygowanie produkcji swej własnej energii. W medytacji możesz wyobrażać sobie cały świat i czynić dla niego to co robisz dla także też dla siebie. Zobacz jak oczyszczająca energia wypełnia świat. Zobacz emocjonalne energie ludzkości zrównoważone i pozostające w ładzie. Jeśli chcesz to robić codziennie, to świat stanie się bardziej stabilnym i przewidywalnym środowiskiem. To twój pierwszy krok na Ścieżce Magii Wody. Twój następny krok dotyczy Aury Astralnej i jej związku z kolorami.

AURA ASTRALNA JEJ KOLOR I ĆWICZENIA

Wokoło ciebie, widoczne jak jajko, jest elektromagnetyczna energia znana jako aura. Każde ciało wytwarza swą własną aurę. Najbardziej zbadana aura jest wytwarzana przez Ciało Astralne. Omówię aurę astralną, jej związki z kolorami i ćwiczeniami pozwalającymi dostrzec i wzmacniać aurę.
Aura otacza twe ciało niczym jajko z podstawą u twych stóp. U przeciętnych osób aura rozciąga się odpowiednio od dwunastu do osiemnastu cali wokoło ich ciała. Wraz z tym jak ty rozwijasz się magicznie, twoja aura się powiększa. Elektromagnetyczna energia jest postrzegana przez Oko Nocy jako kolor.
W aurze Astralnej, owe kolory odzwierciedlają emocje które cechują konkretną osobę. Kolory aury ogólnie rozjaśniają się w oczach z efektem halo tuż poza sobą. Poza szczytem głowy wystaje fontanna energii u bardziej zaawansowanych dusz. Ten rejon występowania efektu halo jest najsilniejszym rejonem energetycznym i jest najłatwiejszy do zobaczenia twym Nocnym Okiem. Na zewnętrznych obrzeżach aury jest Otoczka Aury.
Jest to błona podobna do skóry i całkowicie otacza aurę. W otoczce aury, która może być porównana do przeźroczystego ekranu, podświadomy umysł tworzy różne wymyślone obrazy. Na tym ekranie możesz dostrzec obrazy myśli a nawet obrazy z minionych żyć. Zanim nauczysz się postrzegać aurę, spójrzmy na to jak kolory aury ujawniają prawdę o ludziach.
Na początku, niektóre z widzianych kolorów odzwierciedlają obecny wyraz emocji danych ludzi.  Na przykład, gniew błyszczy w aurze jako głęboki, czarno-ciemny odcień. Ten kolor będzie ogólnie utrzymywał się tak długo jak owa osoba odczuwa ten stan emocjonalny, mimo że pozostałości tego gniewu będą pozostawać w danej osobie przez jeszcze jakiś czas. Drugi  rodzaj kolorów widziany jako odbijający sie na aurze ukazuje utrzymujące się długo stany emocjonalne. Pamiętasz z ostatniego tematu że energia emocjonalna produkowana przez twe Ciało Astralne jest magnetycznym wabikiem podobnych energii.
Na przykład, jeśli często jesteś zły, to owa energia skupia się w twojej aurze. Owe skupianie prowadzi do wzrostu otaczającej energii gniewy zwabianej przez twój gniew pozostający nadal w twej aurze. Dlatego też dostrzegasz wielkie skupienie ciemno-czarnego koloru w swej aurze które utrzymuje się poprzez długi okres czasu.  Nie zaniknie ono tak długo jak długo będziesz ciągle tworzył tą energię. To odnosi się do wszystkich rodzajów energii emocjonalnej.
Istnieje siedem podstawowych kolorów aury. Są to czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Wszystkie kolory i ich odcienie wskazują na konkretne emocje u danej osoby lub mówią coś o cechach charakteru danej osoby. Przyjrzyj się każdemu kolorowi i naucz się co one świadczą o danej osobie. Niektóre z rzeczy, których nauczysz się o kolorach będą wynikać z twoich doświadczeń przez lata. Kolory mogą być podzielone ogólnie na dwie ważne grupy. Czerwony, pomarańczowy i żółty należą do grupy kolorów pełnych energii.  Przedstawiają osoby które posiadają wibracje. Są to ludzie którzy są esktrawertykami.
Są społecznością światów. Druga grupa, zielony, niebieski, indygo i fioletowy to introwertycy. Są spokojnymi, mniej ukierunkowanymi na więzi społeczne ludźmi. Są bardziej skupieni na swych własnych sprawach niż na sprawach związanych z światem.
Kolor czerwony rządzi światem fizycznym. To kolor Ziemskiej płodności. To kolor aktywności i twórczości. Kiedy widzisz go jako czyste, jasną czerwoną poświatę w aurze, znaczy to że  dana osoba posiada cechy takie jak ambicja, dowodzenie, towarzyskość i silny charakter. Wskazuje on siłę, wigor i żywotność u ludzi. Mają silne cechy właściwe ich płci. Są zwiadowcami i odkrywcami. Kochają przygodę i mają dużą potrzebę poznawania nowych przyjaźni i nowych rzeczy. Są bardzo agresywnymi ludźmi. To prowadzi do wielu kłopotów.
Czerwony czyni ludzi bardzo impulsywnymi. Są skłonni do porywczości i niecierpliwego zachowania w wszystkich rzeczach. Są bardzo przyziemni w swej ścieżce życiowej. To osoby które posiadają czyste, jasne czerwone światło w swej aurze. Lecz są tutaj liczne odmiany koloru czerwonego jakie możemy dostrzec w aurze. Ciemno-czerwony wskazuje na tkwiące wewnątrz nas głębokie żądze lub żarliwe emocje. Osoba która jest czasami despotyczna i zuchwała. Jasnoczerwony wskazuje na porywczość, nerwowość i kogoś kto jest czymś  podekscytowany.  Jasnoczerwone błyski na czarnym tle wskazują skrajny gniew wynikający z nienawiści i zjadliwej złośliwości. Ceglasto-czerwony kolor wskazuje zarozumiałość a czerwonawy brąz wskazuje na zamiłowanie do oszustw. Ciemny szkarłat oznacza silną, zmysłową miłość. Koralowy róż jest właściwy niedojrzałym nastolatkom; dziecinność i brak poczucia bezpieczeństwa w dorosłym życiu.  Czysty różowy kolor jest oznaką przyjacielskości, bezinteresownie kochającej osoby. Osoby które mają czerwony w najlepszych i najczystszych kolorach są władcami świata. Są skupieni na jednym celu, wysoko uduchowionymi, i poszukującymi tego co chcą zdobyć dzięki swej własnej sile życiowej. Są to ludzie o wysokiej energii i kolorze który ty także powinieneś mieć po części w swej aurze. Ten kolor to kolor tworzenia.
Kolor pomarańczowy jest związany w pewien sposób z kolorem czerwonym.  Kolor pomarańczowy jest stworzony poprzez zmieszanie koloru czerwonego i żółtego.  To kolor żywotności. Kiedy ten kolor jest widoczny w aurze to wskazuje że dana osoba znajduje się w dobrym zdrowiu i jest pełna sił życiowych. Pomarańczowy wskazuje osoby które troszczą się o innych.  Są humanitarne. Może także wskazywać osoby które są twórcze, a nawet mogą być geniuszami. Są to osoby społeczne. Po raz kolejny, spójrz na czerwoną naturę tego koloru. Są to osoby które lubią być wraz z innymi i które są lubiane. Lubią prowadzić życie pełne przygód. Patrzą za wydarzeniami w swym życiu które dostarczają im ekscytacji i emocji. Kochają wolność i poszukują w życiu nowości. Odcienie pomarańczowego koloru ukazują wiele rzeczy.
Ciemno-pomarańczowy wskazuje osoby pełne samouwielbienia. Brązowy pomarańczowy wskazuje osoby które są leniami. Może także wskazywać kogoś kto kłopoty z nerkami. Jeśli kolor pomarańczowy jest mętny i zamglony to wskazuje to że dana osoba jest mało inteligentna. Lecz żółtawo złoty pomarańcz w aurze ukazuje samokontrolę i skuteczność w wszystkich sprawach. Wskazałem co pomarańczowy może znaczyć kiedy jest widoczny w aurze. Pójdźmy nieco dalej i zobaczmy co pomarańczowy wnosi do twojej aury jeśli otoczysz się nim poprzez medytację.
Kolor pomarańczowy jest kolorem który może wywołać zmiany w twoim systemie energetycznym. Jest to energia radzenia sobie z kłopotami które mogą zostać zmienione w bardziej korzystne sytuacje. Dla przykładu, powiedzmy że masz kompleks niższości. Zawsze czujesz się niezdolny przeciwstawić napotykanym przeciwnościom. Być może masz małe mniemanie o sobie i nigdy nie czujesz się zdolny czerpać korzyści z życia.  Jasnopomarańczowy kolor może zmienić twe nastawienie. Może sprawić że poczujesz sie wolny od wszelakich ograniczeń. Doda ci radości z życia i optymizmu.  Pomarańczowy pomoże wzmóc zmiany twego sposobu myślenia i dlatego też przyjąć nowe pomysły. Ponadto wzmaga stałość twego sposobu myślenia. Jak pamiętasz, kolor pomarańczowy składa się z dwóch kolorów. Pierwszym jest kolor czerwony a drugim kolor żółty.
Żółty jest kolorem umysłu.  Oznacza wszystko co odnosi się do umysłu.  W aurze, jasna, czysta żółć przedstawia dobre zdolności umysłowe. Ten kolor jest bardzo  widoczny w rejonie poświaty aury. Przewaga tego koloru oznacza ludzi którzy spędzają większość swego czasu nad zajęciami umysłowymi. Owi ludzie mają bardzo bystre umysły. Są zdolni wykorzystywać swe umysłowe zdolności. Mają pragnienie pomagania innym ludziom poprzez wytwory swych zdolności umysłowych. Mają tendencję do nieśmiałości bycia lekkimi introwertykami. Łatwo panują nad swym gniewem. Są prawdziwymi myślicielami. Zajmują się twardą fizyczną rzeczywistością. To dobry kolor dla naukowców i profesorów. Jeśli kolor jest słabszy, lekko przyciemniony, to jest dobry dla pisarzy, artystów i wszelakich osób zajmujących się tworzeniem. Rozproszony żółty, w aurze, wskazuje osoby taktowne, radosne i używające rozróżniania w wszystkim co czynią.  Nie martwią się one o sprawy doczesne. Są ogólnie szczęśliwe, przyjacielskie i pomocne dla innych. Jeśli kolor żółty jest mętny i błotny, musztardowy to oznacza on spryt i podstępność. Szarawe wtrącenia do żółtego wskazuje na przebiegły umysł. Zielonkawo żółta aura wskazuje na zazdrość. Różowo żółta wskazuje na wnikliwość występującą u owych osób. Ciemnożółty wskazuje na tchórzostwo a czerwonawo żółty wskazuje na umysłową, moralną i fizyczną bojaźń i płochliwość. Żółty wprowadza do fizycznego ciała ukierunkowanie ku odnowie ludzkich komórek zachowując ciało w pięknie i zdrowiu. Żółty oddziaływuje na Ciało Astralne wprowadzając je w stan emocjonalnego samozadowolenia. Ponadto pomaga umysłowym zdolnościom wyostrzając je i poprawiając pamięć. Czyni umysł szybszym i zdolnym do łatwiejszego przyswojenia nowego materiału do nauczenia się. Cechy żółtego koloru pomagają nam wytworzyć kolejny kolor.
Zielony jest kolorem Ziemi. To szaty w które się ubiera Bogini / Bóg Ziemi. To kolor symbolizujący wyważenie, harmonię i dostatek. W Świecie Nocy, to kolor wyważenia i harmonii. W fizycznym świecie, jest to kolor sukcesu i dobrobytu. Jeśli kolor jest czysty, szmaragdowo zielony, jak też i z lekkim dodatkiem koloru niebieskiego, to jest to barwa lecznicza. Ten kolor możemy znaleźć w aurze lekarzy i pielęgniarek. Zielony możemy także odnaleźć w aurze nauczycieli. Kolor zielony w aurze ogólnie wskazuje na osoby pełne pokoju i harmonii. Są one dobrymi sąsiadami i czynnie uczestniczą w wszystkich projektach społecznych. Są to osoby które posiadają silną wewnętrzną wiarę w samych siebie i ludzkość. To kolor przedstawiający obfitość i sympatię skierowaną ku całej ludzkości. Jeśli jest to jasnozielony kolor, to ukazuje on dobrobyt i powodzenie.  Pośredni zielony kolor oznacza zdolności przystosowawcze i wszechstronność. Nadmiar zieleni wskazuje osoby które są bardzo indywidualne i niezależne. Czysta zieleń wskazuje na sympatię a ciemny zielony wskazuje na podstępność i przewrotność.  Oliwkowa zieleń wskazuje na zdradliwość i podwójną naturę. Następnym kolorem jaki omówimy jest kolor niebieski.
Niebieski jest kolorem Królestwa Niebiańskiego. To kolor oznaczający pokój i spokój. W aurze, głębokie odcienie niebieskiego wskazują na głębię natury danej osoby. Niebieski jest dobrym kolorem niezależnie od jego ciemności. Blado niebieski kolor wskazuje na osoby które pragną wzrostu emocjonalnego.  Mogą one wahać się z tym kim są i co powinny czynić w swym życiu.  Wraz z tym jak niebieski staje się coraz głębszy następuje wzrost ich dorosłości emocjonalnej. Przybliżają się do poznania prawdy o tym czym są. Są bliżej ujrzenia prawdziwego celu swego życia. Są to osoby które są bardzo oddane i ciężko pracują w swym życiu. Głębokie cienie niebieskiego koloru wskazują ludzi którzy znaleźli w życiu to czego poszukiwali.
Są oni ludźmi aktywnie angażują się w swe poszukiwania. Znają oni swój cel w życiu i aktywnie próbują go wypełnić. Są całkowicie zanurzeni w magicznych poszukiwaniach. Ludzie z przewagą koloru niebieskiego w swych aurach są ogólnie bardzo spokojnymi osobami.  Poszukują kontemplacyjnego życia i przyjaciół o podobnej naturze. Nie są oni osobami uczestniczącymi w życiu społecznym. Mogą być bardzo porywczy kiedy ich spokój zostanie naruszony. Są prostymi ludźmi w wspólnym życiu i są bardzo zamyśleni. Są czułymi ludźmi wobec swego otoczenia i innych ludzi. Cieszą się chwilami bliskości z swymi bliskimi przyjaciółmi i kochają ciszę oraz samotność. W aurze, glęboki i czysty kolor niebieski wskazuje na czyste magiczne poświęcenie i pobożność. Blady i przeźroczysty niebieski wskazuje na poświęcenie ku szlachetnym ideom. Jasno niebieski wskazuje na kogoś kto jest obdarzony wiernością i szczerością. Szóstym kolorem jest indygo.
Indygo jest kolorem prawdziwych poszukiwaczy na magicznej ścieżce. Są to osoby poświęcone magicznym poszukiwaniom i tylko magicznym poszukiwaniom. Osoby z dominującym kolorem indygo w swej aurze są tymi którzy dążą ku gwiazdom i potrafią dzięki nim połączyć ideę z praktyką. Rozwinęły one magiczna dojrzałość która kieruje je ku ich ostatecznemu celowi; tym celem jest Nocna Świadomość. Końcowym kolorem nauki jest fioletowy. Fioletowy jest kolorem o najwyższych wibracjach jakie mogą zostać zobaczone w aurze. Dusze które mają przewagę koloru fioletowego w swej aurze są naprawdę rzadko spotykane. Są bardzo czułe i przywiązane do swych ideałów nawet za cenę osobistych wyrzeczeń.  Wszystkie wielka dzieła zawdzięczają swą realizację duszom u których ten kolor dominuje w aurze. Fioletowy jest stymulatorem i idei i dostarcza  pożywienia komórkom mózgowym w wyższej rozwiniętym umyśle co skutkuje większym magicznym zrozumieniem. Są to dojrzali ludzie, o kompletnie rozwiniętej i sympatycznej osobowości.  Posiadają silny charakter i silne osądy w każdej sprawie. Posiadają doskonałe zdolności umysłowe i silnie zdolności rozumowania. Posiadają nasilniejsze poczucie osobistego całokształtu. Ludzie silnie się do nich garną. Są oni introspekcyjni (dużo nad sobą rozmyślają) i wybuchowi. Mogą być łatwo zdenerwowani z powodu swej czułości. Cieszą się subtelnością życia, lecz mogą łatwo się go wyrzec i znosić najbardziej surowe życie, jeśli przysłuży się to osiągnięciu ich własnych celów. Tak więc, powiedziałem o wielu kolorach samej aury. To nie pomoże ci jednak, jeśli nie będziesz umiał jej dostrzegać.
Aby móc zobaczyć aurę będziesz musiał cofnąć się do jednego z wcześniejszych rozdziałów, gdzie opisałem sposób zobaczenia ciała Eterycznego. Jeśli uczyłeś się i praktykowałeś widzenie ciała eterycznego, to wkrótce będziesz zdolny dostrzegać Aurę Astralną. Nie jest łatwo zobaczyć aurę. Kolory aury posiadają o wiele wyższe wibracje niż energie ciała Eterycznego, stąd też wymagają o wiele większego rozwoju Nocnego Oka. Wymaga to abyś był cierpliwy i się nie poddawał w swych ćwiczeniach. Niższe kolory, począwszy od czerwonego do żółtego, są łatwiejsze do zobaczenia. Wyższe kolory mogą ci czasami umykać uwadze. Nie zapominaj że możesz także zobaczyć obrazy myśli lub innymi słowy, słowne obrazy ukazywane na ekranie aury. Procedura zobaczenia Aury Astralnej jest taka sama jak dotycząca postrzegania Ciała Eterycznego.
Najlepiej jest rozpocząć po chwili medytacji przed próbą zobaczenia aury dzięki czemu będziesz na wyższym stanie magicznym i świadomości. Wszystko to wymaga czasu i praktyki z twojej strony lecz wysiłki się opłacą. Pomożesz sobie poprzez to w swym magicznym rozwoju i nauczysz się wiele o innych ludziach. Zdołasz poznawać prawdziwe oblicze ludzi i ich wnętrza widząc ich aury. Kolejne ćwiczenie wywołuje wzmocnienie aury.
Aby wzmocnić swą aurę, musisz skrzyżować swe nadgarstki i kostki. To zapewni pełne zamknięcie twego systemu krążenia w ciele i zapobiegnie traceniu swych energii. Musisz także się uspokoić, spowolnić i pogłębić swój oddech. Idealnie posłuży temu kilka minut Nocnego Oddychania. Powinieneś wtedy zobaczyć nadchodzącą do ciebie energię spływającą w dół srebrnym sznurem, od twej Nadduszy, dodając potężną Moc do twej aury. To pomoże ci kiedy będziesz miał do czynienia z innymi którzy będą próbowali wykorzystać swą własną aurę przeciwko tobie. Ma to miejsce często w biznesie pomiędzy ludźmi którzy negocjują kontrakt pomiedzy sobą.  To także pomoże ci w próbach zobaczenia aury innych osób łącznie z twą własną aurą. Jeśli próbujesz zobaczyć aurę innej osoby, a owa osoba próbuje zobaczyć twoją aurę, i praktykuje wraz z tobą, to także to rób. Odkryjesz że możesz zobaczyć ją o wiele łatwiej i wyraźniej. Postęp kolorów od czerwonego ku fioletowemu wskazują na ścieżkę podróży Magów Nocy.
Musisz rozwijać najwyższe cechy i właściwości każdego koloru. Ostatecznie, musisz mistrzowsko opanować każdy kolor. Dzięki mistrzowskiemu opanowaniu cech zawartych w kolorach i ich energii dodanej do twej aury, ujrzysz swój postęp ku Nocnej Świadomości. Wraz z tym jak nauczysz się dostrzegać aurę, będziesz umiał rozpoznawać kolory i charakter jaki one ukazują. Jeśli nie są one na doskonałym poziomie, to możesz pracować nad ich ulepszeniem.  Po raz kolejny powtórzę: walcz o osiągnięcie mistrzostwa w sobie samym. Zawrzyj w sobie najlepsze cechy kolorów. Kolejny temat jest w nieco zawiły sposób powiązany z aurą i kolorami. Dotyczy on Wyższych Ośrodków Nocy.

WYŻSZE OŚRODKI NOCY I ĆWICZENIA Z NIMI ZWIĄZANE 

W jednym z wcześniejszych tematów, przyjrzałeś się czysto fizycznym aspektom Ośrodków Nocy.  Tutaj, będziesz badał magiczne aspekty wszystkich owych siedmiu Ośrodków Nocy. Odkryjesz moce które staną się twymi własnymi mocami których będziesz mógł używać wraz z tym jak każdy z Ośrodków Nocy zacznie działać na twą korzyść. Zobaczysz jak każdy kolor jest związany z każdym Ośrodkiem Nocy i nauczysz się ważnych ćwiczeń pomagających ci rozwinąć otwieranie Ośrodków Nocy. Wreszcie, sprawdzisz i będziesz ćwiczył tą wolę wyzwalania Siły Nocy poprzez Ośrodki Nocy do otaczającego cię świata.
Najpierw, dokonajmy szybkiego przeglądu tego czego nauczyłeś się w jednym z poprzednich tematów o Ośrodkach Nocy.  Potrafisz odnaleźć Ośrodki Nocy opierając się o ich powiązania z organami w ciele fizycznym. Pierwszy i najniższy jest umieszczony przy podstawie kręgosłupa i jest powiązany z organami rozrodczymi. Drugi jest umieszczony ponad śledzioną / trzustką a trzeci ponad pępkiem lub splotem słonecznym. Czwarty jest umieszczony na wysokości serca. Piąty leży na wysokości gardła. Szósty na wysokości brwi a siódmy na wysokości czubka głowy. Ośrodki Eteryczne odgrywają rolę w twym życiu która wykracza poza fizyczną płaszczyznę i ciało fizyczne. Postrzegasz owe ośrodki jako służące w celu zapewnienia komunikacji pomiędzy wszystkimi płaszczyznami z sobą nawzajem. Wraz z twoim rozwojem magicznym, Ośrodki Nocy zaczną się ujawniać i wypuszczać coraz to więcej ich energii do twego życia. Wraz z odsłonięciem ośrodków, staniesz się świadomy istnienia wyższych spraw i rzeczy w owych królestwach. Wraz z twym rozwojem magicznym, wszystkie Ośrodki Nocy w wszystkich królestwach będą się rozwijać i otrzymywać coraz to wyższe energie które wleją w twe życia. To wyzwoli zdolności i moce do twego życia zazwyczaj nie obecne u osób mniej rozwiniętych. Czym są owe zdolności i moce każdego przebudzonego Ośrodka Nocy i jakie mają one znaczenie dla ciebie ?
Pozwól mi zacząć od powiedzenia ci jednej, konkretnej i ważnej rzeczy: "NIE WYMUSZAJ SWEGO ROZWOJU !". Wraz z zagłębianiem się w ten temat, ukażę ci moce które chcę obudzić w tobie wraz z twym rozwojem magicznym i rozpoczęciem otwierania Ośrodków Nocy. U osób nierozwiniętych, przepływa tylko minimalna ilość energii poprzez Ośrodki Nocy a tym samym do ich życia. Lecz wraz z twoim rozwojem magicznym, ośrodki rozwiną się i Naddusza będzie zdolna wysyłać więcej Swych Energii poprzez ciebie. Tak długo jak długo będziesz się rozwijał na swej magicznej ścieżce, Naddusza będzie wysyłała coraz to większe Energie poprzez ciebie. Lecz nie praktykuj żadnych form Nocnej Medytacji, lub Jogi lub czegokolwiek co wymusza rozwój podstawowego Ośrodka Nocy. To siedliska Ziemskiego Ognia. W językach Wschodu, jest on określany jako Kundalini.  Ziemski Ogień jest Życiem.  To Energie samego Życia. Ta Energia leży w podstawowym Ośrodku Nocy na wszystkich płaszczyznach. Jest to specjalna i potężna Energia, która w przypadku wyzwolenia, wzburzy się i wzniesie poprzez Ośrodki Nocy i przebudzi każdy z nich do pełnego wypełnienia. Tylko jeśli jesteś w pełni i magicznie rozwinięty oraz posiadasz specjalną pomoc z strony swego magicznego nauczyciela na Wyższych Królestwach zdołasz przetrwać owe wymuszone przebudzenie. Dla przykładu, Ziemski Ogień, na swej drodze, może bardzo łatwo strawić tkanki i zniszczyć różne organy i spowodować fizyczną śmierć. To skrótowy i najmniej dramatyczny opis tego co może się zdarzyć !
Drugi Ośrodek Nocy jest skupiony w swym stanie uśpienia z przyjemnościami zmysłowymi, pragnieniami seksualnymi i rozpłodem.  Jeśli Ogień rozprzestrzeni się kiedy Ośrodek Nocy nie będzie odpowiednio rozwinięty, to wszystkie złe natręctwa związane z tym ośrodkiem się niesamowicie nasilą co zaskutkuje utratą kontroli, zdeprawowaniem, rozwiązłością seksualną i krzywdzeniem innych. To wymuszone przebudzenie może wywołać szaleństwo. Pozwól Ziemskiemu Ogniowi wybudzić się w tobie, naturalnie, jako wynik twego magicznego rozwoju. Rozwijaj się magicznie a wtedy podstawowy Ośrodek Nocy wybudzi się w tobie kiedy będziesz gotowy ujarzmić moc którą zawiera on w sobie. Zobaczysz w jaki sposób otworzyć wyższe Ośrodki Nocy lecz podstawowy Ośrodek Nocy musi się sam otworzyć. Przebudzi się naturalnie i łatwo wraz z tym jak ty otworzysz się na magię. Kiedy ów podstawowy Ośrodek Nocy przebudzi się w pełni, staniesz się Nadduszą. Będziesz Magiem Nocy na najwyższym stopniu rozwoju. Na początku swego rozwoju, ten ośrodek będzie lśnił czerwonawym światłem. Kiedy osiągniesz Nocną Świadomość to będzie on lśnił intensywnym ciemnym światłem o niesamowitej mocy.
Drugi Ośrodek Nocy odnosi się do twych zamiłowań i żądz. Pogłębienie twych żądz i zamiłowań które są zawarte w pragnieniach i seksualnego zadowolenia związanym z ciemnoczerwonym kolorem tego ośrodka. Wraz z tym jak rozwiniesz się magicznie, ciemne światło zostanie dodane do czerwonego koloru tego ośrodka, aż zalśni w Nocy. Na swym najwyższym stopniu rozwoju, ten Ośrodek Nocy pozwoli ci przezwyciężać choroby, starość i ewentualnie śmierć fizyczną. To wielki ośrodek żywotności. Pochłania on pomarańczowe światło i rozprowadza energię poprzez wszystkie nasze ciała. Wraz z tym jak ten Ośrodek Nocy zacznie się przebudzać, będziesz zdolny dokonywać wypraw do Królestwa Astralnego w nocy. Po przebudzeniu się rano, będziesz zaczynał ogólnie wspominać co robiłeś w Królestwie Astralnym w nocy, kiedy twoje fizyczne ciało spało.  Będziesz prawdopodobnie miał poczucie fruwania kiedy będziesz przebywał w Królestwie Astralnym.
Trzeci Ośrodek Nocy wraz z swym przebudzeniem da ci poczucie świadomości obecności Astralnej. Staniesz się bardzo świadomy i czuły na wszelakie rodzaje wpływów magicznych i Astralnych. Niektóre z owych wpływów mogą sprawić że poczujesz się dobrze, podczas gdy inne sprawią że będziesz odczuwał lęk. Na najniższych poziomach, ten Ośrodek Nocy jest związany z mocą, mistrzostwem i kontrolowaniem własnego Ego. Jest to ośrodek zaangażowania się w sprawy materialne i ich kontrolowania. Na najwyższych poziomach, ten ośrodek będzie pomagał ci uzyskać silne magiczne porozumienie z twymi znajomymi braćmi i siostrami w Królestwie Astralnym.  Ten ośrodek jest używany aby kontaktować się z istotami z Królestwa Astralnego.  Ten Ośrodek Nocy powinien być otoczony Słupem Nocy ponieważ kontakty pozostają kontaktami i nie pozwala on istotom i bytom z Królestwa Astralnego przejąć kontroli nad twym ciałem.
Kolejny Ośrodek Nocy jest skrzyżowaniem wszystkich ośrodków. Jest to czwarty Ośrodek Nocy i jest umieszczony ponad sercem.  Wraz z tym jak ten ośrodek zacznie się otwierać na poziomie eterycznym, będziesz zdolny posiadać emocjonalną więź z innymi. Będziesz zdolny poznawać i odczuwać emocje innych osób wokoło ciebie. Staniesz się empatią na wszystkich poziomach odczuwania, łącznie z odczuwaniem czyjegoś bólu jako twego własnego.  Umieszczony tam Ośrodek Nocy jest "Sercem Nadduszy". To kotwica dzięki której twój magiczny byt jest umieszczony tutaj przez twą Nadduszę. Otacza ona maleńką ciemną gwiazdę w której zawiera się wszystko to czym jesteś. Możesz porównać to do małej miniaturki Nadduszy.  To zarodek początków twego stawania się Nadduszą. Wraz z twoim wstąpieniem na ścieżkę Magii Nocy i kontynuowania rozwoju, zobaczysz że ów mały zarodek zacznie wyrastać na małe dziecko Nadduszy.  Wraz z dalszym rozwojem, dziecko będzie kontynuowało swój rozwój i wzrost, aż uzyskasz swą Nocną Świadomość i Naddusza w tobie będzie w pełni dorosła. Ten ośrodek obecnie istnieje i możesz go zobaczyć podczas medytacji. Nauczysz się to robić w późniejszych tematach. To punkt skupienia w twym świecie, w którym ty, jako Mag Nocy, możesz pójść i spotkać swą Nadduszę. W tym ośrodku najpełniejszego rozwoju, Moc twej Nadduszy wypływa poprzez ciebie. Poprzez Energię wypływającą przez ciebie, nie będzie dla ciebie rzeczy niemożliwych do zrobienia. To jest Ośrodek Nocy w którym ty się poruszasz i w którym istniejesz.
Dzięki piątemu Ośrodkowi Nocy, uzyskujesz zdolność jasnosłyszenia. Jasnosłyszenie jest zdolnością słyszenia głosów i dźwięków w Królestwie Astralnym. Będziesz miał wrażenie słyszenia osób z drugiej strony, tak jak możesz słyszeć osoby przebywające po tej stronie życia. Będziesz także zdolny do usłyszenia "Muzyki Nocnych Sfer". Wraz z rozwojem tego ośrodka, będziesz w stanie nadawać formę swym myślom. Myśli które tworzysz w swym umyśle, dzięki temu ośrodkowi, będą zdolne przyjąć kierunek i energię a następnie pójść dalej i czynić to co ku czemu je skierowałeś.  Dzięki rozwojowi owego ośrodkach, uzyskasz silną wolę która ukaże ci się podczas wykonywania trudnych zadań jakie staną przed tobą.  Dzięki temu ośrodkowi, uzyskasz prawdziwe mistrzostwo ponad sobą samym i swym życiem.  Będzie tak, kiedy tylko połączysz ten ośrodek z tym co nosisz w swym sercu. Razem, owe ośrodki dzięki swej jednomyślnej zgodności będą w stanie uczynić wszystko.
W Magii Nocy, szóstym ośrodkiem jest Oko Nocy. Wraz z rozwojem tego ośrodka, będziesz wpierw  mógł dostrzegać cienie Astralne.  Często nie będziesz widział nic więcej niż tylko kolorowe obłoki. Wraz z tym jak będzie się rozwijało Oko Nocy, będziesz zdolny dostrzegać pochodzących z Królestwa Astralnego ludzi, krajobrazy i symbole. Kiedy Oko Nocy rozwinie się w pełni, będziesz zdolny widzieć wszystko co zechcesz, posiądziesz zdolność zwaną jasnowidzeniem. Jasnowidzenie jest zdolnością dostrzegania i poznawania Prawdy w wszelakich jej formach.  To widzenie i posiadanie wiedzy takiego samego rodzaju w jaki Naddusza w tobie widzi i wie. Będziesz zdolny dostrzegać przeszłość i teraźniejszość. Będziesz zdolny widzieć jakiekolwiek miejsce w jakimkolwiek czasie i będziesz w stanie powiększać, w fizycznym świecie, badając materię o wielkości od małej do mikroskopijnej. W przyszłości, będziesz w stanie widzieć możliwe wersje tego co może się wydarzyć. W przyszłości, mało rzeczy konicznie musi się wydarzyć, i wiele z nich możemy zmienić swymi działaniami.  Dlatego też, zgodnie z sposobem w jaki różne wydarzenia mogą powstać, możemy zobaczyć co może się prawdopodobnie  wydarzyć.
Siódmy ośrodek jest łącznikiem pomiędzy twym umysłem a twą Nadduszą. Na początku, wraz z tym jak ten ośrodek zacznie się otwierać, pozwoli ci na częściową świadomość kiedy jesteś w Królestwie Astralnym. Wraz z pełnym rozwinięciem się ośrodka, twoja świadomość będzie coraz pełniejsza, a ty zaczniesz postrzegać Królestwo Astralne jako równie wyraźne dla ciebie jak świat fizyczny. Nie będziesz nigdy doświadczał zaniku świadomości niezależnie czy jesteś w świecie fizycznym czy też Królestwie Astralnym. Wraz z twoim rozwojem i tym jak będziesz coraz to bardziej oddany wykonywaniu Woli swej Duszy, ten Ośrodek Nocy będzie kontynuował otwieranie się w Wyższych Królestwach pozwalając na większe i coraz to większe uwalnianie do ciebie Magicznej Energii każdego dnia twego codziennego życia. Staniesz się coraz to bardziej dostrojony z tym co twoje Wyższe Ja zamierza czynić na tym świecie. Kiedy ów ośrodek zostanie odpowiednio rozwinięty, wraz z sercem Ośrodka Nocy, Naddusza Dziecko narodzi się w tobie.  Kiedy ów Ośrodek Nocy zostanie całkowicie otwarty, twoja aura i twe słowa będą wypełnione Energiami Nocy i aura zacznie lśnić brylantowym blaskiem Nocy. Na podstawie tego co już powiedzieliśmy, możemy dostrzec że istnieją związki pomiędzy Ośrodkami  Nocy a kolorami.
Każdy Ośrodek Nocy, w swym czystym i rozwiniętym stanie, wibruje z określonym kolorem. Podstawowy (najniższy) Ośrodek Nocy wibruje w kolorze czerwonym. Ośrodek umieszczony w okolicach śledziony / trzustki wibruje z kolorem pomarańczowym. Trzeci ośrodek, umieszczony nad splotem społecznym, wibruje z kolorem żółtym. Leżący w okolicach serca ośrodek wibruje z kolorem zielonym, zaś ośrodek położony w okolicach gardła - niebiekim. Ośrodek znajdujący się na wysokości brwi, Oko Nocy wibruje z kolorem indygo, a najwyższy z Ośrodków Nocy, korona, wibruje z kolorem fioletowym. Wraz z tym jak wszystkie Ośrodki Nocy rozwijają się magicznie, zaczynają uzyskiwać coraz to czystsze kolory. Kiedy Ośrodki Nocy rozwiną się do perfekcji, otworzą się, a kolor jaki będzie przez nie wypływać można postrzegać jako kolor Nocy. Przyjrzyjmy się pewnym ćwiczeniom które mogą być praktykowane w celu rozwinięcia Ośrodków Nocy tak aby mogły one lśnić w Nocy i pozwalać twojej Nocnej Sile przepływać przez ciebie.

Pierw, cofnijmy się do tematu poświeconego kolorom. W owym temacie, omawialiśmy medytowanie nad wybranym kolorem kiedy potrzebujesz go w celu wspomagania leczenia i przenoszenia owego koloru na twój Słup Nocy. Przygotowałeś się na medytowanie z kartką kolorowego papieru, która powinna ci pomóc się skupić, i przyciągać dla ciebie, pożądany kolor energii jaki pragniesz użyć. Wykonajmy ponownie tę samą technikę, tylko tym razem, zamiast wysyłania koloru ku twemu Słupowi Nocy, wyślij ją ku określonemu Ośrodkowi Nocy który pragniesz pobudzić.

Pierw powinieneś zobaczyć określony Ośrodek Nocy, w swym umyśle, i poczuć jak wielkie koło Nocnej Energii powoli się w nim obraca, a następnie zobaczyć określony kolor płynący zgodnie z twym życzeniem ku Ośrodkowi Nocy i rozbudzający go. Zobacz jak ośrodek wiruje szybko, coraz to szybciej jako wynik napływającej energii koloru. Zobacz jak ośrodek staje się czystym kanałem dla energii koloru i jak opuszczają go nieczyste energie. Dalej, zobacz jak dodane Energie Nadduszy płyną ku ośrodkowi poprzez srebrny sznur. Zrób tak z wszystkimi Ośrodkami Nocy prócz podstawowego (najniższego) Ośrodka Nocy. To doskonałe ćwiczenie które wniesie Nocne Energie z Wyższych Królestw i następnie uwalnia je do otaczającego cię świata fizycznego. Stań z rozstawionymi stopami, i swymi rękami i dłońmi rozwartymi, tak jakbyś tworzył żywe X. Dłonie powinny być otwarte ku zewnątrz. Następnie musisz się uspokoić i wyciszyć. Zobacz się jako Nadduszę na Ziemi. Zobacz się jako Nocny Byt. Teraz, ściągniesz ku sobie Dwie Wielkie Energie. Poprzez podeszwy swych stóp poczuj jak wznoszą się ku tobie Energie Ziemi, i w tym samym czasie, będziesz zaczerpywał ku sobie Nocną Siłę płynącą od twej Nadduszy w dół poprzez Koronny Ośrodek Nocy. Owe Energie spotkają się w twym Sercowym Ośrodku Nocy. Gdy się spotkają, zobacz jak owe Energie wychodzą, pod kierunkiem nadanym przez twą Nadduszę i Nocnych Bogów, lecząc, oczyszczając, odkażając i dotykając Ziemi. Jeśli wiesz że ktoś jest w specjalnej potrzebie i potrzebuje owych Energii, wyślij je do tej osoby. Wraz z tym jak będziesz wykonywał owe ćwiczenie przepływu, Energie staną się coraz to bardziej silniejsze. Zaczniesz oddawać prawdziwe przysługi dla Nocnego Bractwa. Będziesz prawdziwym Magiem Nocy kiedy twe Ośrodki Nocy zaczną lśnić Nocą w twym świecie. Powiedziałem już wcześniej, że gdy Koronny Ośrodek Nocy zacznie się otwierać, będziesz miał częściową świadomość istnienia Królestwa Astralnego. Obecnie, twoja świadomość jest często zaburzana. Jednym ze stanów świadomości jaki masz w swych Astralnych wyprawach jest stan snu. W kolejnej dyskusji wprowadzę cię do Królestwa Snu.

KRÓLESTWO SNU

Istnieje wiele książek w sklepach, dotyczących tematyki snów. Wiele z owych książek posiada spisy symboli które możesz zobaczyć w swych snach, i owe spisy powiedzą ci co owe symbole znaczą, jak też i co się stanie z powodu zobaczenia danego symbolu w śnie.  Lecz interpretowanie snów nie jest łatwe. Sny są często osobistymi sprawami dla każdego z nas. Pies widziany w jednym śnie może znaczyć dla mnie jedną rzecz, a całkowicie odmienną rzecz dla ciebie.
Rozpoczynając, zaznaczmy że są dwa rodzaje snów.  Pierwszy typ snu jest powszechnie występującym w życiu większości ludzi. To sen w którym po przebudzeniu się masz tylko wątłe wspomnienie tego co się w nim wydarzyło. Są to sny o których szybko zapominasz że miały one miejsce. Są to bardzo zagmatwane sny i są one umysłowymi śmietnikiem w którym twój umysł szaleje podczas twego snu. Drugi rodzaj snów jest tym do czego musimy przywiązywać uwagę.
To sny które są bardzo wyraźnie i szczegółowo pamiętasz je po przebudzeniu się. Widzisz obrazy, i możliwe kolory całkiem wyraźnie. Czujesz jakbyś tam obecnie był i brał udział w tym co się działo w śnie. Posiadasz wyraźne wspomnienia tego co miało tam miejsce i nie zapominasz łatwo snu po obudzeniu się. Jeśli tego rodzaju sen miał miejsce w twoim życiu, to pamiętasz go jako faktyczne doświadczenie które miało miejsce w Królestwie Astralnym. Możesz być także odbiorcą wiadomości która być może pomoże ci w twym życiu. Pierwszy rodzaj snu możesz łatwo zapomnieć. To tylko wybryki twego umysłu z wieloma śmieciami myślowymi i troskami oddziaływującymi na umysł, lub mieszanka strzępów wspomnień z Królestwa Astralnego. Drugi rodzaj snów jest ważny. Często słyszałeś określenie "przespać się z tym", w odniesieniu do rozwiązywania problemu który wydaje ci się niemożliwy do rozwiązania. Kiedy śpisz o problemie, wychodzisz do Królestwa Astralnego i możesz spotkać ludzi z tej strony życia i uzyskać podpowiedzi dot. sposobu rozwiązania danego problemu. Podpowiedź zazwyczaj przybywa do ciebie pod postacią snu. Są też inne rzeczy które możesz robić używając swego snu.
Powiedzmy że masz ważne spotkanie z klientem. W nocy przed spotkaniem, potrzebujesz obrazek  klienta z którym się spotkasz.  Najlepiej gdyby byłoby to fizyczne zdjęcie lub silne umysłowe wyobrażenie, wystarczająco silne aby było zadowalające. Wtedy przed pójściem spać, powinieneś się skupić nad zdjęciem swego klienta i pomyśleć o rzeczach jakie chciałby wasz klient zrobić. Myśl i mów owe rzeczy do twego klienta tak aby go w ten sposób przekonać. Następnie przestań o tym myśleć, i wiedz, że gdy zaśniesz, spotkasz się z swym klientem w Astralu i to pomoże ci przygotować się na jutrzejsze spotkanie.  Powiedzie ci się w pełni.
Możesz zobaczyć że są tam nieskończone warianty i możliwości jakie możesz użyć w swych snach.  Możesz także wspomóc swe śnienie.  Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić w pomaganiu sobie w śnieniu jest sposobu w jaki najlepiej śpisz. Ciało najlepiej wybiera magiczne wpływy leżąc głową skierowaną ku określonym kierunkom. Praktykuj, przez powiedzmy tydzień czasu spanie z głową skierowaną ku np. Północy i zauważ jak ci się śpi. Następnie w następnym tygodniu śpij głową skierowaną w innym kierunku i notuj różnicę w jakości snu w zależności od kierunku ułożenia głowy. Powinieneś tak zrobić z wszystkimi czterema stronami świata. To pierwszy krok ku lepszemu śnieniu
W celu dalszej poprawy śnienia zrób następującą rzecz: kiedy kładziesz się spać nocą, powiedz do samego siebie że zamierzasz zapamiętać cały twój sen czysto i wyraźnie. Powtarzaj to ciągle aż zaśniesz w naturalny sposób. Wiedz że będziesz miał prawdziwy sen!  Teraz powinieneś prowadzić dziennik swych snów.
Trzymaj ten dziennik przy swym łóżku razem z długopisem. Po przebudzeniu się po żywym i prawdziwym śnie, zapisz to co widziałeś i wrażenie jakie ów sen na tobie wywarł. Jeśli sen ma bardzo symboliczną formę, wtedy przywołaj ów sen w czasie swej medytacji i popatrz na niego odkrywając ukryte znaczenia owych symboli. Jak już powiedziałem wcześniej, symbole są bardzo osobistymi rzeczami dla ciebie i ich znaczenie leży po stronie Nadduszy i Nocnych Nauczycieli. Możesz chcieć zapisywać owe symbole na trzech piątych strony i zestawiać je alfabetycznie. Symbolizm jest używany przez większość czasu przez twą Nadduszę w komunikacji z tobą. Symbolizm jest używany tak często, że możesz chcieć spędzać większość czasu na komunikowaniu się z swym Nocnym Nauczycielem i Nadduszą w poszukiwaniu odpowiedzi. Sny są ważne. Ważne jest być zaznajamiał się z swymi snami i ich znaczeniem. Sny są jednym z sposobów w jaki Naddusza może przemawiać do ciebie i przekazywać ci ważne informacje pomagające ci w życiu. Mogą to być ostrzeżenia dotyczące twego zdrowia lub samopoczucia lub powodzenia w wykonywanej pracy albo sposobów polepszenia twego praktykowania Magii Nocy.  Innym sposobem komunikacji jest Wyrocznia, którą omówimy w kolejnym temacie, wraz z dyskusją o Astralnych Przewodnikach i używaniu Transu

ASTRALNI PRZEWODNICY WYROCZNIE I TRANS

Nigdy nie jesteś sam na tym świecie. Możesz czuć że stoisz na samotnej wyspie pośrodku oceanu, mimo to powinieneś czuć wygodnie z powodu tego że wszystko wokoło ciebie, twoi Przewodnicy i Nauczyciele są wraz z tobą w każdej chwili dnia i nocy. W dodatku przy okazji wspomnienia o Przewodnikach, będziesz także zgłębiał komunikację z Przewodnikami Astralnymi lub wyrocznią i specjalny stan świadomości - Trans. Aby rozpocząć, zacznijmy od głębszego zbadania tego czym tak naprawdę są twoi Przewodnicy i Nauczyciele ?
Twoi Przewodnicy i Nauczyciele są tak naprawdę dwoma różniącymi się od siebie grupami magicznych pomocników. Przewodnikami są ci którzy pozostają w Królestwie Astralnym i towarzyszą ci z owego wymiaru. Są oni złożeni zarówno z krewnych jak i przyjaciół z twych minionych wcieleń którzy zdobywają cenne doświadczenia i magiczny wzrost towarzysząc ci na płaszczyźnie fizycznej. Powinieneś wciąż pamiętać że ich osobowości są nadal bardzo podobne do tych które posiadali w czasie gdy wiedli swe ostatnie życie. Są oni Specjalistami którzy wchodzą w skład owego grupy Przewodników. Towarzyszą ci z specjalnymi poradami jeśli chcesz się podjąć specjalnych zadań i potrzebujesz ich magicznej wiedzy i opini. Towarzyszą oni osobom w procesie przechodzenia z życia na płaszczyźnie fizycznej na płaszczyznę astralną. Są Astralnymi doktorami i opiekunami. Inna grupa składa się z tych których nazywam Nauczycielami.
Są oni bardzo rozwiniętą magicznie grupą Bytów. Kierują oni tobą z o wiele wyższego  królestwa istnienia - Królestwa Duszy. Są oni zazwyczaj z tobą od początku czasu i towarzyszą ci przez cały okres w twym magicznym rozwoju.  Wraz z tym jak osiągniesz specjalny rozwój na swej magicznej ścieżce, postać Nauczyciela będzie ci towarzyszyć dopóki będziesz pracował z swym Nocnym Nauczycielem.  Omówię Nocnych Nauczycieli w późniejszym temacie.
Każdy na tej planecie jest wiedziony przez inspirację przez jakiś czas lub w różnych czasach, lecz większość z nas nigdy nie ma czas na spróbowanie i zrozumienie źródła pochodzenia inspiracji. Inspiracja wywodzi się z dwóch różnych źródeł. Pierwszym jest twoja Naddusza i jest ona najwyższą formą inspiracji. Drugim źródłem są porady dawane ci przez twych Magicznych Przewodników i Nauczycieli. Możesz uzyskiwać dokładniejsze porady od twych Przewodników i Nauczycieli poprzez nauczenie się pozostawania w stanie wewnętrznego nasłuchiwania, przez utrzymywanie stanu wewnętrznej świadomości, wiedząc że są oni zawsze z tobą i że możesz otrzymać od nich porady w każdej sprawie z jaką się do nich zwrócisz i jakie czynisz. Musisz zacząć od zaakceptowania ich Obecności i uświadomienia sobie że możesz się z nimi komunikować.  W każdej chwili możesz się odciąć od świata zewnętrznego i jego problemów by wysłuchać co oni mówią do ciebie. Musisz zawsze dokładnie przysłuchiwać się temu co do ciebie mówią, i wiedzieć że w ostateczności decyzja należy do ciebie. Oni nigdy nie zmuszą cię do zrobienia czegokolwiek, lecz po prostu udzielają porad odnośnie możliwych prawdopodobieństw i sam wybierasz co uczynisz.  Możesz być zdolny usłyszeć wiadomość z Astrala, lecz czasami pewne osoby są wyjątkowo dobre w wysłuchiwaniu przekazów z Królestwa Astralnego. Owe osoby są Wyroczniami.
Wyrocznią jest osoba która dzięki różnicy w budowie swego ciała i umysłu jest zdolna do odbierania wiadomości z Astrala z wyjątkową czystością przekazu. Są to osoby o delikatnej strukturze magicznej i systemie nerwowym na który mogą oddziaływać Astralne Duchy przekazując jej swą wiadomość. Osoba wchodzi w inne stany świadomości, w których to Przewodnik lub Nauczyciel jest w stanie przekazywać poprzez jej system nerwowy wiadomość do przekazania. Najwyższy Przewodnik lub Nauczyciel działa jako kontroler ruchu wybierając który Przewodnik lub Nauczyciel będzie przekazywał wiadomość, a który nie, poprzez Wyrocznię. Wyrocznia musi pozostawać w bardzo pasywnym stanie umysłu. Wyrocznia jest jedynie pomostem pomiędzy tym światem a Królestwem Astralnym.  Są to stopnie pasywności w świadomości Wyroczni. Wyrocznia musi pozostawać w prawie pełnej świadomości w czasie kiedy widzi i słyszy przesłanie, a wtedy ponownie, świadomość może być całkowicie wyhamowana i przytłumniona przez Przewodnika lub Nauczyciela. To całkowite wytłumienie lub wyhamowanie  świadomości, u Wyroczni, jest znane jako Trans.
Trans jest odmiennym stanem świadomości, w którym świadomość Wyroczni opuszcza ciało i wchodzą do jej ciała Wyższe Byty. Dlatego też, Wyższe Byty mają pełną i nieskrępowaną niczym władze nad mówieniem i działaniem poprzez narzędzie jakim jest ciało, unikając zarazem błędnych interpretacji przekazu przez Wyrocznię. W innej formie działania wyroczni, Wyrocznia słucha i interpretuje to co czego on/ona (osoba zwracająca się do Wyroczni) w danej sprawie nie powinna robić. Ogólnie, Wyroczni w trakcie Transu, wydaje się że słodko śpi. W zależności od rozwoju Wyroczni, może ona wchodzić w Trans na płaszczyźnie fizycznej i nadal pozostawać świadoma i aktywna na płaszczyźnie Astralnej, oraz też kontrolować jaki rodzaj bytów może przekazywać wiadomość poprzez jej ciało, ku osobom na płaszczyźnie fizycznej które ją wysłuchują. Nawet jeśli Wyrocznia nie może uzyskać świadomości Astrala, to nie ma się czego lękać.  Jeśli jej / jego ciało, emocje i myśli są jednością z Nadduszą to nic nie może się stać jemu / jej w czasie przebywania w stanie Transu. Jest tutaj ostrzeżenie dla tym którzy próbują praktykować osiąganie stanu Transu. Jeśli nie masz lęku i wiesz że nie ma się czego obawiać, oraz żyjesz w Słupie Nocy Nadduszy, to nie spotka cię żadna krzywda.  Pamiętaj o tym, utrzymuj swe myśli w jedności z Nadduszą a nic złego ci się nigdy nie stanie. Jeśli nie możesz żyć w tym stanie istnienia to nie próbuj osiągać stanu Transu. Innaczej możesz wejść w stan Transu i zostać uwięziony w nim przez niskie, złośliwe byty. Większość ludzi posiada strażnika zapobiegającego wchodzeniu w stan Transu i zamiast wchodzić w Trans zasypiają, lecz wejście i utrzymanie się w stanie Transu jest możliwe w chwili zasypiania i w chwili wstawania. To może się wydarzyć tylko kiedy próbujesz osiągnąć stan Transu. Nie zdarzy się to jeśli po prostu pójdziesz spać. Nie lękaj się, lecz żyj w swej Nadduszy, i żaden wrogi byt nie będzie mógł przybyć do ciebie gdy jesteś w stanie Transu.  Istnieje kilka rodzajów Transu.
Jest tu rodzaj, wspomniany powyżej, w którym Wyższe Byty używają twego ciała aby przekazać wiadomość do grupy osób wysłuchujących Wyroczni, tak zwany "stan uśpienia". Jest też coś co nazywamy Nocnym Transem. W tym przypadku Wyrocznia może być w pełni świadoma i pod własną kontrolą celowo wchodzi w stan Transu częściej niż ów stan jest wywoływany przez opętanie przez Wyższe Byty.  Kolejny rodzaj Transu jest nazywany Magicznym Transem.
W tym rodzaju Transu ciało jest bardzo sztywne, nawet do takiego stopnia że skóra staje się twarda.  Nadal pozostajesz w swym ciele, lecz to co widzisz jest podobne do siedzenia na najwyższym pagórku z lunetą. Innymi słowy mówiąc: możesz zobaczyć to co jest przekazywane. Nie ma tu żadnych ograniczeń tego co lub jak daleko możesz spojrzeć. Czas, przestrzeń i / lub fizyczne przedmioty nie są żadną przeszkodą dla tego wzroku. Ostatnim rodzajem transu jest Projekcja Transowa.
W tym rodzaju Transu, opuszczasz swe ciało. Ciało pozostaje bardzo zwiotczałe a oddychanie bardzo zmniejszone. Bicie serca także jest zmniejszone.  Ponownie przypomnę, że nie ma tu ograniczeń odnośnie tego co możesz zobaczyć. Każdy od pierwszego stopnia lub w innym stopniu mogą otrzymywać wiadomości z Astrala. Jest to ważne ponieważ każdy może się nauczyć poświęcając odpowiednio wielu czasu na poznanie i zaprzyjaźnienie się z swymi Przewodnikami i Nauczycielami. Ich wiadomości doradzają ci i mogą pomóc całkowicie zmienić świat w którym żyjesz.  Nie ma żadnych ograniczeń pomocy udzielanej ci na tym świecie.  Poświęć czas aby utrzymywać ciało i umysł w takim stanie abyś mógł słyszeć podpowiedzi które oni ku tobie kierują.  Nie jest tutaj ważne abyś próbował osiągnąć stan Transu. Powinieneś jedynie wywoływać stan Transu tylko pod nadzorem twego Magicznego Nauczyciela. Dlatego też, opuściłem tutaj szczegółowy opis techniki wchodzenia w stan Transu. Nie powinieneś próbować  innych stanów Transu dopóki nie jesteś pewien tego co czynić i że wchodzisz w ów stan w właściwym stanie umysłu oraz pod odpowiednim nadzorem. Prócz tego naucz się tej rzeczy: "Być i mieć świadomość Nadduszy".  To klucz do Magii Nocy i Nocnej Świadomości. Omówiliśmy już magiczne wpływy twoich Przewodników i Nauczycieli Astralnych. Prócz tego są Oni jednym magicznym źródłem, prócz wielu innych, które wpływają na twe życie. Innym wielkim źródłem magicznych wpływów oddziaływujących na twe życie emocjonalne i magiczne jest Bogini Diana. Jest ona lepiej znana dla ciebie jako Obecność Księżyca.

KSIĘŻYC I JEGO RYTUAŁY

Jest wiele ścieżek magicznego rozwoju które są wypełnione ekscytacją, przygodą, spełnieniem i powodzeniem przez tych którzy nimi podróżują. Jedna z owych ścieżek służy jako ścieżka odwołująca sie do zamieszkiwane przez siłę życiową dusze tkwiące w księżycu, planetach lub gwiazdach. Gwiazdy, planety i księżyce są fizycznymi ciałami Wielkich Bytów które są bardzo rozwinięte na ścieżce magicznego rozwoju. Z wszystkich tych wielkich Ciał, jednym z najbardziej symbolicznym w kwestii Magii Wody jest Księżyc.
Księżyc Ziemi wykazuje wielki wpływ na pływy w oceanach. Możesz więc rozszerzyć ów wpływ Ksieżyca na Ocean ludzkich emocji.  W tym temacie, będziesz badał tą funkcję i magiczną rolę jaką Księżyc odgrywa w twoim życiu. Będziesz także zgłębiał i wykonywał specjalne rytuały związane z Księżycem. Zacznijmy więc od bezpośredniego spojrzenia na magiczną rolę Księżyca.
Widzisz Księżyc ponieważ jest on rozświetlony światłem Słońca odbijanym przez jego powierzchnię. Księżyc jest źródłem Światła Yin które pochodzi z pobierania Światła Słońca i przemieniania go w Światło Yin. Owa Energia jest nieco mniejsza kiedy Księżyc wzrasta po okresie Nowiu, ponieważ owe Światło odbija mniejszą ilość przemienionych Energii. Energie Ksieżyca mogą ci pomóc bezpośrednio w procesie przejmowania przez twą Nadduszę kontroli nad twymi emocjami. Energie Ksieżyca przechodzące przez twą Nadduszę są podczas przechodzenia przenikania przez ciebie, oczyszczane i dodawane do twojej aury czyniąc ją silniejszą i tworząc stałość emocjonalną. Energie Księżyca są bardzo potężne i dodają wiele Magicznej Siły do twego życia kiedy są oczyszczone. Naddusza, działając jako filtr, usuwa z Energii Księżyca, wszelakie nieczystości wynikające z szarych energii wychodzących od ludzkości.  Po oczyszczeniu, masz Czystą Magiczną Energię Księżyca, i Księżyc lśni w nocy jako Świetliste Ciało Czystej Mocy.  Kiedy twoje życie i twoja aura jest oświetlana Światłem Yin Nadduszy i zarazem też  jest przyciągane przez Księżyc, wielkie zwierciadło, wtedy twoja Moc w Nocy jest zwiększona do kresu twych możliwości. Jesteś podobny do Księżyca, kiedy ty, jako Mag Nocy, używasz swej oczyszczającej Nocnej Świadomości by odbijać Światło Yin Księżyca ku otaczającemu cię światowi. Jesteś Księżycem, zwierciadłem Nocnych Energii. Czas Wzrastania Księżyca jest czasem nowych początków.
To czas kiedy Mag Nocy powinien poświęcić się i ofiarować swe / jej dążenia i życie po raz kolejny ku swej Nadduszy. Dlatego też świętuj ten czas rytuałem nowego początku.  Rytuał przebiega w sposób następujący:
Upewnij się że twój Nocny Ołtarz jest gotowy, lecz nie wypełniaj kielich żadnym winem lub sokiem winogronowym. Włóż na siebie swe Nocne Odzienie i uzbrój się w swe Noce Bronie rozkładając Słup Nocy  wokoło siebie, Nocnego Ołtarza i świata. Weź do swej prawej ręki Nocną Różdżkę; skieruj się twarzą ku Północy która symbolizuje żywioł Wody; i teraz kiedy wykonujesz symbol Magii Nocy, wypowiedz tą szczerą inwokację ku Pierwszemu z Czterech Bytów Kosmicznych Żywiołów:

"Przywołuję Wielką Moc Kosmicznego Bytu  (umieść tutaj kierunek) aby płynął w mym istnieniu.
Napełnij mnie Kosmiczną Mocą  (umieść tutaj kierunek).
Odnów mnie w Mocy Nocnej Świadomości.
Uczyń mnie Kosmicznym Światłem Yin.  
Prowadź mnie na Ścieżce Magii Nocy".

Następnie skieruj się twarzą ku Nocnemu Ołtarzowi i wysyp lub wylej szczyptę danego żywiołu z fiolki do kielicha. Kielich symbolizuje ciebie i żywioł przedstawia Kosmiczny Byt. Następnie skieruj się twarzą ku Zachodowi i powtarzaj powyższą procedurę wstawiając odpowiedni kierunek i przywołując odpowiedni żywioł którego przedstawienie włóż do kielicha.  Zrób tak dla wszystkich czterech kierunków świata. Właściwe kierunki i żywioły są następujące

Woda reprezentuje żywioł Wody i Północ
olejek reprezentuje Powietrze i Wschód
sól reprezentuje Ziemię i Południe
ogień (świeca) reprezentuje samego siebie (Ogień) i Wschód

Teraz podnieś świecę, wykonaj znak Magii Nocy ponad kielichem; i jeśli jesteś sam powtarzaj inwokację poświęcenia swego życia i bytu przewodnictwu i opiece swej Nadduszy, Nocnemu Nauczycielowi i Przewodnikom. Po tym, dotknij swymi dwoma pierwszymi palcami swej lewej ręki substancji w kielichu, i ponad swym sercem wykonaj znak Magii Nocy a następnie powtórz Inwokację Nocy na Ziemi wedle poniższej regułki:

"Niechaj Ziemia zostanie wypełniona Obecnością Nocy  
Składam cześć Obecności Nocy w wszystkim co mówię i czynię.
Dzięki Nocy dawane są wszelakie rzeczy
dzięki Nocy wszyscy wrogowie są usuwani.   
Poprzez Światło Yin Księżyca zamierzam kroczyć Nocną Ścieżką na Ziemi w mocy, chwale i zwycięstwie wiecznie.
Tak niechaj będzie".

Po tym powinieneś poszumieć przez czas od dziesięciu do trzynastu minut. Mimo że możliwe iż wiesz co to znaczy poszumieć, lecz to pozwolę sobie ci to przypomnieć aby się upewnić że wiesz o co chodzi.  Z zamkniętymi ustami wykonuj dźwięk typu ""mmmm". Poszum tak aż ewentualnie poczujesz rezonans powstający w twej głowie. Wraz z tym jak twoja głowa wpadnie w rezonans, ten rezonans rozejdzie się po twoim ciele i zaczniesz odczuwać wibracje i pulsowanie.
Jeśli inni odprawiają rytuał wraz z tobą, to wyznacz jedną osobę aby odprawiała grupowy rytuał. Owa osoba przewodząca rytuałowi powinna robić to co już opisano powyżej, aż do chwili wypowiadania Inwokacji Nocy na Ziemi. Każdy członek obecny w rytuale powinien po cichu wymawiać modlitwę poświęcenia swego życia i bytu i oddania się pod przewodnictwo i opiekę swej Nadduszy, Nocnemu Nauczycielowi i Przewodnikom. Po tym, osoba prowadząca rytuał powinna dotknąć swymi dwoma pierwszymi palcami lewej ręki substancji w kielichu, i nad sercem każdego uczestnika wykonać symbol Magii Nocy oraz wypowiedzieć następujące słowa: "Z substancją Czterech Światów i ich Mocy, niechaj będziesz wiecznie prowadzony na Ścieżce Magii Nocy i staniesz się Magiem Nocy".
Następnie wszyscy razem powtarzają Nocną Inwokację na Ziemi. Każdy wtedy wraz z innymi szumi  aż ustanie szumienie osoby przeprowadzającej rytuał. To Rytuał Nowego Księżyca. Czas radosnej, pięknej odnowy w Magii Nocy.
Kolejnym rytuałem jest świętowanie Pełni. Pełnia oznacza czas realizacji, osiągnięć i wypełnienia. Poświęcenie i zagłębienie się w owych aspektach jest obchodzone w bardzo pięknym rytuale. Jeśli tylko ty dokonujesz tego rytuału, to potrzebujesz jedynie małą świecę na tacy. Prócz tego będziesz potrzebował dwie małe tace; jedną zawierającą szałwię a drugą zawierającą pojemnik z wodą. Z owymi rzeczami w rękach jesteś już gotowy do rozpoczęcia rytuału.
Połóż owe trzy rzeczy na powierzchni swego Nocnego Ołtarza, z świecą pośrodku, szałwią po prawej i wodą po lewej stronie. Połóż je tak, abyś siedząc twarzą skierowaną ku Północy miał je przed sobą.  Wtedy zanim usiądziesz, weź świecę do swej prawej ręki i swą pustą, lewą ręką wyznacz cztery kierunki świata.  Zacznij od Wschodu i poruszaj się ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara czyniąc znak Magii Nocy i powtarzając w każdym kierunku:

"Ta droga jest czystą drogą Magii Nocy skąpanej w Świetle Yin Księżyca w Pełni".
Teraz usiądź, powtórz Nocną Inwokację Ziemi i wejdź w stan głębokiej ciszy i zjednoczenia z twą Nadduszą, poczuj osiągnięcie mądrości i bytu Nadduszy na Ziemi. Teraz weź małą ilość szałwii do swej prawej ręki i wypowiedz następujące słowa:
"To jest Duch Nocy w swej formie na Ziemi.
To Esencja Maga Nocy.
Chwała Duchowi Nocy za to co samodzielnie osiągnąłem i czym Ja jestem".
Rozsyp szałwię wokoło świecy. Świeca powinna być zapalona przed rozpoczęciem rytuału. Następnie podnieś naczynie z wodą do swej lewej ręki i powtórz następujące słowa:
"Woda jest Duchem Nocy w swej czystej Postaci.  
to Moc Ducha i Życia na Ziemi.
JA jestem Wodami Życia i Duszą Nocy na Ziemi".

Rozlej wodę wokoło świecy polewając rozsypaną szałwię. Następnie wypowiedz następujące słowa:

"Nocna Dusza zjednoczona
Jedna i wieczna,
w Duchu, Mocy i Życiu w którym ja jestem,
Mag Nocy.
Tak niechaj będzie". 

Zakończ rytuał szumiąc dźwięk "mmm" aż do chwili kiedy zaczniesz głęboko rozbrzmiewać owym dźwiękiem. Jeśli rytuał odprawiasz nie tylko ty, lecz więcej osób, to użyj porad zamieszczonych poniżej.
Każda z obecnych osób powinna mieć taką samą tacę i przedmioty przed sobą. Wybierzcie jedną osobę aby prowadziła całą ceremonię, owa osoba powinna wskazywać cztery strony świata i wykonywać opisaną wcześniej procedurę. Powinna ona stać w środku kręgu stworzonego przez wszystkie osoby dokonujące rytuał i rozpocząć   od wyznaczenia kierunku Wschodu. Wtedy wszyscy powinni usiąść. Poszumcie razem po tym jak usiądziecie. Kontynuujcie wszystko dalej tak samo zjednoczeni.
Ostateczny rytuał nie wymaga niczego innego niż ciebie samego. Usiądź wygodnie na ziemi podczas zapadania zmroku, lub nocą, kiedy światło Pełni Księżyca może  na ciebie padać. Najlepiej jest to robić w bezchmurną noc. Rozłóż wokoło siebie i wszystkich uczestniczących w rytuale osób Słup Nocy. Jeśli więcej osób niż  tylko ty dokonuje tego rytuału, to wszyscy powinni skierować swe twarze ku Księżycowi. Rozpocznij poprzez Nocne Oddychanie przez kilka minut. Następnie wyobraź sobie, i wszyscy uczestniczący w rytuale wraz z tobą, Światło Pełni Księżyca przenikające twoją Nadduszę. Wiedz że Księżycowa Energia zaczyna oczyszczać wszystkie istniejące na Ziemi ludzkie śmieci i przepływa teraz ku twemu Ciału Astralnemu i aurze. Zobacz siebie samego wypełnionego najbardziej intensywnym, czystym Światłem Yin. To Światło da ci stabilność emocjonalną i wewnętrzną siłę. Czyń to, odczuwając Obecność Duszy Nocy która wzrasta i wzmaga się w tobie. Wiedz że jesteś Nadduszą.
Nauczyłeś się o Księżycu i jego cyklach, które to ukazują twe początki na ścieżce Nocnej Świadomości w fazie Rosnącego Księżyca i kończą się z twym wypełnieniem Duszą Nocy podczas Pełni Księżyca.  Ostrożnie używaj Światła Księżyca. Światło Księżyca musi być oczyszczone przez Nadduszę zanim będzie możliwe  do zaakceptowania w twym świecie. Dlatego też, zawsze musisz pozostawać w Nocnej Świadomości w celu odbijania ku swemu światu tylko Nocnych Energii. Księżyc  jest bardzo Rozwiniętym Bytem. Księżyc jest wielkim reflektorem Światła Yin  ku twemu światu podczas nocy. Bogini Diana jest Mistrzynią Żywiołu Wody na Ziemi. Teraz, ty, staniesz się Mistrzem Żywiołu Wody, co omówimy w kolejnym temacie.

RYTUAŁ WODY

Woda jest przedstawieniem Nocnego Ducha. Woda jest Życiem i Nocnym Duchem.  Wprowadzę cię w dwa rytuały które dotyczą używania wody.  Woda jest bardzo potężnym magnesem i zawiera Nocne Energie. Woda bardzo silnie wzmacnia twe pobieranie mocy z Nocnej Siły.  Pierwszy rytuał, jakiego cię nauczę, działa jako proste wspomaganie zaczerpywania mocy, i skupia się na Nocnej Sile.
Rozpocznij od zdobycia szklanej kuli, podobnej do kulistego akwarium z wielkim otworem na szczycie. Wielkość kuli jest zależna od tego jak wiele osób będzie przeprowadzało ten rytuał wraz z tobą. Powinieneś mieć jedną specjalnie odłożoną kulę na użytek własny oraz jeszcze jedną kulę do rytuału grupowego. Kiedy nie używasz kuli, to przechowuj ją zapakowaną i umieszczoną w miejscu w którym nikt inny nie będzie jej ruszał. Potrzebujesz także trzy czarne świece, twój Nocny Ołtarz powinien znajdować się tuż nad podłogą, a jego powierzchnię powinna pokrywać czarna tkanina. Ustaw ołtarz tak, abyś ty, lub osoba przeprowadzająca rytuał, siedząc był skierowany twarzą ku Północy.  Jeśli w rytuale uczestniczy więcej osób, to owe osoby także powinny zasiąść wokoło ołtarza. Nocny Ołtarz powinien być pokryty szatą ołtarzową. Napełnij kulę do pełna wodą i połóż ją na środku Nocnego Ołtarza. W końcu, wszyscy powinni usiąść, lecz osoba przeprowadzająca rytuał powinna zapalić trzy świece i umieścić dwie z nich na zewnętrznych rogach Ołtarza przy którym zasiada grupa.  Teraz, kiedy zrobiłeś już owe trzy kroki przygotowań jesteś gotów do rozpoczęcia właściwego rytuału.
Zapal kadzidło wraz z trzecią świecą; stań twarzą ku Zachodniej części Ołtarza Nocy, z zapaloną czarną świecą w swej prawej dłoni i kiedy wykonasz już znak Magii Nocy lewą ręką, wypowiedz następującą inwokację:

"Niechaj pozostanie tutaj tylko Nocny Duch i wyjdzie stąd tylko Nocny Duch.
Te pomieszczenie jest chronione przez Światło Yin Nadduszy.  
Niechaj Światło Nocnych Braci i Sióstr wchodzi tutaj i pozostaje tylko Nocna Siła. 
Pierwszy Nocny Strażnik dzięki temu pozostanie tutaj
i tylko Moc Nocnego Ducha tutaj pozostanie.  
Tak niechaj będzie".  

Następnie odwróć się ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara ku kolejnemu kierunkowi świata i ponownie wypowiedz  tą inwokację.  Za każdym razem wypowiedzenie inwokacji poprzedzaj zakreśleniem symbolu Magii Nocy. Zrób tak samo ku  trzeciemu głównemu kierunkowi świata, a w końcu zrób to będąc skierowany ku samemu ołtarzowi. Następnie usiądź na podłodze przed kulą z wodą i ponownie otocz się Słupem Nocy. Skontaktuj się z swą Nadduszą i zacznij czerpać ku sobie Nocną Siłę. Wtedy wysięgnij obie swe ręce i dotknij nimi owej kuli, po obu jej stronach. Jeśli rytuał jest dokonywany w grupie, to wszyscy powinni spleść swe palce kiedy ręce wszystkich członków obecnych w danym rytuale są umieszczone ponad kulą.  Wszyscy powinni zobaczyć Moc płynącą ku nim a następnie ku kuli, zaczynając wypełniać kulę Nocną Siłą. Kontynuujcie to tak długo jak ty, i członkowie, będziecie się dobrze czuć i będziecie mogli kontrolować Moc. Jeśli w jakiejś chwili poczujesz się niedobrze, to powinieneś przerwać rytuał i ponownie stanąć przy ołtarzu i wyczyścić wszystkie cztery narożniki pomieszczenia. Następnie wypocznij przez chwilę przed ponowną próbą. To potężny rytuał służący zbieraniu Nocnej Siły w jej najbardziej skupionej postaci.  Po rytuale wskazane jest abyś wziął czyste szklanki (po jednej dla każdego uczestnika rytuałów) i nalał do nich wody z kuli a następnie powinno się   wypić zawartość owych szklanek. Wypij jak najwięcej wody tylko zdołasz dopóki będziesz się dobrze czuł. Woda ma silne działanie lecznicze i energetyzujące, dzięki niej pozbędziesz się chorób oraz złego samopoczucia na długi okres czasu. Prócz tego owa woda działa także pomocnie w zwalczaniu schorzeń i cierpień zwierząt i roślin. Korzyść z Mocy, oddziaływującej poprzez twe ciało sprawia że warto dokonywać tego rytuału tak często jak tylko jest to możliwe
W drugim rytuale, prócz tego co ustawiłeś na ołtarzu, ustaw także lustro i po dwie świece w następujących kolorach: fioletowy, niebieski, zielony, żółty, czerwony i czarny. To nie jest rytuał grupowy lecz rytuał przeznaczony tylko dla jednej osoby. Rozpocznij ten rytuał podobnie jak rozpoczynałeś poprzedni, od  oczyszczenia czterech narożników w pokoju. Ustaw kulę z wodą i lustro bezpośrednio za kulą. Będziesz używał czterech świec umieszczonych na Nocnym Ołtarzu, po jednej w każdym z jego narożników. Dwie najbliższe świece powinny mieć czarny kolor. Kolory pozostałych dwóch świec zależą od tego co będziesz próbował osiągnąć w danym rytuale.  Kiedy ten rytuał będzie właściwie przygotowany i odprawiony, to będziesz mógł zobaczyć swych Przewodników i Nauczycieli oraz otrzymać odpowiedzi na pytania które im uprzednio zadałeś. Kolor używanych świec są bardzo ważne.  
Jeśli pragniesz odpowiedzi na pytania na które nikt ci nie umie szczegółowo odpowiedzieć, to powinieneś użyć niebieskiej i czerwonej świecy. Inną silną kombinacją kolorów jaką możesz użyć jest czerwona i fioletowa świeca. Aby skontaktować się z swym Nocnym Nauczycielem, kombinacja kolorów musi odpowiadać dokładnie ich osobistej harmonii i częstotliwości. W Dodatku B został umieszczony wykaz który pomoże ci dobrać odpowiednią kombinację kolorów dla różnych Nocnych Nauczycieli o którym wspominam w tej książce. Dla tych Nocnych Nauczycieli którzy nie zostali wymienieni lub też nie jesteś pewien kto nim dla ciebie  jest, możesz użyć kombinacji niebieskiej i czerwonej świecy aby ich odkryć a także jako właściwą im kombinację kolorów która będzie używana w tym rytuale. Teraz omówmy to jak korzystać z tego rytuału.
Upewnij sie że oczyściłeś cztery narożniki pokoju i otoczyłeś się Słupem Nocy. Inaczej mógłbyś zwabić złe moce. Postaw kulę z wodą z czarną świecą na przodzie ołtarza a dwie inne świece na tyle (upewnij się że owe cztery świece mogą być widoczne w lustrze), a lustro bezpośrednio za kulą z wodą. Zapal świece i jesteś gotowy do rozpoczęcia rytuału. Rozmyślaj nad swym Nauczycielem i Przewodnikiem oraz nad rzeczami umieszczonymi przed tobą. Upewnij sie że usiadłeś wygodnie, otocz się Słupem Ochrony i odpoczywaj z dokonywaniem Nocnego Oddychania. Usiądź bezpośrednio przodem do Nocnego Ołtarza, tak abyś widział poziom i powierzchnię wody w lustrze.  Odbicie jakie powinieneś widzieć w lustrze powinno być powierzchnią wody i odbiciem świec. Świece powinny tworzyć kształt 8. Twarze Nauczyciela lub Przewodnika, pojawią się w odbiciu wody w lustrze, lub tuż ponad samą kulą z wodą. Jeśli w jakiejś chwili zaczniesz tracić swe wibracje, wstań i ponownie wyczyść cztery kąty pomieszczenia i kiedy indziej rozpocznij rytuał. W lustrze  ukażą ci się nie tylko twarze, lecz mogą się w  nim ukazać także obrazy będące odpowiedziami na twe pytania. Jest także możliwe że usłyszysz głos Nauczyciela z ukazującego się obrazu. Jest to bardzo podobne do wideotelefonu. Twój umysł powinien być wolny od natłoku codziennych myśli i trosk.  Powinieneś być także w dobrym stanie zdrowia. Jeśli na początku doznajesz niepowodzeń to musisz pamiętać że ciągle się rozwijasz i robisz postęp. Jak z wszystkim, musisz ciągle praktykować aby móc osiągać naprawdę zadowalające wyniki. Jeśli będziesz tak czynił, to osiągniesz najwyższe wyniki. Nauczyłeś się wiele o Królestwie Astralnym.  Lecz czyż nie byłoby pięknie gdybyś mógł wejść do niego i zobaczyć je samodzielnie ? A więc, jeśli jesteś już gotów, to na kolejnych stronach omówimy sposób w jaki można tego dokonać.

PROJEKCJE NOCNE

Być może bardziej znajomym dla ciebie byłoby określenie tego czego się nauczyłeś się jako Projekcje Astralne lub podróżowanie. Słowo "Astral" wywodzi się z języka łacińskiego i greckiego, oznacza ono "z gwiazd". Dowiedziałeś się na początku rozdziału o Magii Wody  że Ciało Astralne przenika twe ciało fizyczne. Twoja świadomość przebywa w ciele fizycznym za dnia, zaś nocą, kiedy twoje ciało fizyczne śpi, twoja świadomość przebywa w Ciele  Astralnym. Ludzie nie pamiętają co miało miejsce podczas ich pobytu w Astralu ponieważ wierzą że ten fizyczny świat jest jedyną prawdziwą rzeczywistością i dlatego też ich umysły racjonalnie podchodzą do tego co zobaczyli w Królestwie Astralnym traktując to jako wymysły umysłu. Lecz jeśli naprawdę wierzysz że Królestwo Astralne istnieje i że możesz do niego wejść, to wtedy zapamiętasz co widziałeś i robiłeś w Królestwie Astralnym, oraz będziesz to pamiętał po przebudzeniu się.  Mimo to możesz wychodzić poza śnienie i wędrować tam obecnie. Możesz przynosić tutaj stamtąd doświadczenia z Królestwa Astralnego. Możesz robić to poprzez nauczenie się świadomego  ukazywania się w Królestwie Astralnym. To jest Astral lub Nocna Projekcja.
Aby zacząć, ucząc się Nocnej Projekcji świadomie, musisz uczyć się bez lęku. Lęk jest wielkim niszczycielem dobrych wyników tej pracy. Lęk uniemożliwia ci osiągnięcie czegokolwiek w Magii Nocy. Tak więc nie bój się Nocnej Projekcji. Nie sposób jest się zagubić kiedy przebywasz w Królestwie Astralnym. Ciało fizyczne jest ściśle związane z Ciałem Astralnym poprzez srebrny sznur. Nie ma znaczenia gdzie wędrujesz w Królestwie Astralnym, kiedykolwiek pragnąc powrócić do ciała fizycznego, po prostu pomyśl o sobie przebywającym tutaj, w świecie fizycznym, a tak się stanie.  Gdzie chciałbyś się udać na wędrówkę w Astralu w pierwszej kolejności ?
Rozpoczynając powinieneś postrzegać Astral podobnie jak postrzegasz obecną rzeczywistość przebywając tutaj. Możesz spotkać się twarzą w twarz z swymi Przewodnikami i Nauczycielami i otrzymywać z pierwszej ręki porady w jaki sposób rozwiązać pewne dręczące cię problemy. Możesz uzyskać instrukcje odnośnie tego jak poprawić swe życie i spojrzeć na to czego się już nauczyłeś do tej pory. Możesz także wędrować gdziekolwiek byś chciał na tak jak płaszczyźnie Ziemskiej. Możesz zobaczyć wielkie biblioteki i móc czytać książki w nich zawarte.  Możesz zobaczyć jakieś muzea i inne ciekawe miejsca. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie rzeczy jakie możesz robić podczas Nocnych Projekcji. Lecz uważaj udając się gdziekolwiek abyś nie naruszył cudzej prywatności. Możesz doznać "astralnego wstrząsu" i zostać wyrzucony z powrotem do twojego fizycznego ciała z straszliwym bólem głowy. Mimo że osoba którą odwiedzasz może nie być  w stanie zobaczyć cię fizycznie to jej świadomość jest w stanie cię wyczuć i wysłać ku tobie silny pocisk astralny wymierzony w twe Ciało Astralne.  Najlepiej jest nie wchodzić tam gdzie intuicyjnie wyczuwasz że nie powinieneś wchodzić. Krocząc bez lęku i słuchając porad swej Nadduszy jesteś gotow do Nocnej Projekcji.
Najpierw powinieneś pilnować swej diety przed rozpoczęciem Nocnej Projekcji. Spróbuj jeść jak najmniej jest to możliwe smażonej żywności. Nie podróżuj z pełnym żołądkiem.  Nie dojdziesz nigdzie jeśli czujesz się niedobrze ponieważ twój żołądek jest pełny i trwa proces trawienia.  Przez około tydzień przed obecnie dokonywaną projekcją powinieneś się przygotować umysłowo powtarzając następującą inwokację cztery razy dziennie. Powtarzaj ją rano, w południe, o zmierzchu i podczas kładzenia się spać. Inwokacja owa brzmi następująco:

"W tym dniu ___, zamierzam dokonać Nocnej Projekcji. Wyruszę w podróż do Królestwa Astralnego i zapamiętam wszystko to co tam zobaczę oraz uczynię.  Przypomnę sobie to wszystko tuż po tym jak powrócę do swego ciała. Zrobię to i nie doznam w tym niepowodzenia".

W dniu który wybrałeś na dokonanie Nocnej Projekcji upewnij się że jest to tak bardzo spokojny i cichy dzień jak to tylko możliwe. Musisz utrzymywać swój umysł na myśleniu o Nocnej Projekcji przez cały ten dzień.  Musisz oczekiwać położenia się spać tej nocy z zamiarem podróżowania po Królestwie Astralnym. Teraz, potrzebujesz nauczyć się odprężać przed dokonywaniem projekcji.
Wielu powie że jest to dla niech proste kiedy to robią, lecz to nie prawda. Prawdziwe odprężenie jest sztuką i musi być praktykowane aż do opanowania w mistrzowskim stopniu. Aby rozpocząć Nocne Projekcje, musisz być w pełni wypoczęty i odprężony. Nie może być żadnego napięcia nerwowego lub naprężenia mięśni w twoim ciele. Kiedy się kładziesz spać aby dokonać projekcji, pokój musi mieć odpowiednią temperaturę, nie może być tobie ani za zimno, ani za ciepło, to konieczne jeśli chcesz uzyskać pełne odprężenie. Aby pomóc sobie w odprężeniu i projekcji, zaciemnij pokój, zamknij go tak aby nikt inny nie wszedł do niego.  Absolutnie nic nie powinno ci przeszkadzać ani cię niepokoić. Jeśli ktoś cię dotknie, w czasie kiedy podróżujesz po Królestwie Astralnym, może to wywołać krzywdę dla twojego ciała fizycznego. Prócz tego, nikt nie powinien próbować dokonywać Nocnych Projekcji jeśli ma kłopoty z sercem.  Nie piszę tego aby kogokolwiek wystraszyć, ale po prostu ciało fizyczne powinno być w dobrym zdrowiu.  Nie powinieneś się grubo ubrać ponieważ będzie to przeszkadzać w odprężeniu i projekcji. Jeśli jesteś gotów aby się odprężyć, to możemy zaczynać.
Skup swą świadomość na palcach.  Skoncentruj się myślami nad nimi i zobacz je odprężone. Zobacz jak wszystkie napięcia opuszczają twe palce. Następnie, pracuj nad nogami i zobacz jak opuszczają je wszystkie napięcia.  Zrób tak samo z jedną nogą i następnie drugą nogą.  Nie idź dalej dopóki nie zanikną wszystkie napięcia lub naprężenia w jakiejkolwiek części twych kończyn dolnych. Następnie przejdź na rejon miednicy i działaj z tą samą techniką odprężania. Następnie zrób to samo z rękami i każdym palcem dłoni, każdy osobno, aż poczujesz spokój i odprężenie. Później zrób to z rejonem żołądka i klatki piersiowej,  po czym przejdź wyżej na szyję aż w końcu na rejon głowy. Odpręż swą szczękę i tył głowy. Rozluźnij całkowicie każdą część ciała zanim przejdziesz do następnej części. Kiedy już to zrobisz, i odprężysz całe swe ciało, to nadejdzie pora na odprężenie swego umysłu.
W celu odprężenia swego umysłu, pozwól swym myślom skupić się na przepięknym dniu z burzowymi chmurami na niebie. Zbierz swe myśli i umieść je na jednej z owych pięknych ciemnych chmur. Po prostu odpręż się i dryfuj na chmurze,  pozwól aby twój umysł zapomniał o wszystkich troskach. Myśl o niczym innym jak o głębokim odczuciu pokoju i unoszeniu się na chmurze.  W tym czasie twoje oczy powinny być zamknięte. Odpręż swe myśli i przez kilka minut nie myśl o niczym. W Nocnej Projekcji jesteś tam gdzie są twoje myśli.
Ciało Astralne wygląda podobnie jak obraz twego ciała fizycznego unoszący się około trzech stóp ponad tobą. Musisz wiedzieć że obecnie przenikasz swe fizyczne ciało. Odpręż się, nie wymuszaj postępu, nie napinaj mięśni ani nie wywołuj napięcia w swym ciele fizycznym, i ponad nim, nie poruszaj się. Jeśli ciało drga i porusza się, wtedy będziesz musiał poczekać do następnego wieczoru aby ponownie spróbować. Poczujesz doznanie unoszenia się i odczujesz słabe wznoszenie się. To jest świetne ! Jeśli nie drżysz, to powinieneś odkryć ze możesz kontynuować swe unoszenie się i unosząc się, bardzo ostrożnie, otworzyć swe oczy.  Odkryjesz że unosisz się i odfruwasz z swego fizycznego ciała. Jeśli chcesz zobaczyć swój pokój to możesz to zrobić - wystarczy pomyśleć o pokoju, lecz bądź ostrożny.  Doświadczenie czasami jest podobne do słyszenia swego głosu po raz pierwszy odtwarzanego z kasety.  Może to wywołać mały szok i ty możesz się utwierdzić w przekonaniu że to twoje ciało. Niektóre osoby są tym tak zaskoczone że powracają do swego ciała nieco zaszokowane. Nie bądź zaskoczony ani się nie wystrasz. Tylko odpręż się gdy unosisz się i używaj doznań twego nowego ciała. Odkryjesz że jesteś nagi. Jeśli pomyślisz o ubraniu, to  będziesz ubrany, lecz pamiętaj aby odłożyć swe myśli w kąt swego umysłu myśli aby pozostawać ubranym. Powoli "zapragnij" aby stanąć  na podłodze.  Co będziesz robił dalej ?
Przez pierwszą noc, najlepiej jest abyś po prostu udał się do Królestwa Astralnego. Wszystko czego potrzebujesz to po prostu pomyślenie o tym że tam jesteś i  tak się stanie. Gdziekolwiek zapragniesz aby były twe myśli, tam się  znajdziesz. Jeśli po raz pierwszy wkraczasz do Królestwa Astralnego i później spędzisz  w Astralu nieco czasu zanim zrobisz inne rzeczy na płaszczyźnie Ziemskiej, to nie będziesz miał problemów z ponownym wydostawaniem się z fizycznego ciała. Otrzymasz także ogromne magiczne doładowanie wynikające z goszczenia w Królestwie Astralnym. Kiedy zapragniesz powrócić, po prostu pomyśl o swym fizycznym ciele a będziesz tutaj. Teraz, musisz powoli i ostrożnie, powrócić do swego ciała.
Najważniejsze jest aby powracać powoli. Na pewno miałeś kiedyś sen w którym nagle zacząłeś spadać i natychmiast się budziłeś. To właśnie to co może dziać się  kiedy powracasz zbyt szybko do swego ciała fizycznego. Ważne jest aby właściwie zbliżyć z sobą oba nasze ciała, inaczej będziesz narzekał na ból głowy. Jeśli się to zdarzy, po prostu połóż się spać i kiedy się przebudzisz to zadziałają naturalne procesy wyrównania wzajemnego ułożenia się obu ciał a ból głowy  zniknie. Przy powracaniu, będziesz miał doznanie wchodzenia do bardzo gęstego i chłodnego ciała. Nie będzie to najprzyjemniejsze doznanie w twoim życiu. Niemniej jednak ukazuje to jak bardzo surowe i nisko wibrujące jest tak naprawdę twoje ciało fizyczne. W ten sposób doznałeś Nocnej Projekcji. Omówmy inne techniki dokonywania projekcji poza twe fizyczne ciało.
Ponownie się w pełni odpręż i upewnij że nie ma żadnych ostrych krawędzi lub przedmiotów na łożku które mogłyby przeszkadzać twemu ciału i rozpraszać cię. Zamknij oczy i obróć nimi, tak jakbyś patrzał gdzieś na czubek czoła. Nie nadwyrężaj oczu. Oddychaj regularnie, rytmicznie i głęboko po czym zapomnij wszystko o oddychaniu. Skup swą świadomość ku swemu trzeciemu Ośrodkowi Nocy który jest umieszczony nad twym splotem słonecznym lub okolicach pępka. To z tego miejsca twoje Ciało Astralne opuszcza twe ciało fizyczne. Wyobraź sobie jak twe Ciało Astralne powoli zaczyna opuszczać twe ciało fizyczne. Wyobraź sobie trzeci Ośrodek Nocy niczym okno poprzez które wychodzisz z ciała fizycznego aby wejść do Astrala. Zobacz Astral niczym podobny do chmury, poszarpane, podobne do fizycznego ciało i powoli wnoszące się i opadające ponad twą fizyczną postacią. W tym momencie mogą się wydarzyć dwie rzeczy:

1) ponownie możesz zacząć drżeć i powrócić do swego ciała i znów będziesz musiał próbować ponownie kolejnej nocy,

2) poczujesz mrowienie lub drętwienie w twym ciele fizycznym co jest dobrym znakiem, lecz co powinieneś ignorować.

Od tej chwili powinieneś odczuwać sztywność lub zesztywnienie wychodzące z twego ciała i nie będziesz w stanie się poruszyć. NIE PANIKUJ ! To znakomita oznaka postępu.  Będziesz mógł zobaczyć jak twoje powieki i otoczenie wypełnia się łagodnym światłem, jeśli zachowasz spokój, to będziesz mógł poczuć delikatne chwianie się i wyjście po czym będziesz mógł przenieść się do Królestwa Astralnego. Zobaczysz rzeczy o bardzo żywych kolorach z doskonałą wyrazistością,

3) możesz poczuć chwianie się a następnie doznać poczucia przemierzania ciemnego tunelu, na końcu którego jest jasne światło. Na końcu tunelu przejdziesz przez zasłonę z kropel brylantowego koloru a wtedy nagle znajdziesz się w Świecie Astralnym. Nocna Projekcja jest bardzo pięknym doświadczeniem.
Nie lękaj się a nie będziesz miał żadnych problemów.  Nie zniechęcaj się, jeśli na początku ci się nie powiedzie. Nic nie przychodzi łatwo w życiu lecz musimy na to zapracować z wielką cierpliwością i dbałością. Nigdy nie mów innym o swych podróżach, chyba że w celu udzielenia komuś pomocy. Używaj ich aby się magicznie rozwijać na ścieżce Magii Nocy. Zawsze pozostawaj w Cieniu swego Nocnego Nauczyciela gdy podróżujesz w Wyższych Królestwach. Doszedłeś do końca kolejnego rozdziału Magii Nocy.
Był to rozdział poświęcony cudom Magii Wody i Królestwu Astralnemu. Poznałeś Królestwo, bardzo dogłębnie, a także  dowiedziałeś się jak podróżować po nim w czasie kiedy nadal żyjesz w swym fizycznym ciele. Poznałeś sekrety używania  wody. Nauczyłeś się sekretów dotyczących twego ciała astralnego i fizycznego oraz wewnętrznej mocy w nich tkwiących. Możesz spojrzeć na innych i poznać ich myśli oraz emocje poprzez użycie twego Oka Nocy. Spotkałeś się z Boginią Dianą  i być może, co najważniejsze, poznałeś że nigdy nie jesteś sam na tym świecie. Twoja ukochana osoba i przyjaciele są być może po prostu w kolejnym Królestwie zawsze oczekując aby ci pomóc jeśli pozwolisz im na to.  Teraz, na chwilę musisz opuścić piękne Królestwo Astralne i tradycję Magii Wody, aby wejść na wyższą a możliwe że nawet bardziej ekscytującą część Magii Nocy. To Królestwo Umysłowe i tradycja Magii Powietrza.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.