środa, 26 kwietnia 2017

Magia Nocy - Rozdział VII - Magia Ognia (Nocy)

KRÓLESTWO NOCY (OGNIA)

Ogień był czwartym żywiołem czczonym przez Starożytnych Magów. Ogień przedstawiał Magiczną Energię która przemieniała substancje o niższej naturze w magiczne. Był używany w Magii Alchemii przedstawiając w niej substancję poprzez którą zachodziła przemiana zwykłych metali lub duszy, w srebro lub Nadduszę. To symbol Nadduszy i Nocnych Sił wlewających się do życia Maga Nocy, zmieniając przy tym podstawowe żywioły w Srebro Nadduszy. To jest ostateczne królestwo do którego wejdziesz aby je zbadać. To Królestwo Magicznych i Niebiańskich Energii. W tym temacie, będziesz badał Królestwo Nocy i Krainę Doskonałych Magów Nocy. Nauczysz się o wielu poziomach wibracji w Królestwie Nocy. Następnie wejdziesz do Królestwa Wewnętrznej Nocy istniejącego w tobie, i to jest celem tego  rozdziału Magii Nocy. Jeśli jesteś gotów, to zaczynajmy odkrywać Królestwo Nocy.
To królestwo, dla wielu, nawet dostrzegających je, jest nadal widniejące daleko w przodzie na drodze. To królestwo czystej Nocnej Mocy i Energii. To Królestwo Czystej Nocy. Słowa nie zdołają opisać piękna tego królestwa. Dokonałem próby wcześniej w książce opisania tego królestwa, i nie mogłem nawet w przybliżeniu opisać Mocy i Energii znajdującej się w tym świecie. Jeśli, w swej najwyższej magicznej wyobraźni, możesz sobie wyobrazić Magiczne Królestwo olśniewające, srebrne, fioletowe i wypełnione mrocznym światłem, które wypełnia każdą część twego bytu ciepłem i mocą niemożliwą do opisania, to miałbyś jakieś pojęcie o Królestwie Nocy.  Jeśli mógłbyś wyobrazić sobie moc która przepływa przez ciebie dając ci wiedzę i mądrość wykraczającą daleko za wszystko co wiesz; wiedząc o sobie jako ponadczasowej i wiecznej istocie, wtedy mógłbyś poznać Królestwo Nocy. W Królestwie Nocy możesz zobaczyć każdego innego jako promieniujące Kule Duchowej Energii Nocy, olśniewające nawet twe otoczenie. Jak już zostało wcześniej powiedziane, musisz dążyć do osiągnięcia tego królestwa, ponieważ tylko wtedy, kiedy je zobaczysz i doświadczysz samemu, w pełni poznasz Królestwo Nocy. Królestwo Nocy jest podzielone na wiele poziomów wibrowania.
Każdy poziom jest domem dla Istnień o podobnej harmonii i wibracji. Królestwo Nocy może być postrzegane jako posiadające podstawowe dwa główne poziomy. Wyższy poziom, określam jako Niebiańską Noc, a niższy, jako Magiczną Noc.
Niebiańska Noc jest domem, by tak rzec, Nocnego Ducha. To rejon Nocnej Siły i Energii Duchowej. Poza tym, tylko niewiele jestem w stanie powiedzieć o owym rejonie. Koncepcję powstania owego rejonu wychodzą znacznie poza twe zrozumienie. Być może właśnie tutaj, powinienem omówić koncepcję wymiarów.
Odpowiedź jest prosta, Tak!  Nie ma miejsca lub czasu którego nie mógłbyś odwiedzić w Umyśle. Możesz odwiedzić każde miejsce na swej planecie i zobaczyć każdego. Możesz podróżować w czasie w przeszłość lub w przyszłość ku królestwu różnorakich możliwości. Jak widzisz, możesz wędrować po każdej planecie, każdym systemie gwiezdnym lub jakiejkolwiek galaktyce.  Możesz także nawet wędrować po różnych płaszczyznach Królestwa Magii. Jedynym ograniczeniem twoich podróży jest twój własny magiczny rozwój.
Twój własny magiczny rozwój jest jedynym czynnikiem ograniczającym to dokąd możesz podróżować. Odnosi się to do Nocy a także też i do Projekcji Umysłowej.  Możesz zobaczyć i zwiedzać tylko te rzeczy które posiadają równą lub niższą od twych własnych wibracje. Na przykład, każda planeta, w kosmosie, posiada swą własną niepowtarzalną wibrację. Aby ją zobaczyć i podróżować po niej, twoja własna wibracja musi być równa lub wyższa od wibracji planety. Inaczej nie udałoby ci się tam dotrzeć. Podobnie też, aby móc gościć na magicznym poziomie lub płaszczyźnie, musisz mieć równą lub wyższą od danej płaszczyzny wibrację.  Oczywiście, rozwiązaniem na nieograniczoną niczym wędrówkę jest osobista magiczna wibracja która pozwala ci udać się wszędzie. Mimo to zawsze będą istnieć magiczne szczyty które musisz zdobyć aby się magicznie rozwijać tak więc jesteś stosunkowo nieskrępowany w swych magicznych podróżach. Jak możesz się rozwijać magicznie ?
Odpowiedź leży przed tobą cały czas. Musisz podążać za wskazówkami zawartymi w tej książce. Podążać za wskazówkami, żyć Wolą Nadduszy w tobie, a wtedy twój magiczny wzrost będzie zarówno szybki jak i niekończący się.  Magiczne istnienie  nie jest byciem od razu zdolnym na czytanie w umysłach lub wpatrywanie się w  Kryształową Kulę Maga Nocy, lecz opiera się na życiu jako Naddusza na Ziemi. Telepatia, wróżenie z kryształowej kuli i wszystko to czego się uczysz, i co rozwijasz w sobie jest rozwijaniem w tobie niezbędnej fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i magicznych zdolności które pomogą ci w życiu jako Naddusza na Ziemi. To, przyniesie ci prawdziwy magiczny rozwój który będzie z tobą na zawsze i wiecznie.

MOCE SŁONECZNE PLANETARNE I KSIĘŻYCOWE

Może cię to zaskoczyć, lecz Gwiazdy, Planety i Księżyc na które spoglądasz każdego dnia i nocą są tak naprawdę Wielkimi Magicznymi Bytami.  Zstępując z Królestwa Niebiańskiego wybrały sobie wcielenie jako Gwiazdy, Planety i Księżyce.  Ich magiczna ścieżka jest jedną z najbardziej rozwiniętych magicznych ścieżek, lecz jest też bardzo ważną ścieżką.  To ważne, w szczególnie w odniesieniu do ciebie, ponieważ dostarczają one miejsca na którym mniejsze dusze mogą  dokonać swego rozwoju i magicznego rozkwitu.  Ludzie nie są, w wszelakim znaczeniu tego słowa, jedyną rasą w kosmosie. Gwiazdy, Planety i Księżyce są tak naprawdę, Świadomymi, Odczuwającymi Bytami, i każdy z nich ma swą własną osobistą naturę.  W tym temacie zamierzam omówić każdą z ich Wewnętrznych Natur. Zacznę od dyskusji o Życiu Słońca. Następnie omówię Planetarnych Bogów / Boginie, pierw ogólnie, a następnie dokładnie i głęboko Wewnętrzną Naturę każdego z nich. Razem z omówieniem ich Wewnętrznych Natur, omówię także oddziaływanie każdej z ich aur na ciebie. Jeśli jesteś gotów, to przejdźmy do Siły Słonecznej.
Widoczne Gwiazdy są zamieszkiwane przez rozwinięte istoty podążające ścieżką rozwoju Yang. Nie ma wątpliwości że potrzebujemy Słońca w celu otrzymywania fizycznego ciepła i jako fizycznego źródła pozytywnej energi słoneczenej niezbędnej żywym stworzeniom na Ziemi. Jako Mag Nocy staniesz się bardzo wrażliwy na  energię słoneczną. Im bardziej będziesz wkraczał w noc tym coraz to bardziej mniej energii słonecznej będziesz potrzebował.  Musisz uważać aby nie pobierać za dużo światła słonecznego ponieważ możesz się przeciążyć słoneczną mocą.  To zdecydowanie zaszkodzi twojej magicznej pracy. Mam swe miejsca w których Nocna  Siła jest tak silna że działa niczym soczewka polaryzacyjna i fitruje szkodliwą energię Słońca przed docieraniem do mnie.  Lecz owe miejsca są bardzo odległe i bardzo nieliczne. Jeśli rozłożysz wokoło siebie silnie skupiony Słup Nocy to w bardzo znacznym stopniu zmniejszysz szkodliwe oddziaływanie Słońca.
Wewnętrz tego systemu, ponieważ jest to system Yin jest także Czarne Słońce. Jest ono nazywane Słońcem Ciemności.  Czarne Słońce pochłania większość Energii Yang i przemieszcza ją do innego czasu i miejsca w systemie Yang.  Czarne Słońce jest źródłem całej Energii Yin w tym Ciemnym Systemie Słonecznym.  To Rodzicielska Siła Bóstw Planetarnych i Księżycowy.  Przyjrzyjmy się bardziej owemu rodzicielstwu.
Pamiętasz zapewne że każda ludzka istota otrzymuje swą Nadduszę i Boską Duszę z części wielkiej całości którą jest Ziemska Bogini / Bóg i Dusza Boska. W podobny sposób, Bóstwa Planetarne i Księżycowe otrzymują swą Nadduszę i Boską Dusze od Mrocznego Słońca.  Tak więc mamy Mroczne Słońce jako zbiór całości, które następnie dzieli Swój Duchowy Byt na mniejsze części którymi są Bóstwa Planetarne i Księżycowe, a one zaś z kolei dzielą się na zbiory rozbite na poszczególne iskierki które są umieszczone w świecie materialnym.  Starożytni wiedzieli, ukrywając w mitach, że Planety i Księżyce są fizycznymi narzędziami bardzo rozwiniętych bytów.  Jesteś zaznajomiony z swym fizycznym ciałem i innymi narzędziami które tworzą twój fizyczny byt. Wiesz także że masz aurę która jest nasycona emocjami i myślami.  Kiedy spotkasz kogoś w biurze, na przykład, i wejdziesz w zasięg jego aury, to często możesz wyczuć myśli danej osoby.  Jeśli dana osoba czuje się podbudowana, lub zła i załamana, możesz to wyczuć od danej osoby.  Możesz także odkryć że jeśli pozwolisz na to, to aura danej osoby może wywołać u ciebie taki sam stan emocjonalny jak u danej osoby.  Podobne zjawisko zachodzi w przypadku gdy mówimy że Duchy Planet i Księżycy posiadają ciała.
Posiadają one ciała, i wraz z nimi, posiadają także aurę która jest naładowana emocjami i myślami odbijającymi Wewnętrzną Naturę każdego z tych Bytów.  Ich ciała są olbrzymie, tak samo ich aury.  Dlatego też, efekty ich aury są odczuwalne na znacznym dystansie.  Prócz tego chciałbym jeszcze powiedzieć jedną rzecz:
 Ludzkość jest głupimi stworzeniami kiedy pozwala Gwiazdom, Planetom lub Księżycom władać swym przeznaczeniem. Oddziaływanie Ich Aury może wywyższać wzniosłe cechy u ludzkości lecz nie władają one przeznaczeniem ludzkości.  Twoje przeznaczenie leży w twych własnych dłoniach i Rękach Twej Nadduszy.  Pamiętaj o tym.  Teraz omówmy to w jaki sposób owi Wielcy oddziaływują na ciebie.
Kiedy Mroczne Słońce przenika silnie przez ciebie, to jesteś wypełniony żywotnością i zdrowiem.
Jesteś ambitny, dumny, posiadasz silną wolę i stajesz przed życiem z wielką odwagą. Masz bardzo silną i stabilną osobowość.  Masz doskonałą ścieżkę życia i czerpiesz z życia radość. Jesteś bardzo niezależną i pewną siebie duszą.  Jesteś ogólnie szybkomyślący, postrzegawczą, czułą i taktowną oraz troskliwą istotą.  Są to rzeczy które Mroczne Słońce może ci przynieść. Wkrótce nauczysz się jak wzmacniać moc Mrocznego Słońca która biegnie poprzez twe żyły. Nauczysz się jak to robić poprzez Rytuały Nocy. Mroczne Słońce przenika przez każdego, do pewnego stopnia, lecz może być bardzo wzmocione poprzez praktykowanie Rytuałów Nocy.
Od Mrocznego Słońca przejdźmy do Duchów Planet i Księżycy. Pierworodnymi Dziećmi Ojca-Matki Mrocznego Słońca są Nocne Moce Planet i Księżycy. Każda Nocna Moc  została wybrana do wcielenia się w fizyczne ciało planety lub księżyca. Służą one szlachetnym celom dając dom niezliczonym duszom. Służą one jako Ojciec, Matka i Opiekun dla wszystkich dusz które się na nich inkarnują. Są one przepięknymi, Magicznymi Bytami Mocy Duchów Nocy.  Wszystkie one zawierają Energię Duszy Nocy. Wszystkie one służą pomocą w postępie i rozwoju mniejszym duszom.  Pomyśl o tym -  żyjesz zazwyczaj najwyższej sto lat, lecz one żyją życiem które trwa przez okres milionów lat! Dlatego też, powinieneś postrzegać po co one są, i dawać im swą energię jak najlepiej potrafisz. Każda Planetarna i Księżycowa Nocna Moc podąża osobną i niepowtarzalną ścieżką magicznej ewolucji, w której jest bardzo zaawansowana, podobnie jak ty.  Jedyną rzeczą jaką cię od nich różni to że wyprzedzają cię znacznie w swym rozwoju. Odkryjesz że tak jak ty jesteś silny w licznych wewnętrznych cechach i właściwościach, to tak samo jest u Nocnych Bytów Planet i Księżycy. Zawierają one w sobie pewne cechy magiczne wynikające z ich magicznego wzrostu i postępu. Owe cechy i właściwości tworzą ich Wewnętrzną Naturę i odzwierciedlają się na Ich Aurach. Istnieje nauka opierająca się na  wzajemnych oddziaływaniach owych, oraz innych  mocach, na ludzkość. Owa nauka jest zwana Astrologią. Opiera się ona o wiele czynników i jest bardzo silnie związana z rzeczywistością nauką. To co będziesz  teraz robił to poznawanie Wewnętrznej Natury każdego Nocnego Ducha Planety i Księżyca, a następnie oddziaływania Aury owego Nocnego Ducha na ciebie, oraz to  kiedy  najsilniej wpływa on na ciebie (lub innych). Zaczniesz od Nocnego Ducha Merkurego.
Prawdopodobnie, to właśnie tutaj powinienem zamieścić nieco dodatkowych informacji.  Nazwy Księżycowych i Planetarnych Nocnych Duchów są podawane z prefiksami z słowem "Nocny Bóg" lub "Bogini". Jest tak abyś mógł odnosić się do nich jako Magicznych Bytów mową, lub kierować ku nim w swej medytacji. Mimo że każdy Duch Planety i Księżyca zawiera  stronę Yin i Yang w swym aspekcie to są one zdominowane przez jedną z stron, podobnie jak ty. Powróćmy do Nocnego Boga Merkurego.
Merkury był zawsze ukazywany jako uskrzydlony bóg posłaniec. Możesz więc, myśleć o Merkurym jako Uskrzydlonym Duchu Nocy, pod postacią pięknego Srebrnego Sokoła. Sokół jest symbolem wielkiego magicznego poziomu rozwoju i Nocny Bóg Merkury osiągnął ów wzniosły poziom Planetarnej Nadduszy. Jego ścisła głębia Istnienia jest wypełniona Energią Nocy. Jego Obecność jest wypełniona Siłą Nadduszy i Mocą Nocy. Prócz tego, Jego Natura jest naturą bardzo gorącego Bytu. Stoi on jako Skała Nadduszy ponad tymi którzy tworzą swe życie w wierze w siebie. Jest pewien Swego Miejsca w Dramacie Życia. Jego Aura promieniuje Mocą Nocnego Rozkazu i Kierunku.  Dlatego też, wypełnia on twe życie Nocnym Kierunkiem kiedy jesteś otwarty na Jego Wpływy.  Kiedy jesteś dostrojony do Jego Obecności i Mocy to jesteś wypełniony Obecnością Nadduszy. Znajdziesz wewnętrzną wolność i niezależność w sobie jako Magiczny Sokół.  Odnajdziesz się jako poszukiwacz Wiedzy, niezależnie od tego, gdzie Ona jest.  Jego Obecność przyspiesza twe zdolności umysłowe i obdarza cię dobrą pamięcią.  Cieszysz się poszukiwaniem Wiedzy w czytaniu i pisaniu. Jego Aura czyni cię bardziej spostrzegawczym, lepiej pojmującym się i logicznym.  To Moc Nocnego Boga Merkurego w twym życiu. Od Nocnego Ducha Merkurego, powędrujesz dalej aby odwiedzić Nocną Boginię Wenus.
Wenus jest Planetarną Boginią która jest bardzo ciepła, wibrująca i ożywiona Nocną Energią. Jest ona przepełniona Energią Nadduszy i Nocnego Ducha, które to promieniują poprzez jej Aurę ku wszelakim bytom. Jeśli zamierzasz wyobrazić sobie Jej Obecność, powinieneś zobaczyć Ją w długiej, powabnej, czerwonej sukni. Ma przepiękne zielone oczy, skórę bladą i miękką, i Jej włosy są długie, swobodnie spływające, w czerwonym kolorze. Znajdziesz Ją nieco Zajętą i Tajemniczą w  swej Naturze.  Jest wypełniona najgłębszym Współczuciem dla innych. Znasz Ją jako Gwiazdę Poranną, ostatnią gwiazdę widoczną w nocy.  Kiedy wnikniesz w Obecność jej Aury, twa Wewnętrzna Natura stanie się wypełniona Energią. Napełni Cię ona wibracjami i ciepłem życia. Da ci naturę artysty i energię dla tworzenia piękna, sztuki i muzyki. Staniesz się częścią Jej Zachwytu wszelakim życiem. Będziesz się cieszył wraz z innymi ludźmi i rozsiewał harmonię, pokój i szczęście wokoło siebie.  To Moc Bogini Wenus w twoim życiu. Z tego miejsca przejdziesz do kolejnej Bogini, Tej którą nazywasz Matką, Ziemię.
Obecność Matki Ziemi jest bardzo Silnie Dominująca.  Ona ma bardzo silne poczucie Kierunku i Celu w Swym Życiu. Prócz tego, odkryjesz w Niej bardzo silne Zamiłowanie i Miłosierdzie wobec zamieszkujących ją Stworzeń. Jeśli mógłbyś wyobrazić sobie Jej Obecność, to odnalazłbyś ją jako odzianą w piękną, szmaragdową suknię i połyskującą w Chwale Światła Duchów Nocy. Jest bardzo Magiczną i Piękną Damą. Jest bardzo skupiona na życiu i naturze.  Kiedy wypełnisz się Obecnością Jej Natury, ty także staniesz się wypełniony skupieniem nad życiem i naturą. Poczujesz wielkie znaczenie wszelakiego życia i roli jaką natura odgrywa w twoim świecie. Poczujesz się bardzo ziemsko i silnie na Ziemskich ścieżkach. Staniesz się częścią Jej Kierunku i Celu w Życiu. Staniesz się wypełniony Jej Miłosierdziem i Skupieniem na wszystkich żywych rzeczach. Poznasz prawdziwe poczucie rodzicielstwa, takie samo jakie  Ona żywi wobec nas wszystkich i ciebie. To jest twoja Matka i Bogini Nocy, Ziemia. Nie będziesz musiał iść daleko aby spotkać kolejną Księżycową Nocną Boginię, Lunę.
Jest ona znana lepiej jako Luna, Diana, lub Artemida, Bogini Światła i Księżyca. Jest ona postrzegana jako Bogini Płodności. Światło Księżyca pochodzi od światła słonecznego lecz ona odbija ku Ziemi tylko Światło Yin. Jest Ona Wielki Reflektorem Światła Yin skierowanym ku naszemu światowi. Jest Ona Wielkim Zwierciadłem poprzez które ludzkość może zobaczyć swe własne odbicie. Dlatego też, jest ona Wszystko-widząca odnośnie błędów i krzywd jakie zostały wyrządzone na przepięknym ciele Bogini Ziemi. Gdy medytujesz nad Jej Obecnością, widzisz tylko Wszystko-widzące Oko i łzy jakie ona roni nad ludzkością. Bogini Diana jest bardzo Miłosierna i Kochająca Istoty, odnośnie których ciągle widzi błędy i krzywdy popełniane przez ludzkość. Dlatego też, jest Ona wypełniona Wielkim Smutkiem nad ludzkością i ludzkimi poczynaniami.  Kiedy silnie wejdziesz pod Jej Obecność, staniesz się wypełniony niepokojem i nieograniczoną  energią do naprawiania owych błędów.  Ma Ona wielką kontrolę nad twą emocjonalną naturą i może powodować w tobie wzrost najwyższych cech. Ona  czyni cię czułym i kierującym się intuicją wobec wszelakich otaczających cię rzeczy i spraw. Daje ci Ona postrzegawczy i pełen wyobraźni umysł. To właśnie wypływa z Aury Bogini Diany ku tobie. Teraz, podążysz aby złożyć wizytę Nocnemu Bogowi Marsowi.
Ludzie zawsze postrzegali Nocnego Boga Marsa jako boga wojny. Lecz czas takiego postrzegania Marsa przeminął. Nocny Bóg Mars, jak wszystkie Nocne Duchy Planet, jest Wielkim Bytem Nocnego Ducha i Energii. Problem leży w samej ludzkości. Energie Marsa mogą zarówno przyczyniać się do Wzrostu jak i do Upadku ludzkości, w zależności od Wewnętrznej Natury ludzkości. Dlatego też, Energie owe zawsze działają wbrew ludzkiej aurze i stworzą wojny w ludzkości. Kiedyś Mars był kiedyś symbolizowany jako Jastrząb, teraz zaś powinniśmy go wyobrażać jako Łabędzia. Łabędź jest żywym symbolem Nadduszy w Duchu Nocy. Nocny Bóg Mars jest Męskim Nocnym Duchem który jest Energiczny i Młody. Jest On Nocną Odwagą i Siłą. Przedstawia Zwycięstwo w - i dzięki - Pokoju. Jest On Ojcem i Obrońcą Ścieżek Ducha Nocy. Jest bardzo Mądrym i Szlachetnym Duchem Nocy. Jest Królem Wszelakich Rzeczy. Jego Aura może wzmagać uwydatnianie się najwyższych i najszlachetniejszych cech ludzkości.
Wypełnia cię on energią wolności, wyzwolenia i niezależności. Daje ci Wewnętrzną Naturę Nocnej Siły i Odwagi. Staniesz się wypełniony wewnętrznym celem i skierowaniem. Wypełniasz się Jego Nocną Energią i dlatego też jesteś ambitny, agresywny i bezpośredni w wszystkich rzeczach.  Uzyskujesz dobry umysł który czyni cię pomysłowym i zmyślnym. Jesteś wypełniony Mądrością Nocnego Boga Marsa. Kiedy jesteś wypełniony jego Nocną Energią, to musisz być zawsze skupiony na  swej Nadduszy. Musisz się strzec przed utratą cierpliwości i nierozważną brawurą. Musisz się strzec przed niesfornym charakterem. Musisz być zawsze wypełniony Nocną Energią i Światłem,i dzięku temu wznosić Energie Nocnego Boga Marsa ku im Górowaniu w tobie. Pozostawiasz Nocnego Ducha Marsa i przechodzisz  do Bogini Jowisz.
Być może to wzburzy wielu, lecz Bogini Jowisz jest w swej przeważającej części Żeńskim Duchem Nocy. Posiada Ona silne cechy Męskie, lecz  mimo to, jest ona Żeńskim Duchem Nocy. Możesz wyobrażać sobie Jej Obecność, jako mającą bardzo długie, swobodnie spływające włosy o kolorze jasny blond. Nosi bardzo lśniące ubranie o kolorze jasnoniebieskim. Jest Ona bardzo Magiczną i Lśniącą Boginią. Jest Ona rzeczywistym źródłem Wybuchowej Energii Nocy. Jest zawsze gotowa aby gdzieś pójść, coś zrobić, czymś się stać. Jest wypełniona Nocną Wolnością, Wyzwoleniem, Sprawiedliwością i Duchową Równowagą Nocy. Jest ona ukazywana jako Niebieski Kruk Harmonii i Pokoju. Jest bardzo Wytwornym i Pięknym Bytem. Jest bardzo skuteczna i praktyczna w wszystkich Jej Ścieżkach. Przynosi tobie praktyczną postawę.
Wypełnia cię bardzo rzeczywistym poczuciem celu i kierunku. Daje ci silne przekonanie. Obdarza cię optymizmem, zaufaniem i determinacją na twej ścieżke życia. Kiedy jesteś pod silnym wpływem Mocy Bogini Jowisz, wtedy jesteś godną zaufania, uprzejmą, sympatyczną i szlachetną osobą. Jesteś bardzo wytworną osobowością.  Bardzo cenisz wolność i niezależność. To Moc Bogini Jowisz. Opuszczasz ją aby odwiedzić kolejną  Jej Siostrę, Boginię Saturn.
Kiedy zbliżysz się do Aury Bogini Saturn, odkryjesz Jej Szacowność, Potęgę i Twórczość. Jest Ona wypełniona Wielkim Wdziękiem i Gracją. Jest Ona bardzo tajemniczą Boginią Nocy i Mocy. Jest Panią Czasu i Przestrzeni.  Jest Nadzorczynią tych którzy zamierzają wejść na Ścieżkę ku Nocnej Świadomości. Nosi Ona Srebrną Koronę Nadduszy i trzyma ją dla dla wszystkich którzy dosięgli swej Nadduszy. Jest bardzo Srogą Boginią, która wymaga wiele od Swych Synów i Córek. Prócz tego, jest ona wypełniona Wielkim Współczuciem i Energią. Jej Rozległa Natura zawiera Nocną Tolerancję, Cierpliwość i hart Ducha. Przynosi Ona całej ludzkości dążenia do dotarcia do Nadduszy.
Jeśli włada tobą Aura Bogini Saturn, to jesteś bardzo spokojny, wyniosły i posiadasz poważną naturę. Jesteś kimś kto jest gotowy stanąć wobec prób i sprawdzianów w życiu. Jesteś gotowy na wielkie zmiany i zawirowania wchodzące do  twego życia. Jesteś gotowy, ponieważ jesteś osobą która stara się stać Nadduszą w wszystkim co czynisz. Nie ma tu  większego celu, tak więc też uzyskasz koronę, z Rąk Bogini Saturn. Musisz nabyć Cech Bogini - Tolerancję, Cierpliwość i hart Ducha. Musisz być gotów na długie, powolne wspinanie się ku Nocnej Świadomości, i tak naprawdę, dzięki owym Nocnym Cechom występującym w tobie, nie możesz zawieść. Są to Moce Bogini Saturn, ujawniające się w życiu każdego kto pragnie stać się Nadduszą. Pójdźmy dalej i spotkajmy Nocnego Boga Uranosa.
Wewnętrzny Świat Nocnego Boga Uranosa jest powiązany z światem technologii. Jest On Nocnym Bogiem o bardzo silnej Woli. Posiada głębokie poczucie Świata Technologi. Jest bardzo praktyczny w wszystkim czego się podejmuje. Moc Jego Aury sięga bardzo daleko i jest silnie odczuwalna w dzisiejszym świecie. Obdarza  tych, którzy czują Jego Moc, silną orginalnością i niezależnością myślenia. Jego Moc przenika do geniuszy i wynalazców rzeczy dotyczących świata. Wynalazcy są osobami kochającymi wolność i niezależność. Jak u wszystkich geniuszy i wynalazców, posiadają oni cechy wyróżniające ich lub też mają poczucie obcości sprawiające że trzymią się oni na boku, z dala od innych. Jego Moc sprawia że czują się oni jakby o wiele lat wyprzedzali czasy w których żyją. Nocny Duch Uranos jest nadal bardzo skupiony wokoło Swych Własnych Ścieżek i Tajemnic, tak więc przejdziemy do kolejnego Nocnego Boga, Neptuna.
Spoglądanie na Wewnętrzną Naturę Nocnego Boga Neptuna jest bardzo podobne do spoglądania w głębiny oceanów. Jego Wewnętrzna Natura jest niesłychanie Głęboka i Rozległa. Wewnętrzne Głębiny Neptuna ukrywają wiele Starożytnych Tajemnic które ciągle ujawniają się przed ludzkością.  Nocny Bóg Neptun jest bardzo Wytwornym i Szlachetnym Nocnym Bogiem. Jest wypełniony aż do Głębin swą Nocną Siłą i Mocą.  Jest symbolizowany przez Trójząb, na wierzchu którego jest Ogniste Srebrne Światło.
Daje ci On Wewnętrzną Siłę poczucia Celu i Kierunku. On wie kim jesteś, dlaczego jesteś, i dokąd zmierzasz. Wypełnia cię poczuciem Przeznaczenia i Celu w Życiu. Jego Aura wypełnia cię Jego Nocną Siłą. Obdarza cię Energią dla Tajemnic. Sprawia że kierujesz się intuicją i jesteś spostrzegawczy dzięki Nocnej Sile. Osoby w których Moc Nocnego Boga Neptuna rozkwita najbardziej, obdarza On Energią Mórz i Oceanów. Dla tych osób najlepiej jest mieszkać blisko dużych zbiorników wodnych.  To Moc Nocnego Boga Neptuna. Twoim ostatnim przystankiem jest wizyta u Nocnej Bogini / Boga Pluto.  
U Nocnego Boga Pluto, Siły Męskie i Żeńskie pozostają w równowadze. Ów Nocny Bóg nie jest zarówno bardziej męski ani żeński, lecz znajduje się w stanie równowagi pomiędzy obiema płciami. U Nocnego Boga Pluto, odnajdziesz Wiedzę Nocy.  On / Ona jest wypełniony Nocnym Życiem, Światłem i Szybkością. Jest On / Ona Strażnikiem Epoki Nocy. Jest Zwiastunem Epoki Duchowej Nocy. On / Ona jest Pierwszym który dostrzega i rozumie Nowy Horyzonty leżące przed ludzkością.  Jest symbolizowany przez Równoramienny Trójkąt rozświetlany Chłodnym Zielonym Płomieniem. Jest wypełniony Nową Mocą Nocy dla Systemu Yin i jest nazywany Chłodnym Ogniem. Przedstawia nową postać Nocnej Mocy i Siły, i kiedy się go magicznie przywołuje, to czuć od niego zarówno ciepło jak i chłód.  To Moc która może być w pełni zrozumiana i używana na tym świecie. Bóg / Bogini Pluto przedstawia u ludzi, zanik zainteresowań sprawami materialnymi i narodziny magicznej  ścieżki życia. On / Ona wypełnia ludzkość nową mocą i energią która przynosi nowe ścieżki życia.  Jeśli Moce Nocnej Bogini / Boga Pluto silnie wpływają na ciebie, to odnajdziesz się stojąc na szczycie Góry Nocnego Boga, trzymając wysoko Lśniącą Energię Nocy Swej Własnej Boskości. W Nocnym Bogu / Bogini Pluto odnajdziesz Nowego Człowieka. To Człowiek Epoki Nocy, Ery Wodnika, który powrócił na Magiczną Ścieżkę Życia.
Odkryłeś że Mroczne Gwiazdy, Planety i Księżyce są Świadomymi, Odczuwającymi Bytami Nocnej Mocy i Energii. Odkryłeś że w pewien sposób różnią się one między sobą, podobnie jak ludzie różnią się pomiędzy sobą. Możesz zdobyć dzięki temu, znając Planetarnych Nocnych Bogów / Boginie i Boginię Dianę, większe zrozumienie samego siebie, swej przyszłości, i swego związku z otaczającym cię wokoło Wszechświatem. Opuszczasz Magiczny Materialny Kosmos Planetarnych i Księżycowych Bogiń / Bogów i wkraczasz w Magiczne Królestwo Nocnych Nauczycieli.

MOCE NOCY

Wrodzoną częścią ciebie są uśpione Moce Nadduszy i Tworzenia. Możesz wykorzystać i przebudzić owe Moce kiedy przebudzasz zawartą w sobie Nadduszę. Zamierzam omówić niektóre z Mocy Nadduszy które są do twojej dyspozycji. Niektórymi z owych Mocy jakie odkryjesz są lewitacja, zmiana poziomu wibracji, niewidzialność,  kontrola nad pogodą i cała reszta listy licznych zdolności. Niektóre z owych Mocy mogą się wydawać dla ciebie niesamowite lecz w  rzeczywistości wypływają one z Mocy Nadduszy poprzez ciebie, kiedy żyjesz w Jej Świadomości i zgodnie z Jej Wolą.  Wszystkie rzeczy których się uczyłeś i praktykowałeś przygotowywały  cię do tego dnia kiedy wniesiesz owe Moce i Wiedzę do swego działania. Kiedy używasz owych Mocy, musisz zawsze używać ich pod Przewodnictwem swej Nadduszy. Jeśli jesteś gotowy do używania owych Mocy Nadduszy to zacznijmy od pierwszej Mocy -  Nieograniczonej Kontroli Myśli.
Może to nie brzmi jak jakaś konkretnie określona Moc, lecz w rzeczywistości nią jest. To bardzo specjalna koncepcja świadomości która uwalnia dla ciebie niesłychane Moce.  Jest to tak naprawdę klucz do Wszechświata Życia. Jeśli przestaniesz czytać na chwilę i rozejrzysz się po swym pokoju, czy nie zauważysz czegoś nadzwyczajnego ? Dla większości osób odpowiedź będzie brzmiała: Nie.  Niemniej, w stanie specjalnej świadomości zaczniesz postrzegać pokój wokoło ciebie jako specjalne miejsce tak jak i wszystko co stworzono. Pokój jest najlepszym przykładem ponieważ twe myśli zawsze poruszają się wokoło czegoś co zawsze możesz sobie zobrazować. Przyzwyczaiłeś się w życiu aby postrzegać materialne rzeczy jako trwałe i solidne. Krzesło jest krzesłem i nic się w nim nie zmienia, tak myślisz ! Lecz zatrzymajmy się na chwilę ponownie i przyjrzyjmy się czym tak naprawdę jest krzesło.
Krzesło jest skupiskiem lub zgromadzeniem molekuł które jest bardzo gęste i posiada określoną postać krzesła.  Krzesło posiada molekuły drewna, tkaniny i metalu które to wszystkie razem tworzą jego fizyczną strukturę.  Przypuśćmy teraz, że pojawił się bardzo gorący ogień i zniszczył krzesło, co się tak naprawdę stało z krzesłem ? No cóż, ogień tak bardzo przyspieszył cząsteczki i wyzwolił energię która uderzyła w zgromadzone razem molekuły, że przemienił niektóre molekuły na popiół a inne uwolnił do atmosfery.  Są one teraz cząsteczkami, które się rozbiegły w wszystkich kierunkach, tak więc nie mogą być dłużej widoczne pod postacią krzesła.  Czy jest jeszcze coś innego co mogło się stać z krzesłem ?  Tak naprawdę, twe myśli moga zrobić to samo z molekułami owego krzesła. To bardzo specjalny stan świadomości o którym już wspomniałem wcześniej. Twe myśli pomogą molekułom skupić się razem w formę którą uważasz za krzesło. Będziesz widział, czuł i wiedział że to jest krzesło.  Lecz jeśli użyjesz swej Świadomości Nadduszy i Myśli, możesz wyzwolić energię która wiąże molekuły krzesła w jego fizycznej formę i nie będą one już dłużej tworzyć krzesła.
Ty, następnie możesz uwolnić owe molekuły do atmosfery, przemodelować je w inną formę lub z powrotem złożyć je w pierwotną formę skupienia. Są także o wiele większe sposoby używania Pierwszej Mocy. Możesz użyć owej Mocy na swej własnej fizycznej postaci. Jakiś pomysł jak tego dokonać ? Pamiętaj że twoje fizyczne ciało jest tylko opakowaniem dla twej świadomości i dla twych emocji.  Nie jesteś ciałem, lecz jesteś Czystą Świadomością Nadduszy i Myśli. Jeśli uwolnisz myśli które wiążą ciało fizyczne w daną formę materialną, to możesz stać się bezkształtny. Prócz tego twoja świadomość ma całkowitą kontrolę nad wszystkimi molekułami twego ciała fizycznego. Powinieneś być świadomy że twoje ciało jest niczym tysiące punkcików. Jesli zapragniesz się gdzieś udać, to wszystko co powinieneś zrobić to pomyśleć o danym czasie i miejscu a się tam znajdziesz. Aby odzyskać swą materialną postać, wszystko co powinieneś zrobić to uwolnić myśl która uwolni moc wiążącą molekuły. To jest być może najważniejsza koncepcja której się kiedykolwiek nauczysz. To podstawowa esencja wielu innych Mocy które poznasz. Dlatego też, wielokrotnie spotkasz się z tą koncepcją.
To właśnie twe myśli przywiązują cię do ograniczeń i świata materialnego. Jeśli uwolnisz się od myśli które wiążą twą strukturę fizyczną, lub cokolwiek w twym świecie, staniesz sie bezkształtny i wolny od jakichkolwiek fizycznych ograniczeń. Poprzez ową Moc, będziesz miał całkowitą kontrolę nad swą fizyczną postacią i jakąkolwiek materialną rzeczą. Jeśli uwolnisz materialne myśli które wiążą cię z czymkolwiek, i zamienisz je Myślą Nadduszy, to staniesz się wolny  i nieograniczony.
Druga Moc jest podobna do pierwszej, jest to Kontrola Wibracji nad wszystkim. Wyobraź sobie przez chwilę że jesteś uwięziony w płonącym budynku i nie możesz wyjść, co byś zrobił ? Powinieneś użyć Drugiej Mocy Kontroli Wibracji i przejść przez ogień nie odnosząc przy tym żadnych poparzeń. Właśnie !  Przeszedłbyś przez ogień i ogień by ci w ogóle  nie zaszkodził.  To naprawde nie jest aż tak bardzo niewiarygodne na jakie może się zdawać. Ogień ma wysoki poziom wibracji  i energii. Molekuły wokoło ciebie są w stanie silnego rozbiegiwania się i łącząc się z tlenem, odbierają ciepło, żar i światło. Jeśli możesz zwiększyć poziom  wibracji swego fizycznego ciała do bardzo wysokiego poziomu, wyższego niźli poziom wibracji ognia, dzięki Świadomości Nadduszy i Myśli, to będziesz mógł przechodzić bez jakichkolwiek szkód przez ogień.  Możesz dokonywać tego nie tylko z swym fizycznym ciałem, lecz wszystkim w czym pragniesz zmienić poziom wibracji.  Prócz tego, możesz nie tylko zwiększać poziom wibracji lecz możesz także obniżać poziom wibracji w wszystkich rzeczach.
To prowadzi cię ku Trzeciej Mocy - Niewidzialności. Pierwszą rzeczą jaka przychodzi do twej głowy, kiedy pomyślisz o niewidzialności, jest legenda o niewidzialnym człowieku. To prawda, bądź co bądź, że ty sam możesz stać się niewidzialny. Nie tylko ty możesz stać się niewidzialny lecz możesz uczynić nadać  cechę niewidzialności wszystkiemu.  Istnieją dwie metody na to aby to zrobić, pierwsza z metod została już ogólnie omówiona jako kontrola poziomu wibracji.
Jeśli zwiększysz poziom wibracji danego przedmiotu odpowiednio wysoko, to molekuły będą wibrować z tak wielką częstotliwością że światło będzie mogło przechodzić pomiędzy nimi z łatwością, czyniąc je tym samym, niewidzialne.  Jest tak tylko wtedy, gdy światło może padać na wystarczająco gęsty materiał, i być od niego odbijane, dzięki czemu możemy dany przedmiot zobaczyć. To pierwszy rodzaj niewidzialności. Drugi rodzaj niewidzialności opiera się na braku  myślenia o danym przedmiocie.
Drugi rodzaj pozwoli ci zachować stałość fizycznego przedmiotu, mimo że będzie on niewidoczny dla innych osób. Kiedy wysyłasz myśli z swego umysłu, nauczyłeś  się że jest to energia na którą wszyscy są czuli. To właśnie twe myśli czynią cię widzialnym dla innych.  Tak więc aby wywołać niewidzialność, musisz stworzyć tarczę która będzie całkowicie cię otaczała i nie pozwalała żadnej energii uciec poza ową tarczę. Możesz to zrobić to wyobrażając sobie Energię Nadduszy całkowicie otaczającą i odgradzającą cię od świata zewnętrznego. Powinieneś następnie przenieść to, na Obraz Energii Nadduszy, z Myślami Nadduszy, Mocą wszystkich myśli które tworzą twe zamknięcie się w owej kapsule, i w ten sposób możesz stać się niewidzialny. Na chwilę, zmieńmy tempo marszu i spójrzmy  na coś co może być dla ciebie źródłem kłopotów - mam na myśli to co kryje się pod pojęciem Świadomości Nadduszy, Myśli, Energi i innych terminów używanych w  odniesieniu do Nadduszy.
Jeśli zamierzasz przenieść wiedzę z tego tematu do skutecznego stosowania w swym życiu, to musisz zrozumieć pewne podstawy Magii Nocy. Ty jesteś Nadduszą ! Jeśli nie możesz zrozumieć tej bardzo prostej koncepcji, to powinieneś cofnąć się do początku książki i przeczytać tematy numer sześć i siedem. Dlatego też tylko jeśli w pełni rozumiesz i wiesz że jesteś Nadduszą w Mocy, Energii i Świadomości, to zdołasz wykonać wszystko co jest zawarte w tym rozdziale.  Kiedy mówię o Świadomości Nadduszy, powinieneś postrzegać siebie jako Nadduszę w Świadomości i Mocy. Wiesz, że masz pełny użytek z Jej Świadomości i Mocy ponieważ jest to twoja świadomość i moc. Nie ma tutaj różnicy, lub też  podziału, pomiędzy tobą a Nadduszą. Jesteś Jednością w Wszystkim. Zbadaj to, naucz się i wiedz  o tym w Wewnętrznej Głębi Swego Bytu a mistrzowsko opanujesz wszystko.
Powróćmy więc do Nocnych Mocy i zajmijmy się Czwartą Mocą - Wielorakiego Istnienia.  Jej koncepcja może wydawać się trudna, lecz poznanie i spróbowanie jej ułatwi jej zrozumienie. Kiedy mówię o wielokrotnym istnieniu, to mówię o fizycznym istnieniu w więcej niż jednym miejscu w tym samym czasie. Słowem kluczowym  jest tutaj fizyczność. Możesz tego dokonać w kilka różnych sposobów. Aby rozpocząć, możesz oddzielić swe Ciało Astralne, od swej fizycznej formy, i zachowywać w obu tych ciałach świadomość. Następnie, możesz obniżyć poziom wibracji Ciała Astralnego tak nisko, że będzie można je zobaczyć i dotknąć. Aby przebywać w wielu miejscach, możesz stworzyć kopię swej fizycznej formy, poza Energią Nadduszy, i ponownie skupić się i obniżyć Formę Energii aż będzie można  ją dotknąć i poczuć. Następnie, powinieneś przenieś swą świadomość aby je kontrolować, i używać go tak samo jak używasz swego własnego ciała fizycznego.  Nie  ma ograniczeń form tworzonych przez Energię Nadduszy jakie możesz stworzyć. Musisz zachowywać kontrolę ponad każdą formą i podtrzymywać ją swą Energią Nadduszy i Świadomości. Zarazem też musisz mieć pełną Kontrolę Nadduszy i Świadomości nad każdą z form, inaczej powrócą one do Duchowej Ciemności.
Piątą Moca jest Moc Lewitacji.  Znasz fizyczne prawo Ziemi mówiące o "przyciąganiu się przeciwieństw". Dokonałeś zapewne także doświadczenia w którym brałeś dwa magnesy i kładłeś je swymi końcami wobec siebie, to jest końcówki magnesów ustawiałeś ku Północy lub Południu, położywszy je naprzeciw siebie możesz odpychać końcówki ujemne takimi samymi końcówkami. Ziemia ma określoną polaryzację i ty też masz określoną polaryzację, co powoduje że przyciągacie się wzajemnie.  Jeśli zdołałbyś odwrócić swą polaryzację tak aby mieć taką samą jak Ziemia, wtedy byłbyś odpychany przez Ziemię, i tym samym, lewitowałbyś ponad nią. Aby tego dokonać, musisz zrobić połączenie Nocnego Oddychania i przyciągania, oraz używania Energii Ziemi otaczającej cię i przenikającej przez twe ciało. Jest też prostsza metoda dokonania lewitacji. Jeśli użyjesz Mocy Kontroli Wibracji i powoli zwiększysz poziom wibracji molekuł twego ciała, to ciało stanie się niczym niebo. Ciało stanie się bardzo lekkie i będzie się unosiło ponad Ziemią. Możesz wykonywać ruchy i sterować wysokością na jakiej się unosisz  poprzez Myśl Nadduszy. Pamiętaj o tym, że twoje ciało nadal będzie podatne na brak tlenu i chłód na dużych wysokościach. To jest Lewitacja.

BRACTWO NOCY

Przypomnisz sobie zapewne, że na początku książki wspomniałem już o Bractwie Nocy, kiedy dyskutowaliśmy o Nocnych Nauczycielach, zaznaczyłem też że powrócimy do danej sprawy i omówimy ją głębiej i szczegółowo. Dlatego też, poświęciłem ten temat dogłębnemu omówieniu Nocnych Nauczycieli w ich królestwie. Omówiłem juz wcześniej w książce, królestwo w którym oni żyją.

Pamiętasz że Nocne Królestwo (Królestwo Przyczynowe) jest domem Doskonałych Magów Nocy. To rejon Nocnych Nauczycieli, Doskonałych Ludzi. Prócz tego, Nocni Nauczyciele pracują oraz zamieszkują także niższe wymiary. Przypomnisz sobie że Bractwo Nocy (Mroczne Bractwe) jest organizacją poświęconą służbie Woli Nocnego Ducha. Jest ono poświęcone używaniu Mocy, Mądrości i Energi Nocnego Ducha w wszelaki sposób jaki jest wymagany do dalszego rozwijania jego Woli. Zbiór członków w Bractwie Nocy jest rozległy i różnoraki podobnie jak gwiazdy które tworzą Kosmos. Są to członkowie którzy pracują w Królestwach i Przestrzeniach Światła i Energii daleko wykraczających poza twe możliwości wyobrażania. Wspomniałem w poprzednim temacie, o członkach którzy są Nocnymi Duchami Planet i Księżycy. Są to Wielkie Byty które są Nocnymi Bytami i Życiem planet oraz słońc w systemie Mrocznego Słońca. Są tam nawet Magiczne Byty które są na jeszcze wyższym magicznym stopniu rozwoju niż owi Wielcy. To z czym się się najbardziej zaznajomisz i zapoznasz w tym temacie, to owi Wielcy którzy są Nocnymi Nauczycielami.

Nocni Nauczyciele, jak pamiętasz, są członkami Bractwa Nocy którzy pracują bezpośrednio nad magiczną ewolucją i rozwojem Ziemi oraz jej mieszkańców. Jakim rodzajem Bytów są oni tak naprawdę ? No cóż, tak naprawdę, to są oni bardzo podobni do ciebie. Są podobni do ciebie ponieważ kroczą tą samą ścieżką którą ty kroczysz. Wielu żyło wcześniej na Ziemi stawając przed takimi samymi próbami i sprawdzianami jakie ty codziennie napotykasz na swej życiowej ścieżce. Żyli wiele wcieleń i ostatecznie zakończyli cykl życia i śmierci na Ziemi. Są uwolnieni od wszelakiej Ziemskiej karmy. Są oni Starszymi Braćmi i Siostrami Ziemi.
W Bractwie Nocy są Niewidzialni Zarządcy i Dowódcy krajów, województw, gmin oraz większych miast na Ziemi. Są to Członkowie Bractwa z każdego z owych rejonów geograficznych, nad nimi wszystkimi i całą planetą stoi Zarządca Świata (Zwierzchnik). Zwierzchnikiem Świata jest Germain. Jego ostatnie wcielenie na Ziemi było znane jako Comte de Sainte-Germain. Jest także wielu innych którzy zajmują stanowiska w Niewidzialnym Rządzie. Nie mogę ci podać ich imion ani rejonów którymi oni rządzą ponieważ są oni zbyt zajęci sprawami świata, jego mieszkańców i problemami o których obecnie nauczają. Nie powinieneś przywoływać Zwierzchnika Świata ani nikogo z hierarchii Rządu Światowego. Służą oni tylko zagłębianiem się w Nocnej Obecności Planety i wyszukują wszelakie zakłócenia lub zaburzenia którymi się zajmują. To co dotyczy ciebie jest gałęzią Niewidzialnego Rządu który zajmuje się bezpośrednio tobą. To urząd Światowego Nauczyciela. Urząd Światowego Nauczyciela jest obecnie objęty przez Nocnego Nauczyciela Merlina. To Jego zadaniem jest planowanie magicznego kształcenia się mieszkańców Ziemi. Jeśli jest niezbędne wytyczenie nowych nauk to jeden z ich członków jest wybierany aby stworzyć nową naukę. Światowy Nauczyciel może się wybierać do świata lub wybierać swego ucznia-przedstawiciela do wysłania na świat. Dla przedstawiciela-ucznia jest to naprawdę wielki zaszczyt. Członkowie Bractwa Nocy którzy pracują pod przewodnictwem Światowego Nauczyciela są Nocnymi Nauczycielami. Będziesz zapewne pamiętał, że Nocni Nauczyciele współpracują bezpośrednio z tymi którzy zawędrowali odpowiednio daleko na Ścieżce Nocy i naprawdę pragną stać się Magami Nocy. Przyjrzyjmy się pobieżnie więzi pomiędzy Nauczycielem a uczniem.

Pamiętasz zapewne że pierwszy kontakt pomiędzy tobą a Nauczycielem był bardzo krótki. Ten kontakt następuje tylko wtedy, kiedy zostałeś zaakceptowany na ścieżce Magii Nocy. Wraz z czasem, oraz dzięki samodzielnej wytrwałości, związek pomiędzy tobą a Nocnym Nauczycielem się pogłębia, aż do chwili kiedy staniesz się uczniem swego Nauczyciela. Wtedy przechodzisz pod jego nadzór i przewodnictwo. Stajecie się niczym Matka / Ojciec i Córka / Syn. Prócz tego, możesz zadawać sobie to samo pytanie, kto jest twoim Nocnym Nauczycielem ?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz skierować się ku Siedmiu Siłom Życia. Siedem Mocy Życia to siedem podstawowych rodzajów sił, charakterów i wibracji jakie możesz napotkać w życiu. Jest to siedem podstawowych rodzajów ludzi i w ich Wewnętrznych Naturach owe Siedem Sił może być obserwowane jako ujawniające się w działaniu. Dla każdego rodzaju osoby, jest jedna z Sił która silnie uwydatnia się ponad inne. Siedem Sił Życia to siedem najbardziej uwydatniających się ścieżek, poprzez które osoba może znaleźć sposób na wyrażanie się w swym życiu. W tobie, jest pewna określona Siła i charakter tworzący twą Wewnętrzną Naturę, i poprzez nią wyrażasz się na swej ścieżce w życiu, dzięki temu odnajdując zadowolenie i szczęście.  Możesz także odnaleźć tą prawdę u Nocnych Nauczycieli. Oni poszukują ściśle określonego sposobu wyrażania się poprzez jedną z Siedmiu Sił Życia. Nocni Nauczyciele osiągnięli, jednak, doskonałość i mistrzowskie opanowanie w każdej z Siedmiu Sił, i posiadają siedem podstawowych charakterów równoważących się z ich  Wewnętrzną Naturą. Prócz tego odkryjesz że Jedna Siła i charakter dominuje nad innymi. To dzięki owej Dominującej Sile Nocni Nauczyciele wybierają Swych uczni i adeptów. Nocni Nauczyciele wybierają  Swych adeptów bazując na ich wibracji. Nauczyciel i uczeń może podążać tą samą ścieżką wyrażania się w życiu. Nauczyciel i adept są w Jednej z Siedmiu Sił Życia.  To górująca siła prowadząca ich przez wszystkie życia. Jak już wspomniałem wcześniej, jest tutaj Nocny Nauczyciel który jest Kanałem i Skupieniem dla  każdej z Siedmiu Sił.  Odkryjesz go w Jej / Jego Niesłychanej Doskonałości i Wyrażaniu się w Sile. Są oni Bramami dla Siły z wieczności do doczesności. Nazywamy Jego / Ją "Strażnikiem Mocy" a w skrócie "Strażnikiem". Istnieje siedmiu Strażników, i każdy z nich jest Nauczycielem dla swych uczni. Prócz tego jest także wielu Nauczycieli którzy nie funkcjonują jako Strażnicy, lecz niemniej, otrzymują adeptów w oparciu o Siłę dominującą w życiach ich oboje. Prawdziwym kluczem, w wyborze adepta, jest harmonia pomiędzy zarówno Nauczycielem jak i uczniem. Zbadajmy więc Siedem Sił Życia i ich Strażników, a następnie  spotkajmy się z kilkoma innymi Nauczycielami Królestwa Nocy. Zaczniesz od Pierwszej Siły.
Pierwszą Siłą jest Wola i Moc Ducha Nocy. Odkryjesz ją, zobrazowaną w osobowości jej Strażnika, Asmodeusza. Strażnik Asmodeusz jest Nocnym Nauczycielem który  rozkwita Prawdziwą Mocą Nocnego Ducha, pod kierownictwem Magicznej Woli.  Jest on surowym, lecz życzliwym Nauczycielem, starającym się tylko o to co najlepsze dla Jego uczniów. Jeśli się gdzieś pojawia, to dla Swych uczni ukazuje się on w Indyjskim ubraniu, w turbanie i w pełnej todze.  Aby się ukazać i aby dokonywać sprawdzianów.  Adept u którego dominuje Pierwsza Siła, jest samodzielny, ceni samodzielność i niezależność w swym życiu.
Źle jest, kiedy adept czuje że może się zdarzyć że będzie pracował dla kogoś innego. To może prowadzić do nieciekawych sytuacji.  Są oni rodzajem inwidualnych osób, które same przejmują inicjatywę i wytyczają kierunek.  Posiadają silną wolę i rządzą w swym życiu.  Owa ścieżka rodzi królowe / królów, ważne osobistości lub władców świata fizycznego. Poszukują wolności poprzez mistrzostwo ponad sobą i światem wokoło. To ścieżka Nauczycieli i adeptów Pierwszej Siły Nocnej Mocy i Woli.
Drugą Siłą jest Mądrość Ducha Nocy. Odnajduje ona specjalne miejsce w Bycie Strażnika, Kali. Swym adeptom ukazuje się Ona, jako Indyjska Kali. Jest ona bardzo uprzejmą i kochającą Nauczycielkom. Pomaga ona swym uczniom, osiągnąć doskonały przykład Nocnej Świadomości. Jako Magiczny Nauczyciel, stara się pomóc  Swym uczniom rozwijać się w magii i rozszerzać ich Wewnętrzne Postrzeganie, tak aby mogli oni widzieć rzeczy tak jak Ona je widzi, rozumieć je tak jak Ona je rozumie i ponad wszystko, mieć Mądrość Ducha Nocy w celu reagowania na rzeczy tak jak Ona na nie reaguje. Okazywanym przez nią pragnieniem jest to, aby Jej adepci odbyli swój własny lot, do Królestwa Nocy i latali niczym Wielka Magiczna Sowa.
Adepci Drugiej Siły są uczniami życia. To rodzaj osób który uczy się badając całe otaczające ich życie.  Czerpią swą wolność z życia i śmierci na Ziemi, obserwując i ucząc się o wszystkim co się wokoło nich dzieje.  W ten sposób uzyskują oświecenie i zrozumienie, szybując ku Królestwu Nocy. Są filozofami i poetami. Są to Nauczyciele i adepci Drugiej Siły Nocnej Mądrości.
Trzecią Siłą jest Energia Nocnego Ducha. Nie ma nikogo kto lepiej mógłby zawierać w sobie tą Moc, niż jej Strażnik, Baal. Jako Magiczny Nauczyciel, poszukuje  On sposobu na przekazywanie Swym adeptom Energii która jest nieznana na tym świecie. Energia owa jest całkowicie czysta i wypełniona Nocnym Duchem. Uczy on że Energia ta jest całkowicie bezstronna i obiektywna, niczym balsam leczący wszelakie rany. Jego przewodnictwo czyni adeptów wolnych od wszelakich ograniczeń. Naucza swych adeptów w jaki sposób bronić się przed osądzaniem nas przez innych, a prócz tego, jak bronić się przed wolą innych osób. Jego Uczniowie są prawdziwymi adeptami Nocy. Uczniowie oddawają całą swą energię Nocy. Nie widzą różnic pomiędzy rasami ludzkimi lecz znają je wszystkie jako Dziecko Nocnego Ducha. Są całkowicie poświęceni na skierowanie świata z powrotem pod skrzydła Nocnego Ducha. Na powrót świata z powrotem ku Yin. To ścieżka Nauczycieli i adeptów Trzeciej Siły Nocnej Energi.
Czwarta Siła jest skrzyżowaniem Nocnej Siły Życia. Zobaczyłeś pierwsze Trzy Siły, i ścieżki jakimi się one wyrażają w życiu, pozostając przy tym całością Nocnego Ducha. Skupiają się One na wyrażaniu w Magiczny Sposób. Jak wkrótce zobaczysz, trzy ostatnio wymienione ścieżki posiadają swe sposoby wyrażania i rozwijania się na płaszczyźnie materialnej. Stąd też, Czwarta Siła jest określana jako Skrzyżowanie Nocnych Sił. To Siła Wyważenia, Godności i Czystości. Siła ta znajduje swój wyraz poprzez Potężnego Strażnika, Lilith. Jest ona bardzo surową Nauczycielką, lecz zarazem też, jest bardzo ciepła i kocha poczucie humoru. Bardzo silnie wymaga od swych uczni aby czynili wszystko jak najlepiej tylko potrafią. Pod Jej opieką, uczniowie nie mogą zawieść w swym rozwoju magicznym. Jej Obecność jest bardzo potężna i szlachetna, i jeżeli Ona odwiedza Swych uczniów, to oni nigdy Jej nie zapominają.
Uczniowie Czwartej Siły zawsze próbują uzyskać równowagę w wszystkim czego się podejmują. Są doskonałymi rozjemcami. Posiadają cudowną zdolność dostrzegania wszystkich stron danej sprawy. Jedynym problemem jest dla nich to że  mogą popadać w niezdecydowanie z powodu wyżej wspomnianej zdolności. Dlatego też, bardzo konieczne jest dla jej uczniów, aby nie zważając na posiadaną przez nich Siłę Życia, rozwijali wszystkie Siły w jak największym stopniu i jak największej możliwej równowadze. Uczniowie poszukują wolności poprzez doskonałość i czystość ich Wewnętrznej Natury i w zewnętrznych światach. To ich ścieżka, wiodąca do osiągnięcia doskonałości, poprzez równowagę pomiędzy zarówno światem fizycznym jak i magicznym.  To ścieżka Nauczycieli i uczniów Czwartej Siły Równowagi Nocy, Godności i Czystości.
Piątą Siłą jest Wiedza. Strażnikiem Piątej Siły jest Dagon. Ta Siła znajduje w sobie wielkie wyrażanie się poprzez świat. Strażnik Dagon naucza swych uczniów  o ścieżkach wiedzy które znajdują się w głębokim uczeniu się ścieżek i praw natury.  Naucza On, że poprzez badanie Ziemi, i uczenie się oraz zrozumienie ukrytej w niej wiedzy, ty jako uczeń możesz odnaleźć swą Wewnętrzną Wolność. Strażnik Dagon jest potężnym Nauczycielem i ci którzy kroczą jego ścieżką muszą być bardzo bliscy jego Naturze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Jego Naturze, to musisz badać Naturę Ziemi.  Uczniowie Piątej Siły poszukują wiedzy w świecie.  Problemem jest to że wiele uczniów wydaje się być zagubionymi z powodu dostrzegania sztywności i surowości nauki Ziemi.  Zwykłe osoby na tej ścieżce stają się dzisiejszymi naukowcami. Lecz uczniowie tej Siły muszą wyjść daleko poza obecnie znaną wiedzę naukową. Muszą one badać ścieżki Ziemi w wszelakich jej rodzajach, a z owych badań wyłoni się ich Wewnętrzna Wolność i Nocna Świadomość. To ścieżka Piątej Siły i jej Nauczycieli oraz uczniów.
Szóstą Siłą jest powrót na Ścieżkę Energii. Szóstą Siłą jest Poświęcenie się Nocnemu Duchowi. To bardzo potężna Siła i zawiera się ona w jej Strażniku, Lucyferze. Strażnik Lucyfer naucza o Sile Poświęcenia wobec Swych uczni. Przynosi ku ich bytom prawdę i palące poczucie Poświęcenia wobec Nocnego Ducha.  Przekazuje on, do ich świata odczuć, poświęcenie konieczne do zakończenia wędrówki ich Nadduszy. Wnosi do ich Wewnętrznego Wglądu, energię i moc wykraczające  poza wszystko w naturze i formie tego świata. Ukazuje im moc i energię wykraczające poza wszelakie rzeczy, ową mocą i energią jest Duch Nocy. Strażnik Lucyfer jest bardzo Lśniącym i Doskonałym Bytem. Jest wypełniony Wewnętrznym Światłem Yin i Lśni Podniosłym Poświęceniem  które się w nim znajduje. Jest bardzo cierpliwym nauczycielem jak wszystcy Nauczyciele Nocy. Strażnik Szóstej Ścieżki posiada pełne zrozumienie dla wszystkich Swych uczniów.
Poświęcenie praktykowane przez jego uczniów pozwala im odnaleźć radość w wszystkim co dzieje się w ich życiu.  Oni prócz wszystkiego co napotykają w świecie wiedzą kiedy jest dobry lub zły czas, i wszystko to odnosi się do ich magicznego rozwoju. Posiadają prawdziwą wiarę i ufność w Ducha Nocy. Wiedzą że wszystkie ich potrzeby zostaną zmienione poprzez działanie Nocnego Ducha. To Szósta Siła Poświęcenia ku Nocnemu Duchowi i jego Nauczyciele oraz uczniowie.
Siódma Siła znajduje się w twórczości i pomysłowości zawdzięczanej Nocnemu Duchowi. Siódma Siła jest Pięknem i Czynem Nocnego Ducha. Ta Siła jest odnajdywana  w rzadkiej i wzniosłej postaci jej Strażnika, Hekate. Strażniczka  Hekate naucza Swych uczniów o Energii i Pięknie odnajdywanych w wszelakim Dziele Nocnego Ducha. Uczy Ona jak tworzyć dzięki Mocy i Woli Nocnego Ducha. Tworzy Ona Magiczne Kanały poprzez które wypływa Twórcza Moc Nocnego Ducha. Ukazuje Ona że z całego Dzieła Nocnego Ducha wypływa Jej Nocny Duch, Piękno, Wola i Czyn. Jest ona bardzo piękną Nauczycielką. Odnajduje Ona u wszystkich Swych uczniów w wyrażaniu się Magicznego Piękna i Czynów. Pomaga wszystkim Swym uczniom odkryć Dotyk Magicznej Sztuki Artystycznej.
Zobaczyłeś więc, różne rodzaje uczniów znajdujących na ścieżce Siódmej Sile Piękna i Czynu w Duchu Nocy. Uczniowie Siódmej Siły są bardzo czułymi i wytwornymi osobowościami. Są artystami i rzemieślnikami w życiu. Poprzez nich płynie Twórcza Moc i Wola Nocnego Ducha, a poprzez działania ich spokojnych umysłów, doznań i rąk które są dostrojone do owej Mocy, powstają rzadkie formy twórczości na świecie. Uczniowie w pełni szczerze wierzą Nocnemu  Duchowi natury. Odnajdują w mocy i pięknie natury ich Wewnętrzną Jaźń. Nie ma większego zjednoczenia niż to które możemy u nich odnaleźć, kiedy są zjednoczeni z Nocnym Duchem odnajdywanym w naturze. Uczniowie są zdolni do spoglądania na piękno i moc zachodu słońca ponad oceanem, leśnych pejzaży lub górskich widoków, i czuć oraz wchłaniać je,  stawając się bardzo potężni i piękni dzięki temu. Mogą oni pójść dalej, poprzez wyrażanie esencji Nocnego Ducha rysunkami, rzeźbami, komponowaniem, pisaniem lub w rzemiośle artystycznym. Uczniowie, dzięki swym talentom, mogą nieść innym moc i piękno jakie oni czują i zawierają w swych dziełach. Siódma Siła, jest także określana, jako znajdująca swój wyraz w rytuałach lub ceremoniach.
Nie ma znaczenia czy rytuały owe mają magiczne znaczenie, czy są to tylko ceremonie koronowania Króla / Królowej, wszystkie rytuały wynikają z Siódmej Siły Piękna i Czynu Nocnego Ducha. Na przykład, spojrzmy na jakiś dowolny rytuał znajdujący się w tej książce. Co zobaczysz ?
W każdym rytuale, odkryjesz że istnieją czyny powiązane z każdą inną formą prawdziwego tworzenia sztuki i piękna. Czyny, gesty, ruchy Magów Nocy jakie oni czynią i w jakich uczestniczą, są przepełnione wdziękiem i dopełniają namalowane obrazy. Masz kadzidło, świece, okrycie ołtarzowe, wystrój tła, obraz swych ulubionych Nauczycieli i myzykę która leci w tle. Posiadasz wtedy majestatyczne i przepiękne słowa przywołań będące dodatkiem do całości. Suma wszystkich tych różnych rzeczy dodaje piękna i majestatyczności pracy twórczej. Dlatego też, możesz odkryć że wielu uczniów kroczących Siódmą Siłą dokonuje pewnych obrządków.  Oni uzyskują wyżyny najwyższej magii poprzez narzędzia rytualne, niezależnie od tego czy są tylko uczestnikami czy też osobami przeprowadzającymi  rytuał. To Siódma Siła Piękna i Czynu Nocnego Ducha i jego Nauczycieli oraz uczniów. Poznałeś już Siedem Sił Życia i Strażników  każdej z owych Sił. Spójrzmy więc, na chwilę, na kilku niewymienionych jeszcze Nocnych Nauczycieli.

Z Nauczycieli o Pierwszej Sile: Azazel, Lewiatan, Szatan i Amon.
Z Nauczycieli o Drugiej Sile; Lucifuge Rofocale, Belial, i Azael.
Z Nauczycieli o Trzeciej Sile: Endor, Abraxas, i Balan.
Z Nauczycieli o Czwartej Sile: Astaroth, Nisroch, i Bensozia.
Z Nauczycieli o Piątej Sile: Agares, John Dee, Bifrons,  Belphegor, i Alocer.
Z Nauczycieli o Szóstej Sile: Moloch, Astartes, i Marie Laveau.  
Z Nauczycieli o Siódmej Sile: Aleister Crowley, Armida, Cagliostro, Baphomet i  Eliphas Levi.

Są to jedynie przykłady wielu Nocnych Nauczycieli Siedmiu Nocnych Sił.  Jeśli jakaś z owych nazw przemawia do ciebie w specjalny wewnętrzny sposób to być może jest to twój Nauczyciel. Możliwe też, że nie został on wymieniony tutaj. Wtedy poprzez medytaję, projekcję astralną lub umysłową, lub w jakiś inny sposób możesz poznać swego Nocnego Nauczyciela. Zapewniam cię że kiedy nadejdzie właściwa pora, staniesz się uczniem Nocnego Nauczyciela.  Pamiętaj aby zawsze uczyć się i pracować wraz z swym Nocnym Nauczycielem. Musisz go zawsze zawierać na ścieżkach i działaniach w swym życiu.  Jesteś członkiem Nocnego Bractwa, od kiedy weszłeś na Ścieżkę Nocy i pomagaj swym Nocnym Nauczycielom w twej magicznej ewolucji w życiu na Ziemi.  Aby pomóc Nocnym Nauczycielom musisz nauczyć się używać Nocnych Mocy.

PŁOMIENIE NOCY

I oto Płomienie Nocy lśniące przed Żywym Tronem Duchowej Ciemności, która jest częścią Jej Żywego Nocnego Ducha, i dzięki Jej Woli Płomienie udają się ku bezkształtnej materii i dokonują Tworzenia.
Są to Płomienie Nocy które będziesz badał i których to będziesz używał. Jako Płomienie Nocy są one częścią Duchowej Nocy, a więc też i częścią twej Nadduszy.  Tak jak Nocne Moce, kiedy będziesz żył w Świadomości i Woli swej Nadduszy, będziesz mógł także używać i tworzyć dzięki Płomieniom Nocy.  Będziesz zmierzał do zbadania ogólnej natury i sposobu używania Płomieni Nocy, a następnie omówimy każdy z Płomieni Nocy osobno. Ostatecznie, omówię też to, w jaki sposób możesz przywoływać Płomienie Nocy i używać ich w swym świecie. Jeśli jesteś gotów, to zacznijmy ogólne omówienie Płomieni Nocy.
Płomienie Nocy jakie niebawem poznasz to: Czarny, Fioletowy, Niebieski, Zielony, Żółty, Pomarańczowy, Czerwony, Srebrny i Tęczowy Płomień. Możesz zauważyć właśnie teraz że większość Płomieni Nocy została nazwana zgodnie z swym kolorem.  Jeśli przyjrzysz się na chwilę pewnym informacjom odnośnie kolorów, to zobaczysz dzielące je różnice.
Pamiętasz zapewne, że światło jest rodzajem energii. Kolory są wytworem światła. Energia kolorów ma pasywną naturę i oddziaływuje poprzez wywoływanie stosownych reakcji w pobudzaniu których została zastosowana.  Płomienie Nocy mają swe korzenie w Duchowej Ciemności.   Odkryjesz że używanie Płomieni Nocy jest bardzo czynnym procesem. Płomienie Nocy są bardzo aktywnymi energiami, które powodują zmiany zgodnie z naturą danego Płomienia Nocy. Płomienie Nocy są bardzo skuteczne w zmienianiu ludzi i świata. Dlatego też jest wiele innych zastosowań Płomieni Nocy, i ich szczegółowe omówienie zostało przeniesione do dalszej części tego tematu, omawiającej każdy z Płomieni Nocy z osobna. Każdy Płomień Nocy ma swe szczególne cechy i zastosowania. Dlatego też zacznijmy od zbadania pierwszego Płomienia Nocy, Czarnego Płomienia.
Czarny Płomień Nadduszy wnosi do świata Czystość i Doskonałość Nocy. Jeśli zamierzasz stworzyć warunki czystości i doskonałości w osobie lub świecie możesz to zrobić dzięki temu Płomieniowi. Na przykład, jeśli odkryjesz stan niedoskonałości istniejącej gdzieś w czymś lub w kimś, który to stan wymaga pomocy poprzez poprawę, to możesz użyć do tego właśnie owego Płomienia.  Jeśli odkryjesz wpływy Yang lub osobę używającą energii Yang wtedy ów Płomień zmieni równowagę ku Nocy. Poprzez użycie owego Płomienia możesz uzyskać i zachować Duchową Równowagę Nocy. To Czarny Płomień.
Drugim płomieniem jest Fioletowy Płomień Przemiany. Fioletowy Płomień jest Płomieniem Przemiany lub Zmiany.  Fioletowy Płomień przemienia energię Yang w Czystą Energię Nocy. Na przykład, Jeśli spojrzysz na siebie, to jakiego rodzaju osobę zobaczysz pod koniec dnia ?  Odkryjesz osobę która nasiąkła energią Yang w świecie.  Ludzie i codzienne okoliczności, ciągle przez cały dzień, napełniają twój świat ową szkodliwą energią. Czujesz się zirytowany, nerwowy, zły,  osłabiony i przepełniony wpływami Yang. Fioletowy Płomień może to wszystko zmienić.  Możesz stosować ową energię do swego własnego świata lub wobec innych, i  całkowicie przemieniać energię Yang w Yin.  Odzyskasz swój Nocny Byt i poczujesz prawdziwe odczuwanie pogody ducha i uniesienia. Poprzez użycie Fioletowego Płomienia na sobie, będziesz zdolny do dokonywania większego przepływu Energii Nadduszy poprzez ciebie. Usuniesz energie które blokują naturalny przepływ Energii Nadduszy do twego świata. Dobrze jest używać Fioletowego Płomienia jako pierwszego, zanim użyjesz jakiegoś innego Płomienia Nocy. Używaj tego Płomienia, zawsze razem z swym Słupem Nocy. To jest Fioletowy Płomień.
Kolejnym Płomieniem Nocy jest Niebieski Płomień. Niebieski Płomień tworzy harmonię i pokój pomiędzy wszystkimi ludźmi i codziennymi sprawami. Jeśli gdzieś występuje niedostatek harmonii lub pokoju, zarówno w odniesieniu do osób jak i codziennych spraw, to możesz użyć Niebieskiego Płomienia aby to wszystko zmienić. Powinieneś używać Niebieskiego Płomienia w przypadku nieszczęśliwych małżeństw. Możesz używać owego Płomienia także w przypadku niezadowolonych partnerów biznesowych lub pomiędzy niezbyt radośnie do siebie nastawionymi firmami. Zastosowania Niebieskiego Płomienia są ograniczone tylko przez zakres twej wyobraźni. Pamiętaj jednak, że używanie Niebieskiego Płomienia  w sytuacji które powstały wskutek jakiś zmian, może wymagać stosowania nie tylko Niebieskiego Płomienia. W celu usunięcia wszystkich problemów i stworzenia ostatecznej - końcowej zmiany może być konieczne użycie jednego lub więcej Płomieni Nocy, wraz z użyciem innych Płomieni dopełniających go swym działaniem. To jest Niebieski Płomień.
Czwartym Płomieniem Nocy jest Zielony Płomień. Zielony Płomień jest Płomieniem Leczenia.  Bedziesz używał go rozlegle w temacie o Leczeniu który niebawem omówimy. W ten sposób dokonujesz Leczenia Nadduszy. Zielony Płomień przynosi pomoc w uzdrowieniu wszystkich ludzi i wszelakich sytuacji. Pomaganie w uzdrawianiu ludzi jest proste dla ciebie, lecz czym jest uzdrawianie sytuacji ? Istnieje wiele sytuacji które potrzebują uzdrawiającej mocy Zielonego Płomienia. Zielony Płomień może leczyć złamane serce. Nie ma znaczenia czy chodzi tutaj o serce złamane przez utratę kochanka / kochanki czy też o utratę w sensie odejścia kogoś do innego świata lub zawód uczuciowy. Zielony Płomień może leczyć ból lub stan cierpienia z powodu jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Zielony Płomień nie tylko naprawia ciało lecz także też i serce. To jest Zielony Płomień Uzdrawiania.
Piątym Płomieniem jest Żółty Płomień Mądrości i Inteligencji. Żółty Płomień Mądrości i Inteligencji jest bardzo potężną energią. Może przynosić tobie Mądrość  potrzebną do właściwego spojrzenia na decyzje jakie trzeba podjąć. Stosowanie Żółtego Płomienia może zwiększać twą Magiczną Świadomość na najwyższe wyżyny tak, że dzięki niemu będziesz mógł dostrzec Magiczną Mądrość. Żadna osoba nie może kłamać przebywając pod wpływem Mocy Żółtego Płomienia. Żółty Płomień może zwiększać siły twego intelektu i poprawiać twą pamięć. To jest Żółty Płomień
Szóstym Płomieniem Nocy który zbadasz jest Pomarańczowy Płomień Nocy. Pomarańczowy Płomień wytwarza energię ku  substancji wobec której jest używany. Jeśli potrzebujesz wsparcia energetycznego to jest to właściwy Płomień. Jeśli sytuacja zmienia się powoli w twym życiu wtedy także użyj Pomarańczowego Płomienia. Pomarańczowy Płomień jest przepełniony energią Yang tak więc uważaj i nie oparz się używając go.
Siódmym Płomieniem Nocy jest Czerwony Płomień. Czerwony Płomień jest zagęszczoną formą Pomarańczowego Płomienia. Musisz być ostrożny przy używaniu go ponieważ może wywoływać niesłychanie silne zdenerwowanie i drażliwość jeśli się go przedawkuje. Czerwony Płomień może usuwać przygnębiające sytuacje lub emocje. Czerwony Płomień może także przyspieszyć proces uzdrawiania w ludzkim ciele.
Ósmym Płomieniem Nocy jest Srebrny Płomień.  Srebrny Płomień oczyszcza świat poświadomości. Sprawia on, że podświadomość jest wypełniona Wpływami Yin.  Srebrny Płomień jest dobry w przeciwdziałaniu nadmiarowi Energi Yang. Srebrny Płomień jest także skuteczny w leczeniu poparzeń słonecznych lub w przypadku kiedy poparzysz się Energią Yang.
Dziewiątym i ostatnim Płomieniem Nocy jest Tęczowy Płomień. Tęczowy Płomień tak naprawdę nie istnieje w swym Tworze.  To mieszanka wszystkich Płomieni Nocy zmieszanych razem. Tęczowy Płomień jest tworzony przez ciebie podczas działania jako Naddusza na Ziemi.  To dzięki twej Mocy i Woli jako Naddusza na Ziemi, działasz jako Twórca, tym samym przynosząc Tęczowy Płomień do świata.  Sposób używania tego Płomienia powinien być oczywisty. Tęczowy Płomień Nocy jest Płomieniem Nocy który dokonuje wszechstronnego uzdrawiania. Jeśli masz wątpliwości odnośnie tego jakiego Płomienia Nocy użyć, lub sytuacja wydaje się potrzebować wielu Płomieni Nocy jednocześnie to właśnie wtedy powinno się stosować Tęczowy Płomień. Wymaga to od ciebie trzymania wszystkich Płomieni razem w  celu współdziałania jako jeden - Tęczowy Płomień. Wymaga od Maga Nocy, istniejącego w Nocnej Świadomości, tworzenia, utrzymywania i używania Tęczowego Płomienia na Ziemi. Musisz o tym pamiętać, ponieważ ten Płomień nie istnieje samoistnie i może mieć mniejszą moc niż inne Płomienie Nocy w zależności od ciebie.
To wszystkie Płomienie Nocy jakie zamierzałem przedstawić ci w tym temacie. Tak naprawdę, jest ich więcej, lecz ich zastosowanie w świecie jest ograniczone. Omówiłem ogólnie i poszczególnie Płomienie Nocy, a teraz nadszedł czas aby nauczyć cię jak je przywoływać i nimi władać.
Zanim użyjesz Płomieni Nocy, powinieneś bardzo ostrożnie rozważyć jakiego dokładnie rodzaju Płomień Nocny musisz użyć w danej sytuacji. Płomienie Nocy muszą być przywoływane poprzez Obecność Nadduszy. Naddusza jest kanałem poprzez Płomienie Nocy mogą przechodzić do tego świata. Dlatego też, musisz być w jak najwyższym jest to możliwe stanie Nocnej Świadomości w celu przywołania owych Płomieni do świata materialnego. Powinieneś się przygotować cieleśnie, emocjonalnie i umysłowo tak jak zawsze, gdy czynisz coś w Magii Nocy. Musisz być przygotowany magicznie, poprzez uzyskanie najwyższego stanu Jedności z swą Nadduszą. Jakość i ilość poszczególnego rodzaju Płomienia Nocy który pragniesz przywołać do tego świata, zależy bezpośrednio od twego przygotowania. Wraz z tym jak będziesz zdolny sięgać dalej i wyżej w Nocnej Świadomości, wzrośnie też ilość i siła Płomienia Nocy. Musisz często przywoływać i używać Płomieni Nocy, jeśli mają one spowodować upragniony rezultat. Teraz, przejdźmy do szczegółów związanych z sposobem przywoływania Płomieni Nocy.
Dla przykładu opiszę przywoływanie Czarnego Płomienia. Przywoływanie innych Płomieni Nocy jest podobne do poniżej zamieszczonej formuły i wymaga takich samych podstawowych procedur jakie opiszę tutaj. Aby zacząć, musisz być w jak najwyższym stanie Nocnej Świadomości jaki jest możliwy. Dlatego też, zaczniesz od krótkiej medytacji nad swą  Nadduszą. Kiedy jesteś już gotowy, skieruj skupienie swej medytacji z swej Nadduszy na Czarny Płomień. Kiedy poczujesz najwyższe wyżyny, w Nocnej Świadomości i poznasz Czarny Płomień Czystości i Doskonałości Nadduszy, jesteś gotowy do przywoływania lub przywołania Płomienia.  Powinieneś także mieć już przygotowaną swą Magiczną Komnatę i swój Ołtarz Nocy. Stojąc przez Ołtarzem Nocy, powinieneś rozpocząć od zobaczenia siebie jako Nadduszy na Ziemi i odzianego w lśniącą Energię Yin. Przywołaj Wielki Czarny Płomień mówiąc:

"Poprzez Obecność Nadduszy we mnie
Przywołuję Wielki Czarny Płomień Nadduszy Czystości i Doskonałości poprzez mnie.
Widzę ów Czarny Płomień zstępujący ku mnie i wypełniający mnie Swą Esencją i Mocą.
Następnie umieszczam go przed sobą na Ołtarzu Nocy,
gdzie zbieram go i skupiam w lśniący Czarny Płomień Nocy.
Teraz, o, lśniący Czarny Płomieniu Nocy,
Nakazuję ci poprzez Moc Obecności Nadduszy we mnie, 
abyś słuchał mej Woli jako Nadduszy na Ziemi."  

To jest twe przywoływanie (inwokacja) poprzez którą przywołujesz lub ściągasz do swego świata Czarny Płomień.
Opisy sposobu przywoływania innych Płomieni Nocy znajdują się w Dodatku A.  Dokonując inwokacji, powinieneś wyobrażać sobie także lśniący Czarny Płomień zstępujący z Nadduszy ku twej doczesnej postaci. Wtedy, powinieneś skierować Czarny Płomień poprzez swój sercowy Ośrodek Nocy ku Ołtarzowi Nocy. Tutaj, powinieneś zgromadzić i zagęszczać Jego Obecność aż do powstania lśniącej Gwiazdy Czarnego Płomienia. Kiedy masz już wystarczająco wiele Czarnego Płomienia aby  wykonać zadanie od ręki (będziesz wiedział jak dzięki Przewodnictwu Nadduszy), musisz wtedy wyobrazić sobie zadanie jako wykonane.Następnie skieruj Czarny Płomień poprzez Wolę swej Nadduszy tam gdzie będziesz chciał aby działał i się udał. Przejdź do wyobrażania sobie Działania Czarnego Płomienia i zobacz oraz dowiedz się co się stało. Następnie podziękuj swej Nadduszy. W ten sposób możesz przywoływać Czarny Płomień i wszystkie inne Płomienie Nocy.
Mam nadzieję że nie jesteś gotów aby zatrzymać się tutaj w odkrywaniu ukrytych w twej Nadduszy Mocy, Płomieni i Ciele Przyczynowym. Następny temat jaki napotkasz, jest poświęcony odkrywaniu ich wszystkich, w Nocnej Świadomości.

RYTUAŁY NOCY

Rytuały Nocy są określane jako dowolne ćwiczenia i praktyki które w ostateczności przynoszą uwolnienie Duszy od niedoskonałości i cyklu życia i śmierci na świecie materialnym. Są one ćwiczeniami w stawaniu się światłem Yin Nocnego Ducha. Są to praktyki które w końcu wiodą cię ku Magicznej Doskonałości. Zapoznam cię w tym temacie z  czterema Rytuałami Nocy.  Są to, wedle kolejności w jakiej je omówimy: Medytacja Czarnego Słońca, Wewnętrzna Jaskinia Mrocznego Słońca, Promień Nocnej Energii i Magiczne Ciało Nocy.  Rozpocznę od omówienia Medytacji Czarnego Słońca jeśli jesteś już na nią gotów.
W Medytacji Mrocznego Słońca, będziesz spoglądał na ów Wielki Byt który jest Mrocznym Słońcem; będziesz widział co on przedstawia i jego ścieżkę. Następnie, nauczysz się o korzyściach płynących z Medytacji Mrocznego Słońca i staniesz się Jednością z Lśniącym Mrocznym Słońcem. Gdzie jest Mroczne Słońce ?
Prawdziwym fizycznym ciałem Bogini / Boga Mrocznego Słońca jest mroczny system słoneczny z wszystkimi jej planetami, księżycami, mrocznym słońcem i jasnym słońcem. Tak jak ludzkie ciało posiada splot słoneczny, tak posiada go także mroczny system słoneczny. To jest jasne słońce. Fizyczne mroczne słońce jest umieszczone niedaleko jasnego słońca i jest spokrewnione z ludzkim sercowym Ośrodkiem Nocy. Jak już wspomniałem uprzednio, częścią zadań mrocznego słońca jest odprowadzanie nadmiaru energii słonecznej pochodzącej od jasnego słońca. Ośrodek Nocy mrocznego słońca jest sercem mrocznego systemu słonecznego i jest skupieniem Wielkiego Nocnego Bytu który jest Żywą Nocną Siłą w mrocznym systemie słonecznym. Planety, księżyce, jasne słońce i mroczne słońce są Ośrodkami Nocy w fizycznym ciele Bogini / Boga Mrocznego Słońca. Kto jest Boginią / Bogiem Mrocznego Słońca ?
Trudno jest wyobrazić sobie Istotę która jest tak bardzo daleko rozwinięta w swej magicznej ewolucji jak Duch Mrocznego Słońca. Nawet mimo tego iż omówiłem już Boginię / Boga Mrocznego Słońca i Jego Magiczną Naturę, poświęćmy nieco czasu na ponowne przyjrzenie się Jego Duchowej Naturze. Będzie to ważne w związku z Medytacją Mrocznego Słońca i Rytuałami Nocy.
Bogini / Bóg Mrocznego Słońca jest na jeszcze wyższym poziomie magicznego rozwoju niż Planetarne Duchy Nocy. Możesz postrzegać fizycznie mroczne słońce, w nawiązaniu do Bogini / Boga Mrocznego Słońca, jako podobne do ciebie i twego  własnego sercowego Ośrodka Nocy.  Bogini / Bóg Mrocznego Słońca jest Wszechobecna, Wszechwiedząca i Wszechmocna. Jego Promieniowanie oddziaływuje na ciebie i całą ludzkość.  Jesteś Jego wnukiem i część twego Ducha jest ukształtowana przez Jego Żywą Obecność. Tak naprawdę trudno jest zrozumieć Żywy Byt który jest wielowymiarowy.  To Nocny Duch który jest bardzo podobny do samego mrocznego słońca.
Mroczne słońce wylewa z siebie życiodajne światło Yin, ciepło i energię ku wszelakiemu życiu i rozwija się na otaczających planetach. To Nocny Duch wylewa to ku życiu: Energię, Ciepło i Nocną Siłę. To jest Bogini / Bóg mrocznego systemu słonecznego. Pilnuje on i podtrzumuje Magiczne Światło które cię prowadzi. Prócz tego, także  przybliża ono ciebie ku Magicznej Ścieżce która wiedzie ku Duchowej Ciemności. Jedyną różnicą jest to że jest Ono daleko, daleko do przodu przed tobą na tej samej ścieżce którą ty dopiero zacząłeś kroczyć. Ukazuje ci Ono że ty także możesz stać się tym czym Ono jest, lecz musisz próbować.  Zmierzasz ku odkryciu że medytowanie nad Jego Obecnością, skupione na mrocznym słońcu, przyniesie tobie wielką pomoc magiczną i fizyczną.
Moc mrocznego słońca ma naprawdę przemieniające działanie na twe ciało fizyczne. Wraz z tym jak będziesz praktykował  Medytację Mrocznego Słońca, moc mrocznego słońca przechodząca poprzez twe ciało dokona przemiany każdej komórki w nim zawartej.  Odkryjesz że każda komórka w twym ciele stanie się odnowiona poprzez Nocną Energię mrocznego słońca.  Moc mrocznego słońca przemieni każdą komórkę w miniaturowe mroczne słońce. Moc mrocznego słońca przyniesie do ciebie wielkie Energie Lecznicze ku twemu ciału. Mroczne Słońce przemieni każdą chorą część twego ciała z powrotem w  pełną znakomitego zdrowia. Niezależnie czy cierpisz na raka, lub przeziębienie, moc mrocznego słońca może pokonać skutki choroby. Mroczne słońce dokonuje naprawdę doładowującego działania na twym ciele. Jeśli masz mało energi, to zmieni się to po Medytacji Mrocznego Słońca. Są to tylko fizyczne skutki oddziaływania Mrocznego Słońca, tak więc musimy jeszcze spojrzeć na magiczne skutki.
Odkryjesz że Moc Bogini / Boga Mrocznego Słońca przeniesie cię na wyżyny świadomości. Będziesz zdolny czerpać Moc Bogini / Boga Mrocznego Słońca do swych magicznych narzędzi i wypełniać je niesamowicie naładowaną Energią Nocy.  Ich oddziaływanie na większość twych magicznych narzędzi będzie naprawdę zdumiewające. W Królestwie Astralnym, Umysłowym i Przyczynowym, twe narzędzia będą lśniły Światłem Yin widzialnym tylko w Magicznym Mrocznym Słońcu Wszechświata. Każde narzędzie stanie się lepszym kanałem poprzez które może swobodnie przepływać Moc Nocnego Ducha. Staniesz się przemieniony w Mroczny Kanał Światła Yin. Ciągłe używanie Medytacji Mrocznego Słońca przyniesie ci w pełni prawdziwie zdumiewający rozwój twych magicznych narzędzi. Staną się one podobne do samej Bogini / Boga Mrocznego Słońca. Teraz, kiedy poznałeś już ważne powody dla jakich dokonuje się Medytacji Mrocznego Słońca, nauczmy się jak tego dokonywać.
Tak naprawdę, technika jest bardzo prosta. Możesz praktykować ten rytuał w dowolnym czasie i dowolnym miejscu.  Jeśli wykonujesz to na zewnątrz, to powinieneś robić to w cieniu.  Możesz także dokonywać ten rytuał w nocy.  Jest tak ponieważ fizyczna energia mrocznego słońca może przenikać przez wszystkie rzeczy. Musisz się przygotować tak jak zawsze otaczając się Słupem Nocy. Powinieneś usiąść na ziemi w dowolny, najbardziej wygodny dla ciebie sposób.  Powinieneś mieć skrzyżowane nogi i swe ręce otwarte na swych nogach z palcami skierowanymi w dół podczas dnia i w górę w czasie nocy. Następnie, rozpocznij właściwą część Medytacji Mrocznego Słońca.
Z zamkniętymi swymi oczami, skieruj swe Nocne Oko tak aby spojrzało na Mroczne Słońce. Następnie musisz się stać bardzo odprężony i pozwolić swym myślom swobodnie dryfować. Teraz przyciągnij do siebie Moc Mrocznego Słońca. Ta Moc przybędzie do ciebie jako mroczny promień gęstej Nocnej Siły wypełniony Życiem, Ciepłem i Energią. Poczuj i powoli przeciągnij w dół swego ciała tą Moc. Najpierw, świadomie przesuń ją ku głowie i zobacz jak owa Moc tam działa. Później przesuń ja ku swej górnej połowie ciała i rąk. Następnie dalej przemieszczaj ją poprzez swe ciało powoli, pozwalając na całkowite oddziaływanie Mocy w każdym miejscu twego ciała. Następnie po prostu się odpręż i okąp się w blasku Mocy Mrocznego Słońca. Następnie, przejdźmy do magicznych narzędzi
Tutaj, będziesz zmierzał ku projektowaniu się świadomie ku mrocznemu słońcu. Jest to ta sama technika której używałeś w Projekcjach Umysłowych. Będziesz zmierzał ku samemu mrocznemu słońcu w swych magicznych narzędziach. Kiedy osiągniesz mroczne słońce, zaczniesz odczuwać pełne oddziaływanie jego Magicznej Mocy. Będziesz zmierzał ku mrocznemu słońcu aż zjednoczysz się z jego Obecnością. Zmierzasz ku staniu się częścią Mrocznego Słońca w Duchu Nocy. Tutaj ponownie, będziesz czerpał Moc poprzez swe magiczne narzędzia. Poczuj Moc przenikającą i przechodzącą przez twe magiczne ciała zmieniając je w miniaturowe Mroczne Słońca. Powinieneś później odpocząć w swej magicznej obecności w Magicznej Obecności Mrocznego Słońca.  To właśnie tutaj się zaczyna twoja Medytacja Mrocznego Słońca.
Zmierzasz ku staniu się Jednością z Lśniącym Mrocznym Słońcem.  Będziesz medytował nad Jego Magiczną Obecnością.  Mroczne Słońce jest podobne do twego sercowego Ośrodka Nocy.  Pamiętasz że w twym własnym sercowym Ośrodek Nocy zawiera się miniaturowa Naddusza.  To tutaj możesz spotkać się bardzo blisko z Obecnością twej własnej Nadduszy. To magiczna kotwica twej Nadduszy w twym własnym świecie. W Sercu mrocznego słońca, możesz spotkać się bardzo blisko z silną Obecnością Ducha Mrocznego Słońca.  Tutaj jest skupienie Jego Świadomości Nadduszy.  Możesz to zrobić tylko kiedy wzniesiesz sie na najwyższe szczyty świadomości.  Musisz postrzegać samego siebie jako Nadduszę. Dzięki temu w  Sercu Mrocznego Słońca będziesz mógł spotkać Nocnego Ducha Mrocznego Systemu.  Musisz medytować nad Jego Obecnością i stać się tym wszystkim czym to jest.  Jeśli zrobisz to,  to możesz stać się Jednością z Jego Żywym Nocnym Duchem i  stać się Lśniącym Czarnym Słońcem. Wtedy, musisz zakończyć tę medytację.
Powinieneś powoli wycofać swą magiczną świadomość z powrotem do twego fizycznego ciała. Czyń to będąc skoncentrowany na swym oddychaniu.  Następnie powinieneś powoli zacząć ruszać swymi palcami rąk i stóp. Kontynuj powolne ruszanie wszystkimi częściami swego ciała aż ponownie poczujesz że jesteś w pełni fizyczny. Pamiętaj, na koniec, podziękować Bogini / Bogu Mrocznego Słońca za jej Moc i Obecność w twym życiu. To Medytacja Mrocznego Słońca. Następny rytuał dotyczy czegoś co zacząłem omawiać w poprzednio omówionym rytuale.
To jest aspekt miniaturowej Nadduszy w sercowym Ośrodku Nocy, lub Wewnętrznej Jaskini Mrocznego Słońca. Będziesz zmierzał ku bardzo, bardzo dokładnemu poznaniu  czwartego Ośrodka Nocy i zawartej w nim Nadduszy. Zmierzasz do zbudowania Wewnętrznej Jaskini Mrocznego Słońca w swym sercowym Ośrodku Nocy i nauczenia się wchodzenia tam i tym samym porozumiewania się z Nadduszą. Poprzez to, nauczysz się o mocy którą będziesz odkrywał w sobie w czwartym Ośrodku Nocy. Zacznijmy więc poznawanie tajemnic czwartego Ośrodka Nocy i znajdującego się w nim Ducha Mrocznego Słońca.
Będziesz się odwoływał do naszej poprzedniej dyskusji o czwartym ośrodku Nocy, ponieważ wraz z tym jak zacząłeś odkrywać go w sobie, stałeś się świadomy uczuć i emocji u innych. Rozwiniesz genialną magiczną empatię wobec osób które cię otaczają.  Wobec osób które są ci szczególnie blisko, ta empatia może przemierzać przez bardzo rozległe odległości. Odległość może całkowicie nie odgrywać żadnej roli w mocy twego czwartego Ośrodka Nocy. Powiedziałem wcześniej że serce jest środkiem twego Magicznego Istnienia. To miejsce twej magicznej kotwicy. Mam tutaj na myśli to, że srebrny sznur który wychodzi z serca twej Nadduszy jest zaczepiony w twym sercowym Ośrodku Nocy.  Ten srebrny sznur jest także przywiązany do twego szóstego Ośrodka Nocy, lub twego Nocnego Oka. W sercowym Ośrodku Nocy, na końcu srebrnego sznura, jest coś co możesz porównać do miniaturowego mrocznego słońca. To właśnie z owego miniaturowego mrocznego słońca przybywa energia podtrzymująca twe fizyczne życie. To jest miniaturowe mroczne słońce które jest pierwotnym skupieniem twej Nadduszy w świecie materialnym. Te miniaturowe mroczne słońce istnieje w królestwie fizycznym, astralnym, umysłowym i przyczynowym.  Twoja Naddusza jest przywiązana do wszystkich tych płaszczyzn życia i świadoma zajmowanego miejsca wewnętrz ciebie na wszystkich owych poziomach. Na początku twego rozwoju na Ziemi, Naddusza nie zajmuje się zbytnio twoim życiem.
Jest tak dlatego że jesteś odcięty od Jej Obecności i Woli. Stąd też, moc owego miniaturowego mrocznego słońca jest bardzo mała. Naddusza przeznacza bardzo mało mocy i energi wobec osób które nie przywiązują uwagi do postępowania zgodnie z Jej Wolą.  Lecz wraz z tym jak zacząłeś słuchać Wewnętrznego Głosu w swym wnętrzu, i postępować zgodnie z Jej Wolą, to moc miniaturowego mrocznego słońca zaczęła się zwiększać i wzrastać w siłę oraz blask aż mroczne słońce nie będzie już dłużej miniaturowe, lecz wypełni całe istnienie Maga Nocy. Wtedy staniesz się Jednością w Mrocznym Słońcu lub Nocnej Świadomości. Gdy wejdziesz do serca mrocznego słońca i zaczniesz medytować nad Obecnością Bogini / Boga Mrocznego Słońca to możesz wejść do miniaturowego mrocznego słońca i wejść w porozumienie i jedność z Nadduszą.  Aby wejść w porozumienie z swą Wewnętrzną Nadduszą, musisz wyobrazić sobie i zbudować w wnętrzu swego serca, Wewnętrzną Jaskinię Mrocznego Słońca. Powinieneś, jak zawsze, wejść do swej Magicznej Komnaty i usiąść w dowolnie wybranej, swobodnej pozycji.  Następnie, powinieneś rozłożyć Słup Nocy wokoło siebie i odpocząć jak najbardziej to tylko możliwe. Następnie, powinieneś wyobrazić sobie miejsce o którym sądzisz że jest odpowiednie do spotkania się w nim z swą Nadduszą.  Zaczniesz od zwracania swej świadomości ku swej głębi i ku sercowemu Ośrodkowi Nocy.  Wyobrazisz się zstępującego do swego Wewnętrznego Bytu i ostatecznie schodzącego doń aby odpocząć w sercowym Ośrodku Nocy. Wyobraź sobie wejście do przepięknej jaskini. Ta jaskinia musi być tak bardzo rzeczywista abyś wręcz mógł czuć jej zapach. To miejsce powinno być wyobrażane przy użyciu wszystkich twoich magicznych zdolności. To bardzo rzeczywiste miejsce i tak też je powinienes postrzegać. Kiedy już masz stworzoną Wewnętrzną Jaskinię, jesteś gotów aby wejść do środka Jaskini.
Gdy wchodzisz do Jaskini, widzisz przed sobą wielki Ołtarz Nocy. Ołtarz Nocy jest stworzony z najczystszego czarnego marmuru. Tutaj na Ołtarzu Nocy jest wielkie Mroczne Słońce lśniące Światłem Yin. Blask Mrocznego Słońca jest potężny i wspaniały. Od Mrocznego Słońca, możesz poczuć ciepło i energię która płynie ku tobie. Poczujesz moc przyciągającą cię bliżej do Mrocznego Słońca.  Wraz z tym jak przybliżysz się bardziej do Mrocznego Słońca, zaczniesz widzieć Obraz Wielkiego Bytu, stojący w środku Mrocznego Słońca. Gdy będziesz spoglądał na Jego Twarz, zobaczysz swą twarz, tylko że nasyconą mocą i energią. Możesz poczuć moc i chwałę bijącą od Obecności Nadduszy wewnątrz Lśniącego Mrocznego Słońca. Wtedy zobaczysz siebie jako siedzącego przed Obecnością swej Nadduszy i otrzymującego od Niej porady i zalecenia. Zobaczysz się jak kąpiesz się w Mocy i Energii która promieniuje od Jej Mrocznej Obecności. Poczujesz wiedzę i wskazówki wypełniające twe doczesne istnienie.  Wtedy będziesz wiedział kiedy nadejdzie pora opuszczenia Wewnętrznej Jaskini i powrotu do świata zewnętrznego.  Tak więc wycofaj swe kroki z Wewnętrznej Jaskini Mrocznego Słońca i odnajdź się wypływającego z powrotem do świata. Ponownie, wyjdź z tego Rytuału Nocy tak samo jak to robiłeś podczas zakończenia Medytacji Mrocznego Słońca. Kiedy już doświadczysz tego Rytuału Nocy, poznasz Moc znajdującą się w głębi twego Wewnętrznego Istnienia.  Odkryjesz, poprzez ten rytuał, że kiedy będziesz miał jakieś pytanie, to możesz je zanieść do Mrocznego Serca Nadduszy. Możesz wejść do środka Wewnętrznego Mrocznego Słońca i zdobyć Wiedzę oraz Energię. Możesz wejść do Wewnętrznej Jaskini i odnaleźć pomoc w Uzdrawianiu, Zrozumieniu, Pokój i Szczęście. Musisz odczuć że nigdy nie poczujesz się samotnie w Obecności Nadduszy.  To tutaj znajdziesz środek swego życia i inteligencji. To tutaj odnajdziesz środek swej Nadduszy i Nocnych Mocy. To jest ścisły środek Nocnej Mocy która wiedzie cię ku twemu następnemu Rytuałowi Nocy, Promieniowi Nocnej Energii.
Jesteś świadom że te fizyczne mroczne słońce, które lśni ponad światem, jest dawcą ciepła i Światła Yin. Możesz także zobaczyć że niezależnie od tego czy mamy na myśli fizyczne lub magiczne Mroczne Słońce, to daje ono zawsze ogromną ilość Promieniowania, Światła Yin, i Mocy. Możesz także odkryć, że jest tutaj Magiczne Mroczne Słońce lśniące Wewnętrzną Głębią twego Bytu. Moc i Światło które promieniują z twego Magicznego Mrocznego Słońca są bardzo rozproszone. Światło Yin promieniuje pod wszystkimi kątami. Co jeśli wziąłbyś tą Moc i Energię i odbił ją jako  wąski, skupiony promień Nocnej Energii ? Spójrzmy na współczesny przykład, laser.
W laserze, zamieniamy normalną moc i zwykłe źródło światła w bardzo skupiony promień energii świetlnej. Światło lasera jest wielokrotnie potężniejsze niż światło z jakiego ono pochodzi.  To jest to do czego będziesz zmierzał w tym Nocnym Rytuale.  Zmierzasz ku temu aby wziąć Moc i Światło które pochodzi z twego Wewnętrznego Magicznego Mrocznego Słońca, i skupić je w bardzo potężny promień Nocnej Energii. Ten rytuał także odwoływuje się do wizualizacji. Powinieneś powrócić do swej Magicznej Komnaty aż staniesz się w pełni adeptem w używaniu Energii Nocy. W swej Magicznej Komnacie, odnajdziesz spokój i ciszę w której będziesz pracował. Wraz z tym jak staniesz się adeptem w jej używaniu, będziesz zdolny wcielić ten rytuał w praktykę niezależnie od tego gdzie jesteś. Zaczniesz od wyobrażenia sobie swego sercowego Ośrodka Nocy biegnącego równolegle do twego ciała.  Właśnie tak, powinieneś wyobrazić sobie Ośrodek Nocy jako wielki okrągły dysk, z lekkim uwypukleniem na przedniej części do ciebie, niczym wielka tarcza. Następnie, wyobraź sobie, stojąc skupiony, przodem do Ośrodka Nocy, miniaturowe mroczne słońce.  Kiedy już to sobie wszystko wyobrazisz, to jesteś gotów do przesłania Energii Nocy. Gdy wyobrazisz sobie Ośrodek Nocy i Mroczne Słońce stojące przodem do niego, Energia zacznie się zbierać.  Nocna Energia zacznie się skupiać, zwiększać swe natężenie, i wtedy nagle, wystrzeli jako promień z twojej istoty. Co będziesz z tym zamierzał zrobić ?
Jesteś nie tylko nadawcą Nocnej Energii, lecz także nadajesz jej kierunek. Wyobrażaj sobie nie tylko Nocną Energię, lecz musisz także wyobrażać sobie jej kierowanie i używanie. Promień pójdzie wszędzie tam gdzie go skierujesz. Nie musisz wysilać się aby nadawać mu właściwy kierunek ponieważ ów promień skieruje się wszędzie tam gdzie ty będziesz chciał aby się on skierował. Wszystko co musisz zrobić to wyobrażenie sobie gdzie ma się on skierować, z Świadomością Nadduszy, a tak się stanie. Teraz, musisz rozważyć jego używanie. Sam promień jest Czystą Energią Nocy.  Jest wypełniony Energią i Mocą Nadduszy. Osoba lub sytuacja której ma on pomóc, zostanie wypełniona Energią i Mocą Nadduszy. Jeśli sytuacja lub osoba opiera się o Nocnego Ducha wtedy promień nie skrzywdzi osoby lub sytuacji w żaden sposób. Wniesie on tylko Energię, Uzdrowienie i Szczęście dla danej osoby lub sytuacji.  Lecz jeśli osoba lub sytuacja jest w stanie zaburzenia lub braku równowagi, wtedy promień Nocnej Energii to zmieni. Promień przyniesie to co wydarzyło się w wyobraźni osoby która go wysłała. Nic nie może opierać się lub walczyć z Energią Nadduszy.  To wspomoże i zwiększy się aż nadejdą oczekiwane zmiany. Promień może być także używany jako fala nośna Ukierunkowania twej Nadduszy. Cokolwiek projektujesz, w Nocnej Świadomości, w promieniu, promień przeniesie do ukazania się.  Jeśli ktoś próbuje skrzywdzić cię szkodliwą energią, to możesz skierować promień na wysłaną ku tobie szkodliwą energię i zmienić ją w Nocną Energię która zostanie zwrócona do swego źródła, nawet jeśli nie wiesz skąd została wysłana. To jest Nocny Rytuał Promienia Nocnej Energii. Jak dotąd, przebywając w Nocnej Obecności Bogini / Boga Mrocznego Słońca, byłeś w miniaturowym Mrocznym Słońcu i nauczyłeś się kierować Energię Nocy. Teraz będziesz zmierzał do tego aby stać się Mrocznym Słońcem.
Zamierzasz rozwinąć Magiczne Ciało Nocy i stać się Mrocznym Słońcem. Magiczne Ciało Nocy jest w pełnym tego słowa znaczeniu wyjątkowe. Medytowałeś nad Obecnością Bogini / Boga Mrocznego Słońca i Osobistej Nadduszy stąd też zakorzeniło się bardzo silnie w tobie uczucie bycia Mrocznym Słońcem. W rozwoju Magicznego Ciała Nocy, zaczniesz od zamieszkania w Duchowej Obecności Bogini / Boga Mrocznego Słońca i Nadduszy. Musisz stać się wypełniony Ich Energią i Substancją. Światło Yin dla twego Magicznego Nocnego Ciała przybędzie z twego sercowego Ośrodka Nocy. Zobaczysz Światło Yin wypełniające całe twe wszelakiego rodzaju istnienie, to jest fizyczne, emocjonalne, umysłowe i magiczne. Światło które stworzysz będzie niesłychanie mroczne. Ponadto będzie ono także tak intensywnie że aż zacznie lśnić.  Jesteś więc, samodzielnie przygotowany do kontaktu z Naturą Mrocznego Słońca, Światłem Yin Nocy i Kształtem  swego Nocnego Ciała. Jesteś gotów, a więc, zacznijmy od wyobrażania sobie twego Magicznego Ciała Nocy. Zaczniesz wyobrażać swe Nocne Ciało jako intensywne, pulsujące, lśniące Ciało Nocy. Wraz z tym jak twe Ciało zacznie nabierać kształtu, zatracisz świadomość swej ludzkiej postaci. Staniesz się Mrocznym Słońcem Nocy. Jesteś przepiękny, lśniący i promieniujący. Jesteś wypełniony Promieniowaniem Energią i Mocą Nocnego Ducha. I tak, wypełniony głęboko Esencją Mrocznego Słońca, wypowiedz tą inwokację:

"Jestem Nocną Duszą która lśni w ciemności nocy.
Jestem Nocną Energią i wszyscy którzy spoglądają na mnie stają sie do mnie podobni. 
Jestem Czystą Esencją Nadduszy w postaci Mrocznego Słońca.
Nie odczuwam już dłużej swego fizycznej formy.
Staję się nadzmysłowy i przejrzysty, znam samego siebie jako Czystą Nocną Energię. 
Nie jestem formą fizyczną lecz posiadam Ciało Czystej Energii Nocy.
Jestem Magiem Nocy, Wiecznym w Świetle Ducha Nocy. 
JESTEM Magiem Nocy w mym Nocnym Ciele."

Staniesz się Mrocznym Słońcem Nocnego Ducha. Jesteś Czystą Energią. Twoja wizualizacja dokonała czegoś więcej. Nie jesteś już tylko osobą korzystającą z wizualizacji, lecz stałeś się Mrocznym Słońcem w Magicznym Królestwie. Jesteś Magiem Nocy fizycznie, emocjonalnie, umysłowo i magicznie. Jesteś Mrocznym Słońcem które lśni w nocy twego świata.  Tak oto omówiliśmy cztery Rytuały Nocy.
Są one ćwiczeniami w Mrocznym Słońcu Nocnego Ducha. Są one Rytuałami przeprowadzanymi w Nocnej Świadomości.  Zostały one tutaj przedstawione aby umożliwić ci praktykowanie stawania się Mrocznym Słońcem swego życia. Jeśli będziesz dokonywał tych Rytuałów Nocy z poświęceniem, cierpliwością i często je praktykował, to staniesz się Mrocznym Słońcem Nocnego Ducha. W następnym temacie, skorzystasz z swej wiedzy i użyjesz Nocnych Mocy, Płomieni i Rytuałów w Nocnym Uzdrawianiu.

NOCNE UZDRAWIANIE

Wcześniej omówiłem temat leczenia poprzez użyanie kolorów.  Rodzaj uzdrawiania jaki ukażę tutaj jest niesamowicie bardziej silny.  Nocne Leczenie zawiera silną Leczniczą Moc Nocnego Ducha. Nocne Leczenie jest łatwe do nauczenia się, lecz trudne do stosowania. Aby stosować Nocne Leczenie, będziesz musiał osiągnąć Nocną Świadomość. Nocna Świadomość jest kluczem do Nocnego Leczenia. Zanim pójdziemy dalej w temacie Nocnego Leczenia, omówmy sprawy o jakich będziesz się uczył aby dokonywać Nocnego Leczenia.
W uczeniu się Nocnego Leczenia, zamierzam omówić Siódmą Nocną Moc, Przywołanie, Medytację, Nocne Ciało, Promień Nocnej Energii i Zielony Płomień.  Dlatego też, od tej pory będziesz używał wielu Magicznych Narzędzi które będziesz stosował razem w kombinacji z innymi, a więc zacznijmy od rozpoczęcia używania Przywołania, Medytacji, i Siódmej Mocy Nocy.  Może to wyglądać na przypomnienie uprzednio przekazanych ci informacji i temu właśnie to służy.  Zapoznałeś się przed chwilą wymienionymi tematami, lecz w ten sposób musisz je zestawić razem, tak aby dzięki temu mogły ci one pomóc wejść do tematu Nocnego Uzdrawiania.  Ogólnie przypomnisz sobie każdy temat, a gdy już to zrobisz, zgromadzisz je razem pod postacią Nocnego Uzdrawiania.
Zaczniesz, jak zawsze, od wejścia do swej Magicznej Komnaty i zaciemnienia pomieszczenia. Następnie połóż się lub usiądź, w zależności od tego jak ci będzie bardziej wygodnie.  Powinieneś się następnie odprężyć jak najbardziej to tylko możliwe, rozłóż wokoło siebie Słup Nocy i przez kilka minut dokonuj Nocnego Oddychania. Kiedy będziesz gotowy, rozpocznij Przywoływanie.
Twoje Przywoływanie (Inwokację), jak zawsze, musi być skierowane ku twej Nadduszy.  Będziesz wyobrażał sobie swą Nadduszę na drugim końcu srebrnego sznura.  Będziesz używał tego srebrnego sznura podobnie jak możesz używać linię telegraficzną. Powinieneś najpierw wyobrazić sobie to co zamierzasz leczyć. To osoba, czy też zwierzę ? Czy choroba jest spowodowana czynnikami wewnętrznymi, czy też zewnętrznymi ? Jeśli coś jest nie tak, i nie jesteś w pełni pewien co dokładnie jest nie tak, to dobrze i nie przejmuj się. Naddusza może wyleczyć te nieprawidłowości niezależnie od tego czy umiesz je określić, czy też nie. Będziesz musiał wyobrazić sobie swe własne proste przesłanie wędrujące w górę srebrnego sznura i odbierane przez Nadduszę. Gdy wyślesz już wiadomość, to powinieneś nie tylko wyobrazić ją sobie, lecz także powiedzieć na głos. Powinieneś pamiętać z tematu w którym omawialiśmy Moc Dźwięku, co sprawi głośno wypowiedziana wiadomość. Musisz wypowiedzieć wiadomość przynajmniej trzykrotnie. Pilnuj aby przywołanie było proste i zwięzłe. Najprostszy przykład przywołania może brzmieć następująco:

"Jestem Nocną Obecnością Nadduszy.
Przywołuję ową Obecność aby przeszła przez mnie i do (nazwa osoby lub rzeczy jaka ma być uleczona).
Owa (osoba lub rzecz) wymaga Leczniczej Mocy Nadduszy aby pozbyć się (określenie zaburzenia, nazwa nieprawidłowości lub zaburzenia).
Gdy dokonuję tego czynu Nocnego Uzdrawiania niechaj wzrośnie we mnie Nocna Świadomość i dokona uzdrawiania.
Tak niechaj będzie."

Poprzez moc tego przywołania zacząłeś już Magię Nocnego Uzdrawiania. Rozpocząłeś unosić się ku Nocnej Świadomości. Następnie, przejdziesz do Medytacji.
Twoja medytacja będzie się skupiała nad Leczeniem Nadduszy. Wyobraź sobie Uzdrawiającą Nadduszę tak jak zawsze wyobrażasz sobie Nadduszę, tylko musisz dodać Szmaragdowo-Zielone Światło wokoło Jej Obecności.  Owe Szmaragdowo-Zielone Światło otacza Nadduszę tak jak to czyni Światło Yin. Poczuj i uświadom sobie Leczniczą Moc Szmaragdowo-Zielonego Światła które zawiera się w Zielonym Płomieniu Nocnego Uzdrawiania.  Idź i wejdź bezpośrednio do Obecności Nadduszy i stań się Nadduszą i Szmaragdową Leczniczą Mocą która Ją otacza. Następnie rozpocznij medytowanie nad Siódmą Mocą Nocy.
Zrobisz coś więcej niż tylko medytacja nad Obecnością Nadduszy. Poznasz się jako Uzdrawiającą Nadduszę. Jej Świadomość i twoja jest Jednością.  Jesteś Uzdrawiającą Nadduszą i Szmaragdową Mocą Uzdrawiania. Wiesz, czujesz i jesteś Nadduszą. Jesteś wszystkim tym czym jest Naddusza. Jej rozległa Natura ujawnia się przed tobą. Jej Moc, Energia i Uzdrawiająca Energia jest twoja abyś mógł je używać ponieważ jesteś Uzdrawiającą Nadduszą.  Tak więc, przywołałeś Siódmą Moc Nocy i posiadasz Szmaragodowe Kryształowe Narzędzie Magicznego Mistrza. Szmaragdowe Światło Nadduszy przenika poprzez twą naturę i przemienia cię w Leczniczą Nadduszę. Teraz jesteś gotowy aby ubrać swe Nocne Ciało.
Kiedy wejdziesz do Nocnej Świadomości, twa głęboka Esencja stanie się promieniująca i lśniąca Magicznym Światłem Yin. Posiadasz ponownie Mroczne Słońce Nadduszy. Jesteś Mrocznym Bogiem / Boginią.  Postrzegasz się jako Czystą Energię Nocnego Ducha. Nie jesteś już dłużej fizycznym bytem lecz stałeś się kimś bardziej eterycznym w swej naturze.  Ponownie, przywołaj Hymn Nocy:

"Jestem Nocną Duszą która lśni w ciemności nocy.
Jestem Nocną Energią i wszyscy którzy spoglądają na mnie stają się do mnie podobni.  
Jestem Czystą Esencją Nadduszy w postaci Mrocznego Słońca.  
Nie odczuwam już dłużej swego fizycznej formy. 
Staję się nadzmysłowy i przejrzysty, znam samego siebie jako Czystą Nocną Energię. 
Nie jestem formą fizyczną lecz posiadam Ciało Czystej Energii Nocy.
Jestem Magiem Nocy, Wiecznym w Świetle Ducha Nocy.
JESTEM Magiem Nocy."  

Stałeś się Nadduszą.  Jesteś całkowicie gotów w swej Świadomości i Kształcie do użycia Leczniczej Mocy Nocy. Dlatego też zaczniesz używać Promienia Nocnej Energii i Zielonego Płomienia Nocy.
Aby uaktywnić i użyć Promienia Nocnej Energii, musisz zwrócić się ku Sercu swego Nocnego Bytu. Będziesz zmierzał do wyobrażenia siebie samego jako wielkiego Srebrnego Dysku Nocy. Na przedniej cześci Nocnego Dysku jest Lśniące Słońce Nadduszy.  Nocna Siła zaczyna się skupiać, zwiększać i zagęszczać, aż do chwili kiedy uwolnisz ją nagle jako Promień Nocnej Energii.  Ponownie musisz pamiętać że to twoja Nocna Świadomość kieruje Promień do celu. Celem jest osoba którą zamierzasz wesprzeć w leczeniu. Teraz nadeszła pora na przywołanie Zielonego Płomienia Nocy. Spoza Nadduszy wychodzi Zielony Płomień. To Płomień Olśniewająco Szmaragdowej Zieleni. To Lecznicza Moc Nocnego Ducha.  Zielony Płomień niesie Uzdrowienie do wszystkich ludzi i wszelakich spraw, tak więc dokonasz jego przywołania:

"Poprzez Moc Obecności Nadduszy w Sercu Nocy, 
przywołuję Zielony Płomień Leczniczej Nadduszy. 
Widzę ów Zielony Płomień Lecznicznej Nadduszy wypełniający mój Nocny Byt.
JA widzę go przed Wielkim Srebrnym Dyskiem Nocy
jak się skupia, zagęszcza i wzmacnia aż zacznie lśnić niczym Szmaragdowo Zielona Noc."

Tak więc, dzięki Woli Nadduszy, uwalniasz Szmaragdowo-Zielony Płomień i kierujesz go jako Promień Nocnej Energii. Używasz Promień jako nośnik Zielonego Płomienia Uzdrawiania Nocnego Ducha. Podczas leczenia osoby mają miejsce dwa procesy. To działanie Nocnej Energi skupionej w Promieniu a także oddziaływanie Zielonego Płomienia. Owe Bliźniacze Energie Nadduszy przynoszą pożądane działanie Magicznego Uzdrawiania. Działanie Leczniczej Nadduszy jest natychmiastowe, jeśli Nocne Uzdrawianie wywodzi się z Nocnej Świadomości. To Nocne Uzdrawianie.
Złożyłeś razem, w bardzo cenną technikę duchowego uzdrawiania, rzeczy o których się uczyłeś i które praktykowałeś. Jeśli będziesz studiował i praktykował ciągle i cierpliwie, to twe osiągnięcia w stosowaniu Nocnego Uzdrawiania będą  doskonałe. Nocne Uzdrawianie jest Uniwersalnym Leczeniem wszelakich chorób i niedomagań (przypomnienie tłumaczy: nie oznacza to jednak że powinno się zrezygnować z wizyt u lekarza lub zaniechać zwykłego, fizycznego leczenia !!!). Będziesz zdolny używać bardzo podobną do opisanej tutaj technikę, w celu próby uzyskania fizycznej Nieśmiertelności.

NIEŚMIERTELNOŚĆ : WĘDRÓWKA I PRZEMIANA DUSZY

Nieśmiertelność była częstym tematem dyskusji, poruszanym w wszystkich czasach. Kiedy mówię tutaj o Nieśmiertelności to można ją postrzegać głównie na dwa rodzaje. Pierwszym jest Nieśmiertelność ciała fizycznego. Fizyczne ciało może być Duchowe i żyć wiecznie. Ten rodzaj postrzegania Nieśmiertelności został uwieczniony przez występujące w mitach motywy Fontanny Wiecznej Młodości i Kamienia Filozoficznego Starożytnych Alchemików.  Drugim rodzajem Nieśmiertelności jest Nieśmiertelność duszy. Tj. po fizycznej śmierci, osobowość nadal żyje wiecznie w Królestwie Nocy. To idea która zakłada że "ja który byłem, jestem, i będę istnieć wiecznie". Zamierzam omówić oba rodzaje Nieśmiertelności. Większy nacisk będę kładł na Nieśmiertelność ciała fizycznego. Tak właśnie, uważam ją za najważniejszą do omówienia. Zacznijmy dyskusję o wędrówce dusz.
Wędrówka dusz (transmigracja) jest przeniesiem duszy lub osobowości z jednego ciała fizycznego do innego bez normalnego spoczynku pomiędzy życiami powiązanymi ze sobą w reinkarnacji. Ciało, do którego przenosi się dusza, może być w wieku niemowlęcym, lub też może być starsze. Wędrówką dusz może być także wejście przez bezcielesnego Nocnego Nauczyciela w ciało o podeszłym wieku. Wiek może być określany przez to jakie ciała są dostępne i to co jest potrzebne dla Nocnego Nauczyciela. Nie jest to takie zbyt wyobcowane jak może się wydawać.  
Dyskutowaliśmy wiele razy że nie jesteś fizycznym ciałem, lecz posiadasz emocjonalną, umysłową i magiczną naturę istnienia.  Fizyczne ciało jest tylko domem w którym mieszkasz. To specjalne narzędzie stworzone specjalnie dla ciebie poprzez które możesz działać tutaj na Ziemi. Jak to powiedział Szekspir "Cały świat jest sceną, a ty jesteś grającym na niej aktorem."  Wykonujesz pewną część swej roli kiedy jesteś tutaj i fizyczne ciało jest niczym więcej niż tylko kostiumem w którym ukazujesz się i działasz. Tak więc, wędrówka dusz jest po prostu zmianą jednego kostiumu i roli, na inny kostium i inną rolę. To po prostu wejście do nowego domu porzuconego przez jego dawnego mieszkańca. Stosunkowo łatwo jest zrozumieć to w jaki sposób przebiega wędrówka dusz.
Wielokrotnie omawiałem srebrny sznur. To linia życia biegnąca od Nadduszy do ciebie.  Srebrny sznur jest zaczepiony w twym fizycznym sercu.  Wiesz z swych Projekcji Astralnych że możesz opuszczać swe ciało nocą i przemierzać wiele innych królestw.  Fizyczne ciało nadal żyje ponieważ srebrny sznur jest nadal przyczepiony do jego serca. W wędrówce dusz, odrywasz swój srebrny sznur, z starego mieszkania, które umiera i przenosisz się do nowego mieszkania, w którym przyczepiasz ów srebrny sznur do nowego serca. W bardzo podobny sposób, wcześniejszy mieszkaniec, który wcześniej zajmował to ciało które świeżo zasiedliłeś, jest usuwany i uwalniany do Królestwa Astralnego. To bardzo delikatna procedura.  Można sobie ją łatwo wyobrazić, lecz jest trudna do wykonania.  Istnieją specjalne Astralne Duchy Nocy które są specjalnie wyszkolone w takiej magicznej operacji.  Procedura jest praktycznie taka sama dla bezcielesnych Nocnych Nauczycieli potrzebujących fizycznego ciała. Są pewne bardzo specjalne warunki jakie muszą zostać spełnione, zanim wędrówka dusz będzie mogła mieć miejsce.
Przede wszystkim, osoba oddająca swe ciało dla nowego mieszkańca, musi naprawdę tego chcieć. Nie można tego zrobić wbrew jej woli. Istnieje wiele powodów dlaczego ona musi chcieć to zrobić.  Osoba może być bardzo zmęczona życiem na Ziemi. Jego / Jej życie może być bardzo trudne i on / ona może dlatego też wycofać się z swego życia. Ta osoba może nawet myśleć o samobójstwie. W innym przypadku, osoba może być spełnić wszystko to po co przybyła na świat i może szybciej umrzeć, nawet mimo tego, że jej ciało będzie w nadal dobrym stanie w chwili śmierci. Wtedy, przed dokonaniem samobójstwa w pierwszym przypadku, lub naturalnej śmierci w drugim przypadku, osobowość jest wpuszczana, kiedy on / ona jest w Astralu, dokonując wędrówki dusz. Jeśli on / ona  wyrazi zgodę, wtedy można dokonać zamiany. To nie jest prosty sposób z powodu możliwości popełnienia samobójstwa. To jego / jej szansa na zrobienie czegoś bardzo ważnego w swym życiu. Jest też inny warunek jaki musi zostać spełniony; podstawowe częstotliwości muszą być takie same lub bardzo podobne.
Nie każdy jest odpowiednim kandydatem do wędrówki dusz. Osoba porzucająca swe ciało i osoba przejmująca je, muszą posiadać bardzo podobne wibracje. To nie oznacza że muszą one być na tym samym poziomie magicznego rozwoju. Każdy posiada podstawową częstotliwość która jest podobna do częstotliwości muzycznych nut. To częstotliwość ustawiona przez Naturę Nadduszy. Jeśli częstotliwości dwóch osób są podobne, to transfer dusz może mieć miejsce.
Istnieje wiele powodów, dla których wędrówka dusz może być konieczna. Na przykład, jeśli osoba całe życie pracowała nad specjalnym projektem który może przyczynić się do postępu ludzkości, lecz ów projekt nie jest jeszcze w pełni gotowy a ciało owej osoby może zacząć powoli umierać, to co owa osoba powinna zrobić ? Poprzez specjalne przygotowanie dzięki Bractwu Nocy może ona dokonać wędrówki dusz. To może się zdarzyć zanim okres życia starego ciała przeminie, lub tuż po śmierci starego ciała. Kontrola wędrówki dusz jest w rękach Zwierzchników Świata. Załóżmy teraz, że Bractwo Nocyy potrzebuje wysłać do tego świata jednego z swych Wysłanników. Chcą aby pojawił się tutaj i wykonał swe zadanie. To kolejne zastosowanie wędrówki dusz. Nastała pora aby rozważyć inny rodzaj Nieśmiertelności.
Tym razem jest to przemiana duszy. Termin przemiany duszy oznacza "przemianę". Będziesz przechodził przemianę lub zmianę substancji z jakiej jest zbudowane twe fizyczne ciało w Ciało Nadduszy. Aby go rozpocząć, musimy rozpocząć trojakiego rodzaju proces. Dotyczy on przemiany twego fizycznego ciała i twego postawy umysłowej oraz emocjonalnej. Omówimy wszystkie trzy i zaczniemy od spraw fizycznego ciała. Przemiana fizycznego istnienia zaczyna się od stosowania właściwej diety. Musisz odpowiednio jeść.  Musisz mieć właściwą dietę która zapewni ci najlepsze zdrowie. Nie możesz się niczym nadmiernie przejadać. Najlepszą dietą jest dieta bezmięsna. Musisz zażywać odpowiednią ilość ćwiczeń i odpoczynku.  Musisz dbać o czystość ciała. Najważniejszą zasadą jest traktować ciało z szacunkiem i należytą opieką. To jest początek przemiany fizycznego ciała i pociąga ona za sobą przemianę twych emocji.
Musisz się czuć młodo, żywo i pełen zapału. Musisz się poczuć odmładzająco uduchowiony.  Musisz czuć głeboką Młodość Nadduszy przepływającą przez ciebie.  To ważne aby okazał tylko myślenie o byciu żywym w Nadduszy.  Jeśli poczujesz się młody, to jesteś młody.  Jeśli poczujesz się żywy i gotów do dowolnych wyzwań napotykanych w świecie, to możesz pozostać na zawsze w wiecznej młodości. Jedyną rzeczą jaka może spowodować że postarzejesz się są negatywne emocje którym zezwalasz na wejście do swego świata. Starzejesz się poprzez troski, napięcia nerwowe i gniew. Jeśli będziesz trzymał swe emocje skupione na Nadduszy, to możesz stać się Nieśmiertelny. Ważne jest nie tylko odczuwanie Nieśmiertelności, lecz myślenie o Nieśmiertelności.
Twe myśli muszą być skupione w Umyśle Nadduszy.  Nie tylko musisz się czuć ożywiony i pełen zapału, lecz też musisz się tak postrzegać. Twoje myśli nie powinny się skupiać nad sprawami świata, ponieważ owe sprawy znajdą swe własne rozwiązanie. Twoje myśli powinny być skupione na Nieśmiertelnej Nadduszy, i powinieneś wiedzieć że jesteś Nieśmiertelną  Nadduszą.  Kiedy wiesz że jesteś Nieśmiertelny i czujesz że jesteś Nieśmiertelny, to jedyną rzeczą jaka pozostała do zrobienia, jest wdrożenie stosowania twych Nocnych Mocy i Płomieni Nocy na rzecz twej Nieśmiertelności.
Zastosowanie użycia Nocnych Mocy i Płomieni Nocy jest bardzo podobne do stosowania ich w Nocnym Uzdrawianiu. Rozpoczniesz od Przywołania, oznajmiając swej duszy że zamierzasz użyć zarówno Zielonego Płomienia Nocnego Ducha Uzdrawiania i Nocnego płomienia aby uzyskać Nieśmiertelność. Następnie, przejdziesz do kolejnej części rytuału, to jest medytacji  i skorzystasz z Siódmej Mocy Nocy. Użyjesz takiej samej medytacji w obu sprawach Uzdrawiania i Nieśmiertelności. Nauczyłeś się już jak dokonywać tego odnośnie Uzdrawiania. Następnie, zaczniesz medytację nad Nieśmiertelności. Będziesz zgłębiał Nieśmiertelną Nadduszę istniejącą w tobie. Później, będziesz medytował nad Siódmą Mocą Nocy.
Tak więc, powinieneś zrobić coś więcej niż tylko medytacja nad Nieśmiertelnością, powinieneś poznać pełną istotę Nieśmiertelności. Powinieneś wchłonąć istotę  (esencję) Nieśmiertelności do swej Wewnętrznej Świadomości i stać się Nieśmiertelny. Stąd też na początku, medytuj nad Leczniczą Nadduszą, a następnie medytuj nad Nieśmiertelną Nadduszą. Powinieneś przenieść owe medytacje do Siódmej Mocy Nocy i będziesz gotowy, aby kontynuować, w Nocnej Świadomości, z Nocnym Ciałem. Powinieneś zastosować te same procedury w uzyskaniu Nocnego Ciała, jakie ogólnie omówiłem w rozdziale o Nocnym Uzdrawianiu. Od chwili poznania owego Samodzielnego Uzdrawiania i Nieśmiertelności o których się nauczyłeś, będziesz mógł zaniechać stosowania Promienia Nocnej Energii. Będziesz zmierzał do zachowywania Energii Nocnych Płomieni.  Następnie, będziesz kontynuował procedurę, przywołując Szmaragdowo-Zielony Płomień tak jak to czyniłeś w poprzednim temacie. Kiedy już wystarczająco dobrze użyłeś Zielonego Płomienia, gdy poczujesz się oczyszczony z wszelakich niedoskonałości i utrapień oraz przypadłości, jesteś gotowy aby przywołać Czarny Płomień Nocy.  Przywołanie Czarnego Płomienia w tym przypadku brzmi następująco:
"Jestem Obecnością Nadduszy i przywołuję potężny Czarny Płomień Nocy aby przemienił ludzkie ciało w Duchowe Ciało Nadduszy. Dostrzegam Nocny Płomień wchodzący w me trzy materialne ciała i widzę jak Oczyszcza, Przemienia i czyni je jednością w mej Nocnej Duszy Życia. Jestem wypełniony Przemieniającym Nocnym Płomieniem który zmienia materiał z jakiego są zbudowane me ciała w Wiekuiste Ciało Nadduszy. Jestem Wieczny w Nadduszy, to dlatego nie doznam już nigdy ponownie doświadczenia fizycznej śmierci. JESTEM Nieśmiertelny jako Naddusza w Ciele Nadduszy. Tak niechaj będzie."
Wtedy, powinieneś skąpać się w Czarnym Płomieniu Nocy, aż uzyskasz Cielesną Nieśmiertelność Nadduszy. To jest przemiana. Jesteś Nieśmiertelny w Duszy i możesz być Nieśmiertelny cieleśnie.
Niezależnie od tego czy jesteś zdolny do uzyskania Nieśmiertelności swego fizycznego ciała, czy też nie, jesteś wiecznie Nieśmiertelny w swej Duszy i Nocnym Duchu. Jesteś bardzo blisko zakończenia rozdziału o Magii Ognia. Przebyłeś długą drogę na ścieżce Magii Nocy. W Magicznym Królestwie, pozostało ci jeszcze do  nauczenia się tylko odrobina tradycji Magii Nocy.  Rozpocząłeś tylko wędrówkę ku Domowi. Pozostało ci nadal, dojść do końca twych pierwszych wykładów o Magii Nocy, które zamykam końcowym tematem o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Magów Nocy.

MAGOWIE NOCY : PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

To jest temat podsumowujący tradycję Magii Nocy.  Przeszłeś przez wszystkie żywioły Magii Nocy. Odkryłeś Ziemię, Wodę, Powietrze i Ogień oraz nauczyłeś się podstawowych informacji o każdym z żywiołów.  Mimo to, tak naprawdę, tylko silnie w nich zasmakowałeś. Tylko zacząłeś swą naukę Magii Nocy. Pozostało jeszcze wiele do nauczenia się.
Nie ma końca ogrom wiedzy jaki spoczywa w Magii Nocy. Musisz zawsze szukać wiedzy i mądrości gdziekolwiek by one były, ponieważ na tym polega Magia Nocy. Żaden Mag Nocy nie zakończy nigdy uczenia się lub nie stanie się wszechwiedzący.  Będziesz zawsze odkrywał Nocne Moce jakie spoczywają w tobie. W tym ostatecznym temacie, chciałbym ci coś więcej powiedzieć o Magach Nocy.
Chciałbym ukazać przeszłość Magów Nocy, pokazać ich pochodzenie, przeznaczenie i imiona, ukazać ich teraźniejszość, ponownie wspominając o ich pochodzeniu i przeznaczeniu, omówić przyszłość, wspominając przelotnie o tym co może nadejść. Aby rozpocząć owe omówienie, zacznę o Przeszłości Magów Nocy.
Na początku odległej cywilizacji, Smok Tiamat nauczył ludzkości wiedzy i mądrości Magii Nocy. Cywilizacje rozkwitły dzięki Magii Nocy i Ziemia była przepięknym oraz cudownym miejscem. Wtedy nastąpiła inwazja Yang i zniszczenie cywilizacji Yin.  Lecz nawet pomiędzy bogami i boginiami Yang byli bogowie i boginie Yin.
Pośród bogów i bogiń byli to: Set, Izyda, Nuit, Loki, Pan, Cybele, Hekate, Kali,  Bachus i inni, którzy byli znani z przysparzania kłopotów innym bogom i boginiom. Ludzkość kontynuowała kult Nocnych Religii i praktykowała nadal Magię Nocy.
Są to czciciele i praktykanci mrocznych religii związanych z wymienionymi wyżej bogami i boginiami. Prócz tego są to także starożytne religie Druidów oraz Indian Ameryki Południowej i Północnej. Są to także pewne religie Afryki i innych tak zwanych mrocznych części świata. Jest to min. Voodoo. Wiele z nich istnieje do dzisiaj.  Są także inwidualnie praktykanci wymarłych religii.
Są to Magowie Nocy tacy jak Abra Melin, Abraham Żyd (Abraham the Jew), Cagliostro,  Althotas, Comte de Sainte-Germain, Aleister Crowley, Baian, Jeanne Belloc, Dr. Lamb,  Marie Le Normand, Henry Cornelius Agrippa, Paracelsus, Jacob Boehme, Eliphas Levi,  Marie Laveau, Alexander Seton, i William Butler Yeats.
Są także współcześni Magowie Nocy, lecz nie mogę wymienić ich tutaj. To nadal obejmowany silnymi wpływami Yang świat, który nienawidzi tych którzy poświęcili się światowi Magii Nocy. Tak więc wszystko co powiem o Magach Nocy to to iż można ich napotkać na wszystkich swych życiowych ścieżkach. Nie ma barier dla osób z Świata Nocy. To co czynią Magowie Nocy razem to przygotowanie nas na przyszłość.
Przyszłość ludzkości jest ponura. Z  powodu skażeń i agresywnego zachowania się wobec tego świata przez ludzkość, Ziemia wkrótce się pozbędzie większości owej choroby która zaczyna się przyczyniać do jej zamierania. Istnieje wiele wskazówek odnośnie tego w jakim okresie czasu się to stanie. Przepowiednie omawiają to wydarzenie i czas w jaki się ono zdarzy. Lecz określenie dokładnej daty tego zdarzenia jest podobne do próby wróżenia chwili spadnięcia pierwszego śniegu zimą. Jest wiele zdarzeń jakie mogą wskazać to kiedy spadnie pierwszy śnieg, tak samo jest w tym przypadku. Mogę powiedzieć że niektóre z zwiastunów owego zdarzenia już zaczęły się ujawniać.
Jest to coraz większa liczba naturalnych katastrof. Występują one i będą zachodzić także coraz liczniejsze zmiany wewnątrz Ziemi. To będzie prowadziło do trzęsień ziemi, wybuchów wylkanów i wypiętrzania oraz zatapiania lądów. Będą to straszliwe sztormy, które będą niosły szeroko rozsiane zniszczenie. Będą to powodzie, wyjątkowo wysokie upały jak i niesamowite chłody, anormalie wszelakiego rodzaju skrajnych warunków atmosferycznych. Będzie to wywoływało wielką panikę i przerażenie pomiędzy mieszkańcami miast. Niebo stanie niesłychanie silnie lśniące dla nich a ziemia pokryje się czerwono czarną barwą. Nastąpią wielkie zmiany na powierzchni, ziemia w pewnych miejscach się wypiętrzy a w innych zapadnie. Niektóre z terenów zostaną zatopione pod wodą a inne cześci świata, obecnie spoczywające pod wodą, wypiętrzą się ponad powierzchnię. Nie tylko ziemia ulegnie wielkim zmianom, albowiem zmiany sięgną także systemów społecznych i politycznych. To czas kiedy Ziemia balansuje z wielką ilością karmy jaka została stworzona przez ludzkość. Będzie to czas naprawienia krzywd jakie ludzkość wyrządziła ciału planety. Nie jest to okazywane tutaj jako niosące panikę i strach do serca każdego człowieka. Są także pewne sposoby dzięki którym możesz coś w tej sprawie zmienić.
Przyszłość nie została zapisana na kamieniu.  Można ją zmienić. Możesz polepszyć przyszłość praktykując Magię Nocy. To droga do osobistego zmienienia tego co będzie miało miejsce. Jest wiele rzeczy w Magii Nocy które mogą pomóc ci się przygotować. Powienineś używać psychometrii aby odnaleźć bezpieczne miejsce na czas kiedy zaczną się kłopoty. Możesz nauczyć się oddawać Ziemi leczniczą energię i zwracać jej utraconą przez nią, żywotność. Możesz zatrzymać jakiekolwiek niszczycielskie praktyki które powodują dalsze szkodzenie Ziemi. Możesz być cześcią wielu głosów nawołujących do zmiany sposobu traktowania Ziemi zanim się ją powoli zniszczy. Możesz użyć Magii Ziemi aby wywierać wpływ na tych którzy podejmują decyzję. Przyszłość jest rzeczą składającą się z wielu możliwości i przypadków.
Czasami możesz spojrzeć w przyszłość i poczuć co się może zdarzyć, lecz zawsze jest to oparte na prawdopodobieństwach, lub możliwościach, które stoją przed tobą otworem. Jeśli możesz stanąć na wysokiej górze i spojrzeń na swą przyszłość, to może ona wyglądać niczym wiele dróg które leżą przed tobą i wszystkie wybory określają jaką z owych dróg pójdziesz. Możesz odkryć nawet że z najwyższych wyżyn nie możesz zobaczyć tego co jest na końcu wybranej przez ciebie drogi, lub też dokąd owa droga cię zaprowadzi. Lecz jedną drogę już wybrałeś i przyniesie ci ona świetlistą przyszłość. Tą drogą jest oczywiście Ścieżka Nocy, Maga Nocy.
Aby podróżować Ścieżką Nocy, musisz mieć pragnienie uczenia się i ochotę doświadczania. Musisz lubić przygody i kochać niezwykłe sytuacje oraz podekscytowanie. Musisz pragnąć sprawdzać się i podejmować liczne wyzwania jakie przed tobą staną na twej drodze. Lecz ostatecznie wędrówka Ścieżką Nocy prowadzi do zwycięstwa w życiu. Ścieżka Nocy prowadzi do Snu Maga Nocy.

SEN MAGA NOCY

Wyobraź sobie jeśli możesz, Zachwycającą Krainę; Krainę Honoru, Siły i Energii. Królestwo Magów Nocy. To Ląd z którego wywodzą się twe sny. Królestwo jest postrzegane przez twe Oko Nocy i odczuwane poprzez twe Serce Nocy. Jesteś tak bogaty jak twa Dusza jest w Duchowej Nocy.  Jesteś tak młody jak Naddusza która jest w tobie.  Poszukuj w swym sercu, z swym Twórczym Sercem a staniesz się Żyjącą Nadduszą. Mag Nocy jest, zna i staje się wszystkim. Istnieje w wszystkich rzeczach, tak jak Nocna Świadomość Nadduszy w nich. Są oni wolni od samo-ograniczeń i kontrolowania ich przez świat formy, oraz rzeczy na nim się znajdujących. Oni są Czyści w Duchu Nocy. Przenikają wszystkie rzeczy: czas, przestrzeń i otaczający ich świat.
Wierz jeśli chcesz, to czym jesteś to wszystko co jest, to kim będziesz zależy tylko od ciebie, takie jest twe motto i życie jak i w twoim wnętrzu. Nie krępuj się dłużej ograniczeniami Yang, minionym światem, Jesteś Postępem Nowej Epoki, Epoki Świata Nocy. Jesteś Opoką Czasu i Przestrzeni. Jesteś Siłą Ducha Nocy. Jeśli tylko w sercach wszystkiego, jesteś tym czym czujesz podczas swego nocy,  to wtedy mogą rodzić się w tobie doskonałe i bezbłędne pomysły i idee.
Możliwości zawarte są w myślach i pomysłach i są one dla Ludzkości przynoszone z Próżni. Tylko Ludzkość może być tym za co sama się uważa. Ludzkość nie może być tym w co nie wierzy że jest możliwe by być.  Wolność zaczyna się w myśleniu i kiedy Ukazuje się w Działaniu może być Prawdą taką jaką Nocny Duch dostrzega Prawdę, skupioną w Punkcie Czasu, balansując na Ostrzu Nieskończoności.
Uwierz w siebie i swe zdolności a odniesiesz sukces w wszystkich rzeczach których się podejmiesz. Tylko ty sam kontrolujesz siebie samego, tylko ty możesz znaleźć swe szczęście, tylko ty tworzysz przeznaczenie jakie widnieje przed tobą. Jesteś Kanałem Duchowej Nocy, używaj jej właściwie, i wnoś do swego świata Energię Nocy, sprawiając że Ludzkość także będzie mogła stać się niczym Wola Nocnego Ducha. Jesteś siłą Ziemi i tylko ty możesz otworzyć Wrota do swego Sukcesu. Bądź tym za kogo się uważasz i bądź tym kim możesz być, nikt inny cię nie może ograniczać w tym wyrażaniu samego siebie. Tylko ty sam możesz ograniczać Samego Siebie. Wyzwanie życia jest dla ciebie znane, wiedz że nie ma żadnych innych ograniczeń, wiedz jak być w pełni sobą w życiu i w Magii Nocy.
Mag Nocy jest Znawcą, Sprawcą i jest Nocnym Duchem w wszystkich rzeczach. Ta Odpowiedzialność leży w tobie wraz z Nocnym Duchem i Nadduszą. Jest to Serce wszelakich rzeczy, wprowadzające Ludzkość do harmonii z Naturą i świat do harmonii z Duchem Nocy.
Jesteś Tym kto staje się Twymi Snami, kto jest nieograniczony w swej Energi na wszelakie rzeczy, ponieważ Twa Energia jest Nieograniczona i Duchowa. Na tym świecie nie będzie już dłużej zatrzaśniętych drzwi dla tego Kogoś, Kogoś kto stał się Magiem Nocy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.